Log In
 
 
Team Overview: Evolution Cycling Club p/b Long & Foster Also Known As
Team News Ticker Embed This
Team Race History
Blood, Sweat & Bacon Time Trial (Jul 13 2014)
Christine Fuentes Women Master 45+ (40 km ) 1 / 2
Wendy Ulmer Women Master 35+ (40 km ) 2 / 3
David Fuentes Men Master 35+ (40 km ) 1 / 11
Luis Infante Men Master 35+ (40 km ) 5 / 11
Dana Stryk Women Cat 1/2 (40 km ) 1 / 4
JBN Bicycle Race (Jul 13 2014)
Kelley Bethoney Women Masters 35-39 2 / 8
Giro di Coppi (Jul 12 2014)
* Scott wisseman Men Cat 5 57 / 62
Frederick Challenge Criterium - 2014 MABRA Senior Championships (Jul 6 2014)
Chas Ryan CATEGORY 4 MEN 30 / 48
Phil Steinschneider CATEGORY 4 MEN 37 / 48
Tania Steinschneider CATEGORY 3 WOMEN 14 / 14
Dave Fuentes CATEGORY 1-23 MEN 7 / 58
Dan Underwood CATEGORY 1-23 MEN 25 / 58
Christine Fuentes CATEGORY 1/2 WOMEN 14 / 14
Tour de Tysons (Jun 29 2014)
Dan Underwood Men Cat Pro/1/2/3 Senior 45 / 71
David Fuentes Men Cat Pro/1/2/3 Senior 67 / 71
Mike Esmonde Men Cat Pro/1/2/3 Senior 69 / 71
Ryan Bower Men Category 5 Novice 3 / 23
* Scott wisseman Men Category 5 Novice 5 / 23
David Dang Men Cat 4 Senior 66 / 73
David Duvall Men Cat 4 Senior 68 / 73
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 25 / 38
William Mchenry Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 27 / 38
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 37 / 38
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3/4 Senior 27 / 29
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 Senior 28 / 29
Jordan Cross Men Cat 3/4 Senior 13 / 65
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 Senior 33 / 65
Khang Le Men Cat 3/4 Senior 60 / 65
Victor Siegfried Men Open Masters 55+ 4 / 20
James Beazell Wintergreen Ascent (Jun 28 2014)
Ray Plewacki Men Masters 45-54 3 / 20
Gregg Hyde Men Masters 45-54 4 / 20
Wendy Ulmer Women 35+ 2 / 6
* Scott wisseman Men Cat 5 3 / 20
James Hargrove Men Masters 55-59 11 / 13
Mark Wlodarczak Men Cat 4 9 / 25
Jeffrey Eure Men Cat 4 10 / 25
Tom Merce Men Cat 4 23 / 25
Chad Billings Men Cat 4 24 / 25
Luis Infante Men Masters 35-44 7 / 9
Jordan Cross Men Cat 3 8 / 11
Manggon Comsan Men Cat 3 10 / 11
Two Cities Criterium (Jun 28 2014)
David Fuentes Men CAT 1/2/3 2 / 20
Mike Esmonde Men CAT 1/2/3 16 / 20
Dan Underwood Men CAT 1/2/3 17 / 20
Khang Le Men CAT 1/2/3 17 / 20
Christine Fuentes Women CAT 1/2/3 7 / 17
Gwenn Afton Women CAT 1/2/3 15 / 17
Jeff Erler Men CAT 3/4 11 / 30
Rick Barbera Men CAT 3/4 14 / 30
R Carney Men CAT 3/4 18 / 30
David Dang Men CAT 3/4 19 / 30
Khang Le Men CAT 3/4 23 / 30
Jake Nahorniak Men CAT 3/4 26 / 30
Hans Schenk Men CAT 3/4 27 / 30
Rick Barbera Men CAT 4/5 3 / 49
Jeff Erler Men CAT 4/5 12 / 49
Jake Nahorniak Men CAT 4/5 13 / 49
David Dang Men CAT 4/5 24 / 49
Hans Schenk Men CAT 4/5 35 / 49
David Duvall Men CAT 4/5 45 / 49
R Carney Men CAT 4/5 47 / 49
Robert Leach Men Masters 45+ 5 / 7
Phil Falconer Men Masters 45+ 6 / 7
Tour de Grandview (Jun 27 2014)
Tom Merce Men Cat 4/5 33 / 72
RGS Title/Prosperity Mortgage Brambleton Town Center Grand Prix (Jun 22 2014)
* Scott wisseman Men Cat 5 7 / 45
David Duvall Men Cat 4 26 / 51
2014 Church Creek Time Trial - #1 (Jun 21 2014)
Mitch Ferro Men Cat 3 40K ITT (40K ) 6 / 14
Khang Le Men Cat 3 40K ITT (40K ) 11 / 14
Temple Washington Men Cat 3 40K ITT (40K ) 14 / 14
Victor Siegfried Men Masters 40K ITT 55+ (40K ) 9 / 21
Tim Ellenwood Men Masters 40K ITT 55+ (40K ) 17 / 21
Jeffrey Ritter Men Masters 40K ITT 55+ (40K ) 19 / 21
Luis Infante Men Masters 40K ITT 35+ (40K ) 5 / 10
Wendy Ulmer Women Masters 40K ITT 35+ (40K ) 1 / 6
Mark Wlodarczak Men Cat 4 40K ITT (40K ) 2 / 22
Jeffrey Eure Men Cat 4 40K ITT (40K ) 16 / 22
Phil Steinschneider Men Cat 4 40K ITT (40K ) 17 / 22
Dana Stryk Women Cat 1/2 40K ITT (40K ) 1 / 3
Ray Plewacki Men Masters 40K ITT 45+ (40K ) 7 / 18
Phil Falconer Men Masters 40K ITT 45+ (40K ) 10 / 18
Christine Fuentes Women Masters 40K ITT 45+ (40K ) 2 / 5
Gwenn Afton Women Cat 3 40K ITT (40K ) 2 / 4
Tania Steinschneider Women Cat 3 40K ITT (40K ) 3 / 4
Carytown Bicycle Company Presents the Bryan Park Circuit Race 2014 (Jun 15 2014)
Dana Stryk Womens CAT 1/2/3 6 / 13
Wendy Ulmer Womens CAT 1/2/3 11 / 13
Dana Stryk Mens Masters 55+ 1 / 3
Khang Le Mens CAT 3/4 18 / 43
Jeff Erler Mens CAT 3/4 19 / 43
Jeff Erler Mens CAT 4/5 8 / 45
Tour of Washington County Stage Race - GC (Jun 15 2014)
Jordan Cross Men CAT 3/4 14 / 43
Chas Ryan Men CAT 4 37 / 48
Ray Plewacki Men Masters 45+ 13 / 27
Gregg Hyde Men Masters 45+ 25 / 27
Tour of Washington County Stage Race - Time Trial (Jun 15 2014)
Jordan Cross Men CAT 3/4 16 / 48
Chas Ryan Men CAT 4 30 / 51
Ray Plewacki Men Masters 45+ 12 / 33
Phil Falconer Men Masters 45+ 24 / 33
Mitch Ferro Men Masters 45+ 25 / 33
Gregg Hyde Men Masters 45+ 27 / 33
William Mchenry Men Masters 45+ 30 / 33
Tour of Washington County Stage Race - Criterium (Jun 15 2014)
Jordan Cross Men CAT 3/4 19 / 43
Chas Ryan Men CAT 4 43 / 49
Ray Plewacki Men Masters 45+ 19 / 27
Gregg Hyde Men Masters 45+ 25 / 27
Race Avenue Criterium (Jun 15 2014)
David Fuentes Men Masters 35-39 2 / 46
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 9 / 34
Tour of Washington County Stage Race - Road Race (Jun 14 2014)
Ray Plewacki Men Masters 45+ 21 / 37
William Mchenry Men Masters 45+ 26 / 37
Phil Falconer Men Masters 45+ 27 / 37
Gregg Hyde Men Masters 45+ 29 / 37
Mitch Ferro Men Masters 45+ 32 / 37
James Stroud Men Masters 45+ 37 / 37
Victor Siegfried Men Masters 55+ 4 / 10
Jeff Erler Men Masters CAT 3-4 35+ 22 / 40
Mark Wlodarczak Men Masters CAT 3-4 35+ 30 / 40
Chas Ryan Men CAT 4 39 / 61
Jordan Cross Men CAT 3/4 22 / 60
Tour of Washington County Kick-Off Classic Criterium (Jun 13 2014)
Dan Underwood Men PRO 1/2/3 46 / 58
Khang Le Men CAT 3/4 18 / 29
Victor Siegfried Men Masters 55+ 3 / 12
Phil Falconer Men Masters 45+ 20 / 21
Air Force Association Cycling Classic (Jun 8 2014)
Mike Esmonde Men Cat 2/3 5 / 35
Dan Underwood Men Cat 2/3 31 / 35
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 41 / 43
The Peter Teeuwen Memorial 23 Mile Time Trial #1 & the Virginia AGE-graded STATE CHAMPIONSHIPS (Jun 8 2014)
Christine Fuentes Women 45+ 1 / 3
Wendy Ulmer Women 35+ 1 / 2
Tania Steinschneider Women 35+ 2 / 2
Tim Ellenwood Masters 55+ 10 / 16
Jeffrey Ritter Masters 55+ 11 / 16
Ray Plewacki Masters 45+ 7 / 18
Ted Michaels Masters 35+ 1 / 8
Luis Infante Masters 35+ 4 / 8
Phil Steinschneider Cat 4 11 / 16
Khang Le Cat 1/2/3 7 / 8
Air Force Association Cycling Classic - Day 1 (Jun 7 2014)
Victor Siegfried Men Master 50+ 8 / 11
Mike Esmonde Men Master 35+ 2 / 25
Mark Austin Men Master 35+ 7 / 25
Luis Infante Men Master 35+ 21 / 25
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 40 / 42
Mark Austin Men Cat 2/3 24 / 71
Greenbelt Park Training Race Series (Jun 4 2014)
Ryan Bower Men Cat 5 C 3 / 27
Leonardtown Criterium (Jun 1 2014)
David Fuentes Men Cat 1/2/3 7 / 30
Mike Esmonde Men Cat 1/2/3 27 / 30
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 4 / 12
David Saunders Men Cat 4 Masters 35+ 15 / 25
Chas Ryan Men Cat 4 Masters 35+ 20 / 25
NJ State RR Champs (Jun 1 2014)
Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3/4 6 / 11
McDonalds Tri State Criterium (May 31 2014)
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 8 / 12
Ride Sally Ride (May 31 2014)
Jeff Erler Men Masters 35+ Cat 3/4 21 / 54
Chad Billings Men Masters 35+ Cat 3/4 29 / 54
Phil Steinschneider Men Masters 35+ Cat 3/4 45 / 54
Mitch Ferro Men Masters 35+ Cat 3/4 48 / 54
Mark Wlodarczak Men Masters 35+ Cat 3/4 52 / 54
Khang Le Men Cat 1/2/3 61 / 79
Jake Nahorniak Men Cat 5 2 / 55
Rick Barbera Men Cat 5 3 / 55
Ryan Bower Men Cat 5 7 / 55
Todd Kinkead Men Cat 5 40 / 55
Tim Ellenwood Men Cat 5 50 / 55
Jeff Erler Men Cat 4 14 / 74
Phil Steinschneider Men Cat 4 22 / 74
James Stroud Men Cat 4 29 / 74
Mark Wlodarczak Men Cat 4 36 / 74
Chad Billings Men Cat 4 41 / 74
R Carney Men Cat 4 58 / 74
Dan Denenberg Men Cat 4 70 / 74
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 9 / 15
Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 13 / 15
Gregg Hyde Men Masters 45+ 13 / 37
Jeff Erler Men Masters 45+ 18 / 37
Ray Plewacki Men Masters 45+ 19 / 37
Luis Infante Men Masters 35+ 10 / 23
Mark Austin Men Masters 35+ 14 / 23
Jordan Cross Men Masters 35+ 15 / 23
Khang Le Men Cat 3 32 / 38
Tour of Somerville (May 26 2014)
Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2 Ncc 2 33 / 55
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 Ncc 2 47 / 55
Fort Ritchie Classic Criterium (May 25 2014)
Dana Stryk Women OPEN Master 45+ 1 / 3
Robert Leach Men CAT 3/4 Master 35+ 24 / 43
Jordan Cross Men CAT 3/4 Master 35+ 38 / 43
Phil Falconer Men CAT 3/4 Master 35+ 42 / 43
Victor Siegfried Men OPEN Master 55-64 8 / 23
Phil Falconer Men OPEN Master 45-54 28 / 41
James Stroud Men OPEN Master 45-54 31 / 41
Robert Leach Men OPEN Master 45-54 32 / 41
Ray Plewacki Men OPEN Master 45-54 33 / 41
Victor Siegfried Men OPEN Master 45-54 38 / 41
Phil Steinschneider Men OPEN Master 45-54 39 / 41
Dan Underwood Men OPEN Master 35-44 5 / 38
Mike Esmonde Men OPEN Master 35-44 8 / 38
Ray Plewacki Men OPEN Master 35-44 23 / 38
Luis Infante Men OPEN Master 35-44 35 / 38
Jordan Cross Men OPEN Master 35-44 36 / 38
Wendy Ulmer Women OPEN Master 35-44 2 / 5
Tania Steinschneider Women OPEN Master 35-44 5 / 5
Mountain Massacree (May 24 2014)
Ted Michaels Masters 35+ 3 / 7
Mark Austin Masters 35+ 4 / 7
Jordan Cross Masters 35+ 6 / 7
Victor Siegfried Masters 55+ 4 / 8
Dana Stryk Cat 1/2/3 Women 7 / 7
Ray Plewacki Masters 45+ 12 / 18
Raritan Cycling Classic (May 24 2014)
Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3 11 / 21
Richmond Road Race (May 18 2014)
Luis Infante Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 18 / 37
David Fuentes Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 31 / 37
Jeff Erler Men Cat 4 Senior 18+ 14 / 57
David Dang Men Cat 4 Senior 18+ 24 / 57
David Saunders Men Cat 4 Senior 18+ 36 / 57
Tom Merce Men Cat 4 Senior 18+ 55 / 57
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 15 / 26
Wendy Ulmer Women Open Senior 18+ 7 / 30
Christine Fuentes Women Open Senior 18+ 26 / 30
Kelly Cup (May 18 2014)
Phil Steinschneider Men CAT 4/5 25 / 50
Mike Esmonde Men Masters 35+ 3 / 11
Dan Underwood Men Masters 35+ 5 / 11
Tania Steinschneider Women CAT 3 2 / 2
William Mchenry Men Masters CAT 3/4 35+ 22 / 26
Victor Siegfried Men Masters 55+ 3 / 20
Meadows Farm Circuit Race (May 17 2014)
Wendy Ulmer Women CAT 1/2/3 Senior 18+ 4 / 8
Dana Stryk Women CAT 1/2/3 Senior 18+ 5 / 8
David Fuentes Men CAT 1/2/3 Senior 18+ 3 / 16
Luis Infante Men CAT 1/2/3 Senior 18+ 6 / 16
Jeff Erler Men CAT 3/4 Senior 18+ 28 / 53
Christine Fuentes Women Open Senior 18+ 3 / 8
Bank of America Wilmington Grand Prix (May 17 2014)
Dan Underwood Men CAT 2/3 48 / 57
Mike Esmonde Men CAT 2/3 51 / 57
Kelley Bethoney Women PRO CAT 1/2 46 / 55
Sleepy Hole Smackdown (May 10 2014)
David Saunders Mens CAT 4 14 / 24
Poolesville Road Race (May 10 2014)
James Stroud Men Cat 4 Beginner 22 / 54
Tom Merce Men Cat 4 Beginner 29 / 54
Todd Kinkead Men Cat 5 Novice 26 / 46
Mark Madden Men Cat 5 Novice 29 / 46
David Duvall Men Cat 5 Novice 33 / 46
Lex Turner Men Cat 5 Novice 46 / 46
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 17 / 27
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 55+ 3 / 10
The Bunny Hop Criterium (May 4 2014)
David Fuentes Men Open Masters 35+ 1 / 20
Mike Esmonde Men Open Masters 35+ 5 / 20
Dan Underwood Men Open Masters 35+ 7 / 20
Victor Siegfried Men Open Masters 35+ 10 / 20
Jordan Cross Men Open Masters 35+ 14 / 20
Luis Infante Men Open Masters 35+ 16 / 20
Victor Siegfried Men Masters 55+ 2 / 22
Jeffrey Eure Men Cat 4 Novice 8 / 52
Phil Steinschneider Men Cat 4 Novice 33 / 52
Mark Wlodarczak Men Cat 4 Novice 35 / 52
Jeff Erler Men Cat 4 Novice 37 / 52
Kelley Bethoney Women Open Senior 6 / 14
Christine Fuentes Women Open Senior 8 / 14
Wendy Ulmer Women Open Senior 10 / 14
William Mchenry Men Open Masters 45+ 18 / 31
Tania Steinschneider Women Cat 3 Senior 4 / 7
Rick Barbera Men Cat 5 3 / 39
Jake Nahorniak Men Cat 5 4 / 39
David Dang Men Cat 5 15 / 39
Mark Madden Men Cat 5 19 / 39
Tim Ellenwood Men Cat 5 30 / 39
Andrew Henle Men Cat 5 32 / 39
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 Senior 19 / 60
Jeff Erler Men Cat 3/4 Masters 35+ 9 / 36
William Mchenry Men Cat 3/4 Masters 35+ 21 / 36
Jordan Cross Men Cat 3/4 Masters 35+ 27 / 36
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 Masters 35+ 29 / 36
Christine Fuentes Women Open Masters 45+ 2 / 5
Wendy Ulmer Women Open Masters 35+ 4 / 9
Tania Steinschneider Women Open Masters 35+ 6 / 9
Richmond 2015 Criterium (May 3 2014)
Dan Underwood Men Master Cat 1-234 35+ 3 / 18
Luis Infante Men Master Cat 1-234 35+ 4 / 18
Victor Siegfried Men Master Cat 1-234 35+ 10 / 18
Meredith Ehn Women Cat 1-23 5 / 25
Dana Stryk Women Cat 1-23 11 / 25
Kelley Bethoney Women Cat 1-23 17 / 25
Christine Fuentes Women Cat 1-23 23 / 25
Wendy Ulmer Women Cat 1-23 24 / 25
The Melford Circuit Race (Apr 27 2014)
Christine Fuentes Women Open Master 45+ 3 / 5
Tania Steinschneider Women Open Master 35+ 2 / 5
Manggon Comsan Men Cat 3 Senior 2 / 35
Khang Le Men Cat 3 Senior 20 / 35
Tom Begley Men Cat 5 Category 33 / 55
Tim Ellenwood Men Cat 5 Category 45 / 55
Rick Barbera Men Cat 5 Category 55 / 55
Jeff Erler Men Cat 4 Novice 11 / 49
James Stroud Men Cat 4 Novice 22 / 49
Phil Steinschneider Men Cat 4 Novice 33 / 49
Tom Merce Men Cat 4 Novice 36 / 49
Volunteer Park Criterium (Apr 27 2014)
Colin Mckenna Men Cat 4 Senior 23 / 33
Tour of Page County - GC (Apr 27 2014)
Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 5
Dana Stryk Women CAT 1/2 8 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 3 / 10
Dan Underwood Men MASTER 35+ 9 / 10
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 9 / 14
Tour of Page County - Criterium (Apr 27 2014)
Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 5
Dana Stryk Women CAT 1/2 9 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 5 / 10
Dan Underwood Men MASTER 35+ 10 / 10
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 10 / 14
Binghamton Circuit Race (Apr 27 2014)
Nate Seymour Men Masters 35+ 4 / 7
Tour of Page County- Time Trial (Apr 27 2014)
Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 5
