Log In
Red R Criterium • Jun 19 2021 • Portland, OR
Race uploaded by Anonymous Uploader csv | json
Clear, 67 degrees, wind 2 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alyssa Hargis Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal
1 Greg Steele Pacific Office Automation Cycling
1 Laura Mullen Dialed Cycling Team
1 Hannah Allen
1 Radek Litinsky Team Oregon p/b Rodda Paint
1 Ian Gibson Dialed Cycling Team
1 Summer Newlands Team Oregon p/b Rhodda Paint
1 Summer Newlands Team Oregon p/b Rhodda Paint
1 Brenna Wrye-simpson DNA Pro Cycling Team / Team S&M
1 Dan Litwora Therapeutic Associates Pacific Offi
1 Benjamin Snodgrass DCL Multisport Fitness
1 Jake Johansen Cascadia Junior Cycling
1 Stephanie Taplin Liquid Velo
2 Rachel Serslev Co-Motion Factory Racing Team
2 Chris Waggoner Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
2 Zachary Claremont
2 Paul Bourcier Elliston Coaching Race Team
2 Craig Schommer
2 Sean Pinzon
2 Clara Terrell English Cycles
2 Hunter Westerfield Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
2 Jenna Lingwood Point S Nokian
2 Spring Westerfield Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
2 Michael Manning Rock Creek Cyclery pb Fit4ever Stud
2 Erik Mills Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossin
3 Rachel Geiter Liquid Velo
3 Patrick Dailey Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
3 Austin Arguello Velobody/Gerk's
3 Alyssa Hargis Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal Teammate Win: Alyssa Hargis
3 David Root Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
3 Summer Westerfield Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
3 Emily Mcnary Team Oregon p/b Rodda Paint Teammate Top 5: Radek Litinsky
3 Bob Duffy Team Dr Will Bar
3 Darell Provencher Team Rose City
3 Kael Thompson Half Fast Velo presented by Ninkasi
3 Maikey Lopera Elliston Coaching Race Team
4 Deja Dydasco Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
4 Derek Koops Hutch's Race Team
4 Matthew Allen Stages Cycling
4 Emily Mcnary Team Oregon p/b Rodda Paint Teammate Top 5: Radek Litinsky
4 Gil Ormerod Team S&M
4 Emily Alexander Liquid Velo
4 Jeff Leonard Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal Teammate Win: Alyssa Hargis
4 Ben Tankus Byzick + Company Cycling
4 Jesse Whitaker Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
4 Jeremy Russell River City Bicycles - Bike Law
5 Leo Herriges Swift Racing PDX
5 Craig Schommer
5 Laura Mullen Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
5 Jennifer Haliewicz
5 Chris Waggoner Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
5 Philippe Gauthier Team Wooly Mammoth p/b Ultradynamic
5 Mateen Richey Breadwinner Cycles
5 Tanya Appuhn Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
5 Ryan P. gilles Byzick + Company Cycling
6 Uniah Azar
6 Martin Acosta Rock Creek Cyclery pb Fit4ever Stud
6 Jack Johnson
6 Daniel Recordon Point ? S Racing
6 Libby White Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
6 Andrej Miske Team Dr Will Bar
6 Hannah Allen
6 Chris Haverty Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
7 Owen Rogers Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal Teammate Win: Alyssa Hargis
7 Alicia Prusinski Murder of Crows
7 Trevor C miller
7 David Kuhns Audi/Krykisports
7 Wessel Robin Sage Titanium Factory Racing
7 Hilary Luther 43 Degrees
7 Joseph Dengel Team Dr Will Bar
8 Stephanie Taplin Liquid Velo
8 Justin Rackley Audi Cycling Team (Road) | Sage Tit
8 Hannah Moraes
8 Tim Simundza Rainier Beer Cycling Team
8 Rob Thompson Rainier Beer Cycling Team
8 Phil De la motte
8 James Schneider Team Dr Will Bar
9 Webster Wilson Perthes Awareness Cycling Team
9 Allison Halpin PDX TI p/b Elevator Coffee
9 Becky Hatke Rainier Beer Cycling Team
9 Collara Sal Co-Motion Factory Racing Team
9 Simon Wu Kryki Sports
9 J Pearce beissinger Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
9 Tom Smith
10 Tanya Appuhn Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
10 Justin Rackley Audi Cycling Team (Road) | Sage Tit
10 Cliff Heaberlin River City Bicycles - Bike Law
10 Christy Hawkins Mettle Cycling p/b Leave It On The
10 David Turner
10 Erik Hammerquist Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
10 Christopher Bright Illy Coffee-River City Bicycles
11 Victoria Spencer Rainier Beer Cycling Team
11 Christopher Bright Illy Coffee-River City Bicycles
11 Tim Simundza Rainier Beer Cycling Team
11 Randall Fransen Mettle Cycling p/b Leave It On The
11 Jennifer Haliewicz
