Log In
 
 
Team Overview: Team Oregon presented by Laurelwood Brewing Also Known As
Team News Ticker Embed This
Team Race History
Cascade Cycling Classic Overall (Jul 20 2014)
Riley Mccammon Men Cat 3 35 / 74
Cascade Cycling Classic Stage 6 (Jul 20 2014)
Riley Mccammon Men Cat 3 35 / 81
Cascade Cycling Classic Amateur TT (Jul 19 2014)
Riley Mccammon Men Cat 3 35 / 84
Cascade Cycling Classic Stage 5 (Jul 19 2014)
Riley Mccammon Men Cat 3 24 / 84
Cascade Cycling Classic Stage 4 (Jul 18 2014)
Riley Mccammon Men Cat 3 34 / 90
Tour of Walla Walla - Road Race (Apr 20 2014)
Eric Gushurst Men Cat 1/2 23 / 97
Will Laubernds Men Cat 1/2 25 / 97
Michael Palmer Men Cat 1/2 44 / 97
Adam Artner Men Cat 1/2 70 / 97
Stephen Lockwood Men Cat 1/2 71 / 97
Scott Gray Men Cat 1/2 74 / 97
Tour of Walla Walla - Time Trial (Apr 19 2014)
Scott Gray Men Cat 1/2 40 / 102
Adam Artner Men Cat 1/2 60 / 102
Michael Palmer Men Cat 1/2 90 / 102
Stephen Lockwood Men Cat 1/2 97 / 102
Eric Gushurst Men Cat 1/2 99 / 102
Will Laubernds Men Cat 1/2 102 / 102
Tour of Walla Walla - GC (Apr 19 2014)
Michael Palmer Men Cat 1/2 53 / 75
Eric Gushurst Men Cat 1/2 61 / 75
Will Laubernds Men Cat 1/2 67 / 75
Adam Artner Men Cat 1/2 69 / 75
Stephen Lockwood Men Cat 1/2 72 / 75
Scott Gray Men Cat 1/2 74 / 75
Tour of Walla Walla - Criterium (Apr 19 2014)
Adam Artner Men Cat 1/2 30 / 102
Will Laubernds Men Cat 1/2 38 / 102
Scott Gray Men Cat 1/2 51 / 102
Stephen Lockwood Men Cat 1/2 68 / 102
Eric Gushurst Men Cat 1/2 75 / 102
Michael Palmer Men Cat 1/2 86 / 102
Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 29 2014)
Michael Palmer Men Cat 1/2 Senior 30 / 40
Mason Lake Road Race Series (Mar 23 2014)
Michael Palmer Men Cat 1/2 12 / 64
Chico Stage Race - Steve Harrison Memorial Downtown Criterium (Mar 23 2014)
Mark Lagioia Men Cat 5 17 / 21
Chico Stage Race - River Road Time Trial (Mar 23 2014)
Mark Lagioia Men Cat 5 8 / 18
Chico Stage Race - GC (Mar 23 2014)
Mark Lagioia Men Cat 5 9 / 18
Chico Stage Race - Paskenta Hills Road Race (Mar 22 2014)
Mark Lagioia Men Cat 5 5 / 22
Mason Lake Road Race Series (Mar 16 2014)
Stephen Lockwood Men Cat 1/2 8 / 30
Adam Artner Men Cat 1/2 21 / 30
Eric Gushurst Men Cat 1/2 22 / 30
Land Park Criterium (Mar 15 2014)
Mark Lagioia Men Cat 5 30 / 54
Mason Lake Road Race Series (Mar 9 2014)
Stephen Lockwood Men Cat 1/2 8 / 30
Adam Artner Men Cat 1/2 21 / 30
Eric Gushurst Men Cat 1/2 22 / 30
Northwest Juniors Classic Stage Race - GC (Aug 4 2013)
Riley Mccammon Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 14 / 29
Northwest Juniors Classic Stage Race - RR (Aug 4 2013)
Riley Mccammon Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 17 / 29
Northwest Juniors Classic Stage Race - Crit (Aug 3 2013)
Riley Mccammon Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 19 / 29
Northwest Juniors Classic Stage Race - TT (Aug 3 2013)
Riley Mccammon Men Cat 1/2/3/4/5 Junior 17-18 18 / 29
Mutual of Enumclaw Stage Race - GC (May 19 2013)
Chris Swan Men Cat 1/2 Senior 43 / 64
Dillon Caldwell Men Cat 1/2 Senior 51 / 64
Mutual of Enumclaw Stage Race - RR (May 19 2013)
Chris Swan Men Cat 1/2 Senior 46 / 76
Dillon Caldwell Men Cat 1/2 Senior 51 / 76
Mutual of Enumclaw Stage Race - TT (May 18 2013)
Dillon Caldwell Men Cat 1/2 Senior 48 / 82
Adam Artner Men Cat 1/2 Senior 50 / 82
Chris Swan Men Cat 1/2 Senior 74 / 82
Mutual of Enumclaw Stage Race - Crit (May 18 2013)
Dillon Caldwell Men Cat 1/2 Senior 44 / 82
Chris Swan Men Cat 1/2 Senior 48 / 82
Adam Artner Men Cat 1/2 Senior 78 / 82
Chico Stage Race - Crit (Apr 14 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 4/5 32 / 48
Chico Stage Race - GC (Apr 14 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 4/5 4 / 50
Chico Stage Race - TT (Apr 14 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 4/5 7 / 45
Chico Stage Race - RR (Apr 13 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 4/5 4 / 50
Topsport Stage Race - GC (Apr 7 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 5 4 / 18
Topsport Stage Race - Circuit Race (Apr 7 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 5 8 / 18
Topsport Stage Race - TT (Apr 7 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 5 3 / 16
Topsport Stage Race - RR (Apr 6 2013)
Chris Joy-webb Men Cat 5 9 / 18
Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 30 2013)
Brent Ensor Men Senior Cat 5 13 / 60
Masters Road Nationals Day 4 (Sep 8 2012)
Wessel Robin Men Cat 1/2/3 Master 40--44 76 / 66
Lodi Cycle Fest (Jul 15 2012)
Bryan Richardson Men Cat 3 OPEN 29 / 45
Mutual of Enumclaw - RR (May 20 2012)
Carl Hoefer Men Pro/Cat 1/2 29 / 80
Patrick Gerke Men Cat 3 12 / 52
Mutual of Enumclaw - Crit (May 19 2012)
Carl Hoefer Men Pro/Cat 1/2 68 / 85
Patrick Gerke Men Cat 3 40 / 53
Mutual of Enumclaw - TT (May 19 2012)
Carl Hoefer Men Pro/Cat 1/2 56 / 85
Patrick Gerke Men Cat 3 13 / 53
OBRA RR Championships Day 1 (May 12 2012)
Stephan Niquet Men Cat 3 14 / 34
Patrick Gerke Men Cat 3 16 / 34
Jack Rising Men Cat 3 23 / 34
Tyler Mangum Men Cat 3 26 / 34
John Gill Men Cat 5 9 / 18
Jimmy Gantz Cat 4/5 40+ 3 / 10
Mike Abel Cat 4/5 40+ 6 / 10
Chris Swan Pro 1/2 3 / 50
Scott Gray Pro 1/2 6 / 50
Brendan Treacy Pro 1/2 7 / 50
Stephen Bedford Pro 1/2 12 / 50
Carl Hoefer Pro 1/2 30 / 50
Adam Edgerton Pro 1/2 31 / 50
Elijah Romer Pro 1/2 37 / 50
Wessel Robin Pro 1/2 49 / 50
Tony Coca Cat 3 40+ 11 / 21
Douglas Murphy Cat 3 40+ 13 / 21
Ron Babcock Cat 3 40+ 17 / 21
Andrew Kenny Men Cat 4 10 / 32
Ryan Francesconi Men Cat 4 19 / 32
Michael Rueter Men Cat 4 20 / 32
Dan Mahoney Men Cat 4 21 / 32
Perry York Men Cat 4 32 / 32
Montinore Road Race (May 6 2012)
Ryan Francesconi Master 35+ Cat 4/5 2 / 41
Jimmy Gantz Master 35+ Cat 4/5 9 / 41
Mike Abel Master 35+ Cat 4/5 12 / 41
Ron Babcock Master 35+ 1/2/3 28 / 35
Patrick Gerke Men 3 1 / 12
Zac Strode Men 3 4 / 12
Stephan Niquet Men 3 7 / 12
Andrew Kenny Men 4/5 11 / 39
Daniel Kappes Men 4/5 15 / 39
Aaron Aikin Men 4/5 23 / 39
Alex Wentz Men 1/2 19 / 37
Wessel Robin Men 1/2 20 / 37
Adam Edgerton Men 1/2 23 / 37
Elijah Romer Men 1/2 31 / 37
Vance Creek Road Race (May 5 2012)
Patrick Gerke Men Cat 3 Senior 11 / 60
Olympic View Road Race (Apr 28 2012)
Carl Hoefer Men Cat 1/2 Senior 6 / 58
Eugene Roubaix (Apr 28 2012)
Tony Coca Men 3 8 / 32
Will Blanton Men 3 11 / 32
Stephan Niquet Men 3 19 / 32
Douglas Murphy Men 3 30 / 32
Alan Whitney Men 3 31 / 32
Aaron Aikin Men 4 19 / 32
Levi Arzie Men 4 23 / 32
Steve Popp Men 4 29 / 32
Scott Gray Men 1/2 1 / 26
Alex Wentz Men 1/2 8 / 26
Wessel Robin Men 1/2 15 / 26
David Muecke Men 1/2 21 / 26
Jimmy Gantz Master Men 4/5 1 / 24
Ben Needham Master Men 4/5 23 / 24
Andrew Kenny Men 5 3 / 25
Hayes Kenny Men 5 18 / 25
Beautiful Estacada Time Trial (Apr 22 2012)
Jeff Vinson Mstr Men 50+ 13 / 23
Alan Whitney Mstr Men 50+ 23 / 23
Carl Hoefer Mstr Men 30-39 1 / 3
Carl Hoefer Senior Men 3 / 4
Rob Anderson Cat 3 3 / 8
Douglas Murphy Cat 3 4 / 8
Phelan Kostur Cat 3 5 / 8
Michael Rueter Cat 4 3 / 6
Tony Coca Mstr Men 40-49 6 / 14
David Cowperthwaite Mstr Men 40-49 9 / 14
Cole Sprague Men Eddie Merckx 8 / 8
Kings Valley RR (Apr 14 2012)
Patrick Gerke Category 3 Men 6 / 31
Cole Sprague Category 3 Men 17 / 31
Stephan Niquet Category 3 Men 19 / 31
Jack Rising Category 3 Men 24 / 31
Will Blanton Category 3 Men 25 / 31
Tyler Mangum Category 3 Men 29 / 31
Zac Strode Category 3 Men 30 / 31
Mike Abel Masters 40+ (Cat 3,4,5) 15 / 49
Tony Coca Masters 40+ (Cat 3,4,5) 16 / 49
Douglas Murphy Masters 40+ (Cat 3,4,5) 46 / 49
Alex Wentz Pro/1/2 Men 3 / 68
Scott Gray Pro/1/2 Men 6 / 68
Adam Edgerton Pro/1/2 Men 21 / 68
Chris Swan Pro/1/2 Men 25 / 68
Carl Hoefer Pro/1/2 Men 39 / 68
Wessel Robin Pro/1/2 Men 44 / 68
Kolben Preble Pro/1/2 Men 47 / 68
Andrew Boone Pro/1/2 Men 53 / 68
William Laubernds Pro/1/2 Men 55 / 68
Cory Sieg Category 4/5 Men 20 / 57
John Gill Category 4/5 Men 30 / 57
Dan Mahoney Category 4/5 Men 31 / 57
Jimmy Gantz Category 4/5 Men 48 / 57
Andrew Kenny Category 4/5 Men 57 / 57
Jeff Vinson Masters 50+ (Cat 3,4,5) 24 / 30
Alan Whitney Masters 50+ (Cat 3,4,5) 28 / 30
Team Group Health Independence Valley Road Race (Mar 24 2012)
Alex Wentz Men Cat 1/2 Senior 32 / 58
Banana Belt #3 (Mar 18 2012)
Stephan Niquet Men 3 6 / 13
Patrick Gerke Men 3 12 / 13
Stephen Bedford Men 1/2 1 / 33
Scott Gray Men 1/2 6 / 33
Kolben Preble Men 1/2 20 / 33
Adam Edgerton Men 1/2 23 / 33
William Laubernds Men 1/2 25 / 33
Alex Wentz Men 1/2 29 / 33
Andrew Boone Men 1/2 30 / 33
Elijah Romer Men 1/2 31 / 33
Daniel Kappes Men 5 14 / 34
Ron Babcock Master Men 1/2/3 37 / 42
Ryan Francesconi Master Men 4/5 6 / 39
Banana Belt #2 (Mar 11 2012)
Ryan Francesconi Master Men 4/5 7 / 35
Kolben Preble Men 1/2 13 / 24
Patrick Gerke Men Cat 3 5 / 15
Zac Strode Men Cat 3 10 / 15
Will Blanton Men Cat 3 14 / 15
Andrew Kenny Men Cat 5 7 / 31
Jamie Laird Men Cat 5 14 / 31
Banana Belt #1 (Mar 4 2012)
Patrick Gerke Men 3 6 / 45
Rob Anderson Men 3 24 / 45
Stephan Niquet Men 3 30 / 45
Will Blanton Men 3 36 / 45
George Gardner Men 3 39 / 45
Phelan Kostur Men 3 40 / 45
Levi Arzie Men 4 22 / 35
Andrew Kenny Men 5 5 / 53
Cory Sieg Men 5 13 / 53
Jamie Laird Men 5 20 / 53
John Gill Men 5 24 / 53
Chris Holser Men 5 29 / 53
Colin Ross Men 5 44 / 53
Ryan Francesconi Master Men 4/5 10 / 57
Steve Popp Master Men 4/5 19 / 57
Jimmy Gantz Master Men 4/5 25 / 57
Keller Rohrback Road Race (Feb 26 2012)
Alex Wentz Men Cat1/2 5 / 22
Adam Edgerton Men Cat1/2 12 / 22
Christopher Dubois Men Cat1/2 17 / 22
Elijah Romer Men Cat1/2 19 / 22
Piece of Cake RR (Feb 19 2012)
Ryan Francesconi Men 4/5 8 / 57
Cory Sieg Men 4/5 21 / 57
John Gill Men 4/5 29 / 57
Jimmy Gantz Men 4/5 39 / 57
Perry York Masters 40+ CAt 4/5 27 / 41
Patrick Gerke Men 3 29 / 43
Will Blanton Men 3 31 / 43
Stephan Niquet Men 3 36 / 43
Carl Hoefer Men 1/2 6 / 39
Stephen Bedford Men 1/2 9 / 39
