Log In
ACA Tuesday Night Criterium • May 17 2022 • Pittsburgh, PA
Clear, 67 degrees, wind 6 mph
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noah Petersen Balanced art multisport
2 Zachary Baker Get Fit Families
3 Dirk Schild
4 Christopher Soufleris
5 Sam Hersick GFF Triathlon - Get Fit Families
6 Chago Bradbury Pittsburgh Youth Leadership
7 Colin Mihalak Project West Oakland
8 Brett Seich
9 Jason Polder
10 Jason Graham Project West Oakland
11 Cruz Bradbury Pittsburgh Youth Leadership
12 Tyler Rollins Project West Oakland
13 Cody Jones
14 Tyler Funk
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 12  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Frankie Ross Sette Nove
2 Jake Lifson Team Margie Bars / J Mac Cycling
3 Jeffrey Koontz Project 412
4 John Heffner TEAM GPOA
5 David Galati La Prima Espresso Co. Racing
6 Jason Zimmerman UPMC/Pro Bike & Run
7 Edward Leonard La Prima Espresso Co. Racing Teammate Top 5: David Galati
8 Robert Gottlieb gottlieb
9 Matt Humeston UPMC Pro Bike + Run
10 Dan Greene East End Cycling
11 Florian Lungu La Prima Espresso Co. Racing Teammate Top 5: David Galati
12 Al Meder Rivet 5 Racing
13 Russell Dryer Sette Nove Teammate Win: Frankie Ross
14 Mark Nicoll Team GPOA Teammate Top 5: John Heffner
15 Neil Donahue East End Cycling Club
16 Brett Stana UPMC/Pro Bike & Run
17 Nate Gallaher UPMC Pro Bike + Run
18 Ken Mowry East End Cycling Club
19 Bryan Routledge Sette Nove Teammate Win: Frankie Ross
DNF Edward Krall Team GPOA Teammate Top 5: John Heffner
DNF Stephanie Ritter Opus One Velo
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 7   Cat 3: 7   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
Classes: All |  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom
By Category: All | Custom
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cheyenne Noble La Prima Espresso Co. Racing
2 Elise Rowe La Prima Espresso Co. Racing Teammate Win: Cheyenne Noble
3 Sydney Perry Get Fit Families
4 Stephanie Ritter Opus One Velo
5 Rachel Weaver JMac Cycling p/b Margie Bars
6 Anna-lena Kempen La Prima Espresso Co. Racing Teammate Win: Cheyenne Noble
7 Dylan Kirchner
8 Alexandra Gongas Get Fit Families Teammate Top 5: Sydney Perry
9 Paula Zamora Aerodog Racing
10 Teagan Yurocko
11 Bonnie Gilbery
12 Abby Kreber Get Fit Families Teammate Top 5: Sydney Perry
13 Kristin Saunders
14 Fallon Bright Bam jrs
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 2   Cat ?: 6