Log In
 
 
Greenville Spring Series • Mar 2 2014
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brock Mason Big Ring Racing
2 Myles Lietzke Ms Roses P/b J.Brow-ChampSys
3 Kenny Mcneill B2C2 pb Boloco
4 Nathaniel Rowe Prima Tappa Cycling p/b Mansfield O
5 Darel Christopher
6 James Delong Village Volkswagen Cycling Team
7 Josh Rovner Unattached
8 Wyatt Myers Simple Green/Bike Religion
9 John Croom Revolve Residential p/b Pre-Reg.com
10 Ezra Wardpackard Team Novo Nordisk Development
11 James Brookshire Volharden
12 Derek Tavasci Village Volkswagen Cycling Team
13 Michael Ventola Revolve Residential p/b Pre-Reg.com
14 Andrew Kimble Velosports Racing
15 Morgan Patton Team novo Nordisk
16 Ian Garrison NGCA Mission Source
17 Connor Tankersley Village Volkswagen Cycling Team
18 Jim Payne Tumult Racing
19 Nicholas Luther Mount Pleasant Velo
20 Brian Schultz Velosports Racing
21 Louis Turra
22 Sebastian York AYC Junior Development Team
23 Mathew York AYC Club Team
24 Conor Schunk Finish Strong Elite Cycling Team p/
25 Jose Avila Lees-McRae College
26 Price Howard RTO National
27 Matthew Cross Tumult Racing
28 Ian Cramer Round Here Racing
29 Jonathan Sierra Village Volkswagen Cycling Team
30 Timo Heister
31 Camden Simon TGCR
32 Mike Helman RTO National
33 Cam Mancuso Lees-McRae College
34 James Couvillion Les Amis/ CDC Devo
35 Brian Porter Tumult Racing
36 Brian Ring Uptown Cycles p/b Ortho Carolina/En
37 Ford Murphy Northeastern University
38 Thomas Wilson Velosports Racing
39 Logan Luker Cumberland University
40 Kirk Flinte Unattached
41 Ives Vanheule RTO National
42 Justin Mcquerry Team Novo Nordisk Development
43 Jake Morman Lifetime Bikes Loganville
44 Ben Rothschild Frazier Cycling
45 Keith O'connell RTO National
46 Reece Oleson Cumberland University
47 Camilo Restrepo Upstate Junior Cycling
48 Hans Halaixt TGCR Team Greenville Cycling Racing
49 Tyler Perkins Mars Hill University
50 Samuel Kophazi Les Amis / Calder Brothers Devo
51 Jason Ward Revolve Residential p/b Pre-Reg.com
52 Mikey Waine Junior Flyers
53 Alan Brookshire Twenty16 Junior Development Team
54 Nick Oestreich Junior Flyers Devo
55 Matthew Chisholm Tumult Racing
56 Christian Dicenso Prima Tappa p/b Mansfield Oil Teammate Top 5: Nathaniel Rowe
57 Aaron Trent Team Roger C. Peace
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 54   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Cole
