Log In
 
 
Team Overview: MIT CYCLING Also Known As
Team News Ticker Embed This
Team Race History
Jamestown Classic (Oct 13 2014)
Philip Kreycik Men 5 (u34) 3 / 30
TD Bank Mayors Cup (Sep 20 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 2/3 60 / 96
9th Annual Portsmouth Criterium (Sep 7 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men pro/1/2/3 41 / 61
Nicholas Tham ming qiang Men cat 3/4 10 / 87
Witches Cup Criterium (Aug 6 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 10 / 67
Tour of the Catskills GC (Aug 3 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 37 / 44
Tour of the Catskills Stage3 (Aug 3 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 46 / 56
Tour of the Catskills Stage2 (Aug 2 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 42 / 59
Tour of the Catskills Stage1 (Aug 1 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 46 / 49
San Rafael Twilight Criterium (Jul 26 2014)
Kamal Ndousse Men Cat 3 41 / 60
Andrea Tacchetti Men Cat 4 15 / 78
NCC 16th Annual Tour of The Hilltowns (Jul 26 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 28 / 52
Foothill College Circuit Race 'The Learning Curve' (Jul 13 2014)
Andrea Tacchetti Men Cat 4 45 / 50
Watsonville Criterium (Jul 12 2014)
Andrea Tacchetti Men Cat 4/5 13 / 16
Capital Region Road Race (Jul 12 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 43 / 65
Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 25 / 31
Corey Tucker Women Cat 1/2/3 31 / 31
Longsjo Classic Stage 3 (Jun 29 2014)
Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 16 / 24
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 13 / 71
Longsjo Classic Stage 2 (Jun 28 2014)
Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 12 / 28
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 31 / 91
Longsjo Classic Stage 1 (Jun 27 2014)
Yuri Matsumoto Women Cat 1/2/3 22 / 25
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 64 / 96
The Keith Berger Memorial Criterium (Jun 22 2014)
Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 12 / 66
54th Annual Nevada City Classic Bicycle Race (Jun 15 2014)
Kamal Ndousse Men Cat 3/4 41 / 56
Andrea Tacchetti Men Cat 3/4 50 / 56
Folsom Historic Criterium (Jun 14 2014)
Andrea Tacchetti Men Cat 3/4 54 / 70
Kamal Ndousse Men Cat 3/4 59 / 70
Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 8 2014)
Yuri Matsumoto Women Pro/1/2/3 8 / 8
Corey Tucker Women 3 10 / 17
Arthur Anderson Men 5 67 / 73
Tom O'grady Men 4 24 / 44
Nicholas Tham ming qiang Men 4 30 / 44
Harvard Firefighters Association Ken Harrod Memorial Road Race (May 31 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 22 / 84
Adam Jones Men 4 78 / 84
Corey Tucker Women 3/4 18 / 32
Killington Stage Race - GC (May 26 2014)
Shaena Berlin Women 1/2/3 17 / 41
Tom O'grady Men 4/5 39 / 55
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 44 / 55
Killington Stage Race Time Trial - Stage 3 (May 26 2014)
Shaena Berlin Women 1/2/3 23 / 37
Tom O'grady Men 4/5 47 / 52
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 51 / 52
Killington Stage Race Road Race - Stage 2 (May 25 2014)
Shaena Berlin Women 1/2/3 17 / 41
Tom O'grady Men 4/5 40 / 55
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 42 / 55
Killington Stage Race Circuit Race - Stage 1 (May 24 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 2 / 55
Tom O'grady Men 4/5 33 / 55
Shaena Berlin Women 1/2/3 25 / 41
2014 USA Cycling Collegiate Road Nationals (May 4 2014)
Zachary Ulissi Men D2 Nationals RR 11 / 101
Joseph Near Men D2 Nationals RR 56 / 101
Benjamin Woolston Men D2 Nationals RR 69 / 101
Kuat Yessenov Men D2 Nationals RR 81 / 101
Shaena Berlin Women D2 6 / 43
Katherine Wymbs Women D2 21 / 43
Jennifer Wilson Women D2 23 / 43
Corey Tucker Women D2 26 / 43
Blue Hills Classic (May 4 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4B 7 / 37
Scott Burdick Men Cat 4B 26 / 37
2014 USA Cycling Collegiate Road Nationals - Criterium (May 3 2014)
Zachary Ulissi Men D2 Nationals Crit 27 / 83
Spencer Schaber Men D2 Nationals Crit 61 / 83
Joseph Near Men D2 Nationals Crit 70 / 83
Benjamin Woolston Men D2 Nationals Crit 72 / 83
Shaena Berlin Women D2 Nationals Crit 10 / 39
Jennifer Wilson Women D2 Nationals Crit 24 / 39
Katherine Wymbs Women D2 Nationals Crit 27 / 39
Corey Tucker Women D2 Nationals Crit 30 / 39
2014 USA Cycling Collegiate Road Nationals - Team Time Trial (May 2 2014)
Mit Women d2 Women D2 Nationals TTT 2 / 8
Mit Men d2 Men D2 Nationals TTT 4 / 13
ECCC Conference Championships Criterium (Apr 28 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4/5 13 / 46
Matthew Li Men Cat 4/5 28 / 46
Katie Maass Women Collegiate D 2 / 20
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 12 / 20
Beth Hadley Women Collegiate D 13 / 20
Julie Vanderhoop Women Collegiate C 3 / 15
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 19
Jennifer Wilson Women Collegiate A 6 / 19
Yuri Matsumoto Women Collegiate A 10 / 19
Katherine Wymbs Women Collegiate A 12 / 19
Corey Tucker Women Collegiate A 13 / 19
James Schulmeister Men Collegiate D2 7 / 30
Arthur Anderson Men Collegiate C 14 / 62
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 15 / 62
Adam Jones Men Collegiate C 17 / 62
Michael Eck Men Collegiate C 28 / 62
Anton Hunt Men Collegiate C 32 / 62
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 34 / 62
Michael Hsing Men Collegiate C 36 / 62
Sam Nicaise Men Collegiate C 40 / 62
Matthew Li Men Collegiate C 60 / 62
Ethan Sokol Men Collegiate B 8 / 48
Scott Burdick Men Collegiate B 19 / 48
Tom Ogrady Men Collegiate B 41 / 48
Benjamin Woolston Men Collegiate A 17 / 40
Kamal Ndousse Men Collegiate A 33 / 40
ECCC Conference Championships Road RACE (Apr 27 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4/5 10 / 27
Felix Moser Men Cat 4/5 23 / 27
Katie Maass Women Collegiate D 8 / 14
Beth Hadley Women Collegiate D 11 / 14
Kathryn Olesnavage Women Collegiate D 12 / 14
Julie Vanderhoop Women Collegiate C 5 / 22
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 15 / 22
Marianna Sofman Women Collegiate C 22 / 22
Shaena Berlin Women Collegiate A 5 / 18
Katherine Wymbs Women Collegiate A 6 / 18
Jennifer Wilson Women Collegiate A 9 / 18
Yuri Matsumoto Women Collegiate A 11 / 18
Corey Tucker Women Collegiate A 12 / 18
James Schulmeister Men Collegiate D 32 / 58
Benzhong Zhao Men Collegiate D 42 / 58
Rajesh Sridhar Men Collegiate D 56 / 58
Nicholas Sondej Men Collegiate D 58 / 58
Benoit Landry Men Collegiate C 17 / 60
Michael Eck Men Collegiate C 27 / 60
Anton Hunt Men Collegiate C 29 / 60
Arthur Anderson Men Collegiate C 31 / 60
Adam Jones Men Collegiate C 32 / 60
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 39 / 60
Matthew Li Men Collegiate C 55 / 60
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 57 / 60
Michael Hsing Men Collegiate C 60 / 60
Tom Ogrady Men Collegiate B 27 / 52
Scott Burdick Men Collegiate B 28 / 52
Ethan Sokol Men Collegiate B 29 / 52
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 32 / 52
Zachary Ulissi Men Collegiate A 14 / 39
Benjamin Woolston Men Collegiate A 21 / 39
Kuat Yessenov Men Collegiate A 31 / 39
Nittany Cycling Classic (Apr 20 2014)
Corey Tucker Women Collegiate B 2 / 5
Shaena Berlin Women Collegiate A 4 / 9
Arthur Anderson Men Collegiate D 1 / 30
Ethan Sokol Men Collegiate C 3 / 33
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 8 / 33
Tom Ogrady Men Collegiate C 19 / 33
Michael Eck Men Collegiate C 21 / 33
Kamal Ndousse Men Collegiate B 2 / 30
Zachary Ulissi Men Collegiate A 11 / 32
Benjamin Woolston Men Collegiate A 21 / 32
Mystic Velo Criterium (Apr 19 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 Open 5 / 36
Nittany Cycling Classic (Apr 19 2014)
Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 7
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 8
Arthur Anderson Men Collegiate D 18 / 33
Tom Ogrady Men Collegiate C 4 / 42
Michael Eck Men Collegiate C 19 / 42
Ethan Sokol Men Collegiate C 27 / 42
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 42 / 42
Zachary Ulissi Men Collegiate A 4 / 19
Mt. Philo Road Race (Apr 13 2014)
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 3 / 5
Marianna Sofman Women Collegiate D 14 / 21
Julie Van der hoop Women Collegiate C 9 / 16
Corey Tucker Women Collegiate B 5 / 9
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 14
Katherine Wymbs Women Collegiate A 8 / 14
Jennifer Wilson Women Collegiate A 9 / 14
Arthur Anderson Men Collegiate D 9 / 56
Ben zhong Zhao Men Collegiate D 44 / 56
Adam Jones Men Collegiate C 6 / 45
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 27 / 45
Ethan Sokol Men Collegiate C 42 / 45
Zachary Ulissi Men Collegiate A 15 / 30
Joseph Near Men Collegiate A 26 / 30
Zebulon Hanley Men Collegiate A 30 / 30
Myles Standish State Forest Road Race (Apr 13 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men C4 4 / 45
L'Enfer du Nord Criterium (Apr 12 2014)
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 7
Sarah Wier Women Collegiate D 3 / 19
Marianna Sofman Women Collegiate D 14 / 19
Julie Van der hoop Women Collegiate C 7 / 18
Morgan Hennessy Women Collegiate C 14 / 18
Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 11
Jennifer Wilson Women Collegiate A 4 / 18
Shaena Berlin Women Collegiate A 6 / 18
Katherine Wymbs Women Collegiate A 13 / 18
Arthur Anderson Men Collegiate D2 5 / 35
Ben zhong Zhao Men Collegiate D2 20 / 35
Ethan Sokol Men Collegiate C 17 / 60
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 19 / 60
Benoit Landry Men Collegiate C 20 / 60
Adam Jones Men Collegiate C 29 / 60
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 37 / 60
Kamal Ndousse Men Collegiate B 3 / 34
Joseph Near Men Collegiate A 4 / 35
Zachary Ulissi Men Collegiate A 12 / 35
Zebulon Hanley Men Collegiate A 17 / 35
Kuat Yessenov Men Collegiate A 32 / 35
L'Enfer du Nord Time Trial (Apr 12 2014)
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 5
Sarah Wier Women Collegiate D 5 / 18
Marianna Sofman Women Collegiate D 9 / 18
Julie Van der hoop Women Collegiate C 1 / 15
Morgan Hennessy Women Collegiate C 9 / 15
Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 10
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 16
Jennifer Wilson Women Collegiate A 5 / 16
Katherine Wymbs Women Collegiate A 13 / 16
Arthur Anderson Men Collegiate D2 7 / 21
Ben zhong Zhao Men Collegiate D2 20 / 21
Benoit Landry Men Collegiate C 2 / 55
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 55
Adam Jones Men Collegiate C 25 / 55
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 34 / 55
Kamal Ndousse Men Collegiate B 19 / 28
Zachary Ulissi Men Collegiate A 2 / 27
Joseph Near Men Collegiate A 19 / 27
Army Spring Classic Crit (Apr 6 2014)
Joseph Near Men Collegiate A 5 / 30
Kuat Yessenov Men Collegiate A 15 / 30
Spencer Schaber Men Collegiate A 19 / 30
Zachary Ulissi Men Collegiate A 26 / 30
Ethan Sokol Men Collegiate C 9 / 59
Adam Jones Men Collegiate C 35 / 59
Tom Ogrady Men Collegiate C 46 / 59
Corey Tucker Women Collegiate B 7 / 10
Ben Zhong zhao Men Collegiate Intro 1 / 5
Katherine Wymbs Women Collegiate A 1 / 18
Shaena Berlin Women Collegiate A 4 / 18
Jennifer Wilson Women Collegiate A 8 / 18
Arthur Anderson Men Collegiate D2 2 / 33
Katie Maass Women Collegiate D 9 / 24
Marianna Sofman Women Collegiate D 15 / 24
Marianna Sofman Women Collegiate D 19 / 24
Rebecca Greene Women Collegiate Intro 9 / 12
Kamal Ndousse Men Collegiate B 6 / 53
Scott Burdick Men Collegiate B 24 / 53
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 12
Army Spring Classic Harriman Road Race (Apr 6 2014)
Zachary Ulissi Men Collegiate A 8 / 33
Kuat Yessenov Men Collegiate A 22 / 33
Spencer Schaber Men Collegiate A 24 / 33
Joseph Near Men Collegiate A 25 / 33
Tom Ogrady Men Collegiate C 11 / 63
Ethan Sokol Men Collegiate C 14 / 63
Adam Jones Men Collegiate C 16 / 63
Michael Eck Men Collegiate C 29 / 63
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 50 / 63
Corey Tucker Women Collegiate B 6 / 12
Ben Zhong zhao Men Collegiate Intro 1 / 6
Jennifer Wilson Women Collegiate A 6 / 16
Shaena Berlin Women Collegiate A 9 / 16
Katherine Wymbs Women Collegiate A 10 / 16
Arthur Anderson Men Collegiate D2 11 / 31
Katie Maass Women Collegiate D 12 / 22
Marianna Sofman Women Collegiate D 15 / 22
Marianna Sofman Women Collegiate D 17 / 22
Rebecca Greene Women Collegiate Intro 9 / 11
Kamal Ndousse Men Collegiate B 28 / 49
Scott Burdick Men Collegiate B 42 / 49
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 7 / 13
Army Spring Classic Stony Point Hill Climb (Apr 5 2014)
Zachary Ulissi Men Collegiate A 6 / 24
Joseph Near Men Collegiate A 12 / 24
Spencer Schaber Men Collegiate A 15 / 24
Kuat Yessenov Men Collegiate A 18 / 24
Michael Eck Men Collegiate C 3 / 45
Tom Ogrady Men Collegiate C 10 / 45
Ethan Sokol Men Collegiate C 20 / 45
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 39 / 45
Corey Tucker Women Collegiate B 5 / 8
Ben Zhong zhao Men Collegiate Intro 2 / 6
Shaena Berlin Women Collegiate A 1 / 15
Jennifer Wilson Women Collegiate A 9 / 15
Arthur Anderson Men Collegiate D2 13 / 26
Marianna Sofman Women Collegiate D 5 / 12
Katie Maass Women Collegiate D 6 / 12
Rebecca Greene Women Collegiate Intro 6 / 11
Marianna Sofman Women Collegiate Intro 8 / 11
Scott Burdick Men Collegiate B 29 / 41
Kamal Ndousse Men Collegiate B 34 / 41
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 10
