Log In
Rosena Ranch Circuit Race. • Apr 25 2021 • Ontario, CA
Mostly Cloudy, 61 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yumeto Shigihara GREEN LINE VELO
2 Jacob Longo Go Fast - Incycle
3 Cole Lewis University of Southern California
4 Prince Patel Serious Cycling
5 Caedan Aveling Team California Juniors
6 Graham Weaver Team Velosport Junior & U23 Develop
7 Antonio Rossi Team Swift
8 Mike Starr
9 Oliver Neeley Team Swift
10 Reyes Hilario
11 Zachary Thomas SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
12 Kyle Kilmartin iSpeed Racing
14 Lubin N piedras avila
15 Daniel Beltran M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
16 Thomas Mccarthy SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
17 Kevin Barker
18 Max Van loo iSpeed Racing
19 Andrew Stallings
20 Christian Cabral Go Fast - Incycle Teammate Top 5: Jacob Longo
21 William Denman Spark Cycling Project
22 Scott Bollt
DNP Tyler Arnoldi
DNP Reilly Carlton
DNP Patrick English
DNP Ronney Escobar South Bay Wheelmen
DNP Max Halpern BOOST CycleSport
DNP Javier Jimenez Team Swift
DNP Wesley Morgan ORIGIN Racing
DNP Paul Revlin Velo Club La Grange
DNP Jason Ryan SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNP Maximino Sanchez
DNP Aaron Wirthwein
DNP Jorge Alcaraz
Finishers: Cat 3: 24   Cat 4: 8   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brockton Smith Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Jacob Peraza
3 Nathan Cohen
4 Eric Allen
5 Morris Mills
6 Corbin Parsley Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
7 Carl Hidde S2C/BOSCH Primal
8 Cameron Guzman Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
9 Aaron Miranda Team Six
10 Noah Johnson
11 Blake Becker Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
12 Joseph Willey
13 Thomas Lai Velo Club La Grange
14 Cody Iverson
15 Nicolas Trejo
16 Jonathan Gutierrez S2C/BOSCH Primal
17 Ethan Nguyen Padyak Racing Team
18 Jeremy Vaughan Evolution Cycling Club
19 Ferry Alvin chua IRZ Integrity RiderZ
20 Jose Gonzalez
21 Soren Oakes Bikecoach Cycling Club
22 Samuel Seibel GALAXY CYCLING
23 Vincent Nghiem Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
24 Richard Welker
25 Isaiah Youngbrown
26 Eric Villasmil Velosport Racing
27 Max Rodman UCSB Cycling
28 Julian Diaz Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
29 Chad Boyer Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
30 Cody Beyer
31 Cole Amaya Team Swift
32 Jose Burciaga
33 Fabian Aguilar Go Fast
34 Daniel Lash PAA Cycling
35 Ricky Yarnall
36 Montgomery Goodermont Monster Racing Team
37 Stephen Burge
38 Bryan Bombela
39 Austin Marsden
40 Trinity Gau
41 Jhosue Centeno
42 George Villaescusa Majestic Cycling
43 Richard Ramsey
44 Bruno Camacho
45 Clifford Cox
46 Robert Aceves Fitter Fit
47 Eric Diaz
48 Adam Nunez
DNP Alejandro Castaneda
DNP Benjamin Cousins Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
DNP Vaz Deravanesian
DNP Mark Glusica
DNP Emmitt Grossbard Velo Club La Grange
DNP Rayan Jamshidian
DNP Kevin Locher GS Andiamo - Travel Team
DNP Josh Luna
DNP Brendan Luongo Echelon Santa Barbara
DNP Mario Munoz
DNP Geoffrey Nourse
DNP Shan Nowroozani
DNP Jorge Parada
DNP Benjamin Quay Padyak Racing Team
DNP Mitchell Rattanavipapong
DNP Isaac Smith
DNP Ren Tong
DNP Rafael Valente SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNP Aden Wardrop
