Log In
Fayetteville Stage Race - Saturday Road Race • Mar 17 2012
Partly Cloudy, 75 degrees, wind 11 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Russell Metoyer Velossimo Racing
2 Jacob White Tulsa Wheelmen
3 Jesse Moran Plano Athletic Cycling Club/PACC
4 Jonathon Schilling Slipstream-Craddock Junior Developm
5 Bryan Reid Colavita Racing
6 Erin Elliott DNA Racing
7 Colin Strickland Jack & Adam's Racing Team
8 Kenneth Day Shama Cycles
9 Imari Miller Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Top 5: Jonathon Schilling
10 Jeffrey Labauve GS Tenzing
11 Kyle Sigl ThinkFinance Racing
12 Matthew Kessing Team Wooly Mammoth
13 Robert Kane Bicycle-Heaven
14 Jack Funk GP Velotek
15 Jason Mccombs Road Racing Team
16 Zack Gould Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Top 5: Jonathon Schilling
17 Steven Williams GS Tenzing
18 Wes Jerman Jack & Adam's Racing Team
19 Kyle Anderson PARK PLACE DEALERSHIPS
20 Travis Kropf ThinkFinance Racing
21 Hunter Stewart GS Tenzing
22 Kyle Parrott Matrix/RBM
23 Mino Giunta Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Top 5: Jonathon Schilling
24 Abdias Benjamin hernandez Nick Lopez Tailoring Cycling Team
25 Robert Biard 787 Racing
26 Nathaniel Beams PARK PLACE DEALERSHIPS
27 Shawn Hodges PACC Teammate Top 5: Jesse Moran
28 Alexander Gibson ThinkFinance Racing
29 Joseph Garcia
30 Devin Carroll
31 Zachary Lytle PARK PLACE DEALERSHIPS
32 Jonathan Petrillo Race Team
33 Ryan Dromgoole PACC Teammate Top 5: Jesse Moran
34 Tommy Rushing Velossimo Racing Teammate Win: Russell Metoyer
35 John Ryan Team Bicycles Inc.
36 Shawn Dobbs US Military Cycling Team Fueled by
37 William Fiser Shama Cycles
38 Rusty Stover Plano Athletic Cycling Club/PACC Teammate Top 5: Jesse Moran
39 Brian Jones GS Tenzing
40 Noah Williams Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Top 5: Jonathon Schilling
41 Adam Allen Team Wooly Mammoth
42 Jordan Cullen Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Top 5: Jonathon Schilling
43 Jeffrey Klein ThinkFinance Racing
44 Michael Wilder PACC Teammate Top 5: Jesse Moran
45 Troy Owens GS Tenzing
46 Michael Lalla Plano Athletic Cycling Club/PACC Teammate Top 5: Jesse Moran
47 Jason Bentley Team Brain and Spine Cycling
48 Jonathan Garrett Knobbies & Slicks
49 Jonathan Sanchez Shama Cycles
50 Stephen Borski Plano Athletic Cycling Club/PACC Teammate Top 5: Jesse Moran
51 Christopher Lutz Bicycle-Heaven
52 John-matthew Hattaway Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub
Finishers: Cat 2: 47   Cat 3: 3   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Godfrey Dallas Bike Works
2 Stephen Hyde West Florida Wheelmen
3 Christopher Hill Velossimo Racing
4 Nick Torraca
5 Aaron Highfill DNA Racing
6 David Preston
7 Curtis Bixler Velossimo Racing Teammate Top 5: Christopher Hill
8 Steve Quick Shama Cycles
9 Ed Hughey Velossimo Racing Teammate Top 5: Christopher Hill
10 Melvin Barrios Nick Lopez Tailoring Cycling Team