2 William Degraw The Village Wrench presented by Glo
3 Matthew Spargo Modry/Evergreen Racing
4 Keith Mrochek Modry/Evergreen Partners
5 Elisha Godfrey RTO National
6 Kyle Rainey Cumberland University
7 Haegan Altizer Team Mission Source / NGCA
8 Baker Watts RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
9 Luke Caldwell Cumberland University
10 Kenneth Ingersoll Ms. Roses p/b J. Brown Construction
11 Willie Fowlkes RTO National Cycling
12 Clay Jones RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
13 Andrew Reynolds Greenville Spinners Bicycle Club/ G
14 Brent Beadles Clemson University
15 Kristopher Sally Les Amis / Upstate Junior Cycling /
16 Kevin Brazell Massage Envy Cycling
17 Beatty Wolverton Les Amis/Up State Junior Cycling/Ca
18 Scott Kapelewski Northeastern University
19 Daniel Thorogood Round Here Racing
20 Mitchell Crofts Low Country Cycling Team
21 Chris Guella SV/BikeSource Racing
22 W. Harrison nguy Frazier Cycling
23 Thomas Parry RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
24 Chris Withers Team Safe Harbor p/b Technico
25 Mark Harden RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
26 Thomas Fleckenstein RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
27 Walter Montoya TGCR
28 Jonathan White Low Country Racing
29 Charles Dean
30 Rick Taylor Safe Harbor p/b Technico Inc.
31 Alex Petkus Pfoodman Racing
32 Parker Haney AYC
33 Greg Campbell RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
34 James Todd Frazier Cycling
35 David Heath Frazier Cycling
36 Eli Wemyss Treehouse Racing
37 Jacob Luther Clemson Cycling
38 Chris Sparace Safe Harbor p/b Technico Inc
39 Davis Branyon Frazier Cycling
40 William Greene Cumberland University
41 Eric Calder Up State Junior Cycling-Les Amis/Ca
42 Luis Zapata Unattached
43 Barrett Mitchell Ms. Roses p/b J. Brown Construction
44 Maxwell Nagel Northeastern
45 Rishi Teja mocherla Frazier Cycling
46 Chad Crocker RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
47 Dawson Askew Les Amis/Calder Bros JR Development
48 Joel Fischer McDonalds Cycling Team
49 Kevin Pergerson RTO National Teammate Top 5: Elisha Godfrey
50 Hank Walls AYC Junior Development Team
51 Chris Harrigan clemson
52 Nicholas Townes Les Amis/ Upstate junior cycling
53 James Brigman South Main Cycles Racing
54 Joshua Schaffer Unattached
55 Isabella Brookshire Twenty16 Junior Development
56 Robert Heath Frazier Cycling
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 51   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Lovell Unattached
2 Stephen Guidry Globalbike Charlotte
3 Tom Oconnor
4 Ron Babington Greenville Spinners Racing Team
5 Stephen Keiser RTO National
6 Chris Bartus GlobalBike Greenville
7 Charlie Fullwood Myrtle Beach Bicycle Racing
8 David Tucker Greenville Spinners Race Team
9 Vernon Miller Safe Harbor p/b Technico Inc.
10 Roy Jones Greenville Spinners Racing
11 Luke Barnett RTO National Teammate Top 5: Stephen Keiser
12 Kenny Smith
13 Karsten Gregg
14 Simon Harvey Greenville Spinners Racing
15 David Jordan Athens Velo Club
16 David Latty
17 Eric Ropp Safe Harbor P/B Technico Inc
18 Mike Klepfer RTO National Teammate Top 5: Stephen Keiser
19 James Simes Safe Harbor p/b Technico Inc.
20 William Link village wrench supported by glory c
21 Ben Mccall None
22 Tony Armour Village Volkswagen Cycling Team
23 Rip Major Greenville Spinners Racing Team Teammate Top 5: Ron Babington
24 Paul Gillmore Freewheelers of Spartanburg
25 Dean Pennypacker Globalbike Charlotte Teammate Top 5: Stephen Guidry
26 Jarrod Melancon L5Flyers p/b Maxxis
27 Christopher Benson
28 Kim Cantrell
29 Jonathan Jones SV/BikeSource Racing
30 James Taylor Greenville Spinners Clib
31 Dan Murray Global Bike Greenville
32 Brett Fisher Asheville Bicycle Racing Club
33 Mike Withrow
34 Mitchel Henderson MH Racing
