Log In

Team Overview: Guinness Cycling Team

Team News Ticker Embed This

Team Race History

Vance Creek Road Race (Apr 12 2015)

Joe King Men Senior Cat 1/2 13 / 33

The Ridge Circuit Race (Mar 29 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 4 / 22

Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 28 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 7 / 30

Mason Lake Road Race Series (Mar 8 2015)

Todd Gallaher Men Master 50+ Open 3 / 26

Mt Ashland Hillclimb (Sep 7 2014)

Evan Siroky Road Category 2/3 Men 19-39 1 / 4

Eugene Celebration (Aug 16 2014)

Harrison Harb Men Category 1/2 20 / 35
Evan Siroky Men Category 1/2 21 / 35

Eugene Celebration (Aug 15 2014)

Harrison Harb Men Category 1/2 23 / 35

OBRA TT (Aug 9 2014)

Evan Siroky Men Category 1/2 6 / 8

The Chesapeake Criterium (Aug 9 2014)

Ben Miller 35+ No Cat 5's 3 / 8

Stumptown Criterium (Aug 3 2014)

David Klipper Men 35+ Masters 20 / 26
John Lance Men 35+ Masters 22 / 26

Criterium Championships (Aug 2 2014)

Harrison Harb Senior Men 12 / 41
Evan Siroky Senior Men 19 / 41
David Klipper Senior Men 27 / 41
Michael Risner Men Category 3 27 / 30

Vancouver Criterium (Jul 27 2014)

Harrison Harb Senior Men 1 / 38
Joseph King Senior Men 20 / 38
John Lance Masters Men 40+ 16 / 28
Matthew Wilkins Category 4 Men 11 / 22

High Desert Omnium - Criterium (Jul 6 2014)

Alexander Pettit estell Men 4/5 19 / 24

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 6 2014)

Alexander Pettit estell Men 4/5 15 / 16

St. Honoré Criterium (Jul 5 2014)

David Klipper Men 1/2/3 13 / 25
Joseph King Men 1/2/3 15 / 25

High Desert Omnium - OBRA Road Championships (Jul 5 2014)

Alexander Pettit estell Men 4/5 24 / 24

New Jersey Masters Championship Road (Jul 5 2014)

Benjamin Miller Men Master 35+ 16 / 46

Greenbelt Park Training Race Series (Jun 25 2014)

Benjamin Miller Men Cat1/2/3 A 11 / 18

RGS Title/Prosperity Mortgage Brambleton Town Center Grand Prix (Jun 22 2014)

Benjamin Miller Men Master 35+ 11 / 16

Mt. Tabor Circuit Race (Jun 21 2014)

David Klipper Senior Men 10 / 36
David Klipper Masters Men 40+ Category 1/2/3 3 / 22

Carytown Bicycle Company Presents the Bryan Park Circuit Race 2014 (Jun 15 2014)

Benjamin Miller Mens Masters 35+ 3 / 6

Montinore Road Race (Jun 8 2014)

Alexander Pettit estell Men Category 5 8 / 8
Joseph King Men Category 1/2 21 / 41

Hammer Velo Criterium (May 31 2014)

Dylan Mcshooter Men 4/5 30 / 45
Michael Buckiewicz Men 4/5 41 / 45
Dan Koslicki Men 4/5 45 / 45

Bend Don't Brake (May 24 2014)

David Klipper Masters Men 40+/50+/60+ 4 / 66
Steve Remy Masters Men 40+/50+/60+ 18 / 66
David Klipper Masters Men 40+ 4 / 27
Steve Remy Masters Men 40+ 12 / 27

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 18 2014)

Joseph King Men 1/2 13 / 33

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 4 2014)

Joseph King Men 1/2 15 / 24

Eugene Roubaix (Apr 26 2014)

Steve Remy Masters Men 1/2/3 13 / 15

Olympic View Road Race (Apr 26 2014)

Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 40-49 17 / 46

Kings Valley Road Race (Apr 12 2014)

Joseph King Men Category 1/2 20 / 61
David Klipper Men Category 1/2 31 / 61

Gorge Roubaix (Mar 30 2014)

Joseph King Men Category 1/2 27 / 35

Santa Cruz Classic Criterium (Mar 30 2014)

Steve Remy Men Cat 1/2/3 Master 45+ 27 / 33

Cherry Pie (Mar 23 2014)

Dylan Mcshooter Men Category 4/5 7 / 16
Michael Buckiewicz Men Category 4/5 9 / 16
Joseph King Men Category 1/2 23 / 53
Mike Buechel Masters Men 40+ 27 / 31
Steve Remy Masters Men 40+ 29 / 31

Dirty Circles 3 (Mar 16 2014)

Michael Buckiewicz Men 4/5 1 / 27
Dylan Mcshooter Men 4/5 18 / 27
Steve Remy Masters Men 1/2/3 6 / 32

Dirty Circles 2 (Mar 9 2014)

Steve Remy Men 1/2/3 32 / 48
Steve Remy Masters Men 1/2/3 9 / 27

Dirty Circles 1 (Mar 2 2014)

Steve Remy Masters Men 1/2/3 1 / 29

Jack Frost TT (Feb 23 2014)

Mike Buiewicz Men 4/5 28 / 64

Spy Red Trolley Classic (Feb 2 2014)

Shawn Wallace Men Cat 1/2/3 Master 45+ 55 / 66

2013 USA Cycling Masters Criterium Nationals (Sep 8 2013)

David Klipper Men CAT 1/2/3 Masters 45-49 6 / 60

Eugene Celebration Stage Race - Coburg TT (Aug 25 2013)

Evan Siroky Men 1/2 5 / 18

Eugene Celebration Stage Race - Celebration Criterium (Aug 25 2013)

Evan Siroky Men 1/2 14 / 16

Eugene Celebration Stage Race - Briggs Hill RR (Aug 24 2013)

Evan Siroky Men 1/2 1 / 28

Eugene Celebration Stage Race - McBeth Prologue (Aug 23 2013)

Evan Siroky Men 1/2 9 / 28

Cirque du Cycling (Aug 9 2013)

Byron Breeden Men 3 7 / 36
Evan Siroky Men 1/2 20 / 42
Joseph King Men 1/2 22 / 42
Eddie French Men 1/2 41 / 42

OBRA Time Trial (Aug 4 2013)

Evan Siroky Men 1/2 5 / 10

OBRA Criterium p/b Franz Bakery (Aug 3 2013)

Evan Siroky Senior Men 16 / 39
Nate Berry Senior Men 26 / 39
David Klipper Senior Men 34 / 39
Michael Buckiewicz Men Category 4 11 / 26
Dylan Mcshooter Men Category 4 12 / 26
Alistair Corkett Men Category 4 22 / 26
Byron Breeden Men Category 3 8 / 44
Eddie French Masters Men 40-49 20 / 31
David Klipper Masters Men 40-49 26 / 31

Vancouver Criterium (Jul 28 2013)

Joseph King Senior Men 16 / 42
David Klipper Senior Men 35 / 42

Rolf Prima Downtown Criterium (Jul 21 2013)

Eddie French Men 1/2/3 8 / 28
Joseph King Men 1/2/3 10 / 28

Montinore Road Race (Jul 14 2013)

Evan Siroky Men Category 1/2/3 8 / 34
Joseph King Men Category 1/2/3 12 / 34

Redmond Derby Days Criterium (Jul 13 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 17 / 59
Eddie French Men Cat 1/2 Senior 53 / 59

High Desert Omnium - Road Race—Men's OBRA Championship RR (Jul 7 2013)

Evan Siroky Men 1/2 23 / 46

St. Honore Criterium (Jul 6 2013)

Dylan Mcshooter Men 4/5 13 / 39
Michael Buckiewicz Men 4/5 14 / 39
Branson Shafer Men 4/5 18 / 39
Byron Breeden Men 3 40 / 46
Eddie French Men 1/2 11 / 38
Evan Siroky Men 1/2 17 / 38
David Klipper Men 1/2 38 / 38

Amateur Road Nationals Day 4 (Jul 6 2013)

Mark Gyulafia Men C5 Para 1 / 5

Amateur Road Nationals Day 2 (Jul 4 2013)

Mark Gyulafia Men C5 Para 1 / 6

Pringle Creek Criterium (Jun 30 2013)

Dylan Mcshooter Men 4/5 5 / 24
Eddie French Men 1/2 12 / 13

Mt. Hood Cycling Classic - GC (Jun 23 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 49 / 66

Mt. Hood Cycling Classic - Stage 3 (Jun 23 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 53 / 66

Mt. Hood Cycling Classic (Jun 22 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 60 / 98

Mt. Hood Cycling Classic - Stage 2 (Jun 22 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 51 / 105

Mt. Hood Cycling Classic - Stage 1 (Jun 21 2013)

Evan Siroky Men Pro 1-2 51 / 105

Rainier Road Race- Women's OBRA Championship RR (Jun 16 2013)

Evan Siroky Senior Men 1/2/3 10 / 43
David Klipper Senior Men 1/2/3 12 / 43
Joseph King Senior Men 1/2/3 27 / 43

Hammer Velo Criterium (Jun 1 2013)

Michael Buckiewicz Men Category 4/5 22 / 57
Alistair Corkett Men Category 4/5 41 / 57
Dylan Mcshooter Men Category 4/5 43 / 57
Bronson Shafer Men Category 4/5 44 / 57
Byron Breeden Men Category 3 29 / 57

12th Annual Jesse Blancarte 10k Time Trial (May 26 2013)

Mark Gyulafia Men Cat1/2 2 / 6

Banana Belt Series - Banana Belt 3 (May 19 2013)

Joseph King Men Category 1/2 16 / 35
David Klipper Men Category 1/2 23 / 35

Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 19 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 37 / 64
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 35+ 6 / 33

Mutual of Enumclaw Stage Race - RR (May 19 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 31 / 76
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 35+ 10 / 35

Mutual of Enumclaw Stage Race - TT (May 18 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 25 / 82
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Senior 35+ 6 / 37

Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 18 2013)

Evan Siroky Men Cat 1/2 Senior 53 / 82
Todd Gallaher Men Cat 1/2/3 Master 35+ 12 / 37

Banana Belt Series - Banana Belt 2 (May 12 2013)

Evan Siroky Men Category 1/2 1 / 42
David Klipper Men Category 1/2 37 / 42
Joseph King Men Category 1/2 40 / 42
Adam Tate Masters Men 35+ Category 4/5 20 / 20