David Muecke Men 1/2 17 / 39
Scott Gray Men 1/2 19 / 39
Adam Edgerton Men 1/2 21 / 39
William Laubernds Men 1/2 23 / 39
Andrew Boone Men 1/2 27 / 39
Andrew Boone Men 1/2 35 / 39
Chris Swan Men 1/2 37 / 39
Christopher Dubois Men 1/2 38 / 39
Cherry Pie (Feb 19 2012)
Daniel Kappes Men 5 - Group A 8 / 48
Cory Sieg Men 5 - Group A 12 / 48
Jamie Laird Men 5 - Group A 13 / 48
John Gill Men 5 - Group A 28 / 48
Chris Holser Men 5 - Group A 30 / 48
Patrick Gerke Men 3 13 / 46
Stephan Niquet Men 3 20 / 46
Jack Rising Men 3 26 / 46
Tony Coca Men 3 31 / 46
Dan Mahoney Men 4 24 / 50
Levi Arzie Men 4 34 / 50
Adam Edgerton Men 1/2 5 / 40
Kolben Preble Men 1/2 18 / 40
Carl Hoefer Men 1/2 28 / 40
Alex Wentz Men 1/2 29 / 40
Stephen Bedford Men 1/2 30 / 40
Austin Arguello Men 1/2 31 / 40
Christopher Dubois Men 1/2 32 / 40
Chris Swan Men 1/2 33 / 40
William Laubernds Men 1/2 35 / 40
Colin Ross Men 5 - Group B 35 / 45
Jimmy Gantz Men 4/5 - 40+ 2 / 28
Perry York Men 4/5 - 40+ 22 / 28
Eugene Celebration-Celebration Criterium (Aug 28 2011)
Dan Mahoney Cat 4/5 Men 6 / 28
Alexander Clemens Cat 3 Men 8 / 30
Tony Coca Cat 3 Men 9 / 30
Patrick Gerke Cat 3 Men 12 / 30
Tyler Mangum Cat 3 Men 22 / 30
Rob Anderson Cat 3 Men 28 / 30
Christopher Dubois Pro 1/2 Men 4 / 17
William Laubernds Pro 1/2 Men 7 / 17
Elijah Romer Pro 1/2 Men 13 / 17
Jim Anderson Pro 1/2 Men 16 / 17
Eugene Celebration-Coburg Time Trial (Aug 28 2011)
Andrew Neill Cat 3 Men 8 / 32
Alexander Clemens Cat 3 Men 19 / 32
Rob Anderson Cat 3 Men 21 / 32
Patrick Gerke Cat 3 Men 25 / 32
Tony Coca Cat 3 Men 28 / 32
Tyler Mangum Cat 3 Men 32 / 32
Elijah Romer Cat 1/2 Men 8 / 19
Christopher Dubois Cat 1/2 Men 9 / 19
William Laubernds Cat 1/2 Men 13 / 19
Jim Anderson Cat 1/2 Men 15 / 19
Dan Mahoney Cat 4/5 Men 12 / 28
Eugene Celebration-Briggs Hill Road Race (Aug 27 2011)
Dan Mahoney Cat 4/5 Men 13 / 28
Alexander Clemens Cat 3 Men 9 / 32
Patrick Gerke Cat 3 Men 20 / 32
Rob Anderson Cat 3 Men 23 / 32
Andrew Neill Cat 3 Men 25 / 32
Tony Coca Cat 3 Men 26 / 32
Tyler Mangum Cat 3 Men 30 / 32
Elijah Romer Pro 1/2 Men 1 / 27
Scott Gray Pro 1/2 Men 2 / 27
Christopher Dubois Pro 1/2 Men 3 / 27
William Laubernds Pro 1/2 Men 15 / 27
Jim Anderson Pro 1/2 Men 23 / 27
Eugene Celebration-McBeth Prologue (Aug 26 2011)
Dan Mahoney Cat 4/5 Men 12 / 28
Patrick Gerke Cat 3 Men 14 / 33
Andrew Neill Cat 3 Men 15 / 33
Alexander Clemens Cat 3 Men 19 / 33
Rob Anderson Cat 3 Men 20 / 33
Tony Coca Cat 3 Men 30 / 33
Tyler Mangum Cat 3 Men 31 / 33
Jack Rising Cat 3 Men 32 / 33
Scott Gray Pro 1/2 Men 3 / 26
Christopher Dubois Pro 1/2 Men 9 / 26
Elijah Romer Pro 1/2 Men 10 / 26
William Laubernds Pro 1/2 Men 17 / 26
Jim Anderson Pro 1/2 Men 24 / 26
Tigard Criterium (Aug 20 2011)
Jeff Vinson Master Men 35+ Cat 4/5 10 / 19
Wessel Robin Senior Men 13 / 26
Alex Wentz Senior Men 19 / 26
Elijah Romer Senior Men 20 / 26
Alexander Clemens Men Cat 3 1 / 16
Stephan Niquet Men Cat 3 6 / 16
Giro di Portland (Aug 20 2011)
Wessel Robin Masters 1/2/3 4 / 22
Douglas Murphy Masters 1/2/3 22 / 22
Stephen Niguest Cat 3 Men 14 / 29
Alexander Clemens Cat 3 Men 20 / 29
Douglas Murphy Cat 3 Men 23 / 29
Kevin Ward Cat 3 Men 27 / 29
Stephen Bedford Pro Cat 1/2 3 / 37
Christophor Dubois Pro Cat 1/2 16 / 37
Elijah Romers Pro Cat 1/2 20 / 37
William Laubernds Pro Cat 1/2 21 / 37
Wessel Robin Pro Cat 1/2 24 / 37
Emiliano Jordan Pro Cat 1/2 36 / 37
OBRA Uphill TT (Aug 20 2011)
Brendan Treacy Senior Men 3 / 5
Tony Coca Category 3 Men 6 / 6
Scott Wagnon Masters Men 40-44 4 / 11
Tony Coca Masters Men 45-49 5 / 13
OBRA Criterium (Aug 13 2011)
Stephen Bedford Senior Men 1 / 31
Scott Gray Senior Men 10 / 31
William Laubernds Senior Men 12 / 31
Elijah Romer Senior Men 18 / 31
Andrew Boone Senior Men 20 / 31
Jack Rising Junior Men 15-16 3 / 6
Alexander Clemens Men Cat 3 14 / 23
Stephan Niquet Men Cat 3 17 / 23
Andrew Boone Masters Men 30-39 5 / 14
Portland Twilight Criterium (Aug 12 2011)
Stephen Bedford Pro 1-2 Men 5 / 50
William Laubernds Pro 1-2 Men 14 / 50
Elijah Romer Pro 1-2 Men 29 / 50
Wessel Robin Pro 1-2 Men 40 / 50
Alexander Clemens Cat 3 Men 4 / 49
Zac Strode Cat 3 Men 26 / 49
Tony Coca Cat 3 Men 33 / 49
Douglas Murphy Cat 3 Men 42 / 49
Tyler Mangum Cat 3 Men 43 / 49
John Lombard Cat 3 Men 45 / 49
Albany Criterium (Aug 7 2011)
Stephen Bedford Men Cat 1/2 3 / 26
William Laubernds Men Cat 1/2 12 / 26
T. kenji Sugahara Men Cat 1/2 25 / 26
Stephan Niquet Men Cat 3 7 / 19
Jack Rising Men Cat 3 8 / 19
Ian Compton Men Cat 3 15 / 19
Kevin Ward Men Cat 3 16 / 19
Longview Criterium (Aug 6 2011)
Stephen Bedford Men Cat 1/2 2 / 20
William Laubernds Men Cat 1/2 18 / 20
William Laubernds Men Cat 2/3 4 / 22
T. kenji Sugahara Men Cat 2/3 5 / 22
Jack Rising Men Cat 2/3 8 / 22
Alexander Clemens Men Cat 2/3 12 / 22
Ian Compton Men Cat 2/3 13 / 22
Ben Needham Men Master 35+ Cat 4/5 13 / 20
T. kenji Sugahara Men Master 35+ Cat 1/2/3 17 / 33
Vancouver Criterium (Jul 31 2011)
Alexander Clemens Cat 3 Men 12 / 29
Jack Rising Cat 3 Men 29 / 29
Stephen Bedford Senior Men 3 / 43
William Laubernds Senior Men 18 / 43
Brendan Treacy Senior Men 22 / 43
Andrew Boone Senior Men 29 / 43
T. kenji Sugahara Senior Men 38 / 43
Gresham Criterium (Jul 30 2011)
T. kenji Sugahara Master Men 35+ 4 / 24
Robert Vigeant Master Men 35+ 23 / 24
Jeff Vinson Master Men 35+ 4/5 14 / 14
Tony Coca Men 3 7 / 19
Douglas Murphy Men 3 13 / 19
Ian Compton Men 3 16 / 19
Alexander Clemens Men 3 17 / 19
John Lombard Men 3 18 / 19
Kasra Shokat Men 4 16 / 16
Cascade Cycling Classic-Deschutes Brewery Aubrey Butte Circuit Race (Jul 24 2011)
Andrew Boone Pro/1 Men 104 / 148
Scott Gray Pro/1 Men 105 / 148
Stephen Mull Pro/1 Men 108 / 148
Cascade Cycling Classic-Desert Orthopedist & Rebound Physical Therapy Twilight Downtown Criterium (Jul 23 2011)
Scott Gray Pro/1 Men 37 / 149
Andrew Boone Pro/1 Men 65 / 149
Stephen Mull Pro/1 Men 97 / 149
Cascade Cycling Classic-Pacific Power Cascade Lake Road Race (Jul 22 2011)
Scott Gray Pro/1 Men 43 / 186
Stephen Mull Pro/1 Men 63 / 186
Andrew Boone Pro/1 Men 90 / 186
Elijah Romer Pro/1 Men 164 / 186
Elijah Romer Pro/1 Men 185 / 186
Cascade Cycling Classic-Hutch's Bicycles Time Trial (Jul 21 2011)
Stephen Mull Pro/1 Men 109 / 199
Scott Gray Pro/1 Men 112 / 199
Andrew Boone Pro/1 Men 117 / 199
Elijah Romer Pro/1 Men 151 / 199
Cascade Cycling Classic-Les Schwab McKenzie Pass Road Race (Jul 20 2011)
Scott Gray Pro/1 Men 33 / 201
Andrew Boone Pro/1 Men 107 / 201
Stephen Mull Pro/1 Men 126 / 201
Elijah Romer Pro/1 Men 159 / 201
Cascade Cycling Classic-Wells Fargo Prologue (Jul 19 2011)
Andrew Boone Pro/1 Men 68 / 201
Stephen Mull Pro/1 Men 105 / 201
Scott Gray Pro/1 Men 135 / 201
Elijah Romer Pro/1 Men 166 / 201
Ironclad Criterium (Jul 16 2011)
Coca Tony Masters Men 16 / 32
Bedford Stephen Men Pro/1/2 2 / 22
Wessel Robin Men Pro/1/2 7 / 22
Sugahara T. kenji Men Pro/1/2 13 / 22
Clemens Alexander Men Category 3 3 / 17
High Desert Omnium: Road Race (Jul 10 2011)
Ian Compton Men Cat 4/5 26 / 41
Scott Gray Men P/1/2 2 / 44
Andrew Boone Men P/1/2 15 / 44
Elijah Romer Men P/1/2 16 / 44
Adam Edgerton Men P/1/2 27 / 44
Stephen Bedford Men P/1/2 29 / 44
William Laubernds Men P/1/2 30 / 44
Alex Wentz Men P/1/2 43 / 44
Alan Whitney Masters Men 3/4/5 34 / 36
Tyler Mangum Men Cat 3 18 / 32
Alexander Clemens Men Cat 3 28 / 32
Tony Coca Men Cat 3 32 / 32
High Desert Omnium: Time Trial (Jul 9 2011)
Tyler Mangum Cat 3 Men 18 / 21
Scott Gray P/1/2 Men 2 / 25
Andrew Boone P/1/2 Men 4 / 25
Stephen Bedford P/1/2 Men 9 / 25
Elijah Romer P/1/2 Men 12 / 25
William Laubernds P/1/2 Men 19 / 25
Alan Whitney Masters 40+ 3/4/5 Men 10 / 22
High Desert Omnium: Criterium (Jul 9 2011)
Ian Compton Cat 4/5 Men 5 / 40
Tyler Mangum Cat 3 Men 9 / 29
Alexander Clemens Cat 3 Men 10 / 29
Stephen Bedford Men P/1/2 3 / 38
Elijah Romer Men P/1/2 12 / 38
Adam Edgerton Men P/1/2 16 / 38
William Laubernds Men P/1/2 17 / 38
Andrew Boone Men P/1/2 20 / 38
Alex Wentz Men P/1/2 34 / 38
Swan Island Rose Festival Criterium (Jul 2 2011)
Stephan Niquet Category 3 23 / 31
John Lombard Category 3 29 / 31
Aaron Aikin Men Cat 4/5 3 / 47
Andrew Dillon Men Cat 4/5 19 / 47
Alistair Corkett Men Cat 4/5 35 / 47
Jeff Vinson Masters Cat 4/5 6 / 24
Ben Needham Masters Cat 4/5 15 / 24
T. kenji Sugahara Masters 35+ 1/2/3 8 / 37
Alan Whitney Masters 35+ 1/2/3 36 / 37
Stephen Bedford Senior Men 1 / 28
Pringle Creek Circuit Race (Jun 26 2011)
Stephan Niquet Cat 3 Men 4 / 20
Alexander Clemens Cat 3 Men 6 / 20
Tony Coca Cat 3 Men 17 / 20
John Lombard Cat 3 Men 20 / 20
Robert Vigeant Masters Men 40+ 8 / 14
Wessel Robin Men 1/2 4 / 16
Stephen Bedford Men 1/2 5 / 16
Franz Criterium (Jun 25 2011)
Stephen Bedford Men Cat 1/2/3 2 / 30
Alex Wentz Men Cat 1/2/3 17 / 30
Adam Edgerton Men Cat 1/2/3 19 / 30
Stephan Niquet Category 3 32 / 43
Douglas Murphy Category 3 34 / 43
Tony Coca Category 3 36 / 43
John Lombard Category 3 39 / 43
Alexander Clemens Category 3 40 / 43
Aaron Aikin Cat 4/5 3 / 50
Nathan Johnsen Cat 4/5 14 / 50
Kevin Ward Cat 4/5 30 / 50
NWX Crit (Jun 24 2011)
Boone Andrew Pro/1/2 1 / 21
Gray Scott Pro/1/2 5 / 21
Dubois Christopher Pro/1/2 8 / 21
Laubeids William Pro/1/2 9 / 21
Elkhorn Classic-The Dooley Mountain Road Race (Jun 19 2011)
Nathan Johnsen Cat 4/5 Men 8 / 17
Steve Popp Cat 4/5 Men 12 / 17
Kevin Ward Cat 4/5 Men 15 / 17
Zac Strode Cat 3 Men 6 / 42
Alexander Clemens Cat 3 Men 26 / 42
Jack Rising Cat 3 Men 29 / 42
Tony Coca Cat 3 Men 32 / 42
Brendan Treacy Pro/1/2 Men 12 / 32
Andrew Boone Pro/1/2 Men 13 / 32
William Laubernds Pro/1/2 Men 15 / 32
Elijah Romer Pro/1/2 Men 16 / 32
Adam Edgerton Pro/1/2 Men 22 / 32
Christopher Dubois Pro/1/2 Men 24 / 32
Alex Wentz Pro/1/2 Men 32 / 32
Elkhorn Classic-The Pleasant Valley Time Trial (Jun 18 2011)
Steve Popp Cat 4/5 Men 10 / 23
Nathan Johnsen Cat 4/5 Men 17 / 23
Kevin Ward Cat 4/5 Men 18 / 23
