Log In
Fayetteville Stage Race - Sat RR • Mar 16 2013
Partly Cloudy, 77 degrees, wind 17 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Gibson Northwest Cycling Club
2 Logan Sofjan Northwest Cycling Club Teammate Win: Joshua Gibson
3 Gabriel Porterfield International Christian Cycling Clu
4 Austin Schneider Northwest Cycling Club Teammate Win: Joshua Gibson
5 Alexander Bartz Southwest Cycling Club Racing
6 Paul Porterfield International Christian Cycling Clu
Finishers: Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Peter Winski Northwest Cycling Club
2 Omar Nunez Golds Gym-Laredo,TX
3 Matthew Carey Matrix/RBM
4 Duncan Coleman 787 Racing
5 Macleod Williams Southern Elite
6 Timothy Tirado Bicycle World of Houston
7 Xavier Williams Southern Elite Teammate Top 5: Macleod Williams
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryan Reid Colavita Racing
2 Kurt Joseph Austinbikes/Revenant
3 David Richardson River City Market Racing
4 William Pedler Team Body Sync
5 Chris Lowry PROACTIVE
6 Joel Hawks FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
7 Matthew Denton Corinth Cycling/Harden Dental
8 Panayiotis Sotiriades PROACTIVE Teammate Top 5: Chris Lowry
9 Robert Baatz Corinth Cycling/Harden Dental
10 Herman Verhoeven Cook Ford/Bay Area Cycling
11 Enrique Varela 787 Racing
12 Andrew Hays VooDoo Racing
13 John Ashe Austinbikes/Revenant Teammate Top 5: Kurt Joseph
14 Cole Gober Austinbikes/Revenant Teammate Top 5: Kurt Joseph
15 Brent Napier FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
16 Edwin Braun Get Fit Cycling Race Team
17 Steven Guzman 787 Racing
18 Rich Dotson FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
19 Keith Gumney Bikesport
20 Karl Haussmann Kelly's Team
21 Bradley Herle LiftMaster-Tuneros Racing
22 Logan Hunn Bike Barn Texas
23 Patrick Mcgrath Joes Pro Bikes
24 Michael C brown FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
25 Michael Herrick Dallas Bike Works
26 Derek Whisenhunt Corinth Cycling/Harden Dental
27 Stephen Higgins 787 Racing
28 Todd Lafleur FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
29 Jeromie Payne Bat City Cycling
30 Darrell Hull Corinth Cycling/Harden Dental
31 Robb Bush GS Tenzing
32 Jon Lewis Texas Pro Health Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Munroe TEAM FLAT BELLY ORGANICS
2 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
3 Martin Soetaert Bat City Cycling
4 Frank Kurzawa Violet Crown
5 Charles Bippert Bat City Cycling
6 Tom Harrison Team Delirium Racing
7 Charles Huckabee Sugar Cycles Factory Racing
8 Martin Milliken Violet Crown Teammate Top 5: Frank Kurzawa
9 Ken Germond Austin Nationals Cycling
10 Geoffrey Maguire VooDoo Racing
11 Kevin Lynch The Woodlands Cycling Club
12 Clif Cassidy Colavita Racing, Inc.
13 Hill Swift GCCA
14 Maner Shaw Team Delirium Racing
15 Timothy Murphy Woodlands Cycling Club Race Team
16 Joe Udell Kelly's Team
17 Jason Newman Team Cycle Progression
18 Gradyn Comfort Red's Racing
19 Al Kline TEAM FLAT BELLY ORGANICS Teammate Win: Scott Munroe
20 Robert Bodamer Matrix Cycling Club
21 Michael Moist Sugar Cycles Factory Racing
22 Bradley Houston Violet Crown Sports Assoc Teammate Top 5: Frank Kurzawa
23 Jonathan Snow Cougar Cycling
24 Frederick Price Joe's Pro Bikes
25 Clark Shaffer Bat City Cycling Teammate Top 5: Martin Soetaert
26 Reidar Bratvold
27 Scott Anderson One Hour Racing
28 C Jerry vargas Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Robert Mccallum
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 12   Cat 4: 14   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Collins
