Log In
Rahway River Park Crit "Manny Lopez" Memorial • Apr 14 2013
Partly Cloudy, 56 degrees, wind 17 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Yuan Liberty Cycle
2 Hunter Robachefski Colavita Racing Inc.
3 Mark Yaroshevsky Liberty Cycle Teammate Win: Justin Yuan
4 Pelle Nogueira Colavita U19
5 Gregory Cordasco Liberty Cycle Teammate Win: Justin Yuan
6 Matthew Jogodnik Colavita-Baci U19
7 Hugo Schreur Liberty Cycles Teammate Win: Justin Yuan
8 Abe Latorre Startrack
9 Brandon Cangialosi Cranford Bike Team/CTS
10 Brayden Andre' Team Somerset
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Spiller Colavita-Baci U19
2 Jacob Boyle Liberty Cycle
3 Noah Swanson Atlantic Bicycle Club
4 Gregory Felker Team Somerset
5 Wyatt Goral Skylands
6 Johnmichael Mccann Century Road Club Assoc
7 Daniel Szallai T Town Express
8 Aidan Hamilton Colavita
9 Hunter Simpson somerset
10 Perry Andre Team Somerset Teammate Top 5: Gregory Felker
11 Jayram Rajesh MAJC
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nilsson Ruiz
2 Romanus Joseph Velorigin Performance
3 Eugene Berezetsky Rutgers University Alumni | Raleigh
4 Brandy Boyle Liberty Cycle
5 Kevin Boncore Team Cosmic-Carve Systems
6 Philip Smith
7 Carl Robinson GS Gotham
8 Chris Giannone Liberty Cycle Teammate Top 5: Brandy Boyle
9 Mark Cliffard Kissena Cycling
10 Michael Mekita
11 Isidore Fuld Team Cosmic-Carve Systems Teammate Top 5: Kevin Boncore
12 David Garguilo Cycles 54 / Team for Autism Awarene
13 Michael Grey Century Road Club of America
14 Thomas Hardin
15 Sandor Kolozsvari
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 10   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Anderson Somerset Wheelmen
2 Craig London Kissena Cycling Club
3 Samuel Barker liberty cycle
4 Michael Maclaga Colavita Racing Inc.
5 Kenneth Barreto GS Gotham
6 Aleksey Urusov DeathRow Velo
7 Richard Gonzalez MID ATL MASTERS BICYCLE ORG
8 Robert Kowal Team Somerset
9 Daghan Perker Century Road Club Assoc
10 John Olsen CRCA/Dave Jordan Racing
11 Kuria Njenga Century Road Club Assoc
12 Matthew Doyal Knapp's Cyclery Racing
13 R scott Snyder
14 Jonathan Bocina liberty Cycle Teammate Top 5: Samuel Barker
15 Chris Mooney Liberty Cycle Teammate Top 5: Samuel Barker
16 Jim Kaeli Colavita Racing Inc. Teammate Top 5: Michael Maclaga
17 Joseph Mueller Kissena Cycling Club Teammate Top 5: Craig London
18 Dusan Strika Kissena Cycling Club Teammate Top 5: Craig London
19 Daniel Hubbard Kissena Cycling Club Teammate Top 5: Craig London
20 Vlad Preoteasa Kissena Cycling Club Teammate Top 5: Craig London
21 Robert Mecea Brooklyn Velo Force
Finishers: Cat 3: 20   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Da silva Kissena Cycling Club
2 Eli curt Fuld Team Cosmic - Carve Systems
3 Paul Frandsen AVC / Team Hagerstown-Washington Co
4 Dan Antonelli Liberty Cycle
5 Pete Rovtar Liberty Cycle
6 Tony Deorio Five Four Sports
7 Albert Trank Liberty Cycle Teammate Top 5: Dan Antonelli
8 Peter Rugel Team Cosmic - Carve Systems Teammate Top 5: Eli curt Fuld
9 George Mcclellan Joyful Cycles Team
10 Paul Malarcher Liberty Cycle Teammate Top 5: Dan Antonelli
11 Matthew Finlay Liberty Cycle Teammate Top 5: Dan Antonelli
12 Dmitry Shaposhnikov Highland Park Hermes
13 Michael Graback Liberty Cycle Teammate Top 5: Dan Antonelli
14 Phillip Maronilla Kissena Cycling Club Teammate Win: Andrew Da silva
15 Garrett Lynch Signature Cycles/Rockstar Games
16 James Nelson Kissena Cycling Club Teammate Win: Andrew Da silva
17 Eric Mikos Direct Contract Packaging Cycling T
18 Caroline Mannaerts Hilltop Bicycles
19 Jared Mazur Direct Contract Packaging Cycling T
20 Rick Woods Liberty Cycle Teammate Top 5: Dan Antonelli
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 17   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brian Breach GS Mengoni U.S.A.
