Log In
Golden State Race Series • May 4 2019
Clear, 71 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Cuevas Orange Pedal Cycling
2 Fernando Padilla CBRE Racing
3 Charlie Zamanian
4 James Grady TMB Development p/b Equator Coffees
5 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
6 Mckay Kinsey Team Swift
7 Dillon Chang SquadraSF p/b Terun
8 Nate Pearson
9 Alexander Lopez Rio Strada Racing
10 Peter Kelleher
11 Nick Archer Ascend Racing
12 Andrew Mathiesen Team Swift
13 Yuriy Platoshyn Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Top 5: Alexander Yermolovich
14 Chaz Halbert
15 Aaron Marchand Folsom Bike/Trek
16 Grover Rozek Reliable Racing p/b Folsom Bike
17 Jeremy Pond
18 Shane Mcguire??? SunPower Racing
19 Scott Kingston Folsom Bike/Trek
20 Stephen Lenz Chico Cycling Team
21 Matthew Solomon
22 Dante Lobue
23 Eric Chodoroff Dolce Vita Cycling p/b SL2
24 Ryan Toedebusch
25 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
26 Nicholas Jerabek Tieni Duro Junior Cycling Team
27 Jason Anderson Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
28 Peadar O'mochain Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
29 Sean Martin LOW//Factory Racing
30 Jason Allen
31 Adin Jose Team Swift
32 Will Kanz
33 Cole Williams
DNF Thomas Morris Off The Front
DNF Kimio Bazett
Finishers: Cat 3: 35  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Spano
2 Garret Smith
3 Nolan Wong Trafiq vs. Traffic
4 Marcus Cheek SquadraSF p/b Terun
5 Richard Bach
6 Ian Jonsson Michael David Winery Cycling Team
7 Lorenzo Feher Team City Racing
8 Ryan Chaney Don Chapin Monterey Bay Racing Team
9 Matthew Amara Team Swift
10 Blake Harper Dolce Vita Cycling p/b SL2
11 Alex Bobroff Team Roaring Mouse
12 Keith Knight
13 Rajiv Eluthesen Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Fabian Jacot
15 Christopher Bonilla Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
16 Artun Duransoy Tieni Duro Junior Cycling Team
17 Paul Levy Team City Racing
18 Kevin Kiser Chico Cycling Team
19 Trevor Dehart Chico Cycling Team
20 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
21 Aaron Gorman jr
22 Andrew Sterling Team City Racing
23 Myles Villahermosa
24 Francisco Vega
25 Ryer Porter
26 Mark Chrisco Chico Cycling Team
27 Nicholas Hamann
28 Peter Ambiel Alto Velo Racing Club
29 Drew Willner Quant Cycling
30 John Bovet Orange Pedal Cycling
31 Bryan Nguyen Dolce Vita Cycling p/b SL2
32 Gary Root
33 Thor Vue
34 Griffin Nemitz
35 Chris Hopkins
36 Dylan Fujimoto
37 Enrique Alameda jr Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
38 Christian Morinico
39 David Van everen SJBC
40 Rdarren Rojo Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
41 Adam Starr
42 Robert Blundell Davis Bike Club Race Team
43 Mihail Cucu Team City Racing
44 James Longway Chico Cycling Team
45 Lucas Dawson Rio Strada Racing
46 Charlie Hollman Rio Strada Racing
47 Eugene Brancoveanu
48 Riley Mullen
49 Eric Hardrath n/a
50 Richard Pittman
51 Travis Goodrich Victory Velo Racing
52 Jeff Farley Rio Strada Racing
53 Kyle Deidrick
54 Matt Hartman
DNF Nicholas Bradwell MotoDLVRD
DNF Michael Lafrenais SGW
DNF Sean Odom Sacramento Golden Wheelmen
DNF Trevor Mason
DNF Ray Abolt Chico Cycling Team
DNF Anton Knepprath Davis bike club race team
DNF Kenneth Oei
Finishers: Cat 4: 34   Cat 5: 23   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Beall Terun Elite
2 Matt Chatlaong Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
3 Sam Bassetti
4 Timmy Bauer SP2life Elite Cycling Team
5 Isaiah Oliver SP2life Elite Cycling Team
6 Cameron Hawk SP2life Elite Cycling Team
7 William Myers Marc Pro Cycling Team
