Log In
Racer X Cycling Lookout Mountain Hill Climb • May 15 2021 • Golden, CO
Mostly Cloudy, 60 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabe Grotheer Racer X Cycling 0:24:04
2 Noah Stanley Racer X Cycling 0:24:05 Teammate Win: Gabe Grotheer
3 Jacob Turner Racer X Cycling 0:24:23 Teammate Win: Gabe Grotheer
4 Wilson Moyer Racer X Cycling/Colo 0:25:17
5 Kyle Small Racer X Cycling Juni 0:25:46
6 Finneas Gordon Racer C Cycling 0:27:16
7 Carson Alishio Racer X Cycling 0:28:19 Teammate Win: Gabe Grotheer
8 Felix Stookesberry Racer X Cycling 0:31:34 Teammate Win: Gabe Grotheer
9 Ethan Miller Racer X Cycling 0:31:51 Teammate Win: Gabe Grotheer
10 Davis Walter Racer X Cycling 0:34:12 Teammate Win: Gabe Grotheer
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Lindner Rage Cycling 0:27:07
2 Connnor Beshore Boulder Junior Cycli 0:29:25
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benjamin Bravman Waite Endurance Deve 0:20:26
2 Dante Humphrey Alpenglow Lighting D 0:22:41
3 Garrett Beshore Boulder Junior Cycli 0:22:41
4 Kai Peterka Avout Racing 0:23:43
5 Henry Walsh Avout Racing Inspire 0:24:33
6 Chase Lawrence N/A 0:25:08
7 Desmond Mohr Boulder Junior Cycli 0:26:47 Teammate Top 5: Garrett Beshore
8 Luke Ozment GBX 0:26:47
9 Ian Edwards Avout Racing 0:29:53 Teammate Top 5: Kai Peterka
10 Lane Willer 0:31:12
Finishers: Cat 5: 6   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jackson Parrill Peak Multisport 0:19:51
2 Liam Olson Avout Racing 0:21:30
3 Liam Cobb 0:22:03
4 Luke Holloway Boulder Junior Cycli 0:22:03
5 Christopher Wood Boulder Junior Cycli 0:22:05
6 Ian Mcglashan Avout Racing 0:22:47
7 Conner Wilson 2005 0:25:21
8 Edward Ebright Avout Racing 0:26:12 Teammate Top 5: Liam Olson
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ethan Dunham Groove Subaru 0:18:43
2 Mack Dorf 0:18:45
3 Aden Wardrop Cinch 0:18:55
4 Adam Mote Avout Racing 0:20:11
5 Caleb Schroder Avout Racing 0:20:11
6 Luke Elphingstone Boulder Junior Cycli 0:20:11
7 Beckett Mcvoy Boulder Jonior Cycli 0:20:16
8 Leo Blakely 0:20:21
9 Michael Watkins Boulder Junior Cycli 0:21:18
10 Deron Lawrence Avout racing 0:21:56 Teammate Top 5: Adam Mote
11 Sam Pflugh Rage Cycling 0:22:24
12 Griffin F reed Waite Endurance 0:22:32
13 Lane Turner Avout Racing 0:22:48 Teammate Top 5: Adam Mote
14 Noah Rand Boulder Junior Cycli 0:24:47
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 4   Cat 5: 4   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charlie Mohr Boulder Junior Cycli 0:31:33
2 Van Johnson Avout Racing 0:31:42
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leroy Popowski Excel Sports - Insig 0:18:46
2 Richard Scudney Sonic Boom 0:19:52
3 Jayson Hurd Groove Subaru Excel 0:21:15
4 Jerod Ridge Blackswift / Cycleto 0:21:48
5 Justin Little Black Swift Cycleton 0:21:48
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Kearns PhysioRacing 0:20:19
2 Cody Hill Sonic Boom Racing 0:20:29