Zac Strode Cat 3 Men 24 / 42
Tony Coca Cat 3 Men 25 / 42
Jack Rising Cat 3 Men 36 / 42
Alexander Clemens Cat 3 Men 42 / 42
Andrew Boone Pro/1/2 Men 6 / 33
Elijah Romer Pro/1/2 Men 9 / 33
Brendan Treacy Pro/1/2 Men 13 / 33
William Laubernds Pro/1/2 Men 20 / 33
Christopher Dubois Pro/1/2 Men 25 / 33
Adam Edgerton Pro/1/2 Men 27 / 33
Alex Wentz Pro/1/2 Men 33 / 33
Elkhorn Classic-The Gold Rush Criterium (Jun 18 2011)
Andrew Boone Pro/1/2 Men 1 / 32
William Laubernds Pro/1/2 Men 11 / 32
Christopher Dubois Pro/1/2 Men 12 / 32
Elijah Romer Pro/1/2 Men 13 / 32
Adam Edgerton Pro/1/2 Men 19 / 32
Brendan Treacy Pro/1/2 Men 28 / 32
Alex Wentz Pro/1/2 Men 30 / 32
Alexander Clemens Cat 3 Men 9 / 42
Tony Coca Cat 3 Men 13 / 42
Zac Strode Cat 3 Men 26 / 42
Jack Rising Cat 3 Men 33 / 42
Elkhorn Classic-The Oregon Trail Road Race (Jun 17 2011)
Steve Popp Cat 4/5 Men 12 / 23
Nathan Johnsen Cat 4/5 Men 16 / 23
Kevin Ward Cat 4/5 Men 17 / 23
Zac Strode Cat 3 Men 12 / 43
Jack Rising Cat 3 Men 30 / 43
Tony Coca Cat 3 Men 37 / 43
Alexander Clemens Cat 3 Men 42 / 43
Phelan Kostur Cat 3 Men 43 / 43
Brendan Treacy Pro/1/2 Men 12 / 34
Andrew Boone Pro/1/2 Men 13 / 34
Elijah Romer Pro/1/2 Men 15 / 34
Christopher Dubois Pro/1/2 Men 17 / 34
Adam Edgerton Pro/1/2 Men 18 / 34
William Laubernds Pro/1/2 Men 19 / 34
Alex Wentz Pro/1/2 Men 31 / 34
Cirque Criterium (Jun 12 2011)
Stephen Bedford Men 1-2 2 / 26
Christopher Dubois Men 1-2 3 / 26
Wessel Robin Men 1-2 7 / 26
Elijah Romer Men 1-2 8 / 26
William Laubernds Men 1-2 12 / 26
Adam Edgerton Men 1-2 19 / 26
Alexander Clemens Men Cat 3 14 / 38
Bryan Richardson Men Cat 3 17 / 38
Douglas Murphy Men Cat 3 28 / 38
Stephan Niquet Men Cat 3 30 / 38
Shawn Cecotti Men Cat 3 37 / 38
Mt. Hood Cycling Classic: Three Summits Road Race (Jun 5 2011)
Zac Strode Cat 3 Men 3 / 52
Phelan Kostur Cat 3 Men 22 / 52
Alexander Clemens Cat 3 Men 51 / 52
Orion Berryman Pro 1/2 42 / 128
Scott Gray Pro 1/2 50 / 128
Adam Edgerton Pro 1/2 81 / 128
Connor Mccutcheon Pro 1/2 96 / 128
Alex Wentz Pro 1/2 103 / 128
Christopher Dubois Pro 1/2 115 / 128
Andrew Neill Cat 4 Men 17 / 31
Hammer Velo Criterium (Jun 4 2011)
Robert Vigeant Masters Men 40 Cat 3/4/5 9 / 11
Steve Popp Men Cat 4/5 4 / 23
Jack Rising Men Cat 4/5 5 / 23
Ian Compton Men Cat 4/5 7 / 23
Wessel Robin Senior Men 11 / 39
Bryan Richardson Senior Men 20 / 39
Stephan Niquet Senior Men 26 / 39
Douglas Murphy Senior Men 27 / 39
Shawn Cecotti Senior Men 31 / 39
Mt. Hood Cycling Classic: Trout Lake Time Trial (Jun 4 2011)
Zac Strode Cat 3 Men 12 / 58
Phelan Kostur Cat 3 Men 18 / 58
Alexander Clemens Cat 3 Men 33 / 58
Orion Berryman Pro 1/2 66 / 134
Connor Mccutcheon Pro 1/2 90 / 134
Scott Gray Pro 1/2 91 / 134
Alex Wentz Pro 1/2 114 / 134
Adam Edgerton Pro 1/2 116 / 134
Christopher Dubois Pro 1/2 122 / 134
Andrew Neill Cat 4 Men 5 / 32
Mt. Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 4 2011)
Zac Strode Cat 3 Men 5 / 57
Phelan Kostur Cat 3 Men 26 / 57
Alexander Clemens Cat 3 Men 53 / 57
Orion Berryman Pro 1/2 25 / 131
Connor Mccutcheon Pro 1/2 36 / 131
Adam Edgerton Pro 1/2 54 / 131
Christopher Dubois Pro 1/2 83 / 131
Scott Gray Pro 1/2 93 / 131
Alex Wentz Pro 1/2 124 / 131
Andrew Neill Cat 4 Men 17 / 32
Bend Don't Brake (May 28 2011)
Andrew Boone Men Cat 1/2 3 / 24
Jon Gornick Men Masters 50+ 11 / 11
Mt. Tabor Circuit Race (May 21 2011)
Jeff Brown Category 3 12 / 28
Justin La vigne Category 3 17 / 28
Douglas Murphy Category 3 25 / 28
Steve Popp Men Category 4 6 / 21
Jack Rising Men Category 4 7 / 21
Kevin Williams Men Category 4 10 / 21
Kevin Ward Men Category 4 15 / 21
Ian Compton Men Category 4 17 / 21
Alex Wentz Senior Men 19 / 29
Silverton RR Champs (May 14 2011)
Wentz Alex Men Cat 3 6 / 37
Kostur Phelan Men Cat 3 7 / 37
Clemens Alexander Men Cat 3 9 / 37
Brown Jeff Men Cat 3 20 / 37
Strode Zac Men Cat 3 30 / 37
Coca Tony Master Men 40+ Cat 3 10 / 17
Gornick Jon Master Men 50+ Cat 4-5 5 / 7
Gray Scott Pro 1/2 1 / 31
Boone Andrew Pro 1/2 11 / 31
Edgerton Adam Pro 1/2 14 / 31
Romer Elijah Pro 1/2 15 / 31
Dubois Christopher Pro 1/2 21 / 31
Laubernds William Pro 1/2 26 / 31
Neill Andrew Men 4/5 7 / 26
Johnsen Nathan Men 4/5 17 / 26
Eugene Roubaix (Apr 30 2011)
Alexander Clemens Men 3 3 / 40
Tony Coca Men 3 6 / 40
Alex Wentz Men 3 9 / 40
Jeff Brown Men 3 10 / 40
Stephan Niquet Men 4 2 / 33
Douglas Murphy Men 4 3 / 33
Bryan Richardson Men 4 15 / 33
Jon Gornick Men 4 24 / 33
Dan Mahoney Men 4 26 / 33
Andrew Boone Men 1/2 1 / 38
Elijah Romer Men 1/2 6 / 38
Brendan Treacy Men 1/2 13 / 38
Scott Gray Men 1/2 15 / 38
Adam Edgerton Men 1/2 17 / 38
Christopher Dubois Men 1/2 25 / 38
Jim Anderson Men 1/2 26 / 38
Wessel Robin Men 1/2 27 / 38
Stephen Bedford Men 1/2 34 / 38
William Laubernds Men 1/2 35 / 38
Chris Swan Men 1/2 38 / 38
Nathan Johnsen Men 5 5 / 30
Icebreaker Criterium (Apr 16 2011)
Andrew Neill Men Cat 4/5 2 / 32
Dan Mahoney Men Cat 4/5 10 / 32
Kings Valley Road Race (Apr 9 2011)
Phelan Kostur Cat 3 Men 4 / 44
Alexander Clemens Cat 3 Men 6 / 44
Jeff Brown Cat 3 Men 17 / 44
Justin La vigne Cat 3 Men 27 / 44
Andrew Neill Men 4/5 3 / 52
Stephan Niquet Men 4/5 7 / 52
Jack Rising Men 4/5 8 / 52
Steve Popp Men 4/5 27 / 52
Levi Arzie Men 4/5 31 / 52
Andrew Boone Cat 1/2 Men 1 / 65
Scott Gray Cat 1/2 Men 7 / 65
Elijah Romer Cat 1/2 Men 11 / 65
Brendan Treacy Cat 1/2 Men 19 / 65
Adam Edgerton Cat 1/2 Men 29 / 65
Christopher Dubois Cat 1/2 Men 50 / 65
Chris Swan Cat 1/2 Men 62 / 65
Tony Coca Masters Men 17 / 38
Stephen Hemminger Master Men 50+ 19 / 24
Jeff Vinson Master Men 50+ 24 / 24
Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 3 2011)
Phelan Kostur Cat 3 Men 11 / 53
Tony Coca Cat 3 Men 36 / 53
Andrew Boone Pro 1-2 Men 78 / 88
Wessel Robin Pro 1-2 Men 79 / 88
Jim Anderson Pro 1-2 Men 80 / 88
Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 1 2011)
Tony Coca Cat 3 Men 14 / 55
Phelan Kostur Cat 3 Men 20 / 55
Cherry Blossom Cycling Classic: Dufur TT (Apr 1 2011)
Phelan Kostur Cat 3 Men 43 / 56
Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Race (Apr 1 2011)
Phelan Kostur Cat 3 Men 22 / 56
Tony Coca Cat 3 Men 41 / 56
Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 27 2011)
Andrew Boone Men Cat 1/2 8 / 33
Elijah Romer Men Cat 1/2 14 / 33
Scott Gray Men Cat 1/2 19 / 33
Brendan Treacy Men Cat 1/2 20 / 33
Adam Edgerton Men Cat 1/2 25 / 33
Jim Anderson Men Cat 1/2 27 / 33
Jeff Brown Men Cat 3 25 / 25
Jack Rising Men Cat 4 4 / 15
Douglas Murphy Men Cat 4 9 / 15
David Cowperthwaite Men Master 40+ Cat 1/2/3 18 / 22
Levi Arzie Men Cat 5 10 / 31
Jon Gornick Men Master 40+ Cat 4/5 16 / 29
Willamette Capitol Cup Criterium (Mar 19 2011)
Alexander Clemens Men 3 5 / 25
Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 13 2011)
Wessel Robin Men Cat 1/2 16 / 36
Brendan Treacy Men Cat 1/2 31 / 36
Chris Swan Men Cat 1/2 35 / 36
Adam Edgerton Men Cat 1/2 36 / 36
Alex Wentz Men Cat 3 5 / 25
Alexander Clemens Men Cat 3 8 / 25
Jeff Brown Men Cat 3 12 / 25
Zac Strode Men Cat 3 14 / 25
William Laubernds Men Cat 3 18 / 25
George Gardner Men Cat 3 24 / 25
Stephan Niquet Men Cat 4 1 / 19
Douglas Murphy Men Cat 4 7 / 19
Jack Rising Men Cat 4 17 / 19
Jon Gornick Men Master 40+ Cat 4/5 15 / 26
Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Mar 6 2011)
Joseph King Men Cat 1/2 10 / 38
Wessel Robin Men Cat 1/2 19 / 38
Alex Wentz Men Cat 3 7 / 44
Zac Strode Men Cat 3 11 / 44
Alexander Clemens Men Cat 3 21 / 44
Tony Coca Men Cat 3 29 / 44
Jack Rising Men Cat 4 4 / 29
Steve Popp Men Cat 4 7 / 29
Douglas Murphy Men Cat 4 16 / 29
Stephan Niquet Men Cat 4 19 / 29
Ben Needham Men Masters 40+ 4/5 19 / 40
Jon Gornick Men Masters 40+ 4/5 28 / 40
Scott Wagnon Men Masters 40+ 1/2/3 17 / 29
Robert Vigeant Men Masters 40+ 1/2/3 24 / 29
David Cowperthwaite Men Masters 40+ 1/2/3 26 / 29
Cherry Pie Road Race (Feb 19 2011)
Jack Rising Men Cat 4 14 / 51
Andrew Neill Men Cat 4 17 / 51
Steve Popp Men Cat 4 18 / 51
Stephan Niquet Men Cat 4 21 / 51
Kevin Williams Men Cat 4 24 / 51
Ian Compton Men Cat 4 27 / 51
Douglas Murphy Men Cat 4 40 / 51
Bryan Richardson Men Cat 4 50 / 51
Christopher Dubois Men Cat 1/2 5 / 51
Adam Edgerton Men Cat 1/2 19 / 51
Stephen Bedford Men Cat 1/2 26 / 51
Chris Swan Men Cat 1/2 35 / 51
Andrew Boone Men Cat 1/2 43 / 51
Elijah Romer Men Cat 1/2 49 / 51
Zac Strode Men Cat 3 14 / 66
William Laubernds Men Cat 3 15 / 66
Alex Wentz Men Cat 3 16 / 66
Alexander Clemens Men Cat 3 30 / 66
Tony Koka Men Cat 3 36 / 66
Phelan Kostur Men Cat 3 46 / 66
Michael Manning Men Cat 5B 1 / 42
Perry York Cat 4-5 Men 40+ 28 / 30
Jon Gornick Cat 4-5 Men 50+ 3 / 13
Ben Needham Cat 4-5 Men 50+ 7 / 13
Robert Vigeant Men Open 40+ 36 / 38
Tuesday PIR #17 (Jul 27 2010)
Jack Rising Cat 3/4 7 / 34
Greg Kowalsky Cat 3/4 12 / 34
Scott Harris Cat 3/4 16 / 34
Emiliano Jordan Cat 1/2/3 32 / 53
Monday PIR #15 (Jul 26 2010)
Douglas Murphy Master 4/5 1 / 40
Shawn Cecotti Master 4/5 2 / 40
Tony Coca Master 4/5 12 / 40
Aaron Aikin Master 4/5 13 / 40
Greg Kowalsky Master 4/5 20 / 40
Ben Needham Master 4/5 30 / 40
Kevin Ward Master 4/5 32 / 40
Scott Harris Master 4/5 36 / 40
T. kenji Sugahara Master 1/2/3 12 / 38
David Cowperthwaite Master 1/2/3 18 / 38
Rob Anderson Master 1/2/3 29 / 38
Robert Vigeant Master 1/2/3 33 / 38
Cascade Cycling Classic: Awbrey Butte Circuit Race (Jul 25 2010)
Elijah Romer Pro/1 Men 88 / 145
Cascade Cycling Classic: Downtown Criterium (Jul 24 2010)
Elijah Romer Pro/1 Men 94 / 151
Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race (Jul 23 2010)
Elijah Romer Pro/1 Men 138 / 159
Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial (Jul 22 2010)
Elijah Romer Pro/1 Men 109 / 168
Cascade Cycling Classic: McKenzie Pass Road Race (Jul 21 2010)
Elijah Romer Pro/1 Men 92 / 173
Tuesday PIR #16 (Jul 20 2010)
Jack Rising Cat 3/4 16 / 51
Scott Harris Cat 3/4 32 / 51
Andrew Thomson Cat 3/4 38 / 51
