Log In

Team Overview: hutch's slocum comotion

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Vancouver Criterium: OBRA Criterium Championships (Aug 9 2015)

Perry Lund Men Category 5 1 / 20
Charles Hall Men Category 5 7 / 20
Perry Lund Masters Men 50-59 5 / 25
Charles Hall Masters Men 50-59 23 / 25
Sal Collura Masters Men 40-49 11 / 23

Franz Bakery Crit (Aug 1 2015)

Perry Lund Masters 50+ 4 / 11
Sal Collura Masters 40+ 13 / 23
Perry Lund Category 4/5 2 / 33
Micah Sardell Category 4/5 10 / 33
Nick Skenzick Category 1/2/3 19 / 38

Mt Tabor Circuit Race (Jul 25 2015)

Nick Skenzick Senior Men 6 / 17

OUCH (Jul 12 2015)

Bradley Taylor Masters Men 55-59 3 / 13
Scott Damon Masters Men 55-59 8 / 13

Baker City Cycling Classic - Anthony Lakes Tour d’Horn Road Race (Jun 28 2015)

Perry Lund Masters Category 4/5 Men 3 / 14
Scott Damon Masters Category 4/5 Men 14 / 14
Neisha Strait Category 4/5 Women 4 / 8

Baker City Cycling Classic - Strawberry Mountains Road Race (Jun 26 2015)

Perry Lund Masters Category 4/5 Men 7 / 23
Scott Damon Masters Category 4/5 Men 13 / 23
Neisha Strait Category 4/5 Women 4 / 14

Rainier Road Race- OBRA Championship RR (Jun 21 2015)

Meg Hamilton Women 4/5 2 / 12
Neisha Strait Women 4/5 4 / 12
Perry Lund Masters 50+ 9 / 20
Scott Damon Masters 50+ 13 / 20
Bradley Taylor Masters 50+ 18 / 20
Brendan Sheerin Category 4/5 24 / 41
Scott Damon Category 1/2 33 / 41

High Desert Omnium - Road Race (Jun 14 2015)

Perry Lund Masters Men 19 / 33
Scott Damon Masters Men 22 / 33

High Desert Omnium - Criterium (Jun 13 2015)

Brendan Sheerin Men 4/5 25 / 26
Perry Lund Masters Men 3/4/5 19 / 27
Scott Damon Masters Men 3/4/5 24 / 27

Hammer Velo Criterium (Jun 6 2015)

Meg Hamilton Women Category 4/5 3 / 27
Neisha Strait Women Category 4/5 6 / 27
Perry Lund Men Category 5 5 / 15
Perry Lund Men Category 4/5 13 / 45
Scott Damon Men Category 4/5 28 / 45
Perry Lund Masters Men 50+ 13 / 30
Scott Damon Masters Men 50+ 19 / 30
Gabrielle Lehnert Category 3 Women 1 / 9

Hutch's Twilight TT Eddy Championship (May 24 2015)

James Bell Masters Men 60-69 8 / 8
Nick Skenzick Masters Men 30-39 1 / 2
Nick Skenzick Eddy Senior Men 8 / 14
Leslie Thomas Category 4/5 Women 1 / 3
Mark Lipchick Category 4/5 Men 2 / 7
Doug Spencer Category 4/5 Men 3 / 7

Bend Don't Brake (May 23 2015)

Meg Hamilton Women Category 4/5 2 / 20
Neisha Strait Women Category 4/5 4 / 20
Meg Hamilton Women Category 4 2 / 17
Neisha Strait Women Category 4 4 / 17
Gabrielle Lehnert Women Category 3 1 / 10
Gabrielle Lehnert Women Category 1/2/3 1 / 14
Perry Lund Men Category 5 5 / 17
Brendan Sheerin Men Category 4 4 / 15
Scott Damon Men Category 4 12 / 15
Charles Hall Men Category 4 13 / 15
Nick Skenzick Men 1/2 7 / 26
Scott Seaton Masters Men 50+ 6 / 10
Jeff Boulet Masters Men 50+ 9 / 10
Dave Campbell Masters Men 40+ 2 / 27
Sal Collura Masters Men 40+ 18 / 27
Greg Canfield Masters Men 40+ 20 / 27
Bill Jacobus Masters Men 40+ 25 / 27

