Log In
Region RIot Criterium • May 7 2022 • Hammond, IN
Clear, 56 degrees, wind 10 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Owen Reaney
2 Jake Zyromski Midwest Development Cycling Inc.
3 Blake Stevens Midwest Development Cycling Inc.
4 Carl Boquist The Pony Shop
5 Jackson Walter
6 Natasa Gakovic
7 Oscar Garner George Garner Cyclery Track Team
8 Jonathan Knuth The Pony Shop Teammate Top 5: Carl Boquist
9 Colin Ray
10 Oliver Rodriguez
11 Parker Curtis PSIMET Racing
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rafal Kuklinski Plus Cycling Team
2 Mason Rocca
3 Craig Woodmansee EMC2 / Elmhurst Masters
4 Jason Maier Team Neighborlink
5 Takuma Habu University of Chicago
6 Rem Yoder Apex Cycling Team
7 Charles Rumley
8 Jim Whaley V3 Endurance
9 Guiober Cuevas Wolfpack Bike Racing
10 Nick Diedrich UPB Cycling
11 William Lopez Team Got Wind?
12 Nick Olsen
13 Jordan Nelson PSIMET Racing
14 Gregory Nemeth Team Indiebike p/b Iu Health
15 Patrick Cowlin Half Acre Cycling
16 Adrian Pintatara Plus Cycling Team Teammate Win: Rafal Kuklinski
17 Christopher Sopiarz
18 Aaron Sawyer Red Arrow Cc
19 William Danay Team Veloz
20 Peter Cavoto PSIMET Racing
21 Brian Sullivan - Teammate Top 5: Mason Rocca
22 Justin Floyd Phoenix Fitness And Training
23 Michael Cauley Wolfpack Bike Racing
24 John Reidy Team Neighborlink Teammate Top 5: Jason Maier
25 Andres Vera
26 279212 279212
27 Timothy Ryan
28 Peter Monko Spidermonkey Cycling
29 Patrick Mclarty PSIMET Racing
30 Jared Verbeke xXx Racing
31 Mateusz Zalewski
32 Kevin Brown xXx Racing
DNF Steven Boyd Crosswind Racing p/b Spokes Etc
DNF Doug Robinson
DNF Minwoo Shin Ames Velo
Finishers: Cat 3: 20   Cat 4: 9   Cat ?: 6  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Higgins
2 Jack Ray The Pony Shop
3 Marcin Czaicki
4 Charles Rumley
5 Lukas Skucas BAD BIKES
6 Aaron Sawyer Red Arrow Cc
7 Stephen Wunrow PSIMET Racing
8 Andres Vera
9 Harry Lasker
10 Davis Walthan
11 Sean Conley Regionracing
12 Pete Pavek Half Acre Cycling
13 Ian Wright
14 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
15 Michael Matson PSIMET Racing
16 Patrick Mclarty PSIMET Racing
17 Keith Koontz Monster Racing Team
18 Jordan Nelson PSIMET Racing
DNF William Lopez Team Got Wind?
Finishers: Cat 4: 14   Cat ?: 5  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noah Bishop
2 Martin Burdett Phoenix Fitness And Training
3 Spencer Collins
4 Charles Rumley
5 Hendrik Van der zandt
6 Aaron Sawyer Red Arrow Cc
7 Sean Conley Regionracing
8 Joshua Messer Regionracing p/b Strack Van Til
9 Pete Pavek Half Acre Cycling
10 Niels Zaunmueller Red Arrow Cc
11 Ian Wright
12 Michael Matson PSIMET Racing
13 Keith Koontz Monster Racing Team
14 Larry Collymore
15 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
16 Anwar Eaton
17 Phillip Beal
DNF Hris Mitry
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 3   Cat ?: 10  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Lanyon 606 Racing
2 Justin Kirk Kentucky Flyers Cycling Inc
3 Mike Piposar Armada Cycling Team
4 Carl Norris Spidermonkey Cycling
5 Michael Baldus
6 Jason Garner George Garner Cyclery Track Team
7 Thomas Davis Team Nebo Ridge
8 Jim Whaley V3 Endurance
9 Dean Abt xXx Racing
10 Guiober Cuevas Wolfpack Bike Racing
11 Todd Wendell Burnham Racing
12 Darren Reno Phoenix Fitness And Training
13 Tom Driver 606 Racing Teammate Win: Michael Lanyon
14 Mark Nowack Franco Factory Racing
15 Jason Knauff Burnham Racing
16 Justin Floyd Phoenix Fitness And Training
17 Felipe Cardenas
18 Aaron Katin Burnham Racing
19 Robert Brooks V3 Endurance
20 Kurt Bentsen PSIMET Racing
21 Chad Briggs Christiancycling St Louis
22 Andrea Cyr
23 Mark Misicko INTENT Race Team
24 Darren Williams Kentucky Flyers Cycling Inc Teammate Top 5: Justin Kirk
25 Doug Robinson
26 Nick Diedrich UPB Cycling
27 Peter Cavoto PSIMET Racing
28 Mason Rocca
29 Jose Rodriguez US Military Endurance Sports
30 Sean Metz xXx Racing
31 Andrew Rizzo Fairlife
32 Joseph Webster Kentucky Flyers Cycling Inc Teammate Top 5: Justin Kirk
33 Ryan Ringlespaugh
34 Tom Tittelbach Team Lifestart Cycling
DNF Michael Cauley Wolfpack Bike Racing
DNF Mark Richier INTENT Race Team
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 14   Cat 3: 12   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jake Buescher 606 Racing
2 Nate Coleman 606 Racing Teammate Win: Jake Buescher
3 Michael Lanyon 606 Racing Teammate Win: Jake Buescher
4 Brandon Feehery Project Echelon Racing
5 John Woods
6 Luke Kalbfell Apex Cycling Team
7 Michael Baldus
8 Craig Woodmansee EMC2 / Elmhurst Masters
9 Tom Driver 606 Racing Teammate Win: Jake Buescher
10 Justin Kirk Kentucky Flyers Cycling Inc
11 Thomas Davis Team Nebo Ridge
12 Dean Abt xXx Racing
13 Derrick Ubbink Leadout Racing
14 Jason Maier Team Neighborlink
15 Mike Piposar Armada Cycling Team
16 Gregory Nemeth Team Indiebike p/b Iu Health
17 Sean Metz xXx Racing
18 Guiober Cuevas Wolfpack Bike Racing
19 Rem Yoder Apex Cycling Team
DNF Felipe Cardenas
DNF Darren Williams Kentucky Flyers Cycling Inc
DNF Peter Cavoto PSIMET Racing
DNF Robert Brooks V3 Endurance
DNF Shane Feehery South Chicago Wheelmen Elite
DNF Dan Korienek Leadout Racing
DNF Brian Sullivan - Teammate Top 5: John Woods
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 9   Cat 3: 10  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennifer Orozco PSIMET Racing
2 Brenda Bylaitis
3 Erin Rauscher PSIMET Racing Teammate Win: Jennifer Orozco
4 Amber Nichols The Dropettes
5 Natasa Gakovic
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brenda Bylaitis
2 Ramona Kuna ABD Cycling Club Cycling Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrea Cyr
2 Simone Hussussian Adapt Cycling
3 Jacqueline Wunrow PSIMET Racing
4 Ramona Kuna ABD Cycling Club Cycling Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 3