Log In
The Bunny Hop Criterium • May 5 2013
Series: MABRA BAR 2013
Partly Cloudy, 55 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Lees Syn-Fit Race Team
2 Robb Hampton Bayside Velo/Bike Doctor
3 Paul Varga DC Velo Limited
4 John Clark Artemis
5 Jeff Chun Bayside Velo/Bike Doctor
6 Charles Biro Route 1 Velo
7 Patrick Hogan Annapolis Bicycle Racing Team
8 Douglas Philippone UNATTACHED
9 Paul Lewis Artemis Teammate Top 5: John Clark
10 Paul Tyrrell Ocean Velo Club/Culver & Pierso
11 Dean Pierson Ocean Velo Club
12 Richard Melencio All American Bicycle Club Inc.
13 Matthew Albanese Annapolis Bicycle Racing Team
14 Carlos Goncalves CRG Autobody.com
15 Lorenzo Brown Major Taylor Iron Riders Racing
16 Andy Giordano Team Sticky Fingers
17 Michael Kirby VeloWorks-Spokes Etc
18 Kevin Gallo Squadra Coppi
19 Patrick Meyer Richmond Velo Sport
20 George Lowe National Capital Velo Club/UnitedHe
21 Nicholas Parlato All American Bicycle Club Inc.
22 Clifton Chamberlin Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Top 5: Robb Hampton
23 David Bodkin Syn-Fit Race Team Teammate Win: James Lees
24 Matthew Panzarella Charlottesville Racing Club
25 Mike Faber Annapolis Bicycle Racing Team
26 Joseph Jefferson Antietam Velo Club Inc
27 Jeffrey Sanders Antietam Velo Club Inc
28 Albert Scharbach Lateral Stress Velo Inc.
29 Patrick Dolan District Velocity Racing
30 Nathan Hakken The November Bicycles
31 Jay Schrum Clark Construction
32 Eric Ivey Bicycle Outfitters Racing Team
33 M Ted dorsey Artemis Teammate Top 5: John Clark
34 Alexander Meller Annapolis Bicycle Racing Team
35 Phillip Ash DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Varga
36 John Baldwin All American Bicycle Club Inc.
37 Eric Williams UNATTACHED
38 Steve Fife Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Top 5: Robb Hampton
39 Jonathan Mack Artemis Teammate Top 5: John Clark
40 Ted Harris Annapolis Bicycle Racing Team
41 Douglas Owens National Capital Velo Club/UnitedHe
42 Jeffrey Schomig Annapolis Bicycle Racing Team
43 Todd Bickling Bayside Velo/Bike Doctor Teammate Top 5: Robb Hampton
44 Neil Schirmer DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Varga
45 Rick Tucker Lateral Stress Velo Inc.
46 Mark Palmer National Capital Velo Club/UnitedHe
47 Dennis Short Prince William Elite Racing (PoWER)
48 Neil Markus DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Varga
49 Shaw Fici DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Varga
50 Paul Montanus DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Varga
51 Aedan O'connell UNATTACHED
DNF Clifton Gray Artemis Teammate Top 5: John Clark
DNF Howard Tyndle Artemis Teammate Top 5: John Clark
DNF Mark Scott National Capital Velo Club/UnitedHe
DNF Robert Helms Lateral Stress Velo Inc.
DNF Kirk Niemi National Capital Velo Club/UnitedHe
DNF Robert Trevillian iv VeloWorks-Spokes Etc
DNF Michael Thaxton Annapolis Bicycle Racing Team
DNF Benjamin Basham Peaks Coaching Group Racing Team
Finishers: Cat 3: 34   Cat 4: 23   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dan Underwood Evolution Cycling Club p/b Long & F