11 Enrique Varela 787 Racing
12 Michael Frentress 787 Racing
13 Rob Gray Southern Elite/Sun & Ski Sports
14 Clark Smithson Bike Barn Texas
15 Brent Aston Mirage
16 Brian Odonnell Shama Cycles
17 Corey Fish 787 Racing
18 Thomas Fad Jack & Adam's Racing Team
19 Pierce Young Texas A & M University
20 Shawn Small
21 Andrew Hays VooDoo Racing
22 Zack Lavergne PARK PLACE DEALERSHIPS
23 Eben Kellogg Jack & Adam's Racing Team
24 Mike Panozzo 787 Racing
25 Landon Beauchamp Matrix Cycling Club
26 Lee Allen Woodlands Cycling Club Race Team
27 Sebastian York Matrix Cycling Club
28 Ryan Haglund Jack & Adam's Racing Team
29 Ryan Culp Velossimo Racing Teammate Top 5: Christopher Hill
30 Adrien Costa Slipstream-Craddock Junior Developm
31 Jonah Tannos Slipstream-Craddock Junior Developm
32 Carlo Villarreal Slipstream-Craddock Junior Developm
33 Patrick Davis PARK PLACE DEALERSHIPS
34 Lance Looper Shama Cycles
35 Bari Mayer 787 Racing
36 James Perrin Bike Barn Texas
37 Jesse Slate Team Wooly Mammoth
38 Clint Hankla
39 Jared Reynoso Matrix Cycling Club
40 Harry Mann ThinkFinance Racing
41 Timothy Silva ThinkFinance Racing
42 Erique Williams Bicycle World of Houston
43 Brian Handal Nick Lopez Tailoring Cycling Team
44 Jason Butler Mirage
45 Mathew York Crest/RBM Cycling
46 Hans Wright Tuneros Racing
47 Michael Kramer Shama Cycles
48 Chad Springer Jack & Adam's Racing Team
49 Justin Mcquerry Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub
50 John Gardiner Velossimo Racing Teammate Top 5: Christopher Hill
51 Kyle Springer ThinkFinance Racing
Finishers: Cat 3: 48   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Schnur
2 Dwayne Otto
3 Christian Bergh 787 Racing
4 William Young
5 Brian Hoard Austinbikes/Revenant
6 John Mott Ghisallo Foundation
7 Blake Warden
8 Scott Minard
9 Spencer Moak Bike Barn (Texas)
10 John Macdonald
11 Patrick Barrett Pirate Race Productions pb ALPHA
12 Robert Diaz Bike Barn Texas
13 Charles Mills Plano Athletic Cycling Club/PACC
14 Kevin Gibson Bike Barn (Texas)
15 Adam Spears Mirage
16 Said Assali Shama Cycles
17 Aaron Santos
18 Cole Parker
19 Alexander Fleming Bike Barn Texas
20 Aaron Wade VooDoo Racing
21 W Andrew lechner Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub
22 Timo Heister
23 Christopher Veum
24 Zach Ross
25 Tommy Higgins 787 Racing Teammate Top 5: Christian Bergh
26 William Jones Raising Cane's Racing
27 Gordon Richardson Bikesport/ION
28 Jason Paxton
29 Steve Sprinkle
30 Daniel Corey Bike Barn Texas
31 Jason Watson VooDoo Racing
32 John Pearson VooDoo Racing
33 Kyle Simmons Bike Barn Texas
34 Paul Scott Scott & White Community Cycling Clu
35 Matthew Campbell TBi - Dedicated Race Team
36 Gene Dan Shama Cycles
37 John Clem Bike Barn (Texas)
38 James Connolly Bike Barn Texas
39 Darryl Rosenfeld Bike Barn Texas
40 Dylan Gray Southern Elite/Sun & Ski Sports
Finishers: Cat 4: 38   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Martin Juul
