Log In
Monsters of the Midway • May 12 2012
Drizzle, 56 degrees, wind 14 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joe Bippus South Chicago Wheelmen
2 Nicholas Ramirez Enzo's-PSIMET
3 Sean Metz Sammy's Bike
4 Robert Kelley Bicycle Heaven
5 Peter Strittmatter xXx Racing
6 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
7 Tim Speciale Enzo's-PSIMET Teammate Top 5: Nicholas Ramirez
8 Ara Oggoian Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Robert Kelley
9 Sven Gartner WDT-Allvoi International Cycling Te
10 Brian Boyle Beverly Bike/VeePak
11 Adam Herndon xXx Racing Teammate Top 5: Peter Strittmatter
12 Alfonso Reyes Bloomington Cycle Racing Team
13 Daniel Solomon South Chicago Wheelmen Teammate Win: Joe Bippus
14 Trevor Rolette South Chicago Wheelmen Teammate Win: Joe Bippus
15 Patryk Limanowicz
16 Shane Feehery South Chicago Wheelmen Teammate Win: Joe Bippus
17 Michael Hemme
18 Anthony Prentice Team Priority Health
19 Konrad Witt ABD Cycling Team
20 Dustin Morici Sammy's Bike Teammate Top 5: Sean Metz
21 Drew Kushnick Spidermonkey Cycling
22 Eric Blankinship Rhythm Racing
23 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak
24 Julian Toumey Team Upland p/b Sustainable Cycling
25 John Whipple Enzo's-PSIMET Teammate Top 5: Nicholas Ramirez
26 Andrew Ulvestad Rhythm Racing
27 Jesse Williams Burnham Racing
28 David Moyer xXx Racing Teammate Top 5: Peter Strittmatter
29 Liam Donoghue xXx Racing Teammate Top 5: Peter Strittmatter
30 Peter Kelley Bicycle Heaven Teammate Top 5: Robert Kelley
31 John Villena Rhythm Racing
32 Ryan O'boyle South Chicago Wheelmen Teammate Win: Joe Bippus
33 Alan Ziolkowski Colavita Racing Inc.
34 Tristan Petsch-horvath Colavita Racing
35 Nicholas Puaca xXx Racing Teammate Top 5: Peter Strittmatter
36 Karim Abdelkader MOB Squad (Motivated Over Bicycling
37 Rich Steinbrecher Team Bicycle Heaven Teammate Top 5: Robert Kelley
38 Luke Seemann xXx Racing Teammate Top 5: Peter Strittmatter
39 Andrew Anderson xXx Racing Teammate Top 5: Peter Strittmatter
DNF Michael Wilkie ABD Cycling Team
DNF Timothy Doelman 787 Racing
DNF Hunter Davis Team TATI
DNF Joel Friedman Enzo's-PSIMET Teammate Top 5: Nicholas Ramirez
DNF Kyle Selph Sammy's Bike Teammate Top 5: Sean Metz
DNF Matthew Hohn
DNF Eric Anderson Racing For Riley
DNF Vic Emond MOB Squad - U Build IT
DNF David Reyes Bloomington Cycle Racing Team
DNF Scott Pearson
DNF Christopher Curran Sammy's Bike Teammate Top 5: Sean Metz
DNF John Wolters Rhythm Racing
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 23   Cat 3: 22   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gina Johnson Village-Verdigris Cycling
2 Daryus Patel xXx Racing
3 Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
4 Samuele Bianchi Chicago Velo Campus
5 Carlos A guzman
6 Zachary Rosenstiehl South Chicago Wheelmen
7 Peter Swinand Club Bicicletta
8 Juan Gozalez Trixala Penos
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Mindick xXx Racing
2 Thomas Elliott Higher Gear / CJDT
3 Jack Thompson ABD Cycling Team
4 Kellen Mulford Higher Gear Chicago Cycling Club
5 Nikos Hessert xXx Racing Teammate Win: Kyle Mindick
6 Dylan Gonda CMS Race Team
7 Mitchell Gray Team Mack Racing Assoc. LTD
8 Nick Adler Higher Gear / CJDT Teammate Top 5: Thomas Elliott
9 Robert Isaacson xXx Racing Teammate Win: Kyle Mindick
