Log In
Smyrna Bikes - Union City Mayor's Race - Circuit • Mar 17 2012
Partly Cloudy, 73 degrees, wind 0 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Garey Gomez HOMESMART/L5FLYERS
2 Eduardo Avila PEACHTREE BIKES
3 Unknown Rider
4 Kellen Goodell CBC RACING TEAM
5 Curtis Strange BECK CYCLING
6 Unknown Rider
7 Ryan Cleary ROUND HERE RACING
8 Dan Busch BECK JANITORIAL CYCLING
9 Lafayette Brazil James Bros
10 Brett Kirby HOMESMART/L5FLYERS Teammate Win: Garey Gomez
11 Jeff Warncke IRON DATA
12 Justin Landis ROUND HERE RACING
13 Olbap Rojas PEACHTREE BIKES Teammate Top 5: Eduardo Avila
14 Kevin Lee NGCA- MISSION SOURCE/ROSWELL BICYCL
15 Luke Broadwell Fulton Flyers
16 David Acker James Bros
17 Reid Eastburn HOMESMART/L5FLYERS Teammate Win: Garey Gomez
18 Matt Corse ROUND HERE RACING
19 Chris Mcgee ROME VELO
20 Xavier Cortez NGCA
21 Mchael Fitzgerald LS Flyers
22 Dan Klapheke MISSION SOURCE/NGCA
23 Unknown Rider
24 Javier Rozo UCLA
25 Matt Karzen CycleSports Concepts
26 Victor Karm LITTLE CAESARS
27 Brannon Amtower NOUVEAU VELO RACING
28 Chad Strickland HOMESMART/L5FLYERS Teammate Win: Garey Gomez
29 Robert Jordan GEORGIA NEURO CYCLING
30 Luis Silva Peachtree Bikes Teammate Top 5: Eduardo Avila
31 Charles Seward UNIONE SPORTIVA ITALIANA
32 Sean Harper BECK
33 Ronnie Bratcher L5FLYERS P/B QUANTUM MECHANICS Teammate Win: Garey Gomez
Finishers: Cat 3: 25   Cat 4: 3   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Unknown Rider
2 Duane Brooks KRYSTAL/ SCENIC CITY VELO
3 Marcelo Martino LIFETIME BIKES LOGANVILLE
4 Joshua Fuller COMP VELO
5 Johnny Mayero FRAZIER
6 Jeff Ingle KRYSTAL CYCLING TEAM
7 Rob Latham NARC-BMW-FREE FLITE
8 Stephen Touset EAST POINT TRACK CLUB
9 Clayton Burke Junior Flyers
10 Greg Brown REALITY BIKES
11 Greg Latham TEAM MISSION SOURCE/NGCA
12 Darrell Farlow TEAM MISSION SOURCE - NGCA
13 Harold Franco TEAM MISSION SOURCE / NGCA
14 James Mayer Perpetual Motion
15 Heber Cristino LIFE TIME BIKE
16 Brandon Rudin TEAM HEADSTRONG
17 Marc Wong L5FLYERS P/B QUANTUM MECHANICS
18 Wesley Gass SMYRNA BICYCLES
19 Ben Webster CANEY FORK RACING
20 Ryan Brooks BECKJANITORIAL.COM
21 Jim Campbell Costavita South
22 Glenn Sandefur ROBSON FORENSIC/ HILTON HEAD CYCLIN
23 David Horky JAMES BROTHERS BIKES
24 Moive Star kerns Krystal/SCV
25 Charles Reeves DOULOS CYCLING
26 Lino Asiatico TEAM MISSION SOURCE/ NGCA
27 Jed Wible BECKJANITORIAL.COM
28 Pablo Di marco AeroCat Cycling
29 Brandon Taylor DOULOS CYCLING
30 Taylor Bosch VELOBREW RACING
31 Brian Coll MISSIONSOURCE-NGCA
32 Tom Butler SMYRNA BICYCLES
33 Brian Reising TEAM PODIUM MULTISPORT
34 Thomas Hackemer Team Mission Source
35 Michael Vasco GWINNETT TOURING CLUB
36 Matthew Burks BBC / PB WHEELWORX
37 Tracy Terpstra KRYSTAL / SCV
38 Colin Whelan DOULOS CYCLING
39 Moive Star kerns KRYSTAL/ SCENIC CITY VELO Teammate Top 5: Duane Brooks
40 Steve Riley TEAM MISSION SOURCE - NGCA
41 Unknown Rider
42 John James
43 Nick Oestreich FLYERS DEVO TEAM
44 Will James NONE
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 37   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Forsyth BECKJANITORIAL.COM
2 Brian Lowery BECK JANITORIAL.COM Teammate Win: Michael Forsyth
3 Stephen Harrell TEAM CADENCE
4 Will James NONE
5 Spencer Ramthun BECK CYCLING
6 Thomas Ramthun BECK CYCLING
7 Daudi Cobb METRO ATLANTA CYCLING CLUB
8 Scott Daniell Lifetime Bikes
9 Wesley Burruss DEPAULA BIKES
10 Alexander Moody North Georgia Cycling Association,
11 Gene Hallman Lifetime Bikes
12 Robb Pressley PERPETUAL MOTIONS
13 Tyler Adsit DOULOS CYCLING
14 John Coyle LIFETIME LOGANVILLE FORD