3 Tyler Peterson First City Cycling T 0:20:43
4 Juan Gutierrez Beyond Category Coac 0:20:46
5 Peter H gee Palmares Racing 0:20:46
6 Josh Doyle Beyond Category Coac 0:20:55
7 Kyle Pitman Palmares Racing 0:21:03 Teammate Top 5: Peter H gee
8 Mike Swanson Primal - Audi Denver 0:21:30
9 Robert Dwyer Modern Market Racing 0:21:58
10 Jon Smela Old School Industrie 0:23:46
11 Paul Hesselgrave PhysioRacing 0:23:51 Teammate Win: Ian Kearns
12 Matthias Kondler Racer X Cycling 0:24:17
13 Richard Klusman Modern Market Racing 0:26:39
Finishers: Cat 3: 10   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Holcomb 0:21:18
2 Brian Smits Palmares Racing 0:21:43
3 Jorge Hinojos Capital Gainz Racing 0:21:47
4 Slawek Ruszel Wholesome 0:22:09
5 David Mierzejewski Sonic Boom Racing 0:22:57
6 Matthew Hill Wholesome Masters Ra 0:23:23
7 Peter Welsch Sonic Boom Racing 0:23:32 Teammate Top 5: David Mierzejewski
8 Rob Dawson We Ride 4 0:23:39
9 Matthias Stehle Primal - Audi Denver 0:24:00
10 Andrew Fields Physio Racing 0:24:08
11 Pete Mohr Old School Industrie 0:25:02
12 Michael Edwards Palmares Racing 0:25:08 Teammate Top 5: Brian Smits
13 Jonathan Knisely Palmares Racing 0:25:23 Teammate Top 5: Brian Smits
14 Dejan Popovic Primal Audi-Denver 0:25:44
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 3   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Raik Huster Sonic Boom Racing Te 0:19:59
2 Michael P carter Celebrity/Chalet 0:20:02
3 Erik Dorf Sonic Boom Racing 0:20:24
4 John Fallon Chalet/Celebrity 0:20:25
5 Andy Johnson Sonic Boom Racing 0:20:37
6 Kevin Nicol Excel Sports - Insig 0:20:37
7 John Mansell Rallysport 0:20:50
8 Yannick Drouet Old School Industrie 0:20:53
9 Peter Benkowski Palmares Racing 0:20:53
10 John Pendergraft 0:21:02
11 Norman F alvis Celebrity/Chalet 0:21:37 Teammate Top 5: Michael P carter
12 Robert Arena Alfalfa's Cycling Te 0:21:54
13 Michael Mardosz Alfalfa's Cycling Te 0:21:54
14 Adam Asnes Alfalfa's Cycling Te 0:23:24
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shawn Hime Palmares Racing 0:21:10
2 Larry Smith Modern Market Racing 0:22:12
3 Ronald Budhi COS Racing 0:22:28
4 Gregory Nye Palmares Racing 0:22:32 Teammate Win: Shawn Hime
5 Frank Knuettel Racer X Cycling 0:22:54
6 D'arcy Straub Racer X Cycling/Colo 0:23:00
7 Nigel Willerton Wholesome Masters Ra 0:23:00
8 Brad With Physio Racing 0:23:14
9 Daniel Burke Racer X Cycling 0:23:34 Teammate Top 5: Frank Knuettel
10 Michael Barsch Wholesome Masters Cy 0:23:42
11 El Najjar Palmares Racing Team 0:23:50
12 Chris Deigert First City Cycling T 0:23:52
13 Mick Occhiato 1st City Cycling Tea 0:23:54
14 Brian Reed Natural Grocers 0:23:54
15 Don Maschka Boulder Cycle Sport 0:24:00
16 Joseph Vigil Wholesome - Lefthand 0:24:05
17 George York COS Racing 0:24:13 Teammate Top 5: Ronald Budhi
18 Troy Westergren Primal-Audi Denver 0:24:37
19 Jim Rouse Celebrity Chalet 0:24:37
20 Christopher Dillis Physio Racing 0:25:00
