Log In
 
 
Team Overview: Team Swift Also Known As
Team News Ticker Embed This
Team Race History
Red Kite Omnium and NCNCA Criterium Championship Weekend Day 2 (Aug 31 2014)
Tomas Mitre Men Junior 15-16 Open 6 / 24
Ben Cook Men Junior 15-16 Open 10 / 24
Ethan Frankel Men Junior 15-16 Open 18 / 24
Luke Lamperti Men Junior 11-12 Open 1 / 8
Colton Swinth Men Junior 11-12 Open 4 / 8
Elliot Frankel Men Junior 11-12 Open 7 / 8
Ryan Clarke Men Junior 17-18 Open 3 / 7
Isabella Brunner Women Junior 11-12 Open 1 / 1
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 Open 1 / 10
Isaiah Chass Men Junior 13-14 Open 2 / 10
William Stark Men Junior 13-14 Open 7 / 10
University Road Race (Aug 17 2014)
Emily Abraham Women 1/2/3 10 / 10
Ethan Frankel Men 4/5 19 / 52
Suisin Harbor Criterium (Aug 10 2014)
Tomas Mitre Men 4/5 9 / 45
Karan Desai Men 4/5 18 / 45
Red Kite Omnium #8-The 30th Annual Berkeley Bike Club Criterium (Jul 27 2014)
Tomas Mitre Men Cat 3/4 24 / 36
Isaiah Chass Men Cat 4 14 / 41
Tomas Mitre Men Cat 4 33 / 41
San Rafael Twilight Criterium (Jul 26 2014)
Ben Cook Men Cat 3 28 / 60
Miles Daly Men Cat 3 33 / 60
Ryan Clarke Men Cat 3 49 / 60
Tomas Mitre Men Cat 4 49 / 78
Isaiah Chass Men Cat 4 59 / 78
Emily Abraham Women Cat Pro/1/2/3 53 / 63
Colavita Norcal Grand Prix (Jul 20 2014)
Isaiah Chass Men 4 5 / 26
Tomas Mitre Men 5 2 / 12
Ben Cook Men 3 20 / 28
Emily Abraham Women 1/2/3 20 / 21
Emily Abraham Women 3 7 / 12
Cascade Cycling Classic Stage 6 (Jul 20 2014)
Ryan Clarke Men Cat 3 78 / 81
Cascade Cycling Classic Amateur TT (Jul 19 2014)
Ryan Clarke Men Cat 3 33 / 84
Cascade Cycling Classic Stage 5 (Jul 19 2014)
Ryan Clarke Men Cat 3 27 / 84
Cascade Cycling Classic Stage 4 (Jul 18 2014)
Ryan Clarke Men Cat 3 48 / 90
Foothill College Circuit Race 'The Learning Curve' (Jul 13 2014)
Isaiah Chass Men Junior 13-14 1 / 7
Esteban Ramirez Men Junior 13-14 3 / 7
Isabella Brunner Women Junior 13-14 2 / 4
Tomas Mitre Men Cat 5 2 / 25
Colton Swinth Men Junior 11-12 2 / 6
Isaiah Chass Men Cat 4 43 / 50
Tomas Mitre Men Cat 4/5 Junior 15-18 6 / 20
Lodi Cycle Fest (Jul 13 2014)
Jonathan Gunning Men Cat 4/5 Open 24 / 34
USA Cycling Amateur Road Nationals Day 5 (Jul 6 2014)
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 5 / 61
Isaiah Chass Men Junior 13-14 26 / 61
Emily Abraham Women Junior 17-18 21 / 31
Isabella Brunner Women Junior 11-12 6 / 18
Ben Cook Men Cat 1/2/3 Junior 15-16 30 / 76
Luke Lamperti Men Junior 11-12 1 / 38
Leesville Ladoga (Jul 5 2014)
Brad Butterfield Men Junior 1 / 1
USA Cycling Amateur Road Nationals Day 4 (Jul 5 2014)
Isabella Brunner Women Junior 11-12 9 / 19
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 5 / 63
Isaiah Chass Men Junior 13-14 12 / 63
Luke Lamperti Men Junior 11-12 1 / 36
Amateur Road Nationals - TT (Jul 4 2014)
Ben Cook Men Junior 15-16 39 / 79
Isabella Brunner Women Junior 11-12 3 / 18
Emily Abraham Women Junior 17-18 17 / 25
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 15 / 59
Isaiah Chass Men Junior 13-14 34 / 59
Luke Lamperti Men Junior 11-12 1 / 33
Davis Bike Club 4th of July Criterium (Jul 4 2014)
Esteban Ramirez Men Junior 13-14 2 / 6
USA Cycling Amateur Road Nationals Day 1 (Jul 2 2014)
Emily Abraham Women Junior 17-18 12 / 27
Ryan Clarke Men Cat 1/2/3 Junior 17-18 86 / 128
Ben Cook Men Cat 1/2/3 Junior 15-16 26 / 77
Little City Stage Race - GC (Jun 22 2014)
Isabella Brunner Men Open Junior 10-12 4 / 4
Little City Stage Race - Crit (Jun 22 2014)
Miles Daly Men Open Junior 15-16 9 / 14
Isabella Brunner Men Open Junior 10-12 3 / 5
Little City Stage Race - TT (Jun 22 2014)
Isabella Brunner Men Open Junior 10-12 4 / 5
Little City Stage Race - Circuit Race (Jun 21 2014)
Isabella Brunner Men Open Junior 10-12 3 / 4
Little City Stage Race - RR (Jun 21 2014)
Miles Daly Men Open Junior 15-16 7 / 15
Isabella Brunner Men Open Junior 10-12 5 / 5
54th Annual Nevada City Classic Bicycle Race (Jun 15 2014)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 2 / 7
Ben Cook Men Cat 3/4 16 / 56
Ryan Clarke Men Cat 3/4 54 / 56
Emily Abraham Women Junior 17-18 1 / 1
Luke Lamperti Men Junior 9-12 1 / 8
Colton Swinth Men Junior 9-12 4 / 8
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 1 / 5
Miles Daly Men Junior 15-16 1 / 3
Ben Cook Men Junior 15-16 3 / 3
Folsom Historic Criterium (Jun 14 2014)
Emily Abraham Women Cat 3/4 9 / 18
Ben Cook Men Junior 15-16 2 / 7
Luke Lamperti Men Junior 9-12 1 / 7
Colton Swinth Men Junior 9-12 3 / 7
Ryan Clarke Men Cat 3/4 10 / 70
Ben Cook Men Cat 3/4 38 / 70
Luke Lamperti Men Cat 3/4 63 / 70
Gianni Lamperti Men Cat 3/4 64 / 70
Isaiah Chass Men Cat 5 2 / 11
Isaiah Chass Men Junior 13-14 1 / 5