Tour of the Battenkill (Apr 5 2014)
Chris Baker Men Cat 4 D 39 / 74
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 D 51 / 74
XPot 4.0 (Mar 30 2014)
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 9
Julie Van der hoop Women Collegiate D 1 / 13
Beth Hadley Women Collegiate D 8 / 13
Katie Maass Women Collegiate D 9 / 13
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 6 / 17
Jennifer Wilson Women Collegiate B 1 / 11
Corey Tucker Women Collegiate B 4 / 11
Shaena Berlin Women Collegiate A 7 / 11
Katherine Wymbs Women Collegiate A 8 / 11
Ray Smith Men Collegiate Intro 4 / 5
Blake Sedore Men Collegiate D2 6 / 27
Arthur Anderson Men Collegiate D2 11 / 27
Tom Ogrady Men Collegiate C 4 / 47
Ethan Sokol Men Collegiate C 9 / 47
Anton Hunt Men Collegiate C 19 / 47
Adam Jones Men Collegiate C 22 / 47
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 26 / 47
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 27 / 47
Matthew Li Men Collegiate C 46 / 47
Kamal Ndousse Men Collegiate B 36 / 38
Zachary Ulissi Men Collegiate A 3 / 28
Kuat Yessenov Men Collegiate A 9 / 28
Spencer Schaber Men Collegiate A 14 / 28
Joseph Near Men Collegiate A 15 / 28
Benjamin Woolston Men Collegiate A 22 / 28
XPot 4.0 (Mar 29 2014)
Beth Hadley Women Collegiate Intro 2 / 8
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 5 / 8
Julie Van der hoop Women Collegiate D 1 / 16
Sarah Wier Women Collegiate D 2 / 16
Katie Maass Women Collegiate D 12 / 16
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 7 / 16
Jennifer Wilson Women Collegiate B 3 / 15
Corey Tucker Women Collegiate B 5 / 15
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 11 / 13
Ben zhong Zhao Men Collegiate Intro 7 / 11
Ray Smith Men Collegiate Intro 9 / 11
Arthur Anderson Men Collegiate D2 12 / 38
Blake Sedore Men Collegiate D2 29 / 38
Tom Ogrady Men Collegiate C 5 / 57
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 57
Adam Jones Men Collegiate C 12 / 57
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 13 / 57
Matthew Li Men Collegiate C 16 / 57
Anton Hunt Men Collegiate C 34 / 57
Scott Burdick Men Collegiate B 25 / 46
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 41 / 46
Joseph Near Men Collegiate A 16 / 30
Spencer Schaber Men Collegiate A 19 / 30
Zachary Ulissi Men Collegiate A 25 / 30
Benjamin Woolston Men Collegiate A 26 / 30
Kuat Yessenov Men Collegiate A 29 / 30
XPot 4.0 (Mar 29 2014)
Beth Hadley Women Collegiate Intro 2 / 8
Kathryn Olesnavage Women Collegiate Intro 4 / 8
Julie Van der hoop Women Collegiate D 2 / 15
Sarah Wier Women Collegiate D 3 / 15
Katie Maass Women Collegiate D 10 / 15
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 8 / 15
Jennifer Wilson Women Collegiate B 1 / 16
Corey Tucker Women Collegiate B 11 / 16
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 10 / 13
Ben zhong Zhao Men Collegiate Intro 4 / 8
Ray Smith Men Collegiate Intro 5 / 8
Arthur Anderson Men Collegiate D2 16 / 32
Tom Ogrady Men Collegiate C 5 / 52
Ethan Sokol Men Collegiate C 7 / 52
Matthew Li Men Collegiate C 10 / 52
Anton Hunt Men Collegiate C 23 / 52
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 24 / 52
Sam Nicaise Men Collegiate C 37 / 52
Adam Jones Men Collegiate C 40 / 52
Kamal Ndousse Men Collegiate B 38 / 44
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 39 / 44
Zachary Ulissi Men Collegiate A 2 / 31
Benjamin Woolston Men Collegiate A 17 / 31
Joseph Near Men Collegiate A 18 / 31
Spencer Schaber Men Collegiate A 21 / 31
Kuat Yessenov Men Collegiate A 26 / 31
12th Annual Chris Hinds Memorial Criterium (Mar 29 2014)
Nicholas Tham ming qiang cat 3-4 14 / 41
Nicholas Tham ming qiang cat 4 27 / 28
Uncle Sam's Road Race (Mar 23 2014)
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 9
Jennifer Wilson Women Collegiate B 5 / 15
Corey Tucker Women Collegiate B 7 / 15
Shaena Berlin Women Collegiate A 1 / 12
Katherine Wymbs Women Collegiate A 3 / 12
Ethan Sokol Men Collegiate C 2 / 24
Anton Hunt Men Collegiate C 13 / 24
Tom Ogrady Men Collegiate C 14 / 24
Matthew Li Men Collegiate C 16 / 24
Kamal Ndousse Men Collegiate B 10 / 33
Zachary Ulissi Men Collegiate A 1 / 29
Benjamin Woolston Men Collegiate A 14 / 29
Kuat Yessenov Men Collegiate A 16 / 29
Spencer Schaber Men Collegiate A 19 / 29
Joseph Near Men Collegiate A 21 / 29
Bard Campus Criterium (Mar 22 2014)
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 5 / 11
Jennifer Wilson Women Collegiate B 3 / 12
Corey Tucker Women Collegiate B 8 / 12
Shaena Berlin Women Collegiate A 8 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 12 / 13
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 31
Tom Ogrady Men Collegiate C 9 / 31
Anton Hunt Men Collegiate C 16 / 31
Matthew Li Men Collegiate C 19 / 31
Andrea Tacchetti Men Collegiate C 31 / 31
Kamal Ndousse Men Collegiate B 15 / 37
Zachary Ulissi Men Collegiate A 2 / 30
Benjamin Woolston Men Collegiate A 15 / 30
Joseph Near Men Collegiate A 17 / 30
Spencer Schaber Men Collegiate A 22 / 30
Kuat Yessenov Men Collegiate A 27 / 30
Philly Phlyer Criterium (Mar 16 2014)
Corey Tucker Women Collegiate C 3 / 22
Jennifer Wilson Women Collegiate B 6 / 13
Shaena Berlin Women Collegiate A 3 / 13
Katherine Wymbs Women Collegiate A 6 / 13
Arthur Anderson Men Collegiate Intro 1 / 11
Nicholas Sondej Men Collegiate D 14 / 38
Ethan Sokol Men Collegiate C 6 / 55
Adam Jones Men Collegiate C 11 / 55
Matthew Li Men Collegiate C 12 / 55
Michael Eck Men Collegiate C 22 / 55
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 26 / 55
Tom Ogrady Men Collegiate C 45 / 55
Kamal Ndousse Men Collegiate B 14 / 56
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 50 / 56
Benjamin Woolston Men Collegiate A 18 / 37
Zachary Ulissi Men Collegiate A 27 / 37
Chris Baker Men Cat 3/4 12 / 24
Philly Phlyer Road Race (Mar 15 2014)
Chris Baker Men Cat 3/4 27 / 62
Morgan Hennessy Women Collegiate D 9 / 11
Corey Tucker Women Collegiate C 5 / 25
Jennifer Wilson Women Collegiate B 5 / 13
Shaena Berlin Women Collegiate A 2 / 12
Katherine Wymbs Women Collegiate A 8 / 12
Arthur Anderson Men Collegiate Intro 1 / 19
Nicholas Sondej Men Collegiate D 14 / 52
Ethan Sokol Men Collegiate C 5 / 62
Tom Ogrady Men Collegiate C 16 / 62
Matthew Li Men Collegiate C 20 / 62
Michael Eck Men Collegiate C 21 / 62
Adam Jones Men Collegiate C 25 / 62
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 62 / 62
Kamal Ndousse Men Collegiate B 22 / 63
Nathaniel Dixon Men Collegiate B 51 / 63
Zachary Ulissi Men Collegiate A 17 / 41
Benjamin Woolston Men Collegiate A 33 / 41
Philly Phlyer Team Time Trial (Mar 15 2014)
Women Collegiate A 1 / 5
Men Collegiate D 3 / 10
Men Collegiate C 2 / 12
Men Collegiate B 5 / 15
Men Collegiate A 3 / 7
Stevens Duck Country Circuit Race (Mar 9 2014)
Beth Hadley Women Intro 1 / 11
Rebecca Taft Women Intro 11 / 11
Corey Tucker Women C 3 / 22
Georgia Lagoudas Women C 9 / 22
Shaena Berlin Women A 3 / 10
Katherine Wymbs Women A 7 / 10
John "kendall" Nowocin Men Intro 8 / 10
Nicholas Sondej Men D2 10 / 22
Andrea Tacchetti Men C 16 / 60
Ethan Sokol Men C 22 / 60
Adam Jones Men C 24 / 60
Sam Nicaise Men C 25 / 60
Matthew Li Men C 32 / 60
Ernesto Jimenez Men C 39 / 60
Zachary Ulissi Men A 1 / 39
Benjamin Wollston Men A 27 / 39
Spencer Schaber Men A 28 / 39
Beth Hadley NCCA 1 / 275
Corey Tucker NCCA 3 / 275
Shaena Berlin NCCA 3 / 275
Katherine Wymbs NCCA 7 / 275
"john ""kendall""" Nowocin NCCA 8 / 275
Georgia Lagoudas NCCA 9 / 275
Nicholas Sondej NCCA 10 / 275
Andrea Tacchetti NCCA 16 / 275
Ethan Sokol NCCA 22 / 275
Adam Jones NCCA 24 / 275
Sam Nicaise NCCA 25 / 275
Benjamin Wollston NCCA 27 / 275
Spencer Schaber NCCA 28 / 275
Matthew Li NCCA 32 / 275
Ernesto Jimenez NCCA 39 / 275
Rebecca Taft NCCA 999 / 275
Old Pueblo Grand Prix (Mar 8 2014)
Katie Quinn Women cat 1/2/3 30 / 35
Stevens Duck Country Road Race (Mar 8 2014)
Beth Hadley Women Intro 1 / 14
Rebecca Taft Women Intro 5 / 14
Corey Tucker Women C 5 / 25
Georgia Lagoudas Women C 13 / 25
Jennifer Wilson Women B 7 / 13
Shaena Berlin Women A 3 / 10
Katherine Wymbs Women A 8 / 10
Nicholas Sondej Men Intro 1 / 19
John "kendall" Nowocin Men Intro 11 / 19
Andrea Tacchetti Men C 6 / 69
Ethan Sokol Men C 10 / 69
Sam Nicaise Men C 32 / 69
Adam Jones Men C 34 / 69
Ernesto Jimenez Men C 50 / 69
Matthew Li Men C 53 / 69
Benjamin Wollston Men A 16 / 42
Spencer Schaber Men A 32 / 42
Zachary Ulissi Men A 35 / 42
Stevens Duck Country Team Time Trial (Mar 8 2014)
Women C 2 / 5
Women A 2 / 3
Men Intro 1 / 1
Men C 3 / 14
Men A 2 / 13
NCCA 1 / 64
NCCA 2 / 64
NCCA 2 / 64
NCCA 2 / 64
NCCA 3 / 64
CRCA Grant's Tomb Criterium (Mar 8 2014)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 Senior 40 / 69
Major Motion/Oakland Grand Prix (Sep 22 2013)
Matt Redmond Men Cat 4/5 67 / 75
Connecticut Cycling Festival (Sep 22 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 3/4 16 / 45
TD Bank Mayors Cup (Sep 21 2013)
Stefanie Sydlik Women Cat 3/4 18 / 41
Tempus Fugit Individual Time Trial - Summer (Aug 25 2013)
Matt Redmond Men Cat 3/4 4 / 9
CCNS Kermis (Aug 23 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4-5 2 / 56
Tokeneke Classic Road Race (Aug 11 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 23 / 29
Rocky Hill Criterium (Aug 10 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 Men 16 / 57
Witches Cup Criterium (Aug 7 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 15 / 82
33rd Annual ENGVT Concord Criterium (Aug 3 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 4 / 48
7th Annual Norwell Circuit Race (Jul 28 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 19 / 85
David Koppstein Cat 3/4 60 / 85
Gran Prix of Beverly (Jul 24 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 4 / 55
NCC 15th Tour of The Hilltowns (Jul 20 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 48 / 75
Foothill College Circuit Race - The Learning Curve (Jul 14 2013)
Sarah Weir Women Cat 4 16 / 21
Matt Redmond Men Cat 4 45 / 56
New Britain Criterium (Jul 7 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 26 / 35
Red Kite Criterium Series #4 (Jul 6 2013)
Benoit Landry Men Cat 5 8 / 19
Matt Redmond Men Cat 3/4 31 / 45
Longsjo Classic Fitchburg Criterium (Jun 30 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 8 / 33
Longsjo Classic Leominster Criterium (Jun 28 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 19 / 71
Keith Berger Memorial Criterium (Jun 23 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 6 / 35
Purgatory Road Race & Massachusetts State Championships (Jun 9 2013)
Shaena Berlin women 3 13 / 18
Joseph Near 3 Men 42 / 51
Nicholas Tham ming qiang 4 Men 37 / 54
2013 Nutmeg Classic Criterium (Jun 8 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4/5 6 / 30
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 2 / 25
Killington Stage Race - Stage 3 (May 27 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 24 / 38
Killington Stage Race - GC (May 27 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 21 / 38
Killington Stage Race - Stage 2 (May 26 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 21 / 38
Killington Stage Race - Stage 1 (May 25 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 21 / 38
Lake Sunapee Road Race (May 16 2013)
Shaena Berlin WOMEN PRO-1-2-3 6 / 21
Nicholas Tham ming qiang 4 33 / 57
Spencer Schaber PRO-1-2-3 40 / 89
Benjamin Woolston PRO-1-2-3 44 / 89
19th Annual Sterling Classic Road Race (May 11 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 44 / 75
Steven Ji Men 4 60 / 75
Panoche Valley Road Race (May 5 2013)
Adam Bry Men P12 Open 8 / 16
Blue Hills Classic (May 5 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men's Cat 4 25 / 67
Collegiate Road Nationals - Road Race (May 5 2013)
Laura Ralston Women D2 Nationals RR 2 / 38
Christina Birch Women D2 Nationals RR 5 / 38
Katie Quinn Women D2 Nationals RR 8 / 38
Shaena Berlin Women D2 Nationals RR 12 / 38
Katherine Wymbs Women D2 Nationals RR 27 / 38
Cameron Cogburn Men D2 1 / 85
Zachary Ulissi Men D2 22 / 85
Joseph Near Men D2 38 / 85
Kuat Yessenov Men D2 53 / 85
Benjamin Woolston Men D2 83 / 85
Collegiate Road Nationals - Crit (May 4 2013)
Cameron Cogburn Men D2 Nationals Crit 38 / 74
Zachary Ulissi Men D2 Nationals Crit 45 / 74
Joseph Near Men D2 Nationals Crit 57 / 74
Kuat Yessenov Men D2 Nationals Crit 62 / 74
Laura Ralston Women D2 Nationals Crit 3 / 39
Christina Birch Women D2 Nationals Crit 6 / 39
Katie Quinn Women D2 Nationals Crit 19 / 39
Shaena Berlin Women D2 Nationals Crit 38 / 39
Collegiate Road Nationals - TTT (May 3 2013)
Massachusetts Instit women Women D2 Nationals TTT 1 / 6
Massachusetts Instit men Men D2 Nationals TTT 4 / 12
Nittany Cycling Classic - Easterns Championships Criterium (Apr 28 2013)
Sarah Weir Women Intro 1 / 4
Marianna Sofman Women Intro 2 / 4
Anton Hunt Men D2 1 / 18
Adam Jones Men D2 4 / 18
Tom Ogrady Men D2 12 / 18
Katie Maass Women C 1 / 17
Georgia Lagoudas Women C 4 / 17
Matthew Li Men C 8 / 63
Kamal Ndousse Men C 15 / 63
Stephen Shum Men C 18 / 63
Matt Redmond Men C 35 / 63
David Singerman Men C 41 / 63
Nathaniel Dixon Men C 63 / 63
David Koppstein Men B 11 / 45
Jennifer Wilson Women B 7 / 14
Shaena Berlin Women A 3 / 21
Katherine Wymbs Women A 7 / 21
Yuri Matsumoto Women A 15 / 21
Joseph Near Men A 12 / 41
Benjamin Woolston Men A 27 / 41
Zachary Ulissi Men A 28 / 41
Kuat Yessenov Men A 31 / 41
Wente Vineyards Classic Road Race (Apr 27 2013)
Adam Bry Men Pro/Cat 1/2 63 / 72