Wessel Robin Cat 1/2/3 23 / 67
Adam Edgerton Cat 1/2/3 31 / 67
Alexander Clemens Cat 1/2/3 32 / 67
Emiliano Jordan Cat 1/2/3 49 / 67
Jim Anderson Cat 1/2/3 50 / 67
Cascade Cycling Classic: Prologue-Old Mill (Jul 20 2010)
Elijah Romer Pro/1 Men 126 / 177
Monday PIR #14 (Jul 19 2010)
Douglas Murphy Master 4/5 4 / 34
Shawn Cecotti Master 4/5 11 / 34
Alan Whitney Master 4/5 13 / 34
Tony Coca Master 4/5 18 / 34
Ben Needham Master 4/5 21 / 34
Kevin Ward Master 4/5 29 / 34
Phil De la motte Masters 1/2/3 15 / 60
Robert Vigeant Masters 1/2/3 51 / 60
Mt. Tabor Series #6 (Jul 14 2010)
Christopher Dubois Senior Men 20 / 36
Wessel Robin Senior Men 32 / 36
Jim Anderson Senior Men 34 / 36
Alex Wentz Category 3 Men 6 / 36
Justin La vigne Category 3 Men 9 / 36
Patrick Gerke Category 3 Men 13 / 36
Alexander Clemens Category 3 Men 22 / 36
Zac Strode Category 3 Men 29 / 36
Steve Popp Category 4 Men 7 / 38
Tony Coca Category 4 Men 10 / 38
Devin Mounts Category 4 Men 16 / 38
Mike Rueter Category 4 Men 21 / 38
Kevin Williams Category 4 Men 29 / 38
Kevin Ward Category 4 Men 31 / 38
Douglas Murphy Category 4 Men 32 / 38
Tuesday PIR #15 (Jul 13 2010)
Juan Cagampang Cat 3/4 14 / 40
Scott Harris Cat 3/4 18 / 40
Scott Wagnon Cat 1/2/3 14 / 47
Richard Desmond Cat 1/2/3 27 / 47
Jim Anderson Cat 1/2/3 35 / 47
George Gardner Cat 1/2/3 39 / 47
Monday PIR #13 (Jul 12 2010)
Douglas Murphy Masters 4/5 2 / 39
Tony Coca Masters 4/5 14 / 39
Greg Kowalsky Masters 4/5 15 / 39
Aaron Aikin Masters 4/5 17 / 39
Kevin Ward Masters 4/5 19 / 39
Ben Needham Masters 4/5 33 / 39
Shawn Cecotti Masters 4/5 38 / 39
Robert Vigeant Masters 1/2/3 3 / 49
Justin La vigne Masters 1/2/3 11 / 49
Phil De la motte Masters 1/2/3 18 / 49
Stephen Hemminger Masters 1/2/3 22 / 49
David Cowperthwaite Masters 1/2/3 47 / 49
High Desert Omnium: Road Race (Jul 11 2010)
Devin Mounts Cat 4/5 21 / 67
Tony Coca Cat 4/5 33 / 67
Alan Whitney Cat 4/5 34 / 67
Alex Wentz Cat 3 4 / 42
Alexander Clemens Cat 3 25 / 42
Patrick Gerke Cat 3 31 / 42
Elijah Romer P/1/2 3 / 48
Adam Edgerton P/1/2 16 / 48
Jim Anderson P/1/2 31 / 48
Wessel Robin P/1/2 38 / 48
Christopher Dubois P/1/2 42 / 48
Chris Swan P/1/2 48 / 48
Mt. Tabor Series #5 (Jul 7 2010)
Adam Edgerton Senior Men 28 / 33
Christopher Dubois Senior Men 29 / 33
Justin La vigne Cat 3 Men 3 / 30
Alex Wentz Cat 3 Men 6 / 30
Patrick Gerke Cat 3 Men 12 / 30
Kevin Williams Cat 5 Men 5 / 36
Wessel Robin Master Men 9 / 22
Shawn Cecotti Cat 4 Men 10 / 24
Tony Coca Cat 4 Men 17 / 24
Kevin Ward Cat 4 Men 19 / 24
Tuesday PIR #14 (Jul 6 2010)
Scott Harris Cat 3/4 7 / 44
Ben Needham Cat 3/4 27 / 44
Kevin Williams Cat 4/5 10 / 24
Wessel Robin Cat 1/2/3 15 / 74
Scott Wagnon Cat 1/2/3 37 / 74
Monday PIR #12 (Jul 5 2010)
Douglas Murphy Masters 4/5 2 / 27
Alan Whitney Masters 4/5 4 / 27
Tony Coca Masters 4/5 20 / 27
Ben Needham Masters 4/5 25 / 27
Brian Duhon Novice Men 16 / 19
Stephen Hemminger Masters 1/2/3 21 / 36
David Cowperthwaite Masters 1/2/3 27 / 36
Justin La vigne Masters 1/2/3 29 / 36
Firecracker Criterium (Jul 4 2010)
Andrew Neill Men 4/5 17 / 22
Mt. Tabor Series #4 (Jun 30 2010)
Christopher Dubois Senior Men 25 / 30
Kevin Williams Category 5 Men 17 / 39
Wessel Robin Masters Men 7 / 25
Patrick Gerke Category 3 Men 11 / 40
Alex Wentz Category 3 Men 12 / 40
Zac Strode Category 3 Men 21 / 40
Justin La vigne Category 3 Men 34 / 40
Rob Anderson Category 3 Men 36 / 40
Alexander Clemens Category 3 Men 37 / 40
Tony Coca Category 4 Men 7 / 37
Brandon Barnhart Category 4 Men 10 / 37
Devin Mounts Category 4 Men 13 / 37
Greg Kowalsky Category 4 Men 24 / 37
Tuesday PIR #13 (Jun 29 2010)
Tony Curtis Cat 3/4 26 / 39
Kevin Williams Cat 3/4 33 / 39
Kevin Williams Cat 4/5 23 / 24
Alexander Clemens Cat 1/2/3 33 / 66
Phil De la motte Cat 1/2/3 37 / 66
George Gardner Cat 1/2/3 52 / 66
Robert Vigeant Cat 1/2/3 55 / 66
Scott Wagnon Cat 1/2/3 62 / 66
Christopher Dubois Cat 1/2/3 64 / 66
Hutch's Twilight Crit Series #5 (Jun 29 2010)
Ed Kendrick Cat 1/2/3 17 / 32
Monday PIR #11 (Jun 28 2010)
Aaron Aikin Masters 4/5 1 / 37
Alan Whitney Masters 4/5 2 / 37
Tony Coca Masters 4/5 10 / 37
Shawn Cecotti Masters 4/5 19 / 37
Kevin Ward Masters 4/5 23 / 37
Ben Needham Masters 4/5 28 / 37
Justin La vigne Master 1/2/3 11 / 40
Salem Fairview (Jun 27 2010)
Wessel Robin Men 1/2 6 / 11
Devin Mounts Men 4/5 2 / 30
Robert Vigeant Master 40+ 14 / 18
Ed Kendrick Men 3 25 / 33
Swan Island Criterium (Jun 26 2010)
Wessel Robin Pro 1/2 Men 9 / 34
Adam Edgerton Pro 1/2 Men 23 / 34
Aaron Collins Cat 3 Men 40 / 42
Wessel Robin Masters CAT 1/2/3 Men 35+ 15 / 44
David Cowperthwaite Masters CAT 1/2/3 Men 35+ 27 / 44
Robert Vigeant Masters CAT 1/2/3 Men 35+ 30 / 44
Devin Mounts Cat 4/5 1 / 46
Aaron Aikin Cat 4/5 2 / 46
Alan Whitney Cat 4/5 4 / 46
Shawn Cecotti Cat 4/5 7 / 46
Greg Kowalsky Cat 4/5 35 / 46
Ben Needham Masters 35+ 4/5 10 / 14
Mt. Tabor Series #3 (Jun 23 2010)
Adam Edgerton Senior Men 12 / 28
Christopher Dubois Senior Men 19 / 28
Wessel Robin Senior Men 28 / 28
Patrick Gerke Category 3 Men 14 / 36
Justin La vigne Category 3 Men 18 / 36
Alex Wentz Category 4 Men 1 / 32
Shawn Cecotti Category 4 Men 7 / 32
Brandon Barnhart Category 4 Men 14 / 32
Devin Mounts Category 4 Men 20 / 32
Tony Coca Category 4 Men 22 / 32
Tuesday PIR (Jun 22 2010)
Brandon Barnhart Cat 3/4 24 / 38
Kevin Williams Cat 4/5 17 / 33
Adam Edgerton Cat 1/2/3 7 / 60
Wessel Robin Cat 1/2/3 17 / 60
Hutch's Twilight Crit Series #4 (Jun 22 2010)
Ed Kendrick Cat 1/2/3 20 / 27
Monday PIR #10 (Jun 21 2010)
Alan Whitney Masters 4/5 1 / 37
Greg Kowalsky Masters 4/5 5 / 37
Aaron Aikin Masters 4/5 13 / 37
Ben Needham Masters 4/5 34 / 37
Kevin Ward Masters 4/5 35 / 37
Justin La vigne Masters 1/2/3 32 / 54
Robert Vigeant Masters 1/2/3 36 / 54
David Cowperthwaite Masters 1/2/3 41 / 54
Elkhorn Classic Stage Race-Dooley Mountain Road Race (Jun 20 2010)
Devin Mounts Cat 4/5 Men 17 / 54
Tyler Mangum Cat 4/5 Men 31 / 54
Elkhorn Classic Stage Race-Gold Rush Crit (Jun 19 2010)
Devin Mounts Men Cat 4/5 6 / 54
Tyler Mangum Men Cat 4/5 26 / 54
Elkhorn Classic Stage Race-Pleasant Valley ITT (Jun 19 2010)
Devin Mounts Men Cat 4/5 5 / 54
Tyler Mangum Men Cat 4/5 23 / 54
Elkhorn Classic Stage Race-Oregon Trail Road Race (Jun 18 2010)
Devin Mounts Men Cat 4/5 14 / 54
Tyler Mangum Men Cat 4/5 39 / 54
Mt. Tabor Series #2 (Jun 16 2010)
Marcel Delisser Senior Men 9 / 22
Zac Strode Category 3 Men 20 / 22
Brandon Barnhart Category 4 Men 19 / 31
Tyler Mangum Category 4 Men 30 / 31
Tuesday PIR #11 (Jun 15 2010)
Kevin Williams Cat 4/5 17 / 26
Richard Desmond Cat 1/2/3 15 / 40
Alexander Clemens Cat 1/2/3 18 / 40
Marcel Delisser Cat 1/2/3 27 / 40
Monday PIR #9 (Jun 14 2010)
Aaron Aikin Master 4/5 1 / 39
Alan Whitney Master 4/5 4 / 39
Shawn Cecotti Master 4/5 8 / 39
Ben Needham Master 4/5 27 / 39
Douglas Murphy Master 4/5 29 / 39
Greg Kowalsky Master 4/5 39 / 39
Wessel Robin Masters 1/2/3 4 / 58
Phil De la motte Masters 1/2/3 22 / 58
Stephen Hemminger Masters 1/2/3 53 / 58
Cirque du Cycling (Jun 12 2010)
Chris Swan Pro 1/2 33 / 40
George Gardner Cat 3 21 / 52
Aaron Collins Cat 3 44 / 52
Derek Newell Cat 3 45 / 52
Alexander Clemens Cat 3 50 / 52
Mt. Tabor Series #1 (Jun 9 2010)
Marcel Delisser Senior Men 17 / 23
Patrick Gerke Category 3 18 / 23
Alexander Clemens Category 3 21 / 23
Alex Wentz Category 4 2 / 23
Brandon Barnhart Category 4 11 / 23
Shawn Cecotti Category 4 13 / 23
Nat Johnson Category 4 15 / 23
Christien Reed Category 4 23 / 23
Hutch's Twilight Crit Series (Jun 8 2010)
Tyler Mangum Cat 4/5 9 / 52
Tuesday PIR #10 (Jun 8 2010)
Phelan Kostur Category 1/2/3 32 / 79
Richard Desmond Category 1/2/3 43 / 79
Robert Vigeant Category 1/2/3 52 / 79
Scott Wagnon Category 1/2/3 56 / 79
Michael Rueter Category 3/4 41 / 57
Greg Kowalski Category 3/4 42 / 57
Bryan Richardson Category 3/4 46 / 57
Tony Coca Category 4/5 9 / 45
Jacob Brennan Category 4/5 44 / 45
Monday PIR #8 (Jun 7 2010)
Shawn Cecotti Masters 4/5 3 / 58
Alan Whitney Masters 4/5 4 / 58
Ben Needham Masters 4/5 37 / 58
Tony Coca Masters 4/5 39 / 58
Michael g Emery Masters Novice 13 / 18
Phil De la motte Masters 1/2/3 14 / 81
Stephen Hemminger Masters 1/2/3 31 / 81
Robert Vigeant Masters 1/2/3 60 / 81
Justin La vigne Masters 1/2/3 78 / 81
Mt Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 6 2010)
Orion Berryman Pro/1/2 Men 22 / 117
Brendan Treacy Pro/1/2 Men 62 / 117
Joshua Liberles Pro/1/2 Men 72 / 117
Chris Swan Pro/1/2 Men 86 / 117
Elijah Romer Pro/1/2 Men 97 / 117
Patrick Marzullo Pro/1/2 Men 114 / 117
Adam Edgerton Pro/1/2 Men 115 / 117
Greg Kowalsky Cat 4 Men 31 / 39
Mt Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 5 2010)
Orion Berryman Men Pro/1/2 41 / 130
Chris Swan Men Pro/1/2 75 / 130
Brendan Treacy Men Pro/1/2 80 / 130
Elijah Romer Men Pro/1/2 90 / 130
Patrick Marzullo Men Pro/1/2 92 / 130
Joshua Liberles Men Pro/1/2 102 / 130
Adam Edgerton Men Pro/1/2 116 / 130
Greg Kowalsky Cat 4 Men 28 / 41
Mt Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 4 2010)
Orion Berryman Pro/1/2 59 / 131
Joshua Liberles Pro/1/2 62 / 131
Elijah Romer Pro/1/2 93 / 131
Brendan Treacy Pro/1/2 109 / 131
Patrick Marzullo Pro/1/2 114 / 131
Adam Edgerton Pro/1/2 118 / 131
Chris Swan Pro/1/2 120 / 131
Greg Kowalsky Cat 4 Men 33 / 41
Mt Hood Cycling Classic: Mt Adams Road Race (Jun 3 2010)
Chris Swan Pro/1/2 57 / 149
Orion Berryman Pro/1/2 58 / 149
Elijah Romer Pro/1/2 66 / 149
Joshua Liberles Pro/1/2 69 / 149
Patrick Marzullo Pro/1/2 111 / 149
Brendan Treacy Pro/1/2 115 / 149
Adam Edgerton Pro/1/2 117 / 149
Marcel Delisser Pro/1/2 145 / 149
David Lelong Cat 3 Men 67 / 70
Greg Kowalsky Cat 4 Men 32 / 48
Aaron Aikin Cat 4 Men 46 / 48
Tony Coca Cat 4 Men 47 / 48
Mt Hood Cycling Classic: Mt Tabor Criterium (Jun 2 2010)
Orion Berryman Pro/1/2 14 / 154
Elijah Romer Pro/1/2 51 / 154
Brendan Treacy Pro/1/2 64 / 154