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 28   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jesse Klennon Crosstown Velo Racing Team
2 Zach Lutz
3 Luis Bedoya Finish Strong Endurance Team p/b GC
4 Regis Bryer brevard college
5 Jeffrey Avans Charleston Bicycle Company
6 Kyle Danner Greenville Spinners Racing Team
7 Brent Mayo UGA Cycling
8 Sean Allen Cushman & Wakefield Racing
9 Charles Richey
10 Matt Jaeggli Village Wrench s/b Glory Cycles
11 Caleb Smith AYC Club team
12 Norman Scholz
13 Daniel Schumacher US Military Cycling
14 Joe Gagnon
15 Brian Alba Northeastern
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 11   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Duquette pre reg
2 Jordan Marhanka Hincapie Development team
3 Ian Garrison NGCA Mission Source
4 Sebastian York AYC Junior Development Team
5 Fletcher Lydick Team United Healthcare Georgia/706
6 Micah Milne Finish Strong Elite Cycling Team
7 David Walls AYC Junior Development Team Teammate Top 5: Sebastian York
8 Devin Reavis AYC Junior Development Team Teammate Top 5: Sebastian York
9 William Guillen Happy Tooth Racing
10 Conor Schunk Finish Strong Elite Cycling Team p/
11 Luis Guillen AYC Junior Development Team Teammate Top 5: Sebastian York
12 Andrew Fairman AYC Development Team
13 Camilo Restrepo Upstate Junior Cycling
14 Dylan Cantrell Bike Town
15 Andrew Weaver Finish Strong Elite Cycling Team p/
16 Mikey Waine Junior Flyers
17 Aidan Pounder AYC Junior Development Race Team
18 Ross Szendrei FACT
19 Michael Garrison NGCA Mission Source Teammate Top 5: Ian Garrison
20 Trey Hurt
21 Connor Benson upstate Junior Cycling / Les Amis
22 Eric Moore Les Amis Upstate Junior Cycling / C
23 Nicolas Federico Frazier
24 Sophia Broadwell Junior Flyers
25 Eli Hoppenfeld Frazier Cycling
26 Shawn Watkins AYC Junior Development Race Team
27 Jared Latham Junior Flyers
28 Willem Wambeke Les Amis/Calder Brothers Developmen
29 Troy Waine Junior Flyers
30 Leon Waine Junior Flyers
31 Will Goodson Trace Bikes
32 Matthew Montoya Les Amis / upstate junior cycling
33 Elizabeth Harden Les Amis/Upstate JR Cycling
34 Joshua Morrow unattached
35 Esha Shakthy Frazier Cycling
36 Aneesh Shakthy Frazier Cycling
37 Mark Driscoll
38 Holden Mccullough Forest Acres Cycling Team
39 Mclain Ludwig Les Amis/Up State Junior Cycling
40 Maxwell Oestreich Junior Flyers Devo
41 Dawson Askew Les Amis/Calder Bros JR Development
42 Luke Townes Les Amis/upstate junior cycling
43 Samuel Kophazi Les Amis / Calder Brothers Devo
44 Nicholas Townes Les Amis/ Upstate junior cycling
45 Annalise Oestreich Junior Flyers Devo
46 Nick Oestreich Junior Flyers Devo
47 Willem Wambeke Les Amis/Calder Brothers Developmen
48 Kristopher Sally Les Amis / Upstate Junior Cycling /
49 Beatty Wolverton Les Amis/Up State Junior Cycling/Ca
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 15   Cat 4: 8   Cat 5: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eli Hoppenfeld Frazier Cycling
2 Willem Wambeke Les Amis/Calder Brothers Developmen
3 Troy Waine Junior Flyers
4 Fletcher Lydick Team United Healthcare Georgia/706
5 Will Goodson Trace Bikes
6 Elizabeth Harden Les Amis/Upstate JR Cycling
7 Matthew Montoya Les Amis / upstate junior cycling
8 Joshua Morrow unattached
9 Esha Shakthy Frazier Cycling Teammate Win: Eli Hoppenfeld
10 Aneesh Shakthy Frazier Cycling Teammate Win: Eli Hoppenfeld
11 Mclain Ludwig Les Amis/Up State Junior Cycling
12 Willem Wambeke Les Amis/Calder Brothers Developmen Teammate Top 5: Willem Wambeke
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Garrison NGCA Mission Source
2 Connor Benson upstate Junior Cycling / Les Amis
3 Eric Moore Les Amis Upstate Junior Cycling / C
4 Nicolas Federico Frazier
5 Shawn Watkins AYC Junior Development Race Team
6 Mark Driscoll
Finishers: Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Robinson Safe Harbor p/b Technico Inc.