DNP Louis Zajtmann Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Brockton Smith
DNP Irvin Zavaleta
DNP Christian Zollner
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 30   Cat 5: 17   Cat ?: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cory Williams
2 ? Samuel UCI CT: L39ION of Los Angeles
3 Ezra Sonderling Los Angeles Bicycle Club
4 Edward Huntsman UCI CT: Elevate-Webiplex Pro Cyclin
5 Joseph Lupien Team skyline
6 Brian Mcculloch Big Wheel Coaching-Monster Hydro- E
7 Adrian Hegyvary
8 Osvaldo Mora SoCalCycling.com
9 Tim Woo
10 Eduardo Cruz Socalcycling.com
11 David Reyes Socalcycling.com
12 Ama Nsek LUX/Sideshow p/b Specialized
13 Cesar Reyes Methods to Winning
14 Leo Reyes Southern California Velo Elite Team
15 Ryan Jastrab UCI CT: Wildlife Generation Pro Cyc
16 Carlos Arroyo Socalcycling.com
17 Christian Molina M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
18 Thomas Fuller Subaru Santa Monica Racing
19 Espen Kateraas Big Orange Cycling
20 Michael Barker
21 Hunter Wilson Team California
22 Andrew Scott Team Skyline Teammate Top 5: Joseph Lupien
23 Imeh Nsek
24 Nicholas Bishop Aloha Cycling
25 Rex Roberts SoCalCycling.com Team
26 David Michael sweet SunPower Racing
27 Tory Gillett
28 David Garcia SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
29 Cesar Mendez
30 Devin Wilson Team California
31 Jose De la rosa Socalcycling.com
32 Jason Paez Southern California Velo Elite Team
33 Duban Sanchez
34 John Janneck SoCalCycling.com
35 Pablo Lozano
36 Bergen West Vitesse
DNP Justin Williams L39ION OF LOS ANGELES
DNP Arturo Anaya Methods to Winning Elite
DNP Samuel Boardman UCI CT: L39ION of Los Angeles Teammate Top 5: ? Samuel
DNP Patrick Caro Go Fast - Incycle
DNP Austin Carroll
DNP Jason Cianfrocca Los Angeles Bicycle Club Teammate Top 5: Ezra Sonderling
DNP Drake Deuel
DNP Guillermo Gonzalez Team Colombia
DNP Evan Hartig Project Echelon Racing
DNP Spencer Ito
DNP Levi Jefferies Guillotine Cycling
DNP Cody Jung SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNP Mckay Kinsey Team Swift
DNP Angel Munoz L39ION OF LOS ANGELES
DNP Gil Ron iSpeed Racing
DNP Michael Schanafelt Team Simple Green/Specialized/Rock-
DNP Jacob Wells
DNP C Williams L39ION OF LOS ANGELES
DNP Kyle Cooper Team Six
DNP Krystian Stankiewicz Tolero Racing
DNP Shawn Vangassen HSR Racing p/b BIRDWORX
DNP Gavin Hoover UCI CT: Elevate-Webiplex Pro Cyclin Teammate Top 5: Edward Huntsman
DNP Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
DNP David Kennedy
DNP Sean Mcelroy
Finishers: Cat 1: 29   Cat 2: 24   Cat 3: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Coleman Vurbeff Coureur
3 Christopher Turner
4 Michael Finch
5 Carlos Tobar
6 Sean Krinik
7 Phillip Gutierrez FLX Racing
8 Darren Fahy
9 Jasen Missailidis Team Best
10 Colin Mcdarmont
11 Joseph Dalton
12 Scott Coiner
13 Oscar Tobar
14 Brandon Callahan
15 Donald Marion
16 Rayan Jamshidian
17 Tim Maytom
18 Luis Ramirez
19 Geovanni Flores
20 Dirk Schild
21 Juan Ruiz
22 Tom Phillips
23 Doug Ramsey
24 Narith Chea Grade Cycling
25 James Ratigan
26 Andy Lau La Grange
27 Eric Nghiem
28 Jacob Sanchez BOFA Cycling Club
29 Gio Acosta
30 Miguel Vargas 101 Parientes
31 Jonathan Navarrete
32 John Mead
33 Cole Ridenour Orange Coast Velo
34 Jeff Christensen
35 Eduardo Ernesto planas
36 Dorian Uc
37 Edgar Garcia
38 Michael Buenaventura
39 Michael Francis
40 Jesus Sierra
41 Noel Chesnut
42 Ben Robledo
DNP David Alvarez
