Log In
Nicole Reinhart Memorial Tour de FCCC • Jul 17 2011
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Yuan Liberty Cycle
2 Hunter Robachefski Colavita Racing Inc.
3 Matthew Jogodnik Colavita Racing Inc.
4 Gabriel Robinsonleith Somerset Wheelmen
5 Ryan Bailis Young Medalists/ Team Rothrock
6 Nathan Wilcox Rock Creek Velo
7 Maxwell Mclenithan Farm Team Cycling
8 Isaac Allen Bicycle Depot
9 Brandon Krasley Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Ryan Bailis
10 Jacob Skrip JVR Sports
11 Jared Yates Eastern Panhandle Bike Racers
12 Hugo Schreur Liberty Cycle Teammate Win: Justin Yuan
13 Jonathan Krause Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Ryan Bailis
14 Lukas Dudzik Eastern Bloc Cycling Club Inc.
15 Liam Drake Farm Team Cycling
16 Wyatt Cote Eastern Bloc Cycling Club Inc.
17 Benjamin Hahn QCW Cycling
18 Thomas Berdahl Unattached
19 Landon Garcia Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Ryan Bailis
Finishers: Cat 5: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gianni Polhemus Farm Team Cycling
2 Stephen Spiller Colavita Racing Inc.
3 Zach Prebosnyak Vortex Cycling Club
4 Marcello Cesario Young Medalists/ Team Rothrock
5 Tyler Mower Young Medalists/ Team Rothrock
6 Phillip Truppelli Colavita Racing Inc.
7 Alec Ratzell Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Marcello Cesario
8 Liam Panero Rock Creek Velo
9 Nathan Clair High Voltage Racing and Recreation
10 Ian Baun UPMC Cycling Performance
11 Sam Nussenzweig Rock Creek Velo
12 Nathan Lebauer Rock Creek Velo
13 Magnus Hartwell Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Marcello Cesario
14 Wyatt Drake Farm Team Cycling Teammate Win: Gianni Polhemus
15 Sean Rice Somerset Wheelmen
16 John Skrip JVR Sports
17 Perry Andre Somerset Wheelmen
18 Connor Mangean Somerset Wheelmen
Finishers: Cat 4: 10   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Ratzell Young Medalists/ Team Rothrock
2 Max Thilen ORC
3 Sam Morkal williams Century Road Club Association
4 Val Etobayev Lateral Stress Velo Inc.
5 Joshua Wilcox Rock Creek Velo
6 Zachary Houlik Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
7 Tom Dudzik Eastern Bloc Cycling Club Inc.
8 William Pestcoe Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
9 Shaner Lebauer Rock Creek Velo Teammate Top 5: Joshua Wilcox
10 Gavin Hess Genesee Valley Cycling Club
11 Philip Magorry Red Devils Velo
12 Ben Stein Colavita Racing Inc.
13 Keane Brennan Farm Team Cycling
14 Derek Cote Eastern Bloc Cycling Club Inc.
15 Peter Harris Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
16 Jeremy Boyle Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
17 Kyle Penny Lancaster Regional Cycling Team
18 Kevin Stryapko Rock Creek Velo Teammate Top 5: Joshua Wilcox
19 Luke Bateman Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
20 Daniel Lauritzen Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
21 Dakota Schaeffer Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Greg Ratzell
22 Mitchell Fisher Unattached
23 John Loomis Upstate Velo
24 Gregory Felker Somerset Wheelmen
25 Patrick Casselberry Guys Racing Club
26 Garrett Hunsicker JVR Sports
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 13   Cat 5: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sebastian Morfin Team Galiz
2 Chris Dordal Young Medalists/ Team Rothrock
3 Peter Bond Rock Creek Velo
4 Erik Rauterkus High Voltage Racing and Recreation
5 Ryan Collins Annapolis Bicycle Racing Team
6 Andrew Pryhuber Genesee Valley Cycling Club
7 Luke Lukas Upstate Velo
8 Erik Danielewicz Bike King Racing
9 Kody Mccracken Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Top 5: Chris Dordal
10 John Holden Genesee Valley Cycling Club
11 Zachary Hutchins Mid-Atlantic Cycling Club
12 Brian Case Genesee Valley Cycling Club
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 8   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kalie King King's Cyclery
2 Emiliekate Robinsonleith Somerset Wheelmen
3 Alexis Antelman Somerset Wheelmen
4 Marcy Bardman Young Medalists/ Team Rothrock
5 Sierra Watkins Young Medalists/ Team Rothrock
6 Dagny Drake Farm Team Cycling
7 Gabrielle Truppelli Colavita Racing Inc.
8 Samantha Hribick Unattached
9 Jessie Ryan Somerset Wheelmen Teammate Top 5: Emiliekate Robinsonleith
Finishers: Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Olivia Saunders Somerset Wheelmen
2 Sophie Mittelstadt Rock Creek Velo
3 Svetlana Mack Rock Creek Velo
4 Gabrielle Longchamp Somerset Wheelmen Teammate Win: Olivia Saunders
5 Nicole Ryan Somerset Wheelmen Teammate Win: Olivia Saunders
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nadia Latzgo Young Medalists/ Team Rothrock
2 Claire Vanekdom Rock Creek Velo
3 Evelyn Korbich Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Nadia Latzgo
4 Dylan Lafferty JVR Sports
5 Elissa Antelman Somerset Wheelmen
6 Emily Krause Young Medalists/ Team Rothrock Teammate Win: Nadia Latzgo
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4