Log In
Majestic Crit • May 23 2021 • Ontario, CA
Clear, 71 degrees, wind 5 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brady White Velosport Cycling
2 Reyes Hilario
3 Jacob Longo Go Fast - Incycle
4 Mike Starr
5 Lawrence Xia Subaru Santa Monica Racing
6 Prince Patel Serious Cycling
7 Andrew Stallings
8 Jose Chuc South Bay Wheelmen Foundation
9 Kyle Kilmartin iSpeed Racing
10 Max Halpern BOOST CycleSport
11 Graham Weaver Team Velosport Junior & U23 Develop
12 Max Van loo iSpeed Racing
13 Brockton Smith Team Velosport Junior & U23 Develop
14 Yi Sun Rule Five Racing
15 Ben Gonzalez Team Swift
16 Austin Croyet
17 Robbie Horstman
18 Elijah Baker
19 Fabian Valdivia
20 Sean Krick
21 Aaron Wirthwein
22 Ronney Escobar South Bay Wheelmen
23 Ricky Shorts Methods to Winning Masters
24 Christian Cabral Go Fast - Incycle Teammate Top 5: Jacob Longo
25 Bryan Hale Serious Cycling
26 Chad Boyer Team Velosport Junior & U23 Develop
27 Sharif Carter Funkadelic Velo/ FV Racing
28 Giovanni Lopez Team Velosport Junior & U23 Develop
DNP Marco Diaz
DNP Luis Pastrana S2C/BOSCH Primal
DNP Peter Virth BOOST CycleSport
DNP Jorge Alcaraz
Finishers: Cat 3: 21   Cat 4: 7   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Coleman Vurbeff
2 Isaiah Youngbrown
3 Morris Mills
4 Mario Nava
5 Ian Abrahams
6 Jonathan Gutierrez S2C/BOSCH Primal
7 Vincent Stipo
8 Adrian Ko
9 Cameron Feves Lightning Velo
10 Aaron Miranda
11 Brian Kramer
12 Brent Peluso Cal Poly Cycling
13 Jakob Sandberg
14 David Morrison
15 Christian Zollner
16 Derel Wolfe Go Fast
17 Oscar Aguilera
18 Dalton Thornsberry SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
19 Danian Castillo Team Velosport Junior & U23 Develop
20 Pierson Lumaya Team Velosport Junior & U23 Develop
21 Ivan Penichet-khaw BOOST CycleSport Junior Team
22 Brandon Mavaddat
23 Soren Oakes Bikecoach Cycling Club
24 Eric Villasmil VELOSPORT RACING
25 Fermin Robles S2C/BOSCH Primal
26 Marshall Yale PAA Cycling
27 Cody Iverson
28 Julian Diaz Team Velosport Junior & U23 Develop
29 Bruno Camacho
30 Stephen Kohr Go Fast - Incycle
31 Timothy Hooten
32 Richard Welker
33 Angelo Lemi Go Fast - Incycle
34 Arturo Martinez stage 2
35 Justin Birch San Diego Bicycle Club
36 ? Dnp
38 Solomon Cantwell Coureur presented by Spinergy
39 Edgardo Hernandez OMG Racing
40 Montgomery Goodermont Monster Racing Team
41 Giovanni Garcia Majestic Cycling
42 Phillip Gutierrez
43 Brendan Luongo Echelon Santa Barbara
44 Eric Sun
45 Rafael Valente SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
46 Jesus Sanchez
DNP Benjamin Cousins Team Velosport Junior & U23 Develop
DNP Trinity Gau
DNP Francisco Sanchez BOOST CycleSport Junior Team
DNP Alejandro Nunez
DNP Anthony Pablo flores Majestic Cycling
DNP Jorge Saucedo-daniel
DNP David Trigg
DNP Brad Wright Team Redlands
DNP Ray Martinez Go Fast - Incycle
DNP Carl Hidde S2C/BOSCH Primal
Finishers: Cat 4: 25   Cat 5: 13   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
55 Anthony Strickland PAA Cycling
55 Mario Nava
55 Mateo Diaz
55 Corey Calliet
55 Antwuan Hill
55 Giovani Valdivia
55 Abraham Perez-negron
55 Oscar Tobar
55 Geovanni Flores
55 Bradley Ferner Padyak Racing Team
55 Riley Dao
55 Jorge Parada