2 Will Wong National Capital Velo Club/UnitedHe
3 Paul Varga DC Velo Limited
4 Joseph Rudolph DC Velo Limited
5 Victor Pradel REVEL Racing/CycleLife
6 Dan Netzer Celerity Cycling
7 Jose Nunez Battley Harley-Davidson
8 Eran Levi National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Will Wong
9 Lance Hubbell PTS Racing
10 Douglas Philippone UNATTACHED
11 Patrick Hogan Annapolis Bicycle Racing Team
12 Ryan Wilt The Bike Lane
13 Ainhoa Perez-diez Annapolis Bicycle Racing Team
14 John Clark Artemis
15 Patrick Meyer Richmond Velo Sport
16 Todd Bickling Bayside Velo/Bike Doctor
17 Scott Giles Bayside Velo/Bike Doctor
18 Neil Schirmer DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Varga
19 Matthew Panzarella Charlottesville Racing Club
20 Terry Turner Battley Harley-Davidson
21 Eric Brooks UNATTACHED
22 Phillip Ash DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Varga
23 Ernesto Diaz Lateral Stress Velo Inc.
24 Chuck Coleman Lateral Stress Velo Inc.
25 Michael Sims ARTEMIS
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 12   Cat 4: 2   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Harry Fang National Capital Velo Club/UnitedHe
2 Marc Frazer Lateral Stress Velo Inc.
3 David Osborne Artemis
4 Bill Gros Pyramid Elite Racing
5 Gregory Danielewicz Bike King Racing
6 Dean Pierson Ocean Velo Club
7 Marc Klein National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Harry Fang
8 Curtis Southern National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Harry Fang
9 Thomas Godfrey National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Harry Fang
10 Michael Satterfield Evolution Cycling Club p/b Long & F
11 Mike Jinks BikeWorks Racing
12 Ramon Benitez UNATTACHED
13 Victor Siegfried Evolution Cycling Club p/b Long & F
14 Drake Jordan PTuning/Descartes Cycling
15 Jeffrey Nalls BikeWorks Racing
16 Jeffrey Sanders Antietam Velo Club Inc
17 Darion Jackson Artemis Teammate Top 5: David Osborne
18 Sean Price Artemis Teammate Top 5: David Osborne
19 Paul Tyrrell Ocean Velo Club/Culver & Pierso
20 Rick Tucker Lateral Stress Velo Inc. Teammate Top 5: Marc Frazer
21 Chas Ryan Evolution Cycling Club p/b Long & F
22 Jesse Foster Artemis Teammate Top 5: David Osborne
23 William Luecke National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Win: Harry Fang
24 Paul Montanus DC Velo Limited
25 Stokely Samuel Artemis Teammate Top 5: David Osborne
26 Steven Havens UNATTACHED
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat 3: 12   Cat 4: 5   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dennis Crockett Antietam Velo Club Inc
2 Paul Mittelstadt Clean Currents / DC Velo Limited
3 William Cusmano Squadra Coppi
4 Clifton Gray Artemis
5 Jeffrey Beall National Capital Velo Club/UnitedHe
6 Mark Scott National Capital Velo Club/UnitedHe
7 Lauriston Marshall Clean Currents / DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Mittelstadt
8 Tony Allenmills District Velocity Racing
9 John Chamberlain Evolution Cycling Club p/b Long & F
10 Howard Tyndle Artemis Teammate Top 5: Clifton Gray
11 Alexander Meller Annapolis Bicycle Racing Team
12 Phil Howe Kelly Benifit Stratagies LSV
13 Ad Bax Clean Currents / DC Velo Limited Teammate Top 5: Paul Mittelstadt
14 Curt Hurst Liberty Cycle
15 Barry Wilcox ii Rock Creek Velo
16 Ted Harris Annapolis Bicycle Racing Team
17 Jack Gardner Antietam Velo Club Inc Teammate Win: Dennis Crockett
18 Thomas Meyer Kelly Benefit Strategies/LSV
19 Ramon Colon Prince William Elite Racing (PoWER)
20 Bruce Oliver National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jeffrey Beall
21 John Olinski Antietam Velo Club Inc Teammate Win: Dennis Crockett
22 Karl Hovey Arlington Master's Velo Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 10   Cat 4: 10   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Cox Chesapeake Wheelmen
2 Barry Free ERA Cycling
3 David Hammond National Capital Velo Club/UnitedHe
4 Giulio Porta Chesapeake Wheelmen Teammate Win: John Cox
5 Myron Segal Route 1 Velo/Arrow Bicycle
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Fuentes dope SEAVS/Haymarket