Quabbin Reservoir Classic Road Race (Apr 27 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 80 / 117
Steven Ji Cat 3/4 112 / 117
Nittany Cycling Classic - Easterns Championships RR (Apr 27 2013)
Sarah Weir Women Intro 1 / 4
Marianna Sofman Women Intro 2 / 4
Tom Ogrady Men D 5 / 62
Anton Hunt Men D 9 / 62
Adam Jones Men D 15 / 62
Katie Maass Women C 6 / 18
Georgia Lagoudas Women C 9 / 18
Stephen Shum Men C 23 / 72
Kamal Ndousse Men C 32 / 72
Matthew Li Men C 33 / 72
Nathaniel Dixon Men C 34 / 72
Matt Redmond Men C 49 / 72
David Singerman Men C 62 / 72
David Koppstein Men B 33 / 44
Jennifer Wilson Women B 7 / 14
Yuri Matsumoto Women A 6 / 20
Katherine Wymbs Women A 11 / 20
Shaena Berlin Women A 20 / 20
Cameron Cogburn Men A 1 / 42
Zachary Ulissi Men A 12 / 42
Benjamin Woolston Men A 23 / 42
Kuat Yessenov Men A 26 / 42
Joseph Near Men A 30 / 42
Rhode Race Criterium (Apr 21 2013)
Michael Everett Men Intro 4 / 7
Anton Hunt Men D 2 / 38
Ethan Sokol Men D 9 / 38
Michael Eck Men D 10 / 38
David Rosen Men D 37 / 38
Katie Maass Women C 5 / 28
Georgia Lagoudas Women C 7 / 28
Edrie Ortega Women C 22 / 28
Morgan Hennessy Women C 24 / 28
Julie Van der hoop Women C 28 / 28
Matthew Li Men C 5 / 56
Stephen Shum Men C 8 / 56
Jennifer Wilson Women B 9 / 16
David Koppstein Men B 11 / 39
Scott Burdick Men B 20 / 39
Oliver Schrang Men B 25 / 39
Laura Ralston Women A 1 / 26
Shaena Berlin Women A 2 / 26
Christina Birch Women A 6 / 26
Katherine Wymbs Women A 9 / 26
Katie Quinn Women A 11 / 26
Joseph Near Men A 10 / 41
Zachary Ulissi Men A 25 / 41
Benjamin Woolston Men A 28 / 41
Kuat Yessenov Men A 29 / 41
Rhode Race Road Race (Apr 20 2013)
Stephen Shum Men C 7 / 60
Nathaniel Dixon Men C 29 / 60
Matthew Li Men C 30 / 60
Matt Redmond Men C 31 / 60
Samuel Nicaise Men C 47 / 60
Kamal Ndousse Men C 60 / 60
Scott Burdick Men B 14 / 35
Oliver Schrang Men B 24 / 35
Laura Ralston Men B 26 / 35
Jennifer Wilson Women B 11 / 17
Shaena Berlin Women A 2 / 23
Christina Birch Women A 9 / 23
Katherine Wymbs Women A 16 / 23
Katie Quinn Women A 19 / 23
Shaena Berlin Women A/B Combined 2 / 40
Christina Birch Women A/B Combined 9 / 40
Katherine Wymbs Women A/B Combined 23 / 40
Katie Quinn Women A/B Combined 28 / 40
Jennifer Wilson Women A/B Combined 31 / 40
Cameron Cogburn Men A 7 / 39
Zachary Ulissi Men A 9 / 39
Benjamin Woolston Men A 23 / 39
Kuat Yessenov Men A 26 / 39
Joseph Near Men A 29 / 39
Rick Newhouse Memorial Criterium (Apr 20 2013)
Yuri Matsumoto Women 6 / 12
Nicholas Tham ming qiang 3&4 15 / 40
The Myles Standish State Forest Road Race (Apr 14 2013)
Nicholas Tham ming qiang MEN CAT 4 36 / 37
Army Spring Classic Hill Climb Time Trial (Apr 14 2013)
Morgan Hennessy Women Intro 1 / 1
Ethan Sokol Men D2 10 / 22
Katie Maass Women C 5 / 20
Stephen Shum Men C2 10 / 29
Matt Redmond Men C2 22 / 29
David Singerman Men C2 29 / 29
Jennifer Wilson Women B 7 / 13
Scott Burdick Men B 17 / 33
Oliver Schrang Men B 24 / 33
David Koppstein Men B 29 / 33
Katie Quinn Women A 1 / 18
Shaena Berlin Women A 6 / 18
Katherine Wymbs Women A 15 / 18
Zachary Ulissi Men A 2 / 32
Joseph Near Men A 22 / 32
Spencer Schaber Men A 25 / 32
Kuat Yessenov Men A 26 / 32
Army Spring Classic Shea Stadium Criterium (Apr 14 2013)
Morgan Hennessy Women Intro 1 / 2
Ethan Sokol Men D2 4 / 32
Katie Maass Women C 9 / 30
David Singerman Men C2 19 / 36
Stephen Shum Men C2 20 / 36
Matthew Li Men C2 31 / 36
David Koppstein Men B 10 / 45
Scott Burdick Men B 21 / 45
Oliver Schrang Men B 35 / 45
Jennifer Wilson Women B 6 / 14
Katie Quinn Women A 4 / 20
Shaena Berlin Women A 5 / 20
Katherine Wymbs Women A 19 / 20
Kuat Yessenov Men A 17 / 38
Spencer Schaber Men A 22 / 38
Zachary Ulissi Men A 28 / 38
Joseph Near Men A 30 / 38
Army Spring Classic Harriman Road Race (Apr 13 2013)
Morgan Hennessy Women Intro 1 / 3
Ethan Sokol Men D2 11 / 31
Katie Maass Women C 13 / 34
Stephen Shum Men C2 12 / 34
Matt Redmond Men C2 23 / 34
Matthew Li Men C2 34 / 34
David Koppstein Men B 15 / 47
Scott Burdick Men B 25 / 47
Oliver Schrang Men B 28 / 47
Oliver Schrang Men B 38 / 47
Jennifer Wilson Women B 7 / 16
Shaena Berlin Women A 5 / 21
Katie Quinn Women A 7 / 21
Katherine Wymbs Women A 16 / 21
Joseph Near Men A 7 / 35
Kuat Yessenov Men A 14 / 35
Zachary Ulissi Men A 23 / 35
Spencer Schaber Men A 27 / 35
Tour of the Battenkill Day 1 (Apr 13 2013)
Nicholas Tham ming qiang Men 4-E 36 / 77
Steven Ji Men 4-E 40 / 77
Mystic Velo Criterium (Apr 6 2013)
Nicholas Tham ming qiang Cat4 2 / 18
Shippensburg Scurry Campus Criterium (Apr 6 2013)
Matthew Li Men C 52 / 54
MIT Road Race (Mar 31 2013)
Matt Schram Men Intro 5 / 17
Georgia Lagoudas Women C 11 / 34
Katie Maass Women C 31 / 34
Cameron Cogburn Men A 2 / 46
Zachary Ulissi Men A 9 / 46
Zachary Labry Men A 45 / 46
Laura Ralston Women A/B Combined 2 / 34
Shaena Berlin Women A/B Combined 3 / 34
Christina Birch Women A/B Combined 7 / 34
Katie Quinn Women A/B Combined 13 / 34
Katherine Wymbs Women A/B Combined 34 / 34
Stephen Shum Men C 9 / 79
Matthew Li Men C 27 / 79
Nathaniel Dixon Men C 41 / 79
Mitchell Hsing Men C 76 / 79
Samuel Nicaise Men C 78 / 79
Kuat Yessenov Men B 7 / 55
Scott Burdick Men B 15 / 55
David Koppstein Men B 18 / 55
Oliver Schrang Men B 31 / 55
David Singerman Men B 54 / 55
Adam Jones Men D2 3 / 20
Matt Redmond Men D2 5 / 20
Michael Eck Men D2 7 / 20
Ethan Sokol Men D2 13 / 20
David Rosen Men D2 16 / 20
Laura Ralston Women A 2 / 19
Shaena Berlin Women A 3 / 19
Christina Birch Women A 7 / 19
Katie Quinn Women A 11 / 19
Katherine Wymbs Women B 15 / 16
Julie Van der hoop Women Intro 3 / 13
Sarah Weir Women Intro 6 / 13
Morgan Hennessy Women Intro 10 / 13
MIT Criterium (Mar 30 2013)
Matt Schram Men Intro 16 / 16
Kuat Yessenov Men B 13 / 55
Scott Burdick Men B 27 / 55
David Koppstein Men B 28 / 55
Oliver Schrang Men B 40 / 55
Matt Redmond Men D2 3 / 27
Michael Eck Men D2 5 / 27
Adam Jones Men D2 6 / 27
Ethan Sokol Men D2 9 / 27
David Rosen Men D2 16 / 27
Cameron Cogburn Men A 1 / 46
Joseph Near Men A 15 / 46
Zachary Ulissi Men A 25 / 46
Zachary Labry Men A 38 / 46
Spencer Schaber Men A 39 / 46
Katie Quinn Women A/B Combined 2 / 34
Laura Ralston Women A/B Combined 3 / 34
Shaena Berlin Women A/B Combined 6 / 34
Christina Birch Women A/B Combined 7 / 34
Katherine Wymbs Women A/B Combined 18 / 34
Jennifer Wilson Women A/B Combined 27 / 34
Stephen Shum Men C 5 / 86
Matthew Li Men C 40 / 86
Mitchell Hsing Men C 70 / 86
Samuel Nicaise Men C 72 / 86
Ernesto Jimenez Men C 81 / 86
Georgia Lagoudas Women C 11 / 33
Katie Maass Women C 20 / 33
Julie Van der hoop Women Intro 5 / 18
Sarah Weir Women Intro 12 / 18
Morgan Hennessy Women Intro 16 / 18
MIT Individual Time Trial (Mar 30 2013)
Katie Quinn Women A 1 / 19
Shaena Berlin Women A 3 / 19
Laura Ralston Women A 4 / 19
Christina Birch Women A 8 / 19
Matt Redmond Men D2 2 / 23
Michael Eck Men D2 3 / 23
Ethan Sokol Men D2 7 / 23
Adam Jones Men D2 8 / 23
David Rosen Men D2 17 / 23
Cameron Cogburn Men A 1 / 42
Zachary Ulissi Men A 5 / 42
Joseph Near Men A 9 / 42
Zachary Labry Men A 25 / 42
Benjamin Woolston Men A 27 / 42
Spencer Schaber Men A 31 / 42
Katherine Wymbs Women B 2 / 12
Jennifer Wilson Women B 7 / 12
Stephen Shum Men C 14 / 73
Matthew Li Men C 32 / 73
Ernesto Jimenez Men C 46 / 73
Mitchell Hsing Men C 54 / 73
Samuel Nicaise Men C 62 / 73
Oliver Schrang Men B 11 / 43
Scott Burdick Men B 13 / 43
Kuat Yessenov Men B 17 / 43
David Koppstein Men B 26 / 43
Georgia Lagoudas Women C 17 / 32
Katie Maass Women C 20 / 32
Matt Schram Men Intro 6 / 16
Sarah Weir Women Intro 8 / 18
Morgan Hennessy Women Intro 16 / 18
11th Annual Chris Hinds Memorial Criterium (Mar 30 2013)
Nicholas Tham ming qiang cat 3/4 15 / 40
Nicholas Tham ming qiang cat 4 3 / 16
ECCC #4 - Bard College Criterium (Mar 24 2013)
Shaena Berlin Women A/B Combined 11 / 21
Michael Eck Men C 28 / 33
Marcos Esparza Men C 32 / 33
ECCC #3 - Philly Phyler Crit (Mar 17 2013)
Scott Burdick Men Collegiate C 1 / 66
Matthew Li Men Collegiate C 19 / 66
Nathaniel Dixon Men Collegiate C 41 / 66
Ernesto Jimenez Men Collegiate C 46 / 66
David Singerman Men Collegiate C 59 / 66
Georgia Lagoudas Women Collegiate C 2 / 33
Katie Maass Women Collegiate C 30 / 33
Ethan Sokol Men Collegiate Intro 1 / 20
David Rosen Men Collegiate Intro 19 / 20
Benjamin Woolston Men Collegiate B 4 / 36
Kuat Yessenov Men Collegiate B 17 / 36
Oliver Schrang Men Collegiate B 34 / 36
David Koppstein Men Collegiate B 36 / 36
Benjamin Woolston Men 3/4 2 / 39
Joseph Near Men 3/4 29 / 39
David Singerman Men 3/4 35 / 39
Anton Hunt Men Collegiate D 10 / 58
Tom Ogrady Men Collegiate D 12 / 58
Matt Redmond Men Collegiate D 40 / 58
Cameron Cogburn Men Collegiate A 19 / 49
Joseph Near Men Collegiate A 23 / 49
Zachary Ulissi Men Collegiate A 29 / 49
Spencer Schaber Men Collegiate A 40 / 49
Shaena Berlin Women Collegiate A 8 / 22
Katie Quinn Women Collegiate A 14 / 22
Katherine Wymbs Women Collegiate B 5 / 13
Jennifer Wilson Women Collegiate B 8 / 13
ECCC #3 - Philly Phyler RR (Mar 16 2013)
Ethan Sokol Men Intro 1 / 18
David Rosen Men Intro 7 / 18
David Singerman Men 3/4 59 / 65
Shaena Berlin Women A/B Combined 3 / 29
Katie Quinn Women A/B Combined 4 / 29
Katherine Wymbs Women A/B Combined 17 / 29
Jennifer Wilson Women A/B Combined 24 / 29
Matthew Li Men C 20 / 64
Nathaniel Dixon Men C 22 / 64
Scott Burdick Men C 24 / 64
Ernesto Jimenez Men C 25 / 64
David Singerman Men C 61 / 64
Kamal Ndousse Men C 64 / 64
Matt Redmond Men D 5 / 70
Tom Ogrady Men D 20 / 70
Anton Hunt Men D 23 / 70
Georgia Lagoudas Women C 8 / 31
Katie Maass Women C 16 / 31
Kuat Yessenov Men B 13 / 43
David Koppstein Men B 29 / 43
Oliver Schrang Men B 41 / 43
Benjamin Woolston Men B 42 / 43
ECCC #2: Stevens Duck Country RR (Mar 10 2013)
Benjamin Woolston Men B 9 / 45
Kuat Yessenov Men B 17 / 45
Oliver Schrang Men B 37 / 45
David Singerman Men B 40 / 45
Shaena Berlin Women A/B Combined 3 / 23
Zachary Ulissi Men A 2 / 43
Joseph Near Men A 18 / 43
Spencer Schaber Men A 35 / 43
Katherine Wymbs Women C 3 / 28
Anton Hunt Men D 13 / 44
Matt Redmond Men D 17 / 44
David Koppstein Men C 19 / 62
Kamal Ndousse Men C 20 / 62
Matthew Li Men C 21 / 62
Nathaniel Dixon Men C 29 / 62
Ernesto Jimenez Men C 45 / 62
Marcos Esparza Men C 52 / 62
ECCC #2: Columbia Grant's Tomb Criterium (Mar 9 2013)
Katherine Wymbs Women C 1 / 32
Shaena Berlin Women A/B Combined 1 / 30
Nicholas Tham ming qiang Men 4 31 / 80
Joseph Near Men A 15 / 48
Zachary Ulissi Men A 37 / 48
Spencer Schaber Men A 48 / 48
Kuat Yessenov Men B 7 / 51
Benjamin Woolston Men B 8 / 51
David Singerman Men B 42 / 51
Oliver Schrang Men B 43 / 51
David Koppstein Men C 2 / 71
Kamal Ndousse Men C 3 / 71
Ernesto Jimenez Men C 39 / 71
Matthew Li Men C 45 / 71
Nathaniel Dixon Men C 54 / 71
Marcos Esparza Men C 64 / 71
Matt Redmond Men D2 6 / 27
Anton Hunt Men D2 7 / 27
ECCC #1: Rutgers Circuit Race (Mar 3 2013)
Kuat Yessenov Men B 14 / 43
Benjamin Woolston Men B 19 / 43
Oliver Schrang Men B 25 / 43
David Singerman Men B 41 / 43
Shaena Berlin Women A/B Combined 8 / 33
Zachary Ulissi Men A 5 / 47
Joseph Near Men A 18 / 47
Georgia Lagoudas Women C 4 / 22
Katherine Wymbs Women C 6 / 22
Edrie Ortega Women C 19 / 22
David Koppstein Men C2 1 / 39
Scott Burdick Men C2 4 / 39
Stephen Shum Men C2 12 / 39
Kamal Ndousse Men C2 13 / 39
Ernesto Jimenez Men C2 21 / 39
Matthew Li Men C2 28 / 39
Tom Ogrady Men D2 5 / 24
Matt Redmond Men D2 8 / 24
Katie Maass Women Intro 3 / 25
Marianna Sofman Women Intro 10 / 25
ECCC #1: Rutgers Criterium (Mar 2 2013)
Scott Burdick Men C2 3 / 44
David Koppstein Men C2 8 / 44
Matthew Li Men C2 11 / 44
Stephen Shum Men C2 15 / 44
Nathaniel Dixon Men C2 27 / 44
Kamal Ndousse Men C2 28 / 44
Ernesto Jimenez Men C2 29 / 44
Kuat Yessenov Men B 12 / 44
Benjamin Woolston Men B 33 / 44
Oliver Schrang Men B 39 / 44
Matt Redmond Men D2 2 / 33
Tom Ogrady Men D2 6 / 33
Joseph Near Men A 16 / 49
Zachary Ulissi Men A 38 / 49
Shaena Berlin Women A/B Combined 12 / 30
Georgia Lagoudas Women C 6 / 25
Katherine Wymbs Women C 8 / 25
Edrie Ortega Women C 21 / 25
Katie Maass Women Intro 4 / 26
Marianna Sofman Women Intro 7 / 26
ECCC #1: Rutgers ITT (Mar 2 2013)
Shaena Berlin Women A 1 / 16
Matt Redmond Men D2 2 / 23
Tom Ogrady Men D2 5 / 23
Scott Burdick Men C2 3 / 40
David Koppstein Men C2 4 / 40
Stephen Shum Men C2 7 / 40
Kamal Ndousse Men C2 13 / 40
Nathaniel Dixon Men C2 16 / 40
Ernesto Jimenez Men C2 22 / 40
Matthew Li Men C2 24 / 40
Zachary Ulissi Men A 6 / 42
Joseph Near Men A 8 / 42
Benjamin Woolston Men B 2 / 42
Oliver Schrang Men B 12 / 42
Kuat Yessenov Men B 21 / 42
Katherine Wymbs Women C 1 / 24
Georgia Lagoudas Women C 3 / 24
Edrie Ortega Women C 22 / 24
Katie Maass Women Intro 5 / 19
Marianna Sofman Women Intro 8 / 19
GMSR - GC (Sep 3 2012)
Shaena Berlin Women 3/4 33 / 35
Nicholas Tham ming qiang Men 4 47 / 59
GMSR Stage 4 - Crit (Sep 3 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 23 / 66
Shaena Berlin Women 3/4 26 / 47
GMSR Stage 3 - Road Race (Sep 2 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 48 / 66
Shaena Berlin Women 3/4 44 / 47
GMSR Stage 2 - Circuit Race (Sep 2 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 53 / 66
Shaena Berlin Women 3/4 46 / 47
GMSR Stage 1 - TT (Aug 31 2012)
Shaena Berlin Women 3/4 26 / 47
Nicholas Tham ming qiang Men 4 45 / 66
Villa Park Grand Prix (Aug 19 2012)
Zachary Ulissi Men Pro/Cat 1/2/3 19 / 45
Witches Cup (Aug 8 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 22 / 97
Concord Criterium (Aug 4 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat. 4 8 / 44
