Log In
 
 
Pace Bend Road Race • Feb 23 2014
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Schaefer Austinbikes/Revenant
2 Mark Brown Bike Barn Texas
3 Russell Metoyer Velossimo Racing
4 Jeffrey Skokan Bicycle Heaven / PVA
5 Danny Hayden FRESH Racing
6 Brian Niederhaus Bat City Cycling
7 Michael Bohn PACC
8 Chris Lowry Texas Pro Health Racing
9 David Almanzan BNW Team
10 Timothy Phillips FG Law Racing
11 Robbie Brennan Chicken and Waffles Racing
12 Michael Gacki FIAT of Mckinney/Bicycles Plus Raci
13 William Greenwood ROL Wheels
14 Robert Mercado Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: Jeffrey Skokan
15 Alex Rodriguez Neoteric Racing
16 Douglas Ray Crest/RBM Cycling
17 David parker Bicycle-heaven Bicycle-Heaven
18 Dave Mclaughlin Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
19 Edwin Braun The Fitness Lab
20 Trent Hickey okc velo club
21 Ronald Medlock ROL Wheels
22 Eric Warnsman Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
23 Oktay Demirdal ROL Wheels
24 Rhett Mckeller McKinney Velo Club
25 David Richardson River City Market Racing
26 Carl Hentschel GS Tenzing
27 Marcus Arredondo Bike Barn Texas Teammate Top 5: Mark Brown
28 John Ashe Austinbikes/Revenant Teammate Win: Kevin Schaefer
29 Ted Nitka Chicken & Waffles
30 Jason Bentley Bat City Cycling
31 Brent Moulder Crest RBM Cycling
32 Brian Handal Auto Center
33 Andrew Powell Northwest Cycling Club
34 Barry Conlon Bat City Cycling
35 Bryan Mcvey Neoteric Racing
36 Robb Bush GS Tenzing
37 Shawn Jantzen BAD KITTY MEOW PHAT KAT RACING
38 Jason Codianne Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
39 James Murff River City Market Racing
40 Cord Offermann Austin Bikes
41 Jeromie Payne Bat City Cycling
42 Joel Hawks FIAT of McKinney/Bicycles Plus Raci
43 Gilbert Ramirez Chicken & Waffles Racing
44 Carlos Ortiz BNW Team
45 Larry Blanchard ROL Wheels
46 Matt Moore Austinbikes/Revenant Teammate Win: Kevin Schaefer
47 Robert Wray Austinbikes/Revenant Teammate Win: Kevin Schaefer
48 Jon Lewis Texas Pro Health Racing
49 Grant Woolf Bat City Cycling
50 Robert Eason Bat City Cycling
51 Daniel Martinez
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 20   Cat 3: 25   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Troy Kimball Finkraft
2 Michael Hall Austinbikes/Revenant
3 Eddie Cadena McKinney Velo Club
4 Rogan Prachyl Dallas BIke Works
5 W Kent snead ROL Wheels
6 Richmond Frasier Joe's Pro Bikes
7 Scott Giancola McKinney Velo Club Teammate Top 5: Eddie Cadena
8 Geoffrey Maguire VooDoo Racing
9 Philip Johnson Bicycle Heaven / PVA
10 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
11 Scott Munroe A Bloc
12 Charles Bippert ROL Wheels Teammate Top 5: W Kent snead
13 Doug Allen Violet Crown Sports Assoc
14 Scott Yates ROL Wheels Teammate Top 5: W Kent snead
15 Bradley Houston Violet Crown
16 Jason Newman Team Cycle Progression
17 John miller Bicycle-heaven FG Law Racing
18 Maner Shaw Team Delirium Racing
19 Frank Kurzawa Violet Crown
20 Leland Rusk GS Tenzing
21 Sam Childs Thinksport
22 James Mcculloch Northwest Cycling Club
23 Jonathan Snow A Bloc
24 James Slauson Bicycle Heaven / PVA
25 Doug Baysinger Shama Cycles
26 Steve Sprinkle
27 Stephen Gilbert Violet Crown
DNF Jim Elam
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 15   Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Stanley
2 Brendan Sharpe
3 Enoc Ishida
4 Carson Lange
5 Grant Koontz
6 Tyler Cloutier
7 Ricky Randall
8 Benjamin Pollack
9 Brandon Smith
10 Ryan Gabriel
11 Caleb Hulsey
12 Mitchell Sides
13 Tyler stewart Dallas bike works
14 Chad Hardt
15 Said Assali
16 Robert Biard