8 Joshua Carling SP2life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Timmy Bauer
9 Sam Benedict Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Matt Chatlaong
10 Madden Titus SunPower Racing
11 Fernando Padilla CBRE Racing
12 Robert Terra Terun Elite Teammate Win: Christopher Beall
13 Richard Gabel Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
14 Ingmar Jungnickel TMB Development p/b Equator Coffees
15 Jake Hensley AUDI RENO- TAHOE CYCLING
16 Jonah Kellogg Team Swift
17 John Bergmann Team CLIF Bar Cycling
18 Stephen Doll Dolce Vita Cycling p/b SL2
19 Andrew Esler JAKROO
20 Samuel Hill TMB Development p/b Equator Coffees
21 Gavin Murray Marc Pro Cycling Team
22 Tyler Marchesano
23 Alexi Gabuyo
24 Mckay Kinsey Team Swift
25 Matt Mikul Terun Elite Teammate Win: Christopher Beall
26 Michael Claudio ThirstyBear Cycling
27 Tyler Williams
28 Richie Vos SunPower Racing
29 Andrew Mathiesen Team Swift
30 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing
31 Jeromy Cottell Touchstone Racing
32 Jeremy Pond
33 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
34 Matthew Solomon
35 Will Brickler Davis Bike Club
36 Jimmy Miller Cognition Racing Road
37 Gregory White SP2life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Timmy Bauer
38 Mikal Davis TMB Development p/b Equator Coffees
39 Jeffrey Galland Chico Cycling Team
40 Grover Rozek Reliable Racing p/b Folsom Bike
41 David Albrecht Chico Cycling Team
42 David Grundman Peet's Coffee Racing
43 Eric Chodoroff Dolce Vita Cycling p/b SL2
44 Stephen Lenz Chico Cycling Team
45 Nicholas Jerabek Tieni Duro Junior Cycling Team
46 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
47 Dustin Denton Delta Velo
48 Creighton Gruber Team Swift
49 Brian Zimny Peet's Coffee Racing
50 Nick Archer Ascend Racing
51 Morgan Cole SunPower Racing
52 Bryan Larsen Team California
53 Sean Martin LOW//Factory Racing
54 Zane Jensen Main Street Elite p/b Main Street B
55 Doran Mori Team CLIF Bar Cycling
56 Yatwah Mitchell
57 John Franz
DNF Mark Tucker Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
DNF Kyle Thielen
DNF Len Baker Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
DNF Matthew Axford Rio Strada Racing
DNF Matt Tufts SP2life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Timmy Bauer
DNF Samuel Worthington Divine Electric Norcal
DNF Kevin Tanaka AUDI RENO- TAHOE CYCLING
DNF Jason Anderson Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Matt Chatlaong
DNF Charlie Zamanian
DNF Chaz Halbert
Finishers: Cat 1: 21   Cat 2: 28   Cat 3: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Finn Thomsen Davis Bike Club Race Team
2 Riley Mullen
3 Mckay Kinsey Team Swift
4 Alex Bobroff Team Roaring Mouse
5 Artun Duransoy Tieni Duro Junior Cycling Team
6 Anton Knepprath Davis bike club race team Teammate Win: Finn Thomsen
7 Charles English Davis Bike Club Race Team Teammate Win: Finn Thomsen
8 Jonah Kellogg Team Swift Teammate Top 5: Mckay Kinsey
9 Grover Rozek Reliable Racing p/b Folsom Bike
10 Andrew Mathiesen Team Swift Teammate Top 5: Mckay Kinsey
11 Lucas Dawson Rio Strada Racing
12 Walter Rozek Reliable Racing p/b Folsom Bike
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 5   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stuart Mcdonnald Kinetics
2 Christian Tafoya
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Grundman Peet's Coffee Racing
2 Richie Vos SunPower Racing
3 Jeromy Cottell Touchstone Racing
4 Michael Claudio ThirstyBear Cycling
5 Joshua Carling SP2life Elite Cycling Team
6 John Bergmann Team CLIF Bar Cycling
7 Joshua Wood
8 Richard Gabel Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