Banana Belt Series - Banana Belt 1 (May 5 2013)

Joseph King Men Category 1/2 21 / 47
Rocky Serna Men Category 1/2 46 / 47
Adam Tate Masters Men 50+ 19 / 19

Eugene Roubaix (Apr 27 2013)

Evan Siroky Men 1/2 21 / 37

Kings Valley Road Race (Apr 13 2013)

Evan Siroky Pro/1/2/3 16 / 62
Joseph King Pro/1/2/3 50 / 62

Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 30 2013)

Evan Siroky Men Senior Cat 1/2 48 / 86
Todd Gallaher Men Master Cat 1/2/3 35+ 46 / 47

Gorge Roubaix (Mar 24 2013)

Byron Breeden Men Category 3 23 / 38
Joseph King Men Category 1/2 22 / 42
Adam Tate Masters Men 4/5 41 / 44

Dirty Circles (Mar 17 2013)

Evan Siroky Men 1/2/3 10 / 52
Adam Tate Masters Men 4/5 13 / 23

Dirty Circles (Mar 10 2013)

Byron Breeden Men 1/2/3 7 / 38

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Mar 9 2013)

Dylan Mcshooter Category 4/5 22 / 35
Alistair Corkett Category 4/5 34 / 35

Dirty Circles (Mar 3 2013)

Byron Breeden Men 1/2/3 14 / 44
Joseph King Men 1/2/3 41 / 44
Adam Tate Masters Men 4/5 11 / 24

Mason Lake Road Race Series (Mar 3 2013)

Evan Siroky Men Senior Cat Pro/1/2 60 / 74

Jack Frost TT (Feb 24 2013)

Tyler Fought Men 3 7 / 14

Heiser Farms Grand Island Road Race Series (Feb 23 2013)

Adam Tate Masters Men 4/5 11 / 20
Alistair Corkett Category 4/5 15 / 50
Dylan Mcshooter Category 4/5 28 / 50
Bronson Shafer Category 4/5 33 / 50
Michael Buckiewicz Category 4/5 50 / 50

Masters Road Nationals Day 4 (Sep 8 2012)

David Klipper Men Cat 1/2/3 Master 45--49 2 / 77
Eddie French Men Cat 1/2/3 Master 45--49 85 / 77

Eugene Celebration - Briggs Hill Road Race (Sep 1 2012)

Evan Siroky Men 1/2 8 / 31

Eugene Celebration - McBeth Prologue (Aug 31 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 8 / 31

Longview Gran Prix Criterium (Aug 25 2012)

Rocky Serna Category 1/2 5 / 9
Eddie French Category 1/2 9 / 9

Giro di Portland (Aug 18 2012)

David Klipper Senior Men 2 / 39
Joseph King Senior Men 18 / 39
Rocky Serna Senior Men 19 / 39
Evan Siroky Senior Men 33 / 39
Tyler Fought Men Category 3 3 / 28
Byron Breeden Men Category 3 10 / 28

OBRA Criterium (Aug 11 2012)

Rocky Serna Senior Men 7 / 32
Eddie French Senior Men 25 / 32
Evan Siroky Senior Men 30 / 32

Portland Twilight Criterium (Aug 10 2012)

Rocky Serna Men 1/2 6 / 51
Eddie French Men 1/2 12 / 51
Joseph King Men 1/2 13 / 51
David Klipper Men 1/2 18 / 51
Evan Siroky Men 1/2 21 / 51
Byron Breeden Category 3 Men 12 / 63
Tyler Fought Category 3 Men 22 / 63

Franz Criterium (Aug 4 2012)

Rocky Serna Senior Men 2 / 36
Evan Siroky Senior Men 17 / 36
Eddie French Senior Men 22 / 36
Zach Winter Senior Men 29 / 36
Michael Buckiewicz Men 4/5 14 / 40
Eddie French Masters 40+ 15 / 21

Vancouver Criterium (Jul 29 2012)

Joseph King Senior Men 15 / 47
Eddie French Senior Men 16 / 47
Craig Broughton Category 4 16 / 19

Swan Island Criterium (Jul 28 2012)

David Wells Senior Men 2 / 41
Eddie French Senior Men 14 / 41
Alistair Corkett Category 4/5 Men 7 / 21
Dylan Carrico rogers Category 4/5 Men 8 / 21
Tyler Fought Category 3 Men 9 / 19
Byron Breeden Category 3 Men 19 / 19

Tigard Crit (Jul 22 2012)

Joseph King Senior Men 6 / 33
Eddie French Senior Men 31 / 33
Byron Breeden Category 3 Men 7 / 17

Cascade Classic - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 22 2012)

Evan Siroky Men Category 2 59 / 107

Cascade Classic - Twilight Downtown Criterium (Jul 21 2012)

Evan Siroky Men Category 2 45 / 105

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 20 2012)

Evan Siroky Men Category 2 21 / 110

Paramount Criterium (Jul 15 2012)

Scott Cruickshank Men 45+ 39 / 61

Gresham Crit (Jul 14 2012)

Craig Broughton Category 4 Men 5 / 16
Byron Breeden Category 3 Men 3 / 19

Redmond Derby Days (Jul 14 2012)

Eddie French Men Cat 1/2/3 Master 35-99 44 / 44
Eddie French Men Cat 1/2 Senior 11 / 49
Rocky Serna Men Cat 1/2 Senior 16 / 49

High Desert Omnium Road Race (Jul 8 2012)

David Wells Men Pro/1/2 9 / 33

Chevron Manhattan Beach Grand Prix (Jul 8 2012)

Scott Cruickshank Men 45+ 10+ 78 / 80
Scott Cruickshank Men 35+ 10+ 88 / 106

High Desert Omnium Time Trial (Jul 7 2012)

David Wells Men Pro/1/2 9 / 19

St. Honore Criterium (Jul 7 2012)

Tyler Fought Category 3 7 / 25
Byron Breeden Category 3 14 / 25
Evan Siroky Category 1/2 1 / 26
Eddie French Category 1/2 9 / 26
David Klipper Category 1/2 26 / 26

Baker City Cycling Classic - Stage 4: Tour d'Horn Road Race (Jul 1 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 34 / 42

Baker City Cycling Classic - Stage 3: Tour d'Town Criterium (Jun 30 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 22 / 42

Baker City Cycling Classic - Stage 2: Historic Baker City Time Trial (Jun 30 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 28 / 42

Tacoma Twilight Criterium (Jun 30 2012)

Eddie French Men Cat 1/2 Senior 27 / 37

Baker City Cycling Classic - Stage 1: Catherine Creek Road Race (Jun 29 2012)

Evan Siroky Pro/1/2 Men 3 / 43

Road Nationals Day 4 (Jun 23 2012)

Allison Jones Women C2 Para 1 / 1
Mark Gyulafia Men C5 Para 1 / 6

Road Nationals Day 3 (Jun 22 2012)

Mark Gyulafia Men Para C5 1 / 4
Dory Selinger Men Para C4 7 / 7
Allison Jones Women Para C2 1 / 2

Road Nationals Day 2 (Jun 21 2012)

Allison Jones Women Para C2 1 / 2
Mark Gyulafia Men Para C5 1 / 5
Dory Selinger Men Para C4 11 / 12

OBRA RR Championships Day 2 (Jun 16 2012)

Eddie French Masters Men 40-49 10 / 35

Mt. Hood Cycling Classic-Three Summits Road Race (Jun 10 2012)

Evan Siroky Men Category 3 3 / 50
Byron Breeden Men Category 3 47 / 50

Mt. Hood Cycling Classic-Hood River Downtown Criterium (Jun 9 2012)

Todd Gallaher Masters 40+ 11 / 52
Evan Siroky Category 3 Men 4 / 55
Byron Breeden Category 3 Men 24 / 55

Mt. Hood Cycling Classic-Scenic Gorge Time Trial (Jun 9 2012)

Todd Gallaher Masters 40+ 11 / 52
Byron Breeden Category 3 Men 45 / 55
Evan Siroky Category 3 Men 55 / 55

Mt. Hood Cycling Classic-Columbia Hills Road Race (Jun 8 2012)

Todd Gallaher Masters 40+ 38 / 52
Evan Siroky Category 3 Men 33 / 57
Byron Breeden Category 3 Men 56 / 57

Hammer Velo Crit/SS Championships of the Universe (Jun 2 2012)

Eddie French Senior Men 24 / 40

The FRESH Road Race (Jun 2 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 1 / 22

Erock Twilight Criterium (Jun 2 2012)

Allison Jones Women 4 Sw 8 / 20

Western Bike Works TT @ PIR (May 28 2012)

Tyler Fought Men 3 2 / 8

Tour of Somerville (May 28 2012)

Mindy Simmons Women Cat1/2/3 13 / 49

Bend Don't Brake (May 26 2012)

Cliff Heaberlin Men 1/2 12 / 43
Eddie French Men 1/2 39 / 43

Mutual of Enumclaw - RR (May 20 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 5 / 52

BikeJam / Kelly Cup (May 20 2012)

Mindy Simmons CATEGORY 1-2-3 WOMEN 7 / 20

Mt. Tabor Circuit Race (May 19 2012)

Chris Ward Category 3 10 / 30
Tyler Fought Category 3 14 / 30

Mutual of Enumclaw - Crit (May 19 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 12 / 53

Mutual of Enumclaw - TT (May 19 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 29 / 53

Wheels of Thunder (May 12 2012)

Allison Jones Women Cat 4 Sw 10-99 19 / 22

OBRA RR Championships Day 1 (May 12 2012)

David Wells Pro 1/2 20 / 50
Joseph King Pro 1/2 34 / 50
Zach Winter Pro 1/2 48 / 50

Montinore Road Race (May 6 2012)

Tyler Fought Men 3 6 / 12
Chris Ward Men 3 9 / 12
Evan Siroky Men 3 12 / 12
Joseph King Men 1/2 10 / 37
David Klipper Men 1/2 27 / 37
Cliff Heaberlin Men 1/2 34 / 37

Vance Creek Road Race (May 5 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 2 / 60

Olympic View Road Race (Apr 28 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 24 / 74

Denver Federal Center Classic (Apr 14 2012)

Allison Jones Women 4 10-99 15 / 19

Kings Valley RR (Apr 14 2012)