Norwell Circuit Race (Jul 29 2012)
Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 19 / 60
Green & Gold Criterium (Jul 28 2012)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 6 / 22
Donovan Ruhlman Naugatuck Criterium (Jul 22 2012)
Nicholas Tham ming qiang Event 3 - Cat 3/4 11 / 27
Nicholas Tham ming qiang Event 1 - Cat 4/5 7 / 33
Fidelity Investments Gran Prix of Beverly (Jul 11 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 25 / 60
New Britain Criterium (Jul 8 2012)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 7 / 37
Kamal Ndousse Cat 4 Men 29 / 37
ToAD - Greenbush Road Race (Jun 25 2012)
Zachary Ulissi Men Cat 2/3 37 / 52
White Mountain Cycling Classic - Circuit Race (Jun 24 2012)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 10 / 35
Dead Dog Classic - Criterium (Jun 24 2012)
Shaena Berlin Women 3 Senior 4 / 7
Dead Dog Classic - Time Trial (Jun 24 2012)
Shaena Berlin Women 3 Senior 5 / 7
Dead Dog Classic - Road Race (Jun 23 2012)
Shaena Berlin Women 3 Senior 8 / 8
Nature Valley Grand Prix Stage 6 (Jun 17 2012)
Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 47 / 71
Lake Sunapee Bike Race (Jun 16 2012)
Nicholas Tham ming qiang 4 21 / 58
Nature Valley Grand Prix Stage 5 (Jun 16 2012)
Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 77 / 77
Nature Valley Grand Prix Stage 4 (Jun 15 2012)
Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 55 / 85
Nature Valley Grand Prix - Stage 2 (Jun 13 2012)
Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 76 / 90
Nature Valley Grand Prix Stage 1 (Jun 13 2012)
Katie Quinn Women Pro/Cat 1/2 61 / 95
Purgatory Road Race (Jun 10 2012)
Steven Ji Men 4 37 / 56
Nicholas Tham ming qiang Men 4 42 / 56
Sam Nicaise Men 4 54 / 56
Tour of Galena - Road Race (Jun 9 2012)
Zachary Ulissi Men Cat 3 3 / 40
Killington Stage Race - GC (May 28 2012)
David Koppstein Men 4/5 46 / 56
Zachary Ulissi Men 3 8 / 86
Spencer Schaber Men 2 25 / 70
Adam Bry Men 2 58 / 70
Katie Quinn Women 1/2 10 / 28
Kuat Yessenov Men 4 42 / 73
Steven Ji Men 4 45 / 73
Nicholas Tham ming qiang Men 4 54 / 73
Killington Stage Race - Stage 3 (May 28 2012)
Katie Quinn Women 1/2 10 / 28
David Koppstein Men 4/5 46 / 56
Spencer Schaber Men 2 19 / 79
Adam Bry Men 2 59 / 79
Kuat Yessenov Men 4 43 / 73
Steven Ji Men 4 48 / 73
Nicholas Tham ming qiang Men 4 54 / 73
Zachary Ulissi Men 3 30 / 86
Killington Stage Race - Stage 2 (May 27 2012)
Katie Quinn Women 1/2 9 / 28
David Koppstein Men 4/5 52 / 56
Adam Bry Men 2 32 / 79
Spencer Schaber Men 2 44 / 79
Kuat Yessenov Men 4 42 / 73
Steven Ji Men 4 52 / 73
Nicholas Tham ming qiang Men 4 56 / 73
Zachary Ulissi Men 3 2 / 86
Killington Stage Race - Stage 1 (May 26 2012)
Spencer Schaber Men 2 7 / 79
Adam Bry Men 2 33 / 79
Katie Quinn Women 1/2 15 / 28
Zachary Ulissi Men 3 74 / 86
Nicholas Tham ming qiang Men 4 12 / 73
Kuat Yessenov Men 4 42 / 73
Steven Ji Men 4 59 / 73
The 18th Annual Sterling Classic Road Race (May 12 2012)
Steven Ji Men 4 39 / 98
Blue Hills Classic (May 6 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 8 / 53
Collegiate Road Nationals - Road Race (May 6 2012)
Adam Bry Men D2 Nationals RR 17 / 93
Spencer Schaber Men D2 Nationals RR 19 / 93
Zachary Ulissi Men D2 Nationals RR 21 / 93
Andrew Lysaght Men D2 Nationals RR 22 / 93
Sebastien Gauthier Men D2 Nationals RR 47 / 93
Joseph Near Men D2 Nationals RR 87 / 93
Katie Quinn Women RR F D2 Nationals RR 1 / 29
Christina Birch Women RR F D2 Nationals RR 4 / 29
Yuri Matsumoto Women RR F D2 Nationals RR 5 / 29
Collegiate Road Nationals - Crit (May 5 2012)
Laura Ralston Women D2 Nationals Crit 1 / 30
Katie Quinn Women D2 Nationals Crit 2 / 30
Christina Birch Women D2 Nationals Crit 3 / 30
Yuri Matsumoto Women D2 Nationals Crit 5 / 30
Adam Bry Men D2 Nationals Crit 18 / 86
Andrew Lysaght Men D2 Nationals Crit 20 / 86
Spencer Schaber Men D2 Nationals Crit 23 / 86
Joseph Near Men D2 Nationals Crit 88 / 86
Collegiate Road Nationals - TTT (May 4 2012)
Massachusetts Instit Women D2 Nationals TTT 1 / 6
Massachusetts Instit Men D2 Nationals TTT 2 / 15
ECCC Week 9 - UNH Crit (Apr 29 2012)
Matthieu Talpe Men B 8 / 42
Benjamin Woolston Men B 25 / 42
Michael Eck Men D2 3 / 18
John Tullis Men D2 5 / 18
Andrew Lysaght Men A 7 / 45
Adam Bry Men A 20 / 45
Sebastien Gauthier Men A 22 / 45
John Rhoden Men A 27 / 45
Zachary Ulissi Men A 32 / 45
Joseph Near Men A 35 / 45
Spencer Schaber Men A 43 / 45
Christina Birch Women A/B Combined 4 / 39
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 6 / 39
Katie Quinn Women A/B Combined 9 / 39
Shaena Berlin Women A/B Combined 23 / 39
Benoit Landry Men C 8 / 56
Kuat Yessenov Men C 9 / 56
Stephen Shum Men C 12 / 56
Cimarron Wortham Men C 16 / 56
Matthew Smith Men C 25 / 56
Sam Nicaise Men C 28 / 56
Nathaniel Dixon Men C 39 / 56
ECCC Week 9 - UNH RR (Apr 29 2012)
Matthieu Talpe Men B 12 / 35
Benjamin Woolston Men B 22 / 35
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 2 / 37
Shaena Berlin Women A/B Combined 6 / 37
Katie Quinn Women A/B Combined 12 / 37
Adam Bry Men A 8 / 48
Andrew Lysaght Men A 10 / 48
Spencer Schaber Men A 14 / 48
Joseph Near Men A 24 / 48
Zachary Ulissi Men A 25 / 48
Sebastien Gauthier Men A 27 / 48
John Rhoden Men A 30 / 48
Zachary Labry Men A 44 / 48
Michael Eck Men D 6 / 35
John Tullis Men D 8 / 35
Kuat Yessenov Men C 16 / 54
Benoit Landry Men C 22 / 54
Stephen Shum Men C 30 / 54
Cimarron Wortham Men C 31 / 54
Nathaniel Dixon Men C 35 / 54
Matthew Smith Men C 41 / 54
Sam Nicaise Men C 52 / 54
Wayne Elliot Memorial (Apr 29 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 28 / 39
Quabbin RR (Apr 28 2012)
Steven Ji Cat 3/4 73 / 106
Nicholas Tham ming qiang Cat 3/4 93 / 106
Dartmouth L'Enfer du Nord Road Race (Apr 22 2012)
Katie Quinn Men B 17 / 33
Yuri Matsumoto Women A 1 / 15
Christina Birch Women A 2 / 15
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 1 / 27
Christina Birch Women A/B Combined 2 / 27
Adam Bry Men A 3 / 35
Zachary Ulissi Men A 8 / 35
Spencer Schaber Men A 9 / 35
Andrew Lysaght Men A 12 / 35
John Rhoden Men A 20 / 35
Joseph Near Men A 21 / 35
Jennifer Wilson Women C 4 / 20
Kuat Yessenov Men C2 9 / 23
Michael Eck Men D2 1 / 16
John Tullis Men D2 5 / 16
Ernesto Jimenez Men D2 11 / 16
Dartmouth L'Enfer du Nord Criterium (Apr 21 2012)
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 2 / 28
Christina Birch Women A/B Combined 3 / 28
Spencer Schaber Men A 1 / 38
Joseph Near Men A 10 / 38
Andrew Lysaght Men A 20 / 38
Zachary Ulissi Men A 27 / 38
Adam Bry Men A 28 / 38
John Rhoden Men A 30 / 38
Sebastien Gauthier Men A 38 / 38
Michael Eck Men D2 9 / 25
Ernesto Jimenez Men D2 10 / 25
John Romanishin Men D2 15 / 25
Kuat Yessenov Men C 19 / 48
Matthew Smith Men C 25 / 48
Jennifer Wilson Women C 3 / 20
Elizabeth Mayne Women C 7 / 20
John Tullis Men Intro 2 / 4
Dartmouth L'Enfer du Nord ITT (Apr 21 2012)
Katie Quinn Women A 1 / 13
Christina Birch Women A 2 / 13
Yuri Matsumoto Women A 4 / 13
John Tullis Men Intro 1 / 4
Adam Bry Men A 2 / 35
Zachary Ulissi Men A 4 / 35
Andrew Lysaght Men A 7 / 35
Spencer Schaber Men A 8 / 35
Joseph Near Men A 22 / 35
Sebastien Gauthier Men A 24 / 35
John Rhoden Men A 26 / 35
Michael Eck Men D 3 / 33
Ernesto Jimenez Men D 22 / 33
Matthew Smith Men C 15 / 42
Kuat Yessenov Men C 22 / 42
Jennifer Wilson Women C 2 / 18
Elizabeth Mayne Women C 9 / 18
Army Cycling Classic Crit (Apr 15 2012)
Kuat Yessenov Men C2 8 / 29
Sam Nicaise Men C2 10 / 29
Christina Birch Women A/B Combined 4 / 36
Shaena Berlin Women A/B Combined 5 / 36
Katie Quinn Women A/B Combined 36 / 36
Andrew Lysaght Men A 16 / 46
Joseph Near Men A 20 / 46
Sebastien Gauthier Men A 23 / 46
Adam Bry Men A 26 / 46
Zachary Labry Men A 29 / 46
Zachary Ulissi Men A 39 / 46
Matthew Smith Men D2 3 / 28
Benjamin Woolston Men B 19 / 50
Army Cycling Classic ITT (Apr 15 2012)
Sam Nicaise Men C2 8 / 24
Kuat Yessenov Men C2 18 / 24
Zachary Ulissi Men A 2 / 33
Adam Bry Men A 4 / 33
Zachary Labry Men A 11 / 33
Andrew Lysaght Men A 12 / 33
Sebastien Gauthier Men A 18 / 33
Joseph Near Men A 27 / 33
Katie Quinn Women A 1 / 14
Christina Birch Women A 2 / 14
Shaena Berlin Women B 5 / 15
Benjamin Woolston Men B 15 / 32
Matthew Smith Men D2 1 / 21
Myles Standish Road Race (Apr 15 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 11 / 44
Army Cycling Classic Circuit Race (Apr 14 2012)
Kuat Yessenov Men C2 8 / 33
Sam Nicaise Men C2 32 / 33
Christina Birch Women A/B Combined 1 / 35
Katie Quinn Women A/B Combined 6 / 35
Shaena Berlin Women A/B Combined 15 / 35
Andrew Lysaght Men A 3 / 40
Adam Bry Men A 8 / 40
Zachary Labry Men A 18 / 40
Joseph Near Men A 20 / 40
Zachary Ulissi Men A 23 / 40
Sebastien Gauthier Men A 24 / 40
Matthew Smith Men D2 1 / 32
Benjamin Woolston Men B 12 / 45
Katie Quinn Men B 42 / 45
Tour of the Battenkill (Apr 14 2012)
Steven Ji Cat 4 (Pink) 25 / 99
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 (Pink) 47 / 99
ECCC Week 6, Lux et Velocitas Crit (Apr 8 2012)
Spencer Schaber Men A 4 / 64
Sebastien Gauthier Men A 19 / 64
Michael Frankovich Men A 20 / 64
Joseph Near Men A 25 / 64
Andrew Lysaght Men A 35 / 64
Zachary Labry Men A 44 / 64
Michael Garrett Men A 60 / 64
Zachary Ulissi Men A 61 / 64
Adam Bry Men A 62 / 64
John Rhoden Men A 63 / 64
Ernesto Jimenez Men D2 6 / 28
Sun Kim Men 4/5 48 / 58
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 53 / 58
Laura Ralston Women A/B Combined 1 / 35
Christina Birch Women A/B Combined 2 / 35
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 3 / 35
Katie Quinn Women A/B Combined 4 / 35
Shaena Berlin Women A/B Combined 16 / 35
Kuat Yessenov Men C 18 / 60
Benoit Landry Men C 20 / 60
Sam Nicaise Men C 34 / 60
Edrie Ortega Women Intro 2 / 8
Laura Ralston Men B 26 / 42
Matthieu Talpe Men B 34 / 42
Katie Quinn Men B 42 / 42
ECCC Week 6, Lux et Velocitas RR (Apr 7 2012)
Matthieu Talpe Men B 14 / 42
Katie Quinn Women A/B Combined 2 / 39
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 4 / 39
Christina Birch Women A/B Combined 6 / 39
Shaena Berlin Women A/B Combined 9 / 39
Spencer Schaber Men A 1 / 64
Adam Bry Men A 11 / 64
Zachary Ulissi Men A 17 / 64
Joseph Near Men A 21 / 64
Andrew Lysaght Men A 22 / 64
Michael Frankovich Men A 38 / 64
Zachary Labry Men A 58 / 64
Sebastien Gauthier Men A 59 / 64
John Rhoden Men A 61 / 64
Michael Garrett Men A 62 / 64
Benoit Landry Men C2 12 / 36
Sam Nicaise Men C2 14 / 36
Kuat Yessenov Men C2 19 / 36
John Romanishin Men D2 34 / 41
Ernesto Jimenez Men D2 38 / 41
Edrie Ortega Women Intro 5 / 12
ECCC Week 6, Lux et Velocitas ITT (Apr 7 2012)
Matthieu Talpe Men B 11 / 28
Katie Quinn Women A 1 / 16
Christina Birch Women A 4 / 16
Yuri Matsumoto Women A 6 / 16
Shaena Berlin Women B 1 / 14
Adam Bry Men A 3 / 51
Zachary Ulissi Men A 6 / 51
Spencer Schaber Men A 10 / 51
Zachary Labry Men A 15 / 51
Sebastien Gauthier Men A 22 / 51
John Rhoden Men A 23 / 51
Michael Frankovich Men A 25 / 51
Andrew Lysaght Men A 26 / 51
Joseph Near Men A 39 / 51
Michael Garrett Men A 51 / 51
Ernesto Jimenez Men D 50 / 61
Benoit Landry Men C 2 / 59
Sam Nicaise Men C 38 / 59
Kuat Yessenov Men C 40 / 59
Edrie Ortega Women Intro 6 / 11
10th Annual Chris Hinds FUJI Sunshine Criterium (Apr 7 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men 3/4 15 / 51
Steven Ji Men 3/4 50 / 51
ECCC Week 5 - Penn State Criterium (Apr 1 2012)
Andrew Lysaght Men A 11 / 48
Spencer Schaber Men A 12 / 48
Zachary Ulissi Men A 14 / 48
Adam Bry Men A 16 / 48
Joseph Near Men A 37 / 48
Katie Quinn Women A/B Combined 6 / 31
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 7 / 31
Shaena Berlin Women A/B Combined 16 / 31
Jennifer Wilson Women C 12 / 18
Benjamin Woolston Men C2 1 / 25
Ernesto Jimenez Men Intro 3 / 7
Kamal Ndousse Men D2 1 / 38
Matthew Smith Men D2 32 / 38
Brian Gardiner Men D2 36 / 38
ECCC Week 5 - Penn State Road Race (Mar 31 2012)
Katie Quinn Women A 1 / 17
Yuri Matsumoto Women A 4 / 17
Shaena Berlin Women B 4 / 13
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 30
Yuri Matsumoto Women A/B Combined 4 / 30
Shaena Berlin Women A/B Combined 11 / 30
Adam Bry Men A 2 / 52
Spencer Schaber Men A 12 / 52
Zachary Ulissi Men A 19 / 52
Andrew Lysaght Men A 41 / 52
Joseph Near Men A 46 / 52
Jennifer Wilson Women C 7 / 21
Ernesto Jimenez Men Intro 5 / 9
Brian Gardiner Men D2 6 / 41
Kamal Ndousse Men D2 9 / 41
Benjamin Woolston Men C 4 / 69
ECCC Week 4 - Jersey Devil Crit (Mar 25 2012)
Stephen Shum Men C 4 / 60
Benjamin Woolston Men C 21 / 60
Kuat Yessenov Men C 25 / 60
Clark Dellasilva Men C 33 / 60
Sam Nicaise Men C 34 / 60
Katie Quinn Men B 41 / 42
Katie Quinn Women A/B Combined 14 / 30
Shaena Berlin Women A/B Combined 16 / 30
Kamal Ndousse Men D2 5 / 36
Spencer Schaber Men A 15 / 48
Adam Bry Men A 17 / 48
Sebastien Gauthier Men A 18 / 48
Michael Frankovich Men A 22 / 48
Cameron Cogburn Men A 40 / 48
Zachary Ulissi Men A 42 / 48
Andrew Lysaght Men A 43 / 48
Joseph Near Men A 48 / 48
ECCC Week 4 - Jersey Devil TT (Mar 25 2012)
Katie Quinn Women A 3 / 15
Shaena Berlin Women B 2 / 12
Cameron Cogburn Men A 2 / 39
Zachary Ulissi Men A 3 / 39
Adam Bry Men A 5 / 39
Spencer Schaber Men A 15 / 39
Sebastien Gauthier Men A 19 / 39
Andrew Lysaght Men A 21 / 39
Michael Frankovich Men A 28 / 39
Joseph Near Men A 38 / 39
Kamal Ndousse Men D 17 / 52
Benjamin Woolston Men C 11 / 49
Stephen Shum Men C 25 / 49
Kuat Yessenov Men C 27 / 49
Sam Nicaise Men C 34 / 49
Clark Dellasilva Men C 47 / 49
ECCC Week 4 - Jersey Devil Road Race (Mar 24 2012)
Katie Quinn Men B 26 / 44
Shaena Berlin Women B 10 / 14
Shaena Berlin Women A/B Combined 22 / 33
Cameron Cogburn Men A 1 / 55
Spencer Schaber Men A 7 / 55
Joseph Near Men A 12 / 55
Michael Frankovich Men A 27 / 55
Sebastien Gauthier Men A 30 / 55
Adam Bry Men A 50 / 55
Zachary Ulissi Men A 52 / 55
Andrew Lysaght Men A 53 / 55
Benjamin Woolston Men C2 4 / 28
Kuat Yessenov Men C2 12 / 28
Stephen Shum Men C2 14 / 28
Sam Nicaise Men C2 18 / 28
Clark Dellasilva Men C2 26 / 28
Kamal Ndousse Men D2 14 / 44
ECCC Week 3, Philly Phlyer Crit (Mar 17 2012)
Jennifer Wilson Women C 6 / 16
Benjamin Woolston Men C 4 / 56
Nathaniel Dixon Men C 48 / 56
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Shaena Berlin Women A/B Combined 13 / 28
Kuat Yessenov Men D2 1 / 35
Matthew Smith Men D2 8 / 35
David Koppstein Men D2 17 / 35
Adam Bry Men A 4 / 50
Zachary Ulissi Men A 10 / 50
Joseph Near Men A 16 / 50
Spencer Schaber Men A 21 / 50
Andrew Lysaght Men A 30 / 50
Sebastien Gauthier Men A 50 / 50
Elizabeth Mayne Women Intro 3 / 10
ECCC Week 3, Philly Flyer Circuit Race (Mar 17 2012)
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Shaena Berlin Women A/B Combined 13 / 28
Zachary Ulissi Men A 3 / 57
Adam Bry Men A 6 / 57
Joseph Near Men A 21 / 57
Spencer Schaber Men A 23 / 57
Sebastien Gauthier Men A 25 / 57
Andrew Lysaght Men A 55 / 57
Jennifer Wilson Women C 5 / 17
Kuat Yessenov Men D2 1 / 41
Matthew Smith Men D2 7 / 41
David Koppstein Men D2 27 / 41
Benjamin Woolston Men C 50 / 75
Nathaniel Dixon Men C 55 / 75
Elizabeth Mayne Women Intro 7 / 16
ECCC Week 2, Circuit Race (Mar 11 2012)
Edrie Ortega Women Intro 2 / 9
Adam Bry Men A 1 / 46
Zachary Ulissi Men A 20 / 46
Sam Nicaise Men C2 7 / 14
ECCC Week 2, Grants Tomb Crit (Mar 10 2012)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 36 / 116
Zachary Ulissi Men Cat A Collegiate 3 / 61
Adam Bry Men Cat A Collegiate 16 / 61
Zachary Labry Men Cat A Collegiate 35 / 61
Katie Quinn Men Cat B Collegiate 34 / 43
Edrie Ortega Women Intro Collegiate 6 / 13
Sam Nicaise Men Cat C Collegiate 15 / 59
John Romanishin Men Cat D Collegiate 48 / 77
Katie Quinn Women Cat A Collegiate 4 / 12
Yuri Matsumoto Women Cat A Collegiate 9 / 12
ECCC Week 1, Rutgers Criterium (Mar 4 2012)
Ariadne Smith Women C 4 / 34
Zachary Ulissi Men B 1 / 45
Sebastien Gauthier Men B 3 / 45
Matthieu Talpe Men B 13 / 45
Laura Ralston Men B 45 / 45
Kuat Yessenov Men D2 6 / 35
Kamal Ndousse Men D2 16 / 35
Matthew Smith Men D2 19 / 35
David Koppstein Men D2 35 / 35
Adam Bry Men A 1 / 59
Spencer Schaber Men A 13 / 59
Joseph Near Men A 25 / 59
Benoit Landry Men C2 11 / 27
Benjamin Woolston Men C2 15 / 27
Sam Nicaise Men C2 17 / 27
Nathaniel Dixon Men C2 24 / 27
Clark Dellasilva Men C2 27 / 27
Katie Quinn Women A/B Combined 1 / 28
Laura Ralston Women A/B Combined 2 / 28
Shaena Berlin Women A/B Combined 11 / 28
ECCC Week 1, Rutgers Road Race (Mar 3 2012)
Zachary Ulissi Men B 1 / 52
Sebastien Gauthier Men B 4 / 52
Matthieu Talpe Men B 10 / 52
Laura Ralston Men B 35 / 52
Katie Quinn Women A/B Combined 2 / 26
Shaena Berlin Women A/B Combined 8 / 26
Adam Bry Men A 3 / 61
Spencer Schaber Men A 9 / 61
Joseph Near Men A 31 / 61
Ariadne Smith Women C 9 / 34
Benjamin Woolston Men C2 1 / 31
Benoit Landry Men C2 5 / 31
Sam Nicaise Men C2 10 / 31
Nathaniel Dixon Men C2 18 / 31
Clark Dellasilva Men C2 25 / 31
Kuat Yessenov Men D2 5 / 49
Matthew Smith Men D2 10 / 49
Kamal Ndousse Men D2 37 / 49
David Koppstein Men D2 46 / 49
ECCC Week 1, Rutgers ITT (Mar 3 2012)
Zachary Ulissi Men B 1 / 42
Sebastien Gauthier Men B 2 / 42
Matthieu Talpe Men B 8 / 42
Shaena Berlin Women B 3 / 12
Adam Bry Men A 1 / 48
Spencer Schaber Men A 7 / 48
Joseph Near Men A 32 / 48
Katie Quinn Women A 1 / 9
Laura Ralston Women A 3 / 9
Benjamin Woolston Men C2 2 / 29
Benoit Landry Men C2 4 / 29
Clark Dellasilva Men C2 15 / 29
Sam Nicaise Men C2 18 / 29
Nathaniel Dixon Men C2 26 / 29
Kuat Yessenov Men D2 9 / 36
Kamal Ndousse Men D2 11 / 36
Matthew Smith Men D2 13 / 36
David Koppstein Men D2 17 / 36
Ariadne Smith Women C 5 / 29
Roger Millikan Memorial Criterium (Feb 12 2012)
? Ariadne Women C 4 / 34
? Zachary Men B 1 / 45
? Sebastien Men B 3 / 45
? Matthieu Men B 13 / 45
? Laura Men B 45 / 45
? Kuat Men D2 6 / 35
? Kamal Men D2 16 / 35
? Matthew Men D2 19 / 35
? David Men D2 35 / 35
? Adam Men A 1 / 59
? Spencer Men A 13 / 59
? Joseph Men A 25 / 59
? Benoit Men C2 11 / 27
? Ben Men C2 15 / 27
? Sam Men C2 17 / 27
? Nathaniel Men C2 24 / 27
? Clark Men C2 27 / 27
? Katie Women A/B Combined 1 / 28
? Laura Women A/B Combined 2 / 28
? Shaena Women A/B Combined 11 / 28
TD Bank Mayor's Cup (Sep 25 2011)
John Rhoden Men Pro 1/2 96 / 111
Spencer Schaber Men Pro 1/2 103 / 111
Portsmouth Criterium (Sep 18 2011)
Katie Quinn Women Pro/1/2/3 14 / 21
Nicholas Tham ming qiang Men 4 10 / 72
Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 4 2011)
Katie Quinn Women 1/2 7 / 30
Adam Bry Men 3 8 / 85
Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 3 2011)
Adam Bry Men 3 34 / 85
Katie Quinn Women 1/2 21 / 30
Green Mountain Stage Race - Time Trial (Sep 2 2011)
Adam Bry Men 3 3 / 85
Katie Quinn Women 1/2 13 / 30
Tokeneke Classic Road Race (Aug 14 2011)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 43 / 68
Katie Quinn Women 1/2/3 8 / 26
Adam Bry Cat 3 Men 3 / 66
Witches Cup (Aug 10 2011)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 6 / 74
Steven Ji Men 4/5 35 / 74
Concord Crit (Aug 6 2011)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 56 / 58
Norwell Circuit Race (Jul 31 2011)
Adam Bry Pro/1/2/3 55 / 69
Tour of the Hilltowns (Jul 23 2011)
Katie Quinn Pro/1/2/3 Women 8 / 19
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 Men 41 / 91
Tour de 'Toona - Road Race (Jul 10 2011)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 15 / 19
Tour de 'Toona - Crit (Jul 10 2011)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 8 / 19
Keith Berger Memorial (Jun 26 2011)
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 8 / 58
Zachary Ybarra Cat 4 54 / 58
Glencoe Grand Prix (Jun 25 2011)
Ian Murray Men Cat 3 17 / 59
Housatonic Hills Road Race (Jun 19 2011)
Katie Quinn Open Women 17 / 47
Adam Bry 3 Men 10 / 77
Zachary Ulissi 4 Men under 40 37 / 93
David Singerman 4 Men under 40 55 / 93
Nicholas Tham ming qiang 4 Men under 40 56 / 93
Purgatory Road Race (Jun 12 2011)
Katie Quinn Women P/1/2 1 / 11
Steven Ji Men 4 26 / 45
Nicholas Tham ming qiang Men 4 31 / 45
Killington Stage Race - Stage 3 (May 30 2011)
David Singerman Men 4 39 / 65
Spencer Schaber Men 3 10 / 91
Katie Quinn Women 1/2 8 / 66
Killington Stage Race - Stage 2 (May 29 2011)
David Singerman Men 4 42 / 65
Spencer Schaber Men 3 17 / 91
Katie Quinn Women 1/2 26 / 66
Killington Stage Race - Stage 1 (May 28 2011)
Katie Quinn Women 1/2 9 / 66
David Singerman Men 4 26 / 65
Spencer Schaber Men 3 2 / 91
Lake Sunapee Road Race (May 21 2011)
Nicholas Tham ming qiang CAT 4 44 / 65
Adam Bry CAT 3 1 / 52
Wayne Elliot Memorial (May 14 2011)
Steven Ji Men Cat 4 10 / 72
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 31 / 72
Zachary Ulissi Men Cat 4 44 / 72
Kenneth Cheung Men Cat 5 15 / 49
Collegiate Criterium Nationals (May 8 2011)
Laura Ralston Women D2 Nationals Crit 1 / 31
Katie Quinn Women D2 Nationals Crit 7 / 31
Martha Buckley Women D2 Nationals Crit 11 / 31
Yuri Matsumoto Women D2 Nationals Crit 15 / 31
Spencer Schaber Men D2 Nationals Crit 17 / 74
John Rhoden Men D2 Nationals Crit 51 / 74
Zachary Labry Men D2 Nationals Crit 66 / 74
Michael Garrett Men D2 Nationals Crit 72 / 74
Collegiate Road Race Nationals (May 7 2011)
Martha Buckley Women D2 Nationals RR 1 / 31
Laura Ralston Women D2 Nationals RR 2 / 31
Katie Quinn Women D2 Nationals RR 3 / 31
Yuri Matsumoto Women D2 Nationals RR 5 / 31
Christina Birch Women D2 Nationals RR 18 / 31
Adam Bry Men D2 Nationals RR 5 / 79
Spencer Schaber Men D2 Nationals RR 28 / 79
John Rhoden Men D2 Nationals RR 39 / 79
Zachary Labry Men D2 Nationals RR 63 / 79
Michael Garrett Men D2 Nationals RR 79 / 79
Blue Hills Classic (May 1 2011)
Joseph Near CAT 3 MEN 8 / 63
Steven Ji CAT 4 MEN 15 / 60
Nicholas Tham ming qiang CAT 4 MEN 23 / 60
ECCC Week 8, Easterns Crit - State College, PA (Apr 24 2011)
Sam Nicaise Men D2 8 / 24
Yuri Matsumoto Women A 1 / 21
Katie Quinn Women A 10 / 21
Christina Birch Women A 20 / 21
Adam Bry Men A 29 / 60
Zachary Labry Men A 47 / 60
John Rhoden Men A 50 / 60
Michael Garrett Men A 51 / 60
Joseph Near Men A 52 / 60
Spencer Schaber Men A 53 / 60
Andrew Lysaght Men A 56 / 60
Zachary Ulissi Men B 26 / 45
Shaena Berlin Women B 6 / 16
Diana Siegel Women B 14 / 16
Nick Loomis Men C 35 / 65
Quabbin Reservoir Classic (Apr 23 2011)
Kenneth Cheung Cat 5 open 20 / 67
ECCC Week 8, Easterns RR - Black Moshannon, PA (Apr 23 2011)
Zachary Ulissi Men B 30 / 54
John Rhoden Men A 12 / 66
Adam Bry Men A 13 / 66
Spencer Schaber Men A 17 / 66
Andrew Lysaght Men A 30 / 66
Zachary Labry Men A 54 / 66
Michael Garrett Men A 58 / 66
Joseph Near Men A 59 / 66
Katie Quinn Women A 1 / 22
Yuri Matsumoto Women A 3 / 22
Christina Birch Women A 8 / 22
Sam Nicaise Men D2 7 / 31
Nick Loomis Men C 62 / 70
ECCC Week 7, UNH RR (Apr 18 2011)
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 5 / 17
Martha Buckley Women A 1 / 15
Yuri Matsumoto Women A 2 / 15
Katie Quinn Women A 3 / 15
Christina Birch Women A 7 / 15
Shaena Berlin Women B 9 / 13
Adam Bry Men A 15 / 51
John Rhoden Men A 18 / 51
Spencer Schaber Men A 20 / 51
Andrew Lysaght Men A 26 / 51
Joseph Near Men A 27 / 51
Zachary Labry Men A 33 / 51
Michael Garrett Men A 34 / 51
Michael Frankovich Men B 4 / 53
Laura Ralston Men B 11 / 53
Sam Hickey Men B 13 / 53
? ? Men B 16 / 53
David Singerman Men B 29 / 53
Zachary Ulissi Men B 35 / 53
Sebastien Gauthier Men B 49 / 53
Kenneth Cheung Men D 17 / 55
Sam Nicaise Men D 18 / 55
Senovio Shish Men D 20 / 55
John Romanishin Men D 37 / 55
Leslie Lupien Women Intro 4 / 8
Steven Ji Men C 11 / 55
Nathaniel Dixon Men C 40 / 55
Kris Johnson Women C 7 / 33
Jennifer Wilson Women C 9 / 33
Maria Berezina Women C 22 / 33
Julie Andren Women C 23 / 33
Diana Siegel Women C 31 / 33
ECCC 7, L'Enfer du Nord Criterium (Apr 16 2011)
Shaena Berlin Women B 7 / 14
Sam Nicaise Men D2 7 / 42
Senovio Shish Men D2 18 / 42
Leslie Lupien Women Intro 1 / 8
Katie Quinn Women A 1 / 16
Martha Buckley Women A 4 / 16
Yuri Matsumoto Women A 6 / 16
Christina Birch Women A 8 / 16
Diana Siegel Women C 12 / 37
Kris Johnson Women C 13 / 37
Julie Andren Women C 14 / 37
Jennifer Wilson Women C 15 / 37
Maria Berezina Women C 33 / 37
Michael Frankovich Men B 3 / 57
Sam Hickey Men B 5 / 57
Sebastien Gauthier Men B 16 / 57
Zachary Ulissi Men B 40 / 57
Steven Ji Men C 57 / 63
Zachary Labry Men A 14 / 52
Spencer Schaber Men A 25 / 52
John Rhoden Men A 26 / 52
Michael Garrett Men A 34 / 52
Joseph Near Men A 38 / 52
Adam Bry Men A 44 / 52
Andrew Lysaght Men A 45 / 52
ECCC 7, L'Enfer du Nord Time Trial (Apr 16 2011)
Steven Ji Men C 22 / 53
Zachary Labry Men A 8 / 44
Spencer Schaber Men A 13 / 44
John Rhoden Men A 21 / 44
Andrew Lysaght Men A 24 / 44
Joseph Near Men A 25 / 44
Adam Bry Men A 30 / 44
Maria Berezina Women C 7 / 30
Kris Johnson Women C 8 / 30
Jennifer Wilson Women C 18 / 30
Julie Andren Women C 23 / 30
Zachary Ulissi Men B 7 / 39
Sebastien Gauthier Men B 20 / 39
Sam Nicaise Men D2 10 / 30
Senovio Shish Men D2 13 / 30
Katie Quinn Women A 1 / 13
Yuri Matsumoto Women A 3 / 13
Christina Birch Women A 4 / 13
Leslie Lupien Open Women 1 / 1
Shaena Berlin Women B 5 / 8
ECCC Week 6, Lux et Velocitas Crit (Apr 10 2011)
Leslie Lupien Women 4 5 / 16
David Singerman Men 4/5 32 / 43
Nick Loomis Men C2 13 / 24
Keith Berkoben Men C2 24 / 24
Christina Birch Women A 4 / 12
Joseph Near Men B 2 / 48
Michael Frankovich Men B 4 / 48
Andrew Lysaght Men B 6 / 48
Sebastien Gauthier Men B 24 / 48
David Singerman Men B 35 / 48
Zachary Ulissi Men B 39 / 48
Andrew Lysaght Men 3/4 3 / 33
Mike Frankovich Men 3/4 6 / 33
Spencer Schaber Men 3/4 8 / 33
Joseph Near Men 3/4 9 / 33
Maria Berezina Women C 26 / 35
Spencer Schaber Men A 21 / 44
Michael Garrett Men A 31 / 44
Zachary Labry Men A 34 / 44
Adam Bry Men A 43 / 44
ECCC Week 6, Lux et Velocitas ITT (Apr 9 2011)
Joseph Near Men B 4 / 32
Andrew Lysaght Men B 6 / 32
Zachary Ulissi Men B 8 / 32
Michael Frankovich Men B 12 / 32
Sebastien Gauthier Men B 16 / 32
David Singerman Men B 20 / 32
Maria Berezina Women C 10 / 33
Leslie Lupien OPEN ITT 13 / 14
Zachary Labry Men A 11 / 35
John Rhoden Men A 12 / 35
Spencer Schaber Men A 20 / 35
Adam Bry Men A 22 / 35
Michael Garrett Men A 23 / 35
Jake White Men C 3 / 61
Keith Berkoben Men C 10 / 61
Nick Loomis Men C 48 / 61
Katie Quinn Women A 1 / 13
Laura Ralston Women A 2 / 13
Yuri Matsumoto Women A 4 / 13
Christina Birch Women A 5 / 13
ECCC Week 6, Lux et Velocitas RR (Apr 9 2011)
Andrew Lysaght Men B 2 / 47
Sebastien Gauthier Men B 6 / 47
Joseph Near Men B 8 / 47
Zachary Ulissi Men B 9 / 47
Michael Frankovich Men B 18 / 47
Jake White Men C 8 / 67
Keith Berkoben Men C 15 / 67
Nick Loomis Men C 59 / 67
Katie Quinn Women A 1 / 14
Laura Ralston Women A 2 / 14
Yuri Matsumoto Women A 4 / 14
Christina Birch Women A 5 / 14
Spencer Schaber Men A 7 / 44
Adam Bry Men A 15 / 44
John Rhoden Men A 20 / 44
Zachary Labry Men A 37 / 44
Michael Garrett Men A 42 / 44
Maria Berezina Women C 8 / 35
ECCC Week 5, Boston Beanpot 2.0 Crit (Apr 2 2011)
Steven Ji Men C2 3 / 33
Keith Berkoben Men C2 5 / 33