9 John Novikoff Data Driven Athlete Racing
10 Shaun Bagley TEAM JL VELO-FACTORY RACING
11 Christopher Baker
12 Cameron Walker Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
13 Scott Cox Cognition Racing Road
14 Brian Zimny Peet's Coffee Racing Teammate Win: David Grundman
15 Kevin Tanaka AUDI RENO- TAHOE CYCLING
16 Brian Brown Folsom Bike/Trek
17 Tyler Janke Data Driven Athlete Racing
18 Michael Charleton Red Peloton
19 Chris Espy Touchstone Racing Teammate Top 5: Jeromy Cottell
20 Ryan Odell Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
21 Richard Reinhardt R4R-Make A Wish
22 Jeffery Edwards
23 Scott Kingston Folsom Bike/Trek
24 Philip Barros Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
25 Len Baker Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
26 Jimmy Miller Cognition Racing Road
27 Aaron Marchand Folsom Bike/Trek
28 Gregory White SP2life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
29 Chris Ott Peet's Coffee Racing Teammate Win: David Grundman
30 Samuel Worthington Divine Electric Norcal
31 Benjamin Cota Funsport Bikes Cycling Team p/b Ech
32 Hussein Saffouri KaiVelo Racing
33 Darryl Smith R4R-Make A Wish
34 John Kretschmann Body Concepts
36 Gregory Kennedy KaiVelo Racing
37 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
38 Tim Bright AUDI RENO-TAHOE
39 Matthew Sloan Cognition Racing Road
40 Rick Lawton R4R-Make A Wish
41 Gus Platis Rio Strada Racing
42 Nick Roberti Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
43 Daniel Bryant Peet's Coffee Racing Teammate Win: David Grundman
44 Christopher Flower Data Driven Athlete Racing
45 Jay Newton Peet's Coffee Racing Teammate Win: David Grundman
46 Doran Mori Team CLIF Bar Cycling
47 Nick Theobald Peet's Coffee Racing Teammate Win: David Grundman
48 Gregory Anderson
49 Mark Tucker Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
50 Matt Tufts SP2life Elite Cycling Team Teammate Top 5: Joshua Carling
51 Greg Tripoli
DNF Eric Houston Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
DNF Michael Egan
DNF Herman Johnson
DNF Ronnie Leavitt Peet's Coffee Racing Teammate Win: David Grundman
DNF Alex Holtz Touchstone Racing Teammate Top 5: Jeromy Cottell
DNF Kurt Bickel Clean Power Cycling pb TESLA
DNF Kyle Ashton Red Peloton
DNF Nathan Shay Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
DNF Nabil Samaan
DNF Bubba Melcher
DNF James Wachter Body Concepts
Finishers: Cat 1: 18   Cat 2: 29   Cat 3: 12   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
2 Garin Moore Victory Velo Racing
3 Nicholas Caster Data Driven Athlete Racing
4 Peadar O'mochain Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee
5 Richard Bach
6 Nate Pearson
7 Len Baker Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
8 Scott Wilson Bell Real Estate Cycling
9 John Borchelt Victory Velo Racing Teammate Top 5: Garin Moore
10 Peter Kelleher
11 Yuriy Platoshyn Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Alexander Yermolovich
12 Steve Offerman Rio Strada Racing
13 Matthew Axford Rio Strada Racing
14 Philip Barros Team Mikes Bikes p/b Equator Coffee Teammate Top 5: Peadar O'mochain
15 Tim Bright AUDI RENO-TAHOE
16 Mike Giudicelli Victory Velo Racing Teammate Top 5: Garin Moore
17 Jose Cuevas Orange Pedal Cycling
18 Ryan Odell Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
19 Joshua Tipton Sacramento Golden Wheelmen
20 Chris Dawson Rio Strada Racing
21 Chris Demattei Victory Velo Racing Teammate Top 5: Garin Moore
22 Ron Stofan Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
23 Gregory Kennedy KaiVelo Racing
24 Joshua Christman
25 Ken Todd Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