Joshua Liberles Pro/1/2 85 / 154
Chris Swan Pro/1/2 104 / 154
Patrick Marzullo Pro/1/2 105 / 154
Adam Edgerton Pro/1/2 112 / 154
Marcel Delisser Pro/1/2 140 / 154
Mt Hood Cycling Classic:Prologue (Jun 1 2010)
Joshua Liberles Pro/1/2 43 / 167
Marcel Delisser Pro/1/2 77 / 167
Orion Berryman Pro/1/2 85 / 167
Elijah Romer Pro/1/2 97 / 167
Adam Edgerton Pro/1/2 113 / 167
Patrick Marzullo Pro/1/2 121 / 167
Chris Swan Pro/1/2 133 / 167
Tuesday PIR #9 (Jun 1 2010)
Bryan Richardson Cat 3/4 19 / 38
George Gardner Cat 1/2/3 11 / 38
Monday PIR #7 (May 31 2010)
Douglas Murphy Master 4/5 4 / 36
Shawn Cecotti Master 4/5 12 / 36
Ben Needham Master 4/5 24 / 36
Stephen Hemminger Masters 1/2/3 14 / 42
Robert Vigeant Masters 1/2/3 39 / 42
Jim Anderson Masters 1/2/3 40 / 42
Umpqua RR (May 30 2010)
Alan Whitney Men 4/5 19 / 30
Umpqua Criterium (May 29 2010)
Alan Whitney Men 4/5 3 / 26
Tuesday PIR #8 (May 25 2010)
Brandon Barnhart Cat 3/4 3 / 25
Bryan Richardson Cat 3/4 9 / 25
Greg Kowalsky Cat 3/4 13 / 25
Kevin Williams Cat 4/5 17 / 25
Monday PIR #6 (May 24 2010)
George Gardner Masters 4/5 4 / 56
Greg Kowalsky Masters 4/5 7 / 56
Douglas Murphy Masters 4/5 53 / 56
Derek Newell Masters 1/2/3 59 / 80
Wessel Robin Masters 1/2/3 61 / 80
Jim Anderson Masters 1/2/3 71 / 80
Justin La vigne Masters 1/2/3 75 / 80
Mt. Tabor Circuit Race (May 22 2010)
Patrick Gerke Cat 3 4 / 44
Phelan Kostur Cat 3 10 / 44
Zac Strode Cat 3 20 / 44
Justin La vigne Cat 3 25 / 44
Chris Swan Cat 1/2/3 4 / 54
Adam Edgerton Cat 1/2/3 6 / 54
Elijah Romer Cat 1/2/3 13 / 54
Patrick Gerke Cat 1/2/3 21 / 54
Aaron Collins Cat 1/2/3 34 / 54
Tony Coca Cat 4 9 / 30
Brandon Barnhart Cat 4 14 / 30
Alexander Clemens Cat 4 17 / 30
Greg Kowalsky Cat 4 30 / 30
Tuesday PIR #7 (May 18 2010)
Shawn Cecotti Cat 3/4 2 / 50
Alex Wentz Cat 3/4 3 / 50
Phelan Kostur Cat 3/4 8 / 50
Brian Clemens Cat 3/4 22 / 50
Bryan Richardson Cat 3/4 24 / 50
Brandon Barnhart Cat 3/4 29 / 50
Greg Kowalsky Cat 3/4 44 / 50
Tony Coca Cat 4/5 9 / 37
Chris Swan Cat 1/2/3 66 / 83
Patrick Gerke Cat 1/2/3 73 / 83
Monday PIR #5 (May 17 2010)
Greg Kowalsky Masters 4/5 5 / 16
Wessel Robin Masters 1/2/3 3 / 18
Robert Vigeant Masters 1/2/3 17 / 18
Silverton RR (May 16 2010)
Chris Swan Men 1/2 8 / 44
Elijah Romer Men 1/2 10 / 44
Marcel Delisser Men 1/2 16 / 44
Adam Edgerton Men 1/2 33 / 44
Alexander Clemens Men 4/5 7 / 39
Shawn Cecotti Men 4/5 11 / 39
Douglas Murphy Men 4/5 22 / 39
Tyler Mangum Men 4/5 37 / 39
David Lelong Men 3 8 / 53
Derek Newell Men 3 21 / 53
Patrick Gerke Men 3 26 / 53
Justin La vigne Men 3 29 / 53
Stephen Hemminger Men 3 48 / 53
Tuesday PIR #6 (May 11 2010)
Alexander Clemens Cat 3/4 3 / 52
Greg Kowalsky Cat 3/4 4 / 52
Michael Rueter Cat 3/4 11 / 52
Shawn Cecotti Cat 3/4 30 / 52
George Gardner Cat 3/4 38 / 52
Tony Coca Cat 3/4 44 / 52
Tony Coca Cat 4/5 9 / 49
Jacob Brennan Cat 4/5 48 / 49
Adam Edgerton Cat 1/2/3 24 / 114
David Lelong Cat 1/2/3 50 / 114
Marcel Delisser Cat 1/2/3 61 / 114
Richard Desmond Cat 1/2/3 62 / 114
Jim Hinkley Cat 1/2/3 70 / 114
? ? Cat 1/2/3 103 / 114
Chris Swan Cat 1/2/3 112 / 114
Monday PIR #4 (May 10 2010)
Greg Kowalsky Masters 4/5 6 / 8
Doug Murphy Masters 4/5 8 / 8
Bend Don't Brake (May 8 2010)
Shawn Cecotti Cat 4/5 5 / 49
Marcel Delisser Cat 1/2 2 / 28
Aaron Collins Cat 3 11 / 20
Tuesday PIR #5 (May 4 2010)
Shawn Cecotti Cat 3/4 3 / 19
Bryan Richardson Cat 3/4 7 / 19
Alexander Clemens Cat 4/5 9 / 24
Tony Coca Cat 4/5 17 / 24
Marcel Delisser Cat 1/2/3 4 / 35
Christopher Dubois Cat 1/2/3 10 / 35
Matt Brownfield Cat 1/2/3 26 / 35
Patrick Gerke Cat 1/2/3 27 / 35
Monday PIR #3 (May 3 2010)
David Cowperthwaite Masters 1/2/3/ 10 / 52
Phil De la motte Masters 1/2/3/ 12 / 52
Robert Vigeant Masters 1/2/3/ 23 / 52
Stephen Hemminger Masters 1/2/3/ 30 / 52
Justin La vigne Masters 1/2/3/ 39 / 52
Shawn Cecotti Masters 4/5 3 / 32
Alan Whitney Masters 4/5 4 / 32
Tony Coca Masters 4/5 17 / 32
Ed Kendrick Masters 4/5 24 / 32
Jess Mace Masters 4/5 28 / 32
Eugene Roubaix (May 1 2010)
Alexander Clemens Men 4 8 / 46
Brandon Barnhart Men 4 25 / 46
Douglas Murphy Men 5 2 / 19
Wessel Robin Men's Mst 40 6 / 33
Robert Vigeant Men's Mst 40 25 / 33
Chris Swan Men 1/2 5 / 50
Adam Edgerton Men 1/2 12 / 50
Christopher Dubois Men 1/2 22 / 50
Marcel Delisser Men 1/2 32 / 50
David Lelong Men 3 12 / 40
Patrick Gerke Men 3 21 / 40
Derek Newell Men 3 25 / 40
Justin La vigne Men 3 35 / 40
Aaron Collins Men 3 39 / 40
Port of Hood River Criterium #4 (Apr 29 2010)
Cecotti Shawn Category 4/5 1 / 15
Whitney Alan Category 4/5 3 / 15
Cecotti Shawn Category 3/4 11 / 20
Tuesday PIR #4 (Apr 27 2010)
Matt Brownfield Cat 3/4 3 / 26
Alexander Clemens Cat 3/4 6 / 26
George Gardner Cat 3/4 7 / 26
Bryan Richardson Cat 3/4 8 / 26
Brandon Barnhart Cat 3/4 11 / 26
Alexander Clemens Cat 4/5 6 / 31
Kevin Williams Cat 4/5 29 / 31
Wessel Robin Cat 1/2/3 8 / 31
Monday PIR #2 (Apr 26 2010)
Douglas Murphy Masters 4/5 1 / 19
Shawn Cecotti Masters 4/5 3 / 19
Justin La vigne Masters 1/2/3 6 / 11
Cherry Blossom Cycling Classic: Cherry City Criterium (Apr 25 2010)
Robert Vigeant Masters 40+ 28 / 42
David Lelong Cat 3 Men 9 / 67
Adam Edgerton Cat 3 Men 17 / 67
Christopher Dubois Cat 3 Men 27 / 67
Patrick Gerke Cat 3 Men 36 / 67
Justin La vigne Cat 3 Men 60 / 67
Elijah Romer Pro-1-2 Men 34 / 65
Wessel Robin Pro-1-2 Men 48 / 65
Chris Swan Pro-1-2 Men 59 / 65
Alexander Clemens Cat 4 Men 4 / 52
Aaron Aikin Cat 4 Men 6 / 52
Anthony Coca Cat 4 Men 9 / 52
Cherry Blossom Cycling Classic: 8-mile Time Trial (Apr 25 2010)
Robert Vigeant Master 40+ 33 / 45
David Lelong Cat 3 Men 7 / 72
Adam Edgerton Cat 3 Men 13 / 72
Patrick Gerke Cat 3 Men 27 / 72
Justin La vigne Cat 3 Men 29 / 72
Christopher Dubois Cat 3 Men 38 / 72
Elijah Romer Pro-1-2 Men 24 / 67
Wessel Robin Pro-1-2 Men 62 / 67
Chris Swan Pro-1-2 Men 63 / 67
Cherry Blossom Cycling Classic: Orchard Run Circuit Race (Apr 24 2010)
Robert Vigeant Master 40+ 32 / 49
Adam Edgerton Cat 3 Men 5 / 73
Patrick Gerke Cat 3 Men 11 / 73
Christopher Dubois Cat 3 Men 20 / 73
David Lelong Cat 3 Men 34 / 73
Justin La vigne Cat 3 Men 51 / 73
Elijah Romer Pro-1-2 Men 23 / 75
Chris Swan Pro-1-2 Men 61 / 75
Wessel Robin Pro-1-2 Men 66 / 75
Emiliano Jordan Pro-1-2 Men 70 / 75
Anthony Coca Cat 4 Men 20 / 61
Alexander Clemens Cat 4 Men 22 / 61
Aaron Aikin Cat 4 Men 48 / 61
Aaron Collins Cat 4 Men 57 / 61
Cherry Blossom Cycling Classic: Columbia Hills Road Race (Apr 23 2010)
Robert Vigeant Master 40+ 34 / 57
Christopher Dubois Cat 3 Men 6 / 83
David Lelong Cat 3 Men 8 / 83
Adam Edgerton Cat 3 Men 15 / 83
Patrick Gerke Cat 3 Men 28 / 83
Justin La vigne Cat 3 Men 45 / 83
Elijah Romer Pro-1-2 Men 21 / 92
Chris Swan Pro-1-2 Men 57 / 92
Emiliano Jordan Pro-1-2 Men 70 / 92
Wessel Robin Pro-1-2 Men 74 / 92
Marcel Delisser Pro-1-2 Men 77 / 92
T. kenji Sugahara Pro-1-2 Men 87 / 92
Aaron Collins Cat 4 Men 2 / 78
Alexander Clemens Cat 4 Men 7 / 78
Anthony Coca Cat 4 Men 15 / 78
Aaron Aikin Cat 4 Men 29 / 78
Tuesday PIR #3 (Apr 20 2010)
George Gardner Cat 3/4 9 / 24
Stephen Hemminger Cat 3/4 19 / 24
Anthony Coca Cat 4/5 8 / 30
Brandon Barnhart Cat 4/5 14 / 30
David Muecke Cat 1/2/3 15 / 36
Beautiful Estacada TT Series: Beautiful Estacada TT 1 (Apr 18 2010)
Rob Anderson Cat 3 7 / 11
Patrick Gerke Cat 3 8 / 11
Andrew Neill Cat 4 3 / 11
Brandon Barnhart Cat 4 8 / 11
Brian Duhon Cat 4 11 / 11
Table Rock Road Race (Apr 17 2010)
Chris Swan Cat 1/2 20 / 23
Christopher Dubois Cat 3 1 / 14
Adam Edgerton Cat 3 4 / 14
Patrick Gerke Cat 3 9 / 14
Port of Hood River Criterium #3 (Apr 15 2010)
Alan Whitney Cat 4/5 1 / 25
Douglas Murphy Cat 4/5 20 / 25
Tuesday PIR April #2 (Apr 13 2010)
Alexander Clemens Cat 3/4 5 / 61
Phelan Kostur Cat 3/4 17 / 61
Shawn Cecotti Cat 3/4 35 / 61
Aaron Collins Cat 3/4 37 / 61
Stephen Hemminger Cat 3/4 39 / 61
Andrew Thomson Cat 3/4 43 / 61
Anthony Coca Cat 4/5 17 / 52
Chris Swan Cat 1/2/3 14 / 87
Richard Desmond Cat 1/2/3 29 / 87
Scott Wagnon Cat 1/2/3 49 / 87
Christopher Dubois Cat 1/2/3 54 / 87
Adam Edgerton Cat 1/2/3 61 / 87
Emiliano Jordan Cat 1/2/3 66 / 87
Icebreaker Criterium (Apr 11 2010)
Elijah Romer Men Pro 1/2 2 / 16
Marcel Delisser Men Pro 1/2 12 / 16
King's Valley (Apr 10 2010)
Chris Swan Men 1/2 5 / 58
Elijah Romer Men 1/2 18 / 58
T. kenji Sugahara Men 1/2 56 / 58
Robert Vigeant Men Master 40+ 30 / 46
Alexander Clemens Men 4/5 20 / 58
Aaron Collins Men 4/5 29 / 58
Shawn Cecotti Men 4/5 31 / 58
Adam Edgerton Men 3 3 / 63
Justin La vigne Men 3 14 / 63
Patrick Gerke Men 3 22 / 63
Christopher Dubois Men 3 37 / 63
Derek Newell Men 3 52 / 63
Tuesday PIR April #1 (Apr 6 2010)
George Gardner Cat 3/4 4 / 47
Greg Kowalsky Cat 3/4 11 / 47
? ? Cat 3/4 20 / 47
Alexander Clemens Cat 3/4 25 / 47
Steve Ryker Cat 3/4 33 / 47
Andrew Thomson Cat 3/4 42 / 47
Kevin Williams Cat 4/5 24 / 34
Adam Edgerton Cat 1/2/3 17 / 67
Elijah Romer Cat 1/2/3 18 / 67
Juan Cagampang Cat 1/2/3 39 / 67
Chris Swan Cat 1/2/3 45 / 67
Scott Wagnon Cat 1/2/3 49 / 67
Marcel Delisser Cat 1/2/3 54 / 67
Robert Vigeant Cat 1/2/3 56 / 67
Wessel Robin Cat 1/2/3 59 / 67
Willamette University Capitol Criterium (Apr 3 2010)
Aaron Collins Men 4/5 3 / 32
Shawn Cecotti Men 4/5 23 / 32
Port of Hood River Criterium (Apr 1 2010)
Alan Whitney Cat 4/5 1 / 20
Piece of Cake (Mar 28 2010)
Robert Vigeant Masters 40+ 1/2/3 5 / 34
Jim Anderson Men 1/2 20 / 49
Wessel Robin Men 1/2 24 / 49
T. kenji Sugahara Men 1/2 36 / 49
Marcel Delisser Men 1/2 37 / 49
Douglas Murphy Men 5 26 / 47
Ben Needham Men 4 10 / 41
Shawn Cecotti Men 4 15 / 41
Andrew Neill Men 4 29 / 41
Alan Whitney Men 4 30 / 41
Greg Kowalsky Men 4 34 / 41
Andrew Thomson Men 4 35 / 41
Aaron Collins Men 4 40 / 41
Adam Edgerton Men 3 2 / 49
David Lelong Men 3 10 / 49
Juan Cagampang Men 3 49 / 49
Banana Belt Series: Banana Belt 3 (Mar 14 2010)
Aaron Collins Men 4 6 / 29
Brandon Barnhart Men 4 12 / 29
Wessel Robin Men 1/2 9 / 46