DNP Marcelo Amaral dos santos
DNP Michael Burke
DNP James Lavender
DNP Jaime Mendez
DNP Randy Nusantara
DNP Jayden Pantel
DNP Diego Rangel BOOST CycleSport
DNP Mark Vidal
DNP Jonathan Wilson
DNP Josh Luna
DNP Aaron Miranda Team Six
DNP Corbin Parsley Team Velosport Junior & U23 Develop
DNP Julian Diaz Team Velosport Junior & U23 Develop
DNP Mark Glusica
DNP Vaz Deravanesian
DNP Robert Aceves Fitter Fit
DNP Edgar Velez Majestic Cycling
DNP Robert Clark Padyak Racing Team
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 11   Cat ?: 48  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chase Wightman CFT/AXION Cycling Team
2 Vincent Willey
3 Orlando Ambriz
4 Matthew Martinez
5 Denroy Langsford
6 Mario Nava
7 Chris Hupfeld Swami's Cycling Club
8 Marshall Yale
9 Julian Cornelius Padyak Racing Team
10 Bradley Ferner Padyak Racing Team
11 David Morrison
12 Charles Chenault Padyak Racing Team
13 Scott Long Los Angeles Bicycle Club
14 Carlos Granados
15 Soichi Hirokawa
16 Ladonn Williams Major Motion
17 Derrick Mccain Padyak Racing Team
18 Carlos Sotelo
19 Francisco Diaz
20 Justin Birch
21 Jesus Snchez Go Fast
22 Pierson Lumaya Team Velosport Junior & U23 Develop
23 Jesse Moniz Padyak Racing Team
24 Terrence Roberts Major Motion
25 Morton Bradley
26 Anthony Pablo flores Majestic Cycling
27 Viet Dao Padyak Racing Team
28 Marlo Villanueva Padyak Racing Team
30 Mario Valdes vazquez Padyak Racing Team
31 Nicholas Gonzalez
32 Eduardo Rios Padyak Racing Team
33 Alfredo Larraga Padyak Racing Team
34 Tony Dominguez S2C/BOSCH Primal
35 Byron Perez
36 Antwuan Hill Major Motion
37 Anthony Strickland
38 Erin Morten
39 Andow Rodriguez Osi Bike Team
DNP Roman Lopez Stage 2 Cyclery
DNP Raul Quiroz CFT/AXION Cycling team Teammate Win: Chase Wightman
DNP Manuel Jose reyes arroyo CFT/AXION Cycling team Teammate Win: Chase Wightman
DNP Victor Guzman
DNP Camron King
DNP Benjamin Cousins Team Velosport Junior & U23 Develop
DNP Samuel Seibel GALAXY CYCLING
DNP Ren Tong
DNP Nicolas Trejo
DNP Zeke Vanrooyen
DNP Joseph Willey
DNP Ricky Yarnall
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 6   Cat ?: 43  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Cousins Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Eli Watson
3 Jacob Luna
4 Arjun Burgos BOOST CycleSport Junior Team
5 Marcos Solis Southern California Velo Junior Dev
6 Christian Flores
7 Hector Flores
8 Nicolas Franco Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Benjamin Cousins
9 Alfredo Marquez
10 Joseph Hernandez
11 Andrei Perez
12 Stuart Burgess
13 Pedro Marquez
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diego Rangel BOOST CycleSport
2 Massimo Morson Team Swift
3 Jack Watson
4 Lorenzo Wenger Team Velosport Junior & U23 Develop
5 Jack Vargas
DNP Aaron Wang SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Graham Weaver Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Antonio Rossi Team Swift
3 Max Van loo iSpeed Racing
4 Brockton Smith Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
5 Blake Becker Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
6 Chad Boyer Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
7 Jacob Peraza
8 Ian Abrahams Elevate-Webiplex Racing Team
9 Corbin Parsley Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
10 Eric Villasmil Velosport Racing
11 Louis Zajtmann Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