21 Robert Kantor Racer X Cycling/Colo 0:25:04
22 Jeffery Hocker Chalet Celebrity 0:25:11
23 Brett Hoopes Racer x 0:25:25
24 Phil Harding Palmares 0:25:31 Teammate Win: Shawn Hime
25 Kevin Mcnamara Modern Market p/b GR 0:26:43
26 Brad Tucker Racer X Cycling/Colo 0:27:25
27 G.scott Walden Racer X Cycling 0:27:48 Teammate Top 5: Frank Knuettel
28 Chris Kalman 0:28:06
Finishers: Cat 4: 23   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carl Nielson Splunk Race Team 0:21:45
2 Wayne Watson Celebrity/Chalet 0:21:58
3 James Dickerson Great Divide Brewing 0:22:14
4 Brack Hattler Great Divide 0:22:22
5 Jim Mason ChristianCycling.org 0:22:41
6 William Soden Great Divide Brewery 0:22:58
7 Brian Heber Old School Industrie 0:22:59
8 Neal Mclaughlin Old School Racing 0:23:16
9 Robert Stanley Natural Grocers Cycl 0:23:32
10 Jeffrey Rice Natural Grocers 0:23:32
11 Michael Porter Wholesome Masters Ra 0:23:37
12 Bill Stalhuth BoulderVeloRacing 0:23:44
13 William Kellagher Alfalfa's Cycling Te 0:24:08
14 Rip Mobus Chalet/Celebrity Hom 0:24:18
15 Randy Culver Racer X Cycling 0:24:22
16 John Steward Cinch Cycling 0:24:25
17 Robert Pinkerton Great Divide Brewing 0:24:25 Teammate Top 5: James Dickerson
18 Lloyd Jones Old School Industrie 0:24:28
19 Kim Workman Wholesome Masters Ra 0:24:38
20 Shannon Fox Hammer Racing Team 0:24:54
21 Jim Kraychy Chalet / Celebrity H 0:25:03
22 David Storey Team NG 0:25:44
23 Stephen Wade COS Racing 0:26:06
24 Bill Kiester Great Divide Brewing 0:26:06 Teammate Top 5: James Dickerson
25 Brad Clemmons Reynolds Roofing 0:26:31
26 Pete Baker Wholesome Masters Ra 0:26:49
27 Tony Riccio Old School Industrie 0:27:06
28 Kenneth Reed 0:28:33
29 Ray Roetman Modern Market 0:32:06
30 Steve Richardson 0:33:10
31 Paul Wollerman Rocky Mountain Road 0:33:41
32 Cory Kramer Racer X Cycling / CB 0:35:14
33 David Kelble Unattached 0:52:12
Finishers: Cat 2: 12   Cat 3: 6   Cat 4: 12   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ed Chamberlin Natural Grocers 0:25:22
2 Bruce Dickinson Wholsome masters cyc 0:25:51
3 Arthur Allen 0:25:57
4 Tom Groves 0:26:08
5 Rick Taggart Natural Grocers 0:26:12 Teammate Win: Ed Chamberlin
6 Michael Meyer Rio Grande 0:28:11
7 Doug Hill Green Mountain Sport 0:28:47
8 Larry Varys International Christ 0:30:06
9 Rick Abbott Excel Sports - Insig 0:30:38
10 Carl Reed Team Rio Grande 0:30:44
11 Michael Raber GREEN MOUNTAIN SPORT 0:30:58
12 Peter Francis COBRAS 0:30:58
13 Donald Haywood Rio Grande 0:32:12
14 Edmund Scholes Lakewood Racing Team 0:32:12
15 Richard Elliott Racer X Cycling 0:34:02
16 Robert Anderson none 0:37:26
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 9   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Sugiyama 0:20:26
2 Anthony D iannacito Beyond Category Coac 0:20:52
3 Jessee Swift Spot Bikes 0:21:02
4 Lucas Clarke Primal - Audi Denver 0:21:15
5 Joshua Teplitzky Racer X Cycling 0:22:01
6 Chris Mcgee Worst Team Ever 0:22:06
7 Andy Lueck Rodeo Labs 0:22:09