Zach Winter Pro/1/2 Men 1 / 68
Cliff Heaberlin Pro/1/2 Men 8 / 68
Joseph King Pro/1/2 Men 10 / 68
David Klipper Pro/1/2 Men 40 / 68

Western Bike Works TT @ PIR (Apr 8 2012)

Tyler Fought Men 3 4 / 8

Piece of Cake RR (Apr 7 2012)

Evan Siroky Men 3 23 / 43
Byron Breeden Men 3 43 / 43
David Klipper Men 1/2 1 / 39
Zach Winter Men 1/2 5 / 39
Cliff Heaberlin Men 1/2 30 / 39
Eddie French Men 1/2 39 / 39

Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 24 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 23 / 52

Banana Belt #3 (Mar 18 2012)

Tyler Fought Men 3 9 / 13
Evan Siroky Men 3 10 / 13
Cliff Heaberlin Men 1/2 10 / 33
Joseph King Men 1/2 27 / 33

Tour de Dung #1 (Mar 10 2012)

Evan Siroky Men Cat 3 Senior 44 / 65

Banana Belt #1 (Mar 4 2012)

Chris Ward Men 3 19 / 45
Tyler Fought Men 3 22 / 45
Byron Breeden Men 3 37 / 45
David Wells Men 1/2 6 / 43
Cliff Heaberlin Men 1/2 7 / 43
Joseph King Men 1/2 34 / 43

Jack Frost TT (Feb 26 2012)

Tyler Fought Men 3 12 / 16

Cherry Pie (Feb 19 2012)

Cliff Heaberlin Men 1/2 2 / 40
Joseph King Men 1/2 8 / 40
Todd Gallaher Men 1/2 22 / 40
Zach Winter Men 1/2 26 / 40

Mothballs Criterium (Jan 29 2012)

Scott Cruickshank Men Masters 35+ 29 / 47
Scott Cruickshank Men Masters 45+ 26 / 54

Eugene Celebration-Celebration Criterium (Aug 28 2011)

Robert Grunau Cat 4/5 Men 22 / 28
Evan Siroky Cat 3 Men 14 / 30

Eugene Celebration-Coburg Time Trial (Aug 28 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 6 / 32
Robert Grunau Cat 4/5 Men 23 / 28

Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race (Aug 27 2011)

Robert Grunau Cat 4/5 Men 12 / 28
Evan Siroky Cat 3 Men 10 / 32
David Wells Pro 1/2 Men 13 / 27

Eugene Celebration-McBeth Prologue (Aug 26 2011)

Robert Grunau Cat 4/5 Men 8 / 28
Evan Siroky Cat 3 Men 6 / 33
David Wells Pro 1/2 Men 7 / 26

Tigard Criterium (Aug 20 2011)

Joseph King Senior Men 6 / 26
Eddie French Senior Men 11 / 26

Giro di Portland (Aug 20 2011)

Eddie French Masters 1/2/3 14 / 22
Tyler Fought Cat 3 Men 12 / 29
Eddie French Pro Cat 1/2 14 / 37
Joseph King Pro Cat 1/2 22 / 37
Zach Winter Pro Cat 1/2 23 / 37

OBRA Criterium (Aug 13 2011)

Justin Serna Masters Men 40-49 21 / 25

Portland Twilight Criterium (Aug 12 2011)

Eddie French Pro 1-2 Men 22 / 50
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 30 / 50
Joseph King Pro 1-2 Men 47 / 50
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 48 / 50
Tyler Fought Cat 3 Men 25 / 49

Albany Criterium (Aug 7 2011)

Eddie French Men Cat 1/2 5 / 26
Joseph King Men Cat 1/2 16 / 26
Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 26 / 26
Justin Serna Men Cat 3 5 / 19

Longview Criterium (Aug 6 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 4 / 20
Eddie French Men Cat 1/2 19 / 20
Eddie French Men Master 35+ Cat 1/2/3 3 / 33

Vancouver Criterium (Jul 31 2011)

Justin Serna Masters 40+ 12 / 21
Eddie French Senior Men 5 / 43
Cliff Heaberlin Senior Men 9 / 43
Joseph King Senior Men 12 / 43

Gresham Criterium (Jul 30 2011)

Eddie French Master Men 35+ 3 / 24
Craig Broughton Men 4 13 / 16
Eddie French Senior Men 3 / 17
Cliff Heaberlin Senior Men 7 / 17

OUCH (Jul 24 2011)

Robert Grunau Men Category 4/5 14 / 35
Mark Gyulafia Men Category 1/2 4 / 4

Ironclad Criterium (Jul 16 2011)

French Eddie Men Pro/1/2 16 / 22

High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)

David Wells Men P/1/2 44 / 44
Brian Schiller Masters Men 3/4/5 29 / 36
Joseph Ferron Men Cat 3 21 / 32

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 9 2011)

Joseph Ferron Cat 3 Men 19 / 21
David Wells P/1/2 Men 8 / 25
Brian Schiller Masters 40+ 3/4/5 Men 18 / 22

High Desert Omnium: Criterium (Jul 9 2011)

Joseph Ferron Cat 3 Men 16 / 29
Brian Schiller Masters 40+ 3/4/5 17 / 23

Swan Island Rose Festival Criterium (Jul 2 2011)

Chris Ward Category 3 4 / 31
Joseph Ferron Category 3 11 / 31
John Lance Category 3 24 / 31
Robert Grunau Men Cat 4/5 26 / 47
Justin Serna Masters 35+ 1/2/3 19 / 37
David Wells Senior Men 6 / 28
Eddie French Senior Men 21 / 28

Pringle Creek Circuit Race (Jun 26 2011)

Justin Serna Cat 3 Men 8 / 20
Evan Siroky Cat 3 Men 9 / 20
Eddie French Men 1/2 6 / 16

Franz Criterium (Jun 25 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2/3 9 / 30
Eddie French Men Cat 1/2/3 11 / 30
Robert Grunau Cat 4/5 36 / 50

NWX Crit (Jun 24 2011)

Ferron Joseph Cat 3 6 / 22
Lance John Cat 3 19 / 22

Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race (Jun 19 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 22 / 42

Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial (Jun 18 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 17 / 42

Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium (Jun 18 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 6 / 42

Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race (Jun 17 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 3 / 43

Cirque Criterium (Jun 12 2011)

Joseph King Men 1-2 10 / 26
Cliff Heaberlin Men 1-2 14 / 26
Eddie French Men 1-2 18 / 26
Chris Ward Men Cat 3 2 / 38
Joseph Ferron Men Cat 3 11 / 38
John Lance Men Cat 3 36 / 38

Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race (Jun 5 2011)

Mindy Simmons Senior Women 18 / 41
Evan Siroky Cat 3 Men 21 / 52

Hammer Velo Criterium (Jun 4 2011)

Alex Lightman Senior Men 39 / 39

Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial (Jun 4 2011)

Mindy Simmons Senior Women 29 / 48
Evan Siroky Cat 3 Men 51 / 58

Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 4 2011)

Mindy Simmons Senior Women 19 / 48
Evan Siroky Cat 3 Men 9 / 57

Bend Don't Brake (May 28 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 4 / 24
Joseph Ferron Men Cat 3 4 / 18

Golden State Race Series - RR (May 21 2011)

Scott Cruickshank Men Cat1/2/3 Master 35-39 28 / 55
Scott Cruickshank Men Cat1/2/3/4 Master 45-99 20 / 48

California Classic Criterium (May 21 2011)

Scott Cruickshank Men Cat1/2/3 Master 45-99 17 / 17
Scott Cruickshank Men Cat1/2/3 Master 35-99 13 / 25

Mt. Tabor Circuit Race (May 21 2011)

Alex Lightman Category 3 1 / 28
Chris Ward Category 3 10 / 28
Joseph Ferron Category 3 11 / 28
Robert Grunau Men Category 5 7 / 17
Cliff Heaberlin Senior Men 5 / 29

Silverton RR Champs (May 15 2011)

Eddie French Masters Men 40-49 24 / 24

Silverton RR Champs (May 14 2011)

Lightman Alex Men Cat 3 25 / 37
Ward Chris Men Cat 3 32 / 37
King Joseph Pro 1/2 12 / 31
Winter Zach Pro 1/2 18 / 31
Heaberlin Cliff Pro 1/2 23 / 31
Schiller Brian Men 4/5 15 / 26

Eugene Roubaix (Apr 30 2011)

Evan Siroky Men 3 29 / 40
Cliff Heaberlin Men 1/2 2 / 38
Robert Grunau Men 5 14 / 30

Estacada Time Trial Series (Apr 17 2011)

Mark Gyulafia Senior Men 4 / 6

Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 20 / 44
Zach Winter Cat 1/2 Men 14 / 65
Cliff Heaberlin Cat 1/2 Men 28 / 65
Joseph King Cat 1/2 Men 61 / 65

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 3 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 10 / 53
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 31 / 88

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 1 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 31 / 55
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 12 / 89

Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT (Apr 1 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 31 / 56
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 81 / 89

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race (Apr 1 2011)

Evan Siroky Cat 3 Men 13 / 56
Cliff Heaberlin Pro 1-2 Men 14 / 88

Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 27 2011)

Joseph King Men Cat 1/2 5 / 33

Willamette Capitol Cup Criterium (Mar 19 2011)

Robert Grunau Men 4/5 29 / 32
Zach Winter Men 1/2 8 / 28
Cliff Heaberlin Men 1/2 21 / 28

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 13 2011)

Zach Winter Men Cat 1/2 9 / 36

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Mar 6 2011)

Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 8 / 38
Chris Ward Men Cat 3 20 / 44
Alex Lightman Men Cat 3 30 / 44
Robert Grunau Men Cat 5 14 / 48

Jack Frost Time Trial (Feb 20 2011)

Mark Gyulafia Men 1/2 16 / 17

Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)

Craig Broughton Men Cat 4 38 / 51
Cliff Heaberlin Men Cat 1/2 4 / 51
Zach Winter Men Cat 1/2 46 / 51
Robert Grunau Men Cat 5A 14 / 43
Chris Ward Men Cat 3 20 / 66
Alex Lightman Men Cat 3 28 / 66

Eugene Celebration - Coburg TT (Sep 6 2010)

Jason Dykstra Pro/1/2 20 / 21

Eugene Celebration - Celebration Crit (Sep 6 2010)

Jason Dykstra Pro/1/2 15 / 19

Eugene Celebration - Briggs Hill (Sep 5 2010)