55 Marcelo Amaral dos santos
55 Roman Lopez Stage 2 Cyclery
55 Darren Fahy
55 Joshua Suchanek
55 Sean Letterman
55 Michael Buenaventura
55 Joseph Chiu Velo Club LaGrange
55 Willie Brown
55 Francisco Ramos
55 Joseph Dalton
55 Jesus Sanchez
55 Donald Marion
55 Kyle Kim
55 Michael Chin
55 Ladonn Williams
55 Ramon Solorzano
55 Juan Ruiz
55 Johann Magana
55 Alexander Gokan
55 Truong Nguyen Northstar Cycling
55 Chris Casas
55 Terrence Roberts
55 Mark Panes
55 Brian Mendoza
55 Cole Ridenour Orange Coast Velo
55 Anthony Rudd
55 Sergio Lozoya OpprimZ Cycling
55 Mariano De paz
55 Tim Maytom
55 Taylor Smith
55 Derrick Mccain Padyak Racing Team
55 James Magsino
55 Brandon Howard
55 Zion Lee
55 Ryan Ridley
55 Thierry Hall
55 Erik Petersen
55 Michael Burke
55 Nicholas Mcchesney
55 James Lavender
55 Micah Sanchez Team Velosport Junior & U23 Develop
55 Mark Protacio
55 Jonathan Rios
56 Jun Villalobos
57 David Alvarez
58 Alfredo Larraga Padyak Racing Team
59 Randy Nusantara
60 Nicholas Gonzalez Majestic Cycling
61 Christian Villanueva
62 Adin Papell
63 Don Augustine S2C/BOSCH Primal
64 Hansel Flores
65 Adrian Villanueva
66 Jeremy Crespia
67 Jaime Mendez
68 Antonio Beltran
69 Benjamin Anton
70 Claren Flores
71 Carlos Tobar
Finishers: Cat 5: 10   Cat ?: 61  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cory Williams L39gion
2 Alexander Gustin LUX Cycling
3 Jason Paez Southern California Velo Elite Team
4 Jonathan Brown UCI CT: Other-Please contact jevans
5 Dante Young L39ION OF LOS ANGELES
6 Justin Williams L39gion Teammate Win: Cory Williams
7 Eduardo Cruz Socalcycling.com
8 Cesar Reyes Methods to Winning
9 Chris Hildreth Guillotine Cycling
10 Ezra Sonderling Los Angeles Bicycle Club
11 Ryan Jastrab
12 Kyle Kirby Voler Factory Team
13 Jason Cianfrocca Los Angeles Bicycle Club
14 John Janneck SoCalCycling.com
15 Tim Woo
16 Jose Chuc South Bay Wheelmen Foundation
17 Rex Roberts SoCalCycling.com Team
18 Taylor Warren CS Velo Racing p/b Cannondale
19 Brady White Velosport Cycling
20 Espen Kateraas
21 Osvaldo Mora SoCalCycling.com
22 Arturo Anaya Methods to Winning Elite
23 Cesar Mendez barajas LABC
24 Brian Mcculloch
25 Gama Lara Advance2Race
26 Brockton Smith Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Dante Young
27 Ronny Chalk Majestic Cycling
28 Patrick Fetzer
29 Brian Mitchell INTENT Race Team
30 Imeh Nsek L39gion Teammate Win: Cory Williams
31 Austin Carroll
32 Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
33 C Williams L39gion Teammate Win: Cory Williams
34 Martin Adamczyk SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
35 Devin Wilson Team California
36 Cole Lewis
37 Scott Moore
38 Aaron Wirthwein
39 Kevin Barker
40 Evan Larson Team California Juniors
41 James Jorgensen Majestic Cycling
42 Pablo Lozano Los Angeles Bicycle Club
43 Gardner Desroberts S2C/BOSCH Primal
44 Yee Feng Audi
45 Cody Jung SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
46 Jeffrey Bowens Team Six
47 Reilly Carlton
48 Edward Huntsman UCI CT: Elevate-Webiplex Pro Cyclin
49 Michael Morrison
50 Alex Brewer
51 Donnie Marquez Big Orange Cycling
52 Max Van loo iSpeed Racing
53 Scott Cox Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
54 Michael Barker
55 Ryan Voth Team Redlands
56 Mark Tucker Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
57 Charity Chia D9 Foundation / CBS Cycling
58 Christian Molina M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
59 David Michael sweet SunPower Racing
60 Tyler Locke Support Clean Sport / BSCG / Gutten
61 Angel Munoz L39gion Teammate Win: Cory Williams
62 Nathan Freed Voler Factory Gravel Team
63 Andrew Bosco Southern California Velo Elite Team Teammate Top 5: Jason Paez
64 Daniel Beltran M2W Academy Team P/B Giant Bicycles
66 Jose De la rosa Socalcycling.com
DNP Hunter Grove L39gion Teammate Win: Cory Williams
DNP Noah Ta-perez L39gion Teammate Win: Cory Williams
DNP Christian Cabral Go Fast - Incycle
DNP Luis Che
DNP Bart Clifford E-VOKE RACING
DNP John Garbo Go Fast - Incycle
DNP Max Halpern BOOST CycleSport
DNP Spencer Ito
DNP Kyle Kilmartin iSpeed Racing
DNP David Koesel Monster Racing Team
DNP Jacob Longo Go Fast - Incycle
DNP Dylan Nerren Monster Racing Team
DNP Gil Ron iSpeed Racing
DNP Duban Sanchez
DNP Jonah Sanchez
DNP Andrew Stallings
DNP Steve Brown Methods to Winning Elite
DNP Philip Tinstman Monster Racing Team
DNP Peter Virth BOOST CycleSport
DNP Graham Weaver Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Dante Young
DNP Jim Woodburne White Mountain Road Club
DNP Steve Netter Impact Racing Team
DNP Ben Gonzalez Team Swift
DNP Gregory Coburn
DNP Leo Reyes Southern California Velo Elite Team Teammate Top 5: Jason Paez
DNP Shelby Reynolds Monster Racing Team
DNP Blake Wray LUX Cycling Teammate Top 5: Alexander Gustin
DNP Rigoberto Meza S2C/BOSCH Primal
DNP Matthew Easter HitSquad Racing p/b Birdworx
DNP Karl Bordine Monster Racing Team
Finishers: Cat 1: 39   Cat 2: 21   Cat 3: 25   Cat 4: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Abrahams
2 Chad Boyer Team Velosport Junior & U23 Develop
3 Alejandro Che
4 Brendan Luongo Echelon Santa Barbara
5 Pierson Lumaya Team Velosport Junior & U23 Develop
6 Dylan Flores
7 Tyler Neung VeloSport
8 Eli Watson
9 Jack Watson
10 Arturo Martinez jr
11 Lorenzo Wenger Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Chad Boyer
12 Benjamin Cousins Team Velosport Junior & U23 Develop Teammate Top 5: Chad Boyer
13 Marcos Solis Southern California Velo Junior Dev
14 Kenjii Pickett
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Villasmil VELOSPORT RACING
2 Jacob Peraza
3 Francisco Sanchez BOOST CycleSport Junior Team
4 Nicholas Mcchesney
5 Julian Diaz Team Velosport Junior & U23 Develop
6 Max Halpern BOOST CycleSport
7 Evan Larson Team California Juniors
8 Ivan Penichet-khaw BOOST CycleSport Junior Team Teammate Top 5: Francisco Sanchez
9 Diego Rivera Los Angeles Bicycle Academy
10 Brandon Pierson Los Angeles Bicycle Academy
11 Andy Alvarez Los Angeles Bicycle Academy
12 Mark Kortum
13 Sage Lechusza aquallo SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
14 Nicolas Alonso Los Angeles Bicycle Academy
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Timothy Hooten
2 Hicham Bekraoui
3 Elijah Baker
4 Charles Hogan E-Evoke Racing
5 Tony Smith
6 Lawrence Xia Subaru Santa Monica Racing
7 Dashawn Slocum
8 James Barnwell Velo Pasadena Team
9 Mike Starr
10 Eric Shadle Team Redlands
