Log In
Union City Mayor's Race • Mar 18 2017
Light Rain, 57 degrees, wind 12 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jon Okenfuss L5Flyers
2 Dennis Thibodeau Low Country Racing
3 Luis Berrios
4 Taylor Hanegan
5 Michael Stella
6 Haegan Altizer Snyder Factory Racing
7 Reginald Pineda Giovanni's Tile Design Racing p/b R
8 Modesto Diaz Giovanni's Tile design p/b Roswell
9 Chris Robinson L5Flyers Cycling Team
10 Jeff Moore L5Flyers Teammate Win: Jon Okenfuss
11 Pablo Di marco Giovanni tile desing
12 Cal Ford Gibbs Cycling
13 Mark Thompson PCP Race Team
14 Barbara Stella
15 Jonathan Sierra Village Volkswagen Cycling Team
16 Thomas Duke L5Flyers Cycling Team
17 Marco Pigni VELOSOPHY
18 Brandon Gavic
19 Andrew Luettgen
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nathan Harris
2 James Stuart mission source/NGCA
3 Johnny Hall Giovanni's Tile Design p/b Rosw
4 Drew Rosedale L5Flyers Cycling Team
5 Kevin Maxey litespeed - bmw
6 Jason Martin PCP Racing
7 Ryan Burns
8 Dustin Mealor
9 Rodrigo Coelho KnoxVello
Finishers: Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jude Lopez Keenz Racing p/b Mission Source
2 Henry Chen
3 Amen Shmidt Keenz Racing p/b Mission Source Teammate Win: Jude Lopez
4 Gavriil Chernykh Saint John Encore
5 Rob Reynolds PCP Racing
6 David Mcbeath Low Country Racing
7 Milan Harris AlaCOMP Race Team
8 Jason Mundy Mundy's Collision Center
9 Drew Chaplain North Georgia Cycling Associati
10 Jeffery Cahill United States Military Enduranc
11 Doug Sharp Knoxvello
12 Forrest Kirkendall Snyder Factory Racing
13 Spencer Caratti
14 Kevin Price Velo Atlanta Cycling Club
15 Matthew Poole
16 Cameron Conlon
17 Abubakr Wright Keenz Racing p/b Mission-Source Teammate Win: Jude Lopez
Finishers: Cat 5: 12   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Johnny Rhodes delbridge Mission Source Jrs.
2 Julien Ruhe Keenz Racing p/b Mission Source
3 Baden Rogan Frazier Cycling
4 Josiah Mcintyre Frazier Cycling
5 Andrew Conlon
Finishers: Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amen Shmidt Keenz Racing p/b Mission Source
2 James Paine The Bike Store
3 Cameron Conlon
4 Evan Mcconnell
Finishers: Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brad Parkerson
2 Wesley Garland ProWheelBuilders.com
3 Tim Henry Team Type 1 Foundation
4 Isaac Strickland Ridley Masters Team p/b Reality
5 Daniel Holt
6 Brian Derose
7 Jonathan Sierra Village Volkswagen Cycling Team
8 Michael Stella
9 Unknown Rider
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Reynolds PCP Racing
2 Crispin Del nero Velo Voodoo
3 Jason Martin PCP Racing Teammate Win: Rob Reynolds
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Lougher Ridley Masters p/b Reality Bike
2 Carter Schmeck Portable Rock Climbing
3 Gregory Brown
4 Sean Philyaw Ridley Masters Team p/b Reality
5 Shaun Walsh SouthEast Endurance Project
6 Brian Lindsley Peachtree Bikes
7 Jim Whitehead NGCA / Team Mission Source
8 Robert Rogan Frazier Cycling
9 Richard Fuqua
10 Tracy Honeycutt
11 Chris Isenberg NGCA Team Mission Source
12 Lino Asiatico Southern Crescent Cycling
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Lawler Reality Bikes Ambassador
2 Glenn Mccoin Team Mission Source / NGCA
3 Chris Gutierez Free-Flite Trek Racing
4 Jim Palmer Outspokin' Augusta
5 Eric Thiele Velocity Racing & Cycling Inc