Jason Dykstra Pro/1/2 20 / 27
Zach Winter Pro/1/2 23 / 27

Eugene Celebration - McBeth Prologue (Sep 4 2010)

Zach Winter Pro/1/2 6 / 27
Jason Dykstra Pro/1/2 27 / 27

OBRA Criterium Championships (Aug 22 2010)

Brendon Gallant Senior Men 6 / 35
Benjamin Miller Senior Men 18 / 35
Eddie French Senior Men 29 / 35
David Klipper Senior Men 30 / 35
Cliff Heaberlin Senior Men 34 / 35
Alex Lightman Men Category 3 1 / 30
Justin Serna Men Category 3 10 / 30
Eddie French Masters Men 40-49 7 / 27
Cliff Heaberlin Masters Men 30-39 3 / 16

Franz Bakery Criterium (Aug 21 2010)

Alex Lightman Category 3 1 / 19
Brendon Gallant Category 1/2 17 / 20
Cliff Heaberlin Category 1/2 20 / 20

OBRA Hillclimb TT (Aug 15 2010)

Carey Macnaughton Masters Women 50-54 2 / 7
James Levins Masters Men 30-34 3 / 6

Longview Grand Prix Criterium (Aug 14 2010)

David Klipper Men Category 1/2/3 8 / 22
Brendon Gallant Men Category 1/2/3 12 / 22
Benjamin Miller Men Category 1/2/3 13 / 22
Eddie French Men Category 1/2/3 16 / 22

Portland Twilight Crit (Aug 13 2010)

Justin Serna Category 3 7 / 42
John Lance Category 3 29 / 42
Alex Lightman Category 3 34 / 42
Adrian Richardson Category 1/2 13 / 38
Cliff Heaberlin Category 1/2 16 / 38
David Klipper Category 1/2 22 / 38

OBRA Championship RR 2 (Aug 8 2010)

Ann Kennedy Masters Women 40-49 6 / 7
John Mitchem Masters Men 40-49 6 / 40
Ian Kennedy Masters Men 40-49 37 / 40

OBRA Championship RR 1 (Aug 7 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 15 / 29
Brian Schiller Category 4/5 14 / 37

Vancouver Courthouse Criterium (Aug 1 2010)

Brendon Gallant Senior Men 3 / 33
David Klipper Senior Men 21 / 33
Eddie French Senior Men 27 / 33
Jordan Staples Category 4 Men 19 / 24
Alex Lightman Category 3 Men 8 / 33
Justin Serna Category 3 Men 9 / 33
John Lance Category 3 Men 18 / 33

Camas Twilight Criterium (Jul 31 2010)

John Lance Category 3 Men 9 / 14

Tuesday PIR #17 (Jul 27 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 10 / 34
Jordan Staples Cat 3/4 29 / 34
Brendon Gallant Cat 1/2/3 2 / 53
Benjamin Miller Cat 1/2/3 3 / 53
Eddie French Cat 1/2/3 39 / 53
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 43 / 53
Alex Lightman Cat 1/2/3 50 / 53

Monday PIR #15 (Jul 26 2010)

John Mitchem Master 1/2/3 2 / 38
Cliff Heaberlin Master 1/2/3 7 / 38

Ironclad Street Sprints and Criterium - Ironclad Criterium (Jul 25 2010)

Alex Lightman Category 3 17 / 22
Michael Risner Category 3 21 / 22
Eddie French Category 1/2 8 / 29
Adrian Richardson Category 1/2 13 / 29
Benjamin Miller Category 1/2 18 / 29

Larch Mtn Hillclimb (Jul 25 2010)

Mark Gyulafia Men Category 1/2 8 / 8

Tuesday PIR #16 (Jul 20 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 10 / 51
Edward Reagan Cat 3/4 26 / 51
Daniel Lopez Cat 3/4 30 / 51
Edward Reagan Cat 4/5 2 / 25
Brendon Gallant Cat 1/2/3 1 / 67
Benjamin Miller Cat 1/2/3 3 / 67
John Mitchem Cat 1/2/3 5 / 67
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 6 / 67
Eddie French Cat 1/2/3 21 / 67
David Klipper Cat 1/2/3 60 / 67

Monday PIR #14 (Jul 19 2010)

Bob Mionske Masters 1/2/3 2 / 60
John Mitchem Masters 1/2/3 5 / 60
Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 7 / 60
Benjamin Miller Masters 1/2/3 8 / 60
Eddie French Masters 1/2/3 12 / 60
Justin Serna Masters 1/2/3 17 / 60
Ann Kennedy Open Women 12 / 19

Gresham Crit (Jul 18 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 9 / 28
Brendon Gallant Senior Men 15 / 28
Eddie French Senior Men 27 / 28
Adrian Richardson Senior Men 28 / 28
Justin Serna Category 3 Men 12 / 24
John Lance Category 3 Men 21 / 24

Mt. Tabor Series #6 (Jul 14 2010)

Adrian Richardson Senior Men 7 / 36
Cliff Heaberlin Senior Men 28 / 36
Bob Mionske Masters Men 3 / 26
John Mitchem Masters Men 8 / 26
Joseph Fricke Masters Men 17 / 26
Ann Kennedy Masters Women 3 / 11

Tuesday PIR #15 (Jul 13 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 16 / 40
Jordan Staples Cat 3/4 35 / 40
Brendon Gallant Cat 1/2/3 2 / 47
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 3 / 47
Bob Mionske Cat 1/2/3 6 / 47
Justin Serna Cat 1/2/3 44 / 47
Benjamin Miller Cat 1/2/3 47 / 47

Monday PIR #13 (Jul 12 2010)

Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 1 / 49
Benjamin Miller Masters 1/2/3 7 / 49
Eddie French Masters 1/2/3 10 / 49

High Desert Omnium: Road Race (Jul 11 2010)

Justin Serna Masters Men 3/4/5 13 / 18
Ann Kennedy Women Cat 4 7 / 18
John Lance Cat 3 32 / 42

High Desert Omnium - Criterium (Jul 10 2010)

Ann Kennedy Women Category 4 5 / 14
Justin Serna Masters Men 3/4/5 8 / 16
John Lance Category 3 14 / 37

High Desert Omnium - Time Trial (Jul 10 2010)

Ann Kennedy Women Category 4 5 / 13
Justin Serna Masters Men 3/4/5 9 / 14

Mt. Tabor Series #5 (Jul 7 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 5 / 33
Adrian Richardson Senior Men 6 / 33
John Mitchem Master Men 2 / 22
Ann Kennedy Master Women 6 / 7

Tuesday PIR #14 (Jul 6 2010)

Alex Lightman Cat 3/4 9 / 44
Jordan Staples Cat 3/4 36 / 44
Daniel Lopez Cat 3/4 43 / 44
Eddie French Cat 1/2/3 5 / 74
Brendon Gallant Cat 1/2/3 10 / 74
David Klipper Cat 1/2/3 47 / 74
Benjamin Miller Cat 1/2/3 65 / 74
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 66 / 74

Monday PIR #12 (Jul 5 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 36
Eddie French Masters 1/2/3 30 / 36

Firecracker Time Trial (Jul 3 2010)

Carey Macnaughton Women 40+ 1 / 2

Mt. Tabor Series #4 (Jun 30 2010)

Cliff Heaberlin Senior Men 10 / 30
Adrian Richardson Senior Men 13 / 30
John Mitchem Masters Men 2 / 25
Joseph Fricke Masters Men 13 / 25
Ann Kennedy Masters Women 3 / 9

Tuesday PIR #13 (Jun 29 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 17 / 39
Brendon Gallant Cat 1/2/3 1 / 66
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 6 / 66
Eddie French Cat 1/2/3 13 / 66
Justin Serna Cat 1/2/3 26 / 66
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 61 / 66

Monday PIR #11 (Jun 28 2010)

John Mitchem Master 1/2/3 1 / 40
Cliff Heaberlin Master 1/2/3 9 / 40
Justin Serna Master 1/2/3 36 / 40
Ann Kennedy Open Women 5 / 15

Swan Island Criterium (Jun 26 2010)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 7 / 34
Adrian Richardson Pro 1/2 Men 10 / 34
Eddie French Pro 1/2 Men 11 / 34
Justin Serna Cat 3 Men 11 / 42
John Lance Cat 3 Men 26 / 42
Craig Broughton Cat 4/5 45 / 46
Ann Kennedy Cat 4 Women 6 / 27

NWX Crit (Jun 25 2010)

Justin Serna Cat 3 Men 10 / 10

Mt. Tabor Series #3 (Jun 23 2010)

Adrian Richardson Senior Men 7 / 28
John Mitchem Masters Men 2 / 26
Joseph Fricke Masters Men 12 / 26
John Lance Category 3 Men 33 / 36

Tuesday PIR (Jun 22 2010)

Brian Schiller Cat 3/4 22 / 38
Craig Broughton Cat 4/5 3 / 33
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 6 / 60
Eddie French Cat 1/2/3 11 / 60
Justin Serna Cat 1/2/3 34 / 60
David Klipper Cat 1/2/3 53 / 60

Monday PIR #10 (Jun 21 2010)

Craig Broughton Masters 4/5 7 / 37
John Mitchem Masters 1/2/3 1 / 54
Justin Serna Masters 1/2/3 24 / 54
Eddie French Masters 1/2/3 50 / 54
Ann Kennedy Open Women 8 / 16

Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race (Jun 20 2010)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 59 / 76

Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit (Jun 19 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro/1/2 23 / 77

Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT (Jun 19 2010)

Cliff Heaberlin Men - Pro 1/2 75 / 80

Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race (Jun 18 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro/1/2 74 / 80

Mt. Tabor Series #2 (Jun 16 2010)

Adrian Richardson Senior Men 3 / 22
John Mitchem Masters Men 1 / 17
Justin Serna Category 3 Men 22 / 22
Ann Kennedy Masters Women 4 / 4

Tuesday PIR #11 (Jun 15 2010)

Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 2 / 40
Benjamin Miller Cat 1/2/3 3 / 40
John Lance Cat 1/2/3 33 / 40

Monday PIR #9 (Jun 14 2010)

Craig Broughton Master 4/5 19 / 39
Jordan Staples Master 4/5 35 / 39
John Mitchem Masters 1/2/3 2 / 58
Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 5 / 58
Benjamin Miller Masters 1/2/3 6 / 58
Jason Dykstra Masters 1/2/3 25 / 58
Eddie French Masters 1/2/3 55 / 58
Ann Kennedy Open Women 4 / 25