10 Sean Mythen xXx Racing Teammate Win: Kyle Mindick
11 Hanna Goc Team TATI
12 Spencer Mather
13 Fernanda X guzman
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Solomon South Chicago Wheelmen
2 Paul Swinand Club Bicicletta
3 Tom Driver Burnham Racing
4 Patryk Limanowicz
5 Steven Holeczy North Branch Cycling
6 Vic Emond MOB Squad - U Build IT
7 Joe Bippus South Chicago Wheelmen Teammate Win: Daniel Solomon
8 Jason Knauff Burnham Racing Teammate Top 5: Tom Driver
9 Jared Sheppard
10 Jay Fields Profom Racing
11 J Timothy radcliff EMC2 / Elmhurst Masters
12 Jason Senffner PSIMET Racing
13 Timothy Henry Project 5 Racing
14 Robert Ruggles Activator Cycle Club
15 Douglas Braun
16 Richard Kisseloff Dogfish Racing Team
17 Matthew Smith Burnham Racing Teammate Top 5: Tom Driver
18 David Bowers Half Acre Cycling
19 Jason Fergurson Wheelfast Cycling Team
DNF Mark Mccain xXx Racing
DNF Luke Seemann xXx Racing
DNF Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 10   Cat 3: 5   Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Seguin Beverly Bike/VeePak
2 J Timothy radcliff EMC2 / Elmhurst Masters
3 Timothy Henry Project 5 Racing
4 David Jaggi Enzo's-PSIMET
5 Alex Grant The Pony Shop
6 Gerrit Sinclair Bloomington Cycle Racing Team
7 Newt Cole The Pony Shop Teammate Top 5: Alex Grant
8 William Champion RegionRacing p/b Strack & Van Til
9 Douglas Braun
10 Bevan Brookfield Half Acre Cycling
11 Colin Donlan Vision Quest
12 Brian Mccarthy South Chicago Wheelmen
13 Joseph Webster Bissell-ABG-NUVO
14 Robert Higgins Johnny Sprockets
15 David Schrauth The Pony Shop Teammate Top 5: Alex Grant
16 James Kime EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: J Timothy radcliff
17 Richard Kisseloff Dogfish Racing Team
18 Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
19 Anthony Rienks Beverly Bike/VeePak Teammate Win: Michael Seguin
20 Eric Shivvers Half Acre Cycling
21 Kevin Lantz Peoria Bicycle Club
22 Omar Patalinghug Higher Gear Chicago Cycling Club
23 Curtis Eldridge Beverly Bike/VeePak Teammate Win: Michael Seguin
DNF Brian Boyle Region Racing
Finishers: Cat 2: 5   Cat 3: 11   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Kerr Team Bicycle Heaven
2 Marc Zionts Enzo's-PSIMET
3 John Taylor Pro- Form Bike Shop
4 Keith Hartstein 545 Velo
5 Bruce Gordon Pista Elite
6 Bill Wells
7 Ralph Pratt iii Team Indiebike
8 Allen Galloway Joe's Cycles/ Cardinal Bicycle Co.
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Konrad Witt ABD Cycling Team
2 Sven Gartner WDT-Allvoi International Cycling Te
3 Scotty Miner Vision Quest
4 Julian Toumey Team Upland p/b Sustainable Cycling
5 Gareth Reeves EMC2 / Elmhurst Masters
6 Anthony Prentice Team Priority Health
7 Richard Baisa RegionRacing p/b Strack & Van Til
8 Andrew Ulvestad Rhythm Racing
9 Peter Kelley Bicycle Heaven
10 William Champion RegionRacing p/b Strack & Van Til
11 Kyle Wiberg xXx Racing
12 John Villena Rhythm Racing
13 Ryan O'boyle South Chicago Wheelmen
14 Michael Jividen Tenspeed Hero / J.P. Graziano
15 John Wolters Rhythm Racing
16 Jason Senffner PSIMET Racing
17 Matthew Bosman
18 Andy Swims Team Bicycle Heaven
19 Michael Wilkie ABD Cycling Team Teammate Win: Konrad Witt
20 Michael Kirby xXx Racing
21 Jesse Williams Burnham Racing
22 Thomas Babinski Iron Cycles
23 John Coyle Wolverine Sports Club
24 Tom Driver Burnham Racing