11 Sean Krick
12 David Morrison
13 Ernest Sanchez S2C/BOSCH Primal
14 Solomon Cantwell Coureur presented by Spinergy
15 Michael Araluce R5 Ciclismo
16 Danny Alarcon Armada Cycling Team
17 Richard Welker
18 Sergio Martin rodriguez quintero
19 Agustin Flores N/a
20 Fermin Robles S2C/BOSCH Primal
21 Roberto Betancourt
22 Joel Rivera
23 Edgardo Hernandez OMG Racing
24 Danny Castellanos Padyak Racing Team
25 Cameron Forsythe TeamODZ
26 Wilson Cheng R5 Ciclismo
27 Ryan Voth Team Redlands
28 Michael Spangler
29 Stephen Burge
30 Oliver Dayos Majestic Cycling
DNP Jorge Saucedo-daniel
DNP Carlos Gonzalez South Bay Wheelmen Foundation
DNP Sean Matthens
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 10   Cat 5: 3   Cat ?: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Philip Tinstman Monster Racing Team
2 Leo Reyes Southern California Velo Elite Team
3 Ryan Gielow Fig Mtn Race Team
4 Kyle Cooper Team Six
5 Brian Mitchell INTENT Race Team
6 Rigoberto Meza S2C/BOSCH Primal
7 Brian Mcculloch
DNP Steve Brown Methods to Winning Elite
8 Donnie Marquez Big Orange Cycling
DNP David Koesel Monster Racing Team Teammate Win: Philip Tinstman
DNP Robert Krohn Fig Mtn Race Team Teammate Top 5: Ryan Gielow
DNP Dmitry Uchitel D9 Foundation / CBS Cycling
DNP Victor Caraballo
DNP Patrick Caro Go Fast - Incycle
DNP Elijah Baker
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 4   Cat 3: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Dorris AXIOM presented by Bike Legal
2 Gil Ron iSpeed Racing
3 Ronny Chalk Majestic Cycling
4 James Jorgensen Majestic Cycling
5 Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
6 Max Hernandez Go Fast - Incycle
7 Jose Reyes S2C/BOSCH Primal
8 Joel Wheeler AXIOM presented by Bike Legal Teammate Win: Ryan Dorris
9 Yee Feng Audi
10 Saul Nunez AXIOM Cycling presented by Bike Leg
11 Christopher Judy
12 Scott Cox Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
13 Kendall Stanley
14 Wilson Blas BOOST CycleSport Masters Mentors
15 Patrick Bos
16 Ronney Escobar South Bay Wheelmen
17 Jesus Rocha CFT/AXION Cycling Team
18 Frank Perez D9 Foundation / CBS Cycling Teammate Top 5: Paul Chia
19 Benjamin Eicholtz HSR Racing p/b BIRDWORX
20 Krystian Stankiewicz Tolero Racing
21 John Garbo Go Fast - Incycle
22 Sean Ekins S2C/BOSCH Primal
23 Tony Rago Carefast
24 Mark Tucker Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
25 Steve Netter Impact Racing Team
26 James Robbins S2C/BOSCH Primal
27 David Holland E-VOKE RACING
28 Ara Oggoian AXIOM presented by Bike Legal Teammate Win: Ryan Dorris
29 Karl Bordine Monster Racing Team
30 Ryan Resella D9 Foundation / CBS Cycling Teammate Top 5: Paul Chia
DNP Frederic Archambault HSR Racing p/b BIRDWORX
DNP Shaun Bagley E-VOKE RACING
DNP Byron Davis HSR Racing p/b BIRDWORX
DNP Matthew Easter HitSquad Racing p/b Birdworx
DNP Carlos Franco
DNP Brandon Sanchez Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
DNP Jean Tawekjian Majestic Cycling Teammate Top 5: Ronny Chalk
DNP Robert Kamppila HitSquad Racing p/b Birdworx
DNP Delfino Pastrana S2C/BOSCH Primal
DNP Ben Vanmarcke BOOST CycleSport Masters Mentors
Finishers: Cat 1: 10   Cat 2: 14   Cat 3: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Koesel Monster Racing Team