2 Jameson Ribbens Pyramid Elite Racing
3 Donald Brew DC Velo Limited
4 Jim Smittkamp National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Greg Wittwer Pyramid Elite Racing
6 Michael Cordova Bayside Velo/Bike Doctor
7 Scott Giles Bayside Velo/Bike Doctor
8 Sigberto Garcia National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jim Smittkamp
9 Jason Hall Pyramid Elite Racing Teammate Top 5: Jameson Ribbens
10 Marc Frazer Lateral Stress Velo Inc.
11 David Osborne Artemis
12 Miro Koulnis BikeReg.com Cycling Club
13 Alexander Brown National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jim Smittkamp
14 Thomas Godfrey National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jim Smittkamp
15 Matthew Mchugh National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jim Smittkamp
16 Roman Semenov Route 1 Velo
17 John Dove VeloWorks-Spokes Etc
18 Bill Gros Pyramid Elite Racing Teammate Top 5: Jameson Ribbens
19 Ben Dinapoli HPC
20 Robb Hampton Bayside Velo/Bike Doctor
21 Jacob Vellaccio Squadra Coppi
22 Jeff Chun Bayside Velo/Bike Doctor
23 Justin Forney Antietam Velo Club Inc
24 Matthew Means Pyramid Elite Racing Teammate Top 5: Jameson Ribbens
25 Brigham Lumm Route 1 Velo
26 Victor Siegfried Evolution Cycling Club p/b Long & F
27 Tony Goncalves CRG Autobody.com
28 Lance Ohlsson Evolution Cycling Club p/b Long & F
29 Robert Kelly District Velocity Racing
30 Matthew Albanese Annapolis Bicycle Racing Team
31 Derek Wilson Whole Wheel Velo Club
32 Brian Rist Bayside Velo/Bike Doctor
33 Jonathan Cochrane Pyramid Elite Racing Teammate Top 5: Jameson Ribbens
34 Frank Leach Metra/Cycles 54 Cycling Team
35 Matthew Black UMD
36 Eric Ivey Bicycle Outfitters Racing Team
37 Paul Lengermann National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Jim Smittkamp
38 Mike Jinks BikeWorks Racing
39 Jeffrey Nalls BikeWorks Racing
40 Ramon Benitez UNATTACHED
41 Steve Fife Bayside Velo/Bike Doctor
42 Michael Stearns SEAVS/Haymarket Teammate Win: David Fuentes
43 Dan Netzer Celerity Cycling
44 Dan Underwood Evolution Cycling Club p/b Long & F
45 Karsten Walker SEAVS/Haymarket Teammate Win: David Fuentes
46 Daniel Villaflor-drumwright 32NCSI p/b VTV
47 Grant Inglis Univ of Cincinnati Cycling Club
48 Kristian Rebeck Fat Frogs Racing
49 Luis Infante Evolution Cycling Club p/b Long & F
50 Brandon Lumm Route 1 Velo
51 Jeffrey Sanders Antietam Velo Club Inc
52 Frank Cundiff Celerity Cycling
53 Eric Griffin Route 1 Velo/Arrow Bicycle
54 Jesse Leifert Route 1 Velo
DNF Carlos Goncalves CRG Autobody.com
DNF Terry Turner Battley Harley-Davidson
DNF Stokely Samuel Artemis
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 22   Cat 3: 26   Cat 4: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Diem PTS Racing