Zachary Ulissi Men C2 8 / 33
Nick Loomis Men C2 13 / 33
Isaac Bleicher Men C2 14 / 33
Zachary Ybarra Men C2 24 / 33
Nathaniel Dixon Men C2 27 / 33
Maria Berezina Women C 21 / 38
Jennifer Wilson Women C 22 / 38
Julie Andren Women C 36 / 38
Jake White Men D2 1 / 49
Senovio Shish Men D2 12 / 49
John Romanishin Men D2 16 / 49
Sam Nicaise Men D2 19 / 49
Scott Landers Men D2 24 / 49
Ignatius Chen Men D2 46 / 49
Joseph Near Men 4/5 6 / 49
Nicholas Tham ming qiang Men 4/5 23 / 49
Shaena Berlin Women B 3 / 15
Katie Quinn Women A 1 / 17
Laura Ralston Women A 2 / 17
Martha Buckley Women A 3 / 17
Yuri Matsumoto Women A 6 / 17
Christina Birch Women A 8 / 17
Leslie Lupien Women Intro 1 / 11
John Rhoden Men A 19 / 42
Michael Garrett Men A 28 / 42
Zachary Labry Men A 35 / 42
Joseph Near Men B 3 / 58
Adam Bry Men B 4 / 58
Spencer Schaber Men B 7 / 58
Michael Frankovich Men B 8 / 58
Andrew Lysaght Men B 9 / 58
Sebastien Gauthier Men B 57 / 58
David Singerman Men B 58 / 58
ECCC Week 5, Boston Beanpot 2.0 ITT (Apr 2 2011)
John Rhoden Men A 10 / 34
Michael Garrett Men A 14 / 34
Spencer Schaber Men B 2 / 44
Andrew Lysaght Men B 5 / 44
Adam Bry Men B 7 / 44
Joseph Near Men B 9 / 44
Michael Frankovich Men B 14 / 44
David Singerman Men B 21 / 44
Sebastien Gauthier Men B 26 / 44
Luke Plummer Men B 41 / 44
Tom Burrow Men B 43 / 44
Jake White Men D2 1 / 39
Ignatius Chen Men D2 16 / 39
Senovio Shish Men D2 17 / 39
John Romanishin Men D2 22 / 39
Katie Quinn Women A 1 / 14
Laura Ralston Women A 2 / 14
Martha Buckley Women A 4 / 14
Christina Birch Women A 6 / 14
Yuri Matsumoto Women A 8 / 14
Shaena Berlin Women B 2 / 16
Maria Berezina Women C 15 / 32
Jennifer Wilson Women C 29 / 32
Scott Landers Men Intro 4 / 7
Sam Nicaise Men Intro 6 / 7
Matthieu Talpe Men C2 1 / 26
Zachary Ulissi Men C2 4 / 26
Keith Berkoben Men C2 5 / 26
Steven Ji Men C2 8 / 26
Nick Loomis Men C2 16 / 26
Nathaniel Dixon Men C2 21 / 26
ECCC Week 4 USAC Races (Mar 27 2011)
Andrew Lysaght Men 4/5 1 / 37
Joseph Near Men 4/5 8 / 37
Steven Ji Men 4/5 16 / 37
ECCC Week 4, RPI Crit (Mar 27 2011)
Laura Ralston Women A 1 / 12
Katie Quinn Women A 3 / 12
John Rhoden Men A 30 / 41
Zachary Labry Men A 38 / 41
Adam Bry Men B 8 / 49
Joseph Near Men B 9 / 49
Spencer Schaber Men B 12 / 49
Michael Frankovich Men B 30 / 49
Tom Burrow Men B 42 / 49
Julie Andren Women C 11 / 22
Christina Birch Women B 1 / 16
Shaena Berlin Women B 10 / 16
Andrew Lysaght Men C2 5 / 36
Isaac Bleicher Men C2 7 / 36
Zachary Ulissi Men C2 8 / 36
Steven Ji Men C2 16 / 36
Zachary Ybarra Men C2 25 / 36
Cimarron Wortham Men C2 33 / 36
ECCC Week 4, RPI RR (Mar 26 2011)
Laura Ralston Women A 1 / 11
Katie Quinn Women A 2 / 11
Christina Birch Women B 1 / 17
Shaena Berlin Women B 6 / 17
John Rhoden Men A 23 / 45
Zachary Labry Men A 40 / 45
Adam Bry Men B 1 / 54
Joseph Near Men B 4 / 54
Spencer Schaber Men B 6 / 54
Michael Frankovich Men B 46 / 54
Andrew Lysaght Men C 4 / 82
Zachary Ulissi Men C 5 / 82
Steven Ji Men C 31 / 82
Cimarron Wortham Men C 52 / 82
Julie Andren Women C 9 / 22
ECCC Week 4, RPI ITT (Mar 26 2011)
Julie Andren Women C 7 / 20
Joseph Near Men B 2 / 35
Adam Bry Men B 8 / 35
Spencer Schaber Men B 10 / 35
Katie Quinn Women A 2 / 10
Zachary Labry Men A 6 / 35
John Rhoden Men A 12 / 35
Andrew Lysaght Men C 1 / 60
Zachary Ulissi Men C 4 / 60
Steven Ji Men C 17 / 60
Cimarron Wortham Men C 26 / 60
Christina Birch Women B 1 / 11
Shaena Berlin Women B 2 / 11
ECCC Week 3, Philly Phlyer Crit (Mar 20 2011)
Matthieu Talpe Men C2 1 / 39
Joseph Near Men C2 2 / 39
Sebastien Gauthier Men C2 3 / 39
Andrew Lysaght Men C2 5 / 39
Zachary Ulissi Men C2 21 / 39
John Romanishin Men C2 32 / 39
Steven Ji Men C2 34 / 39
Nathaniel Dixon Men C2 37 / 39
Julie Andren Women C 14 / 28
Maria Berezina Women C 18 / 28
Zachary Labry Men A 30 / 48
Sam Hickey Men B 5 / 46
Adam Bry Men B 6 / 46
Spencer Schaber Men B 9 / 46
Michael Frankovich Men B 13 / 46
Christina Birch Women B 3 / 18
Shaena Berlin Women B 6 / 18
Katie Quinn Women A 1 / 14
Laura Ralston Women A 2 / 14
Philly Phlyer RR (Mar 19 2011)
Joseph Near 3/4 Men 26 / 52
ECCC Week 3, Philly Phlyer RR (Mar 19 2011)
Christina Birch Women B 4 / 17
Shaena Berlin Women B 17 / 17
Laura Ralston Women A 1 / 13
Katie Quinn Women A 2 / 13
Julie Andren Women C 15 / 34
Maria Berezina Women C 16 / 34
Joseph Near Men C2 2 / 41
Sebastien Gauthier Men C2 4 / 41
Andrew Lysaght Men C2 5 / 41
Matthieu Talpe Men C2 8 / 41
Steven Ji Men C2 18 / 41
Zachary Ulissi Men C2 25 / 41
Nathaniel Dixon Men C2 33 / 41
John Romanishin Men C2 40 / 41
Zachary Labry Men A 44 / 47
Michael Frankovich Men B 16 / 50
Adam Bry Men B 21 / 50
Sam Hickey Men B 24 / 50
Spencer Schaber Men B 27 / 50
David Singerman Men B 43 / 50
Grant's Tomb Criterium (Mar 12 2011)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 47 / 92
Katie Quinn Women Open 3 / 45
Christina Birch Women Open 23 / 45
Julie Andren Women Open 37 / 45
Leslie Lupien Women Open 42 / 45
ECCC Week 2, Grant's Tomb Criterium (Mar 12 2011)
Christina Birch Women B 2 / 16
Zachary Labry Men A 50 / 51
Sebastien Gauthier Men C 71 / 77
Zachary Ulissi Men C 72 / 77
Michael Frankovich Men B 18 / 50
Luke Plummer Men B 38 / 50
David Singerman Men B 42 / 50
Yuri Matsumoto Women A 6 / 13
Katie Quinn Women A 10 / 13
Julie Andren Women C 20 / 34
Ignatius Chen Men D2 35 / 36
ECCC Week 1, Rutgers Points Race (Mar 6 2011)
Andrew Lysaght Men C2 2 / 30
Adam Bry Men C2 3 / 30
Sebastien Gauthier Men C2 10 / 30
Zachary Ulissi Men C2 12 / 30
Steven Ji Men C2 18 / 30
John Romanishin Men C2 29 / 30
Joseph Near Men D2 1 / 43
Senovio Shish Men D2 21 / 43
Ignatius Chen Men D2 27 / 43
Katie Quinn Women B 1 / 24
Shaena Berlin Women B 9 / 24
Christina Birch Women C 1 / 30
ECCC Week 1, Rutgers Criterium (Mar 5 2011)
Julie Andren Women Intro 6 / 27
Maria Berezina Women Intro 8 / 27
Jennifer Wilson Women Intro 13 / 27
Katie Quinn Women B 1 / 24
Shaena Berlin Women B 5 / 24
Christina Birch Women C 1 / 33
Joseph Near Men D2 1 / 47
Senovio Shish Men D2 13 / 47
Ignatius Chen Men D2 31 / 47
Sebastien Gauthier Men C2 7 / 40
Zachary Ulissi Men C2 14 / 40
Steven Ji Men C2 22 / 40
John Romanishin Men C2 29 / 40
Adam Bry Men C2 35 / 40
Andrew Lysaght Men C2 36 / 40
ECCC Week 1, Rutgers ITT (Mar 5 2011)
Adam Bry Men C2 1 / 30
Andrew Lysaght Men C2 4 / 30
Zachary Ulissi Men C2 9 / 30
Sebastien Gauthier Men C2 12 / 30
Steven Ji Men C2 19 / 30
John Romanishin Men C2 27 / 30
Maria Berezina Women Intro 6 / 24
Julie Andren Women Intro 9 / 24
Jennifer Wilson Women Intro 11 / 24
Spencer Schaber Men B 7 / 41
Joseph Near Men D2 2 / 44
Ignatius Chen Men D2 18 / 44
Senovio Shish Men D2 22 / 44
Christina Birch Women C 1 / 30
Katie Quinn Women B 1 / 19
Shaena Berlin Women B 3 / 19
Witches Cup (Aug 11 2010)
Mike Garrett Men Pro/1/2 60 / 95
Tokeneke Classic (Aug 8 2010)
Katie Quinn Women 4 3 / 34
Spencer Schaber Cat 4 Men 5 / 88
Nicholas Tham ming qiang Cat 4/5 Men 29 / 75
Norwell Circuit Race (Aug 1 2010)
Katie Quinn Women 3/4 13 / 25
Fitchburg Longsjo Classic - GC (Jul 5 2010)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 56 / 60
Martha Buckley Women 1/2 56 / 69
Fitchburg Longsjo Classic - Criterium (Jul 5 2010)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 9 / 62
Martha Buckley Women 1/2 28 / 75
Fitchburg Longsjo Classic - Time Trial (Jul 4 2010)
Nicholas Tham ming qiang Men 4 60 / 62
Martha Buckley Women 1/2 35 / 73
Fitchburg Longsjo Classic - Road Race (Jul 3 2010)
Martha Buckley Women 1/2 53 / 82
Nicholas Tham ming qiang Men 4 54 / 70
Fitchburg Longsjo Classic - Circuit Race (Jul 2 2010)
Martha Buckley Women 1/2 71 / 89
Nicholas Tham ming qiang Men 4 63 / 73
Housatonic Hills Road Race (Jun 20 2010)
Katie Quinn 4 Women 7 / 22
Nicholas Tham ming qiang 4 Men 65 / 104
Martha Buckley Pro/1/2/3 Women 7 / 25
Purgatory Road Race (Jun 19 2010)
David Singerman Men 4 57 / 90
Nicholas Tham ming qiang Men 4 59 / 90
Martha Buckley Women Pro/1/2 2 / 9
Yuri Matsumoto Women Pro/1/2 5 / 9
Connecticut Stage Race - Stage 3 (Jun 6 2010)
Alex Chaleff 4 Men 25 / 70
Connecticut Stage Race - Stage 2 (Jun 5 2010)
Alex Chaleff 4 Men 24 / 70
Connecticut Stage Race - Stage 1 (Jun 5 2010)
Alex Chaleff 4 Men 63 / 70
Lake Sunapee Bike Race (May 22 2010)
Alice Wagner Women 4 33 / 43
Adam Bry Category 4 38 / 86
Spencer Schaber Category 4 48 / 86
Nicholas Tham ming qiang Category 4 50 / 86
Steven Ji Category 4 61 / 86
John Rhoden Category 3 15 / 55
Bear Mountain Spring Classic (May 16 2010)
Martha Buckley Pro/1/2/3 Women 6 / 49
Katie Quinn 3/4 Women 18 / 28
Wayne Elliot Memorial Circuit Race (May 1 2010)
Alex Chaleff Men Cat 4 6 / 49
Spencer Schaber Men Cat 4 7 / 49
ECCC Week 8 - Easterns at Dartmouth - Road Race (Apr 25 2010)
Martha Buckley Women A 1 / 17
Yuri Matsumoto Women A 2 / 17
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 17
John Rhoden Men A 11 / 65
Tim Humpton Men A 37 / 65
Michael Garrett Men A 44 / 65
Zachary Labry Men A 51 / 65
Jonathan Dreher Men A 63 / 65
Adam Bry Men C 8 / 85
Isaac Bleicher Men C 43 / 85
Nick Loomis Men C 61 / 85
Zachary Ybarra Men C 67 / 85
Matthieu Talpe Men C 85 / 85
Sam Hickey Men B 6 / 68
Spencer Schaber Men B 8 / 68
Christopher Carper Men B 16 / 68
Ian Rousseau Men B 32 / 68
David Singerman Men B 44 / 68
Guo-liang Chew Men B 62 / 68
Steven Ji Men D2 18 / 41
Senovio Shish Men D2 22 / 41
Matthew Blackburn Men D2 31 / 41
John Romanishin Men D2 40 / 41
David Laidig Men Intro 2 / 6
Katie Quinn Women C 6 / 40
Ariadne Smith Women C 21 / 40
Rachel Bainbridge Women C 22 / 40
Kristen Railey Women C 33 / 40
Shaena Berlin Women B 11 / 19
Kristin Schleicher Women Intro 1 / 9
ECCC Week 8 - Easterns at Dartmouth - Crit (Apr 24 2010)
David Laidig Men Intro 4 / 11
Matthieu Talpe Men C2 6 / 43
Nick Loomis Men C2 16 / 43
Zachary Ybarra Men C2 20 / 43
Adam Bry Men C2 32 / 43
Isaac Bleicher Men C2 43 / 43
Kristin Schleicher Women Intro 3 / 13
Laura Ralston Women A 2 / 22
Martha Buckley Women A 6 / 22
Yuri Matsumoto Women A 11 / 22
Zuzana Trnovcova Women A 21 / 22
Sam Hickey Men B 3 / 68
Spencer Schaber Men B 18 / 68
Ian Rousseau Men B 40 / 68
Christopher Carper Men B 46 / 68
David Singerman Men B 61 / 68
Guo-liang Chew Men B 67 / 68
John Romanishin Men D2 6 / 42
Steven Ji Men D2 14 / 42
Senovio Shish Men D2 24 / 42
Matthew Blackburn Men D2 31 / 42
Katie Quinn Women C 2 / 38
Kristen Railey Women C 7 / 38
Alice Wagner Women C 9 / 38
Rachel Bainbridge Women C 16 / 38
Ariadne Smith Women C 24 / 38
Shaena Berlin Women B 11 / 18
ECCC Week 6 - Army Crit (Apr 18 2010)
Martha Buckley Women A 3 / 17
Yuri Matsumoto Women A 10 / 17
John Romanishin Men D2 7 / 32
Matthew Blackburn Men D2 16 / 32
Jonathan Parham Men D2 24 / 32
Zachary Bailey Men D2 25 / 32
Kristen Railey Women C 2 / 35
Katie Quinn Women C 14 / 35
Isaac Bleicher Men C2 5 / 36
Zachary Ybarra Men C2 14 / 36
Adam Bry Men C2 35 / 36
Spencer Schaber Men B 21 / 55
Sam Hickey Men B 31 / 55
Ian Rousseau Men B 34 / 55
Jonathan Dreher Men A 29 / 48
Zachary Labry Men A 34 / 48
ECCC Week 6 - Army Hillclimb (Apr 18 2010)
Adam Bry Men C2 5 / 30
Cimarron Wortham Men C2 14 / 30
Zachary Ybarra Men C2 25 / 30
Nathaniel Dixon Men C2 26 / 30
Martha Buckley Women A 1 / 15
Yuri Matsumoto Women A 4 / 15
Spencer Schaber Men B 8 / 43
Ian Rousseau Men B 21 / 43
Sam Hickey Men B 38 / 43
Katie Quinn Women C 5 / 28
John Romanishin Men D2 15 / 30
Matthew Blackburn Men D2 22 / 30
Zachary Bailey Men D2 29 / 30
Jonathan Parham Men D2 30 / 30
Jonathan Dreher Men A 13 / 47
Tim Humpton Men A 18 / 47
John Rhoden Men A 19 / 47
Zachary Labry Men A 28 / 47
ECCC Week 6 - Army Road Race (Apr 17 2010)
John Rhoden Men A 28 / 51
Tim Humpton Men A 32 / 51
Jonathan Dreher Men A 36 / 51
Zachary Labry Men A 50 / 51
Adam Bry Men C2 5 / 39
Cimarron Wortham Men C2 16 / 39
Zachary Ybarra Men C2 20 / 39
Isaac Bleicher Men C2 31 / 39
Nathaniel Dixon Men C2 33 / 39
Katie Quinn Women C 4 / 35
Kristen Railey Women C 16 / 35
Spencer Schaber Men B 7 / 54
Sam Hickey Men B 17 / 54
Ian Rousseau Men B 23 / 54
Martha Buckley Women A 2 / 17
Yuri Matsumoto Women A 5 / 17
John Romanishin Men D2 9 / 32
Matthew Blackburn Men D2 16 / 32
Zachary Bailey Men D2 25 / 32
Jonathan Parham Men D2 26 / 32
Yale Crit (Apr 11 2010)
John Romanishin Men Cat 5 8 / 33
Guo-liang Chew Men Cat 3/4 6 / 47
Alice Wagner Women Cat 4 3 / 16
Katie Quinn Women Cat 4 10 / 16
ECCC Week 5 - Yale Crit (Apr 11 2010)
Shaena Berlin Women C 2 / 33
Alice Wagner Women C 6 / 33
Kristen Railey Women C 8 / 33
Katie Quinn Women C 18 / 33
Adam Bry Men D2 2 / 37
John Romanishin Men D2 4 / 37
Matthew Blackburn Men D2 25 / 37
Isaac Bleicher Men C2 14 / 40
Zachary Ybarra Men C2 17 / 40
Nick Loomis Men C2 20 / 40
Yuri Matsumoto Women A 1 / 14
Martha Buckley Women A 2 / 14
Michael Garrett Men A 4 / 42
Zachary Labry Men A 32 / 42
John Rhoden Men A 36 / 42
Guo-liang Chew Men B 4 / 56
Jonathan Dreher Men B 18 / 56
Christopher Carper Men B 27 / 56
Ian Rousseau Men B 28 / 56
Spencer Schaber Men B 29 / 56
The Myles Standish State Forest Road Race (Apr 10 2010)
Nicholas Tham ming qiang Men Cat 4 16 / 35
ECCC Week 5 - Yale Road Race (Apr 10 2010)
Zachary Ybarra Men C2 28 / 41
Isaac Bleicher Men C2 29 / 41
Nick Loomis Men C2 30 / 41
John Rhoden Men A 8 / 37
Zachary Labry Men A 25 / 37
Michael Garrett Men A 36 / 37
Matthieu Talpe Men D2 3 / 48
Adam Bry Men D2 7 / 48
John Romanishin Men D2 25 / 48
Matthew Blackburn Men D2 34 / 48
Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 2 / 14
Shaena Berlin Women C 1 / 42
Alice Wagner Women C 12 / 42