2 William Allen Colavita Racing, Inc.
3 John Bartle Violet Crown Sports Assoc
4 Michael Haney Violet Crown
5 Leroy Leflore
6 Jack Avigael Dominion - Falcon Bank
7 Rickey Wilson Team Bicycles Inc.
8 M Chris thibodeau Violet Crown Sports Assoc Teammate Top 5: John Bartle
DNF Chester Long Dominion - Falcon Bank
Finishers: Cat 3: 6   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Imari Miller Slipstream-Craddock Junior Developm
2 Kyle Anderson PARK PLACE DEALERSHIPS
3 Rob Newsom Woodlands Cycling Club Race Team
4 Shaun Moffett Bike World Racing
5 Zeke Mostov Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Imari Miller
6 Brian Jones GS Tenzing
7 Jason Mccombs Dallas BIke Works
8 Kyle Sigl ThinkFinance Racing
9 Joseph Garcia Bicycle-Heaven
10 Noah Williams Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Imari Miller
11 Jordan Cullen Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Imari Miller
12 William Fiser GS Tenzing
13 James Perrin Bike Barn (Texas)
14 Steve Dodge Dallas Bike Works
15 Adam Biwan Plano Athletic Cycling Club/PACC
16 Michael Dessau Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Imari Miller
17 Adrien Costa Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Imari Miller
18 Erin Elliott DNA Racing
19 Carlo Villarreal Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Imari Miller
20 Jack Funk GP Velotek
21 Steven Williams GS Tenzing
22 Jonah Tannos Slipstream-Craddock Junior Developm Teammate Win: Imari Miller
23 Jeffrey Labauve GS Tenzing
24 Pedro Martinez Southern Elite/Sun & Ski Sports
25 Robert Watson Rockwall Cycling
26 Brian Odonnell Bayou City Racing
27 Warren Woodbury Bicycle-Heaven
28 Christopher Lutz Bicycle-Heaven
29 Eben Kellogg Alchemy Racing Team - Texas
30 Glen Watson Bike Barn Texas
31 Justin Stanley Dallas Bike Works
32 Jason Codianne Sugar Cycles Factory Racing
33 Felix Guardado GS Tenzing
34 Ara Oggoian Bicycle Heaven
35 Zack Lavergne PARK PLACE DEALERSHIPS Teammate Top 5: Kyle Anderson
36 Kevin Girkins Team Cycle Progression
37 Paul Carty Austin Bikes/ Mobil 1
38 Jonathan Brown Hot Tubes Development Cycling Team,
39 Chad Hodges DNA Racing
40 Thomas Fad Alchemy Racing Team - Texas
41 Bradley Williams US Military Cycling Team Fueled by
42 Jonathan Barnes DNA Racing
43 Jason Bentley Bat City Cycling
44 Jack Cobb
45 Tice Porterfield International Christian Cycling Clu
46 Keith Mccollum Southern Elite
47 Jonathan Garrett Knobbies & Slicks
48 Adam Mccullough
49 Harry Mann ThinkFinance Racing
50 Greg Binion Bike Barn Texas
51 Stephan Sanchez
52 Aaron Highfill DNA Racing
53 Brent Wells Team Velocity Bike Shop
54 Jason Rivers GS Tenzing
55 John-matthew Hattaway Jubilee Subaru
56 Marcus Arredondo Bike Barn (Texas)
57 James Slauson Bicycle-Heaven
58 Stephen Borski PACC
59 Rod Dittrick Bike Barn Texas
60 Eric Warnsman Bicycle-Heaven
61 Abdias Benjamin hernandez Houston Community College
Finishers: Cat 2: 51   Cat 3: 8   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Tveter
2 Benjamin Pollack Cook Ford/Bay Area Cycling
3 Andrew Kutach FRESH Racing
4 Said Assali Shama Cycles
5 Casey Paxton Austinbikes/Revenant
6 Enoc Ishida Dallas BIke Works
7 John Connolly Alchemy Racing Team - Texas
8 Jeff Grant Shama Cycles Teammate Top 5: Said Assali
9 William Jones 4D Racing
10 Connor Simmons
11 Patrick Storer Tad Hughes Custom Fit Studio
12 John Mott Ghisallo Foundation
13 Jorge Munoz jr Dominion - Falcon Bank
14 Michael Wert GS Tenzing
15 David Clary Griin / Mambo Cycling Team
16 Rob Gray Southern Elite
17 Grant Koontz Southern Elite
18 Jason Berardinelli Cook Ford/Bay Area Cycling Teammate Top 5: Benjamin Pollack