2 Will King Bayside Velo/Bike Doctor
3 Jason Ray The Bike Lane
4 Darion Jackson Artemis
5 Michael Kirby VeloWorks-Spokes Etc
6 Paul Lewis Artemis
7 Salvatore Taibi Whole Wheel Velo Club
8 Scott Mearns Whole Wheel Velo Club
9 Brian Pieragostini Lateral Stress Velo Inc.
10 Luther Swift NCVC/UnitedHealthcare
11 Anwar Gorham Artemis Teammate Top 5: Darion Jackson
12 Andy Giordano Team Sticky Fingers
13 Michael Russo Squadra Coppi
14 Pieter Mul National Capital Velo Club/UnitedHe
15 Christopher Rabadi UNATTACHED
16 Sam Nussenzweig Rock Creek Velo
17 Collin Magnetti UNATTACHED
18 Khang Le Evolution Cycling Club p/b Long & F
19 Jay Schrum Clark Construction
20 William Hluchan Blackduck Racing
21 Richard Serton Central Velo Racing & Development
22 Grayson Rosenfeld Rock Creek Velo
23 Oleg Kolodin UNATTACHED
24 David Stryffeler PTS Racing Teammate Win: Daniel Diem
25 M Ted dorsey Artemis Teammate Top 5: Darion Jackson
26 Howard Hayes Artemis Teammate Top 5: Darion Jackson
27 Joseph Dickerson VeloWorks-Spokes Etc Teammate Top 5: Michael Kirby
28 Nolan Semrau NCVC/UnitedHealthcare
29 Michael Angove Whole Wheel Velo Club
30 Phil Steinschneider Evolution Cycling Club p/b Long & F
31 Benjamin Toll Route 1 Velo
32 Nicholas Parlato All American Bicycle Club Inc.
33 Eric Schmidt National Capital Velo Club/UnitedHe
34 Devon Baummer Annapolis Bicycle Racing Team
35 Travis Skeel PTS Racing Teammate Win: Daniel Diem
36 Darryl Sampey Antietam Velo Club Inc
37 Tom Neumann VeloWorks-Spokes Etc Teammate Top 5: Michael Kirby
38 Gordan Van hook VeloWorks-Spokes Etc Teammate Top 5: Michael Kirby
39 Brian Bailey National Capital Velo Club/UnitedHe
40 Francois Bru Whole Wheel Velo Club
41 Raymond Miller DC Velo Limited
42 Matthew Dantas-mccutcheon UNATTACHED
43 Frederick Grim Route 1 Velo
44 Joshua Falbo Squadra Coppi
45 Brian Meadowcroft Evolution Cycling Club p/b Long & F
46 Christopher Kincius National Capital Velo Club/UnitedHe
47 Richard Kennedy Annapolis Bicycle Racing Team
48 Richard Furchtgott Rock Creek Velo
49 Zachary Berkow Rock Creek Velo
50 James Mortson The Bike Lane Teammate Top 5: Jason Ray
51 James Maiden Annapolis Bicycle Racing Team
52 Peter Steyaert PTS Racing Teammate Win: Daniel Diem
53 Adam Fulcher Rock Creek Velo
DNF Christopher M. jones Route 1 Velo
DNF Robert Trevillian iv VeloWorks-Spokes Etc Teammate Top 5: Michael Kirby
DNF Douglas Owens National Capital Velo Club/UnitedHe
DNF Willio Jeanpaul National Capital Velo Club/UnitedHe
DNF Paul Hunt Artemis Teammate Top 5: Darion Jackson
DNF Quentin Campbell All American Bicycle Club Inc.
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 52   Cat 5: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lawrence Brown UNATTACHED