OBRA TT (Jun 13 2010)

Jason Dykstra Masters Men 35-39 4 / 6

Cirque du Cycling (Jun 12 2010)

John Mitchem Pro 1/2 8 / 40
Adrian Richardson Pro 1/2 11 / 40
Benjamin Miller Pro 1/2 16 / 40
Cliff Heaberlin Pro 1/2 19 / 40
Eddie French Pro 1/2 27 / 40
Justin Serna Cat 3 13 / 52

Mt. Tabor Series #1 (Jun 9 2010)

Adrian Richardson Senior Men 6 / 23
Cliff Heaberlin Senior Men 16 / 23
John Mitchem Masters Men 1 / 12
Joseph Fricke Masters Men 6 / 12
Ann Kennedy Women Masters 3 / 5

Tuesday PIR #10 (Jun 8 2010)

Bob Mionske Category 1/2/3 4 / 79
Justin Serna Category 1/2/3 24 / 79
Benjamin Miller Category 1/2/3 30 / 79
Jason Dykstra Category 1/2/3 35 / 79
Brian Schiller Category 3/4 16 / 57
Edward Reagan Category 3/4 20 / 57
Todd Sexton Category 3/4 35 / 57
Reagan Edwards Category 4/5 38 / 45

Monday PIR #8 (Jun 7 2010)

Craig Broughton Masters 4/5 27 / 58
Jordan Staples Masters 4/5 35 / 58
John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 81
Benjamin Miller Masters 1/2/3 6 / 81
Robert Mionske Masters 1/2/3 11 / 81
Justin Serna Masters 1/2/3 40 / 81
Eddie French Masters 1/2/3 79 / 81
Ann Kennedy Sr Women 2 / 24

Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 6 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 28 / 39

Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 5 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 21 / 40

Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 4 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 23 / 40

Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race (Jun 3 2010)

David Klipper Masters Men 35+ 25 / 44

Tuesday PIR #9 (Jun 1 2010)

Edward Reagan Cat 3/4 21 / 38
Todd Sexton Cat 3/4 22 / 38
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 12 / 38
Jason Dykstra Cat 1/2/3 29 / 38

Monday PIR #7 (May 31 2010)

Jordan Staples Master 4/5 33 / 36
Cliff Heaberlin Masters 1/2/3 2 / 42
Eddie French Masters 1/2/3 41 / 42

Umpqua RR (May 30 2010)

Jason Dykstra Men 1/2 10 / 11
Zach Winter Men 1/2 11 / 11

Umpqua Criterium (May 29 2010)

Jason Dykstra Men 1/2 11 / 13
Zachary Winter Men 1/2 12 / 13
Jason Dykstra Men Mst 35+ 7 / 12

Tuesday PIR #8 (May 25 2010)

Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 3 / 25

Monday PIR #6 (May 24 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3 1 / 80
Jason Dykstra Masters 1/2/3 33 / 80
Justin Serna Masters 1/2/3 47 / 80
Eddie French Masters 1/2/3 54 / 80

Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)

Ann Kennedy Women 4 4 / 17
David Klipper Cat 1/2/3 29 / 54
John Mitchem Masters 1/2/3/ 14 / 15

Tuesday PIR #7 (May 18 2010)

Bob Mionske Cat 1/2/3 4 / 83
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 9 / 83
Benjamin Miller Cat 1/2/3 20 / 83
Jason Dykstra Cat 1/2/3 43 / 83

Silverton RR (May 16 2010)

Cliff Heaberlin Men 1/2 12 / 44

Tuesday PIR #6 (May 11 2010)

Edward Reagan Cat 3/4 33 / 52
Brian Schiller Cat 3/4 42 / 52
Daniel Lopez Cat 3/4 47 / 52
Jordan Staples Cat 4/5 43 / 49
John Mitchem Cat 1/2/3 2 / 114
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 5 / 114
Bob Mionske Cat 1/2/3 8 / 114
Benjamin Miller Cat 1/2/3 19 / 114
Justin Serna Cat 1/2/3 36 / 114
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 79 / 114
Chris Thomas Cat 1/2/3 89 / 114
Eddie French Cat 1/2/3 106 / 114

Monday PIR #4 (May 10 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 4
Ann Kennedy Open Women 3 / 5

Bend Don't Brake (May 8 2010)

Ian Kennedy Cat 4/5 33 / 49
Ann Kennedy Women 40+ 1 / 9
Justin Serna Cat 3 17 / 20

Tuesday PIR #5 (May 4 2010)

Justin Serna Cat 1/2/3 17 / 35

Monday PIR #3 (May 3 2010)

John Mitchem Masters 1/2/3/ 2 / 52
Justin Serna Masters 1/2/3/ 24 / 52
Eddie French Masters 1/2/3/ 41 / 52
Ann Kennedy Women 5 / 15
Ian Kennedy Masters 4/5 12 / 32

Eugene Roubaix (May 1 2010)

John Mitchem Men's Mst 40 15 / 33
David Luoma Men's Mst 40 30 / 33
Justin Serna Men's Mst 40 33 / 33
Cliff Heaberlin Men 1/2 10 / 50
David Klipper Men 1/2 24 / 50
Eddie French Men 1/2 43 / 50
Justin Serna Men 3 37 / 40

Port of Hood River Criterium #4 (Apr 29 2010)

French Eddie Masters 40+ 4 / 10
Serna Justin Masters 40+ 10 / 10
French Eddie Category 1/2/3 3 / 7

Tuesday PIR #4 (Apr 27 2010)

Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 1 / 31
Benjamin Miller Cat 1/2/3 12 / 31

Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 25 2010)

David Klipper Masters 40+ 6 / 42
Chris Thomas Cat 3 Men 5 / 67
John Lance Cat 3 Men 57 / 67
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 14 / 65
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 62 / 65

Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial (Apr 25 2010)

David Klipper Master 40+ 17 / 45
Chris Thomas Cat 3 Men 58 / 72
John Lance Cat 3 Men 60 / 72
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 54 / 67
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 64 / 67

Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 24 2010)

David Klipper Master 40+ 23 / 49
Chris Thomas Cat 3 Men 19 / 73
John Lance Cat 3 Men 69 / 73
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 32 / 75
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 65 / 75

Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race (Apr 23 2010)

David Klipper Master 40+ 18 / 57
Chris Thomas Cat 3 Men 2 / 83
John Lance Cat 3 Men 61 / 83
Cliff Heaberlin Pro-1-2 Men 8 / 92
Jason Dykstra Pro-1-2 Men 75 / 92

Tuesday PIR #3 (Apr 20 2010)

Edward Reagan Cat 3/4 18 / 24
Edward Reagan Cat 4/5 28 / 30
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 25 / 36

Port of Hood River Criterium #3 (Apr 15 2010)

John Mitchem Cat 1/2/3 6 / 25
Justin Serna Cat 1/2/3 12 / 25
John Lance Cat 1/2/3 13 / 25
Eddie French Cat 1/2/3 17 / 25

Tuesday PIR April #2 (Apr 13 2010)

Justin Serna Cat 3/4 9 / 61
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 5 / 87
Bob Mionske Cat 1/2/3 7 / 87
Eddie French Cat 1/2/3 25 / 87
Jason Dykstra Cat 1/2/3 39 / 87
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 45 / 87

Icebreaker Criterium (Apr 11 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro 1/2 9 / 16
John Lance Men 3 22 / 27

King's Valley (Apr 10 2010)

Cliff Heaberlin Men 1/2 36 / 58

Tuesday PIR April #1 (Apr 6 2010)

John Lance Cat 3/4 16 / 47
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 3 / 67
Jason Dykstra Cat 1/2/3 40 / 67
David Klipper Cat 1/2/3 48 / 67

Port of Hood River Criterium (Apr 1 2010)

John Lance Cat 3/4 17 / 36

Piece of Cake (Mar 28 2010)

Eddie French Masters 40+ 1/2/3 21 / 34
Justin Serna Masters 40+ 1/2/3 27 / 34
Jason Dykstra Men 1/2 33 / 49
Cliff Heaberlin Men 1/2 38 / 49

Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 7 2010)

Cliff Heaberlin Men 1/2 13 / 58

Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Feb 28 2010)

Mark Gyulafia Men 1/2 51 / 54

Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 20 2010)

Cliff Heaberlin Men Pro, 1/2 19 / 34

Cherry Pie (Feb 13 2010)

Cliff Heaberlin Men1-2 11 / 54

Mayor's Cup Professional Criterium (Sep 26 2009)

Ben Miller MEN PRO 1/2 56 / 92

Monday PIR August #5 (Aug 31 2009)

Jordan Staples Masters 4/5 62 / 68

Eugene Celebration Stage Race - Final General Classification (Aug 30 2009)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 26 / 34

Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium (Aug 30 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 2 / 38

Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT (Aug 30 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 29 / 38

Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race (Aug 29 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 5 / 39

Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue (Aug 28 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 37 / 39

Tuesday PIR August #4 (Aug 25 2009)

Bradley Ganz Cat 1/2/3/ 27 / 61
? ? Cat 1/2/3/ 44 / 61
Todd Sexton Cat 3/4 18 / 49

Monday PIR August #4 (Aug 24 2009)

Jordan Staples Masters 4/5 19 / 42

Tuesday PIR August #3 (Aug 18 2009)

Todd Sexton Cat 3/4 22 / 37
Jordan Staples Cat 3/4 26 / 37
Benjamin Miller Cat 1/2/3 2 / 56

OBRA Hillclimb Championship (Aug 16 2009)

David Hart Masters Men 40-44 3 / 14

OBRA Criterium Championships (Aug 15 2009)

Benjamin Miller Sr Men 22 / 48
Cliff Heaberlin Sr Men 31 / 48

Gresham Criterium (Aug 9 2009)

Cliff Heaberlin Senior Men 15 / 27
David Hart Masters 35+ 1/2/3 20 / 25

Tuesday PIR August #1 (Aug 4 2009)

Jeremy Garbellano Cat 3/4 4 / 52
Jordan Staples Cat 3/4 35 / 52
Benjamin Miller Cat 1/2/3 1 / 56
David Klipper Cat 1/2/3 22 / 56

Tuesday PIR July #4 (Jul 28 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 15 / 22
David Klipper Cat 1/2/3 25 / 25