2 Darin Marhanka Trappe Door Cycling Team
3 Robert O'gorman jr Happy Tooth Racing
4 Darren Fuller Atlantic Velo
5 Scott Edge Athletix Cycling Team benefiting Gl
6 Justin Meschler Big Ring Racing
7 Matthew Tebbetts Trappe Door Cycling Team Teammate Top 5: Darin Marhanka
8 Keith Johnson AV/ Descente
9 Brad Harman Safe Harbour p/b Technico Inc.
10 Marcus Jones Crosstown Velo
11 Joe Hathcock Carolina Cycling Team
12 Shaun Walsh Myrtle Beach Bicycle Racing
13 Charlie Putnal Crosstown Velo
14 Christopher Constantin
15 Chris Knetsche TRAPPE DOOR Cycling Team/Hincapie
16 Christopher Sheehan OrthoCarolina/Energy Cafe
17 Erik Peterson Finish Strong Elite Cycling Team p/
18 Rob Latham NARC-BMW-Free Flite
19 Stanley Dover Carolina Cycling Team
20 Tommy Jones Carolina Cycling Team
21 Brendan Canty Commonwealth Eye Surgery / CrankWor
22 Yuans Halaixt TGCR
23 Jefferson Parker Crosstown Velo
24 John James Trappe Door p/b POA Teammate Top 5: Darin Marhanka
25 George Moser Greenville Spinners Racing
26 Clive Desousa Villlage Wrench Supported By Gloryc
27 Jeffrey May Outspokin
28 Matt Bonaime promotioncycling.com Commonwealth E
29 Scott Latell CZ Velo
30 Todd Mion The Trappe Door Cycling Team Teammate Top 5: Darin Marhanka
31 David Curran Team Trappe Door p/b POA Teammate Top 5: Darin Marhanka
32 Brady Rogers Unattached
33 Rodney Dender Trappe Door Cycling p/b POA Teammate Top 5: Darin Marhanka
34 Cleve Blackwell Unattached
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 8   Cat 3: 14   Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gene Fowler Hilton Head Cycling
2 Jeff Gunn SC Masters Cycling Team
3 Scott Miner Unattached
4 Greg Morgan Spinx Bike Race Team
5 Nello Teer Mission Source / NGCA
6 Ben Jones SC Masters
7 Glenn Poupore SC Masters Cycling Team Teammate Top 5: Jeff Gunn
8 Douglas Engel Modry Evergreen Racing
9 Thomas Sunday FACT
10 Debbie Milne Finish Strong Elite Cycling Team p/
11 Arthur Danfy SPINX BIKE RACE TEAM Teammate Top 5: Greg Morgan
12 Gary Jackson Velosports Racing
13 Lee Reavis Modry/Evergreen Partners
14 Jay Beam Modry/Evergreen Partners
15 Derek Wilford Spin / Litzler Automation
16 David Moore Modry/Evergreen Partners
17 William Kerrigan outspoken
18 James White Team Bicycles Inc.
19 Thomas Evans na
20 Dean Lyons Boone Bike
21 Arden Stelly Pain Pathways Cycling Team
22 Tim Richardson Velo 16 BSG
23 Amy Hill Myrtle Beach Bicycle Racing
24 Michael Berry Modry/Evergreen Partners
25 Joseph Gallagher SC Masters Cycling Team Teammate Top 5: Jeff Gunn
26 David Kyzer Finish Strong
27 Andrew Gamble Modry Evergreen Racing
28 Allen Duquette vision quest
29 Andrew Danfy Spinx Bike Race Team Teammate Top 5: Greg Morgan
30 Glenn Thrift SC Masters Cycling Team Teammate Top 5: Jeff Gunn
31 John Turner East Point Track Club
32 Jim Brown Spinx Bike Race Team Teammate Top 5: Greg Morgan
33 Daniel Pawlicki
34 Charles Eller Unattached
35 Tony Armour Village Volkswagen Cycling Team
36 James Berry Spinx Bike Race Team Teammate Top 5: Greg Morgan
37 Jon Limbird Greenville Velo
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 5   Cat 3: 21   Cat 4: 5   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dion Smith Team Predator Presented By Pro Cycl
2 Winston David CRCA Lupus Racing Team
3 Mac Brennan Bissell Cycling
4 Toms Skujins Hincapie Sporstwear Development Tea
5 David Goodman 706 Project Powered By United Healt
6 Miguel Bryon UCI CT: Hincapie Sportswear Develop
7 Christopher Butler Hincapie Sportswear Development Tea
8 Parker Kyzer Finish Strong Elite Cycling Team p/
9 Andrew Baker Astellas Oncology
10 Alex Kellum Clemson Cycling Team
11 Derek Schanze Pioneer Mortgage Funding p/b Yourke
12 Thomas Brown Emory University
13 Stephen Bassett Hagens Berman U-23
14 John Delong Starlight Custom Apparel
15 Marcos Lazzarotto Kelly Benefit Strategies Elite
16 Philip O'donnell Hot Tubes Development Cycling Team
17 Matthew Zimmer Mitsubishi Laser Grand Performance
18 Boyd Johnson Globalbike Racing
19 Alder Martz Hincapie Development team
20 Tommy Schubert Cumberland University
21 Matt Moosa Stans NoTubes/ pb Proferrin
22 Sean Mccarthy JAM Fund / NCC
23 Michael Dalterio
24 Jordan Heimer University of Georgia
25 Tanner Hurst Cumberland University
26 Jason Smitherman Round Here Racing
27 David Forkner Greenlife-Subaru Benefiting Globalb
28 Nathan Smith Finish Strong Elite Team p/b GCB
29 John Butler Finish Strong Elite Cycling
30 Mauro Rato Finish Strong Elite Cycling Team p/
31 Marek Lipold Peachtree Bikes
32 Gregory Thompson Classic Cycling / Dolce Vita Wines
33 Aaron Burleson Finish Strong Elite Cycling Team p/
34 Johnny Mitchell Finish Strong Elite Cycling Team
35 Bryan Hoy Crosstown Velo
36 Jacob Hill Finish Strong Elite Cycling Team p/
37 Robert Berghel Village VW Elite Cycling
38 Chad Salla Team Energy Velo
39 Tomas Petit Frazier Cycling
40 William Richter Clemson University
41 Christopher Calder Greenlife-Subaru Cycling Team benef
42 Timothy Jenkinson Starlight Custom Apparel
43 Kelsey Oliver RTO
44 Christy Keely Asheville Bicycle Racing Club
45 Stephan Hoffman Lupus Racing Team
46 Oscar Jimenez Finish Strong Elite Cycling Team p/
47 Chad Capobianco High Country Development Team
48 Robert Donovan Finish Strong Elite Team p/b GCBPar
49 Hunter Resek Mars Hill University
50 Ty Magner Hincapie Sportswear Development Tea
51 Benjamin Renkema Globalbike Racing
52 Joe Lewis
53 Jay Major FloridaVelo
54 Andrew Hodges Round Here Racing
55 Clay Murfet Team SmartStop p/b Mountain Kha
56 Hugh Moran Industry Nine Cycling Team p/b ABRC
57 Matt Lee Mock Orange Bikes
58 Henry Willis Pioneer Mortgage Funding p/b Yourke
59 David Novak Kelly Benefit Strategies Elite
60 Charlie Hough Hincapie Sportswear Development Cyc
61 David Lee Finish Strong Elite Cycling Team
62 John Tousignant Ms. Roses p/b J. Brown - Champ Sys
63 Zeb King Stan's NoTubes P/b Proferrin
64 Fletcher Lydick Team United Healthcare Georgia/706
65 Aubrey Moore Cumberland University
66 Stephen Wagstaff North Carolina State University at
67 Nolan Tankersley Village Volkswagen Cycling Team
68 Benjamin Grier Melo Velo
69 Alexander Ray
70 Bradford Perley 1
71 Brian Hill Stan's NoTubes P/b Proferrin
72 Jonathan Bowerman Pioneer Mortgage p/b YourKey.com
73 Christopher Constantin
74 Jordan Marhanka Hincapie Development team
75 Brian Klotz NoTubes/Corning Race Team
76 Ted Hopkins Revolution Cycle Sports
77 Luis Flores Happy Tooth Racing
78 Brad Veasey Finish Strong Elite Team p/b GCB
79 Zack Kratche Ms.Roses p/b J.Brown-Champ Sys
Finishers: Cat 1: 33   Cat 2: 35   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Arden Stelly Pain Pathways Cycling Team
2 Debbie Milne Finish Strong Elite Cycling Team p/
3 Stephanie Cucaz PCP Race Team
4 Danielle Nelson Uptown Cycles
5 Jennifer Caicedo Finish Strong Elite Cycling Team
6 Kira Maicke PCP Race Team
7 Megan Heath Frazier Cycling
8 Jennifer Wakeman Team Zoom
9 Angela Lucero UGA Cycling
10 Maryann Riley FACT
11 Elizabeth Lee Lifetime Bikes Loganville
12 Susan Jones - morgan Team Zoom
13 Anna Zuver PCP Race Team Teammate Top 5: Stephanie Cucaz
14 Salma Huque Junior Flyers
15 Ariel Burgess Prima Tappa Cycling p/b Mansfield O
16 Isabella Nguy Frazier Cycling
17 Catherine Harley Spokeswomen Racing
18 Madeleine Haney AYC Junior Development Race Team
19 Annalise Oestreich Junior Flyers Devo
20 Kate Eckrote Frazier Cycling
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 5   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rindi Wood Villlage Wrench Supported By Gloryc
2 Isabella Brookshire Twenty16 Junior Development
3 Kalen Lee scholz
4 Rachel Gideon Frazier Cycling
5 Emily Tortorelli Scarlet Fire
6 Karen Muehl OrthoCarolina/Energy Cafe
7 Nicole Miranda Mirco Racing
8 Tonya Shuba Greenville Spinners Bicycle Club
9 Victoria Haney AYC Junior Development Race Team
10 Ariel Burgess Prima Tappa Cycling p/b Mansfield O
11 Kerrigan Sunday FACT
12 Madeleine Haney AYC Junior Development Race Team
13 Laura Torres FACT
14 Neela Fleckenstein GHS Every Women
15 Rachel Diaz granados Northeastern
16 Kate Eckrote Frazier Cycling Teammate Top 5: Rachel Gideon
17 Stephanie Cole Globalbike Charlotte
18 Isabella Nguy Frazier Cycling Teammate Top 5: Rachel Gideon
19 Kennedy Lambe Forest Acres Cycling Team
20 Charlotte Mcadams forest acres cycling team
21 Hannah Cook Brevard College
22 Allyson Hurst FACT
Finishers: Cat 4: 20   Cat 5: 1   Cat ?: 1