Dana Stryk Women CAT 1/2 7 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 6 / 10
Dan Underwood Men MASTER 35+ 10 / 10
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 8 / 25
Robert Leach Men MASTER 45+ 15 / 25
Phil Falconer Men MASTER 45+ 25 / 25
Tour of Page County- Road Race (Apr 26 2014)
Victor Siegfried Men MASTER 55+ 3 / 6
Dana Stryk Women CAT 1/2 8 / 10
Luis Infante Men MASTER 35+ 4 / 13
Dan Underwood Men MASTER 35+ 11 / 13
Ray Plewacki Men MASTER 45+ 13 / 30
Robert Leach Men MASTER 45+ 23 / 30
Phil Falconer Men MASTER 45+ 27 / 30
2014 Philadelphia Naval Yard Criterium (Apr 19 2014)
Kelley Bethoney Women Category1/2/3 14 / 27
Chantilly Circuit Race (Apr 12 2014)
Khang Le Men Cat 3 Senior 26 / 37
Gregg Hyde Men Cat 3 Senior 27 / 37
Mitch Ferro Men Cat 3 Senior 37 / 37
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Masters 55+ 2 / 18
Temple Washington Men Cat 1/2/3/4 Masters 55+ 16 / 18
Jeff Erler Men Cat 4 Senior 4 / 81
R Carney Men Cat 4 Senior 24 / 81
Chad Billings Men Cat 4 Senior 37 / 81
Tom Merce Men Cat 4 Senior 39 / 81
Phil Steinschneider Men Cat 4 Senior 41 / 81
Mark Wlodarczak Men Cat 4 Senior 57 / 81
David Saunders Men Cat 4 Senior 71 / 81
Tania Steinschneider Women Cat 3 Senior 6 / 11
Gwenn Afton Women Cat 3 Senior 10 / 11
Mike Esmonde Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 1 / 30
David Fuentes Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 4 / 30
Luis Infante Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 25 / 30
Chad Billings Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 27 / 30
Luis Infante Men Cat 1/2/3 Senior 32 / 70
David Fuentes Men Cat 1/2/3 Senior 44 / 70
Khang Le Men Cat 1/2/3 Senior 47 / 70
Manggon Comsan Men Cat 1/2/3 Senior 70 / 70
Kelley Bethoney Women Cat 1/2 Senior 9 / 22
Dana Stryk Women Cat 1/2 Senior 10 / 22
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 Senior 21 / 22
Christine Fuentes Women Cat 1/2 Senior 22 / 22
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 11 / 31
William Mchenry Men Cat 3/4 Masters 35+ 17 / 31
Phil Falconer Men Cat 3/4 Masters 35+ 23 / 31
Jeff Erler Men Cat 3/4 Masters 35+ 26 / 31
Temple Washington Men Cat 3/4 Masters 35+ 28 / 31
David Saunders Men Cat 3/4 Masters 35+ 30 / 31
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 14 / 26
James Stroud Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 17 / 26
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 25 / 26
William Mchenry Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 26 / 26
Rick Barbera Men Cat 5 Senior 3 / 52
Jake Nahorniak Men Cat 5 Senior 7 / 52
David Dang Men Cat 5 Senior 17 / 52
Todd Kinkead Men Cat 5 Senior 21 / 52
David Duvall Men Cat 5 Senior 26 / 52
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 31 / 52
Mark Madden Men Cat 5 Senior 41 / 52
Andrew Henle Men Cat 5 Senior 52 / 52
Conquer the Canal Time Trial (Apr 5 2014)
Nate Seymour Men Open Master 35+ 4 / 7
All American Road Race (Apr 5 2014)
Ryan Bower Men MASTERS CAT 5 35+ 7 / 53
Conquer the Canal Time Trial (Apr 5 2014)
Nate Seymour Masters 35+ 4 / 7
Jefferson Cup Road Race (Mar 30 2014)
Mike Esmonde Men Masters 1/2/3 35+ 4 / 11
Dan Underwood Men Masters 1/2/3 35+ 9 / 11
David Fuentes Men Masters 1/2/3 35+ 10 / 11
Luis Infante Men Masters 1/2/3 35+ 11 / 11
Khang Le Men Cat 3/4 24 / 60
Jordan Cross Men Masters 3/4 35+ 5 / 10
Gregg Hyde Men Masters 3/4 35+ 6 / 10
Martin Pemberton Men Cat 5 34 / 46
Victor Siegfried Men Masters 55+ 2 / 12
James Stroud Men Cat 4 19 / 41
David Saunders Men Cat 4 20 / 41
Jeff Erler Men Cat 4 21 / 41
R Carney Men Cat 4 23 / 41
Tom Merce Men Cat 4 31 / 41
Hans Schenk Men Cat 4 41 / 41
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 5 / 14
Kelley Bethoney Women Cat 1/2 9 / 14
Ray Plewacki Men Masters 45+ 14 / 21
Black Hills Circuit Race (Mar 23 2014)
David Dang Men Cat 5 17 / 56
Rick Barbera Men Cat 5 56 / 56
Tom Merce Ment Cat 4 21 / 69
Jeff Erler Ment Cat 4 22 / 69
Rick Barbera Men Cat 4/5 32 / 74
Jeff Erler Men Cat 4/5 84 / 74
Khang Le Men Cat 3/4 11 / 70
Jordan Cross Men Cat 3/4 55 / 70
Mike Esmonde Masters 35+ 4 / 66
David Fuentes Masters 35+ 8 / 66
Jordan Cross Masters 35+ 11 / 66
Luis Infante Masters 35+ 27 / 66
Ray Plewacki Masters 35+ 34 / 66
Dan Underwood Masters 35+ 41 / 66
Geoff Hughes Masters 35+ 51 / 66
James Stroud Masters 35+ 57 / 66
Richmond International Raceway Criterium (Mar 22 2014)
Manggon Comsan Men Cat 3 Senior 18+ 2 / 35
Khang Le Men Cat 3 Senior 18+ 14 / 35
Victor Siegfried Men Open Masters 35-55 18 / 57
Ray Plewacki Men Open Masters 35-55 20 / 57
Gregg Hyde Men Open Masters 35-55 55 / 57
Luis Infante Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 6 / 51
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3 Senior 18+ 30 / 51
Andrew Henle Men Cat 5 Senior 18+ 36 / 47
Mark Madden Men Cat 5 Senior 18+ 38 / 47
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 18+ 40 / 47
Gwenn Afton Women Open Masters 45+ 2 / 4
Morgantown Road Race (Mar 22 2014)
Robert Leach Men Open Masters 50 59 6 / 17
Shamrock Criterium (Mar 15 2014)
Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2/3 5 / 13
Team Integrity Winter Training series (Feb 23 2014)
Rick Barbera Men Cat 5 7 / 9
William & Mary Tidewater Winter Classic (Feb 22 2014)
Luis Infante Men 1/2/3 19 / 44
Khang Le Men 1/2/3 37 / 44
Christine Fuentes Women 1/2/3 4 / 5
Andrew Henle Men 5 36 / 52
Jeff Erler Men 4 19 / 50
Tom Merce Men 4 22 / 50
R Carney Men 4 24 / 50
Geoff Hughes Men 45+ 3 / 24
Victor Siegfried Men 45+ 7 / 24
Deep Blue Time Trial (Oct 5 2013)
Robert Leach MASTER MEN 45+ 3 / 8
Mark Wlodarczak NOVICE CAT 4 MEN 1 / 5
Jeff Eure NOVICE CAT 4 MEN 4 / 5
Hempfield Road Race (Sep 14 2013)
Mitch Ferro Men Category3/4 40+ 16 / 27
Hans Schenk Men Category3/4 40+ 18 / 27
Hans Schenk Men Category4/5 57 / 63
Ernie Simpson Memorial 20K Time Trial (Sep 8 2013)
Robert Leach Men Master 45-54 2 / 7
Geoff Hughes Men Master 45-54 7 / 7
Ted Michaels Men Master 35-44 2 / 7
Mitch Ferro Men Cat 3 3 / 5
Lance Mitchell Men Cat 4 2 / 7
Mark Wlodarczak Men Cat 4 3 / 7
Jeffrey Eure Men Cat 4 5 / 7
49th Debaets-Devos Pro-Am Memorial Bicycle Race (Sep 2 2013)
Tom Begley Men CAT 5 35+ 20 / 29
Union Grove Road Race (Aug 31 2013)
Melissa Ferro Women Category3/4 15 / 18
Victor Siegfried Men Category3/4 50+ 2 / 21
Ray Plewacki Men Category3/4 50+ 8 / 21
Mitch Ferro Men Category3/4 40+ 19 / 28
2013 MABRA and MD/DC/DE/VA Track Championship (Aug 25 2013)
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 1 / 3
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 Master Women 45+ 1 / 3
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 3 / 8
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 4 / 8
the Dawg Days of Summer (Aug 18 2013)
Dan Underwood Men 35+ CAT 3/4 MASTERS 1 / 36
Dan Underwood Men CAT 3 NOVICE 3 / 28
Khang Le Men CAT 3 NOVICE 25 / 28
Christine Fuentes Women 45+ MASTERS 2 / 3
Hans Schenk Men CAT 4 NOVICE 3 / 33
Christine Fuentes Women CAT 1/2/3/4 SENIOR 7 / 15
Victor Siegfried Men 45+ MASTERS 14 / 25
Geoff Hughes Men 45+ MASTERS 25 / 25
2013 MABRA Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 17 2013)
Dana Stryk Women Cat 1/2/3/4/5 Cat 1/2 18+ 4 / 4
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 3 18+ 3 / 6
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 1 / 8
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 4 / 8
Linda Lotto Women Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 6 / 8
Jeffrey Ritter Men Cat 1/2/3/4/5 Master 55+ 14 / 18
James Hargrove Men Cat 1/2/3/4/5 Master 55+ 17 / 18
Luis Infante Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 1/2 18+ 18 / 19
Melissa Ferro Women Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 7 / 15
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 3 / 21
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 6 / 21
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 10 / 21
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 14 / 21
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4/5 Master 45+ 16 / 21
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 3 / 4
Tyra Rivkin Women Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 4 / 4
Lance Mitchell Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 3 / 18
Dan Denenberg Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 7 / 18
Phil Steinschneider Men Cat 1/2/3/4/5 Cat 4 18+ 8 / 18
The Peter Teeuwen Memorial Omnium 23 Mile Time Trial #2 and the Virginia AGE-graded STATE CHAMPIONSHIPS (Aug 11 2013)
Ray Plewacki Masters 45+ 4 / 14
Mitch Ferro Masters 45+ 5 / 14
James Hargrove Masters 55+ 14 / 17
Christine Fuentes Women 45+ 2 / 5
7th Annual Tour de Millersburg GC (Aug 11 2013)
Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 17 / 23
Brian Meadowcroft Men Category 4 6 / 34
Jeff Erler Men Category 4 9 / 34
Khang Le Men Category 4 13 / 34
7th Annual Tour de Millersburg (Aug 11 2013)
Kelley Bethoney Women CAT 1/2/3 22 / 23
Jeff Erler Men CAT 4 9 / 36
Brian Meadowcroft Men CAT 4 12 / 36
Khang Le Men CAT 4 17 / 36
The Chesapeake Criterium & the Virginia Senior State Championships (Aug 10 2013)
Christine Fuentes Women 1234 9 / 16
Dan Underwood Cat 3 2 / 35
Chad Billings Cat 3 13 / 35
Ray Plewacki Cat 3 25 / 35
Mitch Ferro Cat 3 28 / 35
7th Annual Tour de Millersburg Time Trial (Aug 10 2013)
Brian Meadowcroft Men Category 4 6 / 37
Khang Le Men Category 4 9 / 37
Jeff Erler Men Category 4 14 / 37
Dana Stryk Women Category 1/2/3 16 / 27
Wendy Ulmer Women Category 1/2/3 17 / 27
Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 20 / 27
7th Annual Tour de Millersburg Criterium (Aug 10 2013)
Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 12 / 26
Wendy Ulmer Women Category 1/2/3 24 / 26
Brian Meadowcroft Men Category 4 9 / 36
Jeff Erler Men Category 4 11 / 36
Khang Le Men Category 4 15 / 36
Highway to Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 10 2013)
Phil Falconer Masters Men 45+ 13 / 16
Phil Steinschneider Masters Men 35+ 6 / 6
Gwenn Afton Women Category 3 2 / 4
Tania Steinschneider Women Category 3 3 / 4
Phil Falconer Men Category 3 8 / 10
Phil Steinschneider Men Category 4 18 / 21
Gwenn Afton Masters Women 45+ 3 / 4
Tania Steinschneider Masters Women 35+ 3 / 4
Bryan Park Circuit Race (Aug 4 2013)
Khang Le Men's CAT 4/5 4 / 52
Khang Le Men's CAT 3/4 13 / 53
ColoBikeLaw.com Lookout Mountain Hill climb (Aug 3 2013)
Lukasz Majewski Men SM 3 23 / 25
Page Valley Road Race (Aug 3 2013)
Geoff Hughes Men Masters 45 17 / 18
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 9 / 12
Kelley Bethoney Women Cat 1/2 10 / 12
Chad Billings Men 4 15 / 65
Jeff Erler Men 4 18 / 65
Khang Le Men 4 35 / 65
Tom Merce Men 4 38 / 65
Brian Meadowcroft Men 4 45 / 65
Manggon Comsan Men 3 23 / 48
Miller School Road Race (Jul 28 2013)
Dana Stryk WOMEN 45+ 1 / 5
Christine Fuentes WOMEN 45+ 3 / 5
Wendy Ulmer WOMEN 35+ 8 / 10
Victor Siegfried MASTER MEN 45+ 17 / 36
Ray Plewacki MASTER MEN 45+ 24 / 36
Geoff Hughes MASTER MEN 45+ 25 / 36
Robert Leach MASTER MEN 45+ 29 / 36
Michael Satterfield MASTER MEN 45+ 34 / 36
Dan Underwood MASTER MEN 35+ CAT 3-4 6 / 12
Mitch Ferro MASTER MEN 35+ CAT 3-4 9 / 12
Emily Huebner JUNIOR 15-18 WOMEN 1 / 2
Shenandoah Time Trial (Jul 27 2013)
Robert Leach Men Master 45+ 8 / 17
Christine Fuentes Women Master 45+ 2 / 8
Linda Lotto Women Master 45+ 4 / 8
Luis Infante Men Cat 1/2 14 / 14
Lance Mitchell Men Cat 4 3 / 18
Mark Wlodarczak Men Cat 4 7 / 18
Chad Billings Men Cat 4 10 / 18
Dan Denenberg Men Cat 4 11 / 18
Khang Le Men Cat 4 14 / 18
Chris Carlson Men Cat 4 15 / 18
Melissa Ferro Mixed Cat 1/2/3/4/5 Eddy Merckx Class 19 / 26
Jeffrey Ritter Men Master 55+ 12 / 16
Phil Steinschneider Men Master 35+ 12 / 12
Manggon Comsan Men Cat 3 3 / 15
Ray Plewacki Men Cat 3 6 / 15
Victor Siegfried Men Cat 3 8 / 15
Mitch Ferro Men Cat 3 10 / 15
Mark Madden Men Cat 5 12 / 16
Dana Stryk Women Cat 1/2 4 / 6
Wendy Ulmer Women Master 35+ 2 / 6
Tania Steinschneider Women Master 35+ 4 / 6
Greenbelt Park Training Race Series (Jul 24 2013)
David Saunders Men Cat 5 C 12 / 26
French Broad Cycling Classic - Crit (Jul 21 2013)
Brian Meadowcroft Men CAT 4 20 / 48
French Broad Cycling Classic - RR (Jul 20 2013)
R Carney Men MASTERS 50+ 34 / 41
Brian Meadowcroft Men CAT 4 24 / 62
Lost River Classic (Jul 20 2013)
Luis Infante Men Pro/Cat 1/2/3 21 / 28
Jeffrey Eure Men Cat 4 38 / 42
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 4 / 4
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 35-44 8 / 11
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 7 / 23
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 14 / 23
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 20 / 23
French Broad Cycling Classic - TT (Jul 19 2013)
R Carney Men MASTERS 50+ 25 / 28
Brian Meadowcroft Men CAT 4 13 / 39
Giro di Coppi (Jul 13 2013)
Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 8 / 13
Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3 12 / 13
Tom Merce Men 4 17 / 59
Brian Meadowcroft Men 4 19 / 59
Jeff Erler Men 4 26 / 59
R Carney Men 4 48 / 59
Khang Le Men 4 50 / 59
Phil Steinschneider Men 4 52 / 59
Jordan Cross Men 3 34 / 56
Phil Falconer Men 3 47 / 56
Manggon Comsan Men 3 51 / 56
Patrick Loerch Men 5 40 / 49
Mark Madden Men 5 41 / 49
Martin Pemberton Men 5 45 / 49
Dan Underwood Men Masters Men 35+ 3/4 7 / 53
Robert Leach Men Masters Men 35+ 3/4 34 / 53
MABRA Age Graded Criterium Championships (Jul 7 2013)
Dan Underwood Men CAT 3-4 MASTER 35+ 1 / 37
Mitch Ferro Men CAT 3-4 MASTER 35+ 28 / 37
Phil Falconer Men CAT 3-4 MASTER 35+ 35 / 37
Michael Satterfield Men OPEN MASTER 45+ 10 / 34
Victor Siegfried Men OPEN MASTER 45+ 14 / 34
Ray Plewacki Men OPEN MASTER 45+ 17 / 34
Robert Leach Men OPEN MASTER 45+ 21 / 34
Phil Falconer Men OPEN MASTER 45+ 22 / 34
Geoff Hughes Men OPEN MASTER 45+ 27 / 34
Mitch Ferro Men OPEN MASTER 45+ 28 / 34
Dana Stryk Women OPEN MASTER 45+ 1 / 8
Christine Fuentes Women OPEN MASTER 45+ 3 / 8
Gwenn Afton Women OPEN MASTER 45+ 5 / 8
Tania Steinschneider Women OPEN MASTER 35+ 2 / 5
David Duvall Men CAT 5 SENIOR 4 / 17
Mark Madden Men CAT 5 SENIOR 6 / 17
Pj Dailey Men CAT 5 SENIOR 16 / 17
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 20 / 21
Hagerstown Challenge Criterium (Jul 6 2013)
David Duvall Men CAT 5 SENIOR 5 / 14
Mark Madden Men CAT 5 SENIOR 7 / 14
