Log In
Chico Stage Race - Crit • Apr 15 2012
Partly Cloudy, 61 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Albrecht LangeTwins Winery p/b Great Basin I 00:37:33
Off The Front
2 Chris Espy Morgan Stanley/Specialized 00:37:33
Off The Front
3 Joseph Staron East Sac Bike 00:37:33
Off The Front
4 Daniel Bryant Folsom Bike/Mercedes Benz 00:37:33
Off The Front
5 Matthew Ream LangeTwins Winery p/b Great Basin I 00:37:37
Off The Front
Teammate Win: David Albrecht
6 Alex Holtz Morgan Stanley/Specialized 00:37:59
1
7 Jeffrey Galland Lange Twins Winery p/b Great Basin 00:37:59
2
Teammate Win: David Albrecht
8 Jason Snovel Folsom Bike/Mercedes Benz 00:37:59
3
Teammate Top 5: Daniel Bryant
9 Matt Connolly LangeTwins Winery p/b Great Basin I 00:37:59
4
Teammate Win: David Albrecht
10 Michael Buckley Morgan Stanley 00:37:59
5
11 Scott Peifer Folsom Bike/Mercedes Benz 00:37:59
6
Teammate Top 5: Daniel Bryant
12 Michael Ricks Michael David Winery Cycling Team 00:38:02
1
13 Patrick Mcclurg Folsom Bike/Mercedes Benz 00:38:02
2
Teammate Top 5: Daniel Bryant
14 Jason Brown LangeTwins p/b Great Basin Imaging 00:38:02
3
15 Jason Boynton Folsom Bike/Mercedes Benz 00:38:02
4
Teammate Top 5: Daniel Bryant
16 Steve Thomsen LangeTwins Winery p/b Great Basin I 00:38:02
5
Teammate Win: David Albrecht
17 Jason Grefrath Lange Twins Winery p/b Great Basin 00:38:02 Teammate Win: David Albrecht
18 Gregory Gambetta Folsom Bike/Mercedes Benz 00:38:02 Teammate Top 5: Daniel Bryant
19 Aaron Hunter LangeTwins Winery p/b Great Basin I 00:38:02 Teammate Win: David Albrecht
20 Gus Platis Rio Strada Racing 00:38:07
21 Michael Hernandez LangeTwins Winery p/b Great Basin I 00:38:15 Teammate Win: David Albrecht
23 Robb Wolf LangeTwins Winery p/b Great Basin I Teammate Win: David Albrecht
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 12   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Roemer Team Specialized Racing Masters 00:37:28
1
2 Vincent Gee TEAM BICYCLES PLUS/SIERRA NEVADA 00:37:28
2
3 Joseph Oliveri Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
3
4 Rodney Spradlin Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
4
5 Sean Mcdonald Michael David Winery Cycling Team 00:37:28
5
6 Bubba Melcher Team Specialized Racing Masters 00:37:28
6
Teammate Win: Craig Roemer
7 Dirk Himley Echelon Gran Fondo/Charity of Choic 00:37:28
7
8 Jonathan Pettengill Audi/Kryki Sports 00:37:28
8
9 Shawn Miller Davis Bike Club Race Team 00:37:28
9
10 Rich Tabuso Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
10
Teammate Top 5: Vincent Gee
11 Steve Offerman Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
11
Teammate Top 5: Vincent Gee
12 Christopher Bowlus Davis Bike Club Race Team 00:37:28
12
13 Arthur Jones IronDataThirstyBearCycling.com 00:37:28
13
14 Holger Steinbach IronDataThirstyBearCycling.com 00:37:28
14
15 Scott Herring Evergreen Cycling 00:37:28
15
16 Steve Ward Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
16
Teammate Top 5: Vincent Gee
17 David Montgomery Truckee Bike team 00:37:28
17
18 Cale Reeder Echelon Gran Fondo/Charity of Choic 00:37:28
18
19 Jeff Mitchell Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
19
Teammate Top 5: Vincent Gee
20 John Licatesi Davis Bike Club Race Team 00:37:28
20
21 John Hancock Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
21
Teammate Top 5: Vincent Gee
22 Ken Todd TEAM BICYCLES PLUS/SIERRA NEVADA 00:37:28
22
Teammate Top 5: Vincent Gee
23 Scott Derdenger Divine Electric Nor Cal 00:37:28
23