2 Ianrey Amuan Dominion - Falcon Bank
3 Philip Ruthstrom
4 Adam Finck Team Velocity Bike Shop
5 Blake Mcfarling
6 Brandon O'neal The Woodlands Cycling Club
7 Jeffrey Jordan Woodlands Cycling Club Race Team
8 Tilfas Perry Northwest Cycling Club
9 Eric Oneal Woodlands Cycling Club Race Team
10 Jaime Esparza Dominion - Falcon Bank Teammate Top 5: Ianrey Amuan
11 Alonso Vargas
12 Sheldon Parmer Northwest Cycling Club
13 Keith Kraft Northwest Cycling Club
14 Dan Mcgraw Knobbies & Slicks Bike Shop
15 Dallas Koeppe Matrix/RBM
16 Andrew Nelson
17 Cory Engel
18 Gilbert Madrona Woodlands Cycling Club Race Team
19 Chuck Terrell
20 Armando Espinosa jr.
21 David Santino
22 Joel Turner Propaganda Bike Shop
23 Wes Morgan Team LaS'port
24 Chris Larkin Rockwall Cycling
25 Alejandro Ramirez Shama Cycles
26 David Martin Northwest Cycling Club
27 Lawrence Ocampo Southwest Cycling Club Racing
28 Jeff Cummings
29 Stan Poe Woodlands Cycling Club Race Team
30 Tim Chason
31 Bert Raglin
32 Onder Anilturk Neoteric Racing
33 Christopher Ayres
34 Allan Reitzer The Woodlands Cycling Club
35 Luke Haueter
36 Walter Dawes
37 Don Allen Woodlands Cycling Club Race Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 34   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garrett Hobbs PARK PLACE DEALERSHIPS
2 Jefferey May PARK PLACE DEALERSHIPS Teammate Win: Garrett Hobbs
3 Garrison Horton Northwest Cycling Club
4 Peter Winski Northwest Cycling Club
5 Alex Gonzalez T3Multisports Elite Junior Cycling
6 Matthew Strange Dallas Racing
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Victor Morandi Northwest Cycling Club
2 Arvin Jansen Trace Bikes
3 Lucas York Matrix Cycling Club
4 Ben Gray Team Spincycle
5 Alexander Bartz Southwest Cycling Club Racing
Finishers: Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allen Abell Joes Pro Bikes