Kelley Bethoney Women CAT 1/2 SENIOR 4 / 12
Wendy Ulmer Women CAT 1/2 SENIOR 5 / 12
Dana Stryk Women CAT 1/2 SENIOR 6 / 12
Christine Fuentes Women CAT 1/2 SENIOR 8 / 12
Tania Steinschneider Women CAT 3 SENIOR 3 / 6
Gwenn Afton Women CAT 3 SENIOR 5 / 6
Brian Meadowcroft Men CAT 4 SENIOR 16 / 39
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 33 / 39
Dan Underwood Men CAT 3 SENIOR 7 / 38
Phil Falconer Men CAT 3 SENIOR 23 / 38
Chesco Road Race (Jul 4 2013)
Dana Stryk Women Category 1/2/3 20 / 31
Kelley Bethoney Women Category 1/2/3 24 / 31
Course de Evesham-Marlton-Evesham (Jun 30 2013)
Kelley Bethoney Women Cat1/2/3/4 Open 2 / 6
Tour de Tysons (Jun 30 2013)
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4 11 / 17
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 11 / 49
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 25 / 49
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 30 / 49
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 40+ 33 / 49
Dan Underwood Men Cat 3 28 / 58
Ray Plewacki Men Cat 3 50 / 58
Manggon Comsan Men Cat 3 54 / 58
Khang Le Men Cat 4 11 / 52
Phithak Baingam Men Cat 4 21 / 52
Brian Meadowcroft Men Cat 4 27 / 52
Tom Merce Men Cat 4 34 / 52
Hans Schenk Men Cat 4 37 / 52
Pj Dailey Men Cat 4 49 / 52
David Duvall Men Cat 5 10 / 47
Tom Begley Men Cat 5 25 / 47
Tim Ellenwood Men Cat 5 34 / 47
Mark Madden Men Cat 5 36 / 47
Road Warrior 50 (Jun 29 2013)
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 6 / 11
Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 11 / 11
Robert Leach Men Cat 3/4 40+ 8 / 36
Phil Falconer Men Cat 3/4 40+ 12 / 36
Manggon Comsan Men Cat 3 5 / 31
Khang Le Men Cat 4 3 / 62
R Carney Men Cat 4 36 / 62
David Duvall Men Cat 5 40+ 4 / 30
Mark Madden Men Cat 5 40+ 18 / 30
Martin Pemberton Men Cat 5 40+ 24 / 30
Herman Miller Brickyard Criterium (Jun 29 2013)
Jeff Erler Men CAT 3/4 45 / 58
RGS Title Reston Town Center Grand Prix (Jun 23 2013)
Linda Lotto Women Cat 4 Novice 8 / 11
John Scoggin Men Cat 5 Novice 23 / 35
Tom Begley Men Cat 5 Novice 29 / 35
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 Senior 2 / 14
Kelley Bethoney Women Cat 1/2/3 Senior 5 / 14
Wendy Ulmer Women Cat 1/2/3 Senior 7 / 14
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 Senior 8 / 14
Dan Underwood Men Cat 3/4 Master 35+ 2 / 48
Jordan Cross Men Cat 3/4 Master 35+ 14 / 48
Michael Satterfield Men Cat 3/4 Master 35+ 28 / 48
Gwenn Afton Women Cat 3 Senior 8 / 8
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 6 / 15
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 14 / 31
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 16 / 31
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 20 / 31
Phil Falconer Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 23 / 31
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 26 / 31
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Master 45+ 29 / 31
Manggon Comsan Men Cat 3/4 Senior 2 / 63
Phithak Baingam Men Cat 4 Novice 10 / 59
Jeff Erler Men Cat 4 Novice 14 / 59
Hans Schenk Men Cat 4 Novice 18 / 59
Khang Le Men Cat 4 Novice 19 / 59
Brian Meadowcroft Men Cat 4 Novice 25 / 59
R Carney Men Cat 4 Novice 36 / 59
Phil Steinschneider Men Cat 4 Novice 38 / 59
Tarik Essawi Men Cat 4 Novice 42 / 59
Chas Ryan Men Cat 4 Novice 45 / 59
Tom Merce Men Cat 4 Novice 56 / 59
Church Creek Time Trial (Jun 22 2013)
Tania Steinschneider Women CAT 3 SENIOR 18+ 2 / 2
Manggon Comsan Men CAT 3 SENIOR 18+ 3 / 14
Geoff Hughes Men OPEN MASTERS 45+ 2 / 18
Robert Leach Men OPEN MASTERS 45+ 7 / 18
Wendy Ulmer Women OPEN MASTERS 35+ 2 / 3
Linda Lotto Women OPEN MASTERS 45+ 4 / 8
Jeffrey Ritter Men OPEN MASTERS 55+ 22 / 26
Lance Mitchell Men CAT 4 SENIOR 18+ 4 / 27
Mark Wlodarczak Men CAT 4 SENIOR 18+ 6 / 27
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 18+ 14 / 27
Dan Denenberg Men CAT 4 SENIOR 18+ 15 / 27
Jeffrey Eure Men CAT 4 SENIOR 18+ 17 / 27
Khang Le Men CAT 4 SENIOR 18+ 18 / 27
Dana Stryk Women CAT 1/2 SENIOR 18+ 2 / 2
Tour of Washington County - Crit (Jun 16 2013)
Jeff Erler Men CAT 4 16 / 53
Brian Meadowcroft Men CAT 4 19 / 53
Khang Le Men CAT 4 21 / 53
Tom Merce Men CAT 4 40 / 53
R Carney Men CAT 4 49 / 53
Chas Ryan Men CAT 4 50 / 53
Jordan Cross Men CAT 3/4 13 / 55
Dan Underwood Men CAT 3/4 36 / 55
Victor Siegfried Men CAT 3/4 43 / 55
Dana Stryk Women OPEN 4 / 20
Kelley Bethoney Women OPEN 12 / 20
Tour of Washington County - GC (Jun 16 2013)
Jeff Erler Men CAT 4 6 / 52
Khang Le Men CAT 4 18 / 52
Brian Meadowcroft Men CAT 4 21 / 52
Tom Merce Men CAT 4 40 / 52
Chas Ryan Men CAT 4 44 / 52
R Carney Men CAT 4 45 / 52
Jordan Cross Men CAT 3/4 16 / 54
Dan Underwood Men CAT 3/4 31 / 54
Victor Siegfried Men CAT 3/4 45 / 54
Dana Stryk Women OPEN 9 / 20
Kelley Bethoney Women OPEN 13 / 20
Tour of Washington County - TT (Jun 16 2013)
Khang Le Men CAT 4 11 / 54
Jeff Erler Men CAT 4 14 / 54
Phil Steinschneider Men CAT 4 26 / 54
Chas Ryan Men CAT 4 27 / 54
Brian Meadowcroft Men CAT 4 35 / 54
Tom Merce Men CAT 4 41 / 54
R Carney Men CAT 4 43 / 54
Jordan Cross Men CAT 3/4 19 / 69
Victor Siegfried Men CAT 3/4 28 / 69
Dan Underwood Men CAT 3/4 46 / 69
Phil Falconer Men CAT 3/4 48 / 69
Dana Stryk Women OPEN 13 / 20
Kelley Bethoney Women OPEN 17 / 20
Race Avenue Criterium (Jun 16 2013)
David Duvall Men Category5 6 / 26
Tour of Washington County - RR (Jun 15 2013)
Jeff Erler Men CAT 4 16 / 64
Tom Merce Men CAT 4 38 / 64
Khang Le Men CAT 4 45 / 64
R Carney Men CAT 4 47 / 64
Chas Ryan Men CAT 4 48 / 64
Brian Meadowcroft Men CAT 4 53 / 64
Phil Steinschneider Men CAT 4 61 / 64
Jordan Cross Men CAT 3/4 32 / 77
Dan Underwood Men CAT 3/4 34 / 77
Victor Siegfried Men CAT 3/4 60 / 77
Phil Falconer Men CAT 3/4 68 / 77
Ray Plewacki Men CAT 3/4 77 / 77
Michael Satterfield Men Masters 45+ 17 / 27
Geoff Hughes Men Masters 45+ 22 / 27
Michael Satterfield Men Masters Combined 45-55 45+ 24 / 38
Geoff Hughes Men Masters Combined 45-55 45+ 29 / 38
Dana Stryk Women OPEN 7 / 22
Kelley Bethoney Women OPEN 14 / 22
Wrightsville Crit (Jun 15 2013)
David Duvall Men Category5 7 / 19
2013 Tour of Washington County Kickoff Criterium (Jun 14 2013)
Dan Underwood Men Category 3/4 7 / 58
Jeff Erler Men Category 3/4 35 / 58
Tom Merce Men Category 3/4 53 / 58
Kelley Bethoney Women Cat Open 5 / 16
Christine Fuentes Women Cat Open 11 / 16
Tania Steinschneider Women Cat Open 14 / 16
Victor Siegfried Men Masters 45+ 13 / 26
Geoff Hughes Men Masters 45+ 14 / 26
Ray Plewacki Men Masters 45+ 18 / 26
Robert Leach Men Masters 45+ 25 / 26
Air Force Association Cycling Classic (Jun 9 2013)
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 32 / 41
Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 35 / 41
Wendy Ulmer Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 38 / 41
Manggon Comsan Men Cat 3/4 1 / 105
Dan Underwood Men Cat 3/4 7 / 105
Jeff Erler Men Cat 3/4 56 / 105
Khang Le Men Cat 3/4 62 / 105
Phithak Baingam Men Cat 3/4 71 / 105
Chas Ryan Men Cat 3/4 80 / 105
Michael Ahlers Men Cat 3/4 96 / 105
The Peter Teeuwen Memorial Omnium 23 Mile Time Trial #1 (Jun 9 2013)
Wendy Ulmer Women 35+ 2 / 4
Hamburg Race Weekend - Road Race (Jun 8 2013)
Ray Plewacki Men Masters 50+ 6 / 16
Air Force Association Cycling Classic (Jun 8 2013)
Dan Underwood Men Master 35+ 18 / 27
Dana Stryk Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 27 / 39
Kelley Bethoney Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 28 / 39
Wendy Ulmer Women Pro/Cat 1/2 NCC Stage 30 / 39
Manggon Comsan Men Cat 2/3 60 / 77
Leonardtown Criterium (Jun 2 2013)
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 5 / 8
Dan Underwood Men Cat 3 20 / 22
Khang Le Men Cat 4 6 / 21
Mark Madden Men Cat 5 10 / 19
Blackbeard Criterium (Jun 1 2013)
Victor Siegfried Men Masters 45+ 10 / 15
Ride Sally Ride (Jun 1 2013)
Dan Underwood Men Masters 35+ 8 / 13
Manggon Comsan Men Cat 3 37 / 56
Khang Le Men Cat 4 20 / 75
Phithak Baingam Men Cat 4 32 / 75
R Carney Men Cat 4 48 / 75
Michael Ahlers Men Cat 4 53 / 75
Chas Ryan Men Cat 4 55 / 75
Billy Kliner Men Cat 4 65 / 75
Tom Merce Men Cat 4 74 / 75
David Duvall Men Cat 5 24 / 37
Patrick Loerch Men Cat 5 26 / 37
Tom Begley Men Cat 5 36 / 37
Dan Underwood Men Masters 35+ 3/4 8 / 54
Ray Plewacki Men Masters 35+ 3/4 36 / 54
Jeff Erler Men Masters 35+ 3/4 40 / 54
Chris Carlson Men Masters 35+ 3/4 47 / 54
McDonalds Tri State Criterium (Jun 1 2013)
Dana Stryk Women Cat 1/2/3 5 / 10
Tour of Somerville (May 27 2013)
Kelley Bethoney Women Cat1/2/3 24 / 46
Tour of Tucker County (May 26 2013)
Chas Ryan Men 50+ Masters 50 59 11 / 17
Mountain Massacree (May 25 2013)
David Duvall Men Cat 4/5 19 / 27
Jordan Cross Men Cat 3/4 12 / 28
Chas Ryan Men Master 45+ 13 / 21
Wilmington Grand Prix (May 19 2013)
Geoff Hughes Men's 45/55+ 14 / 52
Khang Le Men's IV 28 / 34
Dan Underwood Men's II/III 82 / 96
Kelley Bethoney WOMAN PRO-1/2 36 / 47
Dana Stryk WOMAN PRO-1/2 46 / 47
Kelly Cup (May 19 2013)
Tania Steinschneider Women Category 3 5 / 10
Dan Underwood Men Masters CAT 3-4 35+ 2 / 17
Ray Plewacki Men Masters CAT 3-4 35+ 10 / 17
Tim Ellenwood Men Category 5 32 / 36
David Saunders Men Category 5 35 / 36
Victor Siegfried Men Masters 45+ 12 / 30
Ray Plewacki Men Masters 45+ 19 / 30
Robert Leach Men Masters 45+ 21 / 30
Michael Satterfield Men Masters 45+ 25 / 30
Chas Ryan Men Masters 45+ 27 / 30
R Carney Men Masters 45+ 29 / 30
Victor Siegfried Men Masters 35+ 10 / 17
Christine Fuentes Women Category1/2/3 13 / 15
Jordan Cross Men Category 3 25 / 31
Jeff Erler Men CAT 4 3 / 26
Khang Le Men CAT 4 8 / 26
Tom Merce Men CAT 4 16 / 26
Chas Ryan Men CAT 4 24 / 26
Brian Meadowcroft Men CAT 4 25 / 26
Meadows Farm Circuit Race (May 11 2013)
David Saunders Men Cat 5 Senior 18+ 4 / 26
Khang Le Men Cat 3/4 Senior 18+ 33 / 57
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3/4/5 Masters 45+ 2 / 7
Poolesville Road Race (May 11 2013)
Tom Merce Men 5 18 / 42
Tarik Essawi Men 5 41 / 42
Geoff Hughes Men 45+ 12 / 44
Gregg Hyde Men 45+ 16 / 44
Robert Leach Men 45+ 28 / 44
Chas Ryan Men 45+ 29 / 44
Phil Falconer Men 45+ 35 / 44
Ray Plewacki Men 45+ 41 / 44
Emily Huebner Women 3/4 11 / 25
Jeff Erler Men 4 12 / 55
Brian Meadowcroft Men 4 48 / 55
Jordan Cross Men 3 12 / 53
Dan Underwood Men 3 30 / 53
Luis Infante Men Pro/1/2/3 45 / 57
Lance Ohlsson Men Pro/1/2/3 50 / 57
Smoketown Airport Criterium (May 11 2013)
David Duvall Men Cat 5 10 / 39
James Beazell Wintergreen Ascent (May 7 2013)
Ray Plewacki Men Masters 45-54 4 / 20
Mitch Ferro Men Cat 3 12 / 15
Ray Plewacki Men Cat 3 15 / 15
Tania Steinschneider Men Women 35+ 4 / 6
Lance Mitchell Men Cat 4 9 / 25
Chad Billings Men Cat 4 12 / 25
Chris Carlson Men Cat 4 17 / 25
Phil Steinschneider Men Cat 4 18 / 25
Tom Merce Men Cat 5 23 / 25
Jeffrey Ritter Men Masters 55-59 8 / 8
Luis Infante Men Pro/Cat 1/2 9 / 10
Orchard Beach Criterium (May 5 2013)
Anastasia Yanchilina Women Cat 4 Senior 6 / 13
42 42 Men Cat 1/2/3 Senior 15 / 30
42 42 Men Cat 4/5 Senior 22 / 44
42 42 Men Cat 4/5 Senior 34 / 44
42 42 Men Cat 4/5 Senior 38 / 44
42 42 Men Cat 4/5 Senior 43 / 44
The Bunny Hop Criterium (May 5 2013)
Christine Fuentes Women 45+ MASTERS 3 / 10
Khang Le Men CAT 4 NOVICE 18 / 59
Phil Steinschneider Men CAT 4 NOVICE 30 / 59
Brian Meadowcroft Men CAT 4 NOVICE 45 / 59
John Chamberlain Men 55+ MASTERS 9 / 22
Kelley Bethoney Women OPEN SENIOR 5 / 19
Wendy Ulmer Women OPEN SENIOR 8 / 19
Christine Fuentes Women OPEN SENIOR 9 / 19
Michael Satterfield Men 45+ MASTERS 10 / 26
Victor Siegfried Men 45+ MASTERS 13 / 26
Chas Ryan Men 45+ MASTERS 21 / 26
Dan Underwood Men 35+ MASTERS 1 / 25
Victor Siegfried Men CAT 1/2/3 SENIOR 26 / 57
Lance Ohlsson Men CAT 1/2/3 SENIOR 28 / 57
Dan Underwood Men CAT 1/2/3 SENIOR 44 / 57
Luis Infante Men CAT 1/2/3 SENIOR 49 / 57
Tania Steinschneider Women 35+ MASTERS 6 / 12
Wendy Ulmer Women 35+ MASTERS 7 / 12
Mark Madden Men CAT 5 7 / 36
Tarik Essawi Men CAT 5 11 / 36
R Carney Men CAT 5 16 / 36
Turkey Hill Country Classic (May 4 2013)
Tarik Essawi Men Cat 4/5 22 / 53
Jordan Cross Men Cat 3/4 8 / 65
Geoff Hughes Men Masters 40-44 62 / 65
Spartanburg Regional Classic (May 3 2013)
Jeff Erler Cat 4/5 6 / 26
Downtown Walterboro Criterium (May 1 2013)
Jeff Erler Cat 4/5 2 / 29
Coastal Empire Cycle Fest (Apr 30 2013)
Jeff Erler Cat 4/5 3 / 24
Wendy Ulmer Pro Women 54 / 55
Kelley Bethoney Pro Women 55 / 55
Tour of Page County - TT (Apr 28 2013)
David Saunders Men Cat 5 16 / 36
Tom Merce Men Cat 5 17 / 36
Emily Huebner Women Cat 4 5 / 12
Gwenn Afton Women Cat 3 5 / 5
Luis Infante Men Cat 2-3 39 / 66
Dana Stryk Women Cat 1-2 6 / 7
Ray Plewacki Men Master 45+ 8 / 21
Victor Siegfried Men Master 45+ 10 / 21
Chas Ryan Men Master 45+ 21 / 21
Historic Roswell Criterium (Apr 28 2013)
Jeff Erler Cat 4/5 10 / 32
Wendy Ulmer Pro Women 52 / 56
Tour of Page County - GC (Apr 28 2013)
David Saunders Men CAT 5 12 / 34
Tom Merce Men CAT 5 21 / 34
Emily Huebner Women Cat 4 9 / 12
Chas Ryan Men Master 45+ 13 / 13
Tour of Page County - Crit (Apr 28 2013)
Tom Merce Men CAT 5 10 / 34
David Saunders Men CAT 5 11 / 34
Emily Huebner Women Cat 4 7 / 12
Chas Ryan Men Master 45+ 13 / 13
Tour de Moore Road Race (Apr 27 2013)
Kelley Bethoney Women1/2/3 3 / 16
Wendy Ulmer Women1/2/3 10 / 16
Jeff Erler Men Cat 4 13 / 75
Rock Lititz Tour (Apr 27 2013)
Christine Fuentes Women Category1/2/3/4 8 / 18
Tour of Page County (Apr 27 2013)
David Saunders Men CAT 5 10 / 46
Tom Merce Men CAT 5 29 / 46
Emily Huebner Women Cat 4 12 / 15
Gwenn Afton Women Cat 3 5 / 5
Victor Siegfried Men Master 45+ 10 / 26
Ray Plewacki Men Master 45+ 17 / 26
Chas Ryan Men Master 45+ 24 / 26
Geoff Hughes Men Master 45+ 25 / 26
Dana Stryk Women Cat 1/2 6 / 7
Luis Infante Men CAT 2-3 66 / 73
Fort Richie Criterium (Apr 21 2013)
Dana Stryk SENIOR WOMEN 5 / 15
Richmond International Raceway Criterium (Apr 14 2013)
Andrew Henle Men Cat 5 Senior 18+ 3 / 33
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 18+ 14 / 33
R Carney Men Cat 5 Senior 18+ 21 / 33
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 1 / 6
Carl Dolan Memorial Spring Classic (Apr 14 2013)
Khang Le Men CAT 4 CAT 4-5 14 / 35
Jeff Erler Men CAT 4 CAT 4-5 15 / 35
James Swarts Men CAT 4 CAT 4-5 17 / 35
Luis Infante Men MASTER NO CAT 5 35+ 17 / 46
Dan Underwood Men MASTER NO CAT 5 35+ 27 / 46
Phil Falconer Men MASTER NO CAT 5 35+ 40 / 46
Victor Siegfried Men MASTER NO CAT 5 45+ 8 / 47