Montinore Road Race pb Team Oregon (May 2 2015)

Brendan Sheerin Men 4 25 / 28
Perry Lund Masters Men 4/5 50+ 3 / 12
Andrew Laveine Masters Men 4/5 40+ 12 / 21
Dan Sheerin Masters Men 4/5 40+ 17 / 21
Scott Damon Masters Men 1/2/3 50+ 14 / 14
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 40+ 6 / 30

As the Raven Flies.... Only Longer (May 2 2015)

Mark Lipchick Category 4/5 Men 5 / 7

Eugene Celebration (Aug 16 2014)

Gabrielle Lehnert Women Category 4/5 5 / 10
Leif Kytola Men Category 3 3 / 23
Nick Skenzick Men Category 1/2 30 / 35
Dave Campbell Masters Men 40+ 4 / 13

Eugene Celebration (Aug 15 2014)

Gabrielle Lehnert Women Category 4/5 1 / 10
Leif Kytola Men Category 3 6 / 23
Nick Skenzick Men Category 1/2 31 / 35
Dave Campbell Masters Men 40+ 4 / 13

OBRA TT (Aug 9 2014)

Darlene Jenkins Masters Women 55+ 9 / 9
Nick Skenzick Masters Men 35-39 2 / 3

Revenge of the Disc - Race 2 (Aug 3 2014)

Nick Skenzick Masters Men 30+ 2 / 3

Criterium Championships (Aug 2 2014)

Nick Skenzick Masters Men 30-39 1 / 6

OUCH (Jul 27 2014)

David Jackson Masters Men 60+ 6 / 15

Revenge of the Disc - Race 1 (Jul 26 2014)

Nick Skenzick Masters Men 30+ 2 / 3
Gregg Magnus Masters Men 30+ 3 / 3

Gresham Criterium (Jul 26 2014)

Mark Damon Masters 40+ 3/4 37 / 40

Pringle Creek Criterium (Jul 20 2014)

Nick Skenzick Men Category 1/2 4 / 17

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2014)

Leif Kytola Men 3 4 / 19

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2014)

Leif Kytola Men 3 8 / 16

High Desert Omnium - OBRA Road Championships (Jul 5 2014)

Leif Kytola Men 3 22 / 29
Andrew Laveine Masters Men 40+ 9 / 16
Sal Collura Masters Men 40+ 16 / 16

Baker City Cycling Classic (Jun 29 2014)

Adam Oliver Pro/1/2 Men 8 / 56

Baker City Cycling Classic - BCCC Time Trial (Jun 28 2014)

Adam Oliver Pro/1/2 Men 7 / 58

Baker City Cycling Classic - The Catherine Creek Road Race (Jun 27 2014)

Adam Oliver Pro/1/2 Men 18 / 58

Laurelhurst Dentistry (Rainier) Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 22 2014)

Gabrielle Lehnert Women 4/5 1 / 14
Adam Oliver Senior Men 1/2/3 3 / 40

Mt. Tabor Circuit Race (Jun 21 2014)

Sam Rosenberg Senior Men 20 / 36
Dave Campbell Masters Men 40+ Category 1/2/3 2 / 22

NW JR Champs Omnium - Luckiamute Road Race (Jun 15 2014)

Gabrielle Lehnert Junior Women 13-14 1 / 1
Sam Rosenberg Junior Men 17-18 1 / 6
Adam Oliver Junior Men 17-18 4 / 6
Leif Kytola Junior Men 15-16 1 / 6
Brendan Sheerin Junior Men 13-14 3 / 5

Mary's Peak Hillclimb (Jun 14 2014)

Gabrielle Lehnert Junior Women 10-14 1 / 2
Adam Oliver Junior Men 17-18 1 / 3
Sam Rosenberg Junior Men 17-18 3 / 3

Montinore Road Race (Jun 8 2014)

Leif Kytola Men Category 3 19 / 19
Adam Oliver Men Category 1/2 10 / 41
Sam Rosenberg Men Category 1/2 23 / 41
Nick Skenzick Men Category 1/2 39 / 41
David Jackson Masters Men 50+ 1/2/3 12 / 20
Dave Campbell Masters Men 35+ 1/2/3 2 / 35