Marcel Delisser Men 1/2 14 / 46
Elijah Romer Men 1/2 21 / 46
Jim Anderson Men 1/2 31 / 46
Douglas Murphy Men 5 Group A 22 / 41
Christopher Dubois Men 3 7 / 54
Adam Edgerton Men 3 9 / 54
Zac Strode Men 3 23 / 54
Derek Newell Men 3 31 / 54
Patrick Gerke Men 3 32 / 54
David Lelong Men 3 38 / 54
Robert Vigeant Men 3 41 / 54
David Cowperthwaite Men 3 53 / 54
As the Raven Flies TT (Mar 13 2010)
Jess Mace Mens 4/5 4 / 26
Marcel Delisser Men 1/2/3 6 / 50
Banana Belt Series: Banana Belt 2 (Mar 7 2010)
Aaron Collins Men 4 1 / 38
Shawn Cecotti Men 4 35 / 38
Wessel Robin Men 1/2 16 / 58
Marcel Delisser Men 1/2 19 / 58
Jim Anderson Men 1/2 42 / 58
Scott Wagnon Men 1/2 55 / 58
Robert Vigeant Men Master 40+ 1/2/3 23 / 35
Ben Needham Men Masters 40+ 4/5 22 / 29
Christopher Dubois Men 3 2 / 65
Derek Newell Men 3 15 / 65
David Lelong Men 3 17 / 65
Adam Edgerton Men 3 41 / 65
David Cowperthwaite Men 3 47 / 65
Justin La vigne Men 3 50 / 65
Patrick Gerke Men 3 51 / 65
As the Raven Flies TT (Mar 6 2010)
Alan Whitney Masters 50+ 5 / 20
Chris Swan Men 1/2/3 5 / 9
Rob Anderson Men 1/2/3 8 / 9
Banana Belt Series: Banana Belt 1 (Feb 28 2010)
Alexander Clemens Men 4 15 / 41
Shawn Cecotti Men 4 23 / 41
Brandon Barnhart Men 4 25 / 41
Andrew Thomson Men 4 27 / 41
Elijah Romer Men 1/2 28 / 54
Chris Swan Men 1/2 31 / 54
Jim Anderson Men 1/2 39 / 54
Christopher Dubois Men 3 5 / 60
Derek Newell Men 3 8 / 60
Adam Edgerton Men 3 12 / 60
Phil De la motte Men 3 14 / 60
Patrick Gerke Men 3 21 / 60
Justin La vigne Men 3 31 / 60
David Lelong Men 3 53 / 60
Robert Vigeant Men 3 58 / 60
Alan Whitney Men Masters 40+ 4/5 5 / 38
Ben Needham Men Masters 40+ 4/5 31 / 38
Aaron Collins Men 5A 1 / 42
Jack Frost Time Trial: 14 Miles (Feb 21 2010)
Alan Whitney Masters Men 50-59 53 / 54
Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 20 2010)
Tyler Mangum Men Cat 4/5 33 / 80
Aaron Collins Men Cat 4/5 42 / 80
Chris Swan Men Pro, 1/2 3 / 34
Elijah Romer Men Pro, 1/2 15 / 34
Jim Anderson Men Pro, 1/2 21 / 34
Marcel Delisser Men Pro, 1/2 29 / 34
Christopher Dubois Men Cat 3 6 / 56
Adam Edgerton Men Cat 3 10 / 56
Patrick Gerke Men Cat 3 16 / 56
David Delong Men Cat 3 38 / 56
Justin La vigne Men Cat 3 39 / 56
Cherry Pie (Feb 13 2010)
Ben Needham Men 4/5 40+ 26 / 43
Robert Vigeant Men 40+ Open 28 / 32
Adam Edgerton Men 3 1 / 95
Patrick Gerke Men 3 31 / 95
Derek Newell Men 3 33 / 95
Rob Anderson Men 3 47 / 95
Justin La vigne Men 3 54 / 95
David Lelong Men 3 82 / 95
Christopher Dubois Men 4 1 / 67
Andrew Neill Men 4 9 / 67
Tyler Mangum Men 4 33 / 67
Greg Kowalsky Men 4 53 / 67
Brandon Barnhart Men 4 61 / 67
Aaron Collins Men 5A 24 / 52
Phelan Kostur Juniors 16-18 3 / 11
Wessel Robin Men1-2 25 / 54
Elijah Romer Men1-2 34 / 54
Chris Swan Men1-2 44 / 54
Marcel Delisser Men1-2 53 / 54
Monday PIR August #5 (Aug 31 2009)
Greg Kowalsky Masters 4/5 3 / 68
Scott Harris Masters 4/5 20 / 68
Mark Baldwin Masters 4/5 54 / 68
David Cowperthwaite Masters 1/2/3 15 / 49
Richard Desmond Masters 1/2/3 27 / 49
Eugene Celebration Stage Race: Celebration Criterium (Aug 30 2009)
Chris Swan Pro 1/2 1 / 38
Elijah Romer Pro 1/2 20 / 38
Jim Anderson Pro 1/2 27 / 38
Kennett Peterson Pro 1/2 33 / 38
Sage Freeman Cat 3 5 / 36
Adam Edgerton Cat 3 19 / 36
Justin La vigne Cat 3 21 / 36
Rob Anderson Cat 3 29 / 36
Alan Whitney Cat 4/5 4 / 62
Christopher Dubois Cat 4/5 6 / 62
Larry Linebaugh Cat 4/5 30 / 62
Greg Kowalsky Cat 4/5 39 / 62
Tyler Mangum Cat 4/5 44 / 62
Mark Baldwin Cat 4/5 53 / 62
Eugene Celebration Stage Race: Coburg TT (Aug 30 2009)
Elijah Romer Pro 1/2 12 / 38
Chris Swan Pro 1/2 13 / 38
Jim Anderson Pro 1/2 15 / 38
Kennett Peterson Pro 1/2 32 / 38
Adam Edgerton Cat 3 15 / 37
Justin La vigne Cat 3 18 / 37
Sage Freeman Cat 3 26 / 37
Rob Anderson Cat 3 31 / 37
Robert Vigeant Cat 3 37 / 37
Larry Linebaugh Cat 4/5 7 / 63
Alan Whitney Cat 4/5 9 / 63
Christopher Dubois Cat 4/5 12 / 63
Tyler Mangum Cat 4/5 19 / 63
Mark Baldwin Cat 4/5 34 / 63
Greg Kowalsky Cat 4/5 43 / 63
Eugene Celebration Stage Race: Maxon Road Race (Aug 29 2009)
Elijah Romer Pro 1/2 4 / 39
Kennett Peterson Pro 1/2 6 / 39
Chris Swan Pro 1/2 13 / 39
Jim Anderson Pro 1/2 27 / 39
Sage Freeman Cat 3 3 / 39
Adam Edgerton Cat 3 4 / 39
Justin La vigne Cat 3 28 / 39
Rob Anderson Cat 3 29 / 39
Robert Vigeant Cat 3 33 / 39
Larry Linebaugh Cat 4/5 3 / 63
Christopher Dubois Cat 4/5 12 / 63
Alan Whitney Cat 4/5 32 / 63
Tyler Mangum Cat 4/5 42 / 63
Greg Kowalsky Cat 4/5 50 / 63
Mark Baldwin Cat 4/5 57 / 63
Eugene Celebration Stage Race: McBeth Prologue (Aug 28 2009)
Chris Swan Pro 1/2 Men 13 / 39
Elijah Romer Pro 1/2 Men 19 / 39
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 27 / 39
Jim Anderson Pro 1/2 Men 36 / 39
Adam Edgerton Cat 3 6 / 39
Sage Freeman Cat 3 15 / 39
Justin La vigne Cat 3 20 / 39
Rob Anderson Cat 3 22 / 39
Robert Vigeant Cat 3 34 / 39
Christopher Dubois Cat 4/5 1 / 63
Larry Linebaugh Cat 4/5 3 / 63
Tyler Mangum Cat 4/5 33 / 63
Alan Whitney Cat 4/5 48 / 63
Mark Baldwin Cat 4/5 53 / 63
Greg Kowalsky Cat 4/5 54 / 63
Tuesday PIR August #4 (Aug 25 2009)
Wessel Robin Cat 1/2/3/ 7 / 61
Scott Wagnon Cat 1/2/3/ 40 / 61
Jim Anderson Cat 1/2/3/ 59 / 61
Scott Harris Cat 3/4 16 / 49
Michael Rueter Cat 3/4 23 / 49
Monday PIR August #4 (Aug 24 2009)
Greg Kowalsky Masters 4/5 9 / 42
Mark Baldwin Masters 4/5 33 / 42
Wessel Robin Masters 1/2/3 2 / 32
David Cowperthwaite Masters 1/2/3 13 / 32
Phil De la motte Masters 1/2/3 20 / 32
Co-Motion Criterium (Aug 23 2009)
Larry Linebaugh Cat 4/5 3 / 22
Tuesday PIR August #3 (Aug 18 2009)
Richard Desmond Cat 1/2/3 29 / 56
Monday PIR August #3 (Aug 17 2009)
Mark Baldwin Masters 4/5 30 / 32
Phil De la motte Masters 1/2/3 9 / 40
Richard Desmond Masters 1/2/3 22 / 40
OBRA Criterium Championships (Aug 15 2009)
Derek Newell Men 3 11 / 39
Larry Linebaugh Men 4 6 / 43
Scott Harris Men 4 18 / 43
Greg Kowalsky Men 4 37 / 43
Mark Baldwin Men 4 41 / 43
Alan Whitney Men 4 42 / 43
Richard Desmond Men mst 50-59 5 / 19
T. kenji Sugahara Men mst 30-39 8 / 21
Jim Anderson Men mst 30-39 13 / 21
Chris Swan Sr Men 29 / 48
Jim Anderson Sr Men 33 / 48
Brian Marcroft Sr Men 35 / 48
T. kenji Sugahara Sr Men 43 / 48
Monday PIR August #2 (Aug 10 2009)
Jess Mace Masters 4/5 29 / 39
Mark Baldwin Masters 4/5 33 / 39
Richard Desmond Masters 1/2/3 11 / 34
Gresham Criterium (Aug 9 2009)
Chris Swan Senior Men 1 / 27
Wessel Robin Senior Men 19 / 27
Andy Skeen Senior Men 23 / 27
Brian Marcroft Senior Men 27 / 27
Richard Desmond Masters 35+ 1/2/3 17 / 25
Brian Marcroft Masters 35+ 1/2/3 24 / 25
Portland Twilight Criterium (Aug 7 2009)
Chris Swan Pro Men 1/2 39 / 39
Adam Edgerton Men Cat 3 2 / 46
Wessel Robin Men Cat 3 11 / 46
Richard Desmond Men Cat 3 43 / 46
Tuesday PIR August #1 (Aug 4 2009)
Richard Desmond Cat 3/4 20 / 52
Wessel Robin Cat 1/2/3 29 / 56
Bob Grummel Cat 1/2/3 41 / 56
Brian Marcroft Cat 1/2/3 42 / 56
Monday PIR August #1 (Aug 3 2009)
Greg Kowalsky Men 4/5 1 / 28
Richard Desmond Men 1/2/3 21 / 32
Phil De la motte Men 1/2/3 31 / 32
Tuesday PIR July #4 (Jul 28 2009)
Greg Kowalsky Cat 3/4 12 / 22
George Gardner Cat 1/2/3 18 / 25
Richard Desmond Cat 1/2/3 19 / 25
Monday PIR July #4 (Jul 27 2009)
Richard Desmond Masters 1/2/3 6 / 23
Cascade Cycling Classic: Cascade Lakes Road Race (Jul 24 2009)
Elijah Romer Category 2 Men 30 / 59
Kennett Peterson Pro/1 Men 143 / 154
Scott Wagnon Masters 35+ 66 / 68
David Lelong Category 3 Men 43 / 103
Sage Freeman Category 3 Men 55 / 103
Cascade Cycling Classic: Skyliners Time Trial (Jul 23 2009)
Kennett Peterson Pro/1 Men 132 / 168
Cascade Cycling Classic: Three Creeks Road Race (Jul 22 2009)
Kennett Peterson Pro/1 Men 69 / 177
Lindsay Fox Pro 1/2 Women 94 / 95
Cascade Cycling Classic: Smith Rock Road Race (Jul 21 2009)
Lindsay Fox Pro/1 Women 94 / 104
Kennett Peterson Pro/1 Men 54 / 186
Tuesday PIR July #3 (Jul 21 2009)
Richard Desmond Cat 3/4 16 / 35
Greg Kowalsky Cat 3/4 25 / 35
Benjamin Weaver Cat 1/2/3 23 / 44
Bob Grummel Cat 1/2/3 38 / 44
Jim Anderson Cat 1/2/3 43 / 44
Monday PIR July #3 (Jul 20 2009)
Greg Kowalsky Masters 4/5 24 / 26
Richard Desmond Masters 1/2/3 24 / 33
Vancouver Courthouse Criterium (Jul 19 2009)
Mark Baldwin Men 4 24 / 30
Christopher Dubois Men 5 1 / 12
Richard Desmond Master 40+ 11 / 19
Chris Swan Men 1/2/3 9 / 40
T. kenji Sugahara Men 1/2/3 31 / 40
Brian Marcroft Men 1/2/3 38 / 40
Mt. Tabor Series #6 (Jul 15 2009)
Adam Edgerton Category 3 Men 4 / 41
Justin La vigne Category 3 Men 18 / 41
Mark Baldwin Category 4 Men 40 / 50
Tuesday PIR July #2 (Jul 14 2009)
Scott Harris Category 3/4 Men 25 / 35
Michael Rueter Category 3/4 Men 31 / 35
Richard Desmond Men 1/2/3 24 / 36
Wessel Robin Men 1/2/3 25 / 36
Robert Vigeant Men 1/2/3 35 / 36
Monday PIR July #2 (Jul 13 2009)
Mark Baldwin Masters 4/5 25 / 30
Jess Mace Masters 4/5 27 / 30
Richard Desmond Masters 1/2/3 10 / 29
High Desert Omnium: Road Race (Jul 12 2009)
Larry Linebaugh Category 4/5 Men 13 / 55
Alan Whitney Category 4/5 Men 36 / 55
Lindsay Fox Pro/1/2 Women 9 / 18
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 4 / 42
Chris Swan Pro 1/2 Men 11 / 42
Elijah Romer Pro 1/2 Men 15 / 42
Jim Anderson Pro 1/2 Men 35 / 42
T. kenji Sugahara Pro 1/2 Men 38 / 42
Adam Edgerton Category 3 Men 15 / 29
High Desert Omnium: Time Trial (Jul 11 2009)
Jim Anderson Pro 1/2 Men 19 / 30
Chris Swan Pro 1/2 Men 20 / 30
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 28 / 30
Lindsay Fox Pro 1/2 Women 14 / 16
Adam Edgerton Category 3 Men 12 / 21
Larry Linebaugh Category 4/5 Men 7 / 43
Alan Whitney Category 4/5 Men 20 / 43
High Desert Omnium: Criterium (Jul 11 2009)
Chris Swan Pro 1/2 Men 5 / 32
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 8 / 32
Adam Edgerton Cat 3 18 / 24
Lindsay Fox Womens P/1/2 12 / 13
Alan Whitney Cat 4/5 6 / 45
Larry Linebaugh Cat 4/5 15 / 45
Mt. Tabor Series #5 (Jul 8 2009)
Joseph King Senior Men 14 / 36