25 Sam Harbison Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
26 Andrew Anderson xXx Racing
27 Eric Blankinship Rhythm Racing
28 Hunter Davis Team TATI
29 Matthew Hohn
30 J Timothy radcliff EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: Gareth Reeves
31 Matthew Curin Astella Oncology p/b ABD Cycling Teammate Win: Konrad Witt
32 Matthew Smith Burnham Racing
33 Jason Knight Team Bicycle Heaven
34 Eric Anderson Racing For Riley
35 Drew Kushnick Spidermonkey Cycling
36 Erik Kiser Burnham Racing
37 Yong Qi Bicycle Heaven
38 Jostein Alvestad EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: Gareth Reeves
39 Matthew Haiduk Team Bicycle Heaven
40 Curtis Eldridge Beverly Bike/VeePak
41 Nicholas Puaca xXx Racing
DNF Cory Brown PSIMET Racing
DNF Brian Boyle Region Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 38   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
2 Byron Noll xXx Racing
3 Todd Wendell Vision Quest
4 Tristan Whitehead xXx Racing
5 Matthew Kelley South Chicago Wheelmen Teammate Win: Michael Dutczak
6 Aaron Delabre xXx Racing
7 Nicholas Scavone Play It Again Sports Cycling
8 Evan Kuchar xXx Racing Teammate Top 5: Byron Noll
9 Tommy Peng
10 Brandon Scheiner Team Pegasus
11 Jason Sutherland Region Racing
12 Weston Martin Rhythm Racing
13 Daniel Houle Team TATI
14 Andres Echeverri Play It Again Sports Cycling
15 Andrew Santos Tuxedo Thunder Cycling
16 Edwin Bagley Rhythm Racing
17 Jared Sheppard
18 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
19 Andrew Scheyer Team TATI
20 Bevan Brookfield Half Acre Cycling
21 Matt Riddle Team Pegasus
22 Andrew Zens Rhythm Racing
23 Giordano Guagliardo W2 Racing
24 Themis Mavrogordatos University of Chicago
25 Ryan Aydelott Play It Again Sports Cycling
26 Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
27 Brian Kulak
28 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
29 Shawn Delk Project 5 Racing
30 Kyle Mindick xXx Racing Teammate Top 5: Byron Noll
31 Steve Driscoll Team Mack Racing
32 Mike Palmer Half Acre Cycling
33 Paul Halupka Team TATI
34 Aaron Jaffe Northwest Cycling Club
35 James Rolette South Chicago Wheelmen Teammate Win: Michael Dutczak
36 Mitchell Gray Team Mack Racing Assoc. LTD
37 Alexander Pearson Chicago Cuttin Crew
38 Jason Fergurson Wheelfast Cycling Team
39 Kurt Schauwecker South Chicago Wheelmen Teammate Win: Michael Dutczak
40 Chad Farmer Intelligentsia Racing Society
41 Nickolaus Lekovish Trails-Edge Cycling Team
42 Kyle Wigboldy Team TATI
43 Tim Holt Tenspeed Hero / J.P. Graziano
44 Peter Gray Pro- Form Bike Shop
45 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
46 Jesse Young PSIMET Racing
47 Timothy Barrett
48 Nicholas Gajewski Rhythm Racing
49 Ryan Handley PSIMET Racing
DNF Michael Berman Team TATI
DNF Jason Buxbaum RegionRacing p/b Strack & Van Til
DNF Scott Bowden Team Bicycle Heaven
DNF Joseph Hooker Northwestern University
DNF Mackenzie Dupuy ABD Cycling Team
DNF Aaron Kock Team TATI
DNF Todd Kollar Team Mack
DNF Morgan Moon Team TATI
DNF Joe Sirchio PSIMET Racing
DNF Chris St. peter xXx Racing Teammate Top 5: Byron Noll
DNF Mike Morell Chicago Cuttin Crew
DNF William Kragie Indiana University-Bloomington
DNF Masayuki Tsuchiya Spidermonkey Cycling
DNF Steven Sharp Alvoi
DNF Trent Williams Spidermonkey Cycling
DNF Joe Stadnik Team Got Wind?
