Log In
 
 
Team Overview: ISCorp Cycling/NCSF Also Known As
Team News Ticker Embed This
Team Race History
WI State Road Championship -- Spring Prairie Road (Jul 27 2014)
Maxwell Ackermann Men Category 1/2 3 / 23
Kip Spaude Men Category 1/2 20 / 23
Samuel Spende Men 15-18 Junior 1 / 6
Peter Bock Men 15-18 Junior 2 / 6
Ben Freas Men 15-18 Junior 3 / 6
Jennifer Koch Women Category 4 1 / 8
Jennifer Picciolo Women Category 4 3 / 8
Jennifer Skierka Women Category 4 6 / 8
Alex Woyte Men 10-14 Junior 1 / 9
Jake Tarnowski Men 10-14 Junior 2 / 9
Henry Lutz Men 10-14 Junior 4 / 9
Ian Tweedie Men 10-14 Junior 7 / 9
Jack Spende Men 10-14 Junior 9 / 9
Andrea Pether Women 35+ Masters 1 / 2
Julie Jerue Women 35+ Masters 2 / 2
Sean Luedke Men Category 4/5 8 / 64
Justin Behlke Men Category 4/5 30 / 64
Amber Markey Women 1/2/3 1 / 9
Andrea Pether Women 1/2/3 4 / 9
Caroline Haebig Women 1/2/3 5 / 9
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Downers Grove Criterium (Jul 27 2014)
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 3 / 34
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 10 / 34
Sarah Drilias Women Cat 4 Senior Open 6 / 17
Mason Switzer Men Cat 4 Senior Open 23 / 45
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Chicago Criterium (Jul 26 2014)
Donald Janczak Men Cat 3/4 Masters 35+ 18 / 48
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 18 / 34
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 38 / 41
Jennifer Skierka Women Cat 4 Senior Open 10 / 26
Sarah Drilias Women Cat 4 Senior Open 17 / 26
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 25 2014)
Donald Janczak Men Cat 3/4 Masters 35+ 28 / 51
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 14 / 35
Donald Janczak Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 30 / 31
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: 12th Annual Beverly Hills Cycling Classic (Jul 24 2014)
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 9 / 31
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 15 / 32
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Willow Springs Road Race (Jul 23 2014)
Donald Janczak Men Cat 3/4 Masters 35+ 22 / 68
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 18 / 30
Andrea Pether Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 19 / 30
Donald Janczak Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 25 / 34
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 9 / 31
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Tour de Crystal Lake presented by Visit McHenry County (Jul 20 2014)
John Lutz Men Cat 3/4 Masters 35+ 30 / 43
Donald Janczak Men Cat 3/4 Masters 35+ 32 / 43
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 17 / 44
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 21 / 44
Andrea Pether Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 31 / 44
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 37 / 44
Donald Janczak Men Cat 1/2/3 Masters 35+ 37 / 37
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 27 / 40
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 33 / 40
Sarah Drilias Women Cat 4 Senior Open 5 / 12
Catalina Romero Women Cat 4 Senior Open 11 / 12
Sarah Drilias Women Cat 3/4 Senior Open 11 / 15
Henry Lutz Men Cat 5 Senior Open 23 / 28
Ross Williams Men Cat 4 Senior Open 26 / 36
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium & Block Party (Jul 19 2014)
Donald Janczak Men Cat 3/4 Masters 35+ 27 / 50
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 Senior Open 4 / 22
Sarah Drilias Women Cat 3/4 Senior Open 20 / 22
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1 NCC 2 24 / 33
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1 NCC 2 30 / 33
Henry Lutz Men Cat 5 Senior Open 32 / 33
Ross Williams Men Cat 4 Senior Open 21 / 47
Justin Behlke Men Cat 4 Senior Open 27 / 47
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 NCC 2 18 / 47
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 NCC 2 27 / 47
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2 NCC 2 43 / 47
Intelligentsia Cup Prairie State Cycling Series: Vista Health System Waukegan Criterium (Jul 18 2014)
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 17 / 37
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 25 / 37
Andrea Pether Women Pro/Cat 1/2 Senior Open 28 / 37
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 19 / 26
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 Senior Open 20 / 26
Garrett Roth Men Cat 2/3 Senior Open 8 / 36
Ben Freas Men Cat 2/3 Senior Open 31 / 36
Ross Williams Men Cat 4 Senior Open 26 / 31
Bicycle Blues and BBQ Omnium (Jul 13 2014)
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3/4 7 / 28
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 3 / 48
Bicycle Blues and BBQ- Road Race (Jul 13 2014)
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3/4 20 / 25
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 16 / 41
Maple Hill Race For Wishes - Michigan State Road Championship (Jul 13 2014)
Ross Williams Men RR M Cat 4 26 / 43
Bicycle Blues and BBQ Omnium - Crit (Jul 12 2014)
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3/4 4 / 26
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 4 / 46
Bicycle Blues and BBQ Omnium - TT (Jul 12 2014)
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3/4 3 / 24
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 3 / 34
USA Cycling Amateur Road Nationals Day 5 (Jul 6 2014)
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 U23 19-22 34 / 122
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 U23 19-22 63 / 122
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 U23 19-22 64 / 122
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 U23 19-22 96 / 122
Alex Woyte Men Junior 13-14 9 / 61
Jake Tarnowski Men Junior 13-14 37 / 61
Noah Kirchner Men Junior 13-14 54 / 61
Kieran Walker Women Junior 11-12 14 / 18
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2/3 U23 19-22 10 / 15
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2/3 U23 19-22 11 / 15
Samuel Spende Men Cat 1/2/3 Junior 15-16 63 / 76
Stephen Sodergren Men Cat 1/2/3 Junior 15-16 70 / 76
Ian Tweedie Men Junior 11-12 13 / 38
Jack Spende Men Junior 11-12 36 / 38
USA Cycling Amateur Road Nationals Day 4 (Jul 5 2014)
Alex Woyte Men Junior 13-14 18 / 63
Jake Tarnowski Men Junior 13-14 40 / 63
Noah Kirchner Men Junior 13-14 55 / 63
Ian Tweedie Men Junior 11-12 12 / 36
Jack Spende Men Junior 11-12 30 / 36
Amateur Road Nationals - TT (Jul 4 2014)
Zachary Nehr Men Junior 17-18 28 / 104
Ben Freas Men Junior 17-18 100 / 104
Garrett Roth Men Junior 17-18 103 / 104
Stephen Sodergren Men Junior 15-16 61 / 79
Spencer Oswald Men U23 19-22 16 / 71
Jake Tarnowski Men Junior 13-14 38 / 59
Alex Woyte Men Junior 13-14 45 / 59
Ian Tweedie Men Junior 11-12 13 / 33
Jack Spende Men Junior 11-12 29 / 33
USA Cycling Amateur Road Nationals Day 2 (Jul 3 2014)