OUCH (Jul 26 2009)

Jordan Staples Men Category 4/5 36 / 52
Mark Gyulafia Men Category 1/2 3 / 5
Dan Macnaughton Masters Men 55-59 7 / 11

Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Road Race (Jul 26 2009)

Cliff Heaberlin Category 2 Men 12 / 105

Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race (Jul 24 2009)

Cliff Heaberlin Category 2 Men 51 / 59

Tuesday PIR July #3 (Jul 21 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 14 / 35
Benjamin Miller Cat 1/2/3 1 / 44
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 19 / 44
David Klipper Cat 1/2/3 33 / 44

Monday PIR July #3 (Jul 20 2009)

Benjamin Miller Masters 1/2/3 2 / 33

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 19 2009)

John Mitchem Master 40+ 6 / 19
Justin Serna Men 3 25 / 32

Mt. Tabor Series #6 (Jul 15 2009)

Mark Gyulafia Senior Men 31 / 41
John Mitchem Masters Men 7 / 29
Joseph Fricke Masters Men 19 / 29
David Hart Category 3 Men 20 / 41

Tuesday PIR July #2 (Jul 14 2009)

David Klipper Men 1/2/3 13 / 36
Benjamin Miller Men 1/2/3 14 / 36
Cliff Heaberlin Men 1/2/3 30 / 36

Monday PIR July #2 (Jul 13 2009)

John Mitchem Masters 1/2/3 4 / 29
Benjamin Miller Masters 1/2/3 5 / 29
John Valls Masters 1/2/3 29 / 29
Ann Kennedy Senior Women 3 / 4

High Desert Omnium: Road Race (Jul 12 2009)

David Hart Masters Men 11 / 25

High Desert Omnium: Time Trial (Jul 11 2009)

David Hart Masters 15 / 27
Justin Serna Masters 23 / 27

High Desert Omnium: Criterium (Jul 11 2009)

David Hart Masters 12 / 28
Justin Serna Masters 13 / 28

Mt. Tabor Series #5 (Jul 8 2009)

Mark Gyulafia Senior Men 22 / 36
John Mitchem Masters Men 5 / 24
John Valls Masters Men 22 / 24
Ann Kennedy Masters Women 4 / 4

Tuesday PIR July #1 (Jul 7 2009)

Justin Serna Cat 3/4 10 / 46

Monday PIR July #1 (Jul 6 2009)

Ann Kennedy Novice Women 2 / 15
John Mitchem Masters 1/2/3 5 / 23

Mt. Tabor Series #4 (Jul 1 2009)

Cliff Heaberlin Senior Men 20 / 44
John Mitchem Masters Men 7 / 30
Joseph Fricke Masters Men 15 / 30
John Mitchem Cat 3 27 / 45

Tuesday PIR June #5 (Jun 30 2009)

Cliff Heaberlin CAT 1-2-3 4 / 42
Bradley Ganz CAT 1-2-3 26 / 42
Benjamin Miller CAT 1-2-3 37 / 42

Salem Fairview Circuit Race (Jun 28 2009)

David Hart Masters 40+ 5 / 22
David Hart Masters Overall 6 / 30
David Hart Cat 3 Men 33 / 99

Swan Island Criterium (Jun 27 2009)

Cliff Heaberlin Men 1/2 19 / 44
John Mitchem Men 1/2 28 / 44
John Mitchem Masters Men 40+ 7 / 41
Justin Serna Men 3 14 / 46

Mt. Tabor Series #3 (Jun 24 2009)

Mark Gyulafia Senior Men 35 / 37
John Mitchem Masters Men 5 / 41
John Valls Masters Men 23 / 41
David Klipper Masters Men 25 / 41

Tuesday PIR June #4 (Jun 23 2009)

Justin Serna Cat 3/4 7 / 41
Todd Sexton Cat 3/4 15 / 41
Jordan Staples Cat 3/4 28 / 41
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 10 / 62
Bradley Ganz Cat 1/2/3 47 / 62

Monday PIR June #4 (Jun 22 2009)

Ann Kennedy Novice Women 10 / 17
John Mitchem Masters 1/2/3 3 / 43
John Valls Masters 1/2/3 38 / 43

Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial (Jun 20 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 72 / 89
David Hart Masters Men 1/2/3 36 / 46

Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium (Jun 20 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 18 / 89
David Hart Masters 1/2/3 24 / 45

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 89 / 89
David Hart Masters 1/2/3 Men 35 / 47

Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)

Cliff Heaberlin Pro Men 1/2 89 / 89
David Hart Masters 1/2/3 Men 35 / 47

Mt. Tabor Series #2 (Jun 17 2009)

Cliff Heaberlin Senior Men 8 / 33
Mark Gyulafia Senior Men 16 / 33
John Valls Masters Men 24 / 29

Tuesday PIR June #3 (Jun 16 2009)

Cliff Heaberlin Category 1/2/3 8 / 51
Bradley Ganz Category 1/2/3 22 / 51
Mark Gyulafia Category 1/2/3 27 / 51
Jordan Staples Category 3/4 35 / 40
Justin Serna Category 3/4 36 / 40
Todd Sexton Category 3/4 37 / 40

Cirque du Cycling Criterium (Jun 13 2009)

Cliff Heaberlin Men 1/2 4 / 48
David Klipper Men 1/2 44 / 48
Justin Serna Category 3 48 / 55
Barret Fishner Category 3 49 / 55

Mt. Tabor Series #1 (Jun 10 2009)

John Mitchem Masters Men 2 / 27
Joseph Fricke Masters Men 11 / 27

Mount Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 9 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 101 / 107
Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 102 / 107

Tuesday PIR June #2 (Jun 9 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 37 / 45
Benjamin Miller Cat 1/2/3 13 / 56
David Klipper Cat 1/2/3 25 / 56
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 30 / 56

Monday PIR June #2 (Jun 8 2009)

Benjamin Miller Masters 1/2/3 4 / 51
John Mitchem Masters 1/2/3 15 / 51

Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 5 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 87 / 107
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 95 / 107

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 75 / 112
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 103 / 112

Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 75 / 112
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 103 / 112

Mount Hood Cycling Classic: Prologue (Jun 3 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1/2 Men 91 / 118
Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 99 / 118

Tuesday PIR June #1 (Jun 2 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 20 / 59
Todd Sexton Cat 3/4 32 / 59
David Hart Cat 3/4 57 / 59
David Klipper Cat 1/2/3 18 / 85

OBRA Road Race/OBRA Championship (May 30 2009)

Cliff Heaberlin Sr Men 14 / 46
Todd Duncan Masters Men 30-39 14 / 35
David Klipper Masters Men 40-49 4 / 49
David Hart Masters Men 40-49 13 / 49
Dan Macnaughton Masters Men 50-59 25 / 41

Tuesday PIR May #4 (May 26 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 31 / 56
David Klipper Cat 1/2/3 29 / 71

Monday PIR #4 (May 25 2009)

Anne Kennedy Novice Women 5 / 13
John Mitchem Masters 1/2/3 12 / 43

Rehearsal Road Race (May 23 2009)

David Hart Men Cat 3 25 / 66
Cliff Heaberlin Pro Men 1/2 31 / 58

Tuesday PIR May #3 (May 19 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 27 / 48
Todd Sexton Cat 3/4 38 / 48
David Klipper Cat 1/2/3 7 / 61
Benjamin Miller Cat 1/2/3 19 / 61
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 26 / 61
Todd Duncan Cat 1/2/3 60 / 61

Monday PIR #3 (May 18 2009)

Benjamin Miller Masters 1/2/3 4 / 57
John Mitchem Masters 1/2/3 5 / 57

Silverton RR (May 17 2009)

David Hart Masters 40+ 9 / 37
Jordan Staples Cat 4/5 Men 59 / 75
David Hart Masters Men 10 / 55
Dan Macnaughton Masters Men 25 / 55
Cliff Heaberlin Men 1/2 22 / 53
Todd Duncan Men 1/2 36 / 53

Tuesday PIR May #2 (May 12 2009)

Dan Macnaughton Cat 3/4 16 / 56
Scott Jones Cat 3/4 39 / 56
Todd Sexton Cat 3/4 41 / 56
Jordan Staples Cat 3/4 48 / 56
Daniel Lopez Cat 4/5 11 / 38
Benjamin Miller Cat 1/2/3 14 / 76
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 34 / 76
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 36 / 76
Bradley Ganz Cat 1/2/3 65 / 76

Monday PIR #2 (May 11 2009)

John Mitchem Masters 1/2/3 10 / 42
Benjamin Miller Masters 1/2/3 13 / 42

Icebreaker Criterium (May 10 2009)

Benjamin Miller Men 1-2 11 / 30
Cliff Heaberlin Men 1-2 14 / 30

Tuesday PIR May #1 (May 5 2009)

? ? Cat 3/4 14 / 47
Jordan Staples Cat 3/4 33 / 47
Daniel Lopez Cat 4/5 13 / 32
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 4 / 8

Tuesday PIR April #4 (Apr 28 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 19 / 35
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 7 / 45
Benjamin Miller Cat 1/2/3 9 / 45

Deschutes River Valley TT Festival - Stage Three (Apr 26 2009)

Paul Renninger Masters Men 50-59 4 / 12
Todd Duncan Masters Men 30-39 1 / 1

Deschutes River Valley TT Festival - Stage One (Apr 24 2009)

Paul Renninger Masters Men 50-59 3 / 12
Todd Duncan Masters Men 30-39 2 / 3

Tuesday PIR April #3 (Apr 21 2009)

Justin Serna Cat 3/4 18 / 103
Jordan Staples Cat 3/4 54 / 103
Cliff Heaberlin Cat 1/2/3 15 / 93
David Klipper Cat 1/2/3 25 / 93
Mark Gyulafia Cat 1/2/3 51 / 93
Todd Duncan Cat 1/2/3 65 / 93

Eugene Roubaix (Apr 18 2009)

Cliff Heaberlin Men 1/2 20 / 36

Tuesday PIR April #2 (Apr 14 2009)

Jordan Staples Cat 3/4 18 / 61
Benjamin Miller Cat 1/2/3 7 / 66
Barret Fishner Cat 1/2/3 60 / 66

King's Valley RR (Apr 11 2009)

Zach Winter Sr Men 17 / 63
Erik Long Sr Men 52 / 63

Tuesday PIR April #1 (Apr 7 2009)