12 Max Halpern BOOST CycleSport
13 Cole Amaya Team Swift Teammate Top 5: Antonio Rossi
14 Cameron Guzman Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
15 Ivan Penichet-khaw BOOST CycleSport Junior Team
16 Julian Diaz Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
17 Ben Robledo
18 Kevin Locher GS Andiamo - Travel Team
19 Daniel Ayala ARMA Cycling factory team
20 Cesar Buff
21 Steve Cervantes
22 Oliver Lenoir Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
23 Andrew Yong
24 Josh Luna
25 Noah Vaughn
27 Pierson Lumaya Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
28 Kolbe Weinkopf
29 Peter Kuebler
30 Tyler Neung VeloSport
31 Arturo Martinez jr
DNP Brendan Luongo Echelon Santa Barbara
DNP Vincent Nghiem Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Win: Graham Weaver
DNP Isaac Pardo
DNP Micah Sanchez Stage 2 Cyclery
DNP Aden Wardrop
DNP Massimo Morson Team Swift Teammate Top 5: Antonio Rossi
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 11   Cat 5: 11   Cat ?: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Voth Team Redlands
2 Ronny Chalk Majestic Cycling
3 Sean Krick
4 Michael Dasilva Velo Club La Grange
5 Hicham Bekraoui
6 Jorge Palafox camarena CFT/AXION Cycling Team
7 Warren Sutton
8 Patrick Augustin
9 Jon Alejo
10 Lubin N piedras avila
11 Marty Timmons Padyak Racing Team
12 Sergio Martin rodriguez quintero
13 Tyson Burmeister S2C/BOSCH Primal
14 Timothy Hooten
15 Lars Rikse Velo Club La Grange Teammate Top 5: Michael Dasilva
16 Zachary Thomas SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
17 Joel Arnold
18 John Acosta Padyak Racing Team
19 Avry Howes
20 Joel Rivera
21 Michael Penta E-VOKE RACING
22 Roberto Betancourt
23 Ricardo Cuadra
24 Danny Alarcon Armada Cycling Team
25 James Jorgensen Majestic Cycling Teammate Top 5: Ronny Chalk
26 Josh Wolff
27 Lee Manes
28 Oliver Dayos Majestic Cycling Teammate Top 5: Ronny Chalk
29 Alejandro Vasquez Majestic Cycling Teammate Top 5: Ronny Chalk
30 Brian Hickok Dons Bikes
31 Lare Wardrop Monster Racing Team
32 Jorge Ivan morales Padyak Racing Team
34 Brian Weaver S2C/BOSCH Primal
35 Lawrence Xia
36 Ernest Sanchez S2C/BOSCH Primal
37 Harley Sarantos
38 Steve Netter Impact Racing Team
39 Kurt Braeckel Padyak Racing Team
DNP Brian Bailey ThirstyBear Cycling
DNP Danny Castellanos Padyak Racing Team
DNP Domingo Chavez CFT/AXION Cycling Team
DNP Wilson Cheng R5 Ciclismo
DNP Jose Gonzalez
DNP Norm Guay Padyak Racing Team
DNP Adrian Ko
DNP Brian Loutherback S2C/BOSCH Primal
DNP Jason Ryan SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNP Jeremy Sweeten Padyak Racing Team
DNP Peter Virth BOOST CycleSport
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 14   Cat 4: 22   Cat 5: 7   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Rennier Subaru Santa Monica Racing
2 Tory Gillett
3 Rigoberto Meza S2C/BOSCH Primal
4 Max Hernandez Go Fast - Incycle
5 Kyle Cooper Team Six
6 Jose Reyes S2C/BOSCH Primal
7 Michael Schanafelt Team Simple Green/Specialized/Rock-
8 Yee Feng Audi
9 Nathan Freed Voler Factory Gravel Team
10 Jesus Rocha CFT/AXION Cycling Team
11 Samuel Macias CFT/AXION Cycling Team
12 Dashawn Slocum
13 Daniel Caldera Monster Racing Team
14 Eric Shadle Team Redlands
15 James Barnwell Velo Pasadena Team
16 Brian Mitchell
17 Ronney Escobar South Bay Wheelmen
18 Charon Smith Methods to Winning Elite
19 Nicholas Bishop Aloha Cycling
20 Christopher Judy
21 Matthew Easter HitSquad Racing p/b Birdworx
22 Dmitry Uchitel D9 Foundation / CBS Cycling
DNP Brian Bailey ThirstyBear Cycling
DNP Ronny Chalk Majestic Cycling
DNP Carlos Martinez -fernandez CFT/AXION Cycling Team
DNP Roberto Urquiza
DNP Ruben Lopez D9 Foundation / CBS Cycling
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 10   Cat 3: 12   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Solomon Cantwell
2 Victor Guzman
3 Michael Hamman
4 Shan Nowroozani
5 Andrew Lanyi Big Orange Cycling
6 Erik Petersen
7 Jeremy Sweeten Padyak Racing Team
DNP Andrea Rossi G S Adams Avenue Bicycles
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Bos
2 Patrick Caro Go Fast - Incycle
3 Jonathan Davy
4 John Garbo Go Fast - Incycle
5 Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
6 Espen Kateraas Big Orange Cycling
7 Kevin Nix Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
8 Ruben Meza Stage2cyclery/Bosch
9 James Jorgensen Majestic Cycling
10 Eric Bierman
11 Tony Sanfilippo Davis Phinney Foundation Masters Cy
12 Guillermo Ramirez HOPESPORTS/POJECT 149
13 Lare Wardrop Monster Racing Team
14 Frank Perez D9 Foundation / CBS Cycling Teammate Top 5: Paul Chia
15 Ryan Dorris AXIOM presented by Bike Legal
16 Greg Wilson Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
17 Larry Tanzo Padyak Racing Team
18 Jean Tawekjian Majestic Cycling
19 Michael Anderson S2C/BOSCH Primal
20 Ludovic Hilde Cannondale Capo p/b Incycle Bicycle
21 Miguel Angel mendez
22 Delfino Pastrana Stage 2 Cyclery / BOSCH pb Primal
23 Scott Cox Peet's Coffee Racing p/b VAloro Bic
24 Patrick Fetzer
25 Tony Brady
26 Anrew Nuckles
27 Byron Davis CBS Cycling
28 Greg Kogut S2C/BOSCH Primal
29 James Robbins S2C/BOSCH Primal
30 Gregory Seyranian Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
31 Carlos Franco
32 Charles Hogan E-Evoke Racing
33 James Pappe Cannondale - RamonaOs Kitchen p/b C
34 Shawn Vangassen HSR Racing p/b BIRDWORX
DNP Christopher Bennett S2C/BOSCH Primal
DNP Maison Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
DNP Bart Clifford E-VOKE RACING
DNP David Holland E-VOKE RACING
DNP Arturo Martinez Stage2 Cyclery
DNP Saul Nunez AXIOM Cycling presented by Bike Leg
DNP Ara Oggoian Bicycle Heaven
DNP Michael Penta E-VOKE RACING
DNP Fermin Robles S2C/BOSCH Primal
DNP Brandon Sanchez Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
DNP Klayton Sproles AXIOM presented by Bike Legal
DNP Kendall Stanley FACTORY RACING
DNP Albert Tello Monster Racing
DNP Abner Torralba D9 Foundation / CBS Cycling Teammate Top 5: Paul Chia
DNP Joel Wheeler AXIOM presented by Bike Legal
DNP David Wells E-Evoke Racing
DNP Greg Leibert Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 14   Cat 3: 21   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emilio Cervantes
2 Chris Stephenson RAPHA CYCLING CLUB
3 Daniel Funk Velo Club La Grange
4 Mike Frias E-VOKE RACING
5 Jon Nist Monster Racing Team
6 Kenneth Rogers Davis Phinney Foundation Masters Cy
7 Tony Smith
8 Gardner Desroberts S2C/BOSCH Primal
9 Edwin Rojas G3Foundation / Trek
10 Artemio Martinez S2C/BOSCH Primal
11 Michael Araluce R5 Ciclismo
12 John Heffernan Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
13 Josef Hochleitner
14 James Ruffin Clean Power Cycling
15 Victor Caraballo
16 Bart Clifford E-VOKE RACING Teammate Top 5: Mike Frias
18 Roger Hauptman