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 U23 19-22 40 / 152
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 U23 19-22 43 / 152
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 U23 19-22 148 / 152
USA Cycling Amateur Road Nationals Day 1 (Jul 2 2014)
Zachary Nehr Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 23 / 128
Ian Haupt Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 85 / 128
Garrett Roth Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 108 / 128
Stephen Sodergren Men Cat 1/2/3 Junior 15-16 54 / 77
Samuel Spende Men Cat 1/2/3 Junior 15-16 58 / 77
East Tosa Gran Prix (Jun 29 2014)
John Lutz Cat 3/4 Masters 35+ 49 / 68
Donald Janczak Cat 3/4 Masters 35+ 52 / 68
Jennifer Koch Women Cat 3/4 11 / 42
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 18 / 42
Sarah Drilias Women Cat 3/4 21 / 42
Garrett Roth Cat 2/3 17 / 78
Spencer Kruse Cat 2/3 48 / 78
Ben Freas Cat 2/3 77 / 78
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 24 / 42
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2 39 / 42
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 40 / 42
Spencer Oswald Pro/Cat 1/2 48 / 113
Nathan Labecki Pro/Cat 1/2 49 / 113
Leif Byrge-liebig Pro/Cat 1/2 86 / 113
Kip Spaude Pro/Cat 1/2 99 / 113
Herman Miller Brickyard Criterium (Jun 28 2014)
Ross Williams Men CRIT M Cat 3/4 31 / 54
ISCorp Downer Classic (Jun 28 2014)
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 5 / 53
Jennifer Koch Women Cat 3/4 10 / 53
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 38 / 53
Sarah Drilias Women Cat 3/4 42 / 53
Sean Luedke Cat 4/5 10 / 60
Spencer Kruse Cat 2/3 50 / 92
Joseph Tarnowski Cat 2/3 90 / 92
Samuel Spende Men Junior 15-16 10 / 27
Stephen Sodergren Men Junior 15-16 17 / 27
Truman Russell Men Junior 15-16 25 / 27
Kieran Walker Women Junior 9-12 4 / 5
Alex Woyte Men Junior 13-14 1 / 10
Jake Tarnowski Men Junior 13-14 4 / 10
Henry Lutz Men Junior 13-14 9 / 10
Zachary Nehr Men Junior 17-18 8 / 44
Ian Haupt Men Junior 17-18 15 / 44
Garrett Roth Men Junior 17-18 19 / 44
Ben Freas Men Junior 17-18 37 / 44
Peter Bock Men Junior 17-18 40 / 44
Jack Spende Men Junior 9-12 11 / 15
Gabriel Weber Men Junior 9-12 12 / 15
Ian Tweedie Men Junior 9-12 15 / 15
John Lutz Cat 3/4 Masters 35+ 64 / 87
Donald Janczak Cat 3/4 Masters 35+ 67 / 87
Maxwell Ackermann Pro/Cat 1/2 32 / 131
Nathan Labecki Pro/Cat 1/2 46 / 131
Leif Byrge-liebig Pro/Cat 1/2 61 / 131
Spencer Oswald Pro/Cat 1/2 73 / 131
Kip Spaude Pro/Cat 1/2 99 / 131
Ian Haupt Pro/Cat 1/2 102 / 131
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 23 / 58
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 28 / 58
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2 54 / 58
Brian Rybarik Cat 1/2 Masters 35+ 49 / 61
Commonwealth Classic (Jun 27 2014)
Donald Janczak Cat 3/4 Masters 35+ 31 / 70
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 6 / 37
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 25 / 37
Joseph Shanahan Cat 2/3 32 / 59
Spencer Kruse Cat 2/3 51 / 59
Jake Tarnowski Men Junior 13-14 1 / 8
Alex Woyte Men Junior 13-14 2 / 8
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 17 / 54
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 40 / 54
Sean Luedke Cat 4/5 15 / 33
Justin Behlke Cat 4/5 21 / 33
Kieran Walker Cat 4/5 24 / 33
Nathan Labecki Pro/Cat 1/2 22 / 96
Maxwell Ackermann Pro/Cat 1/2 55 / 96
Spencer Oswald Pro/Cat 1/2 68 / 96
Kip Spaude Pro/Cat 1/2 75 / 96
Kieran Walker Women Junior 9-12 3 / 3
Ian Tweedie Men Junior 9-12 4 / 11
Jack Spende Men Junior 9-12 8 / 11
Oshkosh Criterium de Titan (Jun 26 2014)
Bethany Sodergren Women Junior 15-16 5 / 7
Donald Janczak Cat 3/4 Masters 35+ 35 / 60
Caroline Haebig Women Cat 3/4 22 / 33
Sarah Drilias Women Cat 3/4 29 / 33
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 31 / 33
Spencer Kruse Cat 2/3 39 / 79
Joseph Shanahan Cat 2/3 70 / 79
Jake Tarnowski Men Junior 13-14 1 / 9
Alex Woyte Men Junior 13-14 2 / 9
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 16 / 56
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2 36 / 56
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2 48 / 56
Justin Behlke Cat 4/5 25 / 40
Nathan Labecki Pro/Cat 1/2 32 / 83
Maxwell Ackermann Pro/Cat 1/2 40 / 83
Spencer Oswald Pro/Cat 1/2 46 / 83
Kieran Walker Women Junior 9-12 2 / 4
Ian Tweedie Men Junior 9-12 4 / 12
Jack Spende Men Junior 9-12 8 / 12
Bailey Anderes Men Junior 9-12 11 / 12
Gabriel Weber Men Junior 9-12 12 / 12
Road America Road Race (Jun 25 2014)
Donald Janczak Cat 3/4 Masters 35+ 63 / 84
Caroline Haebig Women Cat 3/4 18 / 39
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 34 / 39
Sarah Drilias Women Cat 3/4 35 / 39
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 25 / 45
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 34 / 45
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2 36 / 45
Bethany Sodergren Women Junior 15-18 6 / 8
Hannah Polenske Women Junior 15-18 8 / 8
Spencer Kruse Cat 2/3 12 / 81
Joseph Shanahan Cat 2/3 75 / 81
Alex Woyte Men Junior 13-14 1 / 8
Jake Tarnowski Men Junior 13-14 2 / 8
Sean Luedke Cat 4/5 9 / 67
Justin Behlke Cat 4/5 38 / 67
Chris Russell Cat 4/5 57 / 67
Luke Williams Pro/Cat 1/2 6 / 116
Nathan Labecki Pro/Cat 1/2 32 / 116
Spencer Oswald Pro/Cat 1/2 45 / 116
Maxwell Ackermann Pro/Cat 1/2 107 / 116
Kieran Walker Women Junior 9-12 3 / 3
Ian Tweedie Men Junior 9-12 4 / 12
Jack Spende Men Junior 9-12 5 / 12
Gabriel Weber Men Junior 9-12 9 / 12
Bailey Anderes Men Junior 9-12 12 / 12
Schlitz Park Criterium (Jun 24 2014)
Spencer Kruse Cat 2/3 30 / 71
Nathan Labecki Pro/Cat 1/2 41 / 83
Maxwell Ackermann Pro/Cat 1/2 42 / 83
Spencer Oswald Pro/Cat 1/2 59 / 83
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 22 / 51
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 37 / 51
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2 47 / 51
Sean Luedke Cat 4/5 7 / 36
Justin Behlke Cat 4/5 29 / 36
Jennifer Koch Women 3/4 6 / 40
Jennifer Picciolo Women 3/4 31 / 40
Jennifer Skierka Women 3/4 34 / 40
Sarah Drilias Women 3/4 37 / 40
Beloit Bike Classic (Jun 23 2014)
Nathan Labecki Pro/Cat 1 16 / 84
Spencer Oswald Pro/Cat 1 60 / 84
Donald Janczak Cat 3/4 Masters 35+ 31 / 57
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 15 / 29
Sarah Drilias Women Cat 3/4 21 / 29
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 22 / 29
Spencer Kruse Cat 2/3 32 / 62
Zachary Nehr Cat 2/3 39 / 62
Ben Freas Cat 2/3 53 / 62
Stephen Sodergren Cat 2/3 55 / 62
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 21 / 47
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 24 / 47
Andrea Pether Women Pro/Cat 1/2 37 / 47
Justin Behlke Cat 4/5 27 / 34
Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 22 2014)
Spencer Oswald Pro/Cat 1 56 / 79
Maxwell Ackermann Pro/Cat 1 57 / 79
Leif Byrge-liebig Pro/Cat 1 70 / 79
Donald Janczak Cat 3/4 Masters 35+ 57 / 73
Don Carr Cat 3/4 Masters 35+ 62 / 73
Jennifer Koch Women Cat 3/4 19 / 45
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 31 / 45
Sarah Drilias Women Cat 3/4 35 / 45
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 37 / 45
Nathan Labecki Cat 2/3 4 / 102
Spencer Kruse Cat 2/3 51 / 102
Peter Bock Cat 2/3 92 / 102
Stephen Sodergren Cat 2/3 93 / 102
Ben Freas Cat 2/3 95 / 102
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 18 / 66
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2 57 / 66
Julie Jerue Women Pro/Cat 1/2 62 / 66
Sean Luedke Cat 4/5 13 / 42
Giro d' Grafton (Jun 21 2014)
Jennifer Koch Women Cat 3/4 3 / 51
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 9 / 51
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 37 / 51
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 39 / 51
Sarah Drilias Women Cat 3/4 40 / 51
Caroline Haebig Women Cat 3/4 43 / 51
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1 59 / 118
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1 80 / 118
Luke Williams Men Pro/Cat 1 81 / 118
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 97 / 118
Nathan Labecki Cat 2/3 9 / 104
Zachary Nehr Cat 2/3 34 / 104
Ian Haupt Cat 2/3 38 / 104
Spencer Kruse Cat 2/3 64 / 104
Ben Freas Cat 2/3 95 / 104
Joseph Tarnowski Cat 2/3 97 / 104
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 24 / 63
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2 55 / 63
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2 58 / 63
Aaron Goldberg Cat 3/4 Master 35+ 57 / 86
Don Carr Cat 3/4 Master 35+ 75 / 86
Donald Janczak Cat 3/4 Master 35+ 78 / 86
Samuel Spende Cat 4/5 3 / 46
Sean Luedke Cat 4/5 12 / 46
East Troy Cycling Classic (Jun 20 2014)
Jennifer Koch Women Cat 3/4 11 / 35
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 12 / 35
Sarah Drilias Women Cat 3/4 25 / 35
Caroline Haebig Women Cat 3/4 27 / 35
Jennifer Skierka Women Cat 3/4 29 / 35
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 33 / 35
Ian Haupt Cat 2/3 14 / 73
Spencer Kruse Cat 2/3 38 / 73
Ben Freas Cat 2/3 63 / 73
Stephen Sodergren Cat 2/3 65 / 73
Peter Bock Cat 2/3 67 / 73
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 29 / 49
Andrea Pether Women Pro/Cat 1/2 39 / 49
Samuel Spende Cat 4/5 6 / 27
Sean Luedke Cat 4/5 10 / 27
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 26 / 100
Luke Williams Men Pro/Cat 1/2 34 / 100
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 62 / 100
Shorewood Criterium (Jun 19 2014)
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 29 / 45
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2 36 / 45
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2 40 / 45
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 42 / 45
Garrett Roth Men Cat 2/3 12 / 67
Spencer Kruse Men Cat 2/3 27 / 67
Zachary Nehr Men Cat 2/3 35 / 67
Ben Freas Men Cat 2/3 61 / 67
Maxwell Ackermann Men Pro/Cat 1/2 39 / 64
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 49 / 64
Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 55 / 64
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 62 / 64
North Star Grand Prix (Jun 15 2014)
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2 Nrc 2 28 / 80
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Nrc 2 63 / 80
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Nrc 2 80 / 80
North Star Grand Prix - Stillwater Criterium (Jun 15 2014)
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 28 / 80
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 64 / 80
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 68 / 80
Wisconsin Criterium Championships (Jun 14 2014)
John Lutz Men Masters Category 4/5 35+ 24 / 43
Samuel Spende Men Category 4 18 / 30
Jake Tarnowski Men Category 4 20 / 30
Alex Woyte Men Category 4 21 / 30
Justin Behlke Men Category 4 29 / 30
Julie Jerue Women 3 / 16
Caroline Haebig Women 10 / 16
Bethany Sodergren Women 13 / 16
Spencer Kruse Men Pro/Cat 1/2 9 / 39
Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 23 / 39
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 34 / 39
Jennifer Picciolo Women Category 4 2 / 12
Jennifer Koch Women Category 4 4 / 12
Jennifer Skierka Women Category 4 5 / 12
Sarah Drilias Women Category 4 8 / 12
Bethany Sodergren Women Junior 18 Girls 15- 1 / 4
Hannah Polenske Women Junior 18 Girls 15- 3 / 4
Kieran Walker Women Junior 18 Girls 15- 4 / 4
Spencer Kruse Men Category 3 8 / 29
Stephen Sodergren Men Category 3 9 / 29
Garrett Roth Men Category 3 11 / 29
Ben Freas Men Category 3 20 / 29
Peter Bock Men Category 3 23 / 29
Jake Tarnowski Men Junior 14 '9- 2 / 11
Alex Woyte Men Junior 14 '9- 3 / 11
Ian Tweedie Men Junior 14 '9- 5 / 11
Noah Kirchner Men Junior 14 '9- 6 / 11
Henry Lutz Men Junior 14 '9- 9 / 11
Peter Bock Men Junior 15-18 2 / 12
Stephen Sodergren Men Junior 15-18 4 / 12
Ben Freas Men Junior 15-18 5 / 12
Samuel Spende Men Junior 15-18 6 / 12
Truman Russell Men Junior 15-18 11 / 12
Ian Tweedie Men Junior 15-18 12 / 12
North Star Grand Prix - Menomonie Road Race (Jun 14 2014)
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 28 / 84
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 47 / 84
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 83 / 84
North Star Grand Prix - - Uptown Minneapolis Criterium (Jun 13 2014)
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 44 / 91
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 47 / 91
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 68 / 91
North Star Grand Prix - Cannon Falls Road Race (Jun 12 2014)
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 38 / 96
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 81 / 96
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 89 / 96
North Star Grand Prix - St Paul TT (Jun 11 2014)
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 52 / 107
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 99 / 107
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 102 / 107
North Star Grand Prix - Downtown Saint Paul Criterium (Jun 11 2014)
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 42 / 104
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 65 / 104
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2 Nrc Stage 98 / 104
Tour of Galena - Crit (Jun 8 2014)
Spencer Kruse Men Cat 3 Open 18 / 38
Ian Haupt Men Cat 3 Open 48 / 38
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 Open 15 / 35
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 Open 17 / 35
Diablo Cycling Criterium (Jun 8 2014)
Stephen Sodergren Men Junior 15-18 1 / 3
Bethany Sodergren Women Junior 18 Girls 15- 1 / 2
Jake Tarnowski Men Category 4 15 / 28
Jake Tarnowski Men Junior 14 10- 1 / 7
Ian Tweedie Men Junior 14 10- 2 / 7
Caroline Haebig Women 1 / 1
Jennifer Picciolo Women Category 4 1 / 7
Stephen Sodergren Men Category 3 6 / 9
Caroline Haebig Men Category 3 9 / 9
Tour of Galena - Road Race (Jun 7 2014)
Nathan Adams Men Cat 4 Open 44 / 45
Spencer Kruse Men Cat 3 Open 14 / 59
Ian Haupt Men Cat 3 Open 38 / 59
Stephen Sodergren Men Cat 3 Open 48 / 59
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 Open 1 / 42
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 Open 14 / 42
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 Open 27 / 42
Diana Carolina penuela Women Pro/Cat 1/2/3 Open 4 / 29
Tour of Galena - TT (Jun 7 2014)
Nathan Adams Men Cat 4 Open 35 / 39
Spencer Kruse Men Cat 3 Open 6 / 41
Ian Haupt Men Cat 3 Open 7 / 41
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 Open 1 / 34
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 Open 4 / 34
Diana Penuela Women Pro/Cat 1/2/3 Open 1 / 22
Tour of Galena - Circuit Race (Jun 6 2014)
Diana Penuela Women Pro/Cat 1/2/3 Open 1 / 23
Natalia Franio Women Pro/Cat 1/2/3 Open 5 / 23
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 Open 9 / 37
Spencer Oswald Men Pro/Cat 1/2 Open 12 / 37
Hollander/Benelux Sussex Criterium (Jun 1 2014)
Ian Tweedie Men Junior 15-18 2 / 3
Sean Luedke Men Category 4 6 / 15
Peter Bock Men Category 4 10 / 15
Justin Behlke Men Category 4 11 / 15
Jake Tarnowski Men Category 4 12 / 15
Noah Kirchner Men Category 4 15 / 15
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 7 / 29
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 9 / 29
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 13 / 29
Garrett Roth Men Pro/Cat 1/2 17 / 29
Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 18 / 29
Pete Davis Men Pro/Cat 1/2 19 / 29
Jake Tarnowski Men Junior 14 10- 1 / 8
Alex Woyte Men Junior 14 10- 2 / 8
Noah Kirchner Men Junior 14 10- 3 / 8
Henry Lutz Men Junior 14 10- 5 / 8
Ian Tweedie Men Junior 14 10- 6 / 8
Lexie Millard Women 2 / 14
Andrea Pether Women 4 / 14
Natalia Franco Women 6 / 14
Caroline Haebig Women 8 / 14
Hayley Giddens Women 10 / 14
Jennifer Skierka Women 11 / 14
Nicole Mertz Women 13 / 14
Jennifer Koch Women Category 4 1 / 10
Sarah Drilias Women Category 4 5 / 10
Jennifer Picciolo Women Category 4 9 / 10
Spencer Kruse Men Category 3 2 / 12
Nicole Mertz Men Category 3 10 / 12
Alex Woyte Men Category 5 1 / 11
John Lutz Men Masters Category 4/5 35+ 16 / 25
LAPT/Trek Midwest Road Race (May 31 2014)
Hannah Polenske Women Junior 18 Girls 15- 1 / 2
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 4 / 25
Andrea Pether Women 1 / 12
Caroline Haebig Women 3 / 12
Jennifer Picciolo Women Category 4 1 / 16
Jennifer Koch Women Category 4 5 / 16
Jennifer Skierka Women Category 4 7 / 16
Sarah Drilias Women Category 4 15 / 16
Samuel Tobias Men Category 3 11 / 23
Joseph Tarnowski Men Category 3 19 / 23
Jake Tarnowski Men Junior 14 9- 1 / 6
Noah Kirchner Men Junior 14 9- 2 / 6
Ian Tweedie Men Junior 14 9- 4 / 6
Brian Rybarik Men Masters Category 1/2/3 35+ 24 / 34
Andrea Pether Men Masters Category 1/2/3 35+ 31 / 34
Glencoe Grand Prix p/b Illinois Bone and Joint Institute (May 31 2014)
Nicole Mertz Women Pro-12 30 / 49
Lexie Millard Women Pro-12 35 / 49
Sarah Huang Women Pro-12 39 / 49
Ben Freas Mixed Junior 15-18 6 / 16
Ross Williams Men Cat 4 3 / 72
Justin Behlke Men Cat 4 64 / 72
Spencer Oswald Men Pro-1 53 / 96
Leif Byrge-liebig Men Pro-1 78 / 96
Ian Haupt Men Category 2-3 35 / 87
Nathan Labecki Men Category 2-3 37 / 87
Garrett Roth Men Category 2-3 40 / 87
Maxx Hall Men Category 2-3 41 / 87
Ben Freas Men Category 2-3 74 / 87
Quad Cities Criterium (May 26 2014)
Alex Woyte Mixed Junior 13-14 3 / 8
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 31 / 107
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 39 / 107
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 77 / 107
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 100 / 107
Jack Spende Mixed Junior 9-12 5 / 13
Ian Haupt Mixed Junior 17-18 6 / 17
Zachary Nehr Mixed Junior 17-18 7 / 17
Garrett Roth Mixed Junior 17-18 10 / 17
Ben Freas Mixed Junior 17-18 14 / 17
Stephen Sodergren Mixed Junior 15-16 4 / 21
Samuel Spende Mixed Junior 15-16 12 / 21
Samuel Spende Men Cat 4 24 / 35
Stephen Sodergren Men Cat 3 8 / 50
Ian Haupt Men Cat 3 44 / 50
Alex Woyte Men Cat 5 9 / 19
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3 11 / 42
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2/3 12 / 42
Lexie Millard Women Pro/Cat 1/2/3 19 / 42
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2/3 23 / 42
Melon City Criterium (May 25 2014)
Lexie Millard Women Cat 2/3 1 / 35
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 13 / 127
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 105 / 127
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 118 / 127
Jack Spende Mixed Open Junior 9- 12 4 / 13
Alex Woyte Mixed Open Junior 13-14 4 / 9
Ian Haupt Mixed Open Junior 15-18 2 / 38
Zachary Nehr Mixed Open Junior 15-18 5 / 38
Garrett Roth Mixed Open Junior 15-18 11 / 38
Stephen Sodergren Mixed Open Junior 15-18 12 / 38
Samuel Spende Mixed Open Junior 15-18 27 / 38
Ben Freas Mixed Open Junior 15-18 33 / 38
Samuel Spende Men Cat 4 15 / 41
Ian Haupt Men Cat 3 2 / 67
Spencer Kruse Men Cat 3 11 / 67
Stephen Sodergren Men Cat 3 16 / 67
Garrett Roth Men Cat 3 36 / 67
Christopher Sodergren Men Cat 3 60 / 67
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3 23 / 38
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2/3 33 / 38
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2/3 34 / 38
MOSH Criterium (May 25 2014)
Justin Behlke Men Category 4 19 / 19
Andrea Pether Men Masters Category 3/4 35+ 27 / 32
Andrea Pether Women 1 / 6
Jennifer Picciolo Women 5 / 6
Hannah Polenske Women Junior 18 Girls 15- 1 / 1
Noah Kirchner Men Junior 14 10- 1 / 5
Ian Tweedie Men Junior 14 10- 2 / 5
Jennifer Picciolo Women Category 4 3 / 8
Ian Tweedie Men Junior 15-18 3 / 4
Milwaukee Mile Crit (May 24 2014)
Ian Tweedie Men Junior 15-18 6 / 6
Hannah Polenske Women Junior 18 Girls 15- 1 / 1
Noah Kirchner Men Junior 14 10- 1 / 8
Ian Tweedie Men Junior 14 10- 2 / 8
Henry Lutz Men Junior 14 10- 5 / 8
Megan Tweedie Men Junior 14 10- 8 / 8
Andrea Pether Women 2 / 9
Caroline Haebig Women 6 / 9
Bethany Sodergren Women 9 / 9
Jennifer Picciolo Women Category 4 1 / 11
Jennifer Koch Women Category 4 2 / 11
Jennifer Skierka Women Category 4 7 / 11
Dawn Tweedie Women Category 4 11 / 11
William Ochowicz Men Masters Category 1/2/3 35+ 24 / 45
Chris Russell Men Category 5 19 / 27
Jennifer Koch Men Masters Category 4/5 35+ 26 / 39
John Lutz Men Masters Category 4/5 35+ 27 / 39
Chris Russell Men Masters Category 4/5 35+ 33 / 39
Andrea Pether Men Masters Category 3/4 35+ 57 / 61
Snake Alley Criterium (May 24 2014)
Jack Spende Mixed Open Junior 9-12 5 / 11
Nathan Labecki Men Pro/Cat 1/2 59 / 95
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 81 / 95
Lexie Millard Women Cat 2/3 Senior 4 / 33
Alex Woyte Mixed Open Junior 13-14 6 / 11
Spencer Kruse Men Cat 3 21 / 70
Amber Markey Women Pro/Cat 1/2/3 3 / 36
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3 21 / 36
Hayley Giddens Women Pro/Cat 1/2/3 23 / 36
Sarah Huang Women Pro/Cat 1/2/3 36 / 36
Zehnder's das Tour de Frankenmuth (May 24 2014)
Ross Williams Men CAT 4 33 / 67
Burlington Road Race (May 23 2014)
Spencer Kruse Men Cat 3/4 9 / 44
Ben Freas Men Cat 3/4 24 / 44
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 47 / 73
PSIMET's Fox River Grove Criterium (May 18 2014)
Mason Switzer Men Cat 4 Open 24 / 42
Mason Switzer Mixed Open Junior 15-18 2 / 9
Zachary Nehr Men Cat 1/2/3 Open 18 / 37
PSIMET's Elgin Cycling Classic (May 17 2014)
Mason Switzer Men Cat 4 11 / 37
HCC Muskego Park Race (May 10 2014)
John Lutz Men Masters Category 4/5 35+ 26 / 27
Peter Bock Men Category 4 1 / 30
Sean Luedke Men Category 4 4 / 30
Samuel Spende Men Category 4 7 / 30
Jake Tarnowski Men Category 4 9 / 30
Mason Switzer Men Category 4 19 / 30
Justin Behlke Men Category 4 21 / 30
Alex Woyte Men Category 4 22 / 30
Andrea Pether Women 3 / 10
Caroline Haebig Women 6 / 10
Jennifer Skierka Women 9 / 10
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 2 / 30
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 9 / 30
Ian Haupt Men Pro/Cat 1/2 22 / 30
Brian Rybarik Men Pro/Cat 1/2 25 / 30
Catalina Romero Women Junior 14 10- 4 / 1
Hannah Polenske Women Junior 18 Girls 15- 1 / 1
Spencer Kruse Men Category 3 1 / 18
Ian Haupt Men Category 3 16 / 18
Jake Tarnowski Men Junior 14 10- 1 / 6
Alex Woyte Men Junior 14 10- 2 / 6
Noah Kirchner Men Junior 14 10- 3 / 6
Ian Tweedie Men Junior 14 10- 5 / 6
Jack Spende Men Junior 14 10- 6 / 6
William Ochowicz Men Masters Category 1/2/3 35+ 16 / 48
Joseph Shanahan Men Masters Category 1/2/3 35+ 23 / 48
Brian Rybarik Men Masters Category 1/2/3 35+ 23 / 48
Jennifer Picciolo Women Category 4 1 / 13
Jennifer Skierka Women Category 4 10 / 13
Catalina Romero Women Category 4 11 / 13
Katie Weber Women Category 4 12 / 13
Sarah Drilias Women Category 4 13 / 13
Alex Woyte Men Category 5 4 / 17
Robert Grant Men Category 5 9 / 17
Douglas Tweedie Men Category 5 16 / 17
Mason Switzer Men Junior 15-18 1 / 4
Jake Tarnowski Men Junior 15-18 2 / 4
Alex Woyte Men Junior 15-18 3 / 4
Monsters of the Midway (May 10 2014)
Ben Freas Mixed Open Junior 15-18 2 / 11
Ben Freas Men Cat 3 Open 37 / 65
Garrett Roth Men Cat 3 Open 62 / 65
Nathan Labecki Men Cat 1/2/3 Open 7 / 99
Garrett Roth Men Cat 1/2/3 Open 15 / 99
Ben Freas Men Cat 1/2/3 Open 80 / 99
La Crosse Omnium - RR (May 4 2014)
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 39 / 48
Cone-Azalia Classic Road Race (May 4 2014)
Ross Williams Men Cat 4 18+ 8 / 32
La Crosse Omnium - Crit (May 3 2014)
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 48 / 51
Whitnall Park Spring Classic (Apr 26 2014)
Joseph Shanahan Men Masters Category 1/2/3 35+ 53 / 58
Chris Lillig Memorial Cup/Old Capitol Criterium (Apr 26 2014)
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 53 / 57
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 56 / 57
Chris Lillig Memorial Cup/Old Capitol Criterium (Apr 26 2014)
Nicole Mertz Women Pro/Cat 1/2/3/4 4 / 18
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 24 / 44
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 42 / 44
GREAT DANE VELO CLUB Spring Crit #1 (Apr 6 2014)
Jennifer Picciolo Women Cat 4 1 / 21
Jennifer Koch Women Cat 4 4 / 21
Sarah Drilias Women Cat 4 14 / 21
Jayda Bessel Women Cat 4 19 / 21
Dawn Tweedie Women Cat 4 20 / 21
Jayda Bessel Women Junior 14 - 2 / 2
Brian Rybarik Men Masters 35+ Category 1/2/3 30 / 38
Ian Haupt Men Category 4 9 / 21
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2 5 / 33
Brian Rybarik Men Pro/Cat 1/2 32 / 33
Ian Haupt Men Junior 18 15- 1 / 8
Jake Tarnowski Men Junior 18 15- 5 / 8
Sean Luedke Men Category 5 4 / 48
Jake Tarnowski Men Category 5 16 / 48
Joseph Picciolo Men Category 5 45 / 48
Jake Tarnowski Men Junior 14 - 1 / 7
Ian Tweedie Men Junior 14 - 3 / 7
Jack Spende Men Junior 14 - 5 / 7
Spring Super Criterium (Apr 5 2014)
Sean Luedke Men Cat 5 Open 12 / 55
Ian Haupt Men Cat 4 Open 15 / 64
Ian Haupt Mixed Open Junior - 3 / 21
Jayda Bessel Mixed Open Junior - 17 / 21
Sean Luedke Men Cat 4/5 Open 46 / 75
Zachary Nehr Men Pro/Cat 1/2/3 Open 9 / 71
Tour of St. Louis - Sunday Crit (Mar 23 2014)
Hayley Giddens Women Open 5 / 14
Zachary Nehr Mixed Cat P/1/2 40 / 58
Tour of St. Louis - Saturday Crit (Mar 22 2014)
Zachary Nehr Mixed Time Trial 12 / 89
THF Realty Gateway Cup (Sep 2 2013)
Madeleine Pape Women Pro/1/2 14 / 24
THF Realty Gateway Cup (Sep 2 2013)
Madeleine Pape Women Pro/1/2 13 / 29
THF Realty Gateway Cup (Sep 1 2013)
Madeleine Pape Women Pro/1/2 15 / 30
THF Realty Gateway Cup (Aug 31 2013)
Madeleine Pape Women Pro/1/2 20 / 35
THF Realty Gateway Cup - Crit (Aug 30 2013)
Madeleine Pape Women Pro/1/2 8 / 32
WI State Road Championship -- Spring Prairie Road Race (Jul 28 2013)
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 22 / 33
Ian Tweedie Men Junior 10-14 10-14 5 / 5
Joseph Tarnowski Men Junior 15-18 15-18 2 / 6
Madeleine Pape Women 1/2/3 1 / 7
Samuel Tobias Men Masters 45+ 45+ 21 / 37
Samuel Tobias Men Masters 55+ 55+ 8 / 19
Zachary Nehr Men Category 3 2 / 28
Joseph Tarnowski Men Category 3 25 / 28
Jennifer Picciolo Women Category 4/Masters Women 35+ 8 / 18
PSCS - Northwestern Medicine Lake Bluff Criterium (Jul 21 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Ncc Stage 16 / 35
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 1 / 27
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 Ncc Stage 35 / 51
Alexandor Dorschner Men Juniors 10-18 3 / 25
Emilia Field Men Juniors 10-18 17 / 25
PSCS - Superior Ambulance Elmhurst Cycling Classic (Jul 20 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Ncc Stage 16 / 33
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 8 / 19
Emilia Field Women Cat 3/4 17 / 19
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 Ncc Stage 34 / 44
Alexandor Dorschner Men Cat 2/3 36 / 64
Zachary Nehr Men Cat 2/3 57 / 64
PSCS - Sharon Cycling Classic (Jul 17 2013)
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 2 / 21
Alexandor Dorschner Men Cat 2/3 19 / 38
Zachary Nehr Men Cat 2/3 37 / 38
Hopkins Rasberry Festival Criterium (Jul 14 2013)
David Hart Men Cat 3/4 senior 18+ 33 / 40
PSCS - Tour de Crystal Lake (Jul 14 2013)
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 1 / 22
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 23 / 37
PSCS - "Food, Folks & Spokes" (Jul 12 2013)
Bethany Sodergren Women Cat 3/4 18-29 5 / 12
Amateur Road Nationals Day 4 (Jul 6 2013)
Emilia Field Women Junior 13--14 17 / 27
Nathanial Field Men Junior 10--12 27 / 38
Ian Tweedie Men Junior 10--12 32 / 38
Wisconsin Criterium Championships (Jul 6 2013)
Jennifer Picciolo Women 9 / 12
Ian Tweedie Men Junior 14 10-14 5 / 5
Alexandor Dorschner Men Junior 15-18 15-18 1 / 6
Zachary Nehr Men Category 3 11 / 20
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 5 / 39
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 34 / 39
Jennifer Picciolo Women Category 4 1 / 14
Sarah Drilias Women Category 4 6 / 14
Samuel Tobias Men Masters Category 1/2/3 35+ 29 / 41
Amateur Road Nationals Day 3 (Jul 5 2013)
Josey Weik Men Cat 1/2/3 Junior 17--18 41 / 148
Zachary Nehr Men Cat 1/2/3 Junior 17--18 68 / 148
Joseph Tarnowski Men Cat 1/2/3 Junior 17--18 106 / 148
David Hart Men Cat 1/2/3 Junior 17--18 121 / 148
John Tomlinson Men 1 Amateur 27 / 196
Kip Spaude Men 1 Amateur 149 / 196
Gavin Haley Men Cat 1/2/3 Junior 15--16 18 / 92
Alexandor Dorschner Men Cat 1/2/3 Junior 15--16 61 / 92
Amateur Road Nationals Day 2 (Jul 4 2013)
Josey Weik Men Junior 17--18 56 / 116
Zachary Nehr Men Junior 17--18 63 / 116
David Hart Men Junior 17--18 98 / 116
Joseph Tarnowski Men Junior 17--18 108 / 116
Ian Tweedie Men Junior 10--12 31 / 36
Alexandor Dorschner Men Junior 15--16 57 / 88
Gavin Haley Men Junior 15--16 58 / 88
Amateur Road Nationals Day 1 (Jul 3 2013)
John Tomlinson Men U23 19--22 41 / 136
Leif Byrge-liebig Men U23 19--22 129 / 136
Bethany Sodergren Women Junior 15--16 16 / 27
ToAD - East Tosa Gran Prix (Jun 30 2013)
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Elite 54 / 86
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 Elite 82 / 86
Josey Weik Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 13 / 71
Gavin Haley Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 18 / 71
Simon Jones Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 20 / 71
Pete Davis Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 25 / 71
Alexandor Dorschner Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 29 / 71
Zachary Nehr Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 33 / 71
Joseph Tarnowski Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 41 / 71
Bethany Sodergren Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 63 / 71
Matthew Kosloske Men Cat 2/3 Elite 67 / 73
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Elite 13 / 30
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 Elite 29 / 45
Emilia Field Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 19 / 35
Ian Tweedie Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 31 / 35
ToAD - ISCorp Downer Classic (Jun 29 2013)
Gavin Haley Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 13 / 71
Josey Weik Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 15 / 71
Zachary Nehr Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 38 / 71
Alexandor Dorschner Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 41 / 71
Joseph Tarnowski Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 47 / 71
Bethany Sodergren Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 69 / 71
Leif Byrge-liebig Men Cat 2/3 Elite 8 / 89
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Elite 22 / 48
Sarah Drilias Women Cat 3/4 Elite 15 / 49
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 Elite 40 / 49
Emilia Field Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 20 / 32
Ian Tweedie Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 28 / 32
ToAD - Fond do Lac Commonwealth Classic (Jun 28 2013)
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Elite 49 / 61
Josey Weik Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 10 / 79
Alexandor Dorschner Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 25 / 79
Zachary Nehr Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 28 / 79
Joseph Tarnowski Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 35 / 79
Gavin Haley Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 50 / 79
Bethany Sodergren Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 68 / 79
Dana Loo Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 77 / 79
Leif Byrge-liebig Men Cat 2/3 Elite 20 / 61
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Elite 17 / 42
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 Elite 16 / 29
Emilia Field Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 12 / 28
Ian Tweedie Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 24 / 28
ToAD - Elkhart Road Race (Jun 27 2013)
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Elite 84 / 100
Gavin Haley Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 9 / 75
Josey Weik Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 16 / 75
Alexandor Dorschner Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 33 / 75
Zachary Nehr Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 39 / 75
Bethany Sodergren Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 50 / 75
Joseph Tarnowski Men Cat 1/2/3/4 Juniors 15-18 57 / 75
Leif Byrge-liebig Men Cat 2/3 Elite 5 / 84
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Elite 8 / 32
Emilia Field Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 12 / 28
Ian Tweedie Men Cat 1/2/3/4 Juniors 10-14 23 / 28
ToAD - Attitude Sports Road Race (Jun 26 2013)
Leif Byrge-liebig Men Cat 2/3 Elite 11 / 66
Emilia Field Women Cat 3/4 Elite 39 / 44
ToAD - Schlitz Park Criterium (Jun 25 2013)
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Elite 54 / 56
Leif Byrge-liebig Men Cat 2/3 Elite 20 / 87
Gavin Haley Men Cat 2/3 Elite 29 / 87
Josey Weik Men Cat 2/3 Elite 32 / 87
Matthew Kosloske Men Cat 2/3 Elite 59 / 87
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Elite 16 / 23
Sarah Drilias Women Cat 3/4 Elite 22 / 29
Emilia Field Women Cat 3/4 Elite 23 / 29
Jennifer Picciolo Women Cat 3/4 Elite 24 / 29
ToAD - Sheboygan Criterium (Jun 24 2013)
Leif Byrge-liebig Men Cat 2/3 Elite 6 / 73
Gavin Haley Men Cat 2/3 Elite 17 / 73
Josey Weik Men Cat 2/3 Elite 18 / 73
Joseph Tarnowski Men Cat 2/3 Elite 65 / 73
Alexandor Dorschner Men Cat 2/3 Elite 69 / 73
Emilia Field Women Cat 3/4 Elite 25 / 32
ToAD - Waukesha Carl Zach Cycling Classic (Jun 23 2013)
Bethany Sodergren Women 3-4 Elite 15 / 38
Sarah Drilias Women 3-4 Elite 29 / 38
Samuel Tobias Men 1-2 Masters 35+ 62 / 63
Josey Weik Men 2-3 Elite 33 / 95
Alexandor Dorschner Men 2-3 Elite 80 / 95
Leif Byrge-liebig Men 2-3 Elite 95 / 95
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 Ncc Stage 61 / 83
ToAD - Giro d Grafton (Jun 22 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 Ncc Stage 29 / 70
Bethany Sodergren Women 3-4 Elite 6 / 42
Sarah Drilias Women 3-4 Elite 24 / 42
Jennifer Picciolo Women 3-4 Elite 34 / 42
Janell Glembocki Women 3-4 Elite 42 / 42
Leif Byrge-liebig Men 2-3 Elite 19 / 100
Zachary Nehr Men 2-3 Elite 86 / 100
Joseph Tarnowski Men 2-3 Elite 90 / 100
Matthew Kosloske Men 2-3 Elite 93 / 100
Alexandor Dorschner Men 2-3 Elite 94 / 100
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 Ncc Stage 78 / 115
ToAD - East Troy Cycling Classic (Jun 21 2013)
Bethany Sodergren Women 3-4 Elite 3 / 28
Samuel Tobias Men 1-2 Masters 35+ 53 / 54
Leif Byrge-liebig Men 2-3 Elite 35 / 101
Joseph Tarnowski Men 2-3 Elite 78 / 101
Alexandor Dorschner Men 2-3 Elite 94 / 101
Matthew Kosloske Men 2-3 Elite 95 / 101
ToAD - Shorewood Cycling Classic (Jun 20 2013)
Leif Byrge-liebig Men 2-3 Elite 30 / 102
Zachary Nehr Men 2-3 Elite 92 / 102
Alexandor Dorschner Men 2-3 Elite 93 / 102
Joseph Tarnowski Men 2-3 Elite 98 / 102
Matthew Kosloske Men 2-3 Elite 99 / 102
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 Ncc Stage 85 / 109
O'Fallon Grand Prix - Crit (Jun 16 2013)
Emilia Field Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 3 / 8
Nature Valley Grand Prix - GC (Jun 16 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 22 / 63
John Tomlinson Men Pro/Cat 1 49 / 87
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 74 / 87
Nature Valley Grand Prix - - Stillwater Criterium (Jun 16 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 20 / 63
John Tomlinson Men Pro/Cat 1 56 / 87
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 80 / 87
Nature Valley Grand Prix - Menomonie Road Race (Jun 15 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 15 / 70
John Tomlinson Men Pro/Cat 1 29 / 97
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 90 / 97
Nature Valley Grand Prix - Uptown Minneapolis Criterium (Jun 14 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 19 / 74
John Tomlinson Men Pro/Cat 1 42 / 100
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 76 / 100
Nature Valley Grand Prix - Cannon Falls RR (Jun 13 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 40 / 75
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 74 / 100
John Tomlinson Men Pro/Cat 1 75 / 100
Nature Valley Grand Prix - TT (Jun 12 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 40 / 78
John Tomlinson Men Pro/Cat 1 73 / 114
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 94 / 114
Nature Valley Grand Prix (Jun 12 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2 45 / 76
John Tomlinson Men Pro/Cat 1 58 / 106
Kip Spaude Men Pro/Cat 1 81 / 106
Diablo Cycling Criterium (Jun 9 2013)
Sarah Drilias Women Category 4 3 / 6
Ian Tweedie Men Junior 14 10-14 3 / 6
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2/3 5 / 36
Alexandor Dorschner Men Category 4/5 13 / 27
Samuel Tobias Men Masters Category 1/2/3 35+ 35 / 37
Bethany Sodergren Women 2 / 5
Bethany Sodergren Women Junior 18 Girls 15-18 1 / 1
Shamrocks Capitol Criterium presntd by Mauer Chev (Jun 2 2013)
Josey Weik Men Cat 1/2/3 senior 18+ 19 / 46
Gavin Haley Men Cat 1/2/3 senior 18+ 23 / 46
Josey Weik Men Cat 3/4 senior 18+ 8 / 34
Gavin Haley Men Cat 3/4 senior 18+ 16 / 34
David Hart Men Cat 3/4 senior 18+ 29 / 34
David Hart Men Cat 1/2/3/4/5 junior 15-18 8 / 13
Lake Geneva Road Race (Jun 1 2013)
Jennifer Picciolo Women Category 4/5 1 / 13
Sarah Drilias Women Category 4/5 4 / 13
Ian Tweedie Men Junior 14 10-14 3 / 4
Zachary Nehr Men Category 3 8 / 22
Janell Glembocki Women 7 / 11
Glencoe Grand Prix (Jun 1 2013)
Joseph Tarnowski Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-18 5 / 15
Alexandor Dorschner Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-18 8 / 15
Emilia Field Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 3 / 15
Kaleb Koch Men Cat 2/3 70 / 97
Joseph Tarnowski Men Cat 2/3 73 / 97
Alexandor Dorschner Men Cat 4 5 / 63
Quad Cities Criterium (May 27 2013)
Josey Weik Men 3 11 / 61
Zachary Nehr Men Juniors 17--18 5 / 29
Josey Weik Men Juniors 17--18 9 / 29
David Hart Men Juniors 17--18 17 / 29
Joseph Tarnowski Men Juniors 17--18 23 / 29
Bethany Sodergren Women Cat 2/3 3 / 30
Alexandor Dorschner Men 4 5 / 43
Gavin Haley Men Juniors 15--16 4 / 20
Alexandor Dorschner Men Juniors 15--16 10 / 20
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2/3 1 / 32
Valentina Paniagua Women Pro/Cat 1/2/3 9 / 32
Lauren Creamer Women Pro/Cat 1/2/3 18 / 32
John Tomlinson Men Pro/Cat 1/2 29 / 104
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 55 / 104
Kaleb Koch Men Pro/Cat 1/2 72 / 104
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 84 / 104
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 99 / 104
35th Annual Melon City Criterium/ Rider Developmen (May 26 2013)
Josey Weik Men 3 Senior 14 / 61
Gavin Haley Men 3 Senior 15 / 61
Matthew Kosloske Men 3 Senior 52 / 61
Joseph Tarnowski Men 3 Senior 56 / 61
Emilia Field Women 4 Senior 13 / 17
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 Senior 28 / 112
John Tomlinson Men Pro/Cat 1/2 Senior 29 / 112
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Senior 49 / 112
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 Senior 69 / 112
Kaleb Koch Men Pro/Cat 1/2 Senior 84 / 112
Alexandor Dorschner Men 4 Senior 21 / 45
Emilia Field Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13--14 13 / 15
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2/3 Senior 2 / 33
Valentina Paniagua Women Pro/Cat 1/2/3 Senior 9 / 33
Lauren Creamer Women Pro/Cat 1/2/3 Senior 18 / 33
Zachary Nehr Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 12 / 44
Gavin Haley Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 13 / 44
Josey Weik Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 14 / 44
Joseph Tarnowski Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 21 / 44
Alexandor Dorschner Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 27 / 44
David Hart Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 32 / 44
Bethany Sodergren Women Cat 2/3 Senior 10 / 17
Milwaukee Mile Crit (May 25 2013)
Jennifer Picciolo Women Category 4/5 2 / 10
Samuel Tobias Men Masters Category 1/2/3 35+ 25 / 42
Ian Tweedie Men Junior 14 10-14 5 / 7
Jay Labecki Men Masters Category 3/4 35+ 40 / 52
Snake Alley Criterium (May 25 2013)
Josey Weik Men 3 Senior 3 / 52
Gavin Haley Men 3 Senior 4 / 52
Joseph Tarnowski Men 3 Senior 13 / 52
Matthew Kosloske Men 3 Senior 28 / 52
John Tomlinson Men Pro/Cat 1/2 Senior 12 / 107
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 Senior 60 / 107
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 Senior 68 / 107
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 Senior 70 / 107
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2/3 Senior 4 / 31
Lauren Creamer Women Pro/Cat 1/2/3 Senior 17 / 31
Valentina Paniagua Women Pro/Cat 1/2/3 Senior 26 / 31
Josey Weik Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 5 / 47
Gavin Haley Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 7 / 47
Zachary Nehr Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 19 / 47
Joseph Tarnowski Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 21 / 47
Alexandor Dorschner Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 24 / 47
David Hart Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15--18 33 / 47
Emilia Field Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 13--14 13 / 15
Bethany Sodergren Women Cat 2/3 Senior 7 / 19
Wheels On Willy (May 19 2013)
Jennifer Picciolo Women Category 4 7 / 19
Sarah Drilias Women Category 4 14 / 19
Ian Tweedie Men Junior 14 10-14 5 / 7
Alexandor Dorschner Men Junior 15-18 15-18 1 / 12
Joseph Tarnowski Men Junior 15-18 15-18 7 / 12
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2/3 14 / 80
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2/3 33 / 80
Josey Weik Men Pro/Cat 1/2/3 37 / 80
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2/3 43 / 80
Alexandor Dorschner Men Category 4 7 / 45
Josey Weik Men Category 3 9 / 37
Joseph Tarnowski Men Category 3 11 / 37
Samuel Tobias Men Masters Category 1/2/3 35+ 25 / 47
Wheel & Sprocket Criterium (May 18 2013)
Alexandor Dorschner Men Category 4 5 / 26
Alexandor Dorschner Men Junior 15-18 15-18 5 / 5
Jennifer Picciolo Women Category 4 3 / 10
Rachel Lloyd Women Category 4 8 / 10
Sarah Drilias Women Category 4 9 / 10
Samuel Tobias Men Masters Category 1/2/3 35+ 27 / 36
Dutchtown Classic (May 12 2013)
Timothy Campbell Men Cat 2/3 27 / 69
Gavin Haley Men Cat 2/3 40 / 69
Tour de Grove (May 11 2013)
Timothy Campbell Men Cat 2/3 40 / 115
Gavin Haley Men Cat 2/3 52 / 115
Matt Wittig Memorial (May 11 2013)
Joseph Tarnowski Men Junior 18 15-18 1 / 5
Jay Labecki Men Masters Category 3/4 35+ 41 / 50
Ian Tweedie Men Junior 14 10-14 5 / 6
Zachary Nehr Men Category 3 3 / 19
Joseph Tarnowski Men Category 3 10 / 19
Matthew Kosloske Men Category 3 15 / 19
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2/3 1 / 26
Alexandor Dorschner Men Elite Category 4/5 3 / 34
Joseph Tarnowski Men Elite Category 4/5 29 / 34
Jennifer Picciolo Women Category 4 5 / 9
Sarah Drilias Women Category 4 6 / 9
Samuel Tobias Men Masters Category 1/2/3 35+ 21 / 35
Monsters of the Midway (May 11 2013)
Emilia Field Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-14 2 / 10
Midtown Grand Prix (May 10 2013)
Gavin Haley Men Pro/1/2 77 / 118
Timothy Campbell Men Cat 2/3 47 / 89
La Crosse Omnium - RR (May 5 2013)
Zachary Nehr Men Cat 3 9 / 30
David Hart Men Cat 3 23 / 30
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 40 / 56
Kaleb Koch Men Pro/Cat 1/2 54 / 56
La Crosse Omnium - Crit (May 4 2013)
Zachary Nehr Men Cat 3 16 / 28
David Hart Men Cat 3 22 / 28
Kaleb Koch Men Pro/Cat 1/2 38 / 49
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 44 / 49
La Crosse Omnium - TT (May 3 2013)
Zachary Nehr Men Cat 3 2 / 20
David Hart Men Cat 3 16 / 20
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 19 / 34
Kaleb Koch Men Pro/Cat 1/2 30 / 34
Cobb Park Criterium (Apr 28 2013)
Emilia Field Women Cat 1/2/3/4 Junior 10-14 1 / 1
Emilia Field Women Cat 3/4 22 / 22
Kettle Moraine Klassic Spring Road Race (Apr 28 2013)
Alexandor Dorschner Men Category 4/5 WI 25 / 69
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 8 / 24
Joseph Tarnowski Men Cat 3 25 / 32
Old Capitol Criterium (Apr 28 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2/3/4 2 / 18
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 25 / 44
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 31 / 44
Ken Woods Memorial Road Race (Apr 27 2013)
David Hart Men Cat 3 Senior 18+ 20 / 28
Josey Weik Men Cat 3 Senior 18+ 25 / 28
San Luis Rey Road Race (Apr 27 2013)
John Tomlinson Men Pro/Cat 1/2 Senior 6 / 53
Whitnall Park Spring Classic (Apr 27 2013)
Don Carr Men Masters Category 4/5 35+ 22 / 31
Alexandor Dorschner Men Elite Category 4 7 / 23
Joseph Tarnowski Men Junior 18 15-18 2 / 6
Don Carr Men Masters Category 3/4 35+ 52 / 57
Ian Tweedie Men Junior 14 10-14 5 / 6
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2/3 11 / 37
Joseph Tarnowski Men Category 3 4 / 32
Zachary Nehr Men Category 3 11 / 32
Matthew Kosloske Men Category 3 24 / 32
Ian Tweedie Men Category 5 27 / 28
Sarah Drilias Women Category 4 2 / 14
Jennifer Picciolo Women Category 4 3 / 14
Rachel Lloyd Women Category 4 9 / 14
Samuel Tobias Men Masters Category 1/2/3 35+ 32 / 47
Chris Lillig Memorial Cup Time Trial (Apr 27 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2/3/4 4 / 15
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 18 / 33
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 26 / 33
Chris Lillig Memorial Road Race (Apr 27 2013)
Madeleine Pape Women Pro/Cat 1/2/3/4 2 / 18
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 23 / 44
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 35 / 44
Menomonee Park Criterum by Velo Trocadero (Apr 20 2013)
Matthew Kosloske Men Elite Category 3 18 / 26
Joseph Tarnowski Men Elite Category 3 21 / 26
Joseph Tarnowski Men Junior 15-18 15-18 1 / 5
Zachary Nehr Men Elite Category 4/5 3 / 40
Alexandor Dorschner Men Elite Category 4/5 10 / 40
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2/3 12 / 54
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2/3 43 / 54
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2/3 46 / 54
Joseph Tarnowski Men Pro/Cat 1/2/3 47 / 54
Jay Labecki Men Masters 35+ Cat 3/4 35+ 8 / 53
Sarah Drilias Women Category 4 6 / 11
Rachel Lloyd Women Category 4 8 / 11
Great Dane Velo Club Spring Races (Apr 14 2013)
Zachary Nehr Men Category 4 2 / 11
Matthew Kosloske Men Category 3 23 / 24
Kip Spaude Men Pro/Cat 1/2 13 / 44
Timothy Campbell Men Pro/Cat 1/2 33 / 44
Leif Byrge-liebig Men Pro/Cat 1/2 42 / 44
Dana Loo Women 8 / 8
Spring Super Criterium (Apr 6 2013)
Alexandor Dorschner Mixed Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-18 4 / 12
Zachary Nehr Men Cat 4 Open 1 / 58
Alexandor Dorschner Men Cat 4 Open 43 / 58
Iowa Spring Classic (Mar 30 2013)
Timothy Campbell Men Cat 1/2/3 senior 3 / 6
Busiest Racers
in last months
Zachary Nehr 46
Kip Spaude 44
Leif Byrge-liebig 35
Ian Tweedie 35
Alexandor Dorschner 33
Joseph Tarnowski 33
Nicole Mertz 33
Sarah Drilias 31
Jennifer Picciolo 30
Bethany Sodergren 28
Lexie Millard 27
Madeleine Pape 27
Spencer Oswald 26
Ian Haupt 22
Spencer Kruse 21
Jake Tarnowski 21
Josey Weik 20
Alex Woyte 20
Ben Freas 20
Nathan Labecki 19
Emilia Field 18
Gavin Haley 18
Jennifer Skierka 18
Donald Janczak 16
Stephen Sodergren 16
Timothy Campbell 16
Maxwell Ackermann 15
Andrea Pether 15
Garrett Roth 14
Samuel Spende 13
Jack Spende 13
John Tomlinson 13
Jennifer Koch 13
Sean Luedke 13
Caroline Haebig 12
Justin Behlke 12
Samuel Tobias 12
Sarah Huang 12
Hayley Giddens 12
David Hart 12
Matthew Kosloske 11
Noah Kirchner 9
Amber Markey 9
Ross Williams 8
Peter Bock 8
John Lutz 7
Henry Lutz 7
Kieran Walker 7
Mason Switzer 6
Hannah Polenske 6
Kaleb Koch 6
Brian Rybarik 6
Joseph Shanahan 5
Don Carr 4
Lauren Creamer 3
Luke Williams 3
Jay Labecki 3
Catalina Romero 3
Rachel Lloyd 3
Jayda Bessel 3
Julie Jerue 3
Valentina Paniagua 3
Gabriel Weber 3
Chris Russell 3
Truman Russell 2
Dana Loo 2
Diana Penuela 2
William Ochowicz 2
Janell Glembocki 2
Bailey Anderes 2
Nathan Adams 2
Pete Davis 2
Dawn Tweedie 2
Aaron Goldberg 1
Maxx Hall 1
Christopher Sodergren 1
Douglas Tweedie 1
Joseph Picciolo 1
Simon Jones 1
Diana Carolina penuela 1
Nathanial Field 1
Katie Weber 1
Natalia Franio 1
Robert Grant 1
Natalia Franco 1
Megan Tweedie 1