26 Carlos Villarreal
27 Albert Lehman Orange Pedal Cycling
28 Scott Sommerfeld Bell Real Estate Cycling
29 Eric Houston Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
30 David Fidler Divine Electric Norcal
31 Mark Elliott Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
33 Clive Lepper Rio Strada Racing
34 Manny Canson Orange Pedal
35 Anthony Brantley
36 Jason Allen
37 Ron Fallon
38 Alex Velez Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
39 Derek Novaes Rio Strada Racing
40 Benjamin Woodside Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
41 Steve Ward Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
42 Jason Roth Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
43 Chad Richards Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
44 Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles Teammate Win: Alexander Yermolovich
45 Drew Noel Trafiq vs. Traffic
46 Sammy Trujillo Rio Strada Racing
47 Mark Castillo Rio Strada Racing
48 Patrick O'rourke Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
49 Scott Gelbke Rio Strada Racing
50 Michael Prue Rio Strada Racing
51 Mitch Boehs Bell Real Estate Cycling
52 Nathan Shay Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
53 James Longway Chico Cycling Team
54 Michael Harrison Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
55 Adam Starr
56 Rich Tabuso
57 Robin Mckinney Victory Velo Racing Teammate Top 5: Garin Moore
58 Jimmy Barboza Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
59 Raul De anda AUDI RENO- TAHOE CYCLING
60 Sean Odom Sacramento Golden Wheelmen
61 Christopher Godwin Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
62 Ronald Johnson Rio Strada Racing
63 David Temblador Rio Strada Racing
DNF James Blankenship
Finishers: Cat 3: 38   Cat 4: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shaun Bagley TEAM JL VELO-FACTORY RACING
2 Ronnie Leavitt Peet's Coffee Racing
3 Christopher Baker
4 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling
5 Richard Reinhardt R4R-Make A Wish
6 Scott Cox Cognition Racing Road
7 Michael Charleton Red Peloton
8 Yutch Cowhie ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Jerome Nadel
9 Michael Harrison Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
10 Rich Tabuso
11 Sean Smith R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Richard Reinhardt
12 Chris Ott Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Ronnie Leavitt
13 Matthew Sloan Cognition Racing Road
14 Gregory Anderson
15 Kyle Ashton Red Peloton
16 Nick Theobald Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Ronnie Leavitt
17 Sammy Trujillo Rio Strada Racing
18 Alex Velez Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
19 Scott Fonseca AUDI RENO-TAHOE
20 Charles Pockell-wilson AUDI RENO-TAHOE
21 Ron Rouse Rio Strada Racing
22 Ken Todd Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
23 Herman Johnson
24 Chad Richards Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
25 Dennis Hopp SJBC
26 Greg Tripoli
27 Chris Dawson Rio Strada Racing
28 Gus Platis Rio Strada Racing
29 Tait Smith Rio Strada Racing
30 Jeff Watson Michael David Winery Cycling Team
31 David Avila SAFEWAY Cycling
32 Jeff Dale ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Jerome Nadel
33 Andrew Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
34 Daniel Bryant Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Ronnie Leavitt
35 Dave Kause
36 Alex Holtz Touchstone Racing
37 Jay Newton Peet's Coffee Racing Teammate Top 5: Ronnie Leavitt
38 Patrick O'rourke Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
39 Robin Vanvalkenburgh West Coast Rouleurs