24 Justin Eatinger Audi 00:37:28
24
25 Jonathan Laine Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:28
25
Teammate Top 5: Vincent Gee
26 Sean Molina Chico Masters Cycling Team 00:37:28
26
27 Gerald Roberts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:37:34 Teammate Top 5: Vincent Gee
31 Jack Arney Folsom Bike/Mercedes Benz
32 Dean Alleger Team Bicycles Plus/Sierra Nevada Teammate Top 5: Vincent Gee
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 13   Cat 3: 15  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Trowbridge Chico Masters Cycling Team 00:36:20
Off The Front
2 Richard Shields Team Hammer Nutrition 00:37:19
Off The Front
3 Stan Urban morgan stanley/specialized 00:38:02
1
4 Marc Hamlin Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:38:02
2
5 Kevin Willitts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:38:02
3
6 Michael Haskins chico masters cycling team 00:38:02
4
Teammate Win: Mike Trowbridge
7 Craig Snider Taleo Racing 00:38:02
5
8 Paul Mckenzie Marc Pro - Strava 00:38:02
6
9 Jeffrey Stephens Chico Masters Cycling Team 00:38:02
7
Teammate Win: Mike Trowbridge
10 Mike Shaw Chico Masters Cycling Team 00:40:45
Off The Back
Teammate Win: Mike Trowbridge
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ricardo Moran Metromint Cycling 00:36:08
1
2 Brandon Borth Michael David Winery 00:36:08
2
3 Jeff Schaller Davis Bike Club Race Team 00:36:08
3
4 Mario Hernandez SquadraSF 00:36:08
4
5 Nick Mcgowan Red Peloton 00:36:08
5
6 Will Rose Chica Sexy 00:36:08
6
7 Corey Duren Chico Corsa Cycling Club 00:36:08
7
8 Christopher Bosch 00:36:08
8
9 Adam Thatcher Chico Corsa Cycling Club 00:36:08
9
10 Don Chapin Don Chapin Monterey Bay Racing Team 00:36:08
10
11 Scott Witthoff Fusion Sport 00:36:08
11
12 Erik Nelson Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:36:08
12
13 Jared Hudson SquadraSF 00:36:08
13
Teammate Top 5: Mario Hernandez
14 Jeremy Barnes Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:36:08
14
15 Brennan Percy Chico Corsa Cycling Club 00:36:08
15
16 Louis Toba Webcor Alto Velo 00:36:08
16
17 Courtney Wood Adventures Edge 00:36:08
17
18 Michael Claudio Davis Bike Club Race Team 00:36:08
18
Teammate Top 5: Jeff Schaller
19 Michael Kopp Taleo Racing 00:36:08
19
20 Scott Cox Taleo Racing 00:36:08
20
21 Oliver Ryan R4R-Make A Wish 00:36:08
21
22 Sammy Trujillo Rio Strada Racing 00:36:08
22
23 Casey Fallon Rio Strada Racing 00:36:08
23
24 Jonathan Christensen Team Specialized Racing Juniors 00:36:08
24
25 Ryan Odell Davis Bike Club Race Team 00:36:08
25
Teammate Top 5: Jeff Schaller
26 Gordon Olson Velo Reno p/b Tamarack Junction 00:36:08
26
27 Doug Turnbull 00:36:08
27
28 John Cheetham Metromint Cycling 00:36:08
28
Teammate Win: Ricardo Moran
29 Eliot Logan Metromint Cycling 00:36:15
1
Teammate Win: Ricardo Moran
30 Max Foorman Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:36:15
2
31 Mike Gonzales Davis Bike Club Race Team 00:36:15 Teammate Top 5: Jeff Schaller
32 Bob Ehardt Stuzio.com 00:36:15
33 Kyle Ashton IronDataThirstyBearCycling.com 00:36:15
34 Anthony Lopipero Fremont Bank Cycling Team 00:36:15
35 Timothy Zsoka Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:36:18
36 Alvaro Mosquera Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:36:18
37 Jason Smith Dolce Vita Cycling 00:36:18
38 Kenneth Mejica Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:36:18
39 Luciano Sponza Davis Bike Club Race Team 00:36:18 Teammate Top 5: Jeff Schaller
40 Andreas Schulten Stuzio 00:36:18