Bend Don't Brake (May 24 2014)

Leif Kytola Men Category 4/5 1 / 33
Martin Lisk Men Category 4/5 31 / 33
Leif Kytola Men Category 4 1 / 18
Martin Lisk Men Category 4 17 / 18
Sam Rosenberg Men Category 1/2 2 / 34
Adam Oliver Men Category 1/2 33 / 34
Leslie Lunas Masters Men 60+ 14 / 14
Dave Campbell Masters Men 40+/50+/60+ 2 / 66
Sal Collura Masters Men 40+/50+/60+ 43 / 66
Leslie Lunas Masters Men 40+/50+/60+ 66 / 66
Dave Campbell Masters Men 40+ 2 / 27
Sal Collura Masters Men 40+ 25 / 27

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 18 2014)

Leif Kytola Men 4 5 / 15
Adam Oliver Men 3 1 / 15
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 40+ 1 / 14
Brendan Sheerin Junior 3 / 3

OBRA TTT (May 17 2014)

Dave Campbell Men 160-199 2 / 20
Eric Kytola Men 160-199 2 / 20
David Dimarco Men 160-199 2 / 20
Leif Kytola Junior Men 1 / 4
Adam Oliver Junior Men 1 / 4
Sam Rosenberg Junior Men 1 / 4

Banana Belt Series - Banana Belt 2 (May 10 2014)

Leif Kytola Men 4 3 / 15
Adam Oliver Men 3 2 / 29
Bradley Taylor Masters Men 1/2/3 50+ 10 / 15
Eric Kytola Masters Men 1/2/3 40+ 17 / 26
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 40+ 22 / 26
Sal Collura Masters Men 1/2/3 40+ 23 / 26
Brendan Sheerin Junior 5 / 7

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 4 2014)

Leif Kytola Men 4 4 / 19
Adam Oliver Men 3 3 / 25
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 40+ 3 / 13

Eugene Roubaix (Apr 26 2014)

Gabrielle Lehnert Women Category 4/5 4 / 10
Brendan Sheerin Men Category 5 11 / 13
Brendan Sheerin Men Category 5 12 / 13
Leif Kytola Men Category 4 5 / 15
Adam Oliver Men Category 3 9 / 23
Nick Skenzick Men Category 1/2 10 / 20
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 5 / 15
Eric Kytola Masters Men 1/2/3 10 / 15
Sal Collura Masters Men 1/2/3 14 / 15

Kings Valley Road Race (Apr 12 2014)

Gabrielle Lehnert Women Category 4/5 5 / 30
Leif Kytola Men Category 4/5 5 / 44
Adam Oliver Men Category 3 2 / 44
Gus Elder Men Category 3 43 / 44
Dave Campbell Men Category 1/2 26 / 61
David Jackson Masters Men 60+ 3/4/5 1 / 4

Gorge Roubaix (Mar 30 2014)

Ben Elder Men Category 4/5 10 / 43
Gus Elder Men Category 3 22 / 42

Gorge Roubaix (Mar 29 2014)

Ben Elder Men Category 4/5 23 / 53
Dave Campbell Masters Men Category 1/2/3 16 / 21

Cherry Pie (Mar 23 2014)

Gabrielle Lehnert Women Category 4/5 1 / 23
Leif Kytola Men Category 4 5 / 30
Adam Oliver Men Category 3 3 / 48
Gus Elder Men Category 3 32 / 48
Timothy Shreve Men Category 3 45 / 48
David Jackson Masters Men 60+ 2 / 5
Dave Campbell Masters Men 40+ 4 / 31
James Bell Masters Men 4/5 50+ 20 / 24

Dirty Circles 3 (Mar 16 2014)

Sam Rosenberg Men 1/2/3 4 / 45

Dirty Circles 2 (Mar 9 2014)

Sam Rosenberg Men 1/2/3 2 / 48

Dirty Circles 1 (Mar 2 2014)

Sam Rosenberg Men 1/2/3 1 / 35

Jack Frost TT (Feb 23 2014)

Martin Lisk Men 4/5 18 / 64
James Bell Masters Men 50-59 28 / 35

Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 23 2014)