Justin Serna Cat 3/4 6 / 68
Jordan Staples Cat 3/4 47 / 68
Benjamin Miller Cat 1/2/3 10 / 90
Bradley Ganz Cat 1/2/3 43 / 90
Barret Fishner Cat 1/2/3 46 / 90

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race (Apr 5 2009)

Gyulafia Mark Pro 1/2 Men 51 / 72

Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial (Apr 4 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 54 / 72

Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium (Apr 4 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 51 / 72

Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race (Apr 3 2009)

Mark Gyulafia Pro 1/2 Men 62 / 79

Piece of Cake RR (Mar 29 2009)

Jordan Staples Men 4 54 / 54
John Mitchem Mst 1 2 3 42 / 45
Patrick Marzullo Men 1/2 25 / 59
Benjamin Miller Men 1/2 28 / 59
Erik Long Men 1/2 41 / 59
Justin Serna Men 3 25 / 66
Barret Fishner Men 3 53 / 66

Banana Belt Series #3 (Mar 22 2009)

Cliff Heaberlin Category 1/2 Men 17 / 35
Benjamin Miller Category 1/2 Men 31 / 35

Banana Belt Series (Mar 1 2009)

Cliff Heaberlin Pro 1.2 27 / 46

Cherry Pie (Feb 15 2009)

Allison Medellin Women 4 45 / 47
Cliff Heaberlin Men 1/2 10 / 50

OBRA Hillclimb Championships (Aug 24 2008)

Dan Macnaughton Masters Men 50-54 4 / 7
Jordan Staples Category 4 Men 10 / 14
Scott Jones Category 3 Men 13 / 13

OBRA Criterium Championships (Aug 17 2008)

Eric Martin Senior Men 5 / 36
Benjamin Miller Senior Men 17 / 36
Patrick Marzullo Senior Men 35 / 36
Dan Macnaughton Masters Men 50+ 15 / 22
Daryl Hemenway Masters Men 30-39 15 / 28
Eric Martin Masters 40-49 2 / 32
Scott Jones Category 3 2 / 39

Swan Island Criterium (Aug 16 2008)

Benjamin Miller Men Pro/1/2 17 / 38
Cliff Heaberlin Men Pro/1/2 30 / 38
Daryl Hemenway Masters Men 1/2/3 35+ 12 / 39

Sunset Criterium (Aug 9 2008)

David Klipper Senior Men 15 / 17

Portland Twilight Criterium (Aug 8 2008)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 31 / 61
David Klipper Pro/1/2 33 / 61
Patrick Marzullo Pro/1/2 49 / 61
Benjamin Miller Pro/1/2 58 / 61
Daryl Hemenway Pro/1/2 59 / 61
Mark Gyulafia Pro/1/2 60 / 61
Scott Jones Category 3 9 / 63
Barret Fishner Category 3 59 / 63

OUCH (Aug 3 2008)

Scott Jones Men Category 3 9 / 9
Mark Gyulafia Men Category 1/2 5 / 7

High Desert Omnium - Road Race (Aug 3 2008)

Patrick Marzullo Pro/1/2 4 / 41
Eric Martin Pro/1/2 15 / 41
Zach Winter Pro/1/2 18 / 41
Todd Duncan Pro/1/2 32 / 41
David Hart Masters 16 / 27

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 27 2008)

Patrick Marzullo Senior Men 27 / 35
Jordan Staples Men Category 4 31 / 35
Scott Jones Men Category 3 12 / 36

Cascade Classic - Deschutes Brewery - Awbrey Butte Circuit Race (Jul 13 2008)

Eric Martin Masters Men 35+ 4 / 52
Cliff Heaberlin Category 2 Men 33 / 102
Patrick Marzullo Category 2 Men 51 / 102

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 12 2008)

Eric Martin Masters 35+ 11 / 53
Cliff Heaberlin Category 2 Men 33 / 106
Patrick Marzullo Category 2 Men 42 / 106

NWX Criterium (Jun 27 2008)

Eric Martin Pro/1/2 3 / 13
Benjamin Miller Pro/1/2 9 / 13

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 20 2008)

Zach Winter Men Pro/1/2 34 / 95
Patrick Marzullo Men Pro/1/2 35 / 95
Mark Gyulafia Men 3 7 / 88

Mount Tabor Circuit Race (Jun 15 2008)

Zach Winter Senior Men 3 / 47
Cliff Heaberlin Senior Men 7 / 47
David Klipper Senior Men 13 / 47
Patrick Marzullo Senior Men 27 / 47
Eric Martin Masters Men 40+ 1/2/3 8 / 21

Cirque du Cycling Criterium (Jun 14 2008)

Zach Winter Category 1/2/3 4 / 55
David Klipper Category 1/2/3 16 / 55
Patrick Marzullo Category 1/2/3 23 / 55
Jay Cech Category 1/2/3 31 / 55
Mark Gyulafia Category 1/2/3 34 / 55
Erik Long Category 1/2/3 35 / 55
Daryl Hemenway Category 1/2/3 47 / 55

OBRA Road Race (Jun 14 2008)

Cliff Heaberlin Senior Men 38 / 39
David Hart Masters 30-39 15 / 30
Marco Rullo Masters 30-39 30 / 30

Silverton Road Race (Jun 1 2008)

Zach Winter Pro/1/2 3 / 39
Cliff Heaberlin Pro/1/2 11 / 39
Eric Martin Pro/1/2 31 / 39
David Klipper Pro/1/2 38 / 39
David Hart Masters 3/4 35+ 12 / 26
Daryl Hemenway Masters 1/2 35+ 12 / 19
Mark Gyulafia Category 3 1 / 37

Albany Criterium (May 25 2008)

David Klipper Pro/1/2 6 / 27
Cliff Heaberlin Pro/1/2 9 / 27
Erik Long Pro/1/2 22 / 27
Mark Gyulafia Category 3 7 / 16
Scott Jones Category 3 9 / 16

Rehearsal Road Race (May 24 2008)

Cliff Heaberlin Pro/1/2 30 / 57
David Klipper Pro/1/2 47 / 57
Zach Winter Pro/1/2 48 / 57
Patrick Marzullo Pro/1/2 50 / 57
Daryl Hemenway Pro/1/2 52 / 57
Jay Cech Pro/1/2 55 / 57
Dan Macnaughton Category 5 11 / 33
David Hart Category 3 24 / 75

Mt. Hood Stage Race - Cooper Spur Circuit Race (May 15 2008)

Zach Winter Pro/1 Men 136 / 136

Mt. Hood Stage Race - Mt. Tabor Criterium (May 14 2008)

Zach Winter Pro/1 Men 56 / 142

Mt. Hood Stage Race - Portland Prologue (May 13 2008)

Zach Winter Men Pro/1 122 / 143

Table Rock Road Race (May 4 2008)

Zach Winter Men Pro/1/2 1 / 33
Eric Martin Masters Men 40+ 1/2/3 17 / 22

Estacada Time Trial (Apr 27 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 12 / 14

Eugene Roubaix (Apr 26 2008)

Zach Winter Pro/1/2 9 / 29

Estacada Time Trial (Apr 20 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 11 / 11

Icebreaker Criterium (Apr 13 2008)

Mark Gyulafia Category 3 13 / 23

Estacada Time Trial (Apr 13 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 19 / 23

Kings Valley Road Race (Apr 12 2008)

Zach Winter Pro/1/2 2 / 63
David Klipper Pro/1/2 45 / 63

Piece of Cake Road Race (Mar 30 2008)

David Hart Category 3 59 / 66

Banana Belt Road Race Series (Mar 9 2008)

Patrick Marzullo Pro/1/2 29 / 61
David Klipper Pro/1/2 30 / 61

Banana Belt Road Race Series (Mar 2 2008)

Patrick Marzullo Pro/1/2 33 / 52
David Embree Category 4 45 / 56
Grant Folske Category 3 53 / 74

Jack Frost Time Trial (Feb 24 2008)

Dave Palmer Masters Men 40-49 36 / 60
David Hart Masters Men 30-39 15 / 18

Cherry Pie RR (Feb 17 2008)

David Embree Men 4 17 / 66
Patrick Marzullo Men 1/2 13 / 43
Marco Rullo Men 1/2 42 / 43

Eugene Celebration - Maxon Road Race (Sep 1 2007)

Patrick Marzullo Pro/1/2 5 / 18
David Embree Category 4/5 16 / 35
Tim Hittner Category 3 4 / 35

High Desert Omnium - Road Race (Aug 26 2007)

Tim Hittner Masters Men 35+ 3/4/5 7 / 40
David Hart Masters Men 35+ 3/4/5 18 / 40

Health Net Criterium (Aug 24 2007)

Patrick Marzullo Category 3 8 / 37

Woodland Road Race (Aug 19 2007)

David Embree Category 4/5 10 / 41
Patrick Marzullo Category 3 3 / 15

OBRA Criterium Championships (Aug 12 2007)

Eric Martin Senior Men 4 / 62
David Klipper Senior Men 52 / 62
Eric Martin Masters 40-49 5 / 45
David Klipper Masters 40-49 12 / 45
David Hart Masters 30-39 20 / 27
Garren Watkins Category 4/5 1 / 32

NW Challenge Harrisburg Criterium (Aug 4 2007)

Bradley Ganz Men 1/2 15 / 16

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 29 2007)

Bradley Ganz Pro/1/2 15 / 29
Patrick Marzullo Category 3 19 / 44
David Hart Category 3 33 / 44

Green Mountain Criterium (Jul 14 2007)

Bradley Ganz Category 1/2 7 / 12

Cascade Classic - Pacific Power Cascade Lakes RR (Jul 14 2007)

Tim Hittner Masters 35+ 18 / 53
Mike Martin Masters 35+ 28 / 53
Mark Duff Masters 35+ 33 / 53
Eric Martin Masters 35+ 46 / 53
David Klipper Masters 35+ 50 / 53
Garren Watkins Category 4 19 / 53
Patrick Marzullo Category 3 3 / 75
Jay Cech Category 3 19 / 75

OBRA Road Race (Jul 1 2007)

Patrick Marzullo Senior Men 13 / 49
Eric Martin Senior Men 17 / 49
David Hart Senior Men 39 / 49
Jay Cech Senior Men 41 / 49

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Richland Road Race (Jun 22 2007)