James Stroud Men MASTER NO CAT 5 45+ 18 / 47
Ray Plewacki Men MASTER NO CAT 5 45+ 32 / 47
Phil Falconer Men MASTER NO CAT 5 45+ 35 / 47
Gregg Hyde Men MASTER NO CAT 5 45+ 40 / 47
Khang Le Men CAT 4/5 OVERALL 23 / 62
Jeff Erler Men CAT 4/5 OVERALL 25 / 62
James Swarts Men CAT 4/5 OVERALL 28 / 62
Jeff Erler Men CAT 3/4 OVERALL 44 / 82
Khang Le Men CAT 3/4 OVERALL 69 / 82
Khang Le Men CAT 4 CAT 3-4 40 / 47
Tarik Essawi Men CAT 5 19 / 49
Kelley Bethoney Women SENIOR WOMEN 5 / 16
Wendy Ulmer Women SENIOR WOMEN 8 / 16
Christine Fuentes Women SENIOR WOMEN 11 / 16
Tour of the Battenkill Day 2 (Apr 14 2013)
Dana Stryk Women Pro/1/2 52 / 52
Chantilly Criterium (Apr 13 2013)
Kelley Bethoney Women Cat 1/2 3 / 13
Wendy Ulmer Women Cat 1/2 8 / 13
Christine Fuentes Women Cat 1/2 10 / 13
Jeff Erler Men Cat 3/4 Master 35+ 13 / 47
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Master 35+ 24 / 47
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Master 35+ 31 / 47
Temple Washington Men Cat 3/4 Master 35+ 33 / 47
Wendy Ulmer Men Cat 3/4 Master 35+ 42 / 47
Emily Huebner Women Cat 4 13 / 20
Claudette Archambault Women Cat 4 17 / 20
Phithak Baingam Men Cat 4 8 / 69
Khang Le Men Cat 4 9 / 69
Chad Billings Men Cat 4 10 / 69
Jeffrey Eure Men Cat 4 17 / 69
Hans Schenk Men Cat 4 20 / 69
Jeff Erler Men Cat 4 24 / 69
Phil Steinschneider Men Cat 4 44 / 69
Dan Denenberg Men Cat 4 51 / 69
Chris Carlson Men Cat 4 66 / 69
Lance Ohlsson Men Cat 1/2/3 6 / 52
Luis Infante Men Cat 1/2/3 15 / 52
Nate Seymour Men Cat 1/2/3 40 / 52
Victor Siegfried Men Master 45+ 5 / 22
Michael Satterfield Men Master 45+ 10 / 22
Ray Plewacki Men Master 45+ 11 / 22
Mitch Ferro Men Master 45+ 15 / 22
James Stroud Men Master 45+ 16 / 22
Temple Washington Men Master 55+ 9 / 10
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 7 / 34
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 10 / 34
Chad Billings Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 14 / 34
Luis Infante Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 20 / 34
Nate Seymour Men Cat 1/2/3/4 Master 35+ 31 / 34
Tarik Essawi Men Cat 5 10 / 47
Tom Merce Men Cat 5 22 / 47
R Carney Men Cat 5 28 / 47
David Saunders Men Cat 5 29 / 47
Patrick Loerch Men Cat 5 32 / 47
Tim Ellenwood Men Cat 5 39 / 47
Tania Steinschneider Women Cat 3 4 / 11
Gwenn Afton Women Cat 3 9 / 11
Tour of the Battenkill Day 1 (Apr 13 2013)
Jordan Cross Men 3-B 11 / 109
Jefferson Cup Road Race (Apr 7 2013)
Victor Siegfried Men Category1/2/3 76 / 80
Ray Plewacki Men MASTER OVERALL 45+/55+ 29 / 41
Phil Falconer Men MASTER OVERALL 45+/55+ 32 / 41
Jordan Cross Men Category3/4 7 / 57
Dan Underwood Men Category3/4 48 / 57
Dana Stryk Women Category1/2 9 / 22
Kelley Bethoney Women Category1/2 10 / 22
Wendy Ulmer Women Category1/2 20 / 22
Dana Stryk Women Category/1/2/3 OVERALL 11 / 29
Kelley Bethoney Women Category/1/2/3 OVERALL 12 / 29
Wendy Ulmer Women Category/1/2/3 OVERALL 26 / 29
Gwenn Afton Women Category/1/2/3 OVERALL 27 / 29
Ray Plewacki Men MASTER CAT 1-4 45+ 20 / 29
Phil Falconer Men MASTER CAT 1-4 45+ 23 / 29
Gwenn Afton Women Category3 7 / 7
Jeff Erler Men Category4 24 / 52
James Stroud Men Category4 31 / 52
Tom Merce Men Category5 14 / 45
R Carney Men Category5 38 / 45
Conquer the Canal Time Trial (Mar 30 2013)
Chad Billings Men Cat 4 Senior n-a 7 / 15
CU Stazio Criterium (Mar 30 2013)
Kelley Bethoney Women SW P-1-2-3 23 / 26
Morgantown Road Race (Mar 30 2013)
Jordan Cross Men M3/4 6 / 59
Victor Siegfried Men 50+ Masters 50-59 2 / 24
Robert Leach Men 40+ Masters 40-49 9 / 28
Wendy Ulmer Women W1/2/3 8 / 12
Gwenn Afton Women W1/2/3 10 / 12
Dana Stryk Women W1/2/3 12 / 12
Jeff Erler Men M4/5 21 / 66
Tom Merce Men M5 17 / 35
Black Hills Circuit Race (Mar 24 2013)
Dana Stryk Senior Women 8 / 19
Wendy Ulmer Senior Women 11 / 19
Victor Siegfried Masters Men 35+ 14 / 48
Robert Leach Masters Men 35+ 18 / 48
Ray Plewacki Masters Men 35+ 30 / 48
Dan Underwood Masters Men 35+ 37 / 48
Mike Bradbury Masters Men 35+ 40 / 48
James Stroud Masters Men 35+ 47 / 48
Manggon Comsan Cat 3 Men 57 / 73
Khang Le Cat 4 23 / 65
James Stroud Cat 4 34 / 65
Jeff Erler Cat 4 40 / 65
Jeff Eure Cat 4 58 / 65
David Saunders Cat 5 26 / 55
Andrew Henle Cat 5 40 / 55
Lance Ohlsson Cat 1/2/3 Men 26 / 69
Luis Infante Cat 1/2/3 Men 55 / 69
Khang Le Cat 4/5 63 / 73
James Swarts Cat 4/5 70 / 73
Appalachian Time Trial (Sep 30 2012)
Robert Leach Men Masters 40 49 1 / 3
Kirkwood Road Race (Sep 15 2012)
Hans Schenk Men Masters 40-44 13 / 18
Ernie Simpson Memorial 20K Time Trial (Sep 9 2012)
Tania Steinschneider Women Cat 3 2 / 2
Manggon Comsan Men Cat 3 1 / 9
Luis Infante Men Cat 3 3 / 9
Khang Le Men Cat 4 7 / 11
Phil Steinschneider Men Cat 4 9 / 11
Matt Klicka Men Cat 5 4 / 9
Victor Siegfried Men Master 35-44 5 / 11
Victor Siegfried Men 2 Person Team 18-44 1 / 2
Khang Le Men 2 Person Team 18-44 2 / 2
Deep Blue Time Trial #2 (Sep 2 2012)
Tania Steinschneider Women Category 3 1 / 1
Khang Le Men Category 4 10 / 15
Phil Steinschneider Men Category 4 11 / 15
Tim Ellenwood Men Master 55-64 9 / 21
Victor Siegfried Men Master 35-44 5 / 10
Derron Dart Men Master 35-44 8 / 10
Manggon Comsan Men Category 3 2 / 10
Luis Infante Men Category 3 4 / 10
Gwenn Afton Women Master 45-59 4 / 6
Matt Klicka Men Category 5 11 / 13
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4/5 2 MAN TEAM 7 / 30
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 2 WOMEN TEAM 1 / 1
GMSR Stage 3 - Road Race (Sep 2 2012)
Phil Falconer Men 40+ 61 / 64
GMSR Stage 2 - Circuit Race (Sep 2 2012)
Phil Falconer Men 40+ 63 / 64
Millport Road Race (Sep 1 2012)
Geoff Hughes Men Masters 45-49 3 / 18
GMSR Stage 1 - TT (Aug 31 2012)
Phil Falconer Men 40+ 54 / 64
Hopyard Farm Criterium (Aug 25 2012)
Geoff Hughes Men Master 40-99 3 / 17
Ted Michaels Men Master 40-99 5 / 17
Victor Siegfried Men Master 40-99 6 / 17
Ray Plewacki Men Master 40-99 8 / 17
Michael Satterfield Men Master 40-99 10 / 17
Mitch Ferro Men Master 40-99 15 / 17
Andrew Henle Men Cat 5 6 / 12
Khang Le Men 4 8 / 21
Dan Underwood Men Master 30-99 3 / 5
Appalachia Visited Road Race (Aug 25 2012)
Robert Leach Men's Masters 40+ 6 / 12
Hopyard Farm Criterium (Aug 25 2012)
Geoff Hughes Men Master 40-99 3 / 17
Ted Michaels Men Master 40-99 5 / 17
Victor Siegfried Men Master 40-99 6 / 17
Ray Plewacki Men Master 40-99 8 / 17
Michael Satterfield Men Master 40-99 10 / 17
Mitch Ferro Men Master 40-99 15 / 17
Andrew Henle Men Cat 5 6 / 12
Khang Le Men 4 8 / 21
Dan Underwood Men Master 30-99 3 / 5
the Dawg Days of Summer (Aug 19 2012)
Manggon Comsan Men Cat 3 2 / 27
Dan Underwood Men Cat 3 5 / 27
Luis Infante Men Cat 3 25 / 27
Manggon Comsan Men Cat 3/4 3 / 61
Dan Underwood Men Cat 3/4 7 / 61
Khang Le Men Cat 3/4 47 / 61
Luis Infante Men Cat 3/4 61 / 61
Tim Ellenwood Men Cat 5 27 / 42
Bruce Enger Men Cat 5 34 / 42
Andrew Henle Men Cat 5 38 / 42
Dan Underwood Men Cat 3/4 Masters 35+ 2 / 52
Michael Satterfield Men Cat 3/4 Masters 35+ 26 / 52
Craig Guensch Men Cat 3/4 Masters 35+ 32 / 52
Victor Siegfried Men Cat 3/4 Masters 35+ 33 / 52
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 39 / 52
Geoff Hughes Men Cat 3/4 Masters 35+ 47 / 52
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 51 / 52
Geoff Hughes Men Masters 45+/55+ 6 / 45
Robert Leach Men Masters 45+/55+ 10 / 45
Victor Siegfried Men Masters 45+/55+ 15 / 45
Michael Satterfield Men Masters 45+/55+ 34 / 45
James Stroud Men Masters 45+/55+ 42 / 45
Khang Le Men Cat 4 26 / 34
Geoff Hughes Men Masters 45+ 6 / 28
Robert Leach Men Masters 45+ 8 / 28
Victor Siegfried Men Masters 45+ 13 / 28
Michael Satterfield Men Masters 45+ 23 / 28
James Stroud Men Masters 45+ 27 / 28
MABRA TT Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 18 2012)
Geoff Hughes Men OPEN MASTER 45-54 4 / 19
Ray Plewacki Men OPEN MASTER 45-54 6 / 19
Mitch Ferro Men OPEN MASTER 45-54 7 / 19
Craig Guensch Men OPEN MASTER 45-54 8 / 19
Phil Falconer Men OPEN MASTER 45-54 14 / 19
Luis Infante Men CAT 3 SENIOR 18+ 3 / 11
Manggon Comsan Men CAT 3 SENIOR 18+ 5 / 11
John Chamberlain Men OPEN MASTER 55-64 14 / 30
Tim Ellenwood Men OPEN MASTER 55-64 20 / 30
Claudette Archambault Women OPEN MASTER 35-44 1 / 5
Tania Steinschneider Women OPEN MASTER 35-44 5 / 5
Ted Michaels Men OPEN MASTER 35-44 4 / 10
Victor Siegfried Men OPEN MASTER 35-44 8 / 10
Gwenn Afton Women OPEN MASTER 45-99 4 / 8
Lance Mitchell Men CAT 4 SENIOR 18+ 3 / 28
Mark Wlodarczak Men CAT 4 SENIOR 18+ 8 / 28
Chad Billings Men CAT 4 SENIOR 18+ 11 / 28
Khang Le Men CAT 4 SENIOR 18+ 12 / 28
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 18+ 15 / 28
Jeffrey Eure Men CAT 4 SENIOR 18+ 17 / 28
Chris Carlson Men CAT 4 SENIOR 18+ 18 / 28
Peter Teeuwen Mem Time Trial #2 (Aug 12 2012)
Gwenn Afton Women Masters 30+/40+ 2 / 3
Ted Michaels Men Masters 40+ 1 / 5
Mitch Ferro Men Masters 40+ 3 / 5
Ray Plewacki Men Masters 50+ 3 / 13
Craig Guensch Men Masters 50+ 4 / 13
Tour de Millersburg - GC (Aug 12 2012)
Geoff Hughes Men Category 3 23 / 53
Brian Meadowcroft Men Category 4 13 / 35
Richard Seward Men Category 4 25 / 35
Tour de Millersburg - RR (Aug 12 2012)
Geoff Hughes Men Category 3 34 / 53
Brian Meadowcroft Men Category 4 16 / 31
Richard Seward Men Category 4 23 / 31
The Chesapeake Criterium (Aug 11 2012)
Gwenn Afton Women Masters 40+ 1 / 2
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 50+ 8 / 21
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 8 / 13
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 40-44 1 / 7
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 40-44 2 / 7
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Master 40+/45+ 2 / 21
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Master 40+/45+ 7 / 21
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4 Master 40+/45+ 12 / 21
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 45-49 5 / 9
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 VACA Championsh 50-54 7 / 9
Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 11 2012)
Phil Falconer Men masters 45-49 11 / 14
Luis Infante Men 3 3 / 11
Manggon Comsan Men 3 5 / 11
Phil Falconer Men 3 8 / 11
Phil Steinschneider Men 4 13 / 14
Luis Infante Men masters 35-39 2 / 4
Tania Steinschneider Women masters 35-39 1 / 4
Tour de Millersburg - Crit (Aug 11 2012)
Geoff Hughes Men Category 3 52 / 61
Luis Infante Men Category 3 59 / 61
Khang Le Men Category 4 4 / 48
Brian Meadowcroft Men Category 4 16 / 48
Richard Seward Men Category 4 28 / 48
Tour de Millersburg - TT (Aug 11 2012)
Geoff Hughes Men Category 3 1 / 58
Khang Le Men Category 4 12 / 48
Brian Meadowcroft Men Category 4 21 / 48
Richard Seward Men Category 4 24 / 48
Greenbelt Park Training Race Series (Aug 8 2012)
Khang Le Men Cat4/5 B 6 / 20
Bob Rodale Fitness Park Criterium (Aug 5 2012)
Dan Underwood Men 35+ 16 / 43
Page Valley Road Race (Aug 4 2012)
Ted Michaels Men Masters 30/40 1 / 15
Claudette Archambault Women Cat 4 6 / 11
Luis Infante Men Cat 3 12 / 48
Manggon Comsan Men Cat 3 30 / 48
Mark Wlodarczak Men Cat 4 8 / 45
Phithak Baingam Men Cat 4 10 / 45
Hans Schenk Men Cat 4 18 / 45
Khang Le Men Cat 4 25 / 45
Brian Meadowcroft Men Cat 4 26 / 45
Chad Billings Men Cat 4 37 / 45
Patrick Loerch Men Cat 5 18 / 46
Mitch Ferro Men Masters 35+ 3/4 11 / 21
Gwenn Afton Women Cat 3 5 / 7
Crossroads Classic - Salisbury Criterium (Aug 2 2012)
Michael Satterfield Men Masters 45+ 45-99 21 / 29
Greenbelt Park Training Race Series (Aug 1 2012)
Khang Le Men Cat4/5 B 10 / 27
Crossroads Classic - Cabarrus Creamery Crit (Aug 1 2012)
Michael Satterfield Men Masters 45+ 45-99 15 / 22
Miller School Road Race (Jul 29 2012)
Ted Michaels Men Master 30-35-40-45 30-49 16 / 60
Geoff Hughes Men Master 30-35-40-45 30-49 33 / 60
Mitch Ferro Men Master 30-35-40-45 30-49 48 / 60
Robert Leach Men Master 30-35-40-45 30-49 49 / 60
Dan Bailey Men Cat 5 Master Ages 12 / 18
Craig Guensch Men Master Overall 50-69 11 / 44
Victor Siegfried Men Master Overall 50-69 13 / 44
Ray Plewacki Men Master Overall 50-69 15 / 44
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3/4/5 30-35-40-45 12 / 20
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3/4/5 30-35-40-45 15 / 20
Shenandoah Time Trial (Jul 28 2012)
Victor Siegfried Men Master 30-39 6 / 7
Manggon Comsan Men Cat 3 3 / 14
Luis Infante Men Cat 3 4 / 14
Khang Le Men Cat 4 6 / 17
Mark Wlodarczak Men Cat 4 9 / 17
Chad Billings Men Cat 4 10 / 17
Jeffrey Eure Men Cat 4 12 / 17
Phil Steinschneider Men Cat 4 13 / 17
Craig Guensch Men Master 50-59 4 / 19
Ray Plewacki Men Master 50-59 19 / 19
Christine Fuentes Women Master 40-49 5 / 10
Gwenn Afton Women Master 40-49 6 / 10
Ted Michaels Men Master 40-49 2 / 15
Mitch Ferro Men Master 40-49 4 / 15
Robert Leach Men Master 40-49 5 / 15
Richard Seward Men Cat 1/2/3/4/5 Ed Merckx 2 / 14
Tim Ellenwood Men Cat 1/2/3/4/5 Ed Merckx 10 / 14
Tania Steinschneider Women Master 30-39 3 / 5
Claudette Archambault Women Master 30-39 4 / 5
Grandview Grand Prix PA State Crit Champs (Jul 21 2012)
Hans Schenk Men Category4 20 / 20
Franklin Omnium - RR (Jul 15 2012)
Christine Fuentes Women 4/40+ 1 / 11
Tania Steinschneider Women 4/40+ 2 / 11
Tania Steinschneider Women 4/40+ 10 / 11
Dan Underwood Men Cat 3/4 5 / 26
Khang Le Men Cat 3/4 10 / 26
Tim Ellenwood Men Cat 5 21 / 21
Craig Guensch Men 50+/60+ Masters 9 / 22
Ray Plewacki Men 50+/60+ Masters 13 / 22
Tour of the Valley - RR (Jul 14 2012)
Ted Michaels Men Master 40+ 2 / 23
Mitch Ferro Men Master 40+ 13 / 23
Derron Dart Men Master 40+ 15 / 23
Franklin Omnium - TT (Jul 14 2012)
Christine Fuentes Women 4/40+ 2 / 10
Tania Steinschneider Women 4/40+ 7 / 10
Dan Underwood Men Cat 3/4 11 / 42
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 21 / 42
Khang Le Men Cat 3/4 28 / 42
Tim Ellenwood Men Cat 5 12 / 15
Ray Plewacki Men 50+/60+ Masters 3 / 21
Craig Guensch Men 50+/60+ Masters 4 / 21
Franklin Omnium - Crit (Jul 14 2012)
Christine Fuentes Women 4/40+ 1 / 9
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3 12 / 13
Dan Underwood Men Cat 3/4 5 / 42
Khang Le Men Cat 3/4 35 / 42
Phil Steinschneider Men Cat 3/4 39 / 42
Tim Ellenwood Men Cat 5 10 / 12
Craig Guensch Men 50+/60+ Masters 5 / 15
Ray Plewacki Men 50+/60+ Masters 13 / 15
Giro Di Coppi (Jul 14 2012)
Luis Infante Men Cat 3 7 / 59
Manggon Comsan Men Cat 3 13 / 59
Gregg Hyde Men Cat 3 32 / 59
Mathieu Schutz Men Cat 3 55 / 59
Phithak Baingam Men Cat 4 9 / 74
