Log In
McDowell Mt. Circuit Race • Feb 4 2012
Partly Cloudy, 63 degrees, wind 5 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Fusselman Bike Haus Racing
2 Christian Schlabach Ziavelo
3 Spencer Crites Team Green Choice/Team RPM/Airpark
4 Michael Dziedzic Landis/Trek
5 Christopher Wylie Fly Racing
6 Scott Piercefield Team Green Choice/Team RPM/Airpark
7 Travis Waldron Jetset Racing
8 John Salskov Team Green Choice/Team RPM/Airpark Teammate Top 5: Spencer Crites
9 Jim Woodburne Flemingwealthstategies.com
10 Kamden Reedy Jetset Racing
11 Justin Orkney TriSports Cycling/Eclipse Racing
12 Paul Warner Bike Haus Racing Teammate Win: Chris Fusselman
13 Joe Ebenroth Bicycle Haus Racing
14 Matthew Holecko Carlos O'Briens/PB Tribe
15 Billy Westphal Bike Haus Racing Teammate Win: Chris Fusselman
16 Joseph Lupien Team Winded
17 Bryce Cook Jetset Racing
18 Luke Dale Jetset Racing
19 Brian Meyer unattached
20 Kyle Reedy Jetset Racing
21 David Welsh Trisports.com
22 Steven Stuart Bicycle Haus Racing
23 Jeffrey Kluve Tribe/Carlos O'Briens Racing
24 Lance Runyan Jetset Racing
25 Matt Sniegowski Bicycle Haus
26 Jestin Kuettel Bicycle Ranch
27 Andre Mcnulty trisports cycling/Eclipse racing
28 Robert Dolman Bicycle haus racing
29 Steven Muhle Team Thumper
30 Shawn Daly TriSports Cycling/Eclipse Racing
31 Benjamin Lair Trisports Racing
32 John Rachfal Tri State Velo
33 Jonathan Green Team Green Choice/Team RPM/Airpark Teammate Top 5: Spencer Crites
34 Matthew Pobloske GST Racing
Finishers: Cat 2: 30   Cat 3: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Santoyo Camelback Bike Club/ Bicycle Haus R
2 Rick Bucher Bicycle Haus Racing
3 Josh Prattferguson Team Winded
4 Joshua Smith TriSports Cycling/Eclipse Racing
5 Nathan Franke Focus Racing
6 Jason Kelly Carlos O'Briens p/b Tribe
7 Scott Wall Bicycle Ranch
8 Brian Axelrod FASTER Performance Center
9 Anthony Chavez Scott & White
10 Thomas Collins Bike Haus
11 Alex Strickland El Grupo Youth Cycling Club
12 Steve Jenkins Tribe Multisport
13 Daryll Mckenzie Team Rhino
14 Stephen Marcucci Team Winded Teammate Top 5: Josh Prattferguson
15 Geoff Chalmers Team Vitesse
16 Leroy Walters Bike Haus
17 Andrew Sniegowski Bike Haus
18 Philip Wilson Flemingwealthstrategies.com
19 Russell Lafleur Bike Haus
20 Peter Smith FASTER Performance Center
21 David Straus Carlos O'Briens p/b Tribe
22 Bradley Arnold Unattached
23 David Genovese FASTER Performance Center
24 Richard Hurst El Grupo Youth Cycling Club
25 Brian Marcucci WMRC Trek Landis
26 Bryan Staub Arizona Masters Racing
27 Leo Masursky Aggress
28 Jason Boles Bicycle Haus
29 David Julien Proconn
32 Owen Graves Bicycle Haus Racing Teammate Top 5: Rick Bucher
33 Lane Sanders Focus Racing Teammate Top 5: Nathan Franke
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 27   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Connors Bicycle Ranch
2 Jaycen Brown Bicycle Haus Racing
3 Jesse Melen SUMMIT VELO
4 Kenny Polley Landis/Trek
5 Dave Funk Web - Op
6 Nick Thorpe Notre Dame Strada
7 Craig Orozco summit velo Teammate Top 5: Jesse Melen
8 Alan Hamberlin Focus Racing
9 Peer Himler Faster performance center
10 Justin Bush Team Upland p/b Sustainable Cycling
11 Philip Butler FFASTER Performane Center
12 Alex Toussaint Trisport Cycling/Eclipse Racing
13 Stephen Banta NBoundZ Racing
14 Jeff Hallums FASTER Performance Center
15 Clint Bluestein San Tan Racing
16 Mark Herrington Summit Velo Teammate Top 5: Jesse Melen
17 Jim Niemeyer FASTER Performance Center
18 Jeff Homan Bicycle Ranch Teammate Win: Matt Connors
19 Logan Boyd El Grupo Youth Cycling Club
20 Benton Leitner Team 02/Maynards
21 Nicholas Risher Swiss American Racing
22 Keith Jankovsky CamelBack Cycling
23 Scott Skinner flemingwealthstrategies.com
24 Kirk Klepfer San Tan Racing
25 Travis Jones Two-wheel Jones Racing
26 Dave Mitchell Two-Wheel Jones Racing
27 John Camoriano Two Wheel Jones Racing
28 Sean Mccormack Team Green Choice/Team RPM/Airpark
29 Andrew Smith Bicycle Haus Racing Teammate Top 5: Jaycen Brown
30 Braden Bott Carlos O'briens p/b Tribe
31 Gary Hurst El Grupo Youth Cycling Club
32 Michael Hershauer Focus Racing
33 Adam Weber Team Green Choice/Team RPM/Airpark
34 Aaron Einfrank Bicycle Haus Racing Teammate Top 5: Jaycen Brown
35 Lucas Chien Team Green Choice/Team RPM/Airpark
36 Ignacio Rivera de rosales El Grupo Youth Cycling Club
37 Braden Sherwood Two Wheel Jones Racing
38 Derek Rich Landis / Trek Teammate Top 5: Kenny Polley
42 Donovan Caputo El Grupo Youth Cycling Club
43 Richard Giordano Focus Racing
44 Robert Ford Unattached
45 Lirain Urreiztieta unattached
DNF Larry Nelson YBC
DNF Todd Purdin Bicycle Ranch Teammate Win: Matt Connors
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 41  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Parkman SW Hand Cycling
2 Stephen Straton Bicycle Haus
3 Joseph Withers No Club
4 Matthias Wolf Bike Haus
5 Henry Svendblad Team Green/RPM/Airpark
6 Brad Wilhelm Team Green Choice/Team RPM/Airpark
7 Christopher Traynor unattached
8 James Fillmore Arizona Masters Racing
9 Kevin La ra Landis / Trek
10 Cliff Frink Team Green Choice/Team RPM/Airpark
11 David Platon none
12 Steve Zurga San Tan Racing
13 Unknown Rider
14 Patrick Bless GST Racing
15 Ben Pratt-ferguson Trisports Cycling/Eclipse Racing
16 Shane Breinholt Unattached
17 Thomas Keating Team Winded
18 Aaron Kerth Team Green Choice/Team RPM/Airpark
19 J Salontai ii Focus Racing
20 Richard Meyers McDowell Cycling
21 Casey Skidmore Freedom
22 Chaz Lane Two Wheel Jones
23 James Hinchliffe Guitar Lab
24 Ethan Powers Flagstaff Cycling
25 Nik Hammarberg Carlos O'Brien p/b Tribe
26 Kevin Huenneke Unattached
27 Jeffrey Stanton Strada Racing
28 Allen Antonelli Unattached
29 Jose Lam non
30 Bill Parmentier Bike Haus Teammate Top 5: Matthias Wolf
31 Tony Doran Team Green Choice/Team RPM/Airpark
32 Dorian Larios Team Winded
33 Joshua Peterson McDowell Cycling
34 Raul Vargas FASTER Performance Center
35 Myles Morales Tribe/Carlos O'Briens Racing
36 Kirk Schroeder Two Wheel Jones
37 Mike Savastio Team Green/RPM/Airpark Teammate Top 5: Henry Svendblad
38 Austin Crosby Team Winded
39 Martin Vaughn Two-Wheel Jones
40 Jaden Feddock Two-Wheel Jones Racing
41 Claude Burkhardt Unattached
42 Greg Khan Unattached
43 Mark Ryan team Pay n' Take
44 Lucas Murray El Grupo Youth Cycling Club
45 Ben Galloway Honeywell
46 J Carnes PAY N TAKE
47 Dan Ranshaw Strada Racing Club
48 Ramon Garcia Team Green Choice/Team RPM/Airpark
49 Jason Kaller Team Green Choice/Team RPM/Airpark
50 Todd Key Team Green Choice/Team RPM/Airpark
51 Jeffrey Allen Bicycle Haus Racing
52 Karl Fazio Curbside Cyclery
53 Phillip Gibson Bicycle Haus Teammate Top 5: Stephen Straton
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 43   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brandon Mcnulty Fly Racing
2 Kyle Kent Strada Racing Club
3 Tyler Stites El Grupo Youth Cycling Club
4 David Polley Landis/Trek
5 Andre Parmentier Bike Haus
6 Max Deller Two-Wheel Jones Racing
7 Royce Hitchcock Two Wheel Jones Racing
8 Dylan Schroeder Two Wheel Jones
9 Joseph Layton Two-Wheel Jones Racing
10 Alex Pobloske unattached
11 Trevor Williams Two wheel jones racing
12 Kaden Sherwood Two Wheel Jones Racing
13 Jordan Hunter Two Wheel Jones Racing
14 Levi Kramer FASTER Performance Center
15 Aaron Apel Strada Racing
16 Michael Hemmerlin Strada Racing
17 Wesley Nugent Strada Racing
18 Habib Sabbagh Strada Racing Club Teammate Top 5: Kyle Kent
19 John Padilla two wheel jones
20 Joshua Layton Two-Wheel Jones Racing
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Marcucci Team Winded
2 Josh Prattferguson Team Winded Teammate Win: Stephen Marcucci
3 Logan Boyd El Grupo Youth Cycling Club
4 Nick Thorpe Notre Dame Strada
5 Chaz Lane Two Wheel Jones
6 Joseph Lupien Team Winded Teammate Win: Stephen Marcucci
7 Braden Sherwood Two Wheel Jones Racing
8 Austin Crosby Team Winded Teammate Win: Stephen Marcucci
9 Martin Vaughn Two-Wheel
10 Don Henley Strada Racing
11 Jaden Feddock Two-Wheel Jones Racing
12 Thomas Keating Team Winded Teammate Win: Stephen Marcucci
13 Zachary Kezirian Strada
14 Daniel Yakushevich El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Logan Boyd
15 Christian Santa cruz El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Logan Boyd
16 Royce Griffiths Two Wheel Jones Teammate Top 5: Chaz Lane
17 Cameron Modisett El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Logan Boyd
18 Wesley Nugent Strada Racing
19 Ben Duncan El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Logan Boyd
20 Dorian Larios Team Winded Teammate Win: Stephen Marcucci
21 Dale Ruth McDowell Cycling
22 Kyle Peterson Two Wheel Jones Racing
23 Trevor Williams Two Wheel Jones Racing
24 Royce Griffiths Two-Wheel Jones Racing
25 Austin Swang Two Wheel Jones Racing
26 Keenan Duncan El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Logan Boyd
27 Donovan Caputo El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Logan Boyd
28 Kenny Polley Landis/Trek
29 John Padilla Two Wheel Jones Teammate Top 5: Chaz Lane
30 Stone Clayton
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 7   Cat 5: 19   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Forbes Jetset Racing
2 Rogers Trueheart brown Bicycle Haus Elite
3 Kyle Colavito Bicycle Haus Elite
4 Bryan Antol GST Racing
5 Joe Ebenroth Bicycle Haus Racing
6 Marcus* Hayward Jetset Racing Teammate Win: Brian Forbes
7 Steven Muhle Team Thumper
8 Justin Orkney TriSports Cycling/Eclipse Racing
9 Scott Biaggi GST Racing Teammate Top 5: Bryan Antol
10 Lirain Urreiztieta unattached
11 Dave Funk Web-Op
12 Matthew Pobloske GST Racing Teammate Top 5: Bryan Antol
13 Dan Distefano Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Rogers Trueheart brown
14 Craig Hamilton Faster performance center
15 Paul Thomas Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Rogers Trueheart brown
16 Kevin Kirkwood Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Rogers Trueheart brown
17 Brad *wilhelm Team Green Choice/Team RPM/Airpark
18 Eric Taylor Kaladi
19 Jim Silverman GST Racing Teammate Top 5: Bryan Antol
20 Joe Susco Jetset Racing Teammate Win: Brian Forbes
21 Scott Baker GST Racing Teammate Top 5: Bryan Antol
22 Rodolfo Espino Green Choice Solar
23 Shawn Daly TriSports Cycling/Eclipse Racing
24 Charles Royalty San Tan Racing / Paragon
25 Patrick Bless GST Racing Teammate Top 5: Bryan Antol
26 Jesus Lamb GST Racing Teammate Top 5: Bryan Antol
27 Kurt Koregel GST Racing Teammate Top 5: Bryan Antol
28 Marten Ryerson Bicycle Haus Racing Teammate Top 5: Joe Ebenroth
29 Michael Graiginger jr Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Rogers Trueheart brown
30 Michael Hershauer Focus Racing
31 Todd Purdin Biycle Ranch
32 Aaron Matos Jobing.com
33 Andre Mcnulty trisports cycling/Eclipse racing
DNF Kenneth Koch Absolute Bikes
DNF Jason Kelly Carlos O'Briens/PB Tribe
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 12   Cat 3: 5   Cat 4: 7   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Forbes Jetset Racing
2 Paul Thomas Bicycle Haus Elite
3 James Kramer FASTER Performance Center
4 Jim Silverman GST Racing
5 Steven Muhle Team Thumper
6 Bryan Antol GST Racing
7 Christopher Wylie Fly Racing
8 Scott Biaggi GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
9 Craig Orozco Summit Velo
10 Mark Herrington Summit Velo
11 Thomas Collins Bike Haus
12 Keith Brodhagen FASTER Performance Center Teammate Top 5: James Kramer
13 Kurt Kroese GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
14 Jesus Lamb GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
15 Daniel Bennett Landis/Trek
16 David Genovese FASTER performance center Teammate Top 5: James Kramer
17 James Fillmore Arizona Masters Racing
18 Jeff Homan Bicycle Ranch
19 Eric Taylor Kaladi
20 Mark Fosenburg Honeywell Cycling
21 Henry Svendblad Team Green Choice/Team RPM/Airpark
22 Andrew Hosterman Trisports Cycling/Eclipse Racing
23 Dan Distefano Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Paul Thomas
24 Marten Ryerson Bicycle Haus Racing
25 Scott Baker GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
26 Matthew Pobloske GST Racing Teammate Top 5: Jim Silverman
27 Ben Galloway Honeywell
28 Craig Hamilton FASTER Performance center Teammate Top 5: James Kramer
29 Chris Poole FASTER Performance Center Teammate Top 5: James Kramer
30 Charles Royalty San Tan Racing / Paragon
31 Lewis Freed Faster performance center Teammate Top 5: James Kramer
32 Greg Barrett Fleming Wealth
33 Brian Marcucci WMRC Trek Landis
34 Steven Stuart Bicycle Haus Racing
35 Shawn Daly TriSports Cycling/Eclipse Racing
36 Kevin Huenneke unattached
37 Joe Statt Landis/Trek
38 Kenneth Koch Absolute Bikes
39 David Reid Landis/Trek
40 Brian Lemke Landis/Trek
41 Steven Goble Faster performance center Teammate Top 5: James Kramer
42 Mark Bradley Arizona Masters Racing
43 Jeffrey Ulbrich Southwest Hand Cycling Team
44 Todd Tankersley FASTER Performance Center Teammate Top 5: James Kramer
45 Aaron Matos Jobing.com
46 Larry Bennett Summit Velo
47 Derek Rich Landis / Trek
48 Corky Kurtz Team Green Choice/Team RPM/Airpark
49 Jim Holbrook Faster
50 Kiral Thompson Summit Velo
51 David French TriSports/Eclipse Racing
DNF Ben Pratt-ferguson Trisports Cycling/Eclipse Racing
DNF Stephen Duffy Focus Racing
DNF Bryan Staub Arizona Masters Racing
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 14   Cat 3: 17   Cat 4: 13   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Keith Brodhagen FASTER Performance Center
2 Brian Lemke Landis/Trek
3 Mark Fosenburg Honeywell Cycling
4 Jay Silvestri Tribe/Carlos O'Briens Racing
5 Keith Isaacson Team Green Choice/Team RPM/Airpark
6 Lionel Space Focus Racing
7 Andrew Hosterman Trisports Cycling/Eclipse Racing
8 Peter Smith FASTER Performance Center Teammate Win: Keith Brodhagen
9 David Bixby Team Green Choice/Team RPM/Airpark Teammate Top 5: Keith Isaacson
10 Steve Cullinan Steve Cullinan
11 Jeff Doss Arizona Masters Racing
12 Mark Peters AZ Masters Racing
13 Kurt Kroemer FASTER Performance Center Teammate Win: Keith Brodhagen
14 David French TriSports/Eclipse Racing
15 Greg Barrett Fleming Wealth
16 David Dobler TEAM O2/Maynards
17 Claude Burkhardt Unattached
18 Mike Bontrager NA
19 Donald Lamarca Honeywell Cycling Teammate Top 5: Mark Fosenburg
20 James Keegan YBC Racing
21 Jeffrey Ulbrich Southwest Hand Cycling Team
22 Derek Gittings Honeywell
23 Carl Mealha Faster Performance Center Teammate Win: Keith Brodhagen
24 Kiral Thompson Summit Velo
25 Jim Browning FASTER Perormance Center
26 Mark Ryan team Pay n' Take
27 Doug Forsha Team Green Choice/Team RPM/Airpark Teammate Top 5: Keith Isaacson
28 James Ostrem Team Green Choice/Team RPM/Airpark
29 Ron Stevens Arizona Masters Racing
30 Aurelio Espinosa Phoenix Consumers Cycling Club
31 Brian Lemke Landis/Trek Teammate Top 5: Brian Lemke
32 Dan Ranshaw Strada Racing Club
33 Joe Struttmann San Tan Racing
34 Mark Ryan team Pay n' Take
35 Scott Baker GST Racing
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 13   Cat 4: 11   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Philip Holman Team RPM/Team Green Choice/Airpark
2 Bob Jackson Focus Racing
3 Richard Snyder Arizona Masters Racing
4 John Walrath Summit Velo
5 Howard Roose Intermountain Cycling Organization
6 Richard Graubard Bicycle Ranch
7 Don Sax
8 Joe Puchi Team Green Choice/Team RPM/Airpark
9 Carl Ruth McDowell Cycling
10 Tom Kelly Strada Racing
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Quinn Team Green Choice/Team RPM/Airpark
2 William Barnes Team Green Choice/Team RPM/Airpark Teammate Win: Jack Quinn
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chad Hartley kenda 5hr energy pro
2 Cole House Cooperative Cyclist
3 Jared Gilyard Bicycle Haus Elite
4 Nicholaus Schreiber Landis/Trek
5 Jonathan Parrish Bicycle Haus Elite
6 Colin Don Landis/Trek
7 Michael Dziedzic Landis/Trek Teammate Top 5: Nicholaus Schreiber
8 Michael Castro Bicycle Ranch
9 Jordan Brochu Ekoi/Gaspesien
10 Vasanth Coorg Velossimo Racing
11 Kamden Reedy Jetset Racing
12 John Salskov Team Green Choice/Team RPM/Airpark
13 Lance Runyan Jetset Racing
14 Paul Warner Bike Haus Racing
15 Eugene Boronow Team o2/Maynards
16 Charles Matte Ekoi/Gaspesien
17 Joseph *lupien
18 Chris Aten Landis/Trek Teammate Top 5: Nicholaus Schreiber
19 Cody Hall Carlos O'Brien's Racing
20 Stevie Cullinan Bike Haus Racing
21 Brian Meyer Unattached
22 Dan Distefano Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Jared Gilyard
23 Spencer Crites Team Green Choice/Team RPM/Airpark
24 Kevin Kirkwood Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Jared Gilyard
25 Travis Waldron Jetset Racing
26 Craig Streit Carlos O'Brien's Racing
27 Bryce Cook Jetset Racing
28 Luke Dale Jetset Racing
29 Micheal Grabinger jr Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Jared Gilyard
30 David Reid Landis/Trek Teammate Top 5: Nicholaus Schreiber
31 Kyle Peppo Rapha Racing
32 Brown Trueheart Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Jared Gilyard
33 Brian Lemke Landis/Trek Teammate Top 5: Nicholaus Schreiber
34 Kyle Reedy Jetset Racing
35 Jay Seymoure Jetset Racing
36 Brian Forbes Jetset Racing
37 Paul Thomas Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Jared Gilyard
38 Joe Susco Jetset Racing
39 Marcus* Hayward Jetset Racing
40 Kyle Colavito Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Jared Gilyard
42 Rogers Trueheart brown Bicycle Haus Elite Teammate Top 5: Jared Gilyard
43 Christopher Wylie Fly Racing
44 Robert Alvarez Jetset Racing
DNF Nate Lowrie Bike Haus Racing
DNF Javier Pevis eugeuio Iuti - Requea Club
DNF Scott Piercefield Team Green Choice/Team RPM/Airpark
Finishers: Cat 1: 22   Cat 2: 17   Cat 3: 1   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alisha Welsh Primal/MapMyRide
2 Angela Axmann Bike Haus
3 Natalie Koch Landis/Trek
4 Heather Dunphy TriSports Cycling/Eclipse Racing
5 Jill Sugg Jobing.com Women's Racing
6 Megan French Jobing.com Women's Racing
7 Chloe Black TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Heather Dunphy
8 Ivy Audrain Keller Rohrback
9 Kristen Hetzel TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Heather Dunphy
10 Christine Phillips Strada
11 Tracey Perez TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Heather Dunphy
12 Louisa Larson Jobing.com Women's Racing Teammate Top 5: Jill Sugg
13 Kimberly Truitt TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Heather Dunphy
14 Marissa Russell Jobing.com Women's Racing Teammate Top 5: Jill Sugg
15 Judy Jenkins Landis/Trek Teammate Top 5: Natalie Koch
16 Lee Ann beatty Bike Ranch
17 Kapri Gonzales Landis-Trek Teammate Top 5: Natalie Koch
18 Michelle King Cola vita/outback steakhouse Las Ve
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 15   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Collette Haney Team Green/RPM/Airpark
2 Teri Twarkins Jobing.com Womens Racing
Finishers: Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniela Diamente El Grupo Youth Cycling Club
2 Reiley Pankratz Team Green Choice/Team RPM/Airpark
3 Debra Doss Jobing.com Women's Racing
4 Amber Halvorson Two Wheel Jones
5 Trisha Coffman Global/Specialized
6 Jennifer Camoriano Two Wheel Jones Racing
7 Tricia Jones Two-wheel Jones Racing
8 Melissa Sotelo TriSports/Eclipse Racing
9 Alexandra Bearman Two Wheel Jones Racing
10 Lucy Kovari Jobing.com Women's Racing Teammate Top 5: Debra Doss
11 Aubrie Jones unattached
12 Jade Barnes El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Daniela Diamente
13 Lizzy Caputo El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Daniela Diamente
DNF Kendra Wiebers Two Wheel Jones Racing
Finishers: Cat 4: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Morgan Eaton two wheel jones racing
2 Emily Jones Two-wheel Jones
3 Jordan Hunter Two Wheel Jones Racing Teammate Win: Morgan Eaton
4 Kayla Hankins Strada Racing
5 Zoe Dunn unattached
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lizzy Caputo El Grupo Youth Cycling Club
2 Kendra Wiebers Two Wheel Jones Racing
3 Alexandra Bearman Two Wheel Jones Racing
4 Madison Cocuzza Notre Dame Strada
5 Rachel Peterson Two Wheel Jones Racing
Finishers: Cat 4: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathleen Connolly Two Wheel Jones Racing
2 Teri Twarkins Jobing.com Womens Racing
3 Karen Kelly Strada racing
4 Collette Haney Team Green/RPM/Airpark
5 Michelle Ruth McDowell Cycling
6 Leeann Land Strada Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 3