Kristen Railey Women C 26 / 42
Katie Quinn Women C 35 / 42
Christopher Carper Men B 19 / 54
Jonathan Dreher Men B 26 / 54
Spencer Schaber Men B 29 / 54
Guo-liang Chew Men B 42 / 54
David Singerman Men B 45 / 54
Ian Rousseau Men B 54 / 54
ECCC Week 5 - Yale ITT (Apr 10 2010)
Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 5 / 14
Matthieu Talpe Men D 2 / 95
Adam Bry Men D 5 / 95
John Romanishin Men D 27 / 95
Matthew Blackburn Men D 50 / 95
Nick Loomis Men C 51 / 72
Isaac Bleicher Men C 63 / 72
Shaena Berlin Women C 2 / 40
Katie Quinn Women C 5 / 40
Alice Wagner Women C 16 / 40
Kristen Railey Women C 29 / 40
John Rhoden Men A 6 / 32
Zachary Labry Men A 13 / 32
Michael Garrett Men A 18 / 32
Spencer Schaber Men B 12 / 49
Christopher Carper Men B 31 / 49
David Singerman Men B 39 / 49
Guo-liang Chew Men B 49 / 49
ECCC Week 4 - Bucknell Road Race (Apr 3 2010)
Stefanie Sydlik Women B 11 / 14
Chris Hines FUJI Sunshine Criterium (Apr 3 2010)
Chris Carper Cat 5 1 / 34
John Romanishin Cat 5 12 / 34
Alex Chaleff Cat 4 13 / 54
Ian Rousseau Cat 4 18 / 54
Nicholas Tham ming qiang Cat 4 19 / 54
Zachary Ybarra Cat 4 46 / 54
ECCC Week 4 - Jersey Road Race (Mar 28 2010)
Zachary Labry Men B 3 / 46
Jonathan Dreher Men B 24 / 46
Glenn Ferreira Men B 31 / 46
David Singerman Men B 40 / 46
Ian Rousseau Men B 44 / 46
Adam Bry Men D2 11 / 47
John Romanishin Men D2 20 / 47
Steven Ji Men D2 29 / 47
Matthew Blackburn Men D2 31 / 47
Laura Ralston Women A 1 / 20
Martha Buckley Women A 2 / 20
Yuri Matsumoto Women A 6 / 20
John Rhoden Men A 19 / 47
Tim Humpton Men A 35 / 47
Sam Hickey Men C2 2 / 37
Spencer Schaber Men C2 3 / 37
Stefanie Sydlik Women B 3 / 21
ECCC Week 4 - Jersey Crit (Mar 27 2010)
Spencer Schaber Men C2 4 / 39
Sam Hickey Men C2 10 / 39
Jonathan Dreher Men B 18 / 52
Glenn Ferreira Men B 38 / 52
David Singerman Men B 43 / 52
Martha Buckley Women A 3 / 19
Yuri Matsumoto Women A 8 / 19
Adam Bry Men D2 2 / 41
Steven Ji Men D2 3 / 41
John Romanishin Men D2 6 / 41
Matthew Blackburn Men D2 27 / 41
John Rhoden Men A 24 / 52
Tim Humpton Men A 44 / 52
ECCC Week 4 - Jersey ITT (Mar 27 2010)
Martha Buckley Women A 2 / 18
Yuri Matsumoto Women A 17 / 18
Spencer Schaber Men C2 2 / 27
Sam Hickey Men C2 9 / 27
John Romanishin Men D2 2 / 30
Adam Bry Men D2 4 / 30
Matthew Blackburn Men D2 9 / 30
Steven Ji Men D2 16 / 30
John Rhoden Men A 13 / 36
Tim Humpton Men A 23 / 36
Jonathan Dreher Men B 6 / 33
Glenn Ferreira Men B 21 / 33
David Singerman Men B 31 / 33
ECCC Week 3 - Philly Crit (Mar 21 2010)
Stefanie Sydlik Women B 8 / 15
John Rhoden Men A 28 / 53
Glenn Ferreira Men A 41 / 53
John Romanishin Men C2 19 / 37
Nathaniel Dixon Men C2 30 / 37
Jonathan Parham Men Intro 5 / 21
Zachary Labry Men B 10 / 42
David Singerman Men B 30 / 42
Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 2 / 14
Zuzana Trnovcova Women A 14 / 14
Zachary Ybarra Men D2 1 / 40
Matthieu Talpe Men D2 4 / 40
Adam Bry Men D2 25 / 40
David Laidig Men D2 37 / 40
ECCC Week 3 - Philly Road Race (Mar 20 2010)
Stefanie Sydlik Women B 2 / 16
Martha Buckley Women A 2 / 16
Yuri Matsumoto Women A 3 / 16
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 16
Kristen Railey Women C 19 / 30
Nathaniel Dixon Men C2 34 / 38
Adam Bry Men D2 6 / 46
Matthieu Talpe Men D2 8 / 46
John Romanishin Men D2 9 / 46
Zachary Ybarra Men D2 11 / 46
Jonathan Parham Men D2 38 / 46
David Laidig Men D2 39 / 46
John Rhoden Men A 32 / 62
Glenn Ferreira Men A 61 / 62
Zachary Labry Men B 29 / 42
David Singerman Men B 38 / 42
ECCC Week 2 - Stevens Circuit Race (Mar 14 2010)
Martha Buckley Women A 2 / 9
Laura Ralston Women A 4 / 9
Zuzana Trnovcova Women A 8 / 9
Shaena Berlin Women C 3 / 16
Kristen Railey Women C 5 / 16
Martha Buckley Women A/B Combined 2 / 20
Laura Ralston Women A/B Combined 4 / 20
Zuzana Trnovcova Women A/B Combined 15 / 20
Guo-liang Chew Men B 23 / 42
Ian Rousseau Men B 32 / 42
Zachary Labry Men B 37 / 42
Steven Ji Men D 4 / 60
John Romanishin Men D 6 / 60
Zachary Ybarra Men D 29 / 60
Matthew Blackburn Men D 38 / 60
Zachary Bailey Men D 44 / 60
David Laidig Men D 59 / 60
Sam Hickey Men C 3 / 47
Christopher Carper Men C 5 / 47
Spencer Schaber Men C 6 / 47
Nick Loomis Men C 14 / 47
Isaac Bleicher Men C 22 / 47
David Singerman Men C 36 / 47
Nathaniel Dixon Men C 39 / 47
ECCC Week 2 - Columbia Grant's Tomb Crit (Mar 13 2010)
John Romanishin Men D2 5 / 39
Zachary Ybarra Men D2 23 / 39
Zachary Bailey Men D2 26 / 39
Steven Ji Men D2 32 / 39
Matthew Blackburn Men D2 34 / 39
David Laidig Men D2 35 / 39
Shaena Berlin Women Intro 1 / 16
Kristen Railey Women Intro 3 / 16
Martha Buckley Women A 1 / 11
Laura Ralston Women A 2 / 11
Zuzana Trnovcova Women A 6 / 11
Martha Buckley Women A/B Combined 1 / 24
Laura Ralston Women A/B Combined 2 / 24
Zuzana Trnovcova Women A/B Combined 12 / 24
Jonathan Dreher Men B 3 / 43
Zachary Labry Men B 14 / 43
Ian Rousseau Men B 19 / 43
Christopher Carper Men C 3 / 62
Sam Hickey Men C 4 / 62
Spencer Schaber Men C 13 / 62
Nick Loomis Men C 29 / 62
David Singerman Men C 45 / 62
Nathaniel Dixon Men C 52 / 62
Isaac Bleicher Men C 62 / 62
ECCC Week 1 - Rutgers Road Race (Mar 7 2010)
Stefanie Sydlik Women B 4 / 16
Shaena Berlin Women Intro 2 / 27
Martha Buckley Women A 2 / 15
Zuzana Trnovcova Women A 12 / 15
Kristen Railey Women C 18 / 34
Sam Hickey Men C2 6 / 48
Isaac Bleicher Men C2 23 / 48
Nick Loomis Men C2 31 / 48
Spencer Schaber Men D2 2 / 60
John Romanishin Men D2 8 / 60
Adam Bry Men D2 10 / 60
Christopher Carper Men D2 13 / 60
Steven Ji Men D2 28 / 60
Matthew Blackburn Men D2 37 / 60
Zachary Bailey Men D2 41 / 60
Jonathan Parham Men D2 59 / 60
Zachary Labry Men B 10 / 51
Guo-liang Chew Men B 14 / 51
Ian Rousseau Men B 26 / 51
Jonathan Dreher Men B 43 / 51
ECCC Week 1 - Rutgers Crit (Mar 6 2010)
Sam Hickey Men C2 4 / 48
Isaac Bleicher Men C2 12 / 48
Nick Loomis Men C2 19 / 48
Guo-liang Chew Men B 9 / 50
Zachary Labry Men B 11 / 50
Jonathan Dreher Men B 31 / 50
Ian Rousseau Men B 40 / 50
Kristen Railey Women C 16 / 35
Christopher Carper Men D2 2 / 63
Spencer Schaber Men D2 3 / 63
Adam Bry Men D2 6 / 63
John Romanishin Men D2 27 / 63
Steven Ji Men D2 39 / 63
Zachary Bailey Men D2 45 / 63
Matthew Blackburn Men D2 48 / 63
Jonathan Parham Men D2 52 / 63
Martha Buckley Women A 1 / 13
Zuzana Trnovcova Women A 5 / 13
Shaena Berlin Women Intro 4 / 33
Stefanie Sydlik Women B 7 / 19
ECCC Week 1 - Rutgers ITT (Mar 6 2010)
Martha Buckley Women A 3 / 15
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 15
Spencer Schaber Men D2 2 / 58
Christopher Carper Men D2 3 / 58
John Romanishin Men D2 5 / 58
Matthew Blackburn Men D2 20 / 58
Steven Ji Men D2 26 / 58
Zachary Bailey Men D2 28 / 58
Jonathan Parham Men D2 42 / 58
Adam Bry Men D1 6 / 61
Kristen Railey Women C 16 / 34
Stefanie Sydlik Women B 6 / 14
Sam Hickey Men C2 13 / 42
Nick Loomis Men C2 15 / 42
Isaac Bleicher Men C2 17 / 42
Jonathan Dreher Men B 6 / 46
Zachary Labry Men B 7 / 46
Ian Rousseau Men B 17 / 46
Guo-liang Chew Men B 42 / 46
Shaena Berlin Women Intro 4 / 29
34rd Annual Jamestown Classic (Oct 12 2009)
James Partridge Men 5 (18-34) 23 / 47
Mayor's Cup Professional Criterium (Sep 26 2009)
Jason Sears MEN PRO 1/2 82 / 92
Green Mountain Stage Race - Stage 4 (Sep 7 2009)
Laura Ralston 3/4 Women 5 / 51
Zachary Labry 4 Men 53 / 95
Ian Rousseau 4 Men 75 / 95
Green Mountain Stage Race - Stage 3 (Sep 6 2009)
Laura Ralston 3/4 Women 4 / 55
Zachary Labry 4 Men 62 / 99
Ian Rousseau 4 Men 87 / 99
Green Mountain Stage Race - Stage 2 (Sep 5 2009)
Laura Ralston 3/4 Women 6 / 57
Zachary Labry 4 Men 9 / 104
Ian Rousseau 4 Men 70 / 104
Green Mountain Stage Race - Stage 1 (Sep 4 2009)
Zachary Labry 4 Men 13 / 104
Ian Rousseau 4 Men 45 / 104
Laura Ralston 3/4 Women 12 / 57
Blount Seafoods Fall River Criterium (Aug 16 2009)
Zachary Labry MEN CAT 4 9 / 38
Alexander Chaleff MEN CAT 4 14 / 38
Witches Cup Criterium (Aug 12 2009)
Guo-liang Chew Men 4/5 1 / 75
Zachary Labry Men 4/5 11 / 75
Tokeneke Classic Road Race (Aug 9 2009)
Zachary Labry Cat 4 Men 35 / 100
Gate City Cyclone (Aug 8 2009)
Zachary Labry Cat 4/5 30 / 66
Central NH Road Race/Bow (Aug 2 2009)
Zachary Labry Men 4 7 / 52
Alex Chalett Men 4 51 / 52
Concord Criterium (Aug 1 2009)
Zachary Labry Men 4 23 / 62
Isaac Bleicher Men 4 42 / 62
Norwell Circuit Race (Jul 26 2009)
Zachary Labry Cat 3/4 32 / 50
Alexander Chaleff Cat 3/4 40 / 50
NCC 11th Tour of the Hilltowns (Jul 25 2009)
Yuri Matsumoto Women Pro-1-2-3 14 / 22
Laura Ralston Women Pro-1-2-3 15 / 22
Martha Buckley Women Pro-1-2-3 16 / 22
Zachary Labry Men 4 66 / 91
Alex Chaleff Men 4 76 / 91
8th Annual Downtown Claremont Criterium (Jul 18 2009)
Guo-liang Chew Men Cat 4 6 / 26
Zachary Labry Men Cat 4 21 / 26
Fitchburg Longsjo Classic - Stage 4 (Jul 5 2009)
Laura Ralston Women - Cat 3/4 14 / 45
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 38 / 45
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 43 / 45
Jose Soltren Men - Cat 3 47 / 83
Guo-liang Chew Men - Cat 4 13 / 83
Zachary Labry Men - Cat 4 40 / 83
Fitchburg Longsjo Classic - Stage 3 (Jul 4 2009)
Laura Ralston Women - Cat 3/4 4 / 48
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 17 / 48
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 44 / 48
Jose Soltren Men - Cat 3 22 / 92
Michael Hamilton Men - Cat 3 90 / 92
Zachary Labry Men - Cat 4 48 / 101
Guo-liang Chew Men - Cat 4 71 / 101
Fitchburg Longsjo Classic - Stage 2 (Jul 3 2009)
Laura Ralston Women - Cat 3/4 1 / 52
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 29 / 52
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 48 / 52
Jose Soltren Men - Cat 3 20 / 95
Michael Hamilton Men - Cat 3 36 / 95
Guo-liang Chew Men - Cat 4 53 / 103
Zachary Labry Men - Cat 4 90 / 103
Fitchburg Longsjo Classic - Stage 1 (Jul 2 2009)
Jose Soltren Men - Cat 3 1 / 96
Michael Hamilton Men - Cat 3 75 / 96
Zachary Labry Men - Cat 4 24 / 103
Guo-liang Chew Men - Cat 4 63 / 103
Laura Ralston Women - Cat 3/4 5 / 52
Zuzana Trnovcova Women - Cat 3/4 19 / 52
Katherine Lovejoy Women - Cat 3/4 31 / 52
Housatonic Hills Road Race (Jun 21 2009)
Zachary Labry Men's 3/4 79 / 102
Yuri Matsumoto Women's 1/2/3 26 / 48
Zuzana Trnovcova Women's 1/2/3 28 / 48
Laura Ralston Women's 4 1 / 24
Melissa Gymrek Women's 4 19 / 24
Katherine Lovejoy Women's 4 20 / 24
The 15th Annual MRC Sterling Classic Road Race (May 9 2009)
Paul Nerenberg Men 4 36 / 74
College Championships - Road Race (May 8 2009)
Laura Ralston Div II Women 5 / 29
Martha Buckley Div II Women 9 / 29
Yuri Matsumoto Div II Women 11 / 29
Zuzana Trnovcova Div II Women 12 / 29
Tim Humpton Div II Men 23 / 76
Jose Soltren Div II Men 29 / 76
John Rhoden Div II Men 52 / 76
Michael Hamilton Div II Men 64 / 76
ECCC Easterns - Crit (May 2 2009)
Guo-liang Chew Men B 8 / 39
Ian Rousseau Men B 10 / 39
Zachary Labry Men B 27 / 39
Rebecca Woods Women Intro 2 / 14
Christina Birch Women Intro 6 / 14
Jose Soltren Men A 13 / 40
Michael Hamilton Men A 18 / 40
Zachary Ybarra Men D2 17 / 41
Martha Buckley Women A 4 / 14
Katherine Lovejoy Women B 17 / 36
Melissa Gymrek Women B 22 / 36
ECCC Easterns - Road Race (May 2 2009)
Christina Birch Women Intro 2 / 13
Rebecca Woods Women Intro 7 / 13
Melissa Gymrek Women B 17 / 40
Katherine Lovejoy Women B 28 / 40
Martha Buckley Women A 2 / 15
Yuri Matsumoto Women A 5 / 15
Zachary Ybarra Men D 57 / 79
Tim Humpton Men A 11 / 47
Jose Soltren Men A 24 / 47
John Rhoden Men A 25 / 47
Michael Hamilton Men A 29 / 47
Jonathan Dreher Men B 7 / 50
Zachary Labry Men B 36 / 50
Ian Rousseau Men B 40 / 50
Guo-liang Chew Men B 42 / 50
X-Pot 3D - ECCC Week 8 - Crit (Apr 25 2009)
Ariadne Smith Women Intro 2 / 12
Rebecca Woods Women Intro 3 / 12
Guo-liang Chew Men B 18 / 38
Zachary Labry Men B 27 / 38
Anthony Schrauth Men B 37 / 38
Yuri Matsumoto Women A 3 / 14
Martha Buckley Women A 4 / 14
Laura Ralston Women A 6 / 14
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 14
Spencer Schaber Men D2 9 / 57
David Laidig Men D2 31 / 57
Matthew Blackburn Men D2 32 / 57
Erik Dill Men D2 34 / 57
Calman Lankton Men D2 38 / 57
Zachary Ybarra Men D2 39 / 57
Melissa Gymrek Women B 23 / 45
Katherine Lovejoy Women B 25 / 45
Rachel Bainbridge Women B 35 / 45
Jose Soltren Men A 9 / 31
Jason Sears Men A 11 / 31
Tim Humpton Men A 22 / 31
John Rhoden Men A 23 / 31
Michael Hamilton Men A 25 / 31
Eric Edlund Men A 29 / 31
Christopher Carper Men Intro 1 / 11
Matthieu Talpe Men Intro 2 / 11
Ryan Jackson Men Intro 4 / 11
Isaac Bleicher Men C2 12 / 35
Ian Rousseau Men C2 23 / 35
Cimarron Wortham Men C2 26 / 35
David Singerman Men C2 28 / 35
David Quinn Men C2 29 / 35
Kenneth Cheung Men C2 31 / 35
X-Pot 3D - ECCC Week 8 - Road Race (Apr 25 2009)
Christopher Carper Men Intro 1 / 11
Matthieu Talpe Men Intro 2 / 11
Ryan Jackson Men Intro 3 / 11
Jonathan Dreher Men B 2 / 41
Zachary Labry Men B 31 / 41
Guo-liang Chew Men B 35 / 41
Tim Humpton Men A 3 / 29
John Rhoden Men A 11 / 29
Jason Sears Men A 14 / 29
Jose Soltren Men A 29 / 29
Martha Buckley Women A 1 / 14
Yuri Matsumoto Women A 2 / 14
Laura Ralston Women A 4 / 14
Zuzana Trnovcova Women A 7 / 14
Spencer Schaber Men D2 19 / 60
Calman Lankton Men D2 21 / 60
Jeremy Katz Men D2 33 / 60
Zachary Ybarra Men D2 40 / 60
Erik Dill Men D2 42 / 60
David Laidig Men D2 44 / 60
Matthew Blackburn Men D2 55 / 60
Christina Birch Women Intro 2 / 14
Ariadne Smith Women Intro 3 / 14
Rebecca Woods Women Intro 8 / 14
Ian Rousseau Men C 16 / 74
David Quinn Men C 26 / 74
David Singerman Men C 27 / 74
Kenneth Cheung Men C 28 / 74