Brian Meadowcroft Men Cat 4 12 / 74
Chad Billings Men Cat 4 20 / 74
Mark Wlodarczak Men Cat 4 22 / 74
James Stroud Men Cat 4 26 / 74
Jeff Erler Men Cat 4 49 / 74
James Hargrove Men Cat 4 83 / 74
Chris Stuntz Men Cat 5 14 / 44
James Hargrove Men Cat 4/5 35+ 47 / 44
Tour of the Valley - TT (Jul 13 2012)
Ted Michaels Men 02/3/204 Master 40+ 1 / 18
Mitch Ferro Men 02/3/204 Master 40+ 9 / 18
Derron Dart Men 02/3/204 Master 40+ 12 / 18
RGS Title Crit (Jul 8 2012)
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 8 / 16
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 12 / 16
Ron Huebner Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 13 / 16
James Stroud Men Cat 1/2/3/4 Masters 45+ 14 / 16
Jeffrey Eure Men Cat 4 Senior 17 / 53
Khang Le Men Cat 4 Senior 19 / 53
Brian Meadowcroft Men Cat 4 Senior 21 / 53
Phil Steinschneider Men Cat 4 Senior 26 / 53
James Stroud Men Cat 4 Senior 34 / 53
Dan Denenberg Men Cat 4 Senior 49 / 53
James Hargrove Men Cat 4 Senior 50 / 53
Dawn Danner Women Cat 4 Senior 3 / 14
Claudette Archambault Women Cat 4 Senior 8 / 14
Katy Curran Women Cat 4 Senior 10 / 14
Tim Ellenwood Men Cat 5 Senior 32 / 49
Andrew Henle Men Cat 5 Senior 35 / 49
Bruce Enger Men Cat 5 Senior 39 / 49
Craig Guensch Men Cat 3/4 Masters 35+ 8 / 27
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 16 / 27
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 19 / 27
Ron Huebner Men Cat 3/4 Masters 35+ 20 / 27
Stewart Kidston Men Cat 3/4 Masters 35+ 24 / 27
Christine Fuentes Women Masters 45+ 5 / 10
Gwenn Afton Women Masters 45+ 8 / 10
Katy Curran Women Masters 45+ 11 / 10
Manggon Comsan Men Cat 3 Senior 6 / 37
Luis Infante Men Cat 3 Senior 19 / 37
Derron Dart Men Cat 1/2/3 Senior 43 / 50
Tania Steinschneider Women Masters 35+ 6 / 8
Claudette Archambault Women Masters 35+ 9 / 8
Dawn Danner Women Masters 35+ 10 / 8
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 7 / 23
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 17 / 23
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 19 / 23
Mike Bradbury Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 24 / 23
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 25 / 23
Tour de Grandview (Jul 1 2012)
John Chamberlain Men MASTER 40+ CATEGORY 3 35 / 35
RGS Title Reston Town Center Grand Prix (Jun 24 2012)
Luis Infante Men Cat 3/4 6 / 33
Dan Underwood Men Cat 3/4 7 / 33
Katy Curran Women Cat 4 5 / 8
Robert Leach Men Cat 3/4 Master 35+ 28 / 37
Hans Schenk Men Cat 4 4 / 52
Khang Le Men Cat 4 14 / 52
Phithak Baingam Men Cat 4 15 / 52
Phil Steinschneider Men Cat 4 26 / 52
Jeff Erler Men Cat 4 27 / 52
Brian Meadowcroft Men Cat 4 30 / 52
Richard Seward Men Cat 4 32 / 52
Dan Denenberg Men Cat 4 48 / 52
Chris Stuntz Men Cat 5 15 / 42
Patrick Loerch Men Cat 5 20 / 42
Andrew Henle Men Cat 5 38 / 42
Victor Siegfried Men Master 45+ 11 / 23
Mike Bradbury Men Master 45+ 12 / 23
Ray Plewacki Men Master 45+ 14 / 23
Michael Satterfield Men Master 45+ 20 / 23
Robert Leach Men Master 45+ 22 / 23
Gwenn Afton Women Cat 3 8 / 10
Derron Dart Men Master 35+ 6 / 10
Ted Michaels Men Master 35+ 7 / 10
Church Creek TT #1 (Jun 23 2012)
Christine Fuentes Women OPEN MASTER 45+ 2 / 9
Gwenn Afton Women OPEN MASTER 45+ 4 / 9
Victor Siegfried Men OPEN MASTER 35+ 5 / 11
Tim Ellenwood Men OPEN MASTER 55+ 25 / 26
Mitch Ferro Men OPEN MASTER 45+ 10 / 25
Manggon Comsan Men CAT 3 SENIOR 18+ 2 / 11
Luis Infante Men CAT 3 SENIOR 18+ 7 / 11
Tania Steinschneider Women OPEN MASTER 35+ 3 / 7
Phil Steinschneider Men CAT 4 SENIOR 18+ 5 / 20
Chris Carlson Men CAT 4 SENIOR 18+ 8 / 20
Chad Billings Men CAT 4 SENIOR 18+ 10 / 20
Wrightsville Criterium (Jun 23 2012)
Craig Guensch Men Masters 45-49 9 / 16
Race Avenue PA State Master's Crit Champs (Jun 17 2012)
Derron Dart Men Masters 35-39 12 / 42
Mike Bradbury Men Masters 35-39 42 / 42
Michael Satterfield Men Masters 45-49 12 / 33
Mike Bradbury Men Masters 45-49 31 / 33
Tour of Washington County Time Trial (Jun 16 2012)
Afton Gwenn WOMEN OPEN 21 / 29
Fuentes Christine WOMEN OPEN 27 / 29
Steinschneider Phil CAT 4 MEN 16 / 63
Erler Jeff CAT 4 MEN 32 / 63
Stroud James CAT 4 MEN 49 / 63
Infante Luis CAT 3/4 MEN 17 / 83
Victor Siegfried CAT 3/4 MEN 33 / 83
Comsan Manggon CAT 3/4 MEN 40 / 83
Underwood Dan CAT 3/4 MEN 41 / 83
Le Khang CAT 3/4 MEN 46 / 83
Meadowcroft Brian CAT 3/4 MEN 75 / 83
Hughes Geoff CAT 3/4 MEN 82 / 83
Tour of Washington County Road Race (Jun 16 2012)
Jeff Erler CAT 4 MEN 29 / 63
James Stroud CAT 4 MEN 33 / 63
Phil Steinschneider CAT 4 MEN 44 / 63
Luis Infante CAT 3/4 MEN 11 / 83
Victor Siegfried CAT 3/4 MEN 28 / 83
Manggon Comsan CAT 3/4 MEN 47 / 83
Dan Underwood CAT 3/4 MEN 55 / 83
Geoff Hughes CAT 3/4 MEN 65 / 83
Brian Meadowcroft CAT 3/4 MEN 79 / 83
Khang Le CAT 3/4 MEN 80 / 83
Gwenn Afton OPEN WOMEN 19 / 29
Christine Fuentes OPEN WOMEN 25 / 29
Robert Leach MASTER MEN 45+ 19 / 26
Ron Huebner MASTER MEN 45+ 21 / 26
Mark Wlodarczak MASTER MEN 35+ CAT3/4 6 / 27
Gregg Hyde MASTER MEN 35+ CAT3/4 13 / 27
Mitch Ferro MASTER MEN 35+ CAT3/4 21 / 27
Chris Carlson MASTER MEN 35+ CAT3/4 27 / 27
Tour of Washington County Kick-off Criterium (Jun 15 2012)
Luis Infante Men Category3/4 3 / 41
James Stroud Men Category3/4 37 / 41
Dan Underwood Men Category3/4 40 / 41
Victor Siegfried Men Masters 45-49 6 / 19
Ray Plewacki Men Masters 45-49 16 / 19
Mitch Ferro Men Masters 45-49 17 / 19
Christine Fuentes Women Category1/2/3/4 17 / 24
Air Force Cycling Classic (Jun 10 2012)
Dan Underwood Men Cat 3 10 / 40
Mathieu Schutz Men Cat 3 14 / 40
Geoff Hughes Men Cat 3 30 / 40
Khang Le Men Cat 4 15 / 45
Brian Meadowcroft Men Cat 4 38 / 45
Peter Teeuwen Mem TT #1 Virginia AGE-grade (Jun 10 2012)
Tania Steinschneider Women Cat 3 2 / 3
Ray Plewacki Men Masters 50+ 4 / 21
Craig Guensch Men Masters 50+ 5 / 21
Phil Steinschneider Men Cat 4 3 / 15
Christine Fuentes Women Master 40+ 1 / 5
Gwenn Afton Women Master 40+ 3 / 5
Ted Michaels Men Masters 40+ 2 / 16
Mitch Ferro Men Masters 40+ 7 / 16
Michael Satterfield Men Masters 40+ 10 / 16
Luis Infante Men Masters 30+ 3 / 5
Pennsylvania State Elite Time Trial Champ (Jun 9 2012)
Nate Seymour Men master 35-44 5 / 7
Air Force Cycling Classic (Jun 9 2012)
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Master 6 / 44
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 7 / 44
Michael Bradbury Men Cat 1/2/3/4 Master 18 / 44
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 38 / 56
American Pride Criterium (Jun 9 2012)
Ted Michaels Men Masters Master 40+ 4 / 18
Michael Satterfield Men Masters Master 40+ 12 / 18
Ray Plewacki Men Masters Master 40+ 13 / 18
Brian Meadowcroft Men Cat 4 12 / 26
Christine Fuentes Women Masters Master 40+ 2 / 4
Ray Plewacki Men Masters Master 50+ 6 / 14
Ted Michaels Men Masters Master 30+ 10 / 16
Michael Satterfield Men Masters Master 30+ 15 / 16
Leonardtown Criterium (Jun 3 2012)
John Chamberlain Men Cat 4/5 Masters 35+ 3 / 28
Christine Fuentes Women Cat 1/2 4 / 5
Luis Infante Men Cat 3 7 / 29
Victor Siegfried Men Cat 3 11 / 29
Mathieu Schutz Men Cat 3 17 / 29
Dan Underwood Men Cat 3 28 / 29
John Chamberlain Men Cat 4 4 / 26
Phithak Baingam Men Cat 4 19 / 26
Phil Steinschneider Men Cat 4 24 / 26
Dan Bailey Men Cat 5 15 / 18
Tania Steinschneider Women Cat 3 6 / 8
Ride Sally Ride (Jun 2 2012)
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 4 / 37
Dan Underwood Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 8 / 37
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 14 / 37
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 19 / 37
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 26 / 37
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 27 / 37
Stewart Kidston Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 30 / 37
Geoff Hughes Men Cat 1/2/3/4 Masters 35+ 32 / 37
Katy Curran Women Cat 4 7 / 19
Claudette Archambault Women Cat 4 11 / 19
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 14 / 23
Tania Steinschneider Women Cat 1/2/3 17 / 23
Gwenn Afton Women Cat 1/2/3 21 / 23
Ray Plewacki Men Cat 1/2/3 25 / 55
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3 50 / 55
Derron Dart Men Cat 1/2/3 52 / 55
Luis Infante Men Cat 3 4 / 52
Manggon Comsan Men Cat 3 8 / 52
Philip Falconer Men Cat 3 28 / 52
Khang Le Men Cat 4 4 / 81
Phil Steinschneider Men Cat 4 26 / 81
Phithak Baingam Men Cat 4 36 / 81
Chad Billings Men Cat 4 52 / 81
Dan Denenberg Men Cat 4 60 / 81
Brian Meadowcroft Men Cat 4 62 / 81
James Stroud Men Cat 4 66 / 81
Jeffrey Eure Men Cat 4 71 / 81
Patrick Loerch Men Cat 5 15 / 46
Duane Frist Men Cat 5 43 / 46
Geoff Hughes Men Cat 3/4 Masters 35+ 6 / 72
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 30 / 72
James Stroud Men Cat 3/4 Masters 35+ 62 / 72
John Chamberlain Men Cat 3/4 Masters 35+ 68 / 72
Tour of Tucker County (May 26 2012)
Ron Huebner Men Masters 2 / 16
Ray Plewacki Men Masters 3 / 16
Ted Michaels Men Masters 2 / 19
BikeJam / Kelly Cup (May 20 2012)
Ted Michaels MASTER MEN 35+ OPEN 3 / 30
D.j. Dart MASTER MEN 35+ OPEN 20 / 30
Brian Meadowcroft CATEGORY 4 MEN 5 / 32
Jeff Erler CATEGORY 4 MEN 9 / 32
Khang Le CATEGORY 4 MEN 25 / 32
Satterfield Michael MASTER MEN 45+ 12 / 40
Victor Siegfried MASTER MEN 45+ 21 / 40
Plewacki Ray MASTER MEN 45+ 31 / 40
Guensch Craig MASTER MEN 45+ 34 / 40
Falconer Phil MASTER MEN 45+ 35 / 40
Leach Robert MASTER MEN 45+ 36 / 40
Tania Steinschneider MASTER WOMEN 35+ 4 / 8
Jimmy Hargrove MASTER MEN 55+ 20 / 22
Victor Siegfried MASTER MEN 35+ CATEGORY 3-4 3 / 11
Dan Underwood MASTER MEN 35+ CATEGORY 3-4 8 / 11
Christine Fuentes MASTER WOMEN 45+ 3 / 9
Gwenn Afton MASTER WOMEN 45+ 9 / 9
Bank of America Wilmington Grand Prix (May 19 2012)
Derron Dart Men 2/3 49 / 72
Victor Siegfried Men 2/3 52 / 72
Dan Underwood Men 2/3 66 / 72
Poolesville Road Race (May 12 2012)
Gwenn Afton Women 3 12 / 14
Manggon Comsan Men 3 12 / 59
Luis Infante Men 3 28 / 59
Dan Underwood Men 3 32 / 59
Khang Le Men 4 11 / 65
Jeff Erler Men 4 31 / 65
James Stroud Men 4 43 / 65
Chris Carlson Men 4 55 / 65
Derron Dart Men Pro/1/2/3 54 / 75
Geoff Hughes Men 45+ 1 / 50
Victor Siegfried Men 45+ 6 / 50
Michael Satterfield Men 45+ 12 / 50
Phil Falconer Men 45+ 21 / 50
Ray Plewacki Men 45+ 23 / 50
Gregg Hyde Men 45+ 26 / 50
Ron Huebner Men 45+ 27 / 50
Robert Leach Men 45+ 43 / 50
Tour of the Dragons - GC (May 6 2012)
Ted Michaels Masters 40+ 4 / 24
Richmond International Raceway Criterium (May 6 2012)
Brian Meadowcroft Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 12 / 28
Ray Plewacki Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 23 / 28
James Hargrove Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 25 / 28
Jeff Erler Men CAT1/2/3/4 Master 30 49 26 / 28
Andrew Henle Men Cat5 Open All 15 / 40
Bruce Enger Men Cat5 Open All 26 / 40
Manggon Comsan Men CAT3/4 Open All 1 / 63
Phithak Baingam Men CAT3/4 Open All 29 / 63
Brian Meadowcroft Men CAT3/4 Open All 40 / 63
Jeff Erler Men CAT3/4 Open All 42 / 63
Khang Le Men CAT3/4 Open All 46 / 63
James Hargrove Men CAT1/2/3/4 Master 55+ 19 / 23
Ray Plewacki Men CAT1/2/3/4 Master 55+ 23 / 23
The Bunny Hop 2012 (May 6 2012)
Christine Fuentes Women's Open 7 / 34
Katy Curran Women Cat 4 18 / 28
Dan Underwood Masters Men 35+ / 45+ 9 / 52
Victor Siegfried Masters Men 35+ / 45+ 14 / 52
Michael Satterfield Masters Men 35+ / 45+ 16 / 52
Derron Dart Masters Men 35+ / 45+ 43 / 52
Geoff Hughes Masters Men 35+ / 45+ 44 / 52
Robert Leach Masters Men 35+ / 45+ 49 / 52
Dan Underwood Men Cat 1/2/3 31 / 59
Phil Steinschneider Cat 4 Men 37 / 72
Tania Steinschneider Masters Women 35+ / 45+ 11 / 21
Gwenn Afton Masters Women 35+ / 45+ 17 / 21
Christine Fuentes Masters Women 35+ / 45+ 20 / 21
Robert Leach Masters 35+ Men Cat 3/4 30 / 53
Tour of the Dragons - RR (May 6 2012)
Ted Michaels Masters 40+ 6 / 24
Deep Blue Time Trial #1 (May 5 2012)
Gwenn Afton Women MASTER 45-54 4 / 12
Christine Fuentes Women MASTER 45-54 5 / 12
Phil Steinschneider Men CAT 4 9 / 24
Chris Carlson Men CAT 4 10 / 24
Chad Billings Men CAT 4 14 / 24
Khang Le Men CAT 4 15 / 24
Jeffrey Eure Men CAT 4 18 / 24
Claudette Archambault Women MASTER 35-44 4 / 6
Tania Steinschneider Women MASTER 35-44 5 / 6
Geoff Hughes Men MASTER 45-54 2 / 23
Mitch Ferro Men MASTER 45-54 6 / 23
Craig Guensch Men MASTER 45-54 8 / 23
Matt Klicka Men CAT 5 14 / 23
Victor Siegfried Men MASTER 35-44 4 / 8
Manggon Comsan Men CAT 3 2 / 15
Luis Infante Men CAT 3 7 / 15
Luis Infante Men OPEN TWO MAN TEAM 6 / 10
Tour of the Dragons - Crit (May 5 2012)
Ted Michaels Masters 40+ 3 / 26
Turkey Hill Country Classic (May 5 2012)
Phil Falconer Men Masters 40-44 43 / 43
James Beazell Wintergreen Ascent (Apr 29 2012)
Phil Steinschneider Men Cat 4 Senior 19-99 30 / 37
Ray Plewacki Men 50+ Masters 50-59 6 / 25
Ted Michaels Men 40+ Masters 40-49 1 / 19
Mitch Ferro Men 40+ Masters 40-49 5 / 19
Gwenn Afton Women 40+ Masters 40-99 4 / 8
Christine Fuentes Women 40+ Masters 40-99 5 / 8
Rock Lititz Tour - Crit (Apr 29 2012)
Victor Siegfried Men Master 50-59 4 / 25
Randall Root Men Master 50-59 16 / 25
Geoff Hughes Men Master 40-49 16 / 22
Michael Satterfield Men Master 40-49 17 / 22
Phil Falconer Men Master 40-49 20 / 22
Khang Le Men Cat. 4 22 / 34
Jeff Erler Men Cat. 4 25 / 34
Rock Lititz Tour - TT (Apr 29 2012)
Geoff Hughes Men Masters 40-49 6 / 22
Michael Satterfield Men Masters 40-49 11 / 22
Phil Falconer Men Masters 40-49 13 / 22
Victor Siegfried Men Masters 50-59 6 / 30
Stewart Kidston Men Masters 50-59 13 / 30
Randall Root Men Masters 50-59 15 / 30
Manggon Comsan Men Cat 3 16 / 45
Luis Infante Men Cat 3 22 / 45
Khang Le Men Cat 4 20 / 37
Jeff Erler Men Cat 4 24 / 37
Rock Lititz Tour - RR (Apr 28 2012)
Manggon Comsan Men Category3 13 / 56
Luis Infante Men Category3 37 / 56
Victor Siegfried Men Masters 50-59 15 / 43
Randall Root Men Masters 50-59 16 / 43
Stewart Kidston Men Masters 50-59 22 / 43
Geoff Hughes Men Masters 40-49 4 / 32
Michael Satterfield Men Masters 40-49 21 / 32
Phil Falconer Men Masters 40-49 24 / 32
Khang Le Men Category4 21 / 53
Jeff Erler Men Category4 29 / 53
Fort Richie Classic Criterium (Apr 22 2012)
Dan Underwood CAT 3 5 / 10
Robert Leach MASTERS 45+ 5 / 9
Dan Bailey CAT 5 11 / 16
Dan Underwood CAT 3/4 35+ 4 / 6
Khang Le CAT 4 6 / 20
Dan Bailey CAT 5 35+ 8 / 11
All American Road Race (Apr 21 2012)
Geoff Hughes Men Cat 3/4 Masters 35+ 5 / 73
Ron Huebner Men Cat 3/4 Masters 35+ 21 / 73