41 Kenneth Gonzales Team Swift 00:36:18
42 David Bangor Chica Sexy 00:37:30
43 Ivan Poddubnyy Webcor/Alto Velo 00:40:15
44 Ryan Malm Davis Bike Club Race Team 00:42:30 Teammate Top 5: Jeff Schaller
52 Kevin Buchholz Echelon Development Racing
53 Shane Calkins Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
54 Patrick Callan Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
55 Marc Deleon team la grange
56 Stephen Jayanathan Metromint Cycling Teammate Win: Ricardo Moran
57 Ryan Oakes Chico Corsa Cycling Club
58 Isaac Sparling Dolce Vita Cycling
Finishers: Cat 3: 51  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Berg Sacramento Golden Wheelmen 00:33:19
Off The Front
2 Jason Brasel Davis Bike Club Race Team 00:33:19
Off The Front
3 Robert Terra Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:33:19
Off The Front
4 Jaden Kifer Raising Cane's Racing 00:33:56
1
5 Schuyler Wilcox Rio Strada Racing 00:33:56
2
6 Trevor Gomes Delta Velo/Michael David Winery Rac 00:33:56
3
7 Charles Bunting Form Fitness 00:33:56
4
8 Michael White Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:33:56
5
Teammate Top 5: Robert Terra
9 Jason Milliron Webcor/Alto Velo 00:33:56
6
10 Josh Keel Rio Strada Racing 00:33:56
7
Teammate Top 5: Schuyler Wilcox
11 Tyler Honeyman Paul/Chico Corsa/Cyclopedia 00:33:56
8
12 Daniel Green Chico Corsa Cycling Club 00:33:56
9
13 Ryan Alvey Davis Bike Club Race Team 00:33:56
10
Teammate Top 5: Jason Brasel
14 Cesar Perez Team Revolutions 00:33:56
11
15 Liam Stewart Team Roaring Mouse 00:33:56
12
16 Josef Carlson Adventure's edge 00:33:56
13
17 Joshua Taylor Team Roaring Mouse 00:34:05
18 Michael Padilla Windsor Bicycle Center Cycling Team 00:34:05
19 Justin Widlund 00:34:05
20 Garrett Marking Chico Corsa Cycling Club 00:34:10
21 Allen Brumm Webcor/Alto Velo 00:34:41
Off The Back
22 Amin Tamariz Webcor / Alto Velo 00:36:50
Off The Back
23 Alex Lockwood Fusion Sport
Off The Back
Finishers: Cat 4: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Brandt Dolce Vita Cycling 00:34:03
1
2 Anthony Smith Etna Brewing Co./ DeSalvo Custom Cy 00:34:03
2
3 Chris Brown Don Chapin Monterey Bay Racing Team 00:34:03
3
4 Todd Allington Victory Velo Racing 00:34:03
4
5 Chris King Dolce Vita Cycling 00:34:03
5
Teammate Win: Sean Brandt
6 Barton Andrew Victory Velo Racing 00:34:03
6
7 Colin Moakley Chico Corsa Cycling Club 00:34:03
7
8 Darron Sturgeon Taleo Racing 00:34:03
8
9 Gregory Hinge Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:34:03
9
10 Donald Pattalock Audi Cycling 00:34:03
10
11 Chad Richards Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:34:03
11
12 Jeff Slaton Davis Bike Club 00:34:06
1
13 Noah Campbell-lund SHO-AIR/SERT 00:34:06
2
14 Rob Leever Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:34:06
3
15 Joe Herrick Audi Cycling Team presented by Kryk 00:34:06
4
16 Shawn Hughes Chico Corsa Cycling Team 00:34:06
5
17 Jeff Ochs Chico Masters Cycling Team 00:34:08
18 Patxi Uriz Tri Valley Velo 00:34:08
19 Derek Byrne Davis Bike Club 00:34:10
20 Lee J hinge Team Bicyles plus/ Sierra Nevada 00:34:10
21 Aaron Holby Berkeley Bike Club (BBC) 00:34:13
22 Andrew Heinemann Don Chapin Monterey Bay Racing Team 00:37:45
Off The Back
Teammate Top 5: Chris Brown
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 20   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mike Castaldo Chico Masters Cycling Team 00:28:06
1
2 Kevin Mcmurtry SHO-AIR/SERT 00:28:08
2
3 Keith Reed Tri Valley Velo 00:28:08