Samuel Rosenberg Men Junior 17-18 33 / 63

Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 23 2014)

Samuel Rosenberg Men Junior 17-18 6 / 63

Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 22 2014)

Samuel Rosenberg Men Junior 17-18 31 / 66

Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 21 2014)

Samuel Rosenberg Men Junior 17-18 40 / 67

Eugene Celebration Stage Race - Coburg TT (Aug 25 2013)

Gabrielle Lehnert Women 4/5 11 / 19
Kristina Hughes Women 1/2/3 6 / 20
Gus Elder Men 4/5 3 / 25
Leif Kytola Men 4/5 5 / 25
Martin Lisk Men 4/5 6 / 25
Sam Schartz Men 1/2 13 / 18
Dave Campbell Masters Men 40+ 2 / 12

Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium (Aug 25 2013)

Gabrielle Lehnert Women 4/5 7 / 18
Kristina Hughes Women 1/2/3 11 / 20
Leif Kytola Men 4/5 1 / 25
Martin Lisk Men 4/5 9 / 25
Gus Elder Men 4/5 11 / 25
Sam Schartz Men 1/2 1 / 16
Dave Campbell Masters Men 40+ 2 / 11

Eugene Celebration Stage Race - Briggs Hill RR (Aug 24 2013)

Gabrielle Lehnert Women 4/5 8 / 19
Kristina Hughes Women 1/2/3 6 / 20
Leif Kytola Men 4/5 7 / 29
Gus Elder Men 4/5 9 / 29
Martin Lisk Men 4/5 27 / 29
Sam Schartz Men 1/2 17 / 28
Dave Campbell Masters Men 40+ 2 / 13

Eugene Celebration Stage Race - McBeth Prologue (Aug 23 2013)

Gabrielle Lehnert Women 4/5 2 / 19
Kristina Hughes Women 1/2/3 6 / 20
Gus Elder Men 4/5 2 / 29
Leif Kytola Men 4/5 5 / 29
Martin Lisk Men 4/5 27 / 29
Sam Schartz Men 1/2 14 / 28
Dave Campbell Masters Men 40+ 3 / 13

Gresham Criterium (Aug 17 2013)

Sam Schartz Senior Men 2 / 27
Sal Collura Senior Men 21 / 27

Tour of Aufderheide (Aug 10 2013)

Kristina Hughes Women 1 / 10
Dave Campbell Men 3 / 50
David Dimarco Men 6 / 50
Tom Sanborn Men 12 / 50
Andy Stahl Men 18 / 50
Dan Sheerin Men 28 / 50

Cirque du Cycling (Aug 9 2013)

Sam Schartz Men 1/2 6 / 42

OBRA Time Trial (Aug 4 2013)

Martin Lisk Men 4/5 6 / 16
Kristina Hughes Masters Women 40-44 1 / 3
James Bell Masters Men 55-59 5 / 5
Gregg Magnus Masters Men 35-39 3 / 5

Northwest Juniors Classic Stage Race - GC (Aug 4 2013)

Gabrielle Lehnert Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 1 / 7
Samuel Rosenberg Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 1 / 32
Leif Kytola Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 13 / 32
Cameron Beard Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 20 / 32
Gus Elder Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 24 / 32
Adam Oliver Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 21 / 29

Northwest Juniors Classic Stage Race - RR (Aug 4 2013)

Gabrielle Lehnert Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 1 / 7
Samuel Rosenberg Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 1 / 30
Leif Kytola Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 11 / 30
Cameron Beard Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 22 / 30
Gus Elder Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 27 / 30
Adam Oliver Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 15 / 29

OBRA Criterium p/b Franz Bakery (Aug 3 2013)

Kristina Hughes Women Category 1/2 13 / 14
Kristina Hughes Women 1/2/3 27 / 28
Sam Schartz Senior Men 5 / 39
Kristina Hughes Masters Women 40-49 2 / 4
Sal Collura Masters Men 40-49 27 / 31

Northwest Juniors Classic Stage Race - Crit (Aug 3 2013)

Gabrielle Lehnert Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 1 / 7
Samuel Rosenberg Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 1 / 31
Leif Kytola Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 10 / 31
Cameron Beard Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 19 / 31
Gus Elder Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 24 / 31
Adam Oliver Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 26 / 29