Gregg Hyde Men Cat 3/4 Masters 35+ 33 / 73
Mitch Ferro Men Cat 3/4 Masters 35+ 45 / 73
Stewart Kidston Men Cat 3/4 Masters 35+ 53 / 73
Christine Fuentes Women Cat 1/2/3 11 / 21
Bob Lytle Men Cat 5 Masters 35+ 11 / 52
Dan Bailey Men Cat 5 Masters 35+ 17 / 52
Duane Frist Men Cat 5 Masters 35+ 24 / 52
Andrew Henle Men Cat 5 Masters 35+ 33 / 52
Dan Denenberg Men Cat 5 Masters 35+ 35 / 52
Bruce Enger Men Cat 5 Masters 35+ 51 / 52
Derron Dart Men Cat 1/2/3 48 / 68
Luis Infante Men Cat 3 1 / 61
Victor Siegfried Men Cat 3 4 / 61
Dan Underwood Men Cat 3 7 / 61
Manggon Comsan Men Cat 3 16 / 61
Ray Plewacki Men Cat 3 28 / 61
Mark Wlodarczak Men Cat 4 3 / 76
Chad Billings Men Cat 4 10 / 76
Phil Steinschneider Men Cat 4 32 / 76
Jeff Erler Men Cat 4 33 / 76
Khang Le Men Cat 4 35 / 76
Brian Meadowcroft Men Cat 4 37 / 76
Lance Mitchell Men Cat 4 43 / 76
Chris Carlson Men Cat 4 48 / 76
Jeffrey Eure Men Cat 4 49 / 76
James Stroud Men Cat 4 62 / 76
Andrew Henle Men Cat 5 37 / 45
Farmersville Road Race (Apr 21 2012)
Craig Guensch Men MASTER NO CAT 5 45-50 14 / 45
Phil Falconer Men MASTER NO CAT 5 45-50 28 / 45
SoYoCo Circuit Race (Apr 14 2012)
Manggon Comsan Men 3 5 / 21
Luis Infante Men 3 15 / 21
Tour of the Battenkill (Apr 14 2012)
Ted Michaels Masters 40 2 / 121
Mitch Ferro Masters 40 71 / 121
Philadelphia Naval Yard Criterium (Apr 7 2012)
Christine Fuentes Women Category 1-2-3 15 / 28
Morgantown Road Race (Apr 1 2012)
Luis Infante Men Cat 3/4 34 / 59
Manggon Comsan Men Cat 3/4 36 / 59
Ted Michaels Men 40+ Master 40-99 1 / 37
Robert Leach Men 40+ Master 40-99 12 / 37
Victor Siegfried Men 50+ Master 50-99 3 / 28
Stewart Kidston Men 50+ Master 50-99 7 / 28
Jefferson Cup Road Race (Apr 1 2012)
Bob Lytle Men Category5 23 / 41
Ray Plewacki Men Masters 50-54 3 / 37
Stewart Kidston Men Masters 50-54 29 / 37
Craig Guensch Men Masters 50-54 33 / 37
Christine Fuentes Women Category1/2/3 30 / 33
Gwenn Afton Women Category1/2/3 32 / 33
Claudette Archambault Women Category4 28 / 30
Ted Michaels Men Masters 30-34 11 / 72
Dan Underwood Men Masters 30-34 22 / 72
Michael Satterfield Men Masters 30-34 33 / 72
Dan Underwood Men Masters 30-34 40 / 72
Mike Bradbury Men Masters 30-34 52 / 72
Robert Leach Men Masters 30-34 53 / 72
Geoff Hughes Men Masters 30-34 56 / 72
Mitch Ferro Men Masters 30-34 57 / 72
Michael Satterfield Men Masters 30-34 61 / 72
Luis Infante Men Category3/4 7 / 68
Manggon Comsan Men Category3/4 52 / 68
Jeff Erler Men Category4 11 / 88
Lance Mitchell Men Category4 28 / 88
Mark Wlodarczak Men Category4 32 / 88
Richard Seward Men Category4 33 / 88
Brian Meadowcroft Men Category4 45 / 88
Phil Steinschneider Men Category4 48 / 88
Khang Le Men Category4 62 / 88
James Stroud Men Category4 71 / 88
Jeffrey Eure Men Category4 80 / 88
Conquer The Canal TT (Mar 31 2012)
Ray Plewacki Master 50+ 3 / 17
Craig Guensch Master 50+ 4 / 17
Dismal Dash TT (Mar 25 2012)
Gwenn Afton Women Master 40+ 2 / 5
Christine Fuentes Women Master 40+ 4 / 5
Ray Plewacki Men Master 50+ 3 / 19
Black Hills Circuit Race (Mar 25 2012)
Luis Infante Men Cat 3/4 7 / 75
Brian Meadowcroft Men Cat 3/4 27 / 75
James Stroud Men Cat 3/4 35 / 75
Manggon Comsan Men Cat 3/4 44 / 75
Khang Le Men Cat 3/4 51 / 75
Derron Dart Men Master 12 / 63
Victor Siegfried Men Master 17 / 63
Ted Michaels Men Master 32 / 63
Dan Underwood Men Master 35 / 63
Mitch Ferro Men Master 37 / 63
Mike Bradbury Men Master 46 / 63
Gregg Hyde Men Master 55 / 63
Stewart Kidston Men Master 56 / 63
James Stroud Men Master 61 / 63
Bob Lytle Men Cat 5 10 / 46
Michael Gnatek Men Cat 4/5 38 / 78
Jeff Erler Men Cat 4/5 43 / 78
Khang Le Men Cat 4/5 45 / 78
Lexington Spring Circuit Race (Mar 25 2012)
Nate Seymour Men Cat 1/2/3/4/5 Master 35+ 17 / 23
Sleepy Hole Smackdown (Mar 24 2012)
Ray Plewacki Men - Masters 50+/60+ 4 / 5
Christine Fuentes Women - 40+ 1 / 2
Gwenn Afton Women - 40+ 2 / 2
Greenville Spring Series - SCTAC Road Race (Mar 4 2012)
Christine Fuentes Women1/2/3/4 8 / 18
Victor Siegfried Men Masters 40+ 40-99 13 / 47
Greenville Spring Series - Road Race (Mar 3 2012)
Christine Fuentes Women1/2/3/4 14 / 17
Victor Siegfried Men Masters 40+ 40-99 13 / 41
Greenville Spring Series - BMW Performance Center Crit (Feb 26 2012)
Christine Fuentes Women1/2/3/4 10 / 27
Greenville Spring Series - Fork Shoals Road Race (Feb 25 2012)
Christine Fuentes Women1/2/3/4 12 / 37
Millport Road Race (TM) (Sep 4 2011)
Hans Schenk Men Category 5 40+ 1 / 26
Deep Blue Time Trial #2 (Sep 4 2011)
Claudette Archambault Women CAT 4 3 / 7
Michael Bradbury Men MASTER 45-54 3 / 20
Raymond Plewacki Men MASTER 45-54 4 / 20
Victor Siegfried Men MASTER 45-54 10 / 20
Gwenn Afton Women CAT 3 2 / 2
Ray Plewacki Men OPEN 2 Man Team 5 / 26
Michael Bradbury Men OPEN 2 Man Team 6 / 26
Manggon Comsan Men OPEN 2 Man Team 11 / 26
Jeff Erler Men OPEN 2 Man Team 12 / 26
Victor Siegfried Men OPEN 2 Man Team 15 / 26
Mitch Ferro Men OPEN 2 Man Team 16 / 26
Manggon Comsan Men CAT 4 2 / 18
Jeff Erler Men CAT 4 9 / 18
Phil Steinschneider Men CAT 4 11 / 18
Khang Le Men CAT 4 15 / 18
Luis Infante Men CAT 3 2 / 11
Mitch Ferro Men CAT 3 5 / 11
Dawg Days of Summer Circuit Race (Aug 21 2011)
Manggon Comsan Men Cat 4 5 / 44
Jeff Erler Men Cat 4 14 / 44
Richard Seward Men Cat 4 17 / 44
Khang Le Men Cat 4 25 / 44
Elizabeth Wightman Women Cat 4 12 / 13
Linda Lotto Masters Women 35+/45+ 10 / 13
Bill Gros Masters Men 45+/55+ 1 / 38
Michael Bradbury Masters Men 45+/55+ 5 / 38
Michael Satterfield Masters Men 45+/55+ 10 / 38
Raymond Plewacki Masters Men 45+/55+ 21 / 38
Robert Leach Masters Men 45+/55+ 23 / 38
James Stroud Masters Men 45+/55+ 29 / 38
Victor Siegfried Masters Men 45+/55+ 32 / 38
Gregg Hyde Masters Men 45+/55+ 33 / 38
Justin Desilets Senior Men 1/2/3 23 / 61
Bill Gros Senior Men 1/2/3 44 / 61
Hans Schenk Cat 5 Men 33 / 38
Mitch Ferro Masters 35+ Men Cat 3/4 39 / 53
2011 MABRA Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 20 2011)
Luis Infante Men CAT 3 5 / 14
Mitch Ferro Men CAT 3 6 / 14
Phil Steinschneider Men CAT 4 13 / 26
Jeff Erler Men CAT 4 20 / 26
Michael Bradbury Men MASTER 50-54 1 / 12
Raymond Plewacki Men MASTER 50-54 4 / 12
Victor Siegfried Men MASTER 50-54 5 / 12
Craig Guensch Men MASTER 50-54 6 / 12
Philip Falconer Men MASTER 45-49 8 / 12
Michael Satterfield Men MASTER 45-49 11 / 12
Claudette Archambault Women CAT 4 4 / 13
Jeffrey Ritter Men MASTER 55-59 15 / 17
Peter Teeuwen Memorial Time Trial (Aug 14 2011)
Victor Siegfried Masters 50 2 / 14
Mike Bradbury Masters 50 3 / 14
Ray Plewacki Masters 50 14 / 14
Gwenn Afton Women 45+ 3 / 3
Bill Gros Masters 40 13 / 18
The Chesapeake Criterium (Aug 13 2011)
Victor Siegfried Masters 50+ 2 / 21
Ray Plewacki Masters 50+ 8 / 21
Bill Gros Masters 40+ 4 / 35
Michael Satterfield Masters 40+ 22 / 35
Ted Michaels Masters 40+ 25 / 35
Mitch Ferro Masters 40+ 30 / 35
Chad Billings Masters 30+ 18 / 28
Tour de Millersburg - Time Trial (Aug 13 2011)
Linda Lotto Women CAT 4 17 / 21
Luis Infante Men CAT 3 10 / 45
Jeff Erler Men CAT 4 25 / 47
Brian Meadowcroft Men CAT 4 36 / 47
Khang Le Men CAT 4 45 / 47
Tour de Millersburg - Crit (Aug 13 2011)
Linda Lotto Women CAT 4 10 / 21
Luis Infante Men CAT 3 11 / 45
Brian Meadowcroft Men CAT 4 20 / 44
Jeff Erler Men CAT 4 25 / 44
Khang Le Men CAT 4 33 / 44
Tour de Millersburg - Road Race (Aug 13 2011)
Linda Lotto Women 4 (36 Miles) 19 / 20
Luis Infante Men 3 (54 Miles) 33 / 40
Jeff Erler Men 4 (54 Miles) 8 / 45
Khang Le Men 4 (54 Miles) 31 / 45
Brian Meadowcroft Men 4 (54 Miles) 32 / 45
Tour of Page County - Luray Criterium (Aug 7 2011)
Michael Bradbury Masters 9 / 22
Victor Siegfried Masters 10 / 22
Raymond Plewacki Masters 11 / 22
Robert Leach Masters 20 / 22
Linda Lotto Women Cat 4 Women 4 / 8
Tour of Page County - Page Valley Road Race (Aug 6 2011)
Mark Wlodarczak Men Cat 5 Men 9 / 43
Jeffrey Eure Men Cat 5 Men 16 / 43
Ernie Frate Men Cat 5 Men 21 / 43
Phithak Baingam Men Cat 5 Men 23 / 43
Hans Schenk Men Cat 5 Men 32 / 43
Craig Mariconti Men Cat 5 Men 37 / 43
Lewis Prebble Men Cat 4 Men 33 / 56
Jeff Erler Men Cat 4 Men 39 / 56
Brian Meadowcroft Men Cat 4 Men 47 / 56
James Stroud Men Cat 4 Men 51 / 56
Michael Bradbury Masters 30-40 4 / 17
Ted Michaels Masters 30-40 13 / 17
Robert Leach Masters 30-40 15 / 17
Claudette Archambault Women Cat 4 Women 5 / 13
Linda Lotto Women Cat 4 Women 7 / 13
Mitch Ferro Masters 30+ 3/4 10 / 15
David Lamm Masters 30+ 3/4 12 / 15
Justin Desilets Men Cat1/2 Men 35 / 36
Raymond Plewacki Men VA Master Men 7 / 25
Philip Falconer Men VA Master Men 20 / 25
Luis Infante Men Cat 3 Men 26 / 35
Tour of Page County - SHOWDOWN @ SHENANDOAH SPEEDWAY (Aug 5 2011)
Michael Bradbury Men Masters 4 / 5
Linda Lotto Women Open Women 2 / 2
Shenandoah Time Trial (Jul 30 2011)
Phil Steinschneider MEN CAT 4 11 / 14
Claudette Archambault WOMEN CAT 4 3 / 7
Richard Seward JUNIORS 15-18 10 / 22
Khang Le JUNIORS 15-18 16 / 22
Elizabeth Wightman JUNIORS 15-18 20 / 22
Jeffrey Ritter MASTER MEN 50+/55+ 11 / 11
Linda Lotto WOMEN MASTER 40+ 4 / 11
Luis Infante MEN CAT 3 4 / 11
Mitch Ferro MEN CAT 3 5 / 11
Mike Bradbury MASTER MEN 40+/45+ 2 / 21
Victor Siegfried MASTER MEN 40+/45+ 8 / 21
Jay Plewacki MASTER MEN 40+/45+ 9 / 21
Robert Leach MASTER MEN 40+/45+ 11 / 21
Grandview Grand Prix (Jul 23 2011)
Bill Gros Men Masters 45-49 24 / 26
Lost River Classic (Jul 23 2011)
Raymond Plewacki Men - Master - 45-99 4 / 9
Victor Siegfried Men - Master - 45-99 6 / 9
Philip Falconer Men - Master - 45-99 8 / 9
Michael Satterfield Men - Master - 45-99 9 / 9
Ted Michaels Men - Master - 35-99 11 / 12
Justin Desilets Men - CatP/1/2/3 18 / 34
Luis Infante Men - Cat3 35 / 37
Giro di Coppi (Jul 16 2011)
Jeff Erler Men M4/5 35+ 6 / 61
Chad Billings Men M4/5 35+ 14 / 61
Lance Mitchell Men M4/5 35+ 19 / 61
Dan Denenberg Men M4/5 35+ 23 / 61
Phil Steinschneider Men M4/5 35+ 46 / 61
James Hargrove Men M4/5 35+ 56 / 61
Chris Carlson Men M4/5 35+ 59 / 61
Alex Mata abdelnour Men M4/5 35+ 60 / 61
Mark Wlodarczak Men M 5 13 / 50
Phithak Baingam Men M 5 15 / 50
Jeffrey Eure Men M 5 26 / 50
James Stroud Men M 5 31 / 50
Justin Desilets Men M 1/2/3 12 / 68
Victor Siegfried Men M 3 20 / 56
Ray Plewacki Men M 3 22 / 56
Ron Huebner Men M 3 29 / 56
Philip Falconer Men M 3 40 / 56
Luis Infante Men M 3 41 / 56
Mitch Ferro Men M 3 42 / 56
Manggon Comsan Men M 4 1 / 67
Khang Le Men M 4 56 / 67
JBN Bicycle Race (Jul 10 2011)
Greg Langer Masters 45+ 43 / 47
Hagerstown Criterium Challenge (Jul 9 2011)
Mike Bradbury Masters Men 35+ 5 / 43
Bill Gros Masters Men 35+ 16 / 43
Ray Plewacki Masters Men 35+ 25 / 43
Phil Falconer Masters Men 35+ 34 / 43
Mitch Ferro Masters Men 35+ 35 / 43
Michael Satterfield Masters Men 35+ 37 / 43
Hans Schenk Masters Men 35+ 38 / 43
Ted Michaels Masters Men 35+ 43 / 43
Dawn Danner Masters Women 35+ 6 / 6
Bill Gros Masters Men 45+ 7 / 34
Mike Bradbury Masters Men 45+ 8 / 34
Phil Falconer Masters Men 45+ 22 / 34
Ray Plewacki Masters Men 45+ 23 / 34
Victor Siegfried Masters Men 45+ 26 / 34
Michael Satterfield Masters Men 45+ 28 / 34
Gwenn Afton Masters Women 45+ 8 / 9
Phil Steinschneider Cat 3/4 Men 35+ 27 / 46
Victor Siegfried Cat 3/4 Men 35+ 35 / 46
Mitch Ferro Cat 3/4 Men 35+ 37 / 46
Coatesville Classic Road Race (Jul 4 2011)
Manggon Comsan Men cat 4/5 8 / 63
Phithak Baingam Men cat 4/5 25 / 63
Craig Guensch Men master 50-59 30 / 33
Coatesville Classic Criterium (Jul 3 2011)
Craig Guensch Men Masters 50-54 8 / 23
Collin Clark Men Category3/4 25 / 27
Manggon Comsan Men Category 4/5 4 / 37
Collin Clark Men Category 4/5 5 / 37
Khang Le Men Category 4/5 21 / 37
Phithak Baingam Men Category 4/5 26 / 37
Reston Gran Prix (Jun 26 2011)
Hans Schenk Men Category 5 3 / 43
Mark Wlodarczak Men Category 5 4 / 43
Dan Denenberg Men Category 5 8 / 43
Jeff Eure Men Category 5 9 / 43
James Stroud Men Category 5 16 / 43
Ernie Frate Men Category 5 22 / 43
Justin Desilets Men Category 1/2/3 36 / 46
Jeff Erler Men Category 4 15 / 45
Phil Steinschneider Men Category 4 25 / 45
Collin Clark Men Category 4 42 / 45
Mike Bradbury Men 45+ Masters 2 / 22
Bill Gros Men 45+ Masters 7 / 22
Victor Siegfried Men 45+ Masters 14 / 22
Ray Plewacki Men 45+ Masters 15 / 22
Phil Falconer Men 45+ Masters 17 / 22
Michael Satterfield Men 45+ Masters 19 / 22
Robert Leach Men 45+ Masters 20 / 22
Lukasz Majewski Men Category 3/4 6 / 33
Robert Leach Men 35+ Category 3/4 20 / 40
Dawn Danner Women Category 4 7 / 13
Gwenn Afton Women Category 4 9 / 13
Church Creek Time Trial - #1 (Jun 25 2011)
Luis Infante Men CAT 3 5 / 15
Philip Falconer Men CAT 3 12 / 15
Phil Steinschneider Men CAT 4 8 / 25
Michael Bradbury Men MASTER 45-54 4 / 19
Michael Satterfield Men MASTER 45-54 15 / 19
Jeffrey Ritter Men MASTER 55-64 22 / 27
Tim Ellenwood Men MASTER 55-64 23 / 27
Derron Dart Men MASTER 35-44 5 / 7
Claudette Archambault Women CAT 4 3 / 14
Candy Lucas Women CAT 4 7 / 14
Tour of Washington County - Criterium (Jun 19 2011)
Jeff Erler Men 4 17 / 26
Robert Leach Men Master 3/4 35-99 7 / 12
Philip Falconer Men Master 3/4 35-99 9 / 12
Lukasz Majewski Men 3/4 14 / 36
Luis Infante Men 3/4 19 / 36
Tour of Washington County - TT (Jun 19 2011)
Phil Steinschneider Men 4 23 / 46
Jeff Erler Men 4 25 / 46
Luis Infante Men 3/4 9 / 58
Lukasz Majewski Men 3/4 22 / 58
Robert Leach Men Masters 3/4 35-99 2 / 15
Philip Falconer Men Masters 3/4 35-99 4 / 15
Peter Teeuwen Memorial Omnium 23 Mile Time Trial #1 (Jun 19 2011)
Gwenn Afton Women 40+ 7 / 9
Ray Plewacki Cat 3 3 / 9
Gretna Bikes Race Avenue Criterium (Jun 19 2011)
Craig Guensch Masters 35+ 25 / 39
Craig Guensch Masters 45+ 13 / 26
Tour of Washington County - Prologue (Jun 18 2011)
Randall Root Men 1/2/3 (4.5 Miles) 68 / 89
Phil Steinschneider Men 4 (4.5 Miles) 34 / 55
Jeff Erler Men 4 (4.5 Miles) 39 / 55
Luis Infante Men 3/4 (4.5 Miles) 30 / 64
Lukasz Majewski Men 3/4 (4.5 Miles) 48 / 64
Tour of Washington County - Road Race (Jun 18 2011)
Jeff Erler Men 4 23 / 49
Phil Steinschneider Men 4 39 / 49
Lukasz Majewski Men 3/4 27 / 63
Luis Infante Men 3/4 49 / 63
Tour of Washington County Kick-Off Classic Criterium (Jun 17 2011)
Lukasz Majewski CATEGORY 3-4 MEN 15 / 48
Phil Falconer CATEGORY 3-4 MEN 37 / 48
Mike Bradbury CATEGORY 1-2-3 MEN 13 / 40
Ray Plewacki CATEGORY 1-2-3 MEN 26 / 40
Tour of Mt Nebo (Jun 11 2011)
Ray Plewacki Master 50+ 7 / 26
Amphibious Assault Criterium (Jun 4 2011)
Craig Guensch Masters 50+ 5 / 22