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 2 / 5
Isabella Brunner Women Junior 9-12 1 / 3
Ryan Clarke Men Junior 17-18 1 / 4
Emily Abraham Women Junior 17-18 1 / 1
Steve Dunlap Time Trial (Jun 8 2014)
Isabella Brunner Women Junior 11-12 (10 Kilometers) 1 / 3
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 (10 Kilometers) 1 / 5
Isaiah Chass Men Junior 13-14 (10 Kilometers) 3 / 5
Luke Lamperti Men Junior 11-12 (10 Kilometers) 1 / 8
Miles Daly Men cat 4/5 junior 15-18 (20 Kilometers) 1 / 9
Emily Abraham Women Junior 17-18 (20 Kilometers) 2 / 2
Ryan Clarke Men cat 1/2/3 junior 15-18 (20 Kilometers) 2 / 7
Ben Cook Men cat 1/2/3 junior 15-18 (20 Kilometers) 6 / 7
Pescadero Coastal Classic Road Race (Jun 7 2014)
Ethan Frankel Men Cat 4 54 / 63
Ben Cook Men Cat 3 51 / 51
International Christian Cycling Dash for Cash (May 31 2014)
Jonathan Gunning Men - Cat 4 27 / 32
Memorial Day Criterium (May 26 2014)
Miles Daly Men Open Junior 15-16 2 / 19
Isabella Brunner Women Cat 1/2/3/4 Junior 10-12 1 / 2
Isabella Brunner Women Cat 1/2/3/4 Junior 13-14 2 / 5
William Stark Men Open Junior 13-14 7 / 10
Emily Abraham Women Cat 4 4 / 16
Mt. Hamilton Classic Road Race p/b Summit Bicycles (May 25 2014)
Ben Cook Men Cat 3 11 / 52
Ryan Clarke Men Cat 3 50 / 52
Mt. Hamilton Classic Road Race (May 25 2014)
Ben Cook Men - Cat 3 11 / 52
Ryan Clarke Men - Cat 3 46 / 52
Folsom Classic Criterium (May 24 2014)
Isabella Brunner Women Girls 9 12 Criterium 1 / 2
Emily Abraham Women 4 Criterium 7 / 12
Miles Daly Men Boys 13 18 Criterium 5 / 24
Isabella Brunner Women Girls 13 18 Criterium 2 / 5
Miles Daly Men Elite 4 Criterium 70 / 81
Ethan Frankel Men Elite 4 Criterium 76 / 81
Emmet Pfau Men Elite 4 Criterium 79 / 81
Berkeley Hills Road Race (May 10 2014)
Jonathan Gunning Men Cat 4 30 / 68
Ethan Frankel Men Cat 4 48 / 68
Emmet Pfau Men Cat 4 58 / 68
Ben Cook Men Cat 3 25 / 64
Ryan Clarke Men Cat 3 47 / 64
Emily Abraham Women Cat 4 7 / 22
Golden State Race Series - Circuit Race (May 4 2014)
Emily Abraham Women Cat 4 2 / 14
Mikes Bikes 41st Cats Hill Classic (May 3 2014)
Weston Drechsel Men Cat 5 14 / 18
Ben Cook Men Cat 3 44 / 49
Ethan Frankel Men Cat 4 34 / 44
Isabella Brunner Women Junior 15-16 4 / 4
Ethan Frankel Men Junior 15-16 5 / 17
Weston Drechsel Men Junior 15-16 6 / 17
Ben Cook Men Junior 15-16 17 / 17
Golden State Race Series (May 3 2014)
Miles Daly Men Open Junior 13-18 2 / 9
Wente Vineyards Classic Road Race (Apr 27 2014)
Jonathan Gunning Men Junior 17-18 2 / 2
Ben Cook Men Cat 3 11 / 29
Ben Cook Men Junior 15-16 2 / 4
El Dorado Hills Town Center Crit (Apr 27 2014)
Miles Daly Men Junior 15-16 3 / 9
Isabella Brunner Women Junior 10-12 1 / 1
Wente Vineyards Classic Road Race and Criterium (Apr 26 2014)
Miles Daly Men Junior 15-16 4 / 15
Jonathan Gunning Men Cat 4 25 / 59
Ryan Clarke Men Cat 3 38 / 49
Copperopolis Road Race (Apr 19 2014)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 4 / 16
Ben Cook Men Junior 15-16 1 / 19
Ethan Frankel Men Junior 15-16 14 / 19
Emily Abraham Women Junior 15-18 4 / 4
Red Kite Omnium #3 - Red Kite Criterium (Apr 13 2014)
Miles Daly Men Cat 4 25 / 40
Sea Otter Classic - Road (Apr 12 2014)
Ben Cook Men Junior 15-16 20 / 80
Ryan Clarke Men Junior 15-16 68 / 80
Sea Otter Classic - Circuit (Apr 11 2014)
Ryan Clarke - OPEN - Junior - 17-18 28 / 58
Brad Butterfield - OPEN - Junior - 17-18 44 / 58
Ben Cook - OPEN - Junior - 15-16 14 / 33
Luke Lamperti - OPEN - Junior - 15-16 16 / 33
Gianni Lamperti - OPEN - Junior - 15-16 25 / 33
Emily Abraham Women - Cat 4 25 / 25
Laura Charameda Women - Cat 1/2/3/4/5 - Masters - 35+ 1 / 10
San Dimas Stage Race - Stage 3 (Mar 30 2014)
Ryan Clarke Men Open Junior 17-18 6 / 32
Ben Cook Men Open Junior 15-16 8 / 19
San Dimas Stage Race - GC (Mar 30 2014)
Ryan Clarke Men OPEN Junior 17-18 14 / 32
Ben Cook Men OPEN Junior 15-16 9 / 19
San Dimas Stage Race - Stage 2 (Mar 29 2014)
Ryan Clarke Men Open Junior 17-18 25 / 46
Jonathan Gunning Men Open Junior 17-18 34 / 46
Ben Cook Men Open Junior 15-16 9 / 29
Turlock Lake Road Race (Mar 29 2014)
Tomas Mitre Men Cat 5 27 / 29
Emily Abraham Women Cat 4 5 / 20
San Dimas Stage Race - Stage 1 (Mar 28 2014)
Ryan Clarke Men Open Junior 17-18 10 / 46
Jonathan Gunning Men Open Junior 17-18 26 / 46
Ben Cook Men Open Junior 15-16 10 / 29
UC Berkeley Criterium (Mar 16 2014)
Tomas Mitre Men Cat 4/5 Open 16 / 43
Bariani Road Race (Mar 16 2014)
Brad Butterfield Men Cat 4 Junior 15-18 2 / 25
Gianni Lamperti Men Cat 4 Junior 15-18 7 / 25
Luke Lamperti Men Cat 4 Junior 15-18 8 / 25
Emmet Pfau Men Cat 4 Junior 15-18 19 / 25
Jonathan Gunning Men Cat 4 Junior 15-18 22 / 25
Miles Daly Men Cat 4 Junior 15-18 23 / 25
