Log In
Brooks Grand Prix - Circuit Race • Mar 9 2013
Clear, 58 degrees, wind 6 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dustin Cottle Team Novo Nordisk Development
2 Ben Dilley
3 James Delong Village Volkswagen Elite Cycling Te
4 Derrick Wasson North Atlanta Riding Club
5 Pablo Di marco North Georgia Cycling Association,
6 Jeff Ingle Village Volkswagen Elite Cycling Te
7 Wesley Burruss Out Spokin Woodstock
8 Luis Fernando silva
9 Ryan Cleary
10 Gil Shillcutt
11 Jeff Warncke
12 Ezra Wardpackard
13 Gregory Smith
14 Sam Morgan
15 Ryan Brooks
16 Tony Blansit PCP Race Team
17 Justin Landis Round Here Racing
18 Eddie Hsu Frazier Cycling
19 Tracy Terpstra Village Volkswagen Elite Cycling Te Teammate Top 5: James Delong
20 Dan Busch
21 Matt Ragan Drummond Racing
22 Javier Rozo
23 Olbap Rojas AeroCat Cycling
24 James Tobias
Finishers: Cat 3: 18   Cat 4: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Modesto Diaz southern crescent cycling
2 Rob Stickey
3 Chris Shadburn Round Here Racing
4 John Butler
5 Mikey Waine Junior Flyers
6 Nick Oestreich Junior Flyers
7 Ovirne Lopez
8 Robb Pressley the RED Line Cycling
9 Dan Henry
10 Robbin Rahman L5Flyers p/b Maxxis
11 Jc Emberton Village Volkswagen Cycling Team
12 David Horky James Bros. Bikes
13 James Mayer
14 Erik Van name
15 Thomas Freckmann
16 Ian Garrison Junior Flyers Teammate Top 5: Mikey Waine
17 Charlie Putnal Big Ring Racing, Inc.
18 Jeff Kahley Big Ring Racing, Inc.
19 Greg Bryant Cherry St. Cycles
20 Travis Tindle Team Mission Source-NGCA
21 Jorge Collado Southern Crescent Cycling Teammate Win: Modesto Diaz
22 David Patrick
23 John Eddlemon Big Ring Racing, Inc.
24 Chris Leslie Drummond Racing
25 David Graham
26 Chris Withers
27 Justin Schmidt
28 Shannon Wrege Toyota Forklifts/Sport Factory
29 Willem Kaiser Junior Flyers Teammate Top 5: Mikey Waine
30 Edward Felty BeckJanitorial.com
31 Tom Butler
32 Chad Davies Georgia Neurosurgical Institute
33 Eric Polino Village Volkswagen Cycling Team
34 Steve Riley
35 Tyler Adsit Georgia Neurosurgical Institute
36 Lawrence Russell Village Volkswagen Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 34   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Wolfe Out Spokin Woodstock
2 James Stone
3 Jeffrey Fuller
4 Cody Elder Buffalo Bicycling Club Inc.
5 Dillon Swaim
6 Mark Wade
7 Greg Spaeth North Georgia Cycling Association,
8 Matt Dalke
9 Rhys Edwards
10 Kareem Maddox
11 Greg Goldsberry
12 Greg Malautea BeckJanitorial.com
13 Paul Linck Peachtree Bikes
14 Crispin Del nero
15 Clay Benoit Smyrna Bicycles
16 Zachary Dees
17 Mark Mhelachim
18 Chris Sterchi Village Volkswagen Cycling Team
19 Robert Vinson Cherry St. Cycles
20 Eddie Dodard
21 Benjamin Ogle Georgia Cycling Inc.
22 Douglas Gibbs
23 Travis Mapp
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 17   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Henry Shapard
2 Chris Arriaza
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexey Shmidt Team United Healthcare Georgia/The
2 Winston David Team United Healthcare Georgia/The Teammate Win: Alexey Shmidt
3 Aj Meyer
4 Zack Noonan BikeReg.com/Cannondale
5 Daniel Holt
6 Andy Lougher Lupus Racing Team
7 Matthew Russell
8 Frank Marrs North Georgia Cycling Association,
9 Andrew Scarano
10 Mathew Meunier NashvilleCyclist.com
11 Cal Hooten
12 Jason Guzak Cumberland Transit Cycling/FS Cycli
13 Michael York
14 Isaac Strickland BeckJanitorial.com
15 Shawn Gravois Team United Healthcare Georgia/The Teammate Win: Alexey Shmidt
16 Peter Eckel Team Novo Nordisk Development
17 Daniel Rudalev Iron Data Racing
18 Marek Lipold
19 Alan Dawkins
20 Austin Hilliard Athens Velo Club
21 Matthew Miller
22 Hunter Garrison
23 Rob Evans
24 Lee Showers BeckJanitorial.com
25 Matt Brooks
26 Ron Williams
27 Charles Seward Unione Sportiva Italiana
28 Joseph Middleton
29 Andrew Reardon Cumberland Transit Cycling/FS Cycli
30 ? ??
31 Matthew Whatley
32 Mark Babcock
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 21   Cat 3: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Martha Hall martha hall
2 Megan Cole Whole Foods Market Giordana Scott S
3 Salma Huque Junior Flyers
4 Sophia Broadwell Junior Flyers
5 Diana Ramos Junior Flyers
6 Crystal Galloway Hub Endurance Women's Cycling Team
7 Kerry Brown
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 2