2 Philip Tinstman Monster Racing Team Teammate Win: David Koesel
3 Patrick Bos
4 Mark Tucker Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
5 Scott Cox Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
6 Wilson Blas BOOST CycleSport Masters Mentors
7 James Barnwell Velo Pasadena Team
8 Karl Bordine Monster Racing Team Teammate Win: David Koesel
9 Frank Perez D9 Foundation / CBS Cycling
10 Dustyn Benedict PAA Cycling
11 Dashawn Slocum
12 Sean Matthews
13 Benjamin Eicholtz HSR Racing p/b BIRDWORX
14 Bart Clifford E-VOKE RACING
15 Jose Caballero Stages Cycling
16 Joseph Gonzalez
17 Robert Kamppila HitSquad Racing p/b Birdworx
18 Ben Vanmarcke BOOST CycleSport Masters Mentors
19 Maison Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
20 Ryan Dorris AXIOM presented by Bike Legal
21 Charles Hogan E-Evoke Racing
DNP Adam Beno
DNP Byron Davis HSR Racing p/b BIRDWORX
DNP Brandon Sanchez Big Orange Cycling p/b Beachbody Pe
DNP Brian Weaver S2C/BOSCH Primal
DNP Victor Caraballo
DNP Bryan Hale
DNP K Lane herrick
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 3   Cat 3: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jon Nist Monster Racing Team
2 Anrew Nuckles
3 Luis Che
4 Saul Nunez AXIOM Cycling presented by Bike Leg
5 Larry Tanzo Padyak Racing Team
6 Paul Chia D9 Foundation / CBS Cycling
7 Joel Wheeler AXIOM presented by Bike Legal
8 Tony Rago Carefast
9 Tony Sanfilippo Davis Phinney Foundation Masters Cy
10 Leo Pettus South Bay Wheelmen
11 Augustine Gonzalez AXIOM presented by Bike Legal
12 Gardner Desroberts S2C/BOSCH Primal
13 Fabian Valdivia
14 Michael Spangler
15 Kendall Stanley
16 Steve Netter Impact Racing Team
17 Jorge Hernandez Polli Veloce
18 Aaron Levin Davis Phinney Foundation Masters Cy
19 Scott Claes Hi Tech Systems Factor Masters
20 Terry Johnes S2C/BOSCH Primal
21 David Bautista S2C/BOSCH Primal
22 James Stark S2C/BOSCH Primal
23 Artemio Martinez S2C/BOSCH Primal
24 Carlos Gonzalez South Bay Wheelmen Foundation
25 Scott Winzeler Carefast
26 Christopher Jaggers Southern California Velo
27 David Valero Team Simple Green
28 Russell Delavan Canyon Velo
29 Gregory Coburn
30 Mario Higareda AXIOM presented by Bike Legal
31 David Holland E-VOKE RACING
33 Brian Matsumoto Team Simple Green
34 Roger Ortiz S2C/BOSCH Primal
35 Ara Oggoian AXIOM presented by Bike Legal
36 Daniel Funk Velo Club La Grange
DNP Shaun Bagley E-VOKE RACING
DNP Dennis King
DNP Timothy Mendoza Ki2services
DNP James Robbins S2C/BOSCH Primal
DNP Bryan Vanvleet
DNP Kevin Kruger BBI-SIC
DNP Roger Hauptman
DNP Patrick Fetzer
DNP Michael Morrison
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 12   Cat 3: 24   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bart Clifford E-VOKE RACING
2 Jon Nist Monster Racing Team
3 Chris Stephenson RAPHA CYCLING CLUB
4 Terry Johnes S2C/BOSCH Primal
5 Roger Hauptman
6 Kevin Kruger BBI-SIC
7 Michael Araluce R5 Ciclismo
8 Daniel Funk Velo Club La Grange
9 Tony Smith
10 Dennis King
11 Artemio Martinez S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Terry Johnes
12 Michael Dalbratt Padyak Racing Team
13 Victor Caraballo
14 Clement Kim Pinnaclife Racing Team