2 Allen Abell Joes Pro Bikes Teammate Win: Allen Abell
3 Les Akins Oklahoma City Velo Club
4 Les Akins Oklahoma City Velo Club
5 Chris Lowry PROACTIVE
6 Chris Lowry PROACTIVE
7 Warren Woodbury Bicycle-Heaven
8 Warren Woodbury Bicycle-Heaven
9 Todd Burgess Joe's Pro Bikes Teammate Win: Allen Abell
10 Charles Huckabee Sugar Cycles Factory Racing
11 Jack Stepczynski ThinkFinance Racing
12 Todd Burgess Joe's Pro Bikes Teammate Win: Allen Abell
13 Tom Warren TEAM FLAT BELLY ORGANICS
14 Jack Stepczynski ThinkFinance Racing
15 John Ashe Austinbikes/Revenant
16 Tom Warren TEAM FLAT BELLY ORGANICS
17 Scott Dalhover
18 David Bumbaugh Red's Racing
19 Cole Gober Austinbikes Cyclocross Team
20 Frank Kurzawa Violet Crown Sports Assoc
21 Felix Guardado GS Tenzing
22 Joe Udell Kelly's Team
23 Charles Dixon Austinbikes/Revenant
24 Thomas Bain Geri Atrix
25 Damon Rw wiseman TEAM FLAT BELLY ORGANICS
26 Lee Troy Red's Racing
27 Scott Munroe TEAM FLAT BELLY ORGANICS
28 Peter Staneland North Texas Road Team
29 Glen Watson Bike Barn Texas
30 John Ashe Austinbikes/Revenant
31 Todd Lafleur Infinity Cycling Club
32 Scott Dalhover
33 Logan Hunn Bike Barn (Texas)
34 Stuart Hall Colavita Racing, Inc.
35 Kurt Joseph Austinbikes/Revenant
36 Cole Gober Austinbikes Cyclocross Team
37 Stephen Higgins 787 Racing
38 Michael Ereli Toyota / Cycling Team presented by
39 Kyle Russell GS Tenzing
40 Clif Cassidy Colavita Racing, Inc.
41 Steven Guzman 787 Racing
42 Felix Guardado GS Tenzing
43 Robb Bush GS Tenzing
44 Charles Dixon Austinbikes/Revenant
45 Larry Blanchard Team Seton Brain and Spine Cycling
46 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
47 Mark Wiggans Austinbikes/Revenant
48 Damon Rw wiseman TEAM FLAT BELLY ORGANICS
49 Kiet Tran
50 Scott Munroe TEAM FLAT BELLY ORGANICS
51 Russell Debarbieris
52 Glen Watson Bike Barn Texas
53 Todd Lafleur Infinity Cycling Club
54 George Heagerty Geri Atrix
55 Kevin Barton Joes Pro Bikes Teammate Win: Allen Abell
56 Lynn Mcmahon Red's Racing
57 Logan Hunn Bike Barn (Texas)
58 Al Kline North Texas Road Team
59 Richard Neill ThinkFinance Racing
60 Kurt Joseph Austinbikes/Revenant
61 John Collins Team Seton Brain and Spine Cycling
62 Douglas Williamson Geri Atrix
63 Stephen Higgins 787 Racing
64 Kyle Russell GS Tenzing
65 Steven Guzman 787 Racing
66 Richard Hall Austinbikes/Revenant
67 Robb Bush GS Tenzing
68 Corvin Alstot Gulf Coast Cycling Association
69 Ralph Harris Soler's Sports
70 Larry Blanchard Team Seton Brain and Spine Cycling
71 Jason Newman Team Seton Brain and Spine Cycling
72 Timothy Mcduff Bike Barn (Texas)
73 Charles Bippert Team Seton Brain and Spine Cycling
74 Mark Wiggans Austinbikes/Revenant
75 Geoffrey Maguire VooDoo Racing
76 Kiet Tran
77 Richard Fofi Southwest CycleSport/Dimensional
78 Steven Schoger Woodlands Cycling Club Race Team
79 Michael Haney Violet Crown Sports Assoc
80 Monty Maughan Oklahoma City Velo Club Teammate Top 5: Les Akins
81 Tom Judson NAC VELO
82 Roger Wacker Bike Barn Texas
83 Joseph Steele Team ALS-C3
84 Tom Rodgers
85 Chester Long Dominion - Falcon Bank
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 16   Cat 3: 38   Cat 4: 25  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charles Huckabee Sugar Cycles Factory Racing