Northwest Juniors Classic Stage Race - TT (Aug 3 2013)

Gabrielle Lehnert Women Cat 1/2/3/4/5 Junior 10-12 1 / 7
Samuel Rosenberg Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 1 / 32
Cameron Beard Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 7 / 32
Leif Kytola Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 17 / 32
Gus Elder Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 15-16 19 / 32
Adam Oliver Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 7 / 29

Vancouver Criterium (Jul 28 2013)

Sam Schartz Senior Men 29 / 42
Sal Collura Masters Men 40+ 25 / 27

Rolf Prima Downtown Criterium (Jul 21 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 1 / 7
Leif Kytola Men 4/5 4 / 29
Gus Elder Men 4/5 12 / 29
Martin Lisk Men 4/5 13 / 29
Sam Schartz Men 1/2/3 3 / 28
Nick Skenzick Men 1/2/3 7 / 28
Sal Collura Men 1/2/3 17 / 28
Tim Mayer Men 1/2/3 25 / 28
Rick Hammel Men 1/2/3 26 / 28

Montinore Road Race (Jul 14 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 6 / 18
Gus Elder Men Category 4/5 2 / 38

Redmond Downtown Criterium (Jul 13 2013)

Sean Wilson Men Category 4/5 7 / 13
Dave Campbell Masters Men 35+ Category 1/2/3 2 / 19

High Desert Omnium - Road Race—Men's OBRA Championship RR (Jul 7 2013)

Gus Elder Men 4/5 11 / 37
Adam Oliver Men 3 13 / 42
Leslie Lunas Masters Men 60+ 10 / 14
Sal Collura Masters Men 40+ 23 / 25

St. Honore Criterium (Jul 6 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 7 / 20
Kristina Hughes Women 1/2 6 / 14
Sal Collura Masters Men 40+ 1/2/3 26 / 29

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2013)

Gus Elder Men 4/5 3 / 18

Baker City Cycling Classic - Stage 3 (Jun 30 2013)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 5 / 11

Pringle Creek Criterium (Jun 30 2013)

Sam Schartz Men 1/2 2 / 13
Nick Skenzick Men 1/2 3 / 13
Sal Collura Masters Men 40+ 6 / 19

Baker City Cycling Classic - Stage 4 (Jun 30 2013)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 5 / 11

Baker City Cycling Classic - Stage 2 (Jun 29 2013)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 8 / 11

Baker City Cycling Classic - Stage 1 (Jun 28 2013)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 3 / 11

NWX Criterium (Jun 28 2013)

Sal Collura Men Pro/1/2 9 / 15

Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 16 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 8 / 11
Sam Rosenberg Senior Men 1/2/3 16 / 43
Dave Campbell Masters Men 35+ 2/3 8 / 46
Gabrielle Lehnert Junior Women 1 / 3

OBRA TTT (Jun 9 2013)

Kristina Hughes Senior Women 4 / 16
Nick Skenzick Senior Men 4 / 28
Dave Campbell Senior Men 4 / 28
Sam Rosenberg Senior Men 4 / 28
Sam Schartz Senior Men 4 / 28

Mary's Peak Hillclimb (Jun 8 2013)

Kristina Hughes Pro/1/2 Women 3 / 3
Leslie Lunas Men 60+ 15 / 17
Dave Campbell Men 40+ 3 / 9
Adam Oliver Junior 17-18 1 / 2
Gus Elder Category 4/5 Men 1 / 16

Hammer Velo Criterium (Jun 1 2013)

Sam Schartz Senior Men 4 / 63
Sam Rosenberg Senior Men 5 / 63
Sal Collura Senior Men 55 / 63
Martin Lisk Men Category 4/5 9 / 57
Martin Lisk Masters Men 40+ Category 3/4/5 37 / 38

Bend Don't Brake (May 25 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 12 / 20
Kristina Hughes Women 1/2 5 / 10
Sal Collura Masters Men 40+ 5 / 19
Martin Lisk Category 4/5 Men 8 / 32

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 19 2013)

Kristina Hughes Women Category 1/2 2 / 8
Dave Campbell Masters Men 35+ Category 1/2/3 2 / 27