DNF Braden Smith Pista Elite
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 64   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Audrius Dauderis
2 Chris St. peter xXx Racing
3 Weston Martin Rhythm Racing
4 Todd Wendell Vision Quest
5 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
6 Ryan Aydelott Play It Again Sports Cycling
7 John Bryniarski
8 Jackson Parr University of Iowa
9 Tommy Peng
10 Michael Dutczak South Chicago Wheelmen
11 Alexander Cheatham Northwestern University
12 Teddy Kostadinov
13 Alfred Bryant Union Cycling Team
14 Kurt Schauwecker South Chicago Wheelmen
15 Bradley Sherman Northwestern Cycling Club
16 Patrick Dust
17 Alan Stoughton PSIMET Racing
18 Michael Baldus
19 Jason Sutherland Region Racing
20 Tom Riley Half Acre Cycling
21 Braden Smith Pista Elite
22 Brian Rady Intelligentsia Racing Society
23 Vesselin Velev
24 Louis Fernandez Team TATI
25 Joel Mulder Tuxedo Thunder Cycling
26 David Ross Bicycle Heaven
27 Brian Kulak
28 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
29 Mike Morell Chicago Cuttin Crew
30 Ian Whitney Half Acre Cycling
31 Cameron Ward Charm City Cycling LLC
32 Neil Gallagher XXX Racing Teammate Top 5: Chris St. peter
33 Jason Fergurson Wheelfast Cycling Team
34 Matthew Kelley South Chicago Wheelmen
35 Alexander Pearson Chicago Cuttin Crew
36 Ian Carr Team TATI
37 Aaron Carpenter Beverly Bike/VeePak
38 Chris Sparace Northwestern University
39 Bryan Froehlicher Village-Verdigris Cycling
40 Jason Buxbaum RegionRacing p/b Strack & Van Til
41 James Depkon
42 Aaron Jaffe Northwestern Cycling Team
43 Jordan Samuels EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: Matt Howley
44 Ryan Handley PSIMET Racing
45 Kyle Wigboldy Team TATI
46 Peter Cavoto Spidermonkey Cycling
47 Kurt Bentsen
48 Jesse Young PSIMET Racing
49 Maxx Hall Village-Verdigris Cycling
50 Andrew Zens Rhythm Racing Teammate Top 5: Weston Martin
51 David Pratt Team Bicycle Heaven
52 David Blair University of Chicago
53 Kevin Kuhns Peoria Bicycle Club
54 Leif Martinson
55 Johnathan Crawford
56 Jake Walerius
DNF Themis Mavrogordatos University of Chicago
DNF Jeffrey Sheppard PSIMET Racing
DNF Thomas Mathis Wild Card Cycling
DNF Brandon Leviton Alberto's Sport
DNF Nicholas Kohout
DNF Joseph Hooker Northwestern University
DNF Giordano Guagliardo W2 Racing
DNF Peter Gray Pro- Form Bike Shop
DNF Dylan Gonda CMS Race Team
DNF Gregg Foster RegionRacing p/b Strack & Van Til
DNF Matthew Flaherty Team Bicycle Heaven
DNF Mackenzie Dupuy ABD Cycling Team
Finishers: Cat 4: 29   Cat 5: 35   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Kollar Team Mack
2 Evan Kuchar xXx Racing
3 Vaidas Barcys
4 Chris St. peter xXx Racing
5 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
6 Robert Higgins Johnny Sprockets
7 Steel Bokhof The Pony Shop
8 Ryan Aydelott Play It Again Sports Cycling
9 Alex Grant The Pony Shop
10 Tristan Whitehead xXx Racing Teammate Top 5: Evan Kuchar
11 Andrew Killion
12 Brian Rady Intelligentsia Racing Society
13 Michael Rogers Mox Multisport
14 Colin Donlan Vision Quest
15 Ian Whitney Half Acre Cycling
16 Jason Fergurson Wheelfast Cycling Team
17 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
18 Albeiro Pineda WDT-Allvoi International Cycling Te
19 James Depkon
20 Jerzy Trzeciak
21 Michael Berman Team TATI
22 Fernando Barraza
23 Aaron Kock Team TATI
24 James Obrien Colavita Racing
25 Scott Aitchison
26 Timothy Barrett
27 Edwin Bagley Rhythm Racing
28 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
29 Eric Shivvers Half Acre Cycling
30 Masayuki Tsuchiya Spidermonkey Cycling
31 Jordan Samuels EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: Matt Howley
32 Chad Farmer Intelligentsia Racing Society
33 Kreg Gruber
34 William Frieske Beverly Bike/VeePak
35 James Landenberger EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: Matt Howley
36 David Wright
37 Al Kozlowski xXx Racing Teammate Top 5: Evan Kuchar