17 Carlo Villarreal
18 Michael Mull
19 Matt Brady
20 Michael Dawdy
21 Robert Kane
22 Kyle anderson Park place dealerships
23 Sawyer Currie
24 Shaun Moffett
25 Alec Aldape
26 Jefferey May
27 Tak Makino
28 Bill Quach
29 Felipe Nava
30 Christopher Lutz
31 Jordan Oroshiba
32 Bryan Marshall
33 David Angeles
34 Richard Reddell
35 Skyler Mackey
36 James Day
37 Kevin Barton
38 Jimmy Montreuil
39 Stephan Sanchez
40 Mason Quintana
41 Sean Brown
42 Grant Najera
43 Matthew Gosling
44 Michael Wert
45 John King
46 Eben Kellogg
47 Jonathan Hughes
48 Noah Wright
49 Kevin Fish
50 Paul Carty
51 Nathan Miller
52 Robby Nussbaum
53 Logan Vonbokel
DNF Brian Mcgrath
DNF Jared Reynoso
DNF Ryan Godfrey
DNF James Slauson
DNF Tice Porterfield
DNF Robert Watson
DNF Michael Morgovnik
DNF Gregg Ueckert
DNF Will Stoffel Houston Texas
DNF Kevin Kimbell
DNF Robbie Chrisman
DNF Andrew Hays
Finishers: Cat 2: 63   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Cutbirth Austin Bikes/ Mobil 1
2 Colby Logback Team Party Time
3 Jacob Schofield Bicycle Heaven / PVA
4 James Dubois Bike World Racing
5 Richard Tatlow Driveway Series Racing
6 John Donovan Shama Cycles
7 Paul Abel
8 Robert Mcmanmon VooDoo Racing
9 Mateo Sanchez Volharden
10 Dylan Gray Volharden
11 John martin Bikesport Bayou City Racing
12 Isaac Porterfield Dark Horse Racing
13 Ali Sobhani Austinbikes/Mobil 1 Teammate Win: Tyler Cutbirth
14 Nathan Sheetz VooDoo Racing
15 Robert Daniel Driveway Series Racing Teammate Top 5: Richard Tatlow
16 Christopher Dauwe Dallas BIke Works
17 Todd Hauber Team Yacht Club
18 Wayne Strohman Team Undiscovered
19 Bertram Jernejcic 787 Racing
20 Michael Johnson DNA Racing
21 Brian Pitre Driveway Series Racing Teammate Top 5: Richard Tatlow
22 Connor simmons ?
23 Erique Williams Club Bicycle World of Houston
24 Chris Marvin
25 Will Hughes Dark Horse Racing
26 Bryan Fissel Tom's Bicycles
27 Jeffrey Reiter Team Cycle Progression
28 Blake Mcfarling 787 Racing
29 Frederick Wild DNA Racing
30 Rob Gray Volharden
31 Connor Bazley Northwest Cycling Club
32 Jake Lanoux Super Squadra pb AustinBikes
33 Keith Hargis Matrix Cycling Club
34 Mickey Mcdonald Cook Ford/Bay Area Cycling
35 Scott Crowley Bike Barn (Texas)
36 Alex gonzalez T3multisports elite junior cycling T3Multisports
37 Nard Moseley KingRacingGroup
38 Amilkar Ajinsurek GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
39 Rodolfo Arredondo GS Tenzing
40 Dave Mccarthy AustinBikes/Mobil1 Teammate Win: Tyler Cutbirth
41 Adam Mccullough
42 Patrick Hallett AustinBikes/Mobil 1 Teammate Win: Tyler Cutbirth
43 Johnpaul Blanton Boneshaker D1 Racing
44 Beau Lee DNA Racing
45 Andrew Farmer DNA Racing
46 John Bain GS Tenzing
47 Thomas Baert Matrix Cycling Club
48 Adam Sebastian Team Robot Smash UnPro Cycling
49 Liam Stewart Team Roaring Mouse
50 Christian Gunther Driveway Series Racing Teammate Top 5: Richard Tatlow
51 Roman Lobkovsky Northwest Cycling Club
52 Bari Mayer 787 Racing
53 Casey Paxton Austin Bikes/ Mobil 1 Teammate Win: Tyler Cutbirth
54 Philip Shama Shama Cycles
55 Corey Meeks Shama Cycles
DNF Curtis George GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
DNF Jesus Chaparro Dallas Bike Works Road Racing
DNF Kent Myers VooDoo Racing
DNF Oktay Demirdal ROL Wheels
DNF Jason Brandt Tom's Bicycles
DNF Macleod Williams Boneshaker D1 Racing
DNF Aaron Wade VooDoo Racing
DNF Anthony Rosich Rozik
DNF Mark Baerd
DNF Patrick T burke McKinney Velo Club
DNF Jesse Slate Team Wooly Mammoth
DNF Raymond Reisen Volharden
DNF Jose Caballero Shama Cycles
Finishers: Cat 3: 67   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brady Reed Baylor University