15 Van Mixon ESG OPERATIONS
16 Randy Rogers DOULOS CYCLING
17 Kevin Frounfelker ESG CYCLING
18 Stephen Albright NASHVILLECYCLIST.COM
19 Chip Jones DOULOS CYCLING
20 John Ratledge Depaula Racing
21 Charlie Putnal DOULOS CYCLING
22 Justin Meschler PEAKS COACHING GROUP TEAM RACING
23 Robert Umberhandt PEACHTREE BIKES
24 Kenny Swanger DOULOS CYCLING
25 Brandt Vandergaast JAMES BROTHERS BIKES
26 Doug Brown NORTH GEORGIA CYCLING ASSOCIATION
27 Andrei Mastro Crossfit Com
28 Hunter Kirbow
29 Jeffery Babcock
30 Modesto Diaz SOUTHERN CRESCENT CYCLING
31 Bill Rule DOULOS CYCLING
32 Derek Reeves DOULOS CYCLING
33 Frank Santoyo SOUTHERN CRESCENT CYCLING
34 David Clutter Lifetime Bikes
35 James Duncan DOULOS CYCLING
Finishers: Cat 4: 7   Cat 5: 25   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Oestreich FLYERS DEVO TEAM
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ty Magner BMC-HINCAPIE DEVELOPMENT TEAM
2 Spencer Gaddy Team United Healthcare Georgia/The
3 Mathew Lipscomb BMC-HINCAPIE DEVELOPMENT TEAM Teammate Win: Ty Magner
4 Emile Abraham ROSSETTI DEVO CYCLING TEAM
5 Andrew Meyer BMC-HINCAPIE DEVELOPMENT TEAM Teammate Win: Ty Magner
6 Unknown Rider
7 Jonathan Atwell
8 Jonathan Atkins BECKJANITORAL.COM
9 James Schurman Golbal Bike
10 Brian Arne LCR P/B CHAMPION SYSTEM
11 Britton Kinnard Sonic Cycling
12 David Goodman THE HUB
13 John Hart FRIENDS GREAT SMOKIES CYCLING (TEAM
14 Tim Hall NASHVILLECYCLIST.COM
15 Shawn Gravois Team Athletix Benefitting Globalbik
16 Benjamin Bryant ROSSETTI DEVO CYCLING TEAM Teammate Top 5: Emile Abraham
17 David Gearhart Team Mission Source/NGCA
18 Brooks Bostick LCR P/B CHAMPION SYSTEM
19 Mathew Meunier NASVHILLECYCLIST.COM
20 Unknown Rider
21 Tommy Schubert TRI-STATE VELO/AMOROSO'S RACING TEA
22 Clay Parks LITESPEED-BMW
23 Justin Bynum Tria Cycling
24 Stephen Leotis DOULOS CYCLING
25 Marek Lipold
26 Nathan Smith AUDI
27 David Lansden BBC P/B WHEELWORX
28 Igor Rudalev IRON DATA CYCLING TEAM
29 Unknown Rider
30 Eric Murphy Team United Healthcare Georgia/The Teammate Top 5: Spencer Gaddy
31 Daniel Rudalev IRON DATA CYCLING TEAM
32 Ricardogiraldo Sierra ROSSETTI DEVO CYCLING TEAM Teammate Top 5: Emile Abraham
33 Gevan Samuel ROSSETTI DEVO CYCLING TEAM Teammate Top 5: Emile Abraham
34 Jeanmichel Lechance ROSSETTI DEVO CYCLING TEAM Teammate Top 5: Emile Abraham
35 Unknown Rider
36 Juan Carlos arias LIFETIME BIKES LOGANVILLE
37 Patrick Allison BH Velo
38 Brad Parkerson LIFETIME BIKES LOGANVILLE
39 Michael Dalterio
40 Chris Allison TRIA/DONOHOO AUTO
41 Andy Scerano
42 Mike Stone BMC-HINCAPIE DEVELOPMENT TEAM Teammate Win: Ty Magner
43 Ryan Sullivan
44 ? Charles Team Type 1
45 Unknown Rider
46 Unknown Rider
47 Unknown Rider
48 Andrew Joseph DePaula
49 Isaac Strickland BECKJANITORIAL.COM
50 Emilio Asconeguy ROSSETTI DEVO CYCLING TEAM Teammate Top 5: Emile Abraham
51 Andrea Pirovano Team Type 1
52 Lee Showers Beck
53 Stephen Colavito Hincapie Devo
54 Luke Correale LCR P/B CHAMPION SYSTEM
55 Oneil Samuels
Finishers: Cat 1: 21   Cat 2: 21   Cat 5: 3   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kailin Acheson TEAM BELLADIUM
2 Julia Bryant SORELLA CYCLING
3 Kimberly Nelson SORELLA CYCLING
4 Betty Jean jordan MACON CHAIN GANG
5 Kimberly Campione LIFETIME-LOGANVILLE FORD
6 Anna Mcfarland TEAM BELLADIUM Teammate Win: Kailin Acheson
7 Aimee Henderson ATS
8 Tina Locklear ROME VELO
9 Shelly Collins TEAM BELLADIUM Teammate Win: Kailin Acheson
10 Salma Huque JUNIOR FLYERS
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Salma Huque JUNIOR FLYERS
Finishers: Cat 4: 1