3
4 Chris Morris Folsom Bike/Mercedes Benz 00:28:08
4
5 Douglas Weseman Chico Masters Cycling Team 00:28:10
5
Teammate Win: Mike Castaldo
6 Kristopher Blee Chico Masters Cycling Team 00:28:10
6
Teammate Win: Mike Castaldo
7 Robert Goss Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:28:10
7
8 Alton Chambers 00:28:10
8
9 Kevin Odonnell Taleo Racing 00:28:16
10 Jeff Tanforan Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:30:35
11 Xeno Rasmusson Tri Valley Velo 00:30:35 Teammate Top 5: Keith Reed
12 Matt Conidaris Body Concepts 00:32:15
1
13 Alex Blease Chico Masters Cycling Team 00:32:15
2
Teammate Win: Mike Castaldo
14 Felix Jaramillo STUZIO.com 00:32:15
3
15 Gilbert Tarin Taleo Racing 00:32:15
4
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 13   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Wentland Chico Corsa 00:27:06
2 Sangwon Son 00:27:06
3 Anton Bennett Godspeed 00:27:06
4 Brian Cameron Chico Corsa Cycling Team 00:27:06 Teammate Win: Luke Wentland
5 Cody Gray 00:27:06
6 Andrew Shimizu Team City Sacramento 00:27:14
7 David Palmeri Davis Bike Club - Race Team 00:27:14
8 Jordan Colby Chico Corsa Cycling Club 00:27:14 Teammate Win: Luke Wentland
9 Steve Chollet Chico Corsa Cycling Club 00:28:18 Teammate Win: Luke Wentland
10 Tyler Place Team City Sacramento 00:28:18
11 David Evans Audi Cycling Team 00:28:45
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Berry Chico Corsa and/or Chico Tri Club 00:27:06
Off The Front
2 Gregory Watkins Chico Triathlon Club 00:27:06
Off The Front
3 Patrick Krueger Red Peloton 00:27:09
Off The Front
4 Rdarren Rojo Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:27:09
Off The Front
5 Ron Stofan Team Bicycles Plus/Sierra Nevada 00:27:09
Off The Front
6 Leif Peterson chico masters cycling team 00:27:09
Off The Front
7 Mike Thorpe Chico Masters Cycling Team 00:27:57
Off The Front
8 Kevin Mann Davis Bike Club Race Team 00:28:18
1
9 David Schneider unattached 00:28:18
2
10 Russell Fowler Chico Masters Cycling Team 00:28:18
3
11 Adam Pressman Owens Healthcare 00:28:18
4
15 Bill Brent Chico Masters Cycling Team
16 Kevin Parks Berkeley Bicycle Club (BBC)
17 Gregory Sellers Major Motion
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shawn Rosenthal Team Mike's Bikes 01:08:35
Off The Front
2 Craig Fellers Red Peloton 01:08:35
Off The Front
3 Julian Martinez Fremont Bank 01:08:35
Off The Front
4 James Enright SquadraSF 01:08:35
Off The Front
5 Tosh Clements Stage 17 Racing 01:08:35
Off The Front
6 Bryan Larsen Stage 17 Racing 01:09:25
7 Robert Scheffler Fremont Bank Cycling Team 01:09:25
8 Danny Heeley Hagens Berman Cycling Team 01:09:25
9 Ben Bertiger Stage 17 Racing 01:09:33
1
Teammate Top 5: Tosh Clements
10 Josh Lagrange Form Fitness 01:09:35
2
11 Roman Kilun Kenda/5hr Energy 01:09:37
3
12 Eric Riggs Team Mike's Bikes 01:09:37
4
Teammate Win: Shawn Rosenthal
13 Scott Heather Chico Corsa Cycling Club 01:09:37
5
14 Steven Larsen Stage 17 Racing 01:09:37
6
Teammate Top 5: Tosh Clements
15 Joshua Carling Michael David Winery Cycling Team 01:09:37
7
16 Brian Choi Stuzio.com 01:09:37
8
17 Nathanael Christensen Michael David Winery Cycling Team 01:09:37
9
18 Mark Marquez Fremont Bank 01:09:37
10
Teammate Top 5: Julian Martinez
19 Ethan Sopenski SJBC 01:09:37
11
20 Michael Jasinski Wonderful Pistachio Pro Cycling 01:09:37
12
21 Unknown Rider 01:09:37
13
22 Aj Snovel Mercedez-Benz/ Folsom Bike 01:09:37
14
23 Jeff Linder Webcor/Alto Velo 01:09:37
24 Byron Anson Fremont Bank Cycling Team 01:09:37