8 Matthew Whitby Feedback Sports 0:22:23
9 Vincent Davis RacerX Cycling 0:23:29 Teammate Top 5: Joshua Teplitzky
10 Brian France Racer X Cycling 0:25:19 Teammate Top 5: Joshua Teplitzky
11 Hadar Freehling SAS 0:31:52
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Kinney Team Jumbo-Visma 0:17:15
2 Ethan Moyer Steamboat Velo 0:17:21
3 Connor Pulvidente Primal - Audi Denver 0:17:38
4 Ethan Dunham Groove Subaru 0:18:21
5 Kylen Solvik 0:18:56
6 Terry Rice Full Send Racing pb 0:18:59
7 Ryan Witt Primal - Audi Denver 0:19:13 Teammate Top 5: Connor Pulvidente
8 Dustin Weigl Primal-Audi Denver 0:19:16 Teammate Top 5: Connor Pulvidente
9 Cole Tamburri B2C2 p/b JRA Cycles 0:19:37
10 Jeremy Norris Tokyo Joe's Racing T 0:20:13
11 Nikolai Lyssogor 0:20:44
12 Gabe Multer 0:20:44
13 Stephen Bartels Physio Racing 0:20:58
14 David Mcneill Physio Room Racing 0:21:00
15 Michael Fairhurst unattached 0:21:02
16 Matthew Guenter Highline Racing 0:21:54
17 Shane Garland First City Cycling T 0:22:47
18 Drew Bublitz Avout Racing 0:23:18
Finishers: Cat 3: 18  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Arman 0:17:51
2 Andrew Tsoi Groove Subaru Excel 0:18:50
3 Connor Ford 0:18:50
4 Nate Schneider Primal Audi Denver 0:19:07
5 Dan Petrykowski 0:19:23
6 Jacob Metzmaker 0:19:23
7 Noah Moyer Natural Grocers Cycl 0:19:32
8 Sean Metherell Groove Subaru Excel 0:19:32 Teammate Top 5: Andrew Tsoi
9 Jack Hemmelgarn 0:19:32
10 Edward Larkin Palmares Racing 0:19:32
11 Collin Wilson Middlebury College 0:19:32
12 Zachary Koelling Palmares Racing 0:19:53
13 Sam Teller 0:20:06
14 Kevin-druis Merenda Primal-Audi Denver 0:20:08 Teammate Top 5: Nate Schneider
15 Keaten Kappes 0:20:11
16 Eric Whaylen Palmares Racing 0:20:21
17 Nicholas Gilida Primal Audi Denver 0:20:21 Teammate Top 5: Nate Schneider
18 Sam Denton 0:20:23
19 Matt Smith 0:20:33
20 Bryce Wolf Groove Subaru Excel Sports 0:20:39
21 Cole Schumacher PRJCT x UNKWN 0:21:08
22 Sean Murray 0:21:46
23 Geraint Mansfield Physio racing 0:22:01
24 Andrew Greenman Rydjor Bike 0:22:01
25 Christopher Shelton QCW P/B Cadence Cycl 0:22:04
26 Richard Carman 0:22:19
27 Robert Delean 0:22:30
28 Morgan Oliva Full Send Racing p/b 0:22:40
29 Derek Bondy COS Racing 0:22:40
30 Aaron Demers Primal Audi Denver 0:22:42 Teammate Top 5: Nate Schneider
31 Neil Phippen Primal - Audi Denver 0:22:59 Teammate Top 5: Nate Schneider
32 Erik Nemnich Driving Force Motors 0:23:09
33 Parker Monteith Primal - Audi Denver 0:25:02 Teammate Top 5: Nate Schneider
34 Rich Clark Physio Racing 0:25:12
35 David Hogue Physio Racing 0:25:14
36 Nick Annis Primal - Audi Denver 0:25:45 Teammate Top 5: Nate Schneider
37 Joshua Mcgehee Primal - Audi Denver 0:26:34 Teammate Top 5: Nate Schneider
38 Justin Andrews Physioracing 0:30:55
Finishers: Cat 4: 20   Cat 5: 2   Cat ?: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Lieberman 0:19:44
2 Willie Moore Elmwood Athletics 0:19:44