Banana Belt Series - Banana Belt 2 (May 12 2013)

Kristina Hughes Women Category 1/2 5 / 12
Kristina Hughes Women 1/2/3 6 / 21
Sam Schartz Men Category 1/2 6 / 42
Sam Rosenberg Men Category 1/2 10 / 42
Dave Campbell Masters Men 35+ Category 1/2/3 3 / 19
Leslie Lunas Masters 60+ 10 / 11

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 5 2013)

Kristina Hughes Women Category 1/2 2 / 7
Gus Elder Men Category 4 24 / 35
Sam Schartz Men Category 1/2 5 / 47
David Jackson Masters Men 60+ 3 / 12
Dave Campbell Masters Men 35+ Category 1/2/3 1 / 21
Austin Fisher Junior 8 / 14

Eugene Roubaix (Apr 27 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 7 / 16
Kristina Hughes Women 1/2 5 / 11
Leif Kytola Men 5 7 / 25
Adam Oliver Men 3 12 / 28
Sam Schartz Men 1/2 4 / 37
Sam Rosenberg Men 1/2 16 / 37
Nick Skenzick Men 1/2 27 / 37
Dave Campbell Masters Men 40+ 1/2/3 1 / 34
Eric Kytola Masters Men 40+ 1/2/3 29 / 34
Timothy Shreve Masters Men 40+ 1/2/3 31 / 34
Leslie Lunas Masters 60+ Men 4/5 6 / 6

Volunteer Park Criterium (Apr 14 2013)

Samuel Rosenberg Men Junior Cat 1/2/3/4/5 15-16 1 / 10

Kings Valley Road Race (Apr 13 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 8 / 22
Kristina Hughes Women 1/2 7 / 14
Sam Schartz Pro/1/2/3 2 / 62
Sam Rosenberg Pro/1/2/3 13 / 62
Dave Campbell Pro/1/2/3 27 / 62
Nick Skenzick Pro/1/2/3 54 / 62
David Jackson Masters 60+ 1 / 5
Andy Stahl Masters 50+ 11 / 20
Leif Kytola Category 4/5 44 / 44

Crank Bicycles TT @ PIR (Mar 31 2013)

Kristina Hughes Senior Women (Pro/1/2) 2 / 2
Dave Campbell Masters Men 40+ 5 / 17

Gorge Roubaix (Mar 24 2013)

Kristina Hughes Women Category 1/2/3 9 / 25
Dave Campbell Masters Men 2/3 12 / 32
David Jackson Masters Men 2/3 22 / 32

Southern Oregon Time Trials-Series Standings (Mar 23 2013)

Donald Coker Masters Men 60+ 1 / 2

Dirty Circles (Mar 17 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 4 / 23
Sam Rosenberg Men 1/2/3 3 / 52
Sam Schartz Men 1/2/3 17 / 52
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 5 / 47

Southern Oregon Time Trials-Series Standings (Mar 16 2013)

Donald Coker Masters Men 60+ 2 / 3

Dirty Circles (Mar 10 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 8 / 10
Sam Rosenberg Men 1/2/3 3 / 38
Dave Campbell Men 1/2/3 20 / 38
Adam Oliver Men 1/2/3 35 / 38
Martin Lisk Masters Men 4/5 9 / 31
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 1 / 35
Kristina Hughes Masters Men 1/2/3 25 / 35

Southern Oregon Time Trials-Series Standings (Mar 9 2013)

Donald Coker Masters Men 60+ 3 / 4

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Mar 9 2013)

Martin Lisk Masters Men Category 4/5 4 / 18

Dirty Circles (Mar 3 2013)

Kristina Hughes Women 1/2/3 7 / 17
Sam Rosenberg Men 1/2/3 2 / 44
Dave Campbell Men 1/2/3 22 / 44
Dave Campbell Masters Men 1/2/3 8 / 36
David Jackson Masters Men 1/2/3 29 / 36

Jack Frost TT (Feb 24 2013)

David Jackson Masters Men 60+ 4 / 20
James Bell Masters Men 50-59 19 / 27

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Feb 23 2013)

Sam Rosenberg Category 1/2/3 8 / 40
Sam Schartz Category 1/2/3 36 / 40