2 John Durso Colavita Racing
3 Rafal Urzedowski Somerville Bicycle Shop
4 Steven Ward Colavita Racing
5 Michael Novemsky DNK Cycling
6 Eric Ragot Kissena Cycling Club
7 Adam Pantastico Five Four Sports
8 David Walker Liberty Cycle
9 Willie Payton CLR - CLRRACING.COM
10 Eugene Boronow GS Mengoni U.S.A. Teammate Win: Brian Breach
11 Christopher Tarnowski Finkraft
12 Jason Urbanczyk
13 Kuria Njenga Century Road Club Assoc
14 Steve Goodell C C Evesham
15 Richard Gonzalez Mid Atl Masters Bicycle Org
16 Mark Light Liberty Cycle
17 Scott Clarke Century Road Club Of America
18 Christopher Clarke Cranford Bike Team/CTS
19 Vladimir Borovkov Rock Star
20 Greg Wheeler Van Dessel Factory Team
21 Vlad Preoteasa Kissena Cycling Club
22 Gavin Robertson Century Road Club Assoc
23 Raymond Campeau Watchung Wheelmen
24 R scott Snyder
25 Scott Duprex Strictly Bicycles Cycling
26 Peter Ognibene GS Park Ridge
27 Daniel Coleman Colavita Racing Inc.
28 Dusan Strika Kissena Cycling Club
29 Curtis Lightburn Liberty Cycle
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 6   Cat 3: 12   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Light Liberty Cycle
2 Eugene Boronow GS Mengoni U.S.A.
3 Andrew Singson Mid Atl Masters Bicycle Org Mambo K
4 John Olsen CRCA/Dave Jordan Racing
5 Stephen Cochrane Mid Atl Masters Bicycle Org
6 Scott Duprex Strictly Bicycles Cycling
7 Robert Mecea Brooklyn Velo Force
8 Stephen Sambrano Main Line Cycling - BiKyle
9 Christopher Tarnowski Finkraft
10 Brian Gristick Cycle Craft Inc
11 Michael Maclaga Colavita Racing Inc.
12 Robert Kowal Team Somerset
13 Chris Mooney Liberty Cycle Teammate Win: Mark Light
14 Unknown Rider
15 Andrew Davala C C Evesham
16 Daniel Coleman Colavita Racing Inc.
17 John Quick Cranford Bike Team/CTS
18 Raymond Campeau Watchung Wheelmen
19 Jim Kaeli Colavita Racing Inc.
20 Vladimir Borovkov SignatureCycles/Rockstar Games
21 Scott Demarzio C C Evesham
22 Christopher Peterson Century Road Club Assoc
23 John Kuhn Cranford Bike Team/CTS
24 Rich Groski
25 Joseph Zuppa Colavita Racing Inc.
26 Paul Malarcher Liberty Cycle Teammate Win: Mark Light
27 Elizabeth Tyrell Somerset Wheelmen
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 15   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexis Antelman Mid Atlantic Junior Cycling p/b KOR
2 Johanna Cordasco Liberty Cycle
3 Tiffany Latorre
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Elissa Antelman Mid Atlantic Junior Cycling p/b KOR
2 Gabrielle Longchamp somerset wheelman
3 Delfina Picchio Philadelphia Cyclocross School
4 Alexandra Gebel Team Somerset
Finishers: Cat 4: 4