6 Keith Werle
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Morgan Spinx
2 James G wenzel Velo Voodoo
3 Don Panarisi
4 Kirby Yoder Team Mission Source / NGCA
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Mayerik Free Flite Masters
2 Michael Pavuk
3 James Dunn Alabama Wheelmen
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frank Travieso
2 Benjamin Renkema Palmetto State Medical Elite Cyclin
3 Eamon Lucas Crit Life
4 Jonathan Clarke UnitedHealthcare Professional Cycli
5 Alder Martz Attaque Team Gusto
6 Michael Garrison Holowesko/Citadel p/b Hincapie
7 Huntley Nash
8 Thomas Brown
9 Brock Mason
10 Tim Henry Team Type 1 Foundation
11 Michael Gearren ii Cyclus Sports
12 David Nickels Team Novo Nordisk
13 Brais Dacal Team Novo Nordisk
14 Dillon Swaim Prima Tappa p/b Mansfield Oil
15 Patrick Raines Ken's Bike Shop
16 Emanuel Mini Team Novo Nordisk
17 Justin Mcquerry Team Novo Nordisk Development
18 Joshua Brown Cyclus Sports
19 Ulugbek Saidov Team Novo Nordisk
20 Brad Cox Mellow Mushroom Pizza Bakers
21 Eric Palacio L5Flyers Cycling Team
22 Timothy Mccollum Revolve Residential Cycling
23 Juan Gonzalez Team Novo Nordisk
24 Isaac Strickland Ridley Masters Team p/b Reality bik
25 Logan Phippen Team Novo Nordisk Development
26 Jeffrey Hennessee
27 Sam Brand Team Novo Nordisk
28 Oliver Behringer Team Novo Nordisk
29 Clay Murfet Crit Life Teammate Top 5: Eamon Lucas
30 Austin Ulich Pharmaco Deep South p/b NGCA Elite
31 Chad Salla Greenville Health Systems
32 Dmitry Ponkratov Team Novo Nordisk
33 Rich Harper Ken's Bike Shop
34 Caleb Aoake Team Novo Nordisk
35 Chad Conley NGCA Elite team
36 Andy Lougher Ridley Masters p/b Reality Bikes
37 Franklin Deese Cyclus Sports
38 Ian Baun Cyclus Sports
39 Lawrence Monks AlaCOMP Race Team
40 Lucas Livermon Cyclus Sports
41 Benjamin Bryant Pharmaco-DeepSouth p/b NGCA
42 Creed Sewell
43 John Butler *
44 Hank Beaver LITESPEED-BMW
45 Bob Goedbloed Team Novo Nordisk
46 Brandon Feehery Crit Life Teammate Top 5: Eamon Lucas
47 Willem Kaiser Gateway Harley-Davidson Trek U25 De
48 Brad Parkerson
49 Darel Christopher NGCA Elite team
50 Brendan Cornett
51 Fran Carratala Team Novo Nordisk
52 Whit Somerall
53 Rasmus Ulstrup kunosson Team Novo Nordisk
54 Alisher Vokhobov Team Novo Nordisk
55 Unknown Rider
56 Charles Rossignol LITESPEED-BMW
57 Cristobal Sarrion lopez Team Novo Nordisk
58 Hamish Beadle Team Novo Nordisk
59 Daudi Cobb Peachtree Bikes
Finishers: Cat 1: 26   Cat 2: 12   Cat 3: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 17  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sommers Creed
2 Caroline Burkholder L5Flyers Racing Team
3 Kristie Summers
4 Kelli Rogan Frazier Cycling
5 Annalise Oestreich Keenz Racing p/b Mission Source
6 Agam Horowitz Frazier Cycling
Finishers: Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophie Zents Team Mission-Source Juniors
2 Almog Horowitz Frazier Cycling
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Agam Horowitz Frazier Cycling
2 Francesca Ruhe Keenz Racing p/b Mission Source
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barbara Stella
2 Loren Morgan Prima Tappa Cycling p/b Mansfie
3 Maria Danker Hicks Orthodontics Women's Raci
4 Alecia Webster PCP Racing
5 Susan Jones - morgan RTO
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3   Cat 3: 1