2 David Bumbaugh Red's Racing
3 Frank Kurzawa Violet Crown Sports Assoc
4 Joe Udell Kelly's Team
5 Lee Troy Red's Racing
6 Peter Staneland North Texas Road Team
7 Stuart Hall Colavita Racing, Inc.
8 Michael Ereli Toyota / Cycling Team presented by
9 Clif Cassidy Colavita Racing, Inc.
10 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
11 Kevin Barton Joes Pro Bikes
12 Lynn Mcmahon Red's Racing Teammate Top 5: David Bumbaugh
13 Al Kline North Texas Road Team
14 Richard Neill ThinkFinance Racing
15 Douglas Williamson Geri Atrix
16 Corvin Alstot Gulf Coast Cycling Association
17 Ralph Harris Soler's Sports
18 Jason Newman Team Seton Brain and Spine Cycling
19 Timothy Mcduff Bike Barn (Texas)
20 Charles Bippert Team Seton Brain and Spine Cycling
21 Geoffrey Maguire VooDoo Racing
22 Richard Fofi Southwest CycleSport/Dimensional
23 Michael Haney Violet Crown Sports Assoc Teammate Top 5: Frank Kurzawa
24 Roger Wacker Bike Barn Texas
25 Joseph Steele Team ALS-C3
26 Tom Rodgers
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 12   Cat 4: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Bain Geri Atrix
2 Russell Debarbieris
3 George Heagerty Geri Atrix Teammate Win: Thomas Bain
4 John Collins Team Seton Brain and Spine Cycling
5 Richard Hall Austinbikes/Revenant
6 Steven Schoger Woodlands Cycling Club Race Team
7 Monty Maughan Oklahoma City Velo Club
8 Tom Judson NAC VELO
9 Chester Long Dominion - Falcon Bank
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rich Dotson Infinity Cycling Club
2 Roman Lobkovsky Northwest Cycling Club
3 Nathan Aust Velossimo Racing
4 James Frentress 787 Racing
5 Ronald Medlock Bike World Racing
6 Nathan Lesniewski Joes Pro Bikes
7 Ricardo Rodriguez Team ALS-C3
8 Carey Jung Violet Crown
9 Zachariah Horne VooDoo Racing
10 Michael Moist Woodlands Cycling Club Race Team
11 Donald Ruthven
12 Ken Greene Violet Crown Sports Assoc
13 W Kent snead
14 Oscar Zavala Team ALS-C3
15 James Dykes TBi - Dedicated Race Team
16 Jeff Garner TBi - Dedicated Race Team
17 Michael Minardi
18 Dan Kemp Joe's Pro Bikes
19 Quintin Boehmisch Team Bicycles, inc
20 Herman Verhoeven Propaganda Bike Shop
21 Weston Giunta Violet Crown Sports Assoc
22 Bryan Carlson TBi - Dedicated Race Team
23 Jason Van loo Shama Cycles
24 John Turlington Kelly's Team
25 Israel Gonzalez Bike World Racing Teammate Top 5: Ronald Medlock
26 Jeff Grant Shama Cycles
27 Maner Shaw Permian Basin Bicycle Assoc
28 Timothy Dove
29 Leroy Mendoza Bike World Racing Teammate Top 5: Ronald Medlock
30 Doug Allen Velossimo Racing Teammate Top 5: Nathan Aust
31 Lance Slack One Hour Racing
32 Manuel Samaniego FRESH Racing
33 Dan Ronan
34 David Roberts Bicycle World of Houston
35 Lance Bowers One Hour Racing
36 Jose Gonzalez Laredo Cycling Club
37 Robert Dole Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Roman Lobkovsky
38 Doug Baysinger Shama Cycles
39 William Neale Violet Crown Sports Assoc
40 James Mcculloch Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Roman Lobkovsky
41 Joe Sitterly
42 James Engle Woodlands Cycling Club Race Team
43 Joel Shewry TBi - Dedicated Race Team
44 Bradley Herle Tuneros Racing
45 Dan Lundeen Bikin N Eggs
46 David Starrett FRESH Racing
47 Rickey Wilson TBi - Dedicated Race Team
48 Hill Swift Toyota / Cycling Team presented by
49 Scott Anderson One Hour Racing
50 Steve Chism Team Bicycles Plus
Finishers: Cat 4: 39   Cat 5: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gray Skinner 787 Racing
2 Michael Pincus Bicycle Sport Shop pb Integrity
