Log In
Suisun Harbor Criterium • Aug 15 2021 • Suisun City, CA
Clear, 80 degrees, wind 9 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rhota Haba
2 Riley Mullen
3 Max Noda Cognition
4 Trevor King Sacramento Golden Wheelmen
5 Benjamin Dodge Los Gatos Racing Team
6 Alex Bobroff Team Roaring Mouse
7 Przemek Tutak VSRT
8 Vasileios Raptakis
9 Matthew Parker Team Mike's Bikes powered by Equato
10 Timmy Nguyen SJBC
11 Lorenzo Feher Team City Racing
12 Cassius Anderson
13 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
14 Nicholas Taiariol Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
15 Sean Brandt Dolce Vita Cycling p/b SL2
16 Jhenrick James dadula Pen Velo Racing/Summit Bicycles
17 Bryan Petro VSRT
18 Sean Gilson Rio Strada Racing
19 Alfonse Le duc SJBC
20 Paul Levy Team City Racing
21 Derick Daniels Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
22 Joshua Tipton Sacramento Golden Wheelmen Teammate Top 5: Trevor King
23 Brian Bailey ThirstyBear Cycling
24 Will Drinkwater
DNP Mike Mccluney Impact Racing Team
Finishers: Cat 3: 16   Cat 4: 7   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Johnson ALEXANDER JOHNSON
2 Nicolai Anger
3 Ninos Gergeo CBRE Racing
4 Travis Johnson SJBC
5 Christopher Guzik Los Gatos Bicycle Racing Club
6 Henry Jones
7 Conor Austin
8 Christopher Flynn Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
9 Matthias Reininger SJBC Teammate Top 5: Travis Johnson
10 Oli Baseley
11 Kevin Bishop
12 Christian Galvan
13 Gabriel P
14 Keith Knight
15 John Glover
16 Maxwell Ronci
17 David Shih Alto Velo
18 Corey Shen Team Swift
19 Vlad Kondrya
20 Paul Fostun
21 Brian Shreeve Alto Velo Racing Club
22 Clay Jones
23 Andrew Shacker
24 Zachary Landau
25 Aj Marrs
26 Brandon Barragan B-17 Racing
27 Erich Menge SJBC Teammate Top 5: Travis Johnson
28 Matt Lynn
29 Nicholas Bradwell
30 Batsaruul Altansukh
31 Grant Ramil
32 Ulziibat Tserenbat
33 Bryce Chao Cal Cycling
34 Matthew Dooley
36 Purevdorj Tsogtkhuu MGL Diablo
37 Darryl Brown
38 Michael Winston
39 Phillip Babich Berkeley Bicycle Club (BBC)
40 Zolboo Luvsan
42 Gala Galsan
43 Javkhangerel Batsaikan
44 Jared Lee
DNP Christopher Barr
DNP Thien Chau
DNP Andrew Corcoran
DNP Nick Dennis
DNP Trevor Mason
DNP Bryan Nguyen Dolce Vita Cycling p/b SL2
DNP Richard Owings Freak Show - Aloha
DNP Ethan Polianos
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 12   Cat 5: 7   Cat ?: 30  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Mikul Terun Elite
2 Ariel Herrmann ThirstyBear Cycling
3 Alexander Cabatic
4 Max Korus
5 Nick Baird
6 Andrew Shimizu
7 Zac Rossen Terun Elite Teammate Win: Matt Mikul
8 Ryan Wei Team CLIF Bar Cycling
9 Roman Kilun
10 Timmy Bauer Above and Beyond Cancer Cycling Tea
11 Pieter-jan Kindermans
12 Eddy Bach LOW// Factory Racing
13 Fergus Tanaka
14 Alexi Gabuyo
15 Gregory White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
16 Michael Charleton Red Peloton
17 Richard Gabel Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
18 Jonatan Jatombliansky Dolce Vita Cycling p/b SL2
19 Marcus Beltramo Dolce Vita Cycling p/b SL2
20 Griffin Nemitz SJBC
21 Gavin Murray Voler Factory Team p/b OVCB
22 Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
23 Travis Mceuen Terun Elite Teammate Win: Matt Mikul
24 Kyle Ashton Red Peloton
25 Ryan Chien DistrictTaco Racing
26 Kevin Metcalfe Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
27 Robert Lander
28 Russell White Ride Bikes Bro Elite Cycling Team
29 Robert Terra Terun Elite Teammate Win: Matt Mikul
30 Ford Murphy PROJECT 95
31 Christopher Beall Terun Elite Teammate Win: Matt Mikul
32 Jd Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
33 David Grundman Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
34 Wesley Miyamura Davis Bike Club Race Team
35 Michael Egan
DNP David Allen Cognition Racing Road
DNP Eric Cockrell
DNP Artun Duransoy dc devo Racing Academy
DNP James Grady
DNP Tony Jacques
DNP Hussein Saffouri
DNP Jacob Timmerman SquadraSF p/b Terun
DNP Simon Tuttle
DNP Yutch Cowhie Rio Strada Racing
DNP Matthew Sloan Cognition Racing Road
DNP Miles Hubbard
DNP Aaron Long ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Ariel Herrmann
DNP Tannon Blankenship DistrictTaco Racing
DNP Thomas Humphreys
DNP Daryl Hemenway CoreTechs Cycling Team