2 Bryan Boydstun Dark Horse Racing
3 Kyle Swanson PARK PLACE DEALERSHIPS
4 Travis Turner 787 Racing
5 Hugo Scala Matrix/RBM
6 Colin Bromley Analysys Inc./Cycleast
7 Hugh Batchelder Bicycle-Heaven
8 Todd Mitchell Cook Ford/Bay Area Cycling
9 John Sanchez Team Soler's Sports/Lifetime
10 Luis Gomez GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
11 Rod Colletti Cook Ford/Bay Area Cycling
12 Jaxson Warrick VooDoo Racing
13 Austin Walker Dark Horse Racing Teammate Top 5: Bryan Boydstun
14 Lance Mooney Northwest Cycling Club
15 Scott Boykin Texas Pro Health Racing
16 Calvin Valdez
17 John Dorsey
18 Alexander Parmiter 512 Racing p/b AJ's Cyclery
19 Rob Sandusky Matrix/RBM Teammate Top 5: Hugo Scala
20 Kurt Ederhoff Cook Ford/Bay Area Cycling
21 Randy Warren Shama Cycles
22 Don Notgrass Bicycle-Heaven
23 Kris Bates VooDoo Racing
24 Matthew Medlock Team Soler's Sports/Lifetime
25 Philip Ruthstrom Bayou City Racing
26 David Ekvall Austinbikes Cyclocross Team
27 Jon hundley Bicycle sport shop mountain bike club Bicycle Sport Shop Road Team
28 Joaquin Najar Bicycle Sport Shop Road Team
29 Michael Kuehnel Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
30 Chuck Terrell
31 Marcelo Garza Joe's Pro Bikes
32 Allan Watkins
33 Billy Flores 787 Racing Teammate Top 5: Travis Turner
34 Israel Velasquez Dallas Bike Works
35 Duncan Coleman 787 Racing Teammate Top 5: Travis Turner
36 Lon Breitenbach VooDoo Racing
37 Alejandro Ramirez Shama Cycles
38 Joseph laochaloenvanich River city market racing Voodoo Racing
39 Eduardo Wilkinson DARK HORSE RACING P/B FIRST CHOICE
40 Joe Bianco Bike World Racing
41 Barney Velasquez DALLAS BIKE WORKS
42 Matt Miner Bicycle Heaven
43 Ianrey Amuan Rock Fitness Cycling Team
44 Christopher Dicaprio Bayou City Racing
45 John powell Voodoo racing VooDoo Racing
46 Jose Chan
47 John Pearson VooDoo Racing
48 John Cascio Shama Cycles
49 John Bentley Bicycle Heaven
50 Frank Schillaci Cook Ford/Bay Area Cycling
51 Oscar Barreto GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
52 Hai Pham Cook ford/Bay area cycling
53 Davis Dombrowski Dominion - Falcon Bank
54 Nick Masiewicki VooDoo Racing
55 Cassidy Keeland Team Yacht Club
56 Scott cryan Cook ford/bay area cycling Cook Ford/Bay Area Cycling
57 Troy bassiri ?
58 Travis Dubose Tad Hughes Custom Fit Studio
59 Gregory Ostrowski Soler's Sport / Lifetime Fitness
60 George Dias US Military Cycling Team
61 Richard lowell Houston community college Houston Community College
62 Joel Turner Cook Ford/Bay Area Cycling
63 Daniel Corey Bike Barn Texas
64 Robert Pollak Bike Barn (Texas)
65 Christian Mathews Volharden
66 Carlos Barrios GRIIN / MAMBO CYCLING TEAM
67 Juan Gil Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
68 Courtney Britt
69 Ahmed King Shama Cycles
DNF Guy Nethery Driveway Series Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 65   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bradyn Smith Matrix Cycling Club
2 Eli Husted ROL Wheels
3 Aaron hagler T3multisports elite junior cycling T3Multisports