3 Steven Wheeler Bicycle Sport Shop pb Integrity
4 John Korioth 787 Racing Teammate Win: Gray Skinner
5 Sol Ethan frost Austinbikes/Revenant
6 Stefan Rothe Tulsa Wheelmen
7 Mario Arroyave Velossimo Racing
8 Elkin Arteaga Velossimo Racing
9 David Wenger Bicycle Sport Shop pb Integrity Teammate Top 5: Michael Pincus
10 John Grant Texas Roadhouse Cycling Team P/B Mo
11 Brant Speed 787 Racing Teammate Win: Gray Skinner
12 Corey Ray PACC
13 Collin Davis Plano Athletic Cycling Club/PACC
14 Christopher Haga Bicycle Sport Shop pb Integrity Teammate Top 5: Michael Pincus
15 Anthony White Velossimo Racing
16 Beau Edwards Bicycle-Heaven
17 Zach Bergh Astella Oncology p/b ABD Cycling
18 Bob Cummings Dallas Racing
19 Tor Berge Bike Barn Texas
20 Ruarri Day-stirrat 787 Racing Teammate Win: Gray Skinner
21 Christopher Trickey Team Wooly Mammoth
22 Jed Rogers 787 Racing Teammate Win: Gray Skinner
23 Greg Hercules PACC
24 Alan Ting Bicycle Sport Shop pb Integrity Teammate Top 5: Michael Pincus
25 Stephan Hirsch 787 Racing Teammate Win: Gray Skinner
26 John Trujillo Team Wooly Mammoth
Finishers: Cat 1: 25   Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Monica Hyslop ThinkFinance Racing
2 Kathryn Hunter Snapple-ATC Racing
3 Leah Soro skinner Snapple-ATC Racing
4 Sheri Rothe Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub
5 Amanda Hall
6 Kathleen Hattaway Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub
7 Mary Nunnelly Bike Barn (Texas)
8 Michelle Hayner Velossimo Racing
9 Michelle Montoya Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub Teammate Top 5: Sheri Rothe
10 Allison Atkinson Velossimo Racing
11 Natalie Kurz Kind Human Sports
12 Kim Jennings Bicycles Outback p/b Jubilee Mitsub Teammate Top 5: Sheri Rothe
13 Marla Briley Snapple-ATC Racing Teammate Top 5: Kathryn Hunter
14 Tracy Christenson ThinkFinance Racing Teammate Win: Monica Hyslop
15 Nadia Barrera Team Seton Brain and Spine Cycling
16 Jennifer Mix 787 Racing
17 Suzy Snell Colavita Racing
18 Caryn Montague ThinkFinance Racing Teammate Win: Monica Hyslop
19 Melissa Kuliska
20 Michelle Lewis sirianni gacki ThinkFinance Racing Teammate Win: Monica Hyslop
21 Brigitte Jordan Colavita Racing, Inc.
22 Kim Ciolli Team Brain and Spine Cycling
23 Sally Sonnier ThinkFinance Racing Teammate Win: Monica Hyslop
24 Melissa Ruthven Snapple-ATC Racing Teammate Top 5: Kathryn Hunter
25 Jeana Midgette
26 Anna Felton Kind Human Sports
27 Jennifer Wagner Shama Cycles
28 Mary Jimenez Team LaS'port
29 Christy Lan Kind Human Sports
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 6   Cat 3: 15   Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Fossum
2 Allison Floyd Team Seton Brain and Spine Cycling
3 Kelly Cole ThinkFinance Racing
4 Kelly Grant Shama Cycles
5 Christina Koeppe Matrix Cycling Club
6 Kristen Kjellberg Team Brain and Spine Cycling
7 Kelley Martin Team Brain and Spine Cycling
8 Kathy Weldon ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Kelly Cole
9 Lucy Needham Colavita Racing
10 Karla Gendler Colavita Racing
11 Laurie Poe The Woodlands Cycling Club
12 Carmen Hampton Bike Barn Texas
13 Laura Gutierrez
14 Inna Wirawan Northwest Cycling Club
15 Tanya Vanwinkle
16 Rosalina Barragan
17 Kelley Ables Velossimo Racing
18 Janet Foster Northwest Cycling Club
19 Irene Pena
20 Kelly Herman
21 Kathy Boulte
22 Brittany Fox Bike Barn Texas
Finishers: Cat 4: 19   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Summer Moak Northwest Cycling Club
2 Estefy Gonzalez T3Multisports Elite Junior Cycling
Finishers: Cat 4: 2