Log In
Blueberry Circuit Time Trial • Jul 28 2012
Light Rain, 85 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Pettit Heart House/CADV/CC Evesham
2 Michael Rosenhaus Northeastern Hardware
3 Frank Leach Cycles 54
4 Jack Smith
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adam Meirowitz Cycles 54
2 John Sedlak Team Marty's
3 Jonathan Bocina Liberty Cycle
4 Mark Curran Knapp's Cyclery Racing
5 James Sweet Pro Pedals Bike Shop
6 Colin Seitz Cycles 54 Teammate Win: Adam Meirowitz
7 Ricardo Collado Joyful Cycles Team
8 Anthony Sambrato Westwood Velo
9 Tom Lennon
10 John Dawson
11 John Giordano
12 Michael Smith Pro Pedals Bike Shop Teammate Top 5: James Sweet
13 John Panzica Cycles 54 Teammate Win: Adam Meirowitz
14 Alan Brody Cycles 54 Teammate Win: Adam Meirowitz
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aleksey Urusov DeathRow Velo
2 Robert Ryan Somerset Wheelmen
3 Chris Fritz
4 Shawn Teske Pro Pedals Bike Shop
5 Fred Rica Watchung Wheelmen
6 Todd Giese Pro Pedals Bike Shop
7 Travis Skinner Knapp's Cyclery Racing
8 Charles Erndl 3D RacingTeam / Tom's Atlantic Cycl
9 Kevin Franceschini
10 Michael Borda Viking Yachts/Action Wheels/CC Eves
11 David Steel
12 David Beaudry Pro Pedals Bike Shop Teammate Top 5: Shawn Teske
13 Chris Dawson
14 Benjamin Pederson
15 Scott Land Viking Yachts/Action Wheels/CC Eves
16 Edward Murphy Caffeinated Cyclist Racing P/B Dent
17 Kevin Diller Summit Cycling Club
18 Bill Glenn
19 Mike Williams First State Velo Sport
20 Gregory Diguido
21 Andrew Fegley
22 Tyrone Chilcote PSR-Peddlers Shop Racing
23 Sonny Mottola Pro Pedals Bike Shop Teammate Top 5: Shawn Teske
24 Allen Cayanan
25 Jeremie Lewis
26 Eric Henely
27 Steve Mcnally
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 6   Cat 4: 5   Cat 5: 7   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kerem Ayhan Team Bulldog
2 Matthew Jogodnik Colavita Racing
3 Gregorino Cordasco Liberty Cycle
4 Dominic Giannantonio Somerset Wheelmen
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ekrem Ayhan Team Bulldog
2 Hunter Robachefski Colavita Racing
3 Perry Andre Somerset Wheelmen
4 Jacob Boyle Liberty Cycle
5 Nicholas Dutra
Finishers: Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Noah Granigan Somerset Wheelmen
2 Justin Cruz Colavita Racing, Inc.
3 Mike Lenner
4 Chris Wallenburg Pro Pedals Bike Shop
5 Zachariah Woogen Somerset Wheelmen Teammate Win: Noah Granigan
6 Spencer Agli
7 William G. brunner Colavita Racing
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dag Anderson Somerset Wheelmen
2 Alex Breakstone Colavita Racing, Inc.
3 Timothy Wallenburg Pro Pedals Bike Shop
4 Gregory Felker Somerset Wheelmen Teammate Win: Dag Anderson
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Toby Hanna Knapp's Cyclery Racing
2 Andreas Runggatscher FinKraft Cycling
3 Dennis Schwandtner Deno's Wonder Wheel Cycling
4 Erich Neise Somerset Wheelmen
5 Eric Wallenburg Pro Pedals Bike Shop
6 Paul Cresti Knapp's Cyclery Racing Teammate Win: Toby Hanna
7 Stephen Smith Pro Pedals Bike Shop Teammate Top 5: Eric Wallenburg
8 Frank Ortiz Pro Pedals Bike Shop Teammate Top 5: Eric Wallenburg
9 Joseph Yacono
10 Erik Simonsen
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 1   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ralf Warmuth Finkraft
2 Lawrence Towner Liberty Cycle
3 James Kelly Liberty Cycle
4 Doug Hover Cycles 54
5 Tim Borsetti Five Four Sports
6 Mark Cowin Pro Pedals Bike Shop
7 David Hussey Cycles 54 Teammate Top 5: Doug Hover
8 Chuck Crocco Somerset Wheelmen
9 Scott Sugent Watchung Wheelmen
10 Robert Maxted Cycles 54 Teammate Top 5: Doug Hover
11 Chris Frost
12 Drew Davala
13 William Reagan Pro Pedals Bike Shop
14 Bob Jaggard Pro Pedals Bike Shop
15 Sean Mooney Viking Yachts/Action Wheels/CC Eves
16 John Silkowski
17 William Brunner Colavita Racing, Inc.
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 9   Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dana Fallon Liberty Cycle
2 Ed Troianello Watchung Wheelmen
3 Terry Mooney
4 Richard Bauch Colavita Racing, Inc.
5 John Conway Cycles 54
6 Steven Petouvis Liberty Cycle Teammate Win: Dana Fallon
7 Kim Grossman Five Four Sports
8 Alex Baron Westwood Velo
9 Steve Justice
10 Joe Schiavo
11 Benedict Rocco PSCC-Peddler's Shop Cycling Club
12 Ed Peterson
13 Brian Murphy Summit Cycling Club
14 Mark Reilly
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 3   Cat 5: 4   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joe Saling Somerset Wheelmen
2 Robert Malovany GS Retro Velo
3 Jeff Kahle Somerset Wheelmen Teammate Win: Joe Saling
4 Richard Connor
5 Robert Gingrich Team TBB/Deep Blue
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Helen Hatch Innervation Fitness/Stan's NoTubes
2 Tara Crowley Five Four Sports
3 Julie Jones Colavita Racing
4 Donna Tozer Caffeinated Cyclist Racing P/B Dent
5 Cynthia Lo siggi's/nyvelocity
6 Jennifer Defalco Colavita Racing, Inc.
7 Bonni Schervone Team EPS/CSS p/b Shebell &Shebell
8 Amy Umgelter Somerset Wheelmen
Finishers: Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrea Maher Team EPS/CSS p/b Shebell &Shebell
2 Elizabeth Tyrell Somerset Wheelmen
3 Katherine Russell Somerset Wheelmen
4 Stephanie Busloff Rockstar Games/Signature Cycles
5 Barbara Statton Pallas Athene Women's Cycling
6 Valerie Gould
Finishers: Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jill Waggett Guys Racing Club
2 Audrey Wendolowski Team EPS/CSS p/b Shebell &Shebell
3 Sharon Scaltrito
4 Dottie Saling Somerset Wheelmen
5 Thea Dendler
6 Tracy Andre' Somerset Wheelmen
7 Carol Ryan
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexandra Gebel Somerset Wheelmen
2 Johanna Cordasco Liberty Cycle
3 Nicole Ryan Somerset Wheelmen Teammate Win: Alexandra Gebel
4 Gabrielle Truppelli Somerset Wheelmen Teammate Win: Alexandra Gebel
Finishers: Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ariana Cruz Colavita Racing, Inc.
Finishers: Cat 4: 1