Log In
Goshen Circuit Race • Mar 27 2021 • Goshen, UT
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
Clear, 45 degrees, wind 4 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mack Parshall Audi Cycling Team
2 Jacob Rasmussen Lehi HS MTB Team
3 Magrath Gibbons Bingham HS MTB Team
4 Carson Boehme LRC / On-Watch
5 Evan Campbell EPIC Cycling Team
6 Trace Jensen
7 Kyson Gonzalez Lehi HS MTB Team Teammate Top 5: Jacob Rasmussen
8 Frederick Bieseinger
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Hoopes Zone Five Racing
2 Matthew Wikstrom
3 David Harward PLAN7 DS Cycling Team
4 Ryan Barrett TURBO SPORTS PRO MASTERS GRAVEL
5 Christoph Heinrich KUHL Cycling Team
6 Andrew Robinson Zone Five Racing Teammate Win: Dan Hoopes
7 Mark Otterson Team Avaya-GPS
8 Kenneth Mayes Team Avaya-GPS
9 Mike Underhill
10 Vigen Sarkisian Armenia-Porcupine
11 Trenton Higley X-Men
12 Stephen Rogers Zone Five Racing Teammate Win: Dan Hoopes
13 Billy Rappleye Intermountain Healthcare p/b Harris
14 Kyle Brown
15 Preston Edwards Zone Five Racing Teammate Win: Dan Hoopes
16 Sean Hoover
17 Curtis Madsen Team Avaya-GPS
18 Nick Markosian PLAN7 DS Cycling Team Teammate Top 5: David Harward
19 Brent Cannon PLAN7 DS Cycling Team Teammate Top 5: David Harward
20 Chris Fry Zancanato
21 Andre Gonzalez Salt Lake
22 Mark Rodel Velosport Racing
23 William Black Team Avaya-GPS
24 Tyler Derrek Team Avaya-GPS
25 Michael Fogarty
26 Ted Fleischel Team Avaya-GPS
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 10   Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Smallman Hangar 15 Bicycles
2 Matt Bailey Intermountain Healthcare p/b Harris
3 Aiden Worth Vivid Cycling Club
4 Mason Mckinney Team Feral Catz
5 Gavin Storie Johnson Elite Orthodontics
6 Ryder Jordin Hangar 15 Bicycles Teammate Win: Rob Smallman
7 John Collier Stay Park City Cycling
8 Heriberto (eddy) frutos
9 Taylor Edwards Zone Five Racing
10 Tommy Moncur Ascent Cycling p/b RB Health
11 Troy Tomkinson Zone Five Racing
12 Bryce Olsen Intermountain Healthcare p/b Harris Teammate Top 5: Matt Bailey
13 John Osguthorpe Intermountain Healthcare p/b Harris Teammate Top 5: Matt Bailey
14 Jack Shuckra Hangar 15 Bicycles Teammate Win: Rob Smallman
15 Justin Wagner Johnson Elite Orthodontics Teammate Top 5: Gavin Storie
16 Todd Hagemann Stay Park City Cycling
17 Darren Goff Intermountain Healthcare p/b Harris Teammate Top 5: Matt Bailey
18 Mathieu Signoretty Stay Park City Cycling
19 Ryan Szabo
20 Eric Draper
21 Taylor Cody Mushroom Daddy's Bikes
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 5   Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat ?: 4  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joe Cardon Zone Five Racing
2 Romain Danielou-rabier Autoliv
3 Matthew Mcgarry Stay Park City Cycling
4 Steve Caywood Killin' Time
5 Joseph Camire LRC OnWatch
6 Mike Broderick Zone Five Racing Teammate Win: Joe Cardon
7 Douglas Brower Mi Duole Cycling
8 Lane Rogers Stay Park City Cycling Teammate Top 5: Matthew Mcgarry
9 Matthew Brady Zone Five Racing Teammate Win: Joe Cardon
10 Zach Medlin Ascent Cycling p/b RB Health
11 Jess Clapier Mi Duole Cycling
12 Andrew Moss Malouf p/b FatBoy
13 Samuel Mcbride Ascent Cycling p/b RB Health
14 Jason Lux Zone Five Racing Teammate Win: Joe Cardon
15 Scott Smith Malouf p/b FatBoy
16 Stephen Cimino Ascent Cycling p/b RB Health
17 Jason Lang Mi Duole Cycling
18 Tyler Metten Zone Five Racing Teammate Win: Joe Cardon
19 Jeremy Ostler LHM Cycling
20 Greg Nichols LRC OnWatch Teammate Top 5: Joseph Camire
21 Michael Russell Zone Five Racing Teammate Win: Joe Cardon
22 Corey Jensen LHM Cycling