Justin La vigne Cat 3 Men 8 / 36
Adam Edgerton Cat 3 Men 12 / 36
Patrick Gerke Cat 3 Men 16 / 36
Tuesday PIR July #1 (Jul 7 2009)
Aaron Rembisz Cat 3/4 1 / 46
Matt Brownfield Cat 3/4 4 / 46
Richard Desmond Cat 3/4 23 / 46
T. kenji Sugahara Cat 1/2/3 6 / 56
Phil De la motte Cat 1/2/3 20 / 56
David Lelong Cat 1/2/3 25 / 56
Robert Vigeant Cat 1/2/3 29 / 56
Scott Wagnon Cat 1/2/3 30 / 56
David Cowperthwaite Cat 1/2/3 46 / 56
Monday PIR July #1 (Jul 6 2009)
Mark Baldwin Masters 4/5 22 / 36
Brian Marcroft Masters 1/2/3 15 / 23
Richard Desmond Masters 1/2/3 17 / 23
Firecracker Crit (Jul 5 2009)
Richard Desmond Masters 50+ 3 / 5
Kennett Peterson Pro Men 1/2 11 / 15
Robert Vigeant Cat 3 Men 9 / 12
Richard Desmond Cat 3 Men 10 / 12
Robert Vigeant Masters 35+ 10 / 11
Mt. Tabor Series #4 (Jul 1 2009)
Joseph King Senior Men 39 / 44
Justin La vigne Cat 3 12 / 45
Patrick Gerke Cat 3 29 / 45
Adam Edgerton Cat 3 37 / 45
Wessel Robin Cat 3 44 / 45
Tuesday PIR June #5 (Jun 30 2009)
Richard Desmond CAT 3-4 17 / 35
Scott Harris CAT 3-4 18 / 35
Matt Brownfield CAT 3-4 21 / 35
David Cowperthwaite CAT 1-2-3 16 / 42
Robert Vigeant CAT 1-2-3 36 / 42
Jim Anderson CAT 1-2-3 38 / 42
Salem Fairview Circuit Race (Jun 28 2009)
Larry Linebaugh Cat 4/5 Men 12 / 61
Robert Vigeant Masters 40+ 13 / 22
Lindsay Fox Women 3 3 / 9
Chris Swan Men Pro 1/2 6 / 34
T. kenji Sugahara Men Pro 1/2 14 / 34
Joseph King Men Pro 1/2 18 / 34
Jim Anderson Men Pro 1/2 22 / 34
Loren Francis Men Pro 1/2 29 / 34
Brian Marcroft Men Pro 1/2 30 / 34
Robert Vigeant Masters Overall 17 / 30
Lindsay Fox Women 1/2/3 Overall 9 / 16
Wessel Robin Cat 3 Men 2 / 99
Sage Freeman Cat 3 Men 11 / 99
Phil De la motte Cat 3 Men 20 / 99
William Blanton Cat 3 Men 28 / 99
Adam Edgerton Cat 3 Men 30 / 99
Rob Anderson Cat 3 Men 34 / 99
Justin La vigne Cat 3 Men 35 / 99
David Cowperthwaite Cat 3 Men 37 / 99
Derek Newell Cat 3 Men 97 / 99
Swan Island Criterium (Jun 27 2009)
Kennett Peterson Men 1/2 1 / 44
T. kenji Sugahara Men 1/2 13 / 44
Jim Anderson Men 1/2 37 / 44
Alan Whitney Men 4/5 7 / 53
Steve Ryker Men 4/5 40 / 53
Robert Vigeant Masters Men 40+ 29 / 41
Richard Desmond Masters Men 50+ 3 / 19
Wessel Robin Men 3 4 / 46
William Blanton Men 3 20 / 46
Matt Brownfield Men 3 23 / 46
Adam Edgerton Men 3 40 / 46
Robert Vigeant Men 3 43 / 46
Mt. Tabor Series #3 (Jun 24 2009)
Joseph King Senior Men 36 / 37
Justin La vigne Cat 3 15 / 49
Robert Vigeant Cat 3 31 / 49
Tuesday PIR June #4 (Jun 23 2009)
Zachary Bates Cat 3/4 11 / 41
Robert Vigeant Cat 3/4 16 / 41
Mark Baldwin Cat 3/4 26 / 41
Richard Desmond Cat 3/4 32 / 41
Steve Ryker Cat 3/4 35 / 41
Matt Brownfield Cat 3/4 39 / 41
Phil De la motte Cat 1/2/3 22 / 62
Monday PIR June #4 (Jun 22 2009)
Richard Desmond Masters 4/5 2 / 35
William Blanton Masters 4/5 8 / 35
Greg Kowalsky Masters 4/5 29 / 35
Elkhorn Classic Stage Race: Dooley Mountain Road Race (Jun 21 2009)
Chris Swan Pro 1/2 Men 28 / 62
Adam Edgerton Category 3 Men 24 / 72
Patrick Gerke Category 3 Men 44 / 72
Derek Newell Category 3 Men 72 / 72
Tyler Mangum Category 4/5 Men 24 / 56
Greg Kowalsky Category 4/5 Men 47 / 56
Elkhorn Classic Stage Race: Pleasant Valley Time Trial (Jun 20 2009)
Elijah Romer Pro 1/2 Men 46 / 89
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 47 / 89
Chris Swan Pro 1/2 Men 51 / 89
Adam Edgerton Men 3 57 / 85
Patrick Gerke Men 3 71 / 85
Derek Newell Men 3 81 / 85
Elkhorn Classic Stage Race: Gold Rush Criterium (Jun 20 2009)
Chris Swan Pro 1/2 Men 12 / 89
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 16 / 89
Elijah Romer Pro 1/2 Men 47 / 89
Greg Kowalsky Men 4/5 20 / 62
Scott Harris Men 4/5 37 / 62
Tyler Mangum Men 4/5 44 / 62
Derek Newell Men 3 18 / 83
Adam Edgerton Men 3 38 / 83
Patrick Gerke Men 3 80 / 83
Elkhorn Classic Stage Race: Oregon Trail Road Race (Jun 19 2009)
Scott Harris Men 4/5 29 / 62
Tyler Mangum Men 4/5 41 / 62
Greg Kowalsky Men 4/5 45 / 62
Kennett Peterson Pro Men 1/2 26 / 89
Elijah Romer Pro Men 1/2 48 / 89
Chris Swan Pro Men 1/2 60 / 89
Adam Edgerton Men 3 56 / 86
Patrick Gerke Men 3 82 / 86
Derek Newell Men 3 83 / 86
Mt. Tabor Series #2 (Jun 17 2009)
Adam Edgerton Cat 3 12 / 45
Justin La vigne Cat 3 26 / 45
Robert Vigeant Cat 3 31 / 45
Rob Anderson Cat 3 35 / 45
Wessel Robin Cat 3 40 / 45
Richard Desmond Cat 4 34 / 55
Mark Baldwin Cat 4 50 / 55
Tuesday PIR June #3 (Jun 16 2009)
Scott Wagnon Category 1/2/3 30 / 51
Richard Desmond Category 3/4 6 / 40
Robert Vigeant Category 3/4 8 / 40
Matt Brownfield Category 3/4 15 / 40
Scott Harris Category 3/4 18 / 40
Mark Baldwin Category 3/4 26 / 40
William Blanton Category 3/4 28 / 40
Monday PIR June #3 (Jun 15 2009)
Richard Desmond Masters 4/5 5 / 34
Greg Kowalsky Masters 4/5 11 / 34
Robert Vigeant Masters 4/5 18 / 34
Phil De la motte Masters 1/2/3 7 / 58
Cirque du Cycling Criterium (Jun 13 2009)
Joseph King Men 1/2 22 / 48
T. kenji Sugahara Men 1/2 45 / 48
Brian Marcroft Men 1/2 46 / 48
Sage Freeman Category 3 13 / 55
Derek Newell Category 3 35 / 55
Benjamin Weaver Category 3 43 / 55
Mt. Tabor Series #1 (Jun 10 2009)
Joseph King Senior Men 26 / 36
Richard Desmond Masters Men 27 / 27
Wessel Robin Cat 3 11 / 47
Justin La vigne Cat 3 18 / 47
Adam Edgerton Cat 3 37 / 47
Patrick Gerke Cat 4 4 / 53
Michael Rueter Cat 4 29 / 53
Robert Vigeant Cat 4 32 / 53
William Blanton Cat 4 34 / 53
Mark Baldwin Cat 4 35 / 53
Benjamin Weaver Cat 4 38 / 53
Zachary Bates Cat 4 42 / 53
Mount Hood Cycling Classic: Wy'East Road Race (Jun 9 2009)
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 36 / 107
Chris Swan Pro 1/2 Men 46 / 107
T. kenji Sugahara Masters Men 36 / 47
David Lelong Men 3 50 / 61
Tuesday PIR June #2 (Jun 9 2009)
Rob Anderson Cat 3/4 4 / 45
Robert Vigeant Cat 3/4 13 / 45
Alan Whitney Cat 3/4 21 / 45
Richard Desmond Cat 3/4 23 / 45
Ernie Conway Cat 3/4 44 / 45
George Gardner Cat 1/2/3 21 / 56
Wessel Robin Cat 1/2/3 22 / 56
Bob Grummel Cat 1/2/3 50 / 56
Monday PIR June #2 (Jun 8 2009)
Richard Desmond Masters 4/5 5 / 45
Greg Kowalsky Masters 4/5 12 / 45
Mark Baldwin Masters 4/5 31 / 45
Phil De la motte Masters 1/2/3 9 / 51
Mount Hood Cycling Classic: Hood River Criterium (Jun 7 2009)
T. kenji Sugahara Masters Men 30 / 39
Mount Hood Cycling Classic: Scenic Gorge Time Trial (Jun 5 2009)
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 64 / 107
Chris Swan Pro 1/2 Men 88 / 107
David Lelong Category 3 Men 53 / 62
T. kenji Sugahara Masters Men 36 / 49
Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)
Chris Swan Pro 1/2 Men 38 / 112
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 47 / 112
David Lelong Category 3 Men 52 / 75
T. kenji Sugahara Masters Men 35 / 60
Mount Hood Cycling Classic: Cooper Spur Circuit Road Race (Jun 4 2009)
Chris Swan Pro 1/2 Men 38 / 112
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 47 / 112
David Lelong Category 3 Men 52 / 75
T. kenji Sugahara Masters Men 35 / 60
Mount Hood Cycling Classic: Prologue (Jun 3 2009)
Lindsay Fox Pro 1/2/3 Women 39 / 39
Chris Swan Pro 1/2 Men 69 / 118
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 105 / 118
Joseph King Pro 1/2 Men 117 / 118
Mount Hood Cycling Classic: Prologue (Jun 3 2009)
Lindsay Fox Pro 1/2/3 Women 39 / 39
Chris Swan Pro 1/2 Men 69 / 118
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 105 / 118
Joseph King Pro 1/2 Men 117 / 118
Tuesday PIR June #1 (Jun 2 2009)
Richard Desmond Cat 3/4 7 / 59
Zachary Bates Cat 3/4 27 / 59
Mark Baldwin Cat 3/4 38 / 59
Steve Ryker Cat 3/4 51 / 59
Wessel Robin Cat 1/2/3 16 / 85
Phil De la motte Cat 1/2/3 49 / 85
Jim Anderson Cat 1/2/3 77 / 85
OBRA Road Race/OBRA Championship (May 30 2009)
Kennett Peterson Sr Men 4 / 46
Chris Swan Sr Men 27 / 46
T. kenji Sugahara Sr Men 34 / 46
David Lelong Sr Men 43 / 46
Sage Freeman Masters Men 30-39 9 / 35
Brian Marcroft Masters Men 30-39 23 / 35
Jim Anderson Masters Men 30-39 28 / 35
Scott Harris Masters Men 50-59 22 / 41
Richard Desmond Masters Men 50-59 34 / 41
Tuesday PIR May #4 (May 26 2009)
Robert Vigeant Cat 3/4 10 / 56
Richard Desmond Cat 3/4 16 / 56
Scott Harris Cat 3/4 19 / 56
Benjamin Weaver Cat 3/4 23 / 56
Matt Brownfield Cat 3/4 44 / 56
Mark Baldwin Cat 3/4 46 / 56
Greg Kowalsky Cat 3/4 52 / 56
Michael Rueter Cat 3/4 53 / 56
Mike Stockton Cat 1/2/3 20 / 71
Kennett Peterson Cat 1/2/3 26 / 71
Mike Stockton Cat 1/2/3 28 / 71
Sage Freeman Cat 1/2/3 33 / 71
Brian Marcroft Cat 1/2/3 50 / 71
Wessel Robin Cat 1/2/3 59 / 71
Monday PIR #4 (May 25 2009)
Richard Desmond Masters 4/5 1 / 33
Kevin Ward Masters 4/5 30 / 33
Phil De la motte Masters 1/2/3 41 / 43
Rehearsal Road Race (May 23 2009)
Wessel Robin Men Cat 3 10 / 66
Phil De la motte Men Cat 3 40 / 66
David Cowperthwaite Men Cat 3 41 / 66
Justin La vigne Men Cat 3 55 / 66
Adam Edgerton Men Cat 4 2 / 56
Patrick Gerke Men Cat 4 5 / 56
Andrew Neill Men Cat 4 16 / 56
Larry Linebaugh Men Cat 4 21 / 56
Scott Harris Men Cat 4 40 / 56
Alan Whitney Men Cat 4 41 / 56
Greg Kowalsky Men Cat 4 43 / 56
Andrew Thomson Men Cat 4 45 / 56
Richard Desmond Men Cat 4 48 / 56
Mark Baldwin Men Cat 4 54 / 56
Kennett Peterson Pro Men 1/2 3 / 58
Chris Swan Pro Men 1/2 14 / 58
T. kenji Sugahara Pro Men 1/2 23 / 58
Lindsay Fox WOMEN SENIOR 4 / 11
Tuesday PIR May #3 (May 19 2009)
Robert Vigeant Cat 3/4 7 / 48
Richard Desmond Cat 3/4 11 / 48
William Blanton Cat 3/4 16 / 48
Scott Harris Cat 3/4 30 / 48
Zachary Bates Cat 3/4 35 / 48
Andrew Thomson Cat 3/4 36 / 48
Wessel Robin Cat 1/2/3 24 / 61
Joseph King Cat 1/2/3 33 / 61
Scott Wagnon Cat 1/2/3 57 / 61
Silverton RR (May 17 2009)
Patrick Gerke Cat 4/5 Men 4 / 75
Adam Edgerton Cat 4/5 Men 6 / 75
Benjamin Weaver Cat 4/5 Men 22 / 75
Larry Linebaugh Cat 4/5 Men 31 / 75
Andrew Thomson Cat 4/5 Men 58 / 75
Mike Stockton Masters Men 6 / 55
Lindsay Fox Women 1/2 4 / 12
Sage Freeman Cat 3 Men 11 / 36
Justin La vigne Cat 3 Men 20 / 36
Kennett Peterson Men 1/2 14 / 53