Ben Cook Men Cat 3 4 / 50
Emily Abraham Women Cat 4 5 / 56
Land Park Criterium (Mar 15 2014)
Isabella Brunner Women Junior 11-12 1 / 3
Tomas Mitre Men Cat 5 37 / 54
Emmet Pfau Men Cat 5 46 / 54
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 1 / 14
Luke Lamperti Men Junior 13-14 2 / 14
Isaiah Chass Men Junior 13-14 3 / 14
Esteban Ramirez Men Junior 13-14 10 / 14
Ryan Clarke Men Cat 3 5 / 42
Emily Abraham Women Cat 4 5 / 22
Madera County Stage Race - RR (Mar 9 2014)
Tomas Mitre Men Cat 5 7 / 7
Ryan Clarke Men Cat 3 65 / 71
Emily Abraham Women Cat 4 14 / 27
Madera County Stage Race - TT (Mar 8 2014)
Tomas Mitre Men Cat 5 3 / 7
Ryan Clarke Men Cat 3 15 / 71
Emily Abraham Women Cat 4 20 / 25
Madera County Stage Race - Crit (Mar 8 2014)
Tomas Mitre Men Cat 5 3 / 7
Ryan Clarke Men Cat 3 11 / 70
Emily Abraham Women Cat 4 3 / 27
Valley of the Sun Stage Race - GC (Feb 23 2014)
Ben Cook Men Junior 15-16 9 / 35
Isabella Brunner Women Junior 9-12 3 / 5
Ryan Clarke Men Junior 17-18 29 / 63
Laura Charameda Women Master 35+ 2 / 6
Emily Abraham Women Cat 4 15 / 23
Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 23 2014)
Ben Cook Men Junior 15-16 21 / 35
Isabella Brunner Women Junior 9-12 2 / 5
Ryan Clarke Men Junior 17-18 30 / 63
Laura Charameda Women Master 35+ 1 / 6
Emily Abraham Women Cat 4 18 / 23
Original Merced Criterium (Feb 23 2014)
Jonathan Gunning Men Cat 4 16 / 26
Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 22 2014)
Ben Cook Men Junior 15-16 18 / 39
Ryan Clarke Men Junior 17-18 41 / 66
Laura Charameda Women Master 35+ 2 / 7
Emily Abraham Women Cat 4 10 / 23
Snelling Road Race (Feb 22 2014)
Isaiah Chass Men Junior 13-14 1 / 13
Luke Lamperti Men Junior 13-14 3 / 13
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 5 / 13
Elliot Frankel Men Junior 13-14 11 / 13
Jonathan Gunning Men Cat 4/5 Junior 15-18 3 / 21
Ethan Frankel Men Cat 4/5 Junior 15-18 10 / 21
Miles Daly Men Cat 4/5 Junior 15-18 15 / 21
Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 21 2014)
Ben Cook Men Junior 15-16 9 / 39
Isabella Brunner Women Junior 9-12 3 / 5
Ryan Clarke Men Junior 17-18 13 / 67
Laura Charameda Women Master 35+ 2 / 8
Emily Abraham Women Cat 4 18 / 24
Pine Flat Road Race (Feb 16 2014)
Brad Butterfield Men Cat 5 22 / 26
Cherry Pie Criterium (Feb 9 2014)
Emmet Pfau Men Cat 5 Open 19-34 19 / 20
Ben Cook Men Cat 4/5 Juniors 13-18 1 / 47
Miles Daly Men Cat 4/5 Juniors 13-18 7 / 47
Jonathan Gunning Men Cat 4/5 Juniors 13-18 12 / 47
Tomas Mitre Men Cat 4/5 Juniors 13-18 21 / 47
Cassidy Mountjoy Men Cat 4/5 Juniors 13-18 26 / 47
Emmet Pfau Men Cat 4/5 Juniors 13-18 37 / 47
Gianni Lamperti Men Cat 4/5 Juniors 13-18 39 / 47
Ethan Frankel Men Cat 4/5 Juniors 13-18 42 / 47
Gianni Lamperti Men Cat 4/5 Juniors 13-18 47 / 47
Jonathan Gunning Men Cat 4 Open 19-34 22 / 47
Ethan Frankel Men Cat 4 Open 19-34 42 / 47
Ben Cook Men Cat 4 Open 19-34 44 / 47
Miles Daly Men Cat 4 Open 19-34 46 / 47
Luke Lamperti Mixed Cat 4/5 Juniors 9-12 1 / 16
Isabella Brunner Mixed Cat 4/5 Juniors 9-12 5 / 16
Elliot Frankel Mixed Cat 4/5 Juniors 9-12 9 / 16
Ryan Clarke Men Cat 3 Open 19-34 12 / 24
Ryan Clarke Men Cat 1/2/3 Juniors 15-18 7 / 8
Emily Abraham Women Cat 4 Masters 19-34 6 / 24
Cal Aggie Criterium (Jan 25 2014)
Isabella Brunner Mixed Open JR 9-12 3 / 10
Emily Abraham Women Cat 4 11 / 18
Jonathan Gunning Mixed Open JR 13-18 7 / 36
Miles Daly Mixed Open JR 13-18 8 / 36
Ethan Frankel Mixed Open JR 13-18 18 / 36
Weston Drechsel Mixed Open JR 13-18 21 / 36
Cal Aggie Criterium (Jan 25 2014)
Isabella Brunner Mixed Open JR 9-12 5 / 20
Isabella Brunner Mixed Open JR 9-12 6 / 20
Emily Abraham Women Cat 4 21 / 36
Emily Abraham Women Cat 4 22 / 36
Jonathan Gunning Mixed Open JR 13-18 13 / 72
Jonathan Gunning Mixed Open JR 13-18 14 / 72
Miles Daly Mixed Open JR 13-18 15 / 72
Miles Daly Mixed Open JR 13-18 16 / 72
Ethan Frankel Mixed Open JR 13-18 35 / 72
Ethan Frankel Mixed Open JR 13-18 36 / 72
Weston Drechsel Mixed Open JR 13-18 41 / 72
Weston Drechsel Mixed Open JR 13-18 42 / 72
Early Bird Road Race (Jan 18 2014)
Weston Drechsel Men Cat 5 19 / 25
Ethan Frankel Men Cat 4 17 / 18
San Bruno Mountain Hill Climb (Jan 1 2014)
Brad Butterfield Men Juniors 15-18 Junior 2 / 5
51st Mt. Tamalpais Hill Climb presented by Joseph (Sep 14 2013)
Eli Kranefuss Men Junior 10-16 1 / 8
Brad Butterfield Men Junior 10-16 4 / 8
Ben Cook Men Cat 4 2 / 28
Giro Di San Francisco (Sep 2 2013)
Ryan Clarke Men Cat 3 36 / 70
Emily Abraham Women Cat 4 12 / 19
Winters Road Race (Aug 24 2013)
Alec Seivert Men Cat 4 6 / 51
Ben Cook Men Cat 4 14 / 51
2 Wheel Early Bird Womens & Mens Criterium (Aug 18 2013)
Luke Lamperti Men Junior Junior Men 10-12 1 / 4
