Log In
Ride It Like You Stole It • Jul 14 2013
Clear, 77 degrees, wind 12 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Demarchi MRI Endurance Elite Masters
2 John Wike Surf City Cyclery
3 Peter Andersen SPY GIANT RIDE
4 Charon Smith Surf City Cyclery/STERLING BMW
5 Shaun Bagley Momentum Racing p/b Global CTI
6 Scott Cochran Jelly Belly Cycling Team TTIII
7 Christopher Thompson SPY GIANT RIDE Teammate Top 5: Peter Andersen
8 Dan Reback Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Charon Smith
9 Gregory Lonergan Ironfly
10 Anthony Morrow CA Pools/ Primal
11 Israel Tapia WIN-TEAM RACING
12 David Valero Team Velocity
13 Rodrigo Flores Judgement Velo/ TBOV
14 Gregory Coburn MRI Endurance Elite Masters Teammate Win: Chris Demarchi
15 Stephen Westwood
16 James Robbins Big Orange Cycling
17 Edward Monnier VRC
18 Mike Frias Michelob Ultra - La Grange +21
19 Greg Hayes Southern California Velo
20 John Slover Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Charon Smith
21 Robert Kamppila Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Charon Smith
22 Michael Samuelsen Now Cycling
23 Mario Cortes Serious Cycling
24 Michael Onkels CA Pools/ Primal
25 Patrick Bos Surf City Cyclery Teammate Top 5: John Wike
26 Mike Faello Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Charon Smith
27 Patrick Caro Full Circle Cycling Powered by Pure
28 Charles Hogan MRI Endurance Elite Masters Teammate Win: Chris Demarchi
29 Wilson Blas Michelob Ultra - La Grange +21
30 Bart Clifford MRI Endurance Elite Masters Teammate Win: Chris Demarchi
31 Scott Raymond BBI-SIC Cycling
32 Bud Owens BBI-SIC Cycling
33 Kenneth Rogers Surf City Cyclery Teammate Top 5: John Wike
34 Noah Adams
35 Gonzalo Zamora CVC Racing
36 Julio Flores VNC Racing
37 Michael Johnson MRI Endurance Elite Masters Teammate Win: Chris Demarchi
38 Christopher Bennett CA Pools/ Primal
39 John Leonard Team Simple Green/Bike Religion
40 Aaron Wimberley Team Helen's
41 Kyle Heinrich Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Charon Smith
42 Mario Rivera Rokform/Rock N' Road
43 Anhtuan Tran TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
44 Jeff Prinz Bike Religion
45 Frederick Bottger Rokform/Rock N' Road
46 Rigo Cruz Win-Team Racing
47 Mike Mcmahon Team Velocity
48 John Rondash SPY GIANT RIDE Teammate Top 5: Peter Andersen
49 Christian Cognigni Black Sheep Squadron
50 Tomo Hamasaki MRI Endurance Elite Masters Teammate Win: Chris Demarchi
51 Troy Gielish Team Simple Green/Bike Religion
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 22   Cat 3: 9   Cat 4: 7   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Miller BBI-SIC Cycling
2 Mike Mcmahon Team Velocity
3 Bart Clifford MRI Endurance Elite Masters
4 John Slover Surf City Cyclery/STERLING BMW
5 Bill Harris BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
6 Shaun Bagley Momentum Racing p/b Global CTI
7 Mike Frias Michelob Ultra - La Grange +21
8 Greg Hayes Southern California Velo
9 Troy Gielish Team Simple Green/Bike Religion
10 Lee Ziff Michelob Ultra - La Grange +21
11 David Valero Team Velocity Teammate Top 5: Mike Mcmahon
12 Michael Allec Les Rois Cycling Club
13 Roger Hauptman Southern California Velo
14 Edward Monnier VRC
15 Bud Owens BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
16 Chris Delatorre Radsport Cycling Team