3 Brandon Wallace Boulder Racing/CU Tr 0:19:51
4 Derek Meadows Old School Industrie 0:20:21
5 Chris Bessler Racer X Cycling/Colo 0:21:05
6 Sam Pritchard 0:21:13
7 David Hernandez 0:21:18
8 Matt Jones Zia Velo 0:21:22
9 Zev Caiyem Elmwood Athletics 0:21:37 Teammate Top 5: Willie Moore
10 Tyler Cooper Avout Racing 0:22:15
11 Sam Creighton 0:22:17
12 Reed Cone 0:22:45
13 Daniel Aragon 0:22:47
14 James Finch 0:22:59
15 Erik Fellenstein 0:23:17
16 Christopher Cox COS Racing 0:23:29
17 Alexander Fernandez Elmwood Athletics 0:23:40 Teammate Top 5: Willie Moore
18 Finn Sapp Groove-Subaru Excel 0:23:58
19 Shelby Smith 0:24:17
20 Collin Bruske Elmwood athletics 0:24:25 Teammate Top 5: Willie Moore
21 Gary Deaguero 0:24:28
22 Jason Athanacio 0:24:32
23 Gabor Horvath 0:25:12
24 Lewis Dawnay 0:25:16
25 Blake Williams 0:25:23
26 John Hartney 0:25:29
27 Darren Blair Natural Grocers Vita 0:25:54
28 Nick Keene 0:26:01
29 Jason Fries 0:26:15
30 James Tria Rusty Spokes 0:26:15
31 Christopher Clements COS Racing 0:26:25
32 Curtis Macneill 0:26:42
33 David Pritchett 0:35:08
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4   Cat ?: 28  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Stites Aevolo 0:16:28
2 Eric Brunner Aevolo 0:16:32 Teammate Win: Tyler Stites
3 Gage Hecht Aevolo 0:16:33 Teammate Win: Tyler Stites
4 Cory Lockwood CINCH ELITE 0:16:42
5 Matt Jablonski Total Civil Construc 0:16:44
6 Richard Arnopol Project Echelon Raci 0:16:58
7 Robert Wade Groove Subaru Excel 0:17:17
8 Jameson Ribbens Team Rio Grande Elit 0:17:19
9 Aidan Mcneil Aevolo 0:17:38 Teammate Win: Tyler Stites
10 Conor Schunk Aevolo 0:17:49 Teammate Win: Tyler Stites
11 Ryan Primeau Groove Subaru Excel 0:17:55
12 Tyrel Fuchs ElevateWebiplex Pro 0:18:06
13 Jordan Diekema Groove Subaru 0:18:17
14 Ethan Overson CINCH ELITE 0:18:17 Teammate Top 5: Cory Lockwood
15 Angus Calder CINCH ELITE 0:18:21 Teammate Top 5: Cory Lockwood
16 Eli Husted Elevate-Webiplex Pro 0:18:22
17 Collin Zimmerman Primal - Audi Denver 0:18:30
18 Henry York Rio Grande Elite Cyc 0:18:35
19 Adam Schwendt Above and Beyond Can 0:18:49
20 Brett Rindt Rio Grande Elite Cyc 0:18:49
21 Dillon Janda 0:18:51
22 Andrew Lydic CINCH Cycling 0:18:51
23 Quintin Chiapperino CINCH ELITE 0:19:46 Teammate Top 5: Cory Lockwood
24 Travis Furman UCI CT: Team Illumin 0:20:06
25 Michael Nightingale Highline Racing 0:20:13
26 Robert Deetz Vol Gas 0:20:20
27 Sean Christian CINCH ELITE 0:20:24 Teammate Top 5: Cory Lockwood
28 Bergen West Cinch 0:20:32
29 Donoven Francis Cinch Elite 0:21:18 Teammate Top 5: Cory Lockwood
30 Lucas Clarke Primal - Audi Denver 0:21:49
31 Joshua Rinderknecht CINCH Cycling 0:25:20
Finishers: Cat 1: 15   Cat 2: 9   Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sophie Hill Racer X Cycling 0:31:34
2 Allie Geist Racer X Cycling 0:31:56 Teammate Win: Sophie Hill
3 Auni Young Racer X Cycling 0:34:26 Teammate Win: Sophie Hill
4 Alex Esquibel Racer X Cycling 0:38:49 Teammate Win: Sophie Hill
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stella Lehman Avout Racing 0:35:33
2 Zenobia Witt FrontRangers 0:35:53
3 Claire Haney Front Rangers Cyclin 0:43:57
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Levtov Boulder Junior Cycli 0:26:31
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cate Logan 0:28:50
2 Taylor Czarnecki Golden High School 0:36:49
3 Asha Tubis Front Rangers Cyclin 0:36:59
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scarlett Garsombke Golden High School A 0:27:09
2 Gabriella Macarelli ALP Cycles Racing Te 0:29:21
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carrie Bradley 0:21:42
2 Melanie Carter FeedbackSports 0:26:20
3 Zena M maldonado Racer X/CBL 0:27:14
4 Aimee Dupont RacerX Cycling 0:29:09
5 Tanya Hartney Sonic Boom Racing 0:29:20
6 Rebecca Furuta Team Novo Nordisk 0:32:47
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christine Snider Racer X Cycling 0:24:57
2 Maria Harvey Racer X Cycling 0:25:31 Teammate Win: Christine Snider
3 Elizabeth Lev-tov Old School Industrie 0:26:34
4 Cindy Hintgen RacerXCycling 0:26:34 Teammate Win: Christine Snider
5 Jennifer Lausen Racer X Cycling 0:27:21 Teammate Win: Christine Snider
6 Bonnie Schroeder 0:29:33
7 Sybil Praski Pivot Cycles 0:29:42
8 Laura Moffett Palmares 0:29:45
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diane Granger DNA Cycling Masters 0:27:05
2 Sue Stokes Stages Cycling 0:27:45
3 Laura Dickinson Racer X Cycling 0:28:36
4 Ruth Alexander Team Rio Grande Raci 0:29:30
5 Lisa Ludwig RacerX Cycling 0:31:27
6 Carol Storey Racer X Cycling 0:31:54
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patricia Gonzales Square1 Cycling 0:25:31
2 Heather Romenesko Square1 Cycling 0:28:44 Teammate Win: Patricia Gonzales
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ali Artzberger Black Swift Cycleton 0:21:47
2 Carly Williamson Palmares Racing 0:23:19
3 Valerie Kuhns Palmares 0:27:09
4 Michelle Mjoen Natural Grocers Cycl 0:29:04
5 Vincent Hosey Sol Squad p/b Whole 0:32:47
Finishers: Cat 3: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elizabeth Bearden ALP Cycles Racing 0:25:41
2 Melissa Langworthy Palmares Racing 0:27:08
3 Alexandra Coulter Physio Racing 0:32:50
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claire Mancini 0:24:15
2 Jessica Mullins Avout Racing 0:24:46
3 Gabrielle Trueblood CU Triathlon 0:24:55
4 Molly Baron Cinch 0:26:19
5 Marah Guzman Elmwood Athletics 0:27:39
6 Whitney Cox Sonic Boom Racing 0:29:09
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Margot Clyne DNA Pro Cycling 0:21:25
2 Annie Toth 0:21:25
3 Andrea Fasen CINCH ELITE 0:21:41
4 Madigan Munro Trek Factory Racing 0:21:45
5 Anna Dorovskikh Orion Racing 0:22:06
6 Annie Poland CINCH ELITE 0:22:34
7 Michaela Thompson Meta by BJC 0:23:06
8 Tracey Jacobs CINCH ELITE 0:23:17 Teammate Top 5: Andrea Fasen
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat ?: 1