19 Tom Dudzik Slipstream-Craddock Junior Developm
20 Brian Handal Griin / Mambo Cycling Team
21 Bill Quach Southern Elite/Sun & Ski Sports
22 James Brookshire Slipstream-Craddock Junior Developm
23 Tom Tran Nick Lopez Tailoring Cycling Team
24 Mike Mitcham TBi - Dedicated Race Team
25 Beau Lee DNA Racing
26 Alberto Spishakoff
27 Will Hughes FRESH Racing Teammate Top 5: Andrew Kutach
28 Dylan Gray Southern Elite
29 Jefferey May PARK PLACE DEALERSHIPS
30 Benjamin Baxter
31 Sean Schnur 4th Dimension Fitness
32 Aaron Nelson Bike World Racing
33 Marcus Kuliska
34 Connor Herrington KingRacingGroup
35 Patrick Davis Alchemy Racing Team - Texas
36 Justin Mcquerry Team Novo Nordisk Juniors
37 Clayton Mcgrath Joes Pro Bikes
38 Mitchell Sides Alchemy Racing Team - Texas
39 Jaime Olmo Griin / Mambo Cycling Team
40 Danny Hayden FRESH Racing Teammate Top 5: Andrew Kutach
41 Richard Reitman Dallas BIke Works
42 Alex Wolfe Alchemy Racing Team - Texas
43 Richard Lamb Southern Elite
44 Michael Frentress 787 Racing
45 Evan East Slipstream-Craddock Junior Developm
46 Tyler Stewart Jubilee Subaru
47 Seth Cooke FRESH Racing Teammate Top 5: Andrew Kutach
48 Steve Quick Shama Cycles Teammate Top 5: Said Assali
49 Jose Hernandez
50 Kent Myers VooDoo Racing
51 Dan Morgan Gulf Coast Cycling Association
52 Christopher Veum GCCA
53 Vince Dietsch Austinbikes/Revenant Teammate Top 5: Casey Paxton
54 Nicholas Mcright Slipstream-Craddock Junior Developm
55 Andres Gonzalez Bike Barn (Texas)
56 Erique Williams Club Bicycle World of Houston
57 Philip Ruthstrom Bayou City Racing
58 Dan Ronan Dallas BIke Works
59 Christian Bergh 787 Racing
60 Ryan Coover Enve/Firefly Bicycles Racing
61 Tommy Higgins 787 Racing
62 Paul Baird
63 Bernave Velasquez Dallas BIke Works
64 Garrett Hobbs Dallas Racing
65 Melvin Barrios Griin / Mambo Cycling Team
66 Ianrey Amuan Dominion - Falcon Bank
67 Alejandro Ramirez Shama Cycles Teammate Top 5: Said Assali
68 Aaron Santos Plano Athletic Cycling Club/PACC
69 Darwin Darr FRESH Racing Teammate Top 5: Andrew Kutach
70 Frank Karbarz GCCA
71 Adolfo Alzate
72 Josh Greer 4th Dimension Fitness
73 Eddie Sanchez Bike Barn (Texas)
74 Walter Hernandez Nick Lopez Tailoring Cycling Team
75 Ryan Godfrey Dallas BIke Works
76 Robby Ketterhagen 787 Racing
77 Bari Mayer 787 Racing
78 Edward Dominguez
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 59   Cat 4: 17   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jacob Schofield
2 Connor Bazley Nac Velo-The Bike Shop
3 Chris Marvin
4 Kris Bates VooDoo Racing
5 Rich Russo Team Spincycle
6 Curtis George Griin / Mambo Cycling Team
7 Mathew Sides Team Yacht Club
8 Bertram Jernejcic 787 Racing
9 W Andrew lechner Jubilee Subaru
10 John Martin Bikesport
11 Ricardo Martinez Griin / Mambo Cycling Team
12 Matt Miner Bicycle-Heaven
13 Bryce Billing
14 Shane Pavonetti Austinbikes/Revenant
15 Kyle Simmons Bike Barn Texas
16 Evert Klein
17 Christopher Copeland Bike Barn Texas
18 Dallas Koeppe Matrix Cycling Club
19 Kyle Walker Texas Tech University
20 William Martin
21 Isaac Porterfield International Christian Cycling Clu
22 Joshua Davis
23 Orlando Gonzalez Corinth Cycling/Harden Dental
24 Alexander Fleming Bike Barn Texas
25 Jordan Scott Bike Barn (Texas)
26 John Clem Bike Barn (Texas)
27 Davis Dombrowski Dominion - Falcon Bank
28 Blake Powitzky Cook Ford/Bay Area Cycling
29 Brandon O'neal Woodlands Cycling Club Race Team
30 Luis Gomez
31 Lance Mooney Northwest Cycling Club
32 Robert Mcdonald 787 Racing
33 Buddy Lightfoot
34 W Kent snead ATC Racing
35 Scott Crowley
36 Gilbert Madrona SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
37 Charles Ramer