19 Ricardo Luengas Radsport Cycling Team
20 Vidal Estrada
21 Michael Dalbratt Padyak Racing Team
22 Norm Guay Padyak Racing Team
DNP Miguel Ibarra S2C/BOSCH Primal
23 Jenno Morson
DNP Terry Johnes S2C/BOSCH Primal
DNP Douglas Knox
DNP Kip Temple Tehachapi Mountain Trails Associati
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 12   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Jaggers Southern California Velo
2 Frank Winters Clean Power Cycling
3 William Wiggs HSR Racing p/b BIRDWORX
4 James Edwards Eliel Factory Team
5 Bradley Jones BBI-SIC
6 Russell Delavan Canyon Velo
7 Bill Carlson
8 Fernando Lindo Padyak Racing Team
9 Tom Phillips
10 Daniel Nicolette BBI-SIC Teammate Top 5: Bradley Jones
DNP Darrell Askey BoulderCentre for Orthopedics & Spi
DNP Daniel Cervantes
DNP Angela Wimberly Eliel Factory Team Teammate Top 5: James Edwards
DNP Mark Rich D9 Foundation / CBS Cycling
DNP Glenn Savarese Velo Club La Grange
DNP Wes Stephens
DNP Gerald Valdez Padyak Racing Team
DNP Greg Wilson Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
DNP Josh Wolff
DNP Eric Zook Serious Cycling
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 10   Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eire Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
2 Melissa Haley Los Angeles Bicycle Club
3 Veronica Scott Team Velosport Junior & U23 Develop
4 Natalie Wang SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Eire Chen
5 Naomi Bisagno E-Voke Racing
6 Jasmine Naea Sisterhood of Cycling p/b Subaru Sa
7 Sofia Rossi SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Eire Chen
8 Zoe Chavez Serious Cycling
9 Mary Joyce monton Sisterhood of Cycling p/b Subaru Sa
10 Felicia Castellanos Padyak Racing Team
11 Jessica Garner Go Fast
12 Melissa Locher Bikecoach Fitness Women's Racing
13 Alexa Castro
DNP Mechele Busby
DNP Rebekah Potter
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 9   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lara Mertens SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
2 Carolyn Carter PAA
3 Patricia Beltran
4 Emily De jong
5 Sarah Vargas
6 Aine Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc Teammate Win: Lara Mertens
7 Ellen Strickland
8 Laguna Muto
9 Lyndsie Dos santos
10 Jade Stevens
11 Arielle Miller
12 Kimberlie Patten
13 Linda Valadez Padyak Racing Team
14 Summer Alvarado
15 Evy Gin PAA Teammate Top 5: Carolyn Carter
16 Linda Gonzalez
17 Erin Morten
18 Sarah Devine
19 Lissa Muhammad
20 Melissa Pena
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chloe Patrick Serious Cycling
2 Priscilla Calderon Cannondale
3 Colleen Gulick
4 Charity Chia D9 Foundation / CBS Cycling
5 Rebekah Potter
6 Samantha Scott Team Velosport Junior & U23 Develop
7 Grace Hutton Serious Cycling Teammate Win: Chloe Patrick
8 Joy Mcculloch
9 Madeline Bemis UCI WPT: Rally Cycling
10 Whitney Post Alto Velo
11 Mechele Busby
12 Catherine Guentert Velo Club La Grange
DNP Shari Stillman-corbitt
DNP Zoe Chavez
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 3   Cat 3: 4   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emy Solis Velosport Cycling
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Riley Halpern BOOST CycleSport Junior Team
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sage Lechusza aquallo SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
2 Marta Meinardi