15 Mario Higareda AXIOM presented by Bike Legal
16 Vikki Appel South Bay Wheelmen
18 Delfino Pastrana S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Terry Johnes
19 Augustine Gonzalez AXIOM presented by Bike Legal
20 Troy Emanuelson Ironfly
21 Brian Matsumoto Team Simple Green
22 Anrew Nuckles
DNP Norm Guay Padyak Racing Team
DNP Miguel Ibarra S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Terry Johnes
DNP Michael Joseph Team Simple Green/Specialized/Rock-
DNP Timothy Mendoza Ki2services
DNP Roger Ortiz S2C/BOSCH Primal Teammate Top 5: Terry Johnes
DNP Bryan Vanvleet
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 15   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Winzeler Carefast
2 Scott Claes Hi Tech Systems Factor Masters
3 John Avila
4 Fernando Lindo Padyak Racing Team
5 Lothar Cramer Team Simple Green/Specialized/Rock-
6 Sarah Mattes South Bay Wheelmen Foundation
7 Daniel Cervantes
8 Joseph Buchanan Serious Cycling
9 Christopher Jaggers Southern California Velo
10 David Hoime Radsport Cycling Team
11 Viet Dao Padyak Racing Team Teammate Top 5: Fernando Lindo
13 Heather Odom SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ricky Shorts Methods to Winning Masters
2 Russell Delavan Canyon Velo
3 Leo Pettus South Bay Wheelmen
4 Cyril Hunte CORE Racing
5 Darrell Askey BoulderCentre for Orthopedics & Spi
7 Tom Howlett Padyak Racing Team
8 Michael Evans South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Leo Pettus
9 Armen Khachadourian Padyak Racing Team
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Veronica Scott Team Velosport Junior & U23 Develop
2 Renee Hagen la grange
3 Erin Morten
4 Smaish Ketchum
5 Jade Stevens
6 Sage Lechusza aquallo SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
7 Ellen Strickland PAA Cycling
8 Evy Gin
9 Sarah Vargas
10 Arielle Miller
11 Nicole Samantha lohr
12 Lissa Muhammad
13 Sarah Blazic Serious cycle
14 Summer Alvarado
15 Samantha Nuss
16 Lyndsie Dos santos
17 Quinn Duley
18 Jessica Garner Go Fast
19 Paula Che iCademy
20 Cassandie Roos sisterhood of cycling
21 Aine Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
22 Riley Halpern BOOST CycleSport Junior Team
23 Jeanette Shelow-macdougall
24 Marie $$ marz Go Fast
25 Darlene Krohn Echelon Santa Barbara
DNP Melissa Pena
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 5   Cat ?: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chloe Patrick Serious Cycling
2 Thialor Mize
3 Katie Mardayat LA Sweat
4 Shelby Reynolds Monster Racing Team
5 Eire Chen SDBC Powered by Spinergy p/b UC Cyc
6 Charity Chia D9 Foundation / CBS Cycling
7 Madeline Bemis UCI WPT: Rally Cycling
8 Vikki Appel South Bay Wheelmen
9 Whitney Post Alto Velo
10 Sarah Mattes South Bay Wheelmen Foundation
11 Jasmine Naea Sisterhood of Cycling p/b Subaru Sa
12 Samantha Scott Team Velosport Junior & U23 Develop
13 Felicia Castellanos Padyak Racing Team
14 Tina Grant Velo Club La Grange
15 Courtney Wiseman Go Fast
16 Chelsea Reedy
17 Melissa Locher Bikecoach Fitness Women's Racing
18 Grace Hutton Serious Cycling Teammate Win: Chloe Patrick
19 Joy Mcculloch
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 4   Cat 3: 5   Cat 4: 5