Gianni Lamperti Men Junior Junior Men 10-12 2 / 4
Ben Cook Men Junior Junior Men 15-16 1 / 5
Brad Butterfield Men Junior Junior Men 15-16 4 / 5
Ryan Clarke Men Junior Junior Men 17-18 1 / 1
Isabella Brunner Women Junior Junior Women 10-12 1 / 1
Isaiah Chass Men Junior Junior Men 13-14 2 / 3
Ben Cook Men CAT 4 Men 15 / 30
Luke Lamperti Men CAT 4 Men 19 / 30
Gianni Lamperti Men CAT 4 Men 21 / 30
Isaiah Chass Men CAT 4 Men 26 / 30
Emily Abraham Women CAT4 Women 7 / 12
Isabella Brunner Women CAT4 Women 11 / 12
Red Kite Criterium Series #5 (Aug 17 2013)
Emmet Pfau Men Cat 5 Race B 26 / 29
Emmet Pfau Men Cat 5 Race A 31 / 34
Suisun Harbor Criterium (Aug 11 2013)
Karan Desai Men Cat 4/5 25 / 42
Dunnigan Hills Road Race (Aug 10 2013)
Miles Daly Men Junior 15-16 10 / 15
Emmet Pfau Men Junior 15-16 15 / 15
Emily Abraham Women Junior 15-16 2 / 2
Ben Cook Men Junior 13-14 2 / 16
Isaiah Chass Men Junior 13-14 4 / 16
Ryan Clarke Men Junior 17-18 2 / 6
Alec Seivert Men Junior 17-18 3 / 6
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 4 / 6
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 1 / 4
Luke Lamperti Men Junior 10-12 2 / 4
Patterson Pass Road Race (Aug 4 2013)
Alec Seivert Men Cat 4 11 / 45
Berkeley Bicycle Club Criterium (Jul 21 2013)
Karan Desai Men Cat 4 46 / 47
Foothill College Circuit Race - The Learning Curve (Jul 14 2013)
Emily Abraham Women Junior 15-18 3 / 4
Isabella Brunner Women Junior 10-12 1 / 2
ColaVita NorCal Grand Prix (Jul 14 2013)
Miles Daly Men Cat 4 15 / 24
Amateur Road Nationals Day 4 (Jul 6 2013)
Luke Lamperti Men Junior 10--12 1 / 38
Gianni Lamperti Men Junior 10--12 3 / 38
Isabella Brunner Women Junior 10--12 8 / 18
Ben Cook Men Junior 13--14 27 / 67
Amateur Road Nationals Day 3 (Jul 5 2013)
Stanley Goto Men Cat 1/2/3 Junior 17--18 84 / 148
Ryan Clarke Men Cat 1/2/3 Junior 17--18 93 / 148
Kenneth Gonzales Men Cat 1/2/3 Junior 17--18 133 / 148
Amateur Road Nationals Day 2 (Jul 4 2013)
Emily Abraham Women Junior 15--16 26 / 32
Kenneth Gonzales Men Junior 17--18 93 / 116
Isabella Brunner Women Junior 10--12 9 / 17
Luke Lamperti Men Junior 10--12 1 / 36
Gianni Lamperti Men Junior 10--12 4 / 36
Ben Cook Men Junior 13--14 11 / 57
53rd Annual Nevada City Bicycle Classic (Jun 16 2013)
Alec Seivert Men Masters Cat 1-2-3 35+ 13 / 21
Clean Air Criterium (Jun 9 2013)
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 Criterium 1 / 8
Luke Lamperti Men Junior 10-12 Criterium 2 / 8
Emily Abraham Women Girls 15-16 Criterium 3 / 4
Isabella Brunner Women Girls 10-12 Criterium 1 / 2
Ben Cook Men Junior 13-14 Criterium 1 / 9
Ryan Clarke Men Junior 17-18 Criterium 6 / 15
Griffin Wigert Men Junior 17-18 Criterium 8 / 15
Stanley Goto Men Junior 17-18 Criterium 9 / 15
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 Criterium 10 / 15
Pescadero Coastal Classic Road Race (Jun 2 2013)
Stanley Goto Men Cat 3 40 / 57
Kenneth Gonzales Men Cat 3 49 / 57
Ben Cook Men Cat 4 11 / 63
Ethan Frankel Men Cat 4 58 / 63
International Christian Cycling Dash for Cash (Jun 1 2013)
Karan Desai Men Cat 4 28 / 44
Steve Dunlap Time Trial (Jun 1 2013)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 7 / 9
Emily Abraham Women Junior 15-16 3 / 4
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 2 / 11
Luke Lamperti Men Junior 10-12 3 / 11
Eli Kranefuss Men Junior 15-16 13 / 25
Miles Daly Men Junior 15-16 14 / 25
Ethan Frankel Men Junior 15-16 18 / 25
Ben Cook Men Junior 13-14 1 / 8
Isabella Brunner Women Junior 10-12 2 / 3
Memorial Day Criterium (May 27 2013)
Ben Cook Men Junior 17-18 3 / 11
Isabella Brunner Women Junior 10-12 1 / 3
Elliot Frankel Men Junior 10-12 4 / 9
Ethan Frankel Men Junior 15-16 10 / 18
Isabella Brunner Women Junior 13-14 2 / 6
Emily Abraham Women Junior 15-16 4 / 5
Ben Cook Men Junior 13-14 2 / 6
Mt Hamilton Classic (May 26 2013)
Emily Abraham Mixed Cat 4/5 17 / 21
Ben Cook Men Cat 4 12 / 31
The Folsom Classic Criterium (May 25 2013)
Isabella Brunner Cat1/2/3/4/5 Junior 10-12 3 / 17
Colton Swinth Cat1/2/3/4/5 Junior 10-12 7 / 17
Golden State Race Series (May 5 2013)
Isabella Brunner Women Junior Girls 10-12 Junior 10-12 1 / 1
Golden State Race Series - Crit (May 4 2013)
Isabella Brunner Women Junior Girls 10-12 Junior 10-12 1 / 1
Mike's Bikes 40th Cat';s Hill Classic (May 4 2013)
Ben Cook Men Junior 15-16 5 / 20
Ethan Frankel Men Junior 15-16 13 / 20
Emmet Pfau Men Junior 15-16 17 / 20
Ryan Clarke Men Junior 17-18 6 / 22
Griffin Wigert Men Junior 17-18 8 / 22
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 15 / 22
Kenneth Gonzales Men Cat 3 4 / 50
Ryan Clarke Men Cat 3 47 / 50
El Dorado Hills Town Center Crit (Apr 28 2013)
Emily Abraham Women Junior 15-16 1 / 1
Ben Cook Men Junior 15-16 4 / 14
Ben Cook Men Cat 5 6 / 35
Karan Desai Men Cat 5 35 / 35
Isabella Brunner Women Junior 10-12 1 / 2
Wente Vineyards Classic Road Race (Apr 27 2013)
Emily Abraham Women Junior 15-18 1 / 4
Ben Cook Men Junior 15-16 1 / 9
Miles Daly Men Junior 15-16 3 / 9
Emmet Pfau Men Junior 15-16 7 / 9
Ryan Clarke Men Cat 3 37 / 55
2013 Sea Otter Classic - Road Race (Apr 20 2013)
Eli Kranefuss Men Junior 15-16 29 / 44
Ethan Frankel Men Junior 15-16 36 / 44
Miles Daly Men Junior 15-16 44 / 44
Stanley Goto Men Junior 17-18 27 / 60
Ryan Clarke Men Junior 17-18 30 / 60
2013 Sea Otter Classic - Circuit Race (Apr 19 2013)
Laura Charameda Women MASTERS 35+ 4 / 12
Eli Kranefuss Men OPEN Junior 15-16 32 / 36
Emily Abraham Women JUNIOR 15-18 13 / 14
Ryan Clarke Men OPEN JUNIOR 17-18 20 / 46
Copperopolis Road Race (Mar 30 2013)
Ben Cook Men Junior 13-14 7 / 7
Emily Abraham Women Junior 15-16 2 / 3
Isabella Brunner Women Junior 10-12 1 / 2
Ben Cook Men Junior 15-16 5 / 15
Miles Daly Men Junior 15-16 7 / 15
Ethan Frankel Men Junior 15-16 10 / 15
Griffin Wigert Men Cat 4 21 / 38
Stanley Goto Men Cat 3 23 / 54
San Dimas Stage Race - GC (Mar 24 2013)
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 15 / 40
Ryan Clarke Men Junior 17-18 22 / 40
Stanley Goto Men Junior 17-18 31 / 40
San Dimas Stage Race - Crot (Mar 24 2013)
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 13 / 40
Stanley Goto Men Junior 17-18 22 / 40
Ryan Clarke Men Junior 17-18 27 / 40
San Dimas Stage Race - RR (Mar 23 2013)
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 6 / 44
Ryan Clarke Men Junior 17-18 30 / 44
Stanley Goto Men Junior 17-18 32 / 44
San Dimas Stage Race - TT (Mar 22 2013)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 22 / 56
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 27 / 56
Stanley Goto Men Junior 17-18 31 / 56
Land Park Criterium (Mar 16 2013)
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 2 / 6
Stanley Goto Men Junior 17-18 3 / 6
Ryan Clarke Men Junior 17-18 5 / 6
Emily Abraham Women Junior 15-16 2 / 3
Isabella Brunner Women Junior 10-12 2 / 2
Laura Charameda Women Cat 1/2/3 8 / 33
Luke Lamperti Men Junior 10-12 1 / 9
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 3 / 9
Miles Daly Men Junior 15-16 5 / 13
Emmet Pfau Men Junior 15-16 11 / 13
Emily Abraham Women Cat 4 12 / 33
Ben Cook Men Junior 13-14 1 / 10
Isaiah Chass Men Junior 13-14 4 / 10
Ben Cook Men Cat 5 11 / 50
Karan Desai Men Cat 5 28 / 50
Kenneth Gonzales Men Cat 3 2 / 55
Stanley Goto Men Cat 3 22 / 55
Ryan Clarke Men Cat 3 29 / 55
Madera County Stage Race (Mar 10 2013)
Emily Abraham Women Cat 4 14 / 20
Ryan Clarke Men Cat 4 3 / 18
Kenneth Gonzales Men Cat 3 34 / 48
Madera County Stage Race - RR (Mar 10 2013)
Emily Abraham Women Cat 4 14 / 18
Ryan Clarke Men Cat 4 2 / 17
Red Kite Criterium Series #1 (Mar 10 2013)
Karan Desai Men Cat 5 25 / 45
Madera County Stage Race - TT (Mar 9 2013)
Emily Abraham Women Cat 4 18 / 19
Ryan Clarke Men Cat 4 5 / 18
Kenneth Gonzales Men Cat 3 16 / 48
Madera County Stage Race - Crit (Mar 9 2013)
Emily Abraham Women Cat 4 16 / 20
Ryan Clarke Men Cat 4 3 / 18
Kenneth Gonzales Men Cat 3 2 / 48
Original Merced Criterium (Feb 24 2013)
Emily Abraham Women Cat 4 4 / 6
Snelling Road Race (Feb 23 2013)
Emily Abraham Women Junior 15-16 2 / 3
Miles Daly Men Junior 15-16 6 / 15
Ethan Frankel Men Junior 15-16 10 / 15
Luke Lamperti Men Junior 10-12 1 / 4
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 3 / 4
Ryan Clarke Men Cat 4 22 / 93
Stanley Goto Men Cat 4 30 / 93
Kenneth Gonzales Men Cat 3 78 / 91
Valley of the Sun Stage Race GC (Feb 17 2013)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 11 / 39
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 23 / 39
Valley of the Sun Stage Race - Crit (Feb 17 2013)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 10 / 39
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 18 / 39
Valley of the Sun Stage Race - RR (Feb 16 2013)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 12 / 41
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 28 / 41
Valley of the Sun Stage Race - TT (Feb 15 2013)
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 12 / 49
Ryan Clarke Men Junior 17-18 16 / 49
Cherry Pie Criterium (Feb 10 2013)
Ryan Clarke Men Junior 17-18 4 / 27
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 6 / 27
Griffin Wigert Men Junior 17-18 11 / 27
Stanley Goto Men Junior 17-18 14 / 27
Karan Desai Men Junior 17-18 26 / 27
Emily Abraham Women Junior 15-18 3 / 7
Luke Lamperti Men Junior 10-12 1 / 10
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 3 / 10
Elliot Frankel Men Junior 10-12 8 / 10
Miles Daly Men Junior 15-16 10 / 25
Eli Kranefuss Men Junior 15-16 12 / 25
Ethan Frankel Men Junior 15-16 18 / 25
Ben Cook Men Junior 13-14 3 / 19
Nils Waterfield Men Junior 13-14 5 / 19
Luke Lamperti Men Junior 13-14 7 / 19
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 9 / 19
Isaiah Chass Men Junior 13-14 10 / 19
Ryan Clarke Men Cat 4 20 / 67
Griffin Wigert Men Cat 4 24 / 67
Stanley Goto Men Cat 4 25 / 67
Ben Cook Men Cat 5 19 / 50
Karan Desai Men Cat 5 24 / 50
Kenneth Gonzales Men Cat 3 56 / 66
Isabella Brunner Women Junior 10-14 2 / 4
Knights Ferry Road Race (Feb 2 2013)
Ryan Clarke Men Cat 4 15 / 25
Giro Di San Francisco (Sep 3 2012)
Tommy Lucas Men Cat 3 55 / 69
Stanley Goto Men Cat 4/5 10 / 75
Ryan Clarke Men Cat 4/5 34 / 75
Elizabeth Caldwell Women Cat 3 23 / 32
Petaluma Criterium (Sep 1 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 3 8 / 10
Vacaville Gran Prix (Aug 26 2012)
Remy Cantoadams Men Cat 3 45 / 51
Winters Road Race (Aug 25 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 5 / 22
Ryan Clarke Men Cat 4 4 / 50
Stanley Goto Men Cat 4 33 / 50
Tyler Williams Men Pro/Cat 1/2 4 / 71
Ian Moore Men Pro/Cat 1/2 17 / 71
2 Wheel Cycling and Early Bird Criterium (Aug 19 2012)
Luke Lamperti Men Junior 10-12 1 / 5
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 2 / 5
Isaiah Chass Men Junior 10-12 3 / 5
Tommy Lucas Men Elite 3 1 / 26
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 3 / 13
Petaluma Wine Country Criterium (Aug 18 2012)
Stanley Goto Men Cat 4 open 6 / 9
Stanley Goto Men Cat 4/5 7 / 13
San Ardo Road Race (Aug 18 2012)
Ian Moore Men Junior 17-18 1 / 20
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 4 / 20
Isaiah Chass Men Junior 10-12 2 / 6
Calvin Hersey Men Junior 13-14 6 / 15
Ben Cook Men Junior 13-14 7 / 15
Miles Daly Men Junior 13-14 12 / 15
Zachariah Mcclendon Men Junior 13-14 15 / 15
Dunnigan Hills Road Race (Aug 11 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 8 / 25
Ryan Clarke Men Junior 15-16 2 / 8
Brentwood Grand Prix (Aug 5 2012)
Thomas Lucas Men Cat 3 7 / 64
Patterson Pass Road Race (Aug 5 2012)
Stanley Goto Men Cat 4 22 / 35
Fast & Furious Festival Criterium (Aug 5 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 2 / 22
Petaluma Cypress Criterium (Aug 4 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 1 / 8
Berkeley Bicycle Club Criterium (Jul 29 2012)
Zachariah Mcclendon Junior 15-16 12 / 15
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 3 / 17
The CyclePros Calavares Road Time Trial (Jul 28 2012)
Zachariah Mcclendon Men Cat 5 8 / 9
Menlo Park Grand Prix (Jul 22 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 5 / 16
Mt Diablo Hill Climb Time Trial (Jul 21 2012)
Ryan Clarke Men Junior 15-16 2 / 3
ColaVita NorCal Grand Prix (Jul 15 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 Open 2 / 29
Remy Cantoadams Cat 3 Open 25 / 34
Watsonville Criterium (Jul 14 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 1/2/3/4 13 / 18
Davis Bike Club Race Team July 4th (Jul 4 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 10 / 22
Tommy Lucas Men Junior 15-16 2 / 22
Tommy Lucas Men Cat 3 9 / 68
Remy Cantoadams Men Cat 3 31 / 68
Tommy Lucas Men Cat 3 54 / 68
Zachariah Mcclendon Men Junior 13-14 7 / 17
Ethan Frankel Men Junior 13-14 10 / 17
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 5 / 16
Elizabeth Caldwell Women Junior 17-18 3 / 6
Foothill College Circuit Race: The Learning Curve (Jul 1 2012)
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 2 / 4
Remy Cantoadams Men Cat 3 Open 12 / 51
Leesville Gap Road Race (Jun 30 2012)
Stanley Goto Men Cat 4 6 / 26
Ryan Clarke Men Cat 4 9 / 26
Road Nationals Day 5 (Jun 24 2012)
Tyler Williams Men Junior 17-18 10 / 150
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 39 / 150
Ian Moore Men Junior 17-18 83 / 150
Josef Nygaard Men Junior 17-18 140 / 150
Santa Rosa Apple Pie Criterium (Jun 23 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 Open 7 / 10
Zachariah Mcclendon Men Cat 5 Open 13 / 17
Remy Cantoadams Men Elite 3 Open 10 / 29
Road Nationals Day 4 (Jun 23 2012)
Tommy Lucas Men Junior 15-16 32 / 72
Pescadero Coastal Classic (Jun 23 2012)
Stanley Goto Men Cat 4 15 / 73
Ryan Clarke Men Cat 4 44 / 73
Road Nationals Day 3 (Jun 22 2012)
Tyler Williams Men Junior 17-18 10 / 142
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 27 / 142
Ian Moore Men Junior 17-18 56 / 142
Josef Nygaard Men Junior 17-18 103 / 142
Tommy Lucas Men Junior 15-16 7 / 83
Road Nationals Day 2 (Jun 21 2012)
Tyler Williams Men Junior 17-18 17 / 102
Ian Moore Men Junior 17-18 25 / 102
Central Coast Circuit Races #3 (Jun 3 2012)
Josef Nygaard Men Cat 3/4 37 / 40
Matthew Garcia Men Cat 5 31 / 30
Josef Nygaard Men Cat 1/2/3 27 / 36
Memorial Day Criterium (May 28 2012)
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 6 / 13
Tommy Lucas Men Junior 15-16 1 / 13
Ethan Frankel Men Junior 13-14 6 / 13
Zachariah Mcclendon Men Junior 13-14 11 / 13
Mt Hamilton Classic (May 27 2012)
Ian Moore Men Cat 1/2/3 25 / 38
Tommy Lucas Men Cat 3 42 / 62
Team Bicycles Plus Classic May Crit (May 26 2012)
Karan Desai Men Junior 18-Oct 16 / 16
County Center Criterium 2 (May 19 2012)
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 1 / 1
Josef Nygaard Men Cat 3 8 / 23
Remy Cantoadams Men Cat 3 12 / 23
Team Swift NCNCA Jr. State Criterium Championship (May 12 2012)
Elizabeth Caldwell Women open Junior 17-18 4 / 7
Kenneth Gonzales Men open Junior 17-18 4 / 24
Remy Cantoadams Men open Junior 17-18 7 / 24
Josef Nygaard Men open Junior 17-18 21 / 24
Isabella Brunner Women open Junior 10-12 4 / 4
Tommy Lucas Men open Junior 15-16 2 / 14
Griffin Wigert Men open Junior 15-16 11 / 14
Stanley Goto Men open Junior 15-16 12 / 14
Kenneth Gonzales Men Cat 3-4 25 / 56
Griffin Wigert Men Cat 3-4 28 / 56
Ben Cook Men open Junior 13-14 5 / 16
Ethan Frankel Men open Junior 13-14 9 / 16
Miles Daly Men open Junior 13-14 11 / 16
Calvin Hersey Men open Junior 13-14 12 / 16
Isaac Vanaelstyn Men open Junior 13-14 15 / 16
Tommy Lucas Men Cat2/3 7 / 54
Remy Cantoadams Men Cat2/3 42 / 54
Isaiah Chass Men open Junior 10-12 4 / 9
Mike's Bikes Cat's Hill Classic (May 5 2012)
Emily Abraham Women Junior 15-16 2 / 2
Tommy Lucas Men Junior 15-16 12 / 17
Zachariah Mcclendon Men Junior 15-16 13 / 17
Kenneth Gonzales Men Cat 3 70 / 72
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 3 / 22
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 10 / 22
Tommy Lucas Men Junior 17-18 21 / 22
Panoche Valley Road Race (Apr 29 2012)
Tyler Williams Men Pro/Cat 1/2 9 / 16
Sea Otter Classic - Road Race #2 (Apr 21 2012)
Stanley Goto Men Junior 15-16 14 / 40
Tommy Lucas Men Junior 15-16 16 / 40
Tyler Williams Men Junior 17-18 2 / 55
Ian Moore Men Junior 17-18 9 / 55
Josef Nygaard Men Junior 17-18 37 / 55
2012 Sea Otter Classic - Circuit Race #1 (Apr 20 2012)
Tyler Williams Men Junior 17-18 2 / 39
Ian Moore Men Junior 17-18 4 / 39
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 15 / 39
Elizabeth Caldwell Women Junior 15-18 16 / 20
Laura Charameda Women Master 35+ 5 / 18
Sea Otter Classic - Crit (Apr 19 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 1 / 17
Chico Stage Race - TT (Apr 15 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 24 / 53
Chico Stage Race - Crit (Apr 15 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 41 / 51
Chico Stage Race - Road Race (Apr 14 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 41 / 58
Copperopolis Road Race (Apr 7 2012)
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 17 / 22
Tommy Lucas Men Junior 15-16 1 / 6
Stanley Goto Men Junior 15-16 3 / 6
Kenneth Gonzales Men Cat 3 46 / 64
Josef Nygaard Men Cat 3 50 / 64
Ryan Clarke Men Cat 4 10 / 53
Griffin Wigert Men Cat 4 23 / 53
Tyler Williams Men Cat 1/2 48 / 67
Zachariah Mcclendon Men Junior 13-14 6 / 11
Ethan Frankel Men Junior 13-14 9 / 11
Emily Abraham Women Junior 15-16 1 / 1
Topsport Stage Race - Crit (Apr 1 2012)
Tyler Williams Men Cat 1/2 25 / 48
Topsport Stage Race - Time Trial (Apr 1 2012)
Tyler Williams Men Pro/Cat 1/2 9 / 53
Madera County Stage Race - Road Race (Apr 1 2012)
Stanley Goto Men Cat 4 7 / 22
Topsport Stage Race - RR (Mar 31 2012)
Tyler Williams Men Pro/Cat 1/2 7 / 59
Land Park Criterium (Mar 17 2012)
Zachariah Mcclendon Men Junior 13-14 3 / 12
Ethan Frankel Men Junior 13-14 7 / 12
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 5 / 8
Central Coast Circuit Race #2 (Mar 11 2012)
Josef Nygaard Men Cat 3/4 27 / 45
Madera County Stage Race - Time Trial (Mar 10 2012)
Stanley Goto Men Cat 4 14 / 40
Ryan Clarke Men Cat 4 16 / 40
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 21 / 24
Madera County Stage Race - Crit (Mar 10 2012)
Ryan Clarke Men Cat 4 28 / 43
Stanley Goto Men Cat 4 32 / 43
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 12 / 24
Merco Cycling Classic - Road Race (Mar 4 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 4 / 57
Josef Nygaard Men Cat 3 20 / 57
Merco Cycling Classic - Criterium (Mar 3 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 4 / 57
Josef Nygaard Men Cat 3 20 / 57
Merco Cycling Classic - Time Trial (Mar 2 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 4 / 57
Josef Nygaard Men Cat 3 20 / 57
Merco Cycling Classic - Road Race (Mar 1 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 4 / 57