2 Aaron Hotaling The Bike Rack
3 Amilcar Samudio Artemis
4 Daniel Kalbacher Winchester Wheelmen
5 Christopher Crumbley NCVC/UnitedHealthcare
6 Aaron Welsh National Capital Velo Club/UnitedHe
7 Mark Madden Evolution Cycling Club p/b Long & F
8 Berhane Kahsay Artemis Teammate Top 5: Amilcar Samudio
9 Dan Martin The Bike Rack Teammate Top 5: Aaron Hotaling
10 Scott Kaplan National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Crumbley
11 Tarik Essawi Evolution Cycling Club p/b Long & F
12 Mike Ly National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Crumbley
13 Alexander Porter District Velocity Racing
14 Anderson Shepard The Bike Rack Teammate Top 5: Aaron Hotaling
15 Sangyeul Lee UNATTACHED
16 R Carney Evolution Cycling Club p/b Long & F
17 Jake Nahorniak Tru Cycling
18 Jesse Foster Artemis Teammate Top 5: Amilcar Samudio
19 Faisal Kamdar Velocipede
20 Eric Brooks UNATTACHED
21 Julian Yap Bike Rack Road Team Teammate Top 5: Aaron Hotaling
22 Richard Lockley Artemis Teammate Top 5: Amilcar Samudio
23 Randy Napiza National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Crumbley
24 Ronald Santa cruz Audi
25 Mike Sims Artemis Teammate Top 5: Amilcar Samudio
26 Roy Gardiner Tearorossa!
27 Viacheslav Slavin National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Crumbley
28 Andrew Bowers HPC
29 Walter Sanchez The Bike Rack Teammate Top 5: Aaron Hotaling
30 David Dang Tru Cycling
31 Jeff Bowers HPC
32 Floyd Armstrong Artemis Teammate Top 5: Amilcar Samudio
33 Adrian Jones UNATTACHED
34 Marc Tremblay UNATTACHED
35 Eran Levi National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Christopher Crumbley
36 Nader Nayfeh Velocipede
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 33  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ainhoa Perez-diez Annapolis Bicycle Racing Team
2 Sue Mcquiston Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Win: Ainhoa Perez-diez
3 Kathleen Giles Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Win: Ainhoa Perez-diez
4 Mary Breed National Capital Velo Club/UnitedHe
5 Dori Buckethal NCVC
6 Tania Steinschneider Evolution Cycling Club p/b Long & F
7 Wendy Ulmer Evolution Cycling Club p/b Long & F
8 Emma Swatman Team Kenda presented by RACC
9 Leslie Jennings UNATTACHED
10 Melissa Tallent Bayside Velo/Bike Doctor
11 Adrienne Mccray Artemis
12 Iris Ford Artemis
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 4   Cat 3: 1   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Catherine Freck Syn-Fit Race Team
2 Chris Kelley Team Kenda presented by RACC
3 Christine Fuentes Evolution Cycling Club p/b Long & F
4 Janelle Hubbard Team Kenda presented by RACC
5 Suz Weldon BikeSale.com
6 Evelyn Egizi Artemis
7 Carole Harris Artemis
8 Diane Harris UNATTACHED
9 Cheryl Osborne Artemis
10 Sandra Pashley Annapolis Bicycle Racing Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michelle Miller Artemis
2 Julie Hunter Tradewinds Racing
3 Diedre Ribbens CAWES p/b Specialized
4 Lisa Jancy Syn-Fit Race Team
5 Evelyn Egizi Artemis Teammate Win: Michelle Miller
6 Diane Harris UNATTACHED
Finishers: Cat 3: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lisa Williams Artemis
2 Adrienne Mccray Artemis Teammate Win: Lisa Williams
3 Crystal Carey National Capital Velo Club/UnitedHe
4 Kaitlyn Mittan Artemis Teammate Win: Lisa Williams
5 Melissa Tallent Bayside Velo/Bike Doctor
6 Elizabeth Whiteley The Bike Rack
7 Tiffany Wise NCVC Teammate Top 5: Crystal Carey
8 Sarah Lowery Artemis Teammate Win: Lisa Williams
9 Claudia Gonzalez martinez National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Crystal Carey
10 Shelley Devereaux The Bike Rack
11 Jennifer Ivey Bicycle Outfitters Racing Team
12 Kelsey Flora The Bike Rack
13 Kirsten Brew Artemis Teammate Win: Lisa Williams
14 Siew-ching Chin Artemis Teammate Win: Lisa Williams
15 Leah Nicholls The Bike Rack
16 Carole Harris Artemis Teammate Win: Lisa Williams
17 Sandra Pashley Annapolis Bicycle Racing Team
18 Iris Ford Artemis Teammate Win: Lisa Williams
19 Christina Birgin Artemis Teammate Win: Lisa Williams
20 Sophie Mittelstadt Rock Creek Velo
21 Sarah Havens Kelly Benefit Strategies/LSV
22 Jennifer Mccann The Bike Rack
Finishers: Cat 4: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rebecca Chan CAWES p/b Specialized
2 Dori Buckethal NCVC
3 Catherine Freck Syn-Fit Race Team
4 Ainhoa Perez-diez Annapolis Bicycle Racing Team
5 Kelley Bethoney Evolution Cycling Club p/b Long & F
6 Crystal Carey National Capital Velo Club/UnitedHe
7 Tara Taylor TayloredFit
8 Wendy Ulmer Evolution Cycling Club p/b Long & F Teammate Top 5: Kelley Bethoney
9 Christine Fuentes Evolution Cycling Club p/b Long & F Teammate Top 5: Kelley Bethoney
10 Jennifer Cheng National Capital Velo Club/UnitedHe Teammate Top 5: Dori Buckethal
11 Sue Mcquiston Annapolis Bicycle Racing Team Teammate Top 5: Ainhoa Perez-diez
12 Kirsten Brew Artemis
13 Sarah Lowery Artemis
14 Kaitlyn Mittan Artemis
15 Leslie Jennings UNATTACHED
16 Janelle Hubbard Team Kenda presented by RACC
17 Suz Weldon BikeSale.com
18 Jennifer Ivey Bicycle Outfitters Racing Team
DNF Christina Birgin Artemis
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 8   Cat 4: 7