11 Cary Newell
11 Hans Ibold Perthes Awareness Cycling Team
12 Randall Fransen Mettle Cycling p/b Leave It On The
12 Unknown
12 Unknown
12 Warren Atkey Hutch's Bend Dental
12 Clara Terrell English Cycles
12 Marty Moran
13 Ben Vanderzanden Pacific Office Automation
13 White Libby Fast Fun Nice Racing Team p/b Watti
13 Andrew Loaiza Mettle Cycling p/b Leave It On The
13 Christopher Raymond Team Oregon p/b Rhodda Paint
13 Matt Radich Team Dr Will Bar
13 David Hopper NoMads Sports Club
14 Clay Allred Rainier Beer Cycling Team
14 Adam Haslam
14 Maikey Lopera Elliston Coaching Race Team
14 Troy Seeborn Audi Cycling Team (Road) | Sage Tit
14 Erin Glover
14 Tom Ghilarducci
15 Max Rye
15 Peter Madsen Team Oregon p/b Rhodda Paint
15 Lee Farmer Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
15 Matt Radich Team Dr Will Bar
15 Cliff Heaberlin River City Bicycles - Bike Law
16 Ian Gibson Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
16 Robert Tornai Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
16 Todd Mion The Club Roule
16 Patrick Connor Team Wooly Mammoth
16 Marcus Ramirez
17 Charles Henderson Swift Racing PDX
17 Erik Mills Bicycleway.com/OPS/Mountain Crossin
17 Cristian Fuentes Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
17 Andrew Zurn The Club Roule
17 Troy Seeborn Audi Cycling Team (Road) | Sage Tit
18 Eric Anderson Team Dr Will Bar
18 James Walsh Rainier Beer Cycling Team
18 Rob Thompson Rainier Beer Cycling Team
18 Jonathon Toro
18 Greg Steele Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
19 Thomas Hope Team Oregon p/b Rhodda Paint
19 Kevin Wallin Team Oregon p/b Rodda Paint Teammate Top 5: Radek Litinsky
19 Eric Kaczmarek Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
19 Jacob Barnett
19 Nathan Spear
20 Unknown
20 David Root Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
20 Lee Farmer Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
20 Will Taplin
20 Peter Sellig Team Dr Will Bar
21 Peter Madsen Team Oregon p/b Rhodda Paint
21 Mike Kath Dangerboy racing
21 Paul Wroblewski The Club Roule
21 Chris Lind
22 Alex Yale Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
22 Will Taplin
22 Michael Collins Bicycle Attorney
22 Cam Juarez Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
23 Kevin Ryan Grouptrail Cycling
23 Kaler Marshall Hangar 15 Bicycles Elite Cycling Te
23 Matt Faudt
23 Andrew Santos Team Coastal
24 Trevor C miller
24 Dennis Liang
24 Marshall Hoopingarner Team Wooly Mammoth
24 Warren Atkey Hutch's Bend Dental
25 Ken Gerts Dark Horse Racing pb TNCF.legal
25 Derek Koops Hutch's Race Team
25 Xander Viray Mettle Cycling p/b Leave It On The
26 Keith Richards Rock Creek Cyclery
26 Erik Voldengen Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
26 David Estrin
27 Cody Herriges Swift Racing PDX
27 Greg Mcelravy Grouptrail Cycling
27 Robert Tornai Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
28 Austin Duerfeldt
28 ? ?
28 Christopher Bagg Wattie Ink
29 Ben Vanderzanden Pacific Office Automation
29 Jim Jeffers The Club Roule
30 Joel Fletcher Eliel Factory Team
30 Eamon Haverty TriTech
31 Philippe Gauthier Team Wooly Mammoth p/b Ultradynamic
31 Mike Hanson Dialed Cycling Team Teammate Top 5: Laura Mullen
32 Jake Johansen Cascadia Junior Cycling
32 Mattew Dzon
33 Andy Borell
33 Bob Duffy Team Dr Will Bar
34 Jeremy Gourd
34 Anthony Monteleone Team Wooly Mammoth
34 ? ?
35 Unknown
35 Cristian Fuentes Pacific Office Automation Cycling Teammate Top 5: Greg Steele
36 William Zendner
36 Steve Schwaeber Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal Teammate Win: Alyssa Hargis
37 Jason Evans Walmart/ACEC Cyling Team
37 Paul Bourcier Elliston Coaching Race Team
38 David D. smith Darkhorse Racing p/b TCNF.Legal Teammate Win: Alyssa Hargis
38 Brenna Wrye-simpson DNA Pro Cycling Team / Team S&M
39 Will Taplin
39 Connor Shimamoto
40 Samuel Phillips
40 Josh Mitchell Team Oregon p/b Rodda Paint Teammate Top 5: Radek Litinsky
41 Connor Shimamoto
41 Nathan Kistler
42 David Reitan
42 Tom Ghilarducci
43 Brian Halvorsen
43 Zachary Kovalcik Black Lodge Cycling
44 Andrew Conrad The Club Roule
45 Sam Bruns Team Oregon p/b Rodda Paint Teammate Top 5: Radek Litinsky
46 Unknown
47 Jordan Slone Wendigo Cycling
48 Matt King Push X Pull Cycling
49 Noah Erickson
50 Dhaulagiri Feriansyah The Club Roule
85 ? ?
97 ? ?
104 ? ?
107 ? ?
111 ? ?
136 ? ?
138 ? ?
159 ? ?
DNF Mike Murray
165 ? ?
209 ? ?
Finishers: Cat 1: 20   Cat 2: 25   Cat 3: 25   Cat 4: 8   Cat 5: 19   Cat ?: 126