4 Paulo Hernandez
5 Jack Bonilla T3Multisports
6 Ryan Terry Matrix Cycling Club Teammate Win: Bradyn Smith
7 Will Sharp
8 Paul Porterfield Driveway Series Racing
9 Grant Wilky ROL Wheels Teammate Top 5: Eli Husted
10 Andrew Anderson Bicycle Sport Shop
11 Elijah Goldreyer Boneshaker Project
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
2 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
3 Luke Neafus DNA Racing
4 Aidan Alcocer Bicycle Heaven / PVA Teammate Win: Ian Anderson
5 Angel Leal Bicycle Heaven / PVA Teammate Win: Ian Anderson
6 Joshua Cunningham Bicycle Heaven / PVA Teammate Win: Ian Anderson
7 Albert Nava DARK HORSE RACING P/B FIRST CHOICE
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken hubacher ? Violet Crown Sports Assoc
2 Daniel Piercy Violet Crown Sports Assoc Teammate Win: Ken hubacher ?
3 Gregory keshishian ? gruppo VOP
4 Ben Ploetz Bat City Cycling
5 John Yoder SWCC
6 Luis dominguez Laredo cycling club Rock Fitness Cycling Team
7 Brent Bellm
8 Brian Phillips FRESH Racing
9 Vincent Marotte Bat City Cycling Teammate Top 5: Ben Ploetz
10 Chris Tran
11 Vernon Mcdonald Bayou City Racing
12 Christopher Copeland Bike Barn Texas
13 Darren Wright
14 Dan Kemp Joe's Pro Bikes
15 Derek Wolfe
16 Daniel Perkins Cycleton-Denver
17 Jim Chomko VooDoo Racing
18 Sam Eells Violet Crown Sports Assoc Teammate Win: Ken hubacher ?
19 Robert Diaz Bike Barn Texas
20 Kevin Franklin Bike Barn Texas
21 Zeke silva ? Bicycle-Heaven
22 David Savage Gruppo VOP Teammate Top 5: Gregory keshishian ?
23 Travis Turner 787 Racing
24 Paul Wakefield
25 Jack Study Texas speed
26 Gerardo Morales Rock Fitness Cycling Team
27 Drew Yoder Southwest Cycling Club Racing
28 Erik Roth Mirage Cycling
29 Michael baker Tbi - dedicated race team TBi - Dedicated Race Team
30 William Hughes FRESH Racing
31 Mark Barnett Southwest Cycling Club Racing
32 Lee Keeling Boneshaker Project
33 Timothy Mcduff Bike Barn (houston)
34 James Moody Bicycle Heaven / PVA
35 Hao Le SWCC Teammate Top 5: John Yoder
36 Charlie Johnson Southwest Cycling Club Racing
37 Jeff Martin
38 Tom Zizka Bike Barn Texas
39 Steve Hudson Violet Crown
40 Greg Lyness
DNF John Le Empire
DNF Jeff Dykes Team Yacht Club
DNF Stephen Smith
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 22   Cat 5: 16   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Joseph
2 Keita Nishiyama Baylor University
3 Maximilian Hall Shred Monster
4 Ladislav Onhajzer
5 Jason Roberts Bike World Racing
6 Joshua Gibson Northwest Cycling Club
7 Carlos Acosta SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
8 Shannon Flaherty
9 Joshua Porosky
10 Jeremy Schwab Shama Cycles
11 Robert Yuras Team ALS
12 Robert Ferrara Ride 2 Recovery
13 Ben Munguia Thunderbird energeticA
14 Art Anderson 787 Racing
15 Michael Arishita Outrival Racing
16 Francisco Melgoza
17 Dean Deville
18 Matthew Vandoren
19 Dennis Moroney Bikesport
20 Joe Sitterly US 2 Recovery
21 Jaime Jimenez
22 Sean Chang Texas A&M Cycling team
23 Michael Lewis 512-Racing p/b AJ's Cyclery