38 Garrison Horton Northwest Cycling Club
39 Anthony Rosich Rozik
40 Stephen Maurice Northwest Cycling Club
41 Brian Cain
42 Luis Ruiz Northwest Cycling Club
43 Evan Lee
44 Joshua Michael
45 Derek Strommen High Desert Bicycles Team
46 Luke Haueter
47 Jerrick Juliette
48 James Ortego
49 Alex Hollanshead
50 Jorge Lopez SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
51 Paul Negrete Houston Community College
52 John Ricasio SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
53 Adriano Frechel
54 Christopher Dicaprio
55 Carlos Barrios Griin / Mambo Cycling Team
56 Steve Chism Bicycles Plus Racing
57 Daniel Corey Bike Barn Texas
58 Carter Tate One Hour Racing
59 Robert Pollak Houston Community College
60 Mark Barnett
61 Andrew Storm
62 Joshua Davis
63 James Connolly Bike Barn (Texas)
DNF Hendra Wibowo Northwest Cycling Club
Finishers: Cat 4: 33   Cat 5: 29   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Clint Fiedler Joes Pro Bikes
2 Marc Coppedge Team Yacht Club
3 Nathan Lesniewski FRESH Racing
4 Chuck Lafferty FRESH Racing
5 Sebastian Bartnik SIKLISTA-HOUSTON CYCLING TEAM
6 Stefano Rosellini Team Delirium Racing
7 Maurizio Topini Woodlands Cycling Club Race Team
8 Robert Diaz Bike Barn Texas
9 Andrew Powell Northwest Cycling Club
10 Kerry Bickerstaff FRESH Racing Teammate Top 5: Nathan Lesniewski
11 Roman Lobkovsky Northwest Cycling Club
12 Luis E rosero Knobbies & Slicks
13 Brent Stein VooDoo Racing
14 Daniel Perkins Violet Crown
15 Doug Baysinger Shama Cycles
16 Weston Giunta Violet Crown Sports Assoc
17 Philip Shama Shama Cycles
18 Paul Wakefield The Mules International Cycling Tea
19 Todd Mitchell
20 Grant Woolf Bat City Cycling
21 Stuart Page Shama Cycles
22 Clint Siddons Joe's Pro Bikes Teammate Win: Clint Fiedler
23 Jeff Dykes Team Yacht Club Teammate Top 5: Marc Coppedge
24 John Turlington Kelly's Team
25 Jeff Paulsen
26 James Engle Woodlands Cycling Club Race Team
27 Jesus Aguirre
28 Kevin Gibson Bike Barn Texas
29 Philippe Ayala Joes Pro Bikes Teammate Win: Clint Fiedler
30 Barry Conlon Bat City Cycling
31 David Gardner One Hour Racing
32 Ken Greene Violet Crown Sports Assoc
33 William Hughes FRESH Racing Teammate Top 5: Nathan Lesniewski
34 Daniel Piercy Violet Crown Sports Assoc
35 Chuck Terrell
36 John Powell VooDoo Racing
37 Jeffrey Lloyd
38 Brad Jay Joe's Pro Bikes Teammate Win: Clint Fiedler
39 Dan Kemp Joe's Pro Bikes Teammate Win: Clint Fiedler
40 Kevin Franklin Woodlands Cycling Club Race Team
41 Scot Morris Violet Crown Sports Assoc
42 Joe Sitterly
43 Michael Atzert Northwest Cycling Club
44 William Lewis FRESH Racing Teammate Top 5: Nathan Lesniewski
45 Oscar Barreto
46 Jason Paxton
47 Paul Scott PLAN7 | BRIGHTFACE
48 Ronnie Reeves Texas Pro Health Racing
49 Jeffrey Jordan The Woodlands Cycling Club
50 Gerardo Morales
51 Steve Sprinkle
52 Zachariah Horne VooDoo Racing
53 Howard Chapman
54 Russell Carawan Bat City Cycling
55 Mark Schusterman Texas Pro Health Racing
56 Robert Dole Northwest Cycling Club
57 Cody Pedigo Northwest Cycling Club
58 Alexander Vinot
59 Josue Stevanato
60 Jack Varcados Bayou City Racing
61 Greg Colvin Shama Cycles
62 Justin Joyner
63 David Bockholt The Woodlands Cycling Club
64 Dennis Sims
65 Brad Phenix
66 Jay Cunningham Texas Pro Health Racing
67 Mike Mooney Northwest Cycling Club
68 Eric Oneal The Woodlands Cycling Club
69 Sheldon Parmer Northwest Cycling Club
70 Stan Poe Bike Barn (Texas)
71 Ahmed King Shama Cycles
72 Howard Garofano Northwest Cycling Club
73 Mike Hutton Northwest Cycling Club
74 Dave Hargis Southwest CycleSport / Dimensional