DNF John Borchelt Victory Velo Racing
DNF Steve Offerman Rio Strada Racing
DNF Hussein Saffouri KaiVelo Racing
DNF Rick Lawton R4R-Make A Wish Teammate Top 5: Richard Reinhardt
DNF Benjamin Cota Funsport Bikes Cycling Team p/b Ech
DNF Jimmy Miller Cognition Racing Road
DNF Ron Fallon
DNF Samuel Worthington Divine Electric Norcal
DNF Dennis King Central Coast Tire CCT
DNF Philip Roberts
DNF Mark Fleishman Chico Cycling Team
DNF Mitch Boehs Bell Real Estate Cycling
DNF Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 29   Cat 3: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nabil Samaan
2 Ernest Sanchez S2C/BOSCH Primal
3 Paul Mitchell Rio Strada Racing
4 Donald Dumaine Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
5 Scott Wilson Bell Real Estate Cycling
6 Craig Dolley Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
7 Steve Griffiths
8 Alon Golan SquadraSF p/b Terun
9 John Kretschmann Body Concepts
10 Rdarren Rojo Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
11 John Simmons Clean Power Cycling pb TESLA
12 Mark Chrisco Chico Cycling Team
13 Keith Sollers Davis Bike Club Race Team
14 Michael Miu Team Fremont/FFBC
15 Scott Lemke Revs Road Race p/b Kinetic Cycles Teammate Top 5: Donald Dumaine
16 Allie Abdulla Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
17 Manny Canson Orange Pedal
18 Tony Perez
19 Tom Cesar Revs Road Race p/b Kinetic Cycles Teammate Top 5: Donald Dumaine
20 Derek Novaes Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
21 Jorge Hernandez Polli Veloce
22 Fred Ramos
23 George Marks
24 Rj Laffins Chico Cycling Team
25 Thomas Morris Off The Front
26 Peter Farr Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
27 Michael Desa Team Fremont/FFBC
28 Renzo Bernales Revs Road Race p/b Kinetic Cycles Teammate Top 5: Donald Dumaine
29 Sean Odom Sacramento Golden Wheelmen
30 Albert Lehman Orange Pedal Cycling
31 Scott Gelbke Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
32 Norbert Kappel SJBC
33 Greg Price Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
34 Patrick O'rourke Revs Road Race p/b Kinetic Cycles Teammate Top 5: Donald Dumaine
35 Tim Culbertson Hagens Berman Cycling
36 Benjamin Woodside Revs Road Race p/b Kinetic Cycles Teammate Top 5: Donald Dumaine
37 Arthur Tawatari
38 Christopher Halleus Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
39 Michael Prue Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
40 Rik Eckert
41 ? Fons
DNF David Temblador Rio Strada Racing Teammate Top 5: Paul Mitchell
DNF Greg Chapla Davis Bike Club Race Team
Finishers: Cat 3: 20   Cat 4: 17   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 George Miranda Sun Power Racing
2 Robert Pasco SAFEWAY Cycling
3 Andre Tenthorey Sacramento Golden Wheelmen
4 Nick Roberti Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
5 Ryosei Kaneko Clean Power Cycling pb TESLA
6 Kevin Willitts Body Concepts
7 Todd Dambly
8 Shin Umeda Pen Velo Racing/Summit Bicycles
9 Kurt Bickel Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Top 5: Ryosei Kaneko
10 Jeffrey Kato Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Top 5: Ryosei Kaneko
11 Ron Stofan Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Nick Roberti
12 Butch Jackson Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Nick Roberti
13 Erik Salander Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Steve Ward Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Nick Roberti
15 Scott Lemke Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
16 Rj Laffins Chico Cycling Team
17 Lance Haag ThirstyBear Cycling
18 Darryl Smith R4R-Make A Wish
19 Michael Desa Team Fremont/FFBC