Joseph King Men 1/2 25 / 53
T. kenji Sugahara Men 1/2 35 / 53
Tuesday PIR May #2 (May 12 2009)
Robert Vigeant Cat 3/4 2 / 56
Mark Baldwin Cat 3/4 13 / 56
Richard Desmond Cat 3/4 15 / 56
Zachary Bates Cat 3/4 28 / 56
Matt Brownfield Cat 3/4 34 / 56
Andrew Thomson Cat 3/4 37 / 56
Justin La vigne Cat 1/2/3 18 / 76
Wessel Robin Cat 1/2/3 25 / 76
Bob Grummel Cat 1/2/3 57 / 76
Joseph King Cat 1/2/3 61 / 76
Jim Anderson Cat 1/2/3 76 / 76
Icebreaker Criterium (May 10 2009)
Chris Swan Men 1-2 7 / 30
T. kenji Sugahara Men 1-2 30 / 30
Benjamin Weaver Men 4-5 3 / 33
Larry Linebaugh Men 4-5 8 / 33
David Lelong Men 3 2 / 22
Wessel Robin Men 3 3 / 22
Mike Stockton Men 3 7 / 22
Derek Newell Men 3 18 / 22
Tuesday PIR May #1 (May 5 2009)
Richard Desmond Cat 3/4 20 / 47
Robert Vigeant Cat 3/4 22 / 47
Andrew Thomson Cat 3/4 38 / 47
Greg Kowalsky Cat 3/4 43 / 47
Phil De la motte Cat 1/2/3 8 / 8
Tuesday PIR April #4 (Apr 28 2009)
Richard Desmond Cat 3/4 16 / 35
Andrew Thomson Cat 3/4 22 / 35
Robert Vigeant Cat 3/4 25 / 35
Greg Kowalsky Cat 3/4 31 / 35
Andrew Barrett Cat 1/2/3 30 / 45
Jim Anderson Cat 1/2/3 36 / 45
Tuesday PIR April #3 (Apr 21 2009)
Benjamin Weaver Cat 3/4 13 / 103
Alan Whitney Cat 3/4 27 / 103
Adam Edgerton Cat 3/4 40 / 103
Larry Linebaugh Cat 3/4 67 / 103
Richard Desmond Cat 3/4 68 / 103
Steve Ryker Cat 3/4 77 / 103
Robert Vigeant Cat 3/4 81 / 103
Andrew Thomson Cat 3/4 83 / 103
Michael Rueter Cat 3/4 89 / 103
Jess Mace Cat 3/4 100 / 103
Wessel Robin Cat 1/2/3 20 / 93
David Cowperthwaite Cat 1/2/3 21 / 93
Joseph King Cat 1/2/3 28 / 93
Phil De la motte Cat 1/2/3 34 / 93
Paul Renninger Cat 1/2/3 35 / 93
Scott Wagnon Cat 1/2/3 60 / 93
Justin La vigne Cat 1/2/3 61 / 93
Lindsay Fox Cat 1/2/3 62 / 93
Jim Anderson Cat 1/2/3 82 / 93
Table Rock RR (Apr 19 2009)
Adam Edgerton Cat 4/5 Men 21 / 58
Patrick Gerke Cat 4/5 Men 30 / 58
Kennett Peterson Pro/1/2 Men 1 / 14
Chris Swan Pro/1/2 Men 3 / 14
T. kenji Sugahara Pro/1/2 Men 8 / 14
Jim Anderson Pro/1/2 Men 12 / 14
Eugene Roubaix (Apr 18 2009)
Terry Knight Men Masters 40+ 15 / 26
Chris Swan Men 1/2 1 / 36
Kennett Peterson Men 1/2 7 / 36
Jim Anderson Men 1/2 27 / 36
Lindsay Fox Women 1/2/3 2 / 13
Scott Harris Men 4/5 13 / 64
Zachary Bates Men 4/5 17 / 64
Robert Vigeant Men 4/5 35 / 64
Wessel Robin Men 3 1 / 33
Mike Stockton Men 3 5 / 33
Derek Newell Men 3 9 / 33
Sage Freeman Men 3 12 / 33
David Cowperthwaite Men 3 14 / 33
Phil De la motte Men 3 24 / 33
Justin La vigne Men 3 27 / 33
Rob Anderson Men 3 29 / 33
Tuesday PIR April #2 (Apr 14 2009)
Richard Desmond Cat 3/4 14 / 61
Greg Kowalsky Cat 3/4 25 / 61
Wessel Robin Cat 1/2/3 10 / 66
Scott Wagnon Cat 1/2/3 49 / 66
King's Valley RR (Apr 11 2009)
Lindsay Fox Women 3 2 / 16
Richard Desmond Masters 50+ 31 / 36
Kennett Peterson Sr Men 8 / 63
Chris Swan Sr Men 11 / 63
T. kenji Sugahara Sr Men 33 / 63
Brian Marcroft Sr Men 41 / 63
Jim Anderson Sr Men 55 / 63
Adam Edgerton Men Cat 4/5 5 / 79
Patrick Gerke Men Cat 4/5 7 / 79
Scott Harris Men Cat 4/5 20 / 79
Zachary Bates Men Cat 4/5 26 / 79
Robert Vigeant Men Cat 4/5 47 / 79
Benjamin Weaver Men Cat 4/5 63 / 79
Mark Baldwin Men Cat 4/5 78 / 79
Justin La vigne Men Cat 3 2 / 59
Sage Freeman Men Cat 3 14 / 59
Mike Stockton Men Cat 3 29 / 59
Phil De la motte Men Cat 3 49 / 59
Tuesday PIR April #1 (Apr 7 2009)
Richard Desmond Cat 3/4 21 / 68
Robert Vigeant Cat 3/4 24 / 68
Mark Baldwin Cat 3/4 44 / 68
Steve Ryker Cat 3/4 59 / 68
Greg Kowalsky Cat 4/5 50 / 60
Wessel Robin Cat 1/2/3 8 / 90
Phil De la motte Cat 1/2/3 16 / 90
George Gardner Cat 1/2/3 17 / 90
Kennett Peterson Cat 1/2/3 22 / 90
David Cowperthwaite Cat 1/2/3 24 / 90
Scott Wagnon Cat 1/2/3 37 / 90
Jim Anderson Cat 1/2/3 80 / 90
Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Gorge Road Race (Apr 5 2009)
Swan Chris Pro 1/2 Men 27 / 72
Peterson Kennett Pro 1/2 Men 28 / 72
King Joseph Pro 1/2 Men 44 / 72
Sugahara T. kenji Pro 1/2 Men 45 / 72
Marcroft Brian Pro 1/2 Men 67 / 72
Fox Lindsay Category 3 Women 1 / 26
La vigne Justin Men Cat 3 32 / 51
Lelong David Men Cat 3 33 / 51
Wessel Robin Men Cat 3 48 / 51
Edgerton Adam Men Cat 4 4 / 76
Gerke Patrick Men Cat 4 12 / 76
Kowalsky Greg Men Cat 4 73 / 76
Cherry Blossom Classic Stage Race: Eight Mile Time Trial (Apr 4 2009)
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 30 / 72
Chris Swan Pro 1/2 Men 39 / 72
T. kenji Sugahara Pro 1/2 Men 43 / 72
Joseph King Pro 1/2 Men 58 / 72
Brian Marcroft Pro 1/2 Men 70 / 72
Lindsay Fox Category 3 Women 4 / 26
Justin La vigne Men Cat 3 26 / 52
Wessel Robin Men Cat 3 27 / 52
David Lelong Men Cat 3 40 / 52
Adam Edgerton Men Cat 4 7 / 79
Patrick Gerke Men Cat 4 19 / 79
Greg Kowalsky Men Cat 4 55 / 79
Cherry Blossom Classic Stage Race: Cherry City Criterium (Apr 4 2009)
T. kenji Sugahara Pro 1/2 Men 10 / 72
Chris Swan Pro 1/2 Men 42 / 72
Joseph King Pro 1/2 Men 54 / 72
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 59 / 72
Brian Marcroft Pro 1/2 Men 70 / 72
Lindsay Fox Category 3 Women 6 / 26
Wessel Robin Men Cat 3 4 / 52
David Lelong Men Cat 3 6 / 52
Justin La vigne Men Cat 3 44 / 52
Adam Edgerton Men Cat 4 23 / 77
Patrick Gerke Men Cat 4 36 / 77
Greg Kowalsky Men Cat 4 54 / 77
Cherry Blossom Classic Stage Race: Columbia Hills Road Race (Apr 3 2009)
Chris Swan Pro 1/2 Men 12 / 79
Kennett Peterson Pro 1/2 Men 14 / 79
T. kenji Sugahara Pro 1/2 Men 21 / 79
Joseph King Pro 1/2 Men 52 / 79
Brian Marcroft Pro 1/2 Men 71 / 79
Lindsay Fox Women 3 5 / 27
Wessel Robin Men Cat 3 6 / 55
David Lelong Men Cat 3 24 / 55
Justin La vigne Men Cat 3 28 / 55
Adam Edgerton Men Cat 4 23 / 80
Patrick Gerke Men Cat 4 26 / 80
Greg Kowalsky Men Cat 4 75 / 80
Piece of Cake RR (Mar 29 2009)
Robert Vigeant Men 4 15 / 54
Mark Baldwin Men 4 34 / 54
Benjamin Weaver Men 4 45 / 54
Lindsay Fox Wmn 1 2 3 5 / 16
Richard Desmond Mst 4 5 9 / 47
Steve Ryker Mst 4 5 20 / 47
Joseph King Men 1/2 5 / 59
T. kenji Sugahara Men 1/2 19 / 59
Kennett Peterson Men 1/2 30 / 59
Jim Anderson Men 1/2 32 / 59
Brian Marcroft Men 1/2 47 / 59
Chris Swan Men 1/2 56 / 59
Mike Stockton Men 3 2 / 66
Wessel Robin Men 3 3 / 66
David Lelong Men 3 12 / 66
Sage Freeman Men 3 21 / 66
Justin La vigne Men 3 61 / 66
Banana Belt Series #3 (Mar 22 2009)
Richard Desmond Masters 50+ 14 / 18
Lindsay Fox Women Cat 4 1 / 17
Sage Freeman Cat 3 4 / 32
Madison Chilenski Cat 4 Men 24 / 29
Chris Swan Category 1/2 Men 14 / 35
Brian Marcroft Category 1/2 Men 20 / 35
Joseph King Category 1/2 Men 26 / 35
T. kenji Sugahara Category 1/2 Men 29 / 35
Banana Belt Series #2 (Mar 15 2009)
Wessel Robin Cat 3 11 / 34
Phil De la motte Cat 3 17 / 34
Lindsay Fox Women Cat 4 1 / 28
Joel Morrissette Men Category 4 32 / 41
Greg Kowalsky Men Category 4 36 / 41
Madison Chilenski Men Category 4 39 / 41
Adam Edgerton Men Category 4 40 / 41
Richard Desmond Masters Men 50+ 4 / 16
Chris Swan Pro 1/2 9 / 31
T. kenji Sugahara Pro 1/2 15 / 31
Brian Marcroft Pro 1/2 19 / 31
Joseph King Pro 1/2 29 / 31
Banana Belt Series (Mar 1 2009)
Chris Swan Pro 1.2 9 / 46
Brian Marcroft Pro 1.2 17 / 46
T. kenji Sugahara Pro 1.2 25 / 46
Joseph King Pro 1.2 42 / 46
Jim Anderson Pro 1.2 46 / 46
Richard Desmond Masters 50+ 8 / 14
Scott Wagnon Master 1.2.3 30 / 34
Lindsay Fox Women Cat 4 7 / 38
Alan Whitney Men Cat 4 12 / 68
Adam Edgerton Men Cat 4 23 / 68
Patrick Gerke Men Cat 4 27 / 68
Derek Newell Men Cat 3 8 / 57
Sage Freeman Men Cat 3 9 / 57
Wessel Robin Men Cat 3 31 / 57
Justin La vigne Men Cat 3 37 / 57
David Cowperthwaite Men Cat 3 52 / 57
Sublime Sublimity Circuit Race (Feb 21 2009)
Swan Chris Men 1/2 2 / 28
Sugahara T. kenji Men 1/2 18 / 28
Fox Lindsay Women 4 4 / 16
Linebaugh Larry Men 4/5 11 / 55
Weaver Benjamin Men 4/5 34 / 55
Freeman Sage Men 3 20 / 35
La vigne Justin Men 3 24 / 35
Newell Derek Men 3 32 / 35
Cherry Pie (Feb 15 2009)
Richard Desmond Master Men 50+ 13 / 19
Lindsay Fox Women 4 2 / 47
Kennett Peterson Men 1/2 2 / 50
Chris Swan Men 1/2 27 / 50
Brian Marcroft Men 1/2 35 / 50
Larry Linebaugh Men 4 11 / 67
Zachary Bates Men 4 34 / 67
Robert Vigeant Men 4 58 / 67
Sage Freeman Men 3 3 / 61
David Lelong Men 3 15 / 61
Phil De la motte Men 3 31 / 61
Justin La vigne Men 3 40 / 61
Rob Anderson Men 3 41 / 61
Busiest Racers
in last months
Adam Edgerton 82
Chris Swan 73
Wessel Robin 71
Elijah Romer 63
Robert Vigeant 59
Patrick Gerke 55
Richard Desmond 53
Alexander Clemens 51
Justin La vigne 49
Greg Kowalsky 48
Tony Coca 45
Christopher Dubois 43
Jim Anderson 42
Alan Whitney 36
T. kenji Sugahara 36
Kennett Peterson 35
Douglas Murphy 31
Alex Wentz 30
Tyler Mangum 26
David Lelong 26
Shawn Cecotti 26
William Laubernds 26
Andrew Boone 26
Scott Gray 26
Mark Baldwin 25
Phil De la motte 25
Lindsay Fox 22
David Cowperthwaite 21
Stephan Niquet 21
Jack Rising 21
Rob Anderson 20
Joseph King 20
Ben Needham 20
Marcel Delisser 20
Scott Harris 19
Zac Strode 19
Brian Marcroft 19
Stephen Bedford 19
Derek Newell 19
Scott Wagnon 18
Phelan Kostur 17
Aaron Collins 16
Brendan Treacy 16
Sage Freeman 16
Kevin Ward 15
Brandon Barnhart 15
Larry Linebaugh 15
Aaron Aikin 14
George Gardner 14
Andrew Neill 14
Kevin Williams 13
Andrew Thomson 12
Steve Popp 11
Bryan Richardson 11
Devin Mounts 10
Carl Hoefer 10
Stephen Hemminger 10
Benjamin Weaver 9
Dan Mahoney 9
Riley Mccammon 9
Matt Brownfield 9
Orion Berryman 9
Michael Rueter 9
Ian Compton 8
Chris Joy-webb 8
Zachary Bates 8
Adam Artner 8
Steve Ryker 7
Jimmy Gantz 7
Mike Stockton 7
Eric Gushurst 6
Michael Palmer 6
William Blanton 6
Stephen Mull 6
Jon Gornick 6
Patrick Marzullo 6
Emiliano Jordan 6
Joshua Liberles 6
Stephen Lockwood 6
Ryan Francesconi 6
Andrew Kenny 6
Jeff Vinson 6
Will Blanton 5
Jeff Brown 5
Levi Arzie 5
Mark Lagioia 5
John Gill 5
John Lombard 5
Anthony Coca 5
Jess Mace 5
Nathan Johnsen 5
Perry York 4
Dillon Caldwell 4
Cory Sieg 4
Will Laubernds 4
Ed Kendrick 4
Kolben Preble 4
Bob Grummel 4
Daniel Kappes 3
David Muecke 3