Jay Cech Category 3 Men 1 / 87
Patrick Marzullo Category 3 Men 10 / 87

Mt Tabor Series (Jun 20 2007)

Jay Cech Category 3 29 / 41

Mt Tabor Circuit Race (Jun 17 2007)

Patrick Marzullo Pro/1/2 27 / 47
Jay Cech Category 3 22 / 33

OBRA Rehearsal Race (Jun 10 2007)

Patrick Marzullo Men Category 3 12 / 49
David Hart Men Category 3 37 / 49
Eric Martin Masters Men 40-49 2 / 46
Tim Hittner Masters Men 40-49 13 / 46
David Klipper Masters Men 40-49 16 / 46

Swan Island Criterium (May 20 2007)

Patrick Marzullo Category 3 10 / 34
Jay Cech Category 3 18 / 34

OBRA Team Time Trial Championship (May 12 2007)

Eric Martin Masters Men 160-199 1 / 34
Todd Duncan Masters Men 160-199 1 / 34
Tim Hittner Masters Men 160-199 1 / 34
Mark King Masters Men 160-199 1 / 34

Eugene Roubaix (Apr 28 2007)

Mark King Men 40+ 9 / 22

Estacada Time Trial (Apr 22 2007)

Dave Palmer Masters Men 40-49 8 / 19

Estacada Time Trial (Apr 15 2007)

Dave Palmer Masters Men 40-49 12 / 22

Kings Valley Road Race (Apr 14 2007)

David Ciaverella Masters 40+ 28 / 34

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race III (Mar 18 2007)

David Hart Category 3 26 / 56

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race II (Mar 11 2007)

Anna Ciaveraella Women Category 4 5 / 25
David Hart Category 3 30 / 51
David Ciaverella Category 3 40 / 51

Banana Belt Road Race Series - Banana Belt Road Race I (Mar 4 2007)

Mark Duff Masters 40+ 16 / 35

Jack Frost Time Trial (Feb 25 2007)

David Ciaverella Masters Men 40-49 25 / 50

Cherry Pie Road Race (Feb 18 2007)

David Hart Men 3 47 / 64

Woodland Road Race (Aug 20 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 7 / 30
Todd Duncan Pro/1/2 18 / 30
Brian Schiller Men 4/5 11 / 52
Anthony Graupera Category 3 23 / 40

OBRA Criterium Championships (Aug 13 2006)

Bradley Ganz Senior Men 19 / 56
Todd Duncan Senior Men 40 / 56
Tim Hittner Senior Men 42 / 56
Mathew Braun Senior Men 43 / 56
Tim Hittner Masters 30+ 18 / 19
Brian Schiller Category 4/5 19 / 46
Anthony Graupera Category 3 21 / 51

Crawfish Criterium (Aug 12 2006)

Mathew/liatt Braun/avigdor Tandem 5 / 5
Bradley Ganz Senior Men 29 / 31
Anthony Graupera Category 3 25 / 30

The Mid-Summer Criterium Series (Aug 2 2006)

Mark Duff Masters 9 / 27
Dickie Mallison Masters 13 / 27
Mathew Braun Category 1/2/3 15 / 33
Bradley Ganz Category 1/2/3 16 / 33
Anthony Graupera Category 1/2/3 29 / 33

Vancouver Courthouse Criterium (Jul 30 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 16 / 39
Bradley Ganz Pro/1/2 19 / 39
David Klipper Pro/1/2 39 / 39
Dickie Mallison Masters 40+ 13 / 28

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 26 2006)

Bradley Ganz Category 1/2/3 10 / 24
Mathew Braun Category 1/2/3 19 / 24

Salem Fairview Circuit Race (Jul 23 2006)

Dickie Mallison Masters 40+ 7 / 15
Nick Skenzick Category 1/2 Men 1 / 13

CoMotion Tandem Stage Race - Cottage Grove Road Race (Jul 21 2006)

Mathew/liatt Braun/avigdor Category B Tandem 4 / 17

CoMotion Tandem Stage Race - Prologue (Jul 20 2006)

Mathew/liatt Braun/avigdor Category B Tandem 7 / 17

The Mid-Summer Criterium Series (Jul 19 2006)

Bradley Ganz Pro/1/2/3 7 / 23
Dickie Mallison Masters Men 6 / 21

Cascade Classic - Cascade Lakes Road Race (Jul 14 2006)

Tim Hittner Masters 35+ 15 / 57

Mt Tabor Circuit Race (Jul 2 2006)

Anthony Graupera Category 3 Men 19 / 21

OBRA Road Race (Jul 1 2006)

Omer Kem Senior Men 1 / 46
Todd Duncan Senior Men 5 / 46
Mark King Masters 40+ 10 / 39
Anthony Graupera Masters 40+ 20 / 39

Elkhorn Classic Stage Race - Oregon Trail Road Race (Jun 23 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 Men 32 / 98
Anthony Graupera Category 3 Men 100 / 108

Bend Crit/TT Series (Jun 14 2006)

Chad Lowe Category 3/4/5 9 / 19
Mark King Category 1/2/3 7 / 18
Tim Hittner Category 1/2/3 11 / 18
Mike Martin Category 1/2/3 15 / 18

Mt Hood Cycling Classic - Cooper Spur Circuit Race (Jun 2 2006)

Anthony Graupera Category 3 Men 76 / 88

Silverton Road Race (May 28 2006)

Mark King Pro/1/2 8 / 51
Mathew Braun Pro/1/2 12 / 51
Todd Duncan Pro/1/2 18 / 51
Dan Torrey Pro/1/2 34 / 51
David Klipper Pro/1/2 42 / 51
Anthony Graupera Masters 40+ 3/4 15 / 29
Dave Palmer Masters 40+ 3/4 21 / 29
Barret Fishner Category 3 26 / 56

Swan Island Criterium (May 21 2006)

Mark King Masters 40+ 1/2/3 10 / 43
David Klipper Masters 40+ 1/2/3 13 / 43
Dickie Mallison Masters 40+ 1/2/3 40 / 43
Brian Schiller Category 4 14 / 57
Anthony Graupera Category 3 23 / 58
Barret Fishner Category 3 37 / 58
Tim Hittner Category 3 43 / 58
David Klipper Category 1/2/3 12 / 41
Dan Torrey Category 1/2/3 15 / 41
Mark King Category 1/2/3 18 / 41
Bradley Ganz Category 1/2/3 29 / 41

OBRA/FIAC Team Time Trial Championships (May 20 2006)

Anthony Graupera Category 3 Men 2 / 24
Dave Palmer Category 3 Men 2 / 24
Paul Renninger Category 3 Men 2 / 24
Barret Fishner Category 3 Men 2 / 24

Table Rock Road Race (May 7 2006)

Mark King Masters 40+ 1 / 20
Tim Hittner Category 3 Men 5 / 23

Estacada Time Trial (Apr 23 2006)

Todd Duncan Senior Men 1 / 2

The Willamette Valley Classic Stage Race - High Pass Road Race (Apr 21 2006)

Dave Palmer Masters Men 40+ 3/4/5 3 / 49
Anthony Graupera Category 3 Men 77 / 100
Barret Fishner Category 3 Men 94 / 100

Estacada Time Trial (Apr 9 2006)

Dave Palmer Masters Men 40-49 20 / 23

Piece of Cake (Apr 2 2006)

Bradley Ganz Pro/1/2 Men 23 / 59
Tim Hittner Category 3 Men 17 / 47
Anthony Graupera Category 3 Men 42 / 47

Banana Belt Road Race Series (Mar 19 2006)

Mathew Braun Pro/1/2 28 / 62
Barret Fishner Category 3 Men 22 / 63

Banana Belt Road Race Series (Mar 5 2006)

Barret Fishner Senior Men Category 3 40 / 74

Jack Frost Time Trial (Feb 26 2006)

Dave Palmer Masters Men 40-49 25 / 45
Barret Fishner Category 3 20 / 24

Busiest Racers

in last months
Cliff Heaberlin 124
Evan Siroky 78
David Klipper 70
Eddie French 65
Benjamin Miller 45
Justin Serna 45
John Mitchem 40
Mark Gyulafia 38
Joseph King 37
David Hart 32
Jordan Staples 28
Zach Winter 26
Patrick Marzullo 24
Ann Kennedy 23
John Lance 21
Jason Dykstra 20
Byron Breeden 19
Bradley Ganz 17
Eric Martin 15
Tyler Fought 14
Brian Schiller 14
Todd Gallaher 13
Todd Duncan 13
Anthony Graupera 13
Barret Fishner 12
Tim Hittner 12
Robert Grunau 12
Alex Lightman 11
Dave Palmer 11
Adrian Richardson 11
Dan Macnaughton 10
Brendon Gallant 10
David Wells 10
Dylan Mcshooter 9
Steve Remy 9
Todd Sexton 9
Craig Broughton 9
Scott Cruickshank 9
Jay Cech 8
Mark King 8
Chris Ward 8
Mathew Braun 8
Michael Buckiewicz 8
Bob Mionske 7
Edward Reagan 7
Scott Jones 7
Rocky Serna 7
Joseph Ferron 7
Joseph Fricke 7
Allison Jones 6
Adam Tate 6
Daryl Hemenway 6
John Valls 5
Alistair Corkett 5
Mindy Simmons 5
Daniel Lopez 5
Dickie Mallison 5
Chris Thomas 5
David Embree 4
Erik Long 4
Alexander Pettit estell 4
Harrison Harb 4
Mathew/liatt Braun/avigdor 3
Ian Kennedy 3
David Ciaverella 3
Mark Duff 3
French Eddie 3
Paul Renninger 3
Michael Risner 2
Carey Macnaughton 2
Dan Torrey 2
? ? 2
Ben Miller 2
Garren Watkins 2
Bronson Shafer 2
Mike Martin 2
Dory Selinger 2
Marco Rullo 2
Omer Kem 1
David Luoma 1
Reagan Edwards 1
Winter Zach 1
Branson Shafer 1
Heaberlin Cliff 1
Ferron Joseph 1
Ward Chris 1
Jeremy Garbellano 1
Zachary Winter 1
Chad Lowe 1
Schiller Brian 1
James Levins 1
Dan Koslicki 1
Joe King 1
Robert Mionske 1
Serna Justin 1
Mike Buiewicz 1
King Joseph 1
Nick Skenzick 1
Grant Folske 1
Mike Buechel 1