Cimarron Wortham Men C 47 / 74
Isaac Bleicher Men C 54 / 74
Nader Shaar Men C 68 / 74
Rachel Bainbridge Women B 19 / 46
Katherine Lovejoy Women B 26 / 46
Melissa Gymrek Women B 32 / 46
L'Enfer Du Nord - ECCC Week 7 - Crit (Apr 18 2009)
Jonathan Dreher Men B 27 / 44
Guo-liang Chew Men B 32 / 44
Anthony Schrauth Men B 44 / 44
Martha Buckley Women A 3 / 13
Laura Ralston Women A 4 / 13
Yuri Matsumoto Women A 10 / 13
Spencer Schaber Men D2 17 / 45
Calman Lankton Men D2 26 / 45
David Laidig Men D2 33 / 45
Rachel Bainbridge Women B 16 / 37
Jose Soltren Men A 7 / 27
Tim Humpton Men A 11 / 27
Michael Hamilton Men A 17 / 27
Ian Rousseau Men C 16 / 67
David Quinn Men C 62 / 67
Mahalia Miller Women Intro 3 / 8
L'Enfer Du Nord - ECCC Week 7 - Road Race (Apr 18 2009)
Jonathan Dreher Men B 34 / 49
Guo-liang Chew Men B 44 / 49
Anthony Schrauth Men B 48 / 49
Tim Humpton Men A 7 / 24
Jose Soltren Men A 12 / 24
Ian Rousseau Men C 13 / 64
David Quinn Men C 56 / 64
Paul Nerenberg Men C 63 / 64
Martha Buckley Women A 3 / 12
Laura Ralston Women A 4 / 12
Yuri Matsumoto Women A 5 / 12
Rachel Bainbridge Women B 24 / 39
Jane Wolcott Women Intro 1 / 7
Spencer Schaber Men D 33 / 69
David Laidig Men D 61 / 69
Yale Crit - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)
Erik Dill Men D1 33 / 35
Jose Soltren Cat 3/4 USCF 3 / 40
Michael Hamilton Cat 3/4 USCF 7 / 40
Guo-liang Chew Men B 2 / 48
Michael Hamilton Men B 9 / 48
Martha Buckley Women A 3 / 12
Cimarron Wortham Men C 24 / 59
Paul Nerenberg Men C 39 / 59
Calman Lankton Men C 49 / 59
Nick Loomis Men C 53 / 59
Melissa Gymrek Women B 24 / 40
Jose Soltren Men A 9 / 35
David Laidig Men D2 37 / 40
Yale Road Race - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)
Michael Hamilton Men B 13 / 53
Guo-liang Chew Men B 47 / 53
Zachary Labry Men B 51 / 53
Melissa Gymrek Women B 8 / 49
David Laidig Men D2 49 / 53
Martha Buckley Women A 2 / 16
Yuri Matsumoto Women A 3 / 16
Laura Ralston Women A 6 / 16
Zuzana Trnovcova Women A 10 / 16
Jose Soltren Men A 22 / 39
Cimarron Wortham Men C 28 / 57
Nick Loomis Men C 52 / 57
Yale Time Trial - ECCC Week 6 (Apr 11 2009)
John Rhoden Men B 15 / 49
Zachary Labry Men B 23 / 49
Guo-liang Chew Men B 48 / 49
Jose Soltren Men A 3 / 36
Laura Ralston Women A 1 / 12
Yuri Matsumoto Women A 4 / 12
Martha Buckley Women A 5 / 12
Zuzana Trnovcova Women A 9 / 12
Cimarron Wortham Men C 23 / 58
Paul Nerenberg Men C 45 / 58
Nick Loomis Men C 48 / 58
Calman Lankton Men C 54 / 58
Melissa Gymrek Women B 5 / 43
David Laidig Men D 83 / 84
Army Spring Classic - Crit (Apr 4 2009)
John Rhoden Men B 23 / 40
Guo-liang Chew Men B 36 / 40
Jonathan Dreher Men B 40 / 40
Yuri Matsumoto Women A 2 / 12
Zuzana Trnovcova Women A 10 / 12
Jose Soltren Men A 24 / 40
Tim Humpton Men A 33 / 40
Christian Wantz Men D2 23 / 51
Erik Dill Men D2 48 / 51
Laura Ralston Women B 1 / 43
Melissa Gymrek Women B 34 / 43
Rachel Bainbridge Women B 36 / 43
Ian Rousseau Men C 21 / 61
Cimarron Wortham Men C 36 / 61
David Quinn Men C 48 / 61
David Singerman Men C 56 / 61
David Laidig Men Intro 6 / 11
Army Spring Classic - Time Trial (Apr 4 2009)
Jonathan Dreher Men B 4 / 38
Zachary Labry Men B 12 / 38
John Rhoden Men B 17 / 38
Michael Hamilton Men B 23 / 38
Tim Humpton Men A 12 / 40
Jose Soltren Men A 15 / 40
Yuri Matsumoto Women A 2 / 11
Zuzana Trnovcova Women A 6 / 11
David Laidig Men Intro 5 / 9
Ian Rousseau Men C 11 / 59
Cimarron Wortham Men C 29 / 59
David Quinn Men C 45 / 59
Kenneth Cheung Men C 53 / 59
David Singerman Men C 54 / 59
Laura Ralston Women B 1 / 44
Melissa Gymrek Women B 5 / 44
Rachel Bainbridge Women B 26 / 44
Zachary Ybarra Men D 62 / 87
Erik Dill Men D 85 / 87
Army Spring Classic - Road Race (Apr 4 2009)
Guo-liang Chew Men B 15 / 42
John Rhoden Men B 21 / 42
Jonathan Dreher Men B 30 / 42
Michael Hamilton Men B 31 / 42
Zachary Labry Men B 40 / 42
Jose Soltren Men A 7 / 34
Tim Humpton Men A 34 / 34
Ian Rousseau Men C 27 / 58
Cimarron Wortham Men C 30 / 58
David Singerman Men C 48 / 58
Kenneth Cheung Men C 52 / 58
Yuri Matsumoto Women A 4 / 9
Zuzana Trnovcova Women A 7 / 9
David Laidig Men Intro 6 / 14
Laura Ralston Women B 1 / 48
Melissa Gymrek Women B 28 / 48
Rachel Bainbridge Women B 32 / 48
Christian Wantz Men D2 36 / 52
Zachary Ybarra Men D2 40 / 52
Erik Dill Men D2 51 / 52
The Philly Phlyer - Crit (Mar 28 2009)
Laura Ralston Women 2/3/4 4 / 13
Michael Hamilton Men B 2 / 40
Guo-liang Chew Men B 24 / 40
Zachary Labry Men B 31 / 40
Yuri Matsumoto Women A 6 / 11
Martha Buckley Women A 7 / 11
Zuzana Trnovcova Women A 11 / 11
Jose Soltren Men A 15 / 49
Michael Garrett Men A 26 / 49
Tim Humpton Men A 48 / 49
Cimarron Wortham Men D2 16 / 57
Andrew Hilmer Men D2 17 / 57
Zachary Ybarra Men D2 24 / 57
David Quinn Men D2 30 / 57
Spencer Schaber Men D2 47 / 57
Matthew Blackburn Men D2 51 / 57
Laura Ralston Women B 3 / 41
Melissa Gymrek Women B 22 / 41
Kenneth Cheung Men C 33 / 63
Isaac Bleicher Men C 51 / 63
Ian Rousseau Men C 57 / 63
Nick Loomis Men C 62 / 63
Michael Hamilton Men 4/5 6 / 44
Isaac Bleicher Men 4/5 23 / 44
Ian Rousseau Men 4/5 26 / 44
The Philly Phlyer - Road Race (Mar 28 2009)
Jose Soltren Men A 29 / 52
Tim Humpton Men A 30 / 52
Michael Garrett Men A 51 / 52
Ian Rousseau Men C 37 / 71
Isaac Bleicher Men C 45 / 71
Kenneth Cheung Men C 53 / 71
Nick Loomis Men C 59 / 71
Matthew Blackburn Men D1 44 / 66
Michael Hamilton Men B 4 / 53
Zachary Labry Men B 18 / 53
Guo-liang Chew Men B 45 / 53
Laura Ralston Women B 4 / 45
Melissa Gymrek Women B 15 / 45
Martha Buckley Women A 2 / 12
Yuri Matsumoto Women A 3 / 12
Zuzana Trnovcova Women A 9 / 12
David Quinn Men D2 1 / 70
Cimarron Wortham Men D2 12 / 70
Spencer Schaber Men D2 14 / 70
Zachary Ybarra Men D2 29 / 70
Andrew Hilmer Men D2 43 / 70
Matthew Blackburn Men D2 64 / 70
Blue Hen Dual State Showdown - Crit (Mar 21 2009)
Michael Hamilton Men B 12 / 27
Zachary Labry Men B 27 / 27
Martha Buckley Women A 2 / 4
Jose Soltren Men A 4 / 30
Isaac Bleicher Men C 9 / 45
Blue Hen Dual State Showdown - TT (Mar 21 2009)
Zachary Labry Men B 7 / 25
Michael Hamilton Men B 24 / 25
Tim Humpton Men A 9 / 34
Jose Soltren Men A 34 / 34
Martha Buckley Women A 2 / 4
Isaac Bleicher Men C 23 / 39
Blue Hen Dual State Showdown - Road Race (Mar 21 2009)
Isaac Bleicher Men C 18 / 54
Michael Hamilton Men B 7 / 32
Zachary Labry Men B 29 / 32
Jose Soltren Men A 7 / 41
Tim Humpton Men A 10 / 41
Stevens Duck Country Criterium (Mar 15 2009)
Yuri Matsumoto Women A 5 / 9
David Quinn Men D2 3 / 37
Zachary Ybarra Men D2 29 / 37
Melissa Gymrek Women B 13 / 28
Ian Rousseau Men C2 2 / 27
Rachel Bainbridge Women Intro 4 / 23
David Laidig Men Intro 18 / 22
Jose Soltren Men B 2 / 39
Michael Hamilton Men B 8 / 39
Anthony Schrauth Men B 27 / 39
Guo-liang Chew Men B 31 / 39
Cadence - Grant's Tomb Criterium (Mar 14 2009)
Jose Soltren Men 4 1 / 62
Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 - Time Trial (Mar 7 2009)
Laura Ralston Women B 6 / 47
Melissa Gymrek Women B 11 / 47
Lindsey Holland Women B 29 / 47
Tim Humpton Men A 26 / 51
Ian Rousseau Men D 6 / 121
David Quinn Men D 16 / 121
Kenneth Cheung Men D 48 / 121
Zachary Ybarra Men D 88 / 121
Erik Dill Men D 106 / 121
David Laidig Men D 113 / 121
Yuri Matsumoto Women A 11 / 16
Zuzana Trnovcova Women A 12 / 16
Jonathan Dreher Men C 2 / 93
Zachary Labry Men C 11 / 93
Isaac Bleicher Men C 35 / 93
David Singerman Men C 78 / 93
Rachel Bainbridge Women Intro 3 / 40
Spencer Schaber Men Intro 8 / 45
Matthew Blackburn Men Intro 10 / 45
Yao Luo Men Intro 11 / 45
Jose Soltren Men B 1 / 48
John Rhoden Men B 17 / 48
Guo-liang Chew Men B 26 / 48
Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 - Criterium (Mar 7 2009)
Spencer Schaber Men Intro 6 / 43
Yao Luo Men Intro 18 / 43
Matthew Blackburn Men Intro 28 / 43
Jose Soltren Men B 1 / 53
John Rhoden Men B 18 / 53
Guo-liang Chew Men B 31 / 53
Yuri Matsumoto Women A 7 / 17
Zuzana Trnovcova Women A 9 / 17
Jonathan Dreher Men C2 6 / 45
Isaac Bleicher Men C2 16 / 45
David Singerman Men C2 22 / 45
Zachary Labry Men C2 42 / 45
Rachel Bainbridge Women Intro 4 / 50
Laura Ralston Women B 1 / 49
Melissa Gymrek Women B 20 / 49
Lindsey Holland Women B 41 / 49
Tim Humpton Men A 43 / 58
Ian Rousseau Men D2 1 / 64
Kenneth Cheung Men D2 7 / 64
David Quinn Men D2 20 / 64
Erik Dill Men D2 23 / 64
Zachary Ybarra Men D2 31 / 64
David Laidig Men D2 49 / 64
Rutgers/Princeton Race Weekend - ECCC #1 (Mar 7 2009)
Melissa Gymrek Women B 12 / 45
Lindsey Holland Women B 13 / 45
Laura Ralston Women B 45 / 45
Yao Luo Men Intro 14 / 41
Matthew Blackburn Men Intro 19 / 41
Spencer Schaber Men Intro 21 / 41
Jose Soltren Men B 28 / 50
John Rhoden Men B 29 / 50
Guo-liang Chew Men B 35 / 50
Rachel Bainbridge Women Intro 14 / 40
Kenneth Cheung Men D2 5 / 54
David Quinn Men D2 6 / 54
Ian Rousseau Men D2 15 / 54
Erik Dill Men D2 41 / 54
David Laidig Men D2 49 / 54
Zachary Ybarra Men D2 51 / 54
Isaac Bleicher Men C2 22 / 40
David Singerman Men C2 37 / 40
Zachary Labry Men C2 38 / 40
Yuri Matsumoto Women A 4 / 15
Zuzana Trnovcova Women A 10 / 15
33rd Annual Jamestown Classic (Oct 13 2008)
Jonathan Dreher Men Cat 4 17 / 69
3rd Annual Three Village Tour Road Race (Sep 20 2008)
Jonathan Dreher MEN CAT 5 19-29 2 / 11
Green Mountain Stage Race Prologue (Aug 29 2008)
Zachary Labry 4 Men Grp A 57 / 58
Saco Bay Criterium (Aug 23 2008)
Natalia Gardiol WOMEN CAT 4 1 / 4
Blount Seafoods Fall River Criterium (Aug 17 2008)
Christian Wentz CAT 5 MEN 18 / 23
Michael Hamilton CAT 4 MEN 18 / 42
Natalia Gardiol WOMEN MASTERS 30-45 6 / 9
Natalia Gardiol CAT 3/4 WOMEN 5 / 11
Frontier Criterium (Aug 16 2008)
Natalia Gardiol Women P/1/2/3/4 7 / 8
Witches Cup Criterium (Aug 13 2008)
Natalia Gardiol Women Open 14 / 29
Michael Hamilton Men 4 12 / 72
Gate City Cyclone (Aug 9 2008)
Michael Hamilton Cat 4/5 45 Minutes 14 / 46
Central NH Road Race/Bow (Aug 3 2008)
Natalia Gardiol Women 4 & Women Master 9 / 20
Martha Buckley Women 1/2/3 11 / 25
Yuri Matsumoto Women 1/2/3 13 / 25
Seth Behrends Men 3 48 / 54
Eric Edlund Men Pro/1/2 28 / 39
Concord Criterium (Aug 2 2008)
Eric Edlund Men Pro/1/2 60 / 66
Seth Behrends Men 3 42 / 58
Natalia Gardiol Women 4 5 / 11
NCC 10th Tour of the Hilltowns (Jul 26 2008)
Michael Hamilton Cat 4 31 / 94
Natalia Gardiol Women Cat 3/4 17 / 20
7th Annual Downtown Claremont Criterium (Jul 19 2008)
Natalia Gardiol Open Women 1-4 6 / 11
Seth Behrends Men 3/4 2 / 24
Michael Hamilton Men 3/4 11 / 24
Working Man's Stage Race - Points Race (Jul 17 2008)
Michael Hamilton Men 4 19 / 38
Working Man's Stage Race - Road Race (Jul 16 2008)
Michael Hamilton Men 4 9 / 42
Working Man's Stage Race - Time Trial (Jul 15 2008)
Michael Hamilton Men 4 18 / 42
New Britain Criterium (Jul 13 2008)
Katherine Lovejoy Women 4 6 / 17
Boloco Heartbreak Hill Grand Prix (Jun 29 2008)
Guo-liang Chew Men 4 30 / 97
John Rhoden Men 4 34 / 97
Zachary Labry Men 4 48 / 97
Michael Hamilton Men 4 49 / 97
Nathaniel Dixon Men 4 63 / 97
David Singerman Men 4 64 / 97
Eric Edlund Men 3 3 / 73
Anthony Schrauth Men 3 68 / 73
Cox Charities Cycling Classic (Jun 28 2008)
Eric Edlund Men 2/3 84 / 127
Nutmeg Classic Criterium (Jun 21 2008)
Natalia Gardiol WOMEN CAT 4 5 / 21
Housatonic Hills Road Race (Jun 15 2008)
Yuri Matsumoto Women's 1/2/3 8 / 25
Eric Edlund Men's 3 32 / 64
Cyclonauts Road Race (Jun 14 2008)
Eric Edlund Cat 3/4 5 / 70
Hartford Downtown Criterium (May 25 2008)
Anthony Schrauth 3 Men 25 laps 42 / 46
Sterling Classic Road Race (May 10 2008)
Tim Humpton Cat 3/4 41 / 71
John Rhoden Cat 3/4 54 / 71
Jiminy Peak Road Race (May 3 2008)
Tim Humpton CAT 4 10 / 83
Guo-liang Chew CAT 4 41 / 83
Michael Hamilton CAT 4 64 / 83
Michael Schott Memorial Circuit Race (Mar 30 2008)
Jason Sears MEN CAT 1/2/3 76 / 77
Busiest Racers
in last months
Nicholas Tham ming qiang 115
Shaena Berlin 102
Katie Quinn 98
Spencer Schaber 96
Zachary Ulissi 90
Zachary Labry 79
Joseph Near 78
Adam Bry 74
Yuri Matsumoto 72
Laura Ralston 58
Kuat Yessenov 53
Martha Buckley 50
John Rhoden 48
Christina Birch 46
David Singerman 45
Jennifer Wilson 44
Benjamin Woolston 42
Steven Ji 41
Andrew Lysaght 40
Katherine Wymbs 39
Guo-liang Chew 35
Nathaniel Dixon 34
Kamal Ndousse 34
Ian Rousseau 34
Sebastien Gauthier 33
John Romanishin 31
Michael Hamilton 30
Matthew Li 30
Sam Nicaise 29
Ethan Sokol 29
Zuzana Trnovcova 29
Ernesto Jimenez 28
Jose Soltren 28
Zachary Ybarra 27
Isaac Bleicher 26
David Koppstein 25
Corey Tucker 25
Matthew Blackburn 24
Jonathan Dreher 24
Tim Humpton 23
Georgia Lagoudas 23
Nick Loomis 22
Katie Maass 22
Adam Jones 21
Tom Ogrady 21
David Laidig 20
Scott Burdick 20
Michael Garrett 20
Andrea Tacchetti 19
Matthieu Talpe 19
Matt Redmond 19
Michael Frankovich 18
Stephen Shum 18
Michael Eck 18
Cimarron Wortham 17
Sam Hickey 17
Melissa Gymrek 17
Oliver Schrang 16
Arthur Anderson 16
15
Marianna Sofman 15
Anton Hunt 14
Julie Andren 13
Matthew Smith 13
Kristen Railey 13
Rachel Bainbridge 13
Benoit Landry 12
Kenneth Cheung 12
David Quinn 12
Christopher Carper 12
Maria Berezina 12
Cameron Cogburn 11
Senovio Shish 10
Katherine Lovejoy 10
Natalia Gardiol 10
Morgan Hennessy 10
Julie Van der hoop 9
Edrie Ortega 9
Erik Dill 9
Stefanie Sydlik 8
Zachary Bailey 8
Kathryn Olesnavage 8
Beth Hadley 8
Jonathan Parham 8
Eric Edlund 7
Ariadne Smith 7
Leslie Lupien 7
Ignatius Chen 6
Alice Wagner 6
Nicholas Sondej 6
Sarah Weir 6
Anthony Schrauth 6
Alex Chaleff 6
David Rosen 6
Clark Dellasilva 6
Ben zhong Zhao 5
Keith Berkoben 5
Glenn Ferreira 5
Calman Lankton 5
Tom O'grady 5