Craig Guensch Masters 30+ 17 / 25
Oxford Road Race (May 29 2011)
Luis Infante Men 4/5 5 / 48
Bike Jam/Kelly Cup (May 28 2011)
Lukasz Majewski Men 3/4 17 / 62
Phil Steinschneider Men 3/4 48 / 62
Jeff Erler Men 4 8 / 24
Michael Satterfield Men 1/2 Master 35-99 12 / 19
Michael Bradbury Men 1/2 Master 35-99 13 / 19
Raymond Plewacki Men 1/2 Master 35-99 15 / 19
Randall Root Men Open Master 55-99 4 / 11
Dan Denenberg Men 5 17 / 35
Michael Bradbury Men 1/2/3/4 Master 45-99 9 / 27
Bill Gros Men 1/2/3/4 Master 45-99 11 / 27
Michael Satterfield Men 1/2/3/4 Master 45-99 13 / 27
Raymond Plewacki Men 1/2/3/4 Master 45-99 19 / 27
Philip Falconer Men 1/2/3/4 Master 45-99 22 / 27
Robert Leach Men 1/2/3/4 Master 45-99 27 / 27
Tour of Tucker County (May 28 2011)
Luis Infante Men Cat 4/5 20 / 58
Bloomsburg Town Park Criterium (May 22 2011)
Nate Seymour Men Cat 1/2/3 16 / 22
Dan Spencer Memorial (May 21 2011)
Craig Guensch Master 45+ 29 / 33
Bank of America Wilmington Grand Prix Crit (May 21 2011)
Michael Bradbury Men Masters 45-49 1 / 19
Michael Satterfield Men Masters 45-49 10 / 19
Raymond Plewacki Men Masters 45-49 15 / 19
Bank of America Wilmington Grand Prix Time Trial (May 20 2011)
Michael Bradbury Men MASTER 45-49 2 / 18
Raymond Plewacki Men MASTER 45-49 5 / 18
Poolesville Road Race (May 14 2011)
Bill Gros Masters 35+ 44 / 74
Jefferson Cup Road Race (May 8 2011)
Lukasz Majewski Men Cat3/4 Combined 34 / 46
Victor Siegfried Men Master 30+ 10 / 38
Raymond Plewacki Men Master 30+ 28 / 38
Michael Bradbury Men Master 30+ 29 / 38
Robert Leach Men Master 30+ 30 / 38
Michael Satterfield Men Master 30+ 33 / 38
Dawn Danner Women Cat 4 7 / 28
Dan Denenberg Men cat 5 40+ 6 / 30
James Stroud Men cat 5 40+ 7 / 30
Mark Wlodarczak Men cat 5 18 / 36
Ernie Frate Men cat 5 20 / 36
Hans Schenk Men cat 5 28 / 36
Manggon Comsan Men Cat 4 1 / 71
Jeff Erler Men Cat 4 36 / 71
Collin Clark Men Cat 4 46 / 71
Lewis Prebble Men Cat 4 60 / 71
Brian Meadowcroft Men Cat 4 66 / 71
Fort Richie Classic Criterium (May 7 2011)
Collin Clark SENIOR CAT 4 6 / 40
Mike Bradbury MASTERS 45+ 1 / 18
Michael Satterfield MASTERS 45+ 4 / 18
Victor Siegfried MASTERS 45+ 5 / 18
Robert Leach MASTERS 45+ 8 / 18
Khang Le SENIOR 5 8 / 25
Khang Le SENIOR 5 RACE 2 38 / 34
Jerry Pollatos SENIOR 5 RACE 2 40 / 34
Tour de Ephrata - Time Trial (May 1 2011)
Philip Falconer Men MASTER 40-44 11 / 16
Luis Infante Men CATEGORY 4 4 / 30
Collin Clark Men CATEGORY 4 18 / 30
Victor Siegfried Men MASTER 50-59 6 / 30
Tour de Ephrata - Criterium (May 1 2011)
Luis Infante Men Category 4 2 / 28
Collin Clark Men Category 4 21 / 28
Victor Siegfried Men Masters 50-54 6 / 29
Philip Falconer Men Masters 40-44 14 / 16
The Bunny Hop 2011 (May 1 2011)
Michael Bradbury Masters Men 35+/45+ 9 / 46
Michael Satterfield Masters Men 35+/45+ 21 / 46
Raymond Plewacki Masters Men 35+/45+ 27 / 46
Robert Leach Masters Men 35+/45+ 29 / 46
Michael Satterfield Masters Men 35+/45+ 34 / 46
Mitch Ferro Masters Men 35+/45+ 36 / 46
Richard Seward Cat 5 Men 4 / 41
Khang Le Cat 5 Men 13 / 41
Omesh Agam Cat 5 Men 40 / 41
Gwenn Afton Masters Women 35+/45+ 21 / 22
Manggon Comsan Cat 4 Men 8 / 41
Phil Steinschneider Cat 4 Men 26 / 41
Robert Leach Masters Men 35+ Cat 3/4 35 / 39
Tour de Ephrata - Road Race (Apr 30 2011)
Luis Infante Men Category 4 3 / 36
Collin Clark Men Category 4 7 / 36
Victor Siegfried Men Masters 50-54 5 / 36
Philip Falconer Men Masters 40-44 18 / 21
18th Annual Carl Dolan Memorial (Apr 17 2011)
Khang Le Men Cat 5 20 / 48
Omesh Agam Men Cat 5 44 / 48
Bill Gros Men Open Master 35-99 4 / 63
Victor Siegfried Men Open Master 35-99 13 / 63
Michael Bradbury Men Open Master 35-99 16 / 63
Robert Leach Men Open Master 35-99 46 / 63
Jeff Erler Men Cat 4 W/ Cat 3 16 / 68
Collin Clark Men Cat 4 W/ Cat 3 28 / 68
Luis Infante Men Cat 4 W/ Cat 3 29 / 68
Brian Meadowcroft Men Cat 4 W/ Cat 3 49 / 68
Manggon Comsan Men Cat 4 W/ Cat 3 54 / 68
Phil Steinschneider Men Cat 4 W/ Cat 3 64 / 68
Bill Gros Men Open Master 45-99 3 / 48
Robert Leach Men Open Master 45-99 18 / 48
Michael Bradbury Men Open Master 45-99 25 / 48
Raymond Plewacki Men Open Master 45-99 26 / 48
Victor Siegfried Men Open Master 45-99 47 / 48
Richard Seward Men Cat 5 W/ Cat 4 1 / 26
Khang Le Men Cat 5 W/ Cat 4 8 / 26
James Stroud Men Cat 5 W/ Cat 4 11 / 26
Dawn Danner Women Cat 4 18 / 27
Justin Desilets Men Cat 1/2/3 64 / 103
Luis Infante Men Cat 4 W/ Cat 5 3 / 51
Jeff Erler Men Cat 4 W/ Cat 5 24 / 51
Collin Clark Men Cat 4 W/ Cat 5 27 / 51
Manggon Comsan Men Cat 4 W/ Cat 5 41 / 51
Lukasz Majewski Men Cat 3 11 / 49
Craig Guensch Men Cat 3 20 / 49
RGS Title/Prosperity Mortgage Chantilly Criterium (Apr 16 2011)
Manggon Comsan Men 4 9 / 47
Chad Billings Men 4 33 / 47
Richard Seward Men 5 5 / 37
Mark Wlodarczak Men 5 7 / 37
Khang Le Men 5 16 / 37
Ernie Frate Men 5 20 / 37
Ryan Rychak Men 5 23 / 37
James Stroud Men 5 24 / 37
Mark Fincham Men 5 34 / 37
Omesh Agam Men 5 36 / 37
Jeff Erler Mabra 35+ 3/4 17 / 27
Mike Bradbury Masters 45+ (no Cat 5) 2 / 9
Bill Gros Masters 45+ (no Cat 5) 3 / 9
Victor Siegfried Masters 45+ (no Cat 5) 6 / 9
Robert Leach Masters 45+ (no Cat 5) 8 / 9
Victor Siegfried Masters 35+ (no Cat 5) 10 / 22
Mike Bradbury Masters 35+ (no Cat 5) 11 / 22
Robert Leach Masters 35+ (no Cat 5) 16 / 22
Nate Seymour Masters 35+ (no Cat 5) 17 / 22
Claudette Archambault Women 4 10 / 20
Tyra Rivkin Women 4 12 / 20
Tour of the Battenkill (Apr 10 2011)
Collin Clark Men Cat 4 Pink 4 / 111
Fulton Road Race (Apr 9 2011)
Lukasz Majewski Men Category 3/4 8 / 33
Luis Infante Men Category 3/4 18 / 33
Lance Mitchell Men Category 4/5 18 / 60
Manggon Comsan Men Category 4/5 24 / 60
Dan Denenberg Men Category 4/5 33 / 60
Chad Billings Men Category 4/5 41 / 60
Chris Carlson Men Category 4/5 50 / 60
Dawn Danner Women Category 1/2/3/4 13 / 16
Michael Bradbury Men Open Master 40-99 5 / 28
Victor Siegfried Men Open Master 40-99 7 / 28
Raymond Plewacki Men Open Master 40-99 14 / 28
Michael Satterfield Men Open Master 40-99 20 / 28
Walton Park Criterium (Mar 26 2011)
Richard Seward Men Cat 5 4 / 24
Khang Le Men Cat 5 15 / 24
Collin Clark Men Cat 4 30 / 32
Black Hills Circuit Race (Mar 19 2011)
Jeffrey Eure Men Cat 5 11 / 55
Michael Bradbury Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 11 / 75
Victor Siegfried Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 24 / 75
Ted Michaels Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 36 / 75
Raymond Plewacki Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 45 / 75
Mitch Ferro Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 47 / 75
Derron Dart Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 48 / 75
Lance Mitchell Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 50 / 75
Bill Gros Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 66 / 75
Robert Leach Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 69 / 75
Michael Satterfield Men Cat 1/2/3/4 Master 35-99 74 / 75
Dawn Danner Women Cat 4 14 / 33
Katy Curran Women Cat 4 22 / 33
Gwenn Afton Women Cat 4 27 / 33
Justin Desilets Men Cat 1/2/3 62 / 69
Luis Infante Men Cat 3/4 6 / 77
Lukasz Majewski Men Cat 3/4 27 / 77
Manggon Comsan Men Cat 3/4 45 / 77
Michael Rovezzi Men Cat 3/4 55 / 77
Dismal Dash Time Trial #1 (Mar 13 2011)
David Vielbig Men 5 10 / 47
Morgantown Road Race (Mar 2 2011)
Luis Infante Men Cat 4/5 8 / 47
Manggon Comsan Men Cat 4/5 20 / 47
Collin Clark Men Cat 3/4 33 / 49
Bobby Phillips Turkey Day Bike Race (Sep 12 2010)
Robert Leach MEN CAT 3 7 / 22
Robert Leach MEN 45+ 2 / 19
Luis Infante MEN CAT 4 27 / 28
Ernie Simpson Memorial Time Trial (Sep 11 2010)
Daniel Bailey Men Cat 5 5 / 10
Jerry Pollatos Men Cat 5 10 / 10
Luis Infante Men Cat 4 2 / 8
Craig Guensch Men Master 50-54 5 / 11
Deep Blue Time Trial #2 (Sep 5 2010)
Craig Guensch Men Masters 45-99 4 / 22
Jeremy Edwards Men 3 1 / 14
Luis Infante Men 4 4 / 15
Phil Steinschneider Men 4 8 / 15
Claudette Archambault Women 4 3 / 8
Green Mountain Stage Race - Road Race (Sep 5 2010)
Phil Falconer Men 40+ 49 / 67
Wilkes-Barre Criterium/State Championship (Sep 4 2010)
Bill Gros Men Masters 45-49 9 / 20
Craig Guensch Men Masters 45-49 15 / 20
Green Mountain Stage Race - Circuit Race (Sep 4 2010)
Phil Falconer Men 40+ 56 / 67
Green Mountain Stage Race - TT (Sep 3 2010)
Phil Falconer Men 40+ 37 / 67
2nd Annual Dawg Days of Summer Circuit Race (Aug 22 2010)
Robert Leach Masters Men 45+ 3 / 20
Michael Satterfield Masters Men 45+ 7 / 20
Chris Stuntz Cat 5 Men 22 / 44
Omesh Agam Cat 5 Men 41 / 44
Robert Leach Masters 35+ Men Cat 3/4 31 / 41
Robert Leach Masters Men 45-55 3 / 26
Michael Satterfield Masters Men 45-55 7 / 26
Bill Gros Senior Men 1/2/3 58 / 74
2010 MABRA Championships/ Church Creek Time Trial (Aug 21 2010)
Michael Bradbury Men Master 45-99 2 / 22
Victor Siegfried Men Master 45-99 10 / 22
Jeremy Edwards Men 4 1 / 33
Phil Steinschneider Men 4 8 / 33
Luis Infante Men 4 9 / 33
Jerry Pollatos Men 5 37 / 39
Peter Teeuwen Memorial OmniumTime Trials #3 (Aug 15 2010)
Lance Mitchell Men 4 3 / 8
Derron Dart Men Open Master 40-44 6 / 13
Ted Michaels Men Open Master 35-39 5 / 8
Julia Casals Women Open Master 45-49 3 / 4
Michael Bradbury Men Open Master 45-49 2 / 10
Michael Satterfield Men Open Master 45-49 3 / 10
Raymond Plewacki Men Open Master 50-99 4 / 20
Victor Siegfried Men Open Master 50-99 8 / 20
Tour de Millersburg - GC (Aug 15 2010)
George Milinkovic Men CAT3/4 Gc 29 / 35
Craig Guensch Men MASTER Gc 45-49 10 / 29
Tour de Millersburg - Road Race (Aug 15 2010)
George Milinkovic Men Cat3/4 17 / 61
Lukasz Majewski Men Cat3/4 40 / 61
Craig Guensch Men Masters 45-49 8 / 28
Chesapeake Criterium (Aug 14 2010)
Bill Gros Men 30/40+ 8 / 37
Ted Michaels Men 30/40+ 10 / 37
D.j. Dart Men 30/40+ 11 / 37
Victor Siegfried Men 30/40+ 15 / 37
Ray Plewacki Men 30/40+ 19 / 37
Michael Satterfield Men 30/40+ 26 / 37
Highway To Heaven Hill Climb Time Trial (Aug 14 2010)
Mary Alex Women 45+ 5 / 10
Tour de Millersburg - Criterium (Aug 14 2010)
Luis Infante Men Cat3/4 58 / 96
Lukasz Majewski Men Cat3/4 68 / 96
George Milinkovic Men Cat3/4 73 / 96
Lewis Prebble Men Cat3/4 79 / 96
Phil Steinschneider Men Cat3/4 91 / 96
Craig Guensch Men Masters 45-49 13 / 36
Tour de Millersburg - TT (Aug 14 2010)
Luis Infante Men cat3/4 20 / 96
Phil Steinschneider Men cat3/4 43 / 96
Lukasz Majewski Men cat3/4 49 / 96
George Milinkovic Men cat3/4 50 / 96
Lewis Prebble Men cat3/4 75 / 96
Craig Guensch Men Masters 45-49 11 / 36
Lost River Classic (Jul 24 2010)
Chris Stuntz Men's 5 44 / 45
Luis Gonzales Men's 3/4 32 / 68
Robert Leach Men's 3/4 36 / 68
Collin Clark Men's 3/4 58 / 68
Michael Rovezzi Men's 3/4 64 / 68
Greenbelt Park Training Series (Jul 7 2010)
Luis Gonzales Men Cat4/5 B 7 / 22
Greenbelt Park Training Race Series (Jun 23 2010)
Luis Gonzales Men 5 C 9 / 24
Tour of Washington County (Jun 19 2010)
D.j. Dart CAT 1/2/3 GC 45 / 46
Mike Bradbury MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 6 / 27
Victor Siegfried MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 9 / 27
Bill Gros MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 12 / 27
Ray Plewacki MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 17 / 27
Michael Satterfield MASTERS 45+ STAGE 1 ROAD RACE 20 / 27
Mike Bradbury MASTERS 45+ GC 1 / 24
Victor Siegfried MASTERS 45+ GC 9 / 24
Ray Plewacki MASTERS 45+ GC 11 / 24
Michael Satterfield MASTERS 45+ GC 16 / 24
Bill Gros MASTERS 45+ GC 17 / 24
Jeremy Edwards CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 3 / 54
Lukasz Majewski CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 18 / 54
Jeff Erler CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 22 / 54
Phil Steinschneider CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 28 / 54
Brian Cheung CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 29 / 54
James Swarts CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 37 / 54
Luis Infante CAT 4 STAGE 1 ROAD RACE 50 / 54
Jeremy Edwards CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 1 / 39
Phil Steinschneider CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 6 / 39
James Swarts CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 12 / 39
Lukasz Majewski CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 21 / 39
Jeff Erler CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 30 / 39
Brian Cheung CAT 4 STAGE 2 TIME TRIAL 37 / 39
D.j. Dart CAT 1/2/3 PROLOGUE 57 / 64
D.j. Dart CAT 1/2/3 STAGE 2 TIME TRIAL 43 / 53
Kevin Mcaleenan CAT 5 GC 6 / 21
Bob Lytle CAT 5 GC 8 / 21
James Stroud CAT 5 GC 16 / 21
George Milinkovic CAT 3 STAGE 1 ROAD RACE 14 / 54
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 7 / 20
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 9 / 20
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 12 / 20
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 GC 16 / 20
Jeremy Edwards CAT 4 GC 3 / 31
Lukasz Majewski CAT 4 GC 7 / 31
Brian Cheung CAT 4 GC 20 / 31
Jeff Erler CAT 4 GC 26 / 31
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 8 / 33
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 12 / 33
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 18 / 33
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 1 ROAD RACE 20 / 33
Kevin Mcaleenan CAT 5 STAGE 2 TIME TRIAL 2 / 21
Bob Lytle CAT 5 STAGE 2 TIME TRIAL 12 / 21
James Stroud CAT 5 STAGE 2 TIME TRIAL 21 / 21
Milinkovic George CAT 3 STAGE 3 CRITERIUM 23 / 42
George Milinkovic CAT 3 STAGE 2 TIME TRIAL 17 / 49
Bob Lytle CAT 5 STAGE 1 ROAD RACE 9 / 32
James Stroud CAT 5 STAGE 1 ROAD RACE 14 / 32
Kevin Mcaleenan CAT 5 STAGE 1 ROAD RACE 20 / 32
D.j. Dart CAT 1/2/3 STAGE 3 CRITERIUM 45 / 49
Mike Bradbury MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 1 / 26
Ray Plewacki MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 9 / 26
Victor Siegfried MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 11 / 26
Michael Satterfield MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 14 / 26
Bill Gros MASTERS 45+STAGE 2 TIME TRIAL 17 / 26
Mike Bradbury MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 5 / 25
Ray Plewacki MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 12 / 25
Victor Siegfried MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 13 / 25
Michael Satterfield MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 15 / 25
Bill Gros MASTERS 45+ STAGE 3 CRITERIUM 19 / 25
