Log In
 
 
Union City Mayor's Race • Mar 16 2014
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Garrison Team Mission Source / NGCA
2 Patrick Casey Village Volkswagen Cycling Team
3 Justin Meschler Big Ring Racing
4 Justin Mcquerry Team Novo Nordisk Development
5 Doug Robinson Infinity Racing/Tom Williams BMW-Mi
6 Drago Cepar Round Here Racing
7 Darel Christopher
8 Kellen Goodell Ms.Roses p/b J.Brown-Champ Sys
9 Tony Esposito Mellow Mushroom Pizza Bakers
10 Ryan Pumpian Team Mission Source / NGCA Teammate Win: Ian Garrison
Finishers: Cat 3: 8   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Haegan Altizer Team Mission Source / NGCA
2 Willem Kaiser Team Mission Source / NGCA Teammate Win: Haegan Altizer
3 Kenneth Ingersoll Ms.Roses p/b J.Brown Contractors
4 Benjamin Spangler L5Flyers p/b Maxxis
5 Moive Star kerns Village Volkswagen Cycling Team
6 Jeremy Spafard Lifetime Bikes Loganville
7 Wilman Vargas
8 Andrew Luettgen
9 Jordan Picchiottino
10 Lino Asiatico southern crescent cycling
11 John Wilkes
12 Bryan Thornton
13 Andria Estridge
Finishers: Cat 4: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rodulfo Caveda L5Flyers p/b Maxxis
2 Ethan Cohen Homesmart Cycling
3 Jeff Bilsky
4 Ken Kirby Smyrna Bicycles
5 Jason Perez
6 Thomas Cross jr North Georgia Cycling Association,
7 Patrick Carroll Team Mission Source / NGCA
8 Lamar Estridge
9 Richard Opp
10 Scott Thomas Village Volkswagen Cycling Team
Finishers: Cat 3: 2   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daudi Cobb Peachtree Bikes
2 Marek Lipold Peachtree Bikes Teammate Win: Daudi Cobb
3 Aaron Budsock
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shane Collins Free Flite Masters
2 James T gotsick RS Tech p/b GrindStone Performance
3 Jeffrey Licciardello RS Tech p/b GrindStone Performance
4 Theron Colucci RS Tech p/b GrindStone Performance
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Lougher Lupus Racing Team
2 David Goodman Team United Healthcare Georgia/706P
3 Jonathan Atkins
4 Oleg Tanovitchi Lupus Racing Team Teammate Win: Andy Lougher
5 Brendan Sullivan Lupus Racing Team Teammate Win: Andy Lougher
6 Winston David Lupus Racing Team Teammate Win: Andy Lougher
7 James Thompson RedEye Velo
8 Frank Marrs Team Mission Source / NGCA
9 Fletcher Lydick Team United Healthcare Georgia/706P Teammate Top 5: David Goodman
10 Tomas Petit Frazier Cycling Juniors
11 Ezra Wardpackard Team Novo Nordisk Development
12 John Hayes Village Volkswagen Cycling Team
13 Igor Rudalev Lupus Racing Team Teammate Win: Andy Lougher
14 Jan Kolar Lupus Racing Team Teammate Win: Andy Lougher
15 Jason Smitherman Round Here Racing
16 Steve Simmons North Georgia Cycling Association,
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 6   Cat 3: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Klein Sorella Cycling p/b Hincapie Sports
Finishers: Cat 4: 1