17 Chuck Winn South Bay Wheelmen
18 Kyle Heinrich Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: John Slover
19 Michael Samuelsen Now Cycling
20 Emanuel Wilson Velo Allegro
21 Eddie Kennedy PAA/REMAX
22 Christopher Lotts VNC Racing
23 Stephen Gregorios Pinnaclife Racing Team
24 Brad Decker Team Simple Green/Bike Religion
25 Vito Altieri Santa Clarita Velo
26 Lane Reid South Bay Wheelmen
27 John Leonard Team Simple Green/Bike Religion
28 Eric Richardson Big Orange Cycling
29 Lare Wardrop
30 Gilbert Hatton Team Alliance Environmental
31 Tony Cambridge Pinnaclife Racing Team
32 David Fetah Radsport Cycling Team
33 William Wayne Radsport Cycling Team
34 Ricardo Luengas Radsport Cycling Team
35 Shon Halasi South Bay Wheelmen
36 Paul Hasenyager Pinnaclife Racing Team
37 Richard Johnson CA Pools/ Primal
38 Gary Wall Pinnaclife Racing Team
39 Scott Raymond BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
40 John Rondash SPY GIANT RIDE
41 Seth Davidson SPY GIANT RIDE
42 Alan Morissette South Bay Wheelmen
43 Cleaveran Law Lightning Velo
44 David Bautista CA Pools/ Primal
45 Tomo Hamasaki MRI Endurance Elite Masters Teammate Top 5: Bart Clifford
46 Frank Schroeder BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
47 Michael Carro Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: John Slover
48 John Walsh SPY GIANT RIDE
49 Kenneth Rogers Surf City Cyclery
50 Brian Matsumoto Team Velocity Teammate Top 5: Mike Mcmahon
51 Kenny Stewart Radsport Cycling Team
52 Clement Kim Pinnaclife Racing Team
53 Steven Strickler Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: John Slover
54 Bob Pellkofer Rokform/Rock N' Road
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 16   Cat 3: 24   Cat 4: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Miller BBI-SIC Cycling
2 Gilbert Hatton Team Alliance Environmental
3 Lee Ziff Michelob Ultra - La Grange +21
4 Steven Strickler Surf City Cyclery/STERLING BMW
5 James Wiznura Pinnaclife Racing Team
6 Chuck Winn South Bay Wheelmen
7 Cyril Hunte Southern California Velo
8 Emanuel Wilson Velo Allegro
9 Bob Pellkofer Rokform/Rock N' Road
10 Alan Morissette South Bay Wheelmen
11 Brad Decker Team Simple Green/Bike Religion
12 John Vargas METALMTN Cycling
13 Vito Altieri Santa Clarita Velo
14 Eric Richardson Big Orange Cycling
15 Michael Joseph Bahati Foundation p/b Major Motion
16 Howard Miller OCW/Paramount Racing
17 Christopher Allen Breakaway from Cancer Masters
18 Roger Yolton Lightning Velo
19 Robert Mosier Bahati Foundation-CA
20 John Roest Southern California Velo
21 Paul Hasenyager Pinnaclife Racing Team Teammate Top 5: James Wiznura
22 Nelson Alaan Lightning Velo
23 David Hoime Radsport Cycling Team
24 Craig Jones Velo Avanti Cycling Team
25 John Walsh SPY GIANT RIDE
26 Lothar Cramer
27 Stephen Gregorios Pinnaclife Racing Team Teammate Top 5: James Wiznura
28 Michael Carro Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Steven Strickler
29 Ricardo Luengas Radsport Cycling Team
30 Pete Dern Montrose Bike Shop- CW Builders
31 Cleaveran Law Lightning Velo
32 Frank Schroeder BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
33 David Prechtl Pinnaclife Racing Team Teammate Top 5: James Wiznura
34 Gary Wall Pinnaclife Racing Team Teammate Top 5: James Wiznura
35 David Fetah Radsport Cycling Team