Josef Nygaard Men Cat 3 20 / 57
Snelling Road Race (Feb 25 2012)
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 1 / 7
Emily Abraham Women Junior 15-16 2 / 2
Tommy Lucas Men Junior 15-16 1 / 8
Stanley Goto Men Junior 15-16 2 / 8
Ryan Clarke Men Junior 15-16 3 / 8
Kenneth Gonzales Men Cat 3 7 / 100
Zachariah Mcclendon Men Junior 13-14 5 / 11
Ethan Frankel Men Junior 13-14 8 / 11
Calvin Hersey Men Junior 13-14 9 / 11
John Morehouse Men Cat 4 88 / 100
Pine Flat Road Race (Feb 19 2012)
Josef Nygaard Men Cat 3 18 / 51
County Center Criterium 1 (Feb 18 2012)
Remy Cantoadams Men Cat 2/3 26 / 45
Tommy Lucas Men Cat 2/3 31 / 45
Remy Cantoadams Men Cat 4 2 / 20
John Morehouse Men Cat 4 17 / 20
Cantua Creek Road Race (Feb 18 2012)
Josef Nygaard Men Cat 3 5 / 41
Valley of the Sun Stage Race - Criterium (Feb 12 2012)
Ian Moore Men Junior 17-18 6 / 24
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 11 / 24
Early Bird Criterium (Feb 12 2012)
Elizabeth Caldwell Women Cat 4 2 / 12
Remy Cantoadams Men Junior 10-18 1 / 21
Ryan Clarke Men Junior 10-18 5 / 21
Zachariah Mcclendon Men Junior 10-18 13 / 21
Remy Cantoadams Men Cat 4 5 / 34
Ryan Clarke Men Cat 5 15 / 38
Valley of the Sun Stage Race - Road Race (Feb 11 2012)
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 2 / 50
Ian Moore Men Junior 17-18 16 / 50
Josef Nygaard Men Junior 17-18 21 / 50
John Morehouse Men Junior 17-18 42 / 50
Valley of the Sun Stage Race - Time Trial (Feb 10 2012)
Ian Moore Men Junior 17-18 2 / 54
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 11 / 54
Josef Nygaard Men Junior 17-18 17 / 54
John Morehouse Men Junior 17-18 47 / 54
Cherry Pie Criterium (Feb 5 2012)
Kathryn Petersen Women Junior 10-12 4 / 4
Lucianno Lamperti Men Junior 10-12 1 / 8
Gianni Lamperti Men Junior 10-12 2 / 8
Isaiah Chass Men Junior 10-12 3 / 8
Anthony Selivanoff Men Junior 10-12 5 / 8
Isaac Van aelstyn Men Junior 10-12 6 / 8
Tommy Lucas Men Junior 15-16 4 / 26
Stanley Goto Men Junior 15-16 8 / 26
Ryan Clarke Men Junior 15-16 12 / 26
Griffin Wigert Men Junior 15-16 15 / 26
Kenneth Gonzales Men Cat 3 11 / 57
Josef Nygaard Men Cat 3 19 / 57
Remy Cantoadams Men Cat 4 23 / 75
Stanley Goto Men Cat 4 34 / 75
John Morehouse Men Cat 4 49 / 75
Griffin Wigert Men Cat 4 62 / 75
Ryan Clarke Men Cat 5 2 / 50
Karan Desai Men Cat 5 37 / 50
Alexander Selivanoff Men Junior 13-14 5 / 24
Lucianno Lamperti Men Junior 13-14 10 / 24
Gianni Lamperti Men Junior 13-14 12 / 24
Zachariah Mcclendon Men Junior 13-14 13 / 24
Ethan Frankel Men Junior 13-14 14 / 24
Calvin Hersey Men Junior 13-14 16 / 24
Emily Abraham Women Junior 15-16 2 / 2
Kenneth Gonzales Men Junior 17-18 2 / 24
Ian Moore Men Junior 17-18 5 / 24
Remy Cantoadams Men Junior 17-18 8 / 24
John Morehouse Men Junior 17-18 12 / 24
Josef Nygaard Men Junior 17-18 18 / 24
Samuel Mclaughlin Men Junior 17-18 19 / 24
Brendan Borrall Men Junior 17-18 22 / 24
Emmett Mountjoy Men Junior 17-18 23 / 24
Elizabeth Caldwell Women Junior 17-18 3 / 5
Mothballs Criterium (Jan 29 2012)
Ian Moore Men Cat 1/2/3 18 / 59
Ian Moore Men Jr 17-18 1 / 28
Cal Aggie Criterium (Jan 28 2012)
Zachariah Mcclendon Men Junior 1-18 7 / 18
UCSB Poor College Kids Road Race (Jan 28 2012)
Ian Moore Men Cat 3 1 / 45
Early Bird Road Race (Jan 21 2012)
Kenneth Gonzales Men Cat 3 2 / 24
Josef Nygaard Men Cat 3 23 / 24
San Bruno Mountain Hill Climb (Jan 1 2012)
Zachariah Mcclendon Men Junior 15-18 8 / 9
Turlock Lake Road Race (Apr 9 2011)
Christopher Flanagan Men Pro/1/2 Open 20 / 48
Snelling Road Race (Feb 26 2011)
Sam Bassetti Men Pro/1/2 2 / 87
Berkeley Hills Road Race (May 8 2010)
Kenneth Gonzales Men Junior 15-16 10 / 17
Frank Robinson Men Junior 17-18 7 / 9
Orosi Road Race (Mar 20 2010)
Massimo Palumbo Men 4 4 / 23
Busiest Racers
in last months
Ryan Clarke 76
Ben Cook 58
Emily Abraham 57
Kenneth Gonzales 48
Isabella Brunner 43
Ethan Frankel 30
Stanley Goto 30
Miles Daly 30
Gianni Lamperti 28
Luke Lamperti 25
Isaiah Chass 23
Remy Cantoadams 22
Josef Nygaard 20
Elizabeth Caldwell 20
Tommy Lucas 18
Jonathan Gunning 15
Tomas Mitre 15
Ian Moore 15
Zachariah Mcclendon 14
Emmet Pfau 12
Karan Desai 11
Tyler Williams 11
Griffin Wigert 10
Laura Charameda 8
Brad Butterfield 7
John Morehouse 6
Weston Drechsel 6
Eli Kranefuss 5
Elliot Frankel 5
Colton Swinth 5
Calvin Hersey 4
Alec Seivert 4
Esteban Ramirez 3
William Stark 2
Lucianno Lamperti 2
Massimo Palumbo 1
Christopher Flanagan 1
Frank Robinson 1
Sam Bassetti 1
Nils Waterfield 1
Isaac Van aelstyn 1
Brendan Borrall 1
Isaac Vanaelstyn 1
Matthew Garcia 1
Thomas Lucas 1
Cassidy Mountjoy 1
Emmett Mountjoy 1
Alexander Selivanoff 1
Kathryn Petersen 1
Samuel Mclaughlin 1
Anthony Selivanoff 1