Log In
ACA Tuesday Night Criterium • Apr 27 2021 • Pittsburgh, PA
Clear, 74 degrees, wind 8 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicholas Pugliaresi Massage Envy Racing/Koeles Cycling
2 Michael Degregorio
3 Steve Hunchuck
4 Connor Brem Golden Triangle Bikes
5 Manuel Alcantara ii Roy and Associates Racing
6 Michael Zagorski Roy & Associates Racing
7 Steven Shaffer Roy & Associates Racing
8 Shawn Klocek TEAM GTB
9 Eric Collazo BG Cycling Club
10 Parker Schrecengost Dig Deep Racing
11 Micheal Rogers
12 Chago Bradbury
13 Zachary White
14 Steven Remaley Roy & Associates Racing
15 Elijah Pace Massage Envy Racing
16 Cruze Bradbury
17 John Moon
DNP Kyle Drexler
DNP Antawn James
DNP Elijah James
DNP Erin Kelly
DNP John Lesure BG Cycling Club
DNP Patrick Otoole Golden Triangle Bike
DNP Sean Russell
DNP Bryan Stephany
DNP Camal Wagner Pittsburgh Youth Leadership
DNP Brett White
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 7   Cat 5: 7   Cat ?: 12  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Gottlieb
2 Frankie Ross Sette Nove
3 Florian Lungu La Prima Espresso Co. Racing
4 Mike Janeiro Freddie Fu Cycling
5 Mark Colenbrander UPMC / Pro Bike & Run
6 Jason Zimmerman Freddie Fu Cycling Team
7 Aaron Bovalino Rivet 5 Racing
8 Al Meder Rivet 5 Racing
9 Jeffrey Koontz UPMC / ProBikes
10 Matt Humeston Massage Envy Racing
11 David Galati La Prima Espresso Co. Racing Teammate Top 5: Florian Lungu
12 Timothy Daigle Rivet 5
13 Chris Helbling east end cycling club
14 Topher Delamarter Sharktoothcycling
15 Russell Dryer Sette Nove Teammate Top 5: Frankie Ross
16 Neil Donahue East End Cycling
17 Brett Stana UPMC/Pro Bike and Run
18 Ken Mowry East End Cycling Club
19 Raymond Russell Sette Nove Teammate Top 5: Frankie Ross
20 Bryan Routledge Sette Nove Teammate Top 5: Frankie Ross
21 Birk Mcgilvrey Rivet 5 Racing
DNF Jon Williams Freddie Fu Cycling Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 12   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kamila Zagorski Roy & Associates Racing
2 Kara Mcclain Opus One Velo
3 Stephanie Ritter Opus One Velo
4 Elise Rowe La Prima Espresso Co. Racing
5 Shequaya Bailey LaPrima Espresso Co Racing
6 Kelly Collier La Prima Espresso Co. Racing
7 Cansu Ozen Opus One Velo Teammate Top 5: Kara Mcclain
8 Anna-lena Kempen La Prima Espresso Co. Racing Teammate Top 5: Elise Rowe
9 Alexis Evans
10 Paula Zamora Aerodog Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 2