23 Taylor Cannon Mi Duole Cycling
24 Jackson Rayl Ascent Cycling p/b RB Health
25 Daxton Kennington DNA Cycling
26 Carson Boehme LRC OnWatch Teammate Top 5: Joseph Camire
27 Jose Medina Ascent Cycling p/b RB Health
28 Parker Smith LHM Cycling
29 Dallin Ott Autoliv Teammate Top 5: Romain Danielou-rabier
30 Alvin Garcia Ascent Cycling p/b RB Health
31 Jeremiah Webb Ascent Cycling p/b RB Health
32 Kimball Crozier Zone Five Racing Teammate Win: Joe Cardon
33 Jared Weber Ascent Cycling p/b RB Health
34 Jamison Nielson Autoliv Teammate Top 5: Romain Danielou-rabier
35 Ward Phelps LRC OnWatch Teammate Top 5: Joseph Camire
36 Austin Green Ascent Cycling p/b RB Health
37 Andy Boyer Zone Five Racing Teammate Win: Joe Cardon
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 15   Cat 5: 4   Cat ?: 10  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Wong LHM Cycling
2 Brendon Haywood PLAN7 DS Cycling Team
3 Gerrit Garberich Stay Park City Cycling
4 Jack Montou LHM Cycling Teammate Win: Lance Wong
5 Ryan Fogarty First Endurance
6 Morley Baker Vuelo Cycling
7 Taylor Dame Bob's Bicycles
8 Paul Kilhefner
9 Mitt Niederhauser Hyperthreads
10 Unknown Rider
11 Tommy Anderson PLAN7 DS Cycling Team Teammate Top 5: Brendon Haywood
12 James Ferguson Bountiful Mazda
13 Devin Olsen Nebo Cycling
14 Doug Almstedt Nebo Cycling
15 Kevin Hashimoto PLAN7 DS Cycling Team Teammate Top 5: Brendon Haywood
16 Richard Patterson EPIC Cycling Team
17 Adam Uribe Mi Duole
18 Habtamu Cheney UVU XC
19 Alan Farnes Zone Five Racing
20 James Tindi
21 Travis Johnson
22 Kevin Poulson Zone Five Racing
23 Miguel Medina Ascent Cycling p/b RB Health
24 James Stratton Nebo Cycling
25 Ephraim Williams LHM Cycling Teammate Win: Lance Wong
26 Chad Rasmussen LHM Cycling Teammate Win: Lance Wong
27 Todd Mckee Nebo Cycling
28 Stephen Mayfield Zone Five Racing
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 12   Cat 5: 5   Cat ?: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Larson
2 Gavin Moss
3 Trace Jensen
4 Dan Rogers Epic Cycling Team
5 Jessey Hein Zone Five Racing
6 Jack Bradford Ascent Cycling p/b RB Health
7 John Cronk
8 David Poulson Zone Five Racing Teammate Top 5: Jessey Hein
9 Elijah Taliulu LHM Cycling
10 Erik Christiansen Zone Five Racing Teammate Top 5: Jessey Hein
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ashley Thompson Zone Five Racing
2 Deborah Biesinger Zone Five Racing Teammate Win: Ashley Thompson
3 Lisa Hamann Zone Five Racing Teammate Win: Ashley Thompson
4 Chandra Davis-alsmstedt Stay Park City Cycling
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ingrid Smallman Zone Five Racing
2 Nekane Powell Liza Coaching
3 Jordyn Oldenburg Liza Coaching
4 Caitlin Howell Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
5 Liz Apking Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
6 Kelsi Crotts Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
7 Eleise Lowe Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
8 Denise Higgison The Bodytuner
9 Mallory Reese Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
10 Dixie Madsen Team Avaya-GPS
11 Colleen Neiden
12 Lindsay Marx Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
13 Danielle Bradshaw Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
14 Laura Hawley LRC OnWatch
15 Caroline Divietro Liza Coaching Teammate Top 5: Nekane Powell
16 Fin Taylor
17 Margaret Douglass Intermountain Healthcare p/b Harris
18 Jessica Nelson Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
19 Kelly Mcpherson Zone Five Racing Teammate Win: Ingrid Smallman
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 3   Cat ?: 9