Finishers: Cat 4: 44   Cat 5: 30  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Hutchings Elbowz Racing
2 Heath Blackgrove Elbowz Racing Teammate Win: Logan Hutchings
3 Colin Strickland Alchemy Racing Team - Texas
4 Michael Sheehan Elbowz Racing Teammate Win: Logan Hutchings
5 Stefan Rothe Tulsa Tough Racing pb ICEdot
6 Brant Speed Pedal Hard Cycling
7 Christopher Powers Matrix/RBM
8 Steven Wheeler Bicycle Sport Shop pb Integrity
9 Allen Abell Bicycle-Heaven
10 Nick Torraca Elbowz Racing Teammate Win: Logan Hutchings
11 Zachary Carlson Matrix/RBM
12 Travis Burandt Alchemy Racing Team - Texas Teammate Top 5: Colin Strickland
13 Tor Berge
14 Jonathan Petrillo Race Team
15 David Wenger Bicycle Sport Shop pb Integrity
16 Tristan Uhl 787 Racing
17 David Milham Nick Lopez Tailoring Cycling Team
18 Collin Davis Plano Athletic Cycling Club/PACC
19 Ryan Dromgoole PACC
20 Chris Carlson Matrix/RBM
21 Jason Short PACC
22 Elkin Arteaga Dallas BIke Works
23 Alberto Covarrubias
24 Ruarri Day-stirrat 787 Racing
25 Greg Hercules PACC
26 Michael Pincus Bicycle Sport Shop pb Integrity
27 Christopher Haga Bicycle Sport Shop pb Integrity
28 Alec Aldape Bicycle Sport Shop pb Integrity
29 Shawn Hodges PACC
30 Henk Calderon Nick Lopez Tailoring Cycling Team
DNF J Andrews PROACTIVE
DNF Sol Ethan frost Austinbikes/Revenant
DNF Kyle Parrott Matrix/RBM
Finishers: Cat 1: 25   Cat 2: 5   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kara Bazley
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mandy Heintz Shama Cycles
2 Sheri Rothe Jubilee Subaru
3 Danielle Bradley Jubilee Subaru
4 Andrea Thomas ThinkFinance Racing
5 Catherine Moore ThinkFinance Racing
6 Camilla Schmitz ThinkFinance Racing
7 Kim Jennings Jubilee Subaru Teammate Top 5: Sheri Rothe
8 Michelle Montoya Jubilee Subaru Teammate Top 5: Sheri Rothe
9 Michelle Hayner Velossimo Racing
10 Shannon Gaffney Bicycle-Heaven
11 Jennifer Wagner Shama Cycles Teammate Win: Mandy Heintz
12 Kathleen Hattaway Jubilee Subaru Teammate Top 5: Sheri Rothe
13 Michelle Lewis sirianni gacki ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Andrea Thomas
14 Ash Duban Comanche Racing
15 Celina Richardson River City Market Racing
16 Christina Koeppe Team TIBCO II
17 Stephanie Page Shama Cycles Teammate Win: Mandy Heintz
18 Allison Floyd River City Market Racing
19 Tiffany Stewart Threshold Endurance & Wellness
20 Allison Atkinson ATC Racing
21 Nicole Bevers Shama Cycles Teammate Win: Mandy Heintz
22 Jennifer Mix 787 Racing
23 Caryn Montague ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Andrea Thomas
24 Rebecca Angeles ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Andrea Thomas
25 Mary Jimenez Team LaS'port
26 Melissa Kuliska
27 Marla Briley ATC Racing
28 ? Kathleen ThinkFinance Racing Teammate Top 5: Andrea Thomas
29 Karla Gendler Colavita Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 9   Cat 3: 15   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Haley Porterfield International Christian Cycling Clu
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Meredith Bunkers The Mules International Cycling Tea
2 Faith Cooke
3 Katie Kantzes
4 Tracy Jones Bayou City Racing
5 Anne Flanagan ATC Racing
6 Tam Prater FRESH Racing
7 Christie Tracy Team ALS-C3
8 Brooke Williamson Shama Cycles
9 Kaylee Bazley
10 Becky Strommen High Desert Bicycles Team
11 Helen Currie Northwest Cycling Club
12 Ashley Lesniewski FRESH Racing
13 Carmen Hampton Bike Barn (Texas)
14 Jeannie Lafferty FRESH Racing
15 Pamela Ferguson
16 Kayla Bass FRESH Racing
17 Sandra Zavala Northwest Cycling Club
18 Danielle Keller Colavita Racing
19 Elizabeth Korinek Ghisallo Foundation
Finishers: Cat 4: 19