38 Daniel Brown Unattached
39 Daniel Kurowski Lake Washington Velo
40 Perry Nigro
41 Jeffrey Sheppard PSIMET Racing
42 Mases Movsessian Spin Doctor Cyclewerks Cycling Club
DNF Daniel Dodson W2 Racing
DNF Thomas Mathis Wild Card Cycling
DNF Brian Mccarthy South Chicago Wheelmen
DNF Justin Merkey Rhythm Racing
DNF Michael Rosenstiehl South Chicago Wheelmen
DNF Peter Monko Spidermonkey Cycling
DNF Alan Treuthart xXx Racing Teammate Top 5: Evan Kuchar
DNF Hans Yeates
Finishers: Cat 4: 26   Cat 5: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Audrius Dauderis
2 David Ross Bicycle Heaven
3 David Pratt Team Bicycle Heaven
4 Fred Schuler xXx Racing
5 Robert Hocking EMC2 / Elmhurst Masters
6 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
7 Louis Fernandez Team TATI
8 Peter Monko Spidermonkey Cycling
9 Tom Riley Half Acre Cycling
10 Andrea Erba Ciclisti Brianzoli
11 Matthew Stephens
12 Joel Mulder Tuxedo Thunder Cycling
13 Richard Castillo xXx Racing Teammate Top 5: Fred Schuler
14 David Blair University of Chicago
15 Alan Stoughton PSIMET Racing
16 Ian Whitney Half Acre Cycling
17 Brian Piotrowski xXx Racing Teammate Top 5: Fred Schuler
18 Matthew Ladwig
19 Tim Mcgovern
20 Ian Carr Team TATI
21 Benjamin Spark Spidermonkey Cycling
22 Gregg Foster RegionRacing p/b Strack & Van Til
23 Andrew Carolus
24 Peter Cavoto Spidermonkey Cycling
25 Aaron Carpenter Beverly Bike/VeePak
26 Justin Taylor
27 Jason Kang xXx Racing Teammate Top 5: Fred Schuler
28 Alex Koch
29 Geoffrey Pomerantz Spidermonkey Cycling
30 Patrick Burns Team Reel Theatre
31 Zernyu Chou
32 Kurt Bentsen
33 David Otte EMC2 Teammate Top 5: Robert Hocking
34 Patrick Dust
35 Jacob Cramer
36 Roderick De jesus Tuxedo Thunder Cycling
37 Maalik Gardner
38 Esteban Zacharzewski University of Chicago
39 Humberto Espino
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 33   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sydney Hatten Team Nebo Ridge
2 Cady Chintis Les Petites Victoires
3 Daphne Karagianis Chicago Cuttin Crew
4 Erin Woloszyn Village-Verdigris Cycling
5 Jannette Rho Les Petites Victoires
6 Jess Bunchek Purdue University
7 Nancy Heymann Team Higher Gear
8 Debra Sunderland Team TATI
9 Morgan Moon Team TATI
10 Courtney O'neill xXx Racing
11 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew Teammate Top 5: Daphne Karagianis
12 Pascale Petro Project 5 Racing
13 Amelia Moore Les Petites Victoires Teammate Top 5: Cady Chintis
14 Eleanor Blick Johnny Sprockets
15 Katie Mann Team TATI
16 Kristina Young Team TATI
17 Ramona Kuna Alberto's Sport
18 Lindsay Knight Team TATI
19 Carolyn Mccann
20 Sarah Lu Team TATI
DNF Vanessa Buccella Half Acre Cycling
DNF Sheena Enriquez Team TATI
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 9   Cat 4: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ashley Korol Team Bicycle Heaven
2 Jess Bunchek Purdue University
3 Robin Hoecker Half Acre Cycling
4 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
5 Rachel Parr EMC2 / Elmhurst Masters
6 Annie Byrne Half Acre Cycling
7 Yannell Selman Northwestern Cycling Team
8 Katie Mann Team TATI
9 Kate Carolan Half Acre Cycling Teammate Top 5: Robin Hoecker
10 Sheena Enriquez Team TATI
11 Eleanor Blick Johnny Sprockets
12 Sharon Budde xXx Racing
13 Alexandra Carlson
14 Alicia Kalinich EMC2 / Elmhurst Masters Teammate Top 5: Rachel Parr
15 Vanessa Buccella Half Acre Cycling Teammate Top 5: Robin Hoecker
16 Sarah Lu Team TATI
17 Erica Gaddy Half Acre Cycling Teammate Top 5: Robin Hoecker
18 Anna Bacsik Kinky Llama Racing
19 Carolyn Mccann
20 Cecile Redoble Mox Multisport
21 Jennifer Groen Half Acre Cycling Teammate Top 5: Robin Hoecker
22 Ramona Kuna Alberto's Sport
23 Hazel Levine
24 Michelle Loomis
25 Arlette Vollrath Chicago Velo Campus
DNF Mara Baltabols Team Bicycle Heaven Teammate Win: Ashley Korol
DNF Kristen Coleman Scholars Inn Bakehouse Team Tortuga
Finishers: Cat 4: 26   Cat ?: 1