25 Jonathan Teeter Marc pro-strava 01:09:37
26 Alton Dunnigan Fremont Bank Cycling Team 01:09:37
27 Jason King Fremont Bank Cycling Team 01:09:37
28 Jacob Berkman Dolce Vita Cycling 01:09:39
29 Alexander Vaughan-ruiz Stage 17 Racing 01:09:39 Teammate Top 5: Tosh Clements
30 Mark Manning DODOcase 01:09:39
31 Menso De jong Jelly Belly p/b Kenda 01:09:39
32 Brian Buchholz Webcor/Alto Velo Bicycle Racing tea 01:09:39
33 Jonathan Lee Red Peloton 01:09:39 Teammate Top 5: Craig Fellers
34 Gregory White Davis Bike Club 01:12:00
Off The Back
35 Josh Rennie Red Peloton 01:12:00
Off The Back
Teammate Top 5: Craig Fellers
36 Alex Brookhouse Echelon Racing Development 01:12:30
Off The Back
37 Patrick Zahn Red Peloton 01:12:30
Off The Back
Teammate Top 5: Craig Fellers
38 Rob Dahl Metromint Cycling 01:12:30
Off The Back
39 Russell White Davis Bike Club 01:13:00
Off The Back
40 Daniel Farinha Full Circle Cycling p/b Pure Gear 01:13:30
Off The Back
41 Kirk Evans Chico Corsa Cycling Club
42 Taylor Clements Get Crackin' MS Socitety
Finishers: Cat 1: 18   Cat 2: 23   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alison Starnes Exergy Team TWENTY12 00:57:29
2 Lisa Mueller Metromint Cycling 00:57:39
3 Molly Van houweling Metromint Cycling 00:57:39
4 Jane Despas 00:57:39
5 Heather Ross Team TIBCO II 00:57:39
6 Amanda Seigle metromint cycling 00:58:05
7 Lisa Turnbull 00:58:05
8 Aimee Baker Mellow Motors 00:58:05
9 Ellen Sherrill Metromint Cycling 00:59:20 Teammate Top 5: Lisa Mueller
10 Kim Wik Mellow Motors Cycling Team 00:59:20
11 Julie Bellerose Metromint Cycling 01:01:30 Teammate Top 5: Lisa Mueller
12 Lina Martensson Metromint Cycling 01:01:30 Teammate Top 5: Lisa Mueller
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erin Durkee MRB/White Oak 00:27:11
2 Adrienne Belliveau Team TIBCO II 00:27:19
1
3 Rhonda Serr Team TIBCO II 00:27:19
2
4 Yuko Soneoka Metromint Cycling 00:27:19
3
5 Sabrina David Metromint Cycling 00:27:19
4
6 Katie Stonebraker Rio Strada Racing 00:27:19
5
7 Jennifer Kruger Red Peloton 00:27:19
6
8 Jennifer Zierke Team TIBCO II 00:27:19
7
Teammate Top 5: Adrienne Belliveau
9 Ashley Drum Metromint Cycling 00:27:19
8
Teammate Top 5: Yuko Soneoka
10 Lauren Rignel Red Peloton 00:27:19
9
11 Ivy Wang RED Racing 00:27:19
10
12 Heidi Littenberg Reno Wheelmen 00:27:19
11
13 Amanda Mattioli Audi CyclingTeam 00:27:19
12
14 Kaya Cohn Metromint Racing 00:27:19
13
Teammate Top 5: Yuko Soneoka
15 Leigh Balkom Dolce Vita Cycling 00:27:19
14
16 Aliya Traficante JETCycling 00:27:19
15
17 Tina Huang Metromint Cycling 00:28:30
Off The Back
Teammate Top 5: Yuko Soneoka
18 Martha Bellisle Red Peloton 00:32:35
Off The Back
20 Jennifer Baker Rio Strada Racing
Finishers: Cat 3: 15   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kerry Stivaletti Team TIBCO II 00:27:19
1
2 Nicole Slaton Metromint Cycling 00:27:19
2
3 Lesley Jensen Team One Racing 00:27:19
3
4 Asa Salas Leadoutracing.com 00:27:19
4
5 Kelli Badillo Red Peloton 00:27:19
5
6 Anette Niewald Red Peloton 00:27:19
6
7 Kate Dougherty Tri Valley Velo 00:27:19
7
8 Janine Rood Chico Masters Cycling Team 00:27:19
8
9 Jennifer Jordan Sycomp Racing/Team Affinity 00:27:19
9
10 Catherine Hadsell Kovarus / Wells Fargo Racing Team 00:27:19
10
11 Elizabeth Brent Chico Master Cycling Team 00:28:30
Off The Back
12 Doni Carter Chico Masters Cycling Team 00:30:35
Off The Back
13 Dana Laytham Tri Valley Velo 00:32:35
Off The Back
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 9