24 Offir Schwertz
25 John Fermo HAM cycles
26 Jose munoz Pedalheads laredo Pedalheads Laredo
DNF Joshua Hines Beat the clock
DNF Christopher Conley Sugar Cycles / Wholesome Sweeteners
DNF Robert Feliciano BatCity Cycling
DNF Gregory Simpson Shred Monster Teammate Top 5: Maximilian Hall
DNF Ron Bradshaw Mirage
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 27   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Bain Geri Atrix
2 Russell Debarbieris Sugar Cycles Factory Team
3 Spencer Jewell Geri Atrix Teammate Win: Thomas Bain
4 Rickey Wilson Geri Atrix Teammate Win: Thomas Bain
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Hutchings Boneshaker Project
2 Joshua Thornton Pioneer Mortgage pb Yourkey.com
3 Tristan Uhl 787 Racing
4 Chad Cagle Tulsa Wheelmen
5 Cody Foster Southern Elite
6 Jason Waddell Tulsa Wheelmen
7 Kenneth Day GS Tenzing
8 Nick Torraca Boneshaker Project Teammate Win: Logan Hutchings
9 David Wenger Super Squadra
10 John Trujillo Beat the Clock Cycling Club
11 Garrett Olsen Team Skyline
12 Devin Carroll Beat the Clock Cycling Club
13 Phil Wikoff Super Squadra p/b Austin Bikes
14 Zack Allison Think Finance p/b Trek Bicycle Stor
15 Heath Blackgrove Boneshaker Project Teammate Win: Logan Hutchings
16 Evan Bybee DNA Racing
17 Colin Strickland ELBOWZ Racing
18 Adam Koble ELBOWZ Racing
19 Andrew Armstrong Matrix/RBM
20 Christopher Powers Matrix/RBM
21 Michael Pincus UCI CT: Astellas Cycling Team
22 Meredith Miller Chicken and Waffles Racing
23 Joseph Garcia Volharden
24 Steven Wheeler Super Squadra p/b Austin Bikes
25 Stefan Rothe ELBOWZ Racing
26 Ryan Wohlrabe Bicycle-Heaven
27 Gal Weitz Volharden
28 Brian Sheedy GIANT
29 John Brizzard iii Team LaS'port
30 Andrew Choca Team LaS'port
31 Ruarri Day-stirrat 787 Racing Teammate Top 5: Tristan Uhl
32 Scott Veggeberg Team Robot Smash UnPro Cycling
33 Chris carlson Matrix/rbm Matrix/RBM
34 Kristian House Rapha Condor JLT
35 Mat Stephens BONESHAKER PROJECT Div1 Bicycles
36 Andrew Willis Driveway Series Racing
37 Beau Edwards Bicycle Heaven / PVA
38 Jesse Goodrich Think Finance p/b Trek Bike Stores
39 Brant Speed Driveway Series Racing
40 Mathew Ankney Tulsa Wheelmen Teammate Top 5: Chad Cagle
41 Adam Mills Think Finance p/b Trek Bike Stores
42 ? Bret
43 Jed Rogers Kelly's Team
44 Caleb Fuchs Think Finance p/b Trek Bicycle Stor
45 Nathaniel Beams Think Finance p/b Trek Bicycle Stor
46 Ben Spies ELBOWZ Racing
DNF Allen Abell Bicycle Heaven / PVA
DNF S Charles zamastil GIANT On-Road Team
DNF Samuel Croft Midwestern State University
DNF Michael sheehan Elbowz racing Boneshaker Project Teammate Win: Logan Hutchings
DNF Colt Trant Matrix/RBM
DNF Cory Scott Midwestern State University
DNF Will Ross Boneshaker Project Teammate Win: Logan Hutchings
DNF Michael Mcbrien Team LaS'port
DNF Jimmy Miller Chicken and Waffles Racing
DNF Gabriel Baca ELBOWZ Racing
DNF Mario Arroyave Think Finance p/b Trek Bike Stores
DNF Derek Wilkerson ELBOWZ Racing
DNF Adrian Flores Boneshaker Project Teammate Win: Logan Hutchings