20 J Clifford Splunk Race Team
21 Mark Bachman Clean Power Cycling pb TESLA Teammate Top 5: Ryosei Kaneko
22 Steve Showler
23 Bubba Melcher
24 Gordon Ong Rio Strada Racing
25 Dennis Baker Delta Velo
26 James Wachter Body Concepts
DNF Jonathan Laine Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Nick Roberti
DNF Steven Olechny Splunk Race Team
DNF Greg Chapla Davis Bike Club Race Team
DNF Douglas Gonda Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F Teammate Top 5: Nick Roberti
DNF Jeff Qualle Bell Real Estate Cycling
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 13   Cat 3: 14   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Trinity Gleckler Breakaway Women's Racing
2 Liesel Mcallister Team Elevate Racing
3 Fnu Novita
4 Anelle Little SunPower Racing
5 Desiree Varela SunPower Racing
6 Rebekah Bermudez SheSpoke Racing
7 Gabrielle Zacks Revolution Racing p/b Jakroo
8 Megan Brinkmeyer Clean Power Cycling pb TESLA
9 Anna Stewart Bell Real Estate Cycling
10 Margaret Lowe
11 Heidi Alexander
12 Andrea Villaroman Revolution Racing p/b Jakroo
13 Diana Hellman SJBC
14 Ann Stuart Revolution Racing p/b Jakroo
15 Johanna Fogolin SJBC
16 Karen Munoz Breakaway Women's Racing Teammate Win: Trinity Gleckler
DNF Karena Shannon SJBC
Finishers: Cat 3: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claudia Ferreira Main Street Elite Cycling Team
2 Christa Hoffman Davis Bike Club Race Team
3 Jennie Hawkins Breakaway Women's Racing
4 Masury Lynch Davis Bike Club
5 Candace Jensen Bell Real Estate Cycling
6 Sarah Krtil Davis Bike Club Race Team
7 Janene Ostrow
8 Samantha Nielsen Breakaway Women's Racing Teammate Top 5: Jennie Hawkins
9 Rebecca Van bussel Revolution Racing p/b Jakroo
10 Hannah Wood SJBC
11 Colleen Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
12 Lynn Hunter Breakaway Women's Racing Teammate Top 5: Jennie Hawkins
13 Andrea Tyson SJBC
14 Autumn Hardy Breakaway Women's Racing Teammate Top 5: Jennie Hawkins
15 Maria Alberty SheSpoke Racing
16 Jill Stone SJBC
17 Marsha Griffin SJBC
18 Maya Fors RAZZLE DAZZLE
19 Kristen Johannes SheSpoke Racing
20 Mariah Abolt Chico Cycling Team
21 Erika Kali cunliffe SheSpoke Racing
22 Angie Platis Breakaway Women's Racing Teammate Top 5: Jennie Hawkins
23 Nancy Fairbanks Breakaway
DNF Mara Pillott
Finishers: Cat 4: 18   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eleanor Velez Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
2 Jennifer Wilson RAZZLE DAZZLE
3 Sawyer Taylor PICKLE JUICE PRO CYCLING TEAM
4 Allie Bollella JLVelo Cycling Team
5 Jennifer Tafoya SquadraSF p/b Terun
6 Rikke Preisler SJBC
7 Anelle Little SunPower Racing
8 Elena Joroski SJBC
9 Marissa Axell Revolution Racing p/b Jakroo
10 Kate Jungnickel SJBC
11 Luisa Sempere RAZZLE DAZZLE Teammate Top 5: Jennifer Wilson
12 Gabrielle Zacks Revolution Racing p/b Jakroo
13 Trinity Gleckler Breakaway Women's Racing
14 Haley Nielsen SheSpoke Racing
15 Beverly Chaney SJBC
16 Anna Stewart Bell Real Estate Cycling
17 Laurie Furman SJBC
18 Rebekah Bermudez SheSpoke Racing
19 Ivy Wang Revolution Racing p/b Jakroo
20 Christina Davis SJBC
21 Gale Derosa Revolution Racing p/b Jakroo
22 Juliette Olson Revolution Racing p/b Jakroo
23 Kerry Stivaletti JLVelo Cycling Team Teammate Top 5: Allie Bollella
24 Madeline Finch Breakaway Women's Racing
25 Desiree Varela SunPower Racing
26 Amy Moor SheSpoke Racing
DNF Karen Munoz Breakaway Women's Racing
DNF Heidi Alexander
DNF Fnu Novita
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 12   Cat 3: 12   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sofia Tafoya
2 Seneca Mitchell
Finishers: Cat ?: 2