George Milinkovic CAT 3 GC 14 / 41
Lukasz Majewski CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 1 / 31
Brian Cheung CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 9 / 31
Jeremy Edwards CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 21 / 31
Jeff Erler CAT 4 STAGE 3 CRITERIUM 28 / 31
D.j. Dart CAT 1/2/3 STAGE 1 ROAD RACE 51 / 63
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 7 / 28
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 9 / 28
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 12 / 28
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 2 TIME TRIAL 22 / 28
Robert Leach MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 11 / 24
Chris Huhn MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 13 / 24
Lance Mitchell MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 15 / 24
Mitch Ferro MASTERS 35+ CAT 3/4 STAGE 3 CRITERIUM 20 / 24
Greenbelt Park Training Series (Jun 16 2010)
Luis Gonzales Men 5 C 7 / 24
Greenbelt Park Training Series (Jun 2 2010)
Luis Gonzales Men 5 C 2 / 24
Tour of Tucker County (May 29 2010)
Jeremy Edwards Men's Cat 4/5 7 / 64
Ron Huebner Men's Cat 4/5 29 / 64
Manggon Comsan Men's Cat 4/5 30 / 64
Luis Infante Men's Cat 4/5 50 / 64
Mark Wlodarczak Men's Cat 4/5 52 / 64
Greenbelt Park Training Series (May 26 2010)
Luis Gonzales Men 5 C 8 / 22
Bloomsburg Town Park Criterium (May 23 2010)
Bill Gros Men Master 45-99 6 / 27
Raymond Plewacki Men Master 45-99 16 / 27
Victor Siegfried Men Master 45-99 18 / 27
Kelly Cup (May 23 2010)
Jeff Erler Men 4 7 / 42
Lukasz Majewski Men 4 8 / 42
Brian Cheung Men 4 39 / 42
Bruce Enger Men 5 23 / 27
Craig Guensch Men Masters 45-49 17 / 22
Dan Spencer Memorial Road Race (May 22 2010)
Ted Michaels Men Masters 35-39 1 / 28
Michael Bradbury Men Masters 35-39 8 / 28
Raymond Plewacki Men Masters 35-39 23 / 28
Derron Dart Men Masters 35-39 26 / 28
Deep Blue Time Trial (May 9 2010)
Jeremy Edwards Men - 4 8 / 26
Phil Steinschneider Men - 4 13 / 26
Lukasz Majewski Men - 4 16 / 26
The 3rd Annual Fort Ritchie Criterium Sponsored by Corporate Office Properties Trust (May 8 2010)
Robert Leach MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 16 / 36
Chris Huhn MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 18 / 36
Ray Plewacki MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 21 / 36
Stewart Kidston MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 25 / 36
Craig Guensch MASTERS 35+ (CAT 3 / 4) 29 / 36
Lukasz Majewski SENIOR 4 13 / 63
Brian Cheung SENIOR 4 33 / 63
Lewis Prebble SENIOR 4 53 / 63
Mike Bradbury SENIOR I,II,III 37 / 63
D.j. Dart SENIOR I,II,III 38 / 63
Justin Desilets SENIOR I,II,III 39 / 63
Bruce Enger SENIOR V 22 / 25
Dawn Danner WOMENS IV 8 / 19
Katy Curran WOMENS IV 14 / 19
Phil Falconer SENIOR III 34 / 39
Eric Marshall SENIOR III 42 / 39
Mike Bradbury MASTERS 45+ / 55+ 6 / 46
Ray Plewacki MASTERS 45+ / 55+ 13 / 46
Randall Root MASTERS 45+ / 55+ 17 / 46
Robert Leach MASTERS 45+ / 55+ 19 / 46
Phil Steinschneider MASTERS 45+ / 55+ 21 / 46
Phil Falconer MASTERS 45+ / 55+ 22 / 46
Craig Guensch MASTERS 45+ / 55+ 24 / 46
Stewart Kidston MASTERS 45+ / 55+ 42 / 46
Mason Washington MASTERS 45+ / 55+ 45 / 46
Lance Mitchell MASTERS V 35+ 3 / 20
Jeff Allen MASTERS V 35+ 4 / 20
Bruce Enger MASTERS V 35+ 17 / 20
James Stroud MASTERS V 35+ 20 / 20
10th Annual Bunny Hop Criterium (May 2 2010)
Justin Desilets Men 1/2/3/u23 18 / 129
Lance Mitchell Cat 5 Men 5 / 41
Jeff Allen Cat 5 Men 24 / 41
Bob Lytle Cat 5 Men 29 / 41
Bruce Enger Cat 5 Men 31 / 41
Dan Bailey Cat 5 Men 33 / 41
Mike Bradbury Men 35-45+ 11 / 50
Craig Guensch Men 35-45+ 18 / 50
Dawn Danner Cat 4 Women 9 / 41
Katy Curran Cat 4 Women 18 / 41
Claudette Archambault Cat 4 Women 38 / 41
Lukasz Majewski Cat 4 Men 8 / 80
James Swarts Cat 4 Men 31 / 80
Chris Huhn Cat 4 Men 48 / 80
Collin Clark Cat 4 Men 53 / 80
Wintergreen Ascent (May 1 2010)
Melissa Ferro Women 4 7 / 14
Julia Casals Women 4 10 / 14
Kenneth Sheck Men Master 50-59 6 / 31
Raymond Plewacki Men 3 5 / 19
Mitch Ferro Men 3 10 / 19
Luis Infante Men 4 7 / 37
Collin Clark Men 4 22 / 37
James Hargrove Men 4 46 / 37
Hans Schenk Men 5 13 / 42
Chris Carlson Men 5 15 / 42
Chad Billings Men 5 16 / 42
Ted Michaels Men MR 2 / 6
Justin Desilets Men Pro/1/2 6 / 11
Turkey Hill Country Classic (May 1 2010)
Jeremy Edwards Men 3/4 16 / 44
Michael P Murad Memorial Road Race (May 1 2010)
Michael Rovezzi MEN MASTERS 35+ 3/4 7 / 44
Victor Siegfried MEN MASTERS 35+ 3/4 11 / 44
Brett Davis MEN MASTERS 35+ 3/4 15 / 44
Michael Satterfield MEN MASTERS 35+ 3/4 17 / 44
Ron Huebner MEN MASTERS 35+ 3/4 37 / 44
Chris Huhn MEN MASTERS 35+ 3/4 42 / 44
Randall Root PRO/1/2 19 / 31
George Milinkovic MEN 3 25 / 43
Lukasz Majewski MEN 4 4 / 59
Brian Cheung MEN 4 46 / 59
Lewis Prebble MEN 4 47 / 59
James Swarts MEN 4 48 / 59
James Stroud MEN 5 22 / 39
Farmersville Road Race (Apr 24 2010)
Luis Infante MEN 4 & U19 12 / 51
Michael Rovezzi MASTERS 45+ 12 / 40
Eric Marshall MASTERS 45+ 13 / 40
Lance Mitchell Cat 5 Men B 5 / 29
Edwards Jeremy Cat 5 Men B 7 / 29
Jeremy Edwards Cat 5 Men A 2 / 25
17th Annual Carl Dolan Memorial/Howard County Library Spring Classic (Apr 18 2010)
Jeff Erler Men cat 4 (in cat 3/4 combined) 18 / 52
Theodore Wilson Men cat 4 (in cat 3/4 combined) 51 / 52
Brian Cheung Men cat 4 (in cat 4/5 combined) 1 / 27
Jeff Erler Men cat 4 (in cat 4/5 combined) 7 / 27
James Swarts Men cat 4 (in cat 4/5 combined) 11 / 27
Lance Mitchell Men cat 5 2 / 41
Kevin Mcaleenan Men cat 5 29 / 41
Jeremy Edwards Men cat 5 39 / 41
Luis Infante Men cat 5 40 / 41
Bill Gros Master men 45+ 4 / 50
Victor Siegfried Master men 45+ 8 / 50
Robert Leach Master men 45+ 18 / 50
Phil Falconer Master men 45+ 26 / 50
Brett Davis Master men 45+ 35 / 50
Ray Plewacki Master men 45+ 47 / 50
Michael Satterfield Master men 45+ 48 / 50
D.j. Dart Master men 35+ 6 / 53
Phil Steinschneider Master men 35+ 11 / 53
Michael Satterfield Master men 35+ 15 / 53
Bill Gros Master men 35+ 24 / 53
Ray Plewacki Master men 35+ 29 / 53
Robert Leach Master men 35+ 42 / 53
Victor Siegfried Master men 35+ 45 / 53
Brett Davis Master men 35+ 51 / 53
Ken Sheck Master men 55 8 / 13
Hector Campos Men cat 5 (in cat 4/5 combined) 23 / 33
James Stroud Men cat 5 (in cat 4/5 combined) 25 / 33
The RGS Title Chantilly Criterium (Apr 17 2010)
Kenneth Sheck Men 1/2/3/4 Masters 55-99 9 / 11
Michael Satterfield Men 1/2/3/4 Masters 35-99 7 / 45
Derron Dart Men 1/2/3/4 Masters 35-99 12 / 45
Victor Siegfried Men 1/2/3/4 Masters 35-99 20 / 45
Daniel Abernathy Men 1/2/3/4 Masters 35-99 27 / 45
Ted Michaels Men 1/2/3/4 Masters 35-99 31 / 45
Nate Seymour Men 1/2/3/4 Masters 35-99 36 / 45
Robert Leach Men 1/2/3/4 Masters 35-99 37 / 45
Raymond Plewacki Men 1/2/3/4 Masters 35-99 42 / 45
Bill Gros Men 1/2/3/4 Masters 35-99 44 / 45
Michael Rovezzi Men 3 19 / 49
Philip Falconer Men 3 34 / 49
Mitch Ferro Men 3 39 / 49
Brian Cheung Men 4 7 / 79
Phil Steinschneider Men 4 34 / 79
James Swarts Men 4 46 / 79
Lukasz Majewski Men 4 57 / 79
Mason Washington Men 4 70 / 79
Theodore Wilson Men 4 73 / 79
Luis Infante Men 5 2 / 43
Jeremy Edwards Men 5 3 / 43
Jeff Allen Men 5 4 / 43
John Tullius Men 5 5 / 43
Lance Mitchell Men 5 16 / 43
Chad Billings Men 5 17 / 43
Chris Carlson Men 5 21 / 43
Richard Seward Men 5 22 / 43
Jeffrey Eure Men 5 24 / 43
Jeffrey Ritter Men 5 25 / 43
Manggon Comsan Men 5 28 / 43
Bruce Enger Men 5 35 / 43
Jerry Pollatos Men 5 41 / 43
Mark Fincham Men 5 42 / 43
Bill Gros Men 1/2/3/4 Masters 45-99 7 / 33
Randall Root Men 1/2/3/4 Masters 45-99 11 / 33
Robert Leach Men 1/2/3/4 Masters 45-99 16 / 33
Michael Satterfield Men 1/2/3/4 Masters 45-99 17 / 33
Michael Bradbury Men 1/2/3/4 Masters 45-99 20 / 33
Raymond Plewacki Men 1/2/3/4 Masters 45-99 22 / 33
Brett Davis Men 1/2/3/4 Masters 45-99 23 / 33
Mason Washington Men 1/2/3/4 Masters 45-99 24 / 33
Philip Falconer Men 1/2/3/4 Masters 45-99 26 / 33
Victor Siegfried Men 1/2/3/4 Masters 45-99 32 / 33
Jeff Erler Men 3/4 Masters 35-99 5 / 39
Craig Guensch Men 3/4 Masters 35-99 16 / 39
Gregg Hyde Men 3/4 Masters 35-99 21 / 39
David Lamm Men 3/4 Masters 35-99 23 / 39
Phil Steinschneider Men 3/4 Masters 35-99 28 / 39
Mitch Ferro Men 3/4 Masters 35-99 31 / 39
Ron Huebner Men 3/4 Masters 35-99 32 / 39
Chris Huhn Men 3/4 Masters 35-99 35 / 39
Justin Desilets Men 1/2/3 19 / 55
Sarah Rovezzi Women 4 11 / 29
Claudette Archambault Women 4 21 / 29
Tyra Rivkin Women 4 22 / 29
Kathy Albright Women 4 27 / 29
Rhonda Abernathy Women 3 1 / 7
Tyson's Corner Circuit Race (Apr 11 2010)
Craig Guensch Men 3 14 / 71
Robert Leach Men 3 26 / 71
Gregg Hyde Men 3 35 / 71
Michael Rovezzi Men 3 50 / 71
Philip Falconer Men 3 51 / 71
Eric Marshall Men 3 67 / 71
Lukasz Majewski Men 4 13 / 73
Chris Huhn Men 4 53 / 73
Christian Smith Men 4 54 / 73
Theodore Wilson Men 4 71 / 73
Bill Gros Men MR Master 35-99 11 / 74
Randall Root Men MR Master 35-99 24 / 74
Victor Siegfried Men MR Master 35-99 28 / 74
Craig Guensch Men MR Master 35-99 38 / 74
Raymond Plewacki Men MR Master 35-99 52 / 74
Derron Dart Men MR Master 35-99 58 / 74
Philip Falconer Men MR Master 35-99 73 / 74
Justin Desilets Men 1/2/3 10 / 71
Luis Infante Men 5 1 / 39
Lance Mitchell Men 5 16 / 39
Jeff Allen Men 5 25 / 39
Manggon Comsan Men 5 32 / 39
Ashley Blanco Men JR Junior 15-18 21 / 21
Dawn Danner Women 4 12 / 28
Claudette Archambault Women 4 19 / 28
2010 Tour of Walkersville (Apr 10 2010)
Victor Siegfried Men Master 35+ / 45+ 15 / 63
Michael Rovezzi Men Master 35+ / 45+ 29 / 63
Robert Leach Men Master 35+ / 45+ 39 / 63
D.j. Dart Men Master 35+ / 45+ 43 / 63
Bill Gros Men Master 35+ / 45+ 44 / 63
Brett Davis Men Master 35+ / 45+ 45 / 63
Ray Plewacki Men Master 35+ / 45+ 57 / 63
Michael Satterfield Men Master 35+ / 45+ 59 / 63
Ken Sheck Men Master 55+ 16 / 28
Jeremy Edwards Men Cat 4/5 Race 2 2 / 45
Luis Infante Men Cat 4/5 Race 2 5 / 45
Dan Bailey Men Cat 4/5 Race 2 35 / 45
Manggon Comsan Men Cat 4/5 Race 2 38 / 45
Bob Lytle Men Cat 4/5 Race 2 42 / 45
Lukasz Majewski Men Cat 4/5 Race 1 33 / 66
James Swarts Men Cat 4/5 Race 1 39 / 66
Brian Cheung Men Cat 4/5 Race 1 40 / 66
Manggon Comsan Men Cat 4/5 Race 1 56 / 66
Jeremy Edwards Men Cat 4/5 Race 1 57 / 66
Luis Infante Men Cat 4/5 Race 1 60 / 66
Morgantown Road Race (Apr 4 2010)
Jeremy Edwards Men 5 1 / 49
Luis Infante Men 5 4 / 49
Manggon Comsan Men 5 9 / 49
Robert Leach Men MR Master 40-49 12 / 28
Lukasz Majewski Men 4/5 5 / 68
Stewart Kidston Men MR Master 50-99 7 / 23
Downtown Smithfield HAMmer Fest Criterium (Apr 3 2010)
Chad Billings Men 5 00-99 2 / 25
Jefferson Cup Road Race (Mar 28 2010)
Bill Gros Men Master 45-49 7 / 40
Michael Satterfield Men Master 45-49 17 / 40
Victor Siegfried Men Master 45-49 22 / 40
Craig Guensch Men Master 45-49 23 / 40
Michael Rovezzi Men Master 45-49 25 / 40
Raymond Plewacki Men Master 45-49 31 / 40
Brett Davis Men Master 45-49 37 / 40
Kenneth Sheck Men Master 55-59 8 / 17
Lukasz Majewski Men 4 4 / 87
Phil Steinschneider Men 4 45 / 87
Brian Cheung Men 4 54 / 87
John Conway Men 4 81 / 87
Jeremy Edwards Men 5 1 / 41
Luis Infante Men 5 5 / 41
Manggon Comsan Men 5 17 / 41
Dawn Danner Women 4 16 / 39
Rhonda Abernathy Women 3 13 / 15
Lance Mitchell Men 5 35-99 1 / 36
Union Grove Road Race (Mar 27 2010)
Bob Lytle Category 5 9 / 40
540 Cycling Vint Hill Classic (Mar 20 2010)
Michael Rovezzi Men 3/4 21 / 87
Lukasz Majewski Men 3/4 27 / 87
Mitch Ferro Men 3/4 46 / 87
Brian Cheung Men 3/4 71 / 87
Theodore Wilson Men 3/4 83 / 87
Jeff Erler Men 3/4 84 / 87
Justin Desilets Men 1/2/3 21 / 55
Jeff Allen Men 5 4 / 52
Lance Mitchell Men 5 6 / 52
Chris Carlson Men 5 11 / 52
Richard Seward Men 5 13 / 52
Jeremy Edwards Men 5 16 / 52
Luis Infante Men 5 29 / 52
Chad Billings Men 5 30 / 52
Manggon Comsan Men 5 31 / 52
Daniel Bailey Men 5 34 / 52
Jeffrey Ritter Men 5 40 / 52
Mark Fincham Men 5 45 / 52
Hans Schenk Men 5 47 / 52
James Stroud Men 5 48 / 52
Sarah Rovezzi Women 3/4 9 / 32
Dawn Danner Women 3/4 11 / 32
Claudette Archambault Women 3/4 22 / 32
Brian Cheung Men 4/5 11 / 82
Chris Huhn Men 4/5 35 / 82
Lukasz Majewski Men 4/5 36 / 82
Jeremy Edwards Men 4/5 39 / 82
Lance Mitchell Men 4/5 42 / 82
Luis Infante Men 4/5 59 / 82
Chris Carlson Men 4/5 72 / 82
Theodore Wilson Men 4/5 74 / 82
Chad Billings Men 4/5 76 / 82
James Hargrove Men 4/5 78 / 82
Victor Siegfried Men 1/2/3/4 Master 35 99 9 / 39
Bill Gros Men 1/2/3/4 Master 35 99 15 / 39
Kenneth Sheck Men 1/2/3/4 Master 35 99 25 / 39
Gregg Hyde Men 1/2/3/4 Master 35 99 26 / 39
David Lamm Men 1/2/3/4 Master 35 99 27 / 39
Raymond Plewacki Men 1/2/3/4 Master 35 99 29 / 39
Mitch Ferro Men 1/2/3/4 Master 35 99 30 / 39
Michael Satterfield Men 1/2/3/4 Master 35 99 33 / 39
Busiest Racers
in last months
Victor Siegfried 125
Luis Infante 105
Ray Plewacki 98
Khang Le 97
Jeff Erler 90
Dan Underwood 75
Robert Leach 75
Phil Steinschneider 70
Christine Fuentes 63
Mitch Ferro 63
Michael Satterfield 63
Manggon Comsan 60
Phil Falconer 52
Gwenn Afton 48
Dana Stryk 44
Brian Meadowcroft 43
Geoff Hughes 43
Ted Michaels 41
James Stroud 41
Tania Steinschneider 40
Craig Guensch 39
Wendy Ulmer 39
Kelley Bethoney 38
Lukasz Majewski 31
Bill Gros 30
Tom Merce 29
Chad Billings 29
Jordan Cross 28
Lance Mitchell 25
Raymond Plewacki 24
Gregg Hyde 24
Mark Wlodarczak 24
Chas Ryan 23
Mike Bradbury 23
Derron Dart 23
Michael Bradbury 23
Tim Ellenwood 21
R Carney 21
Hans Schenk 21
Claudette Archambault 20
Jeffrey Eure 18
Jeremy Edwards 18
Philip Falconer 16
Collin Clark 16
Chris Carlson 16
Phithak Baingam 15
David Saunders 15
Richard Seward 15
Andrew Henle 14
Dan Denenberg 14
David Duvall 14
Justin Desilets 13
Brian Cheung 13
Dawn Danner 13
Mike Esmonde 12
Linda Lotto 12
David Fuentes 12
Mark Madden 12
James Hargrove 11
Stewart Kidston 11
Jeffrey Ritter 11
D.j. Dart 10
Chris Huhn 10
Nate Seymour 10
Ron Huebner 10
James Swarts 10
Bob Lytle 9
Rick Barbera 9
Randall Root 9
Michael Rovezzi 9
Bruce Enger 9
Katy Curran 8
George Milinkovic 8
William Mchenry 8
Emily Huebner 7
Dan Bailey 7
David Dang 7
Tarik Essawi 6
Brett Davis 6
John Chamberlain 6
Patrick Loerch 6
Luis Gonzales 6
Lewis Prebble 6
42 42 5
Theodore Wilson 5
Tom Begley 5
Jeff Allen 5
Jake Nahorniak 5
Temple Washington 5
Melissa Ferro 4
Chris Stuntz 4
* Scott wisseman 4
Ryan Bower 4
Omesh Agam 4
Ernie Frate 4
Mark Austin 4
Lance Ohlsson 4
Jerry Pollatos 4
Kenneth Sheck 4
Kevin Mcaleenan 4