DNF Jacob White ELBOWZ Racing
DNF Henk Calderon Nick Lopez tayloring Cycling club
DNF Sol Ethan frost Austinbikes/Revenant
DNF Ryan Dewald Team Skyline
DNF Jason Davis
DNF John Ryan Team Winded
DNF Shawn Small GS Tenzing
DNF Andrew Gonzales Elbowz Racing
DNF Stephen Mire Team LaS'port
Finishers: Cat 1: 62   Cat 2: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lily Howe T3Multisports
2 Kara Bazley Northwest Cycling Club
3 Abby Bazley Northwest Cycling Club
4 Emma Bazley Northwest Cycling Club
5 Paige Zizka Northwest Cycling Club
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hailey Howe T3Multisports
2 Estefy Gonzalez T3Multisports Teammate Win: Hailey Howe
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Stone BAD KITTY MEOW PHAT KAT RACING
2 Joyce Baysinger Shama Cycles
3 Linda Miller ALS
DNF Allison Floyd River City Market Racing
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carolyn Defoore Bicycle Sport Shop Road Team
2 Melissa Monosoff FCS|Cycling: p/b Zngine + Mr. Rest
3 Missy Hardeman Squadra Di Servitori
4 Sarah Ginsbach OutRival Racing
5 Angela Roberts
6 Pamela Ferguson Shama Cycles
7 Whitley Atkins
8 Cinthia Pedraza Texas State Cycling
9 Katelyn Dittmann R & M
10 Karyn Stern Texas A&M Triathlon
11 Andrea Tabb Baylor University
12 Ulrika Doederlein Texas Cycling
DNF Iwona Hill Austin Flyers Women's Cycling
DNF Sydney Currenti Texas A&M / OutRival Racing
DNF Kathy Garrett Southwest Cycling Club Racing
DNF Camille Ayoub Velo Gold Racing
DNF Danielle Keller Colavita Racing
DNF Angela Man
DNF Dorea Wilder Austin Flyers Women's Cycling
DNF Alexis hamilton ? Voodoo Racing
Finishers: Cat 4: 18   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mandy Heintz Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing
2 Ginny King KingRacingGroup
3 Kathryn Hunter ATC Racing
4 Catherine Moore Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing Teammate Win: Mandy Heintz
5 Jen Mcrae King Racing
6 Summer Moak TWENTY16 Pro Cycling
7 Kim Jennings Bicycles Outback Racing/LifeVantage
8 Jenny Park River City Market Racing
9 Meredith Bunkers Shama Cycles
10 Kirsten Fee River City Market Racing
11 Karla Gendler
12 Suzy Snell Colavita Texas
13 Michelle Montoya Bicycles Outback Racing/LifeVantage
14 Tracy Jones Bayou City Racing
15 Allison Floyd River City Market Racing
16 Anne Flanagan ATC Racing Teammate Top 5: Kathryn Hunter
17 Celina Richardson River City Market Racing
18 Ann Weigel GS Tenzing
19 Katie Kantzes ATC Racing Teammate Top 5: Kathryn Hunter
20 Leila Kasprzyk River City Market Racing
21 Melissa Ruthven ATC Racing Teammate Top 5: Kathryn Hunter
22 Ashley Weaver Midwestern State University
23 Allison Atkinson Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing Teammate Win: Mandy Heintz
24 Rheannon Cunningham River City Market Racing
25 Jennifer Mix 787 Racing
26 Joy Brott Tri-City Bicycles
27 Nadia Barrera River City Market Racing
28 Margaux Salas Colavita Racing Inc Texas
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 2   Cat 3: 16   Cat ?: 1