Log In
Candy Stripe Classic • Mar 10 2019
Mostly Cloudy, 39 degrees, wind 13 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Austin Gomes Lindenwood University
2 Eli House Marian University
3 Lucas Kalbfell Lindenwood University Teammate Win: Austin Gomes
4 David Lombardo University of Wisconsin-Madison
5 Jack Niewold University of Minnesota-Twin Cities
6 Chase Wark University of Minnesota-Twin Cities
7 Justin Bird Lindenwood University Teammate Win: Austin Gomes
8 Nathaniel Schoonover Lindenwood University Teammate Win: Austin Gomes
9 Tyler Curtis Lindenwood University Teammate Win: Austin Gomes
10 Jacob Hansen Indiana University-Bloomington
11 Aaron Dunn US Naval Academy
12 John Pratt University of Notre Dame
13 Anthony Pratt University of Notre Dame
DNF Ean Pugh Marian University Teammate Top 5: Eli House
DNF Eamonn Schnell Oberlin College
DNF Frankie Gonzalez Ohio State University
DNF Spencer Miller Marian University Teammate Top 5: Eli House
DNF Michael Hemmerlin Marian University Teammate Top 5: Eli House
DNF Jonah Meadvancort Lindenwood University Teammate Win: Austin Gomes
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 9   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Griffin Tichenor Indiana University-Bloomington
2 Nathaniel Ganger Marian University
3 Caleb Langley Indiana University-Bloomington Teammate Win: Griffin Tichenor
4 Robert Oehler Indiana University-Bloomington Teammate Win: Griffin Tichenor
5 Ian Barrett Wright State University
6 Cayden Whitehill Lindenwood University
7 Nicholas Scaggs Wright State University Teammate Top 5: Ian Barrett
8 Jacob Keller University of Wisconsin-Madison
9 Adam Opolka University of Wisconsin-Platteville
10 Ethan Nelson Lindenwood University
11 Mark Zhao Purdue University
12 John Caffarelli University of Notre Dame
13 Joshua Richards Indiana University-Bloomington Teammate Win: Griffin Tichenor
14 Cole Mcdicken Marian University Teammate Top 5: Nathaniel Ganger
15 Talius Chickering Case Western Reserve University
16 Jeffrey Beaumont Indiana University-Bloomington Teammate Win: Griffin Tichenor
17 Christopher Santos Purdue University
DNF Jacob Richards Indiana University-Bloomington Teammate Win: Griffin Tichenor
DNF Junhe Hu Case Western Reserve University
DNF Eddie Krillenberger Indiana University-Bloomington Teammate Win: Griffin Tichenor
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 7   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Blake Mezo Indiana University-Bloomington
2 Fergus Arthur Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
3 Nathan Martin University of Michigan-Ann Arbor
4 Jonathan Jaggard Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
5 Yi Sun Purdue University
6 Daniel Cherenson Washington University in St Louis
7 Zac Ooi University of Chicago
8 Albert La valle Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
9 Logan Tisdale Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
10 Joe Schnapp Lindenwood University
11 David Gordon Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
12 Jack Dunsford Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
13 Thomas Molnar Purdue University Teammate Top 5: Yi Sun
14 Park Walter University of Wisconsin-Madison
15 Daniel Weiss University of Chicago
16 William Walker University of Michigan-Ann Arbor Teammate Top 5: Nathan Martin
17 Hans Ajieren Purdue University Teammate Top 5: Yi Sun
18 Christian Schoonover University of Missouri-Columbia
19 William White University of Michigan-Ann Arbor Teammate Top 5: Nathan Martin
DNF Calhan Norman Lindenwood University
DNF Brandon Wang University of Wisconsin-Madison
DNF Colten Renier Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
DNF Jacob Thompson Ohio State University
DNF Ryan Siu University of Illinois at Urbana-Ch
DNF Zachary Stevens Indiana University-Bloomington Teammate Win: Blake Mezo
Finishers: Cat 4: 19   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hunter Babcock University of Minnesota-Twin Cities
2 Leonard Antonelli Indiana University-Bloomington
3 Andrew Goodrum Indiana University-Bloomington
4 Philip Andrews Hillsdale College of Michigan
5 Nicholas Faletti Indiana University-Bloomington
6 Jack Warner Indiana University-Bloomington
7 Ryan Reed University of Cincinnati
8 Matt Mcgorrey Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
9 Patrick Mckay Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
10 Niels Zaunmueller University of Wisconsin-Madison
11 Devan Sandala Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
12 Dorian Levine Oberlin College
13 Unknown Rider 0
14 Nate Hopf-nelson Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
15 Daniel Kurzendoerfer Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
16 Andrew Warren Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
17 Austin Curtis Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
18 Ryan Sobczak University of Minnesota-Twin Cities Teammate Win: Hunter Babcock
19 Andrew Wallace
20 Nick Price Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
21 Clinton Williams University of Illinois at Urbana-Ch
22 Noah Reckers Ripon College
23 Paul Domanico University of Michigan-Ann Arbor
24 Jared Kovach Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
25 Parker Rauschuber Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
26 Jonathan Bauer Purdue University
27 Maxim Lunin University of Illinois at Urbana-Ch
28 Will Warmath Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
29 Austin Brown University of Cincinnati
30 Eric Mercker Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
31 Kedar Pascal satyanand Northwestern University
32 Andrew Brown Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
33 Kyle Howe Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
34 Branden Bailey Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
35 Jacob Luker Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
36 Zach Whiddon University of Louisville
37 Chasen Madsen Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
38 Andrew Johnston Northwestern University
39 Marc Forster algas Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
40 Adrian Hansen Purdue University
41 Elliott Holt Ripon College
42 Jayden Dover Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
43 Julius Woo Ohio State University
44 Sebastian Sigg Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
45 Miguel Torres garcia University of Illinois at Urbana-Ch
46 Jared Finnerty University of Minnesota-Twin Cities Teammate Win: Hunter Babcock
47 Tommy Goetz Purdue University
48 Michael Lee University of Notre Dame
49 Evan Hamlin University of Michigan-Ann Arbor
50 Unknown Rider
51 Sam Bradley Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
52 Andrew La valle Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
53 Patrick Hoeppner University of Wisconsin-Madison
54 Christian Frederickson University of Notre Dame
55 Owen Reich University of Wisconsin-Platteville
56 Robert Shellhamer University of Michigan-Ann Arbor
57 Yuxuan Han Ohio State University
58 Shayne Plourde Ohio State University
59 Charles Connon Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
60 Chasen Brutocao University of Notre Dame
61 Liam Smith Ohio State University
62 Yi-chung Chen University of Notre Dame
63 Lukas Hyde University of Michigan-Ann Arbor
64 Jonathan Park University of Illinois at Urbana-Ch
65 Terrence Deweese Purdue University
66 Nathan Cornwell University of Illinois at Urbana-Ch
67 Luke Butler University of Notre Dame
DNF Logan O'neill Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
DNF Joaquim Stevenson-rodriguez Oberlin College
DNF Jefferey Osarczuk Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
DNF Nate Weyand-geise University of Cincinnati
DNF Hank Duncan Indiana University-Bloomington Teammate Top 5: Leonard Antonelli
DNF Eric Gonzalez-montilla Ohio State University
DNF Arihant Kalidindi Case Western Reserve University
DNF Griffin Barron Unknown?
DNF Macklin O'neil University of Wisconsin-Madison
DNF Ben Pike University of Wisconsin-Madison
DNF Chasen Madsen
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 36   Cat ?: 40  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Annika Teschke Lindenwood University
2 Marta Morris Marian University
DNF Leigh Dukeman Lindenwood University Teammate Win: Annika Teschke
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Molnar Case Western Reserve University
2 Andrea S krushefski University of Michigan-Ann Arbor
3 Micah Mason Lindenwood University
DNF Annica Burmester University of Michigan-Ann Arbor
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Evelyn Peterson Indiana University-Bloomington
2 Hannah Landman University of Michigan-Ann Arbor
3 Marie Wirsing Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
4 Emma Noverr Hillsdale College of Michigan
5 Esther Herbers Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
6 Natalie Skwarcan Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
7 Liza Pekurovsky University of Minnesota-Twin Cities
8 Kylee Henderson Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
9 Olivia Reeve Washington University in St Louis
10 Amedee Martella Purdue University
11 Jacqueline Larouche University of Michigan-Ann Arbor Teammate Top 5: Hannah Landman
12 Hayley Kwasniewski Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
13 Abby Teed Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
14 Adrianna Yoder Case Western Reserve University
15 Kelly Garrison Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
16 Katie Couch Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
17 Jackie Rizzi Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
18 Yelyzaveta Basan Lindenwood University
19 Mary Vanco Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
20 Magdalena Glotzer University of Chicago
21 Milagros Ramirez University of Notre Dame
22 Reese Perretta Purdue University
23 Madeline Mckay Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
24 Aliana Ruxin Northwestern University
DNF Maddie Boleyn University of Wisconsin-Madison
DNF Erika Wilson Indiana University-Bloomington Teammate Win: Evelyn Peterson
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 13   Cat ?: 12