Finishers: Cat 1: 23   Cat 2: 23   Cat 3: 3   Cat ?: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Sayers
2 David Allen Cognition Racing Road
3 Kyle Glerum Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic
4 Jd Bergmann TEAM CLIF BAR Cycling
5 Zachary Morvant ThirstyBear Cycling
6 Max Noda Cognition
7 Jason Grefrath ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
8 Jason Boynton Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Kyle Glerum
9 David Grundman Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Kyle Glerum
10 Jerome Nadel ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
11 Michael Charleton Red Peloton
12 Ted Toribio Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
13 Yutch Cowhie Rio Strada Racing
14 Nikolaj Koester
15 Michael Harrison Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
16 Przemek Tutak VSRT
17 Alexander Yermolovich Pen Velo Racing/Summit Bicycles
18 Bryan Petro VSRT
19 Benjamin Dodge Los Gatos Racing Team
20 Karl Wurzbach Davis Bike Club Race Team
21 Matthew Sloan Cognition Racing Road Teammate Top 5: David Allen
22 Sean Gilson Rio Strada Racing
23 Jeffrey Kato Clean Power Cycling
24 Don Chapin Don Chapin Monterey Bay Racing Team
25 Mike Mccluney Impact Racing Team
26 Eugene Chan Pen Velo Racing/Summit Bicycles
27 Matthew Pyke SJBC
28 Derick Daniels Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
29 Dennis Hopp R4R-Make A Wish
30 Sean Brandt Dolce Vita Cycling p/b SL2
31 Scott Leahy SJBC
32 Ole Lutjens Cognition Racing Road Teammate Top 5: David Allen
33 Giles Douglas SJBC
34 Joshua Tipton Sacramento Golden Wheelmen
35 Chad Richards Sierra Nevada/Reliable Racing p/b F
36 Woody Sloan Project Fleming
37 Kevin Metcalfe Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Kyle Glerum
38 Kyle Ashton Red Peloton
39 Hussein Saffouri
40 Brian Bailey ThirstyBear Cycling Teammate Top 5: Zachary Morvant
41 Brian Heneghan SJBC
42 Lawrence Nolan Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Kyle Glerum
43 Nick Theobald Peet's Coffee Racing p/b Veloro Bic Teammate Top 5: Kyle Glerum
44 Gregg Roh Sacramento Golden Wheelmen
DNP Erik Camacho SJBC
DNP Dennis King
DNP Wylie Palmer
DNP John Simmons Clean Power Cycling
DNP Graham Simpson Don Chapin Monterey Bay Racing Team
DNP Daniel Turner KaiVelo Racing
Finishers: Cat 1: 14   Cat 2: 15   Cat 3: 16   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ninos Gergeo CBRE Racing
2 Kyle Viau Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
3 Brian Shreeve Alto Velo Racing Club
4 Jesse Avery Team Fremont/FFBC data by OnTheDay.
5 Casildo Romero SJBC
6 Aaron Smith Davis Bike Club Race Team
7 Diego Rivera Velo Kings Racing p/b ATP Coaching
8 Jose Davila
9 Kurt Kuckein CBRE Racing Teammate Win: Ninos Gergeo
10 Drew Noel Trafiq vs. Traffic
11 David Shih Alto Velo Teammate Top 5: Brian Shreeve
12 Peter Krogh Body Logic/SERT
13 Erich Menge SJBC Teammate Top 5: Casildo Romero
14 Richard Owings Freak Show - Aloha
15 Gregoire Denis
16 Glenn Pounds
17 Christopher Smith Team Fremont/FFBC data by OnTheDay. Teammate Top 5: Kyle Viau
18 Francisco Gonzalez Dolce Vita Cycling p/b SL2
19 Andrew Lagodzinski Valley Spokesmen
20 Enrique Rojas Red Peloton
21 Ray Abolt Chico Cycling Team
22 Aaron Mullagh DPBC
23 Eugene Brancoveanu
24 Aaron Chen
25 Joel Luna
DNP James Fisher
DNP Christopher Flynn Revs Road Race p/b Kinetic Cycles
DNP Joshua Hart TMB Development p/b Equator Coffees
DNP Joseph Manibusan
DNP Ken Shimojima Alto Velo Racing Club Teammate Top 5: Brian Shreeve
DNP Wagner Sousa
DNP Clive Lepper
Finishers: Cat 4: 22   Cat 5: 3   Cat ?: 7  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carissa Yao
2 Candice Lo SJBC
3 Heidi Verbeeck
4 Shantelle Tupaz CBRE Racing
5 Anna Novikova
6 Rachel Parker
7 Danika Brabec Fort Lewis College
8 Annie Whalen
9 Kate Rose
10 Claire Tang
11 Carla Clifford Rockstar Games
12 Kelly Wynveen
13 Zula Agvaansuren
14 Colleen Chew Pen Velo Racing/Summit Bicycles
15 Shoshana Harlem
DNP Gladys Corkill
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 2   Cat ?: 9  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 May Liu SquadraSF p/b Terun
2 Megan Brinkmeyer Los Gatos Bicycle Racing Club
3 Madeline Frechette
4 Sarah Flamm Revolution Racing Team LLC
5 Erika Tarte Eclipse Racing
6 Kristin Wolfe
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 1