36 William Wayne Radsport Cycling Team
37 Donald Kimper UC Cyclery/JW Floors
38 Shon Halasi South Bay Wheelmen
39 Ricky Shorts Bahati Foundation p/b Major Motion
40 Kenny Stewart Radsport Cycling Team
41 Terrance Tongate WIN-TEAM RACING
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 7   Cat 3: 18   Cat 4: 11   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bob Pellkofer Rokform/Rock N' Road
2 William Ralph Rokform/Rock N' Road Teammate Win: Bob Pellkofer
3 Ricky Shorts Bahati Foundation p/b Major Motion
4 Nelson Alaan Lightning Velo
5 Cyril Hunte Southern California Velo
6 Brad House Big Orange Cycling
7 Rodney Malloy Bahati Foundation-CA
8 Cleaveran Law Lightning Velo Teammate Top 5: Nelson Alaan
9 Lothar Cramer
10 Steve Hernandez Lightning Velo Teammate Top 5: Nelson Alaan
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 7   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Roest Southern California Velo
2 Howard Miller OCW/Paramount Racing
3 Craig Jones Velo Avanti Cycling Team
4 Michael Fleming South Bay Wheelmen
5 Donald Kimper UC Cyclery/JW Floors
6 Robert Mosier Bahati Foundation-CA
7 Pete Dern Montrose Bike Shop- CW Builders
8 Michael Edwards Michelob Ultra - La Grange +21
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Salvador Maciel CA Pools/ Primal
2 Raphael Oliveira OTR Racing
3 Leo Reyes Southern California Velo
4 John Gregorio TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
5 Elliot Grothe Les Rois Cycling Club
6 Aubrey Smentkowski Rokform/Rock N' Road
7 Paul Chia CA Pools/ Primal Teammate Win: Salvador Maciel
8 Josh Ruiz Southern California Velo Teammate Top 5: Leo Reyes
9 Tony Zaldua Gruppo Velo
10 Chazmichael Morales Cycles Veloce
11 James Hilyer Major Motion Cycling Club
12 William Thomas TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Top 5: John Gregorio
13 Tim Woo Rock Sports Racing
14 Robert Perez
15 Jose Reyes Southern California Velo Teammate Top 5: Leo Reyes
16 Jason Rosales Bahati Foundation-CA
17 Michael Cleveland CA Pools/ Primal Teammate Win: Salvador Maciel
18 Charles Sutphin CA Pools/ Primal Teammate Win: Salvador Maciel
19 Jose Mata Judgement Velo/ TBOV
20 Rudy Muncker Majestic Cycling
21 Roger Hauptman Southern California Velo Teammate Top 5: Leo Reyes
22 Duban Sanchez Rokform/Rock N' Road
23 Michael Tunzi Michelob Ultra - La Grange +21
24 Rudy Ordaz OTR Racing Teammate Top 5: Raphael Oliveira
25 Treavor Matsushima Ritte Racing
26 Jorge Palamara Michelob Ultra - La Grange +21
27 David Hanson TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Top 5: John Gregorio
28 Antonio Tarumoto Opprime Cycling Team
29 Mario Rivera Rokform/Rock N' Road
30 Bailey Eckles Gruppo Velo
31 Brad Decker Team Simple Green/Bike Religion
32 Josue Ramirez Santa Clarita Velo
33 Nick Robertson Southern California Velo Teammate Top 5: Leo Reyes
34 Taylor Tongate Bike Religion
35 Hector Garcia Bahati Foundation Elite Team
36 Hannah Swan Strive Racing
37 Christopher Wyman Rokform/Rock N' Road
38 Sean Bird PAA/REMAX
39 Ryan Wei OTR Racing Teammate Top 5: Raphael Oliveira
40 Quint Berkemeier Colorado Mesa University Cycling
41 Adam Zeen
42 Terry Steeves Les Rois Cycling Club Teammate Top 5: Elliot Grothe
43 Nick Steel Serious Cycling
44 John Mcnulty Bike Palace
45 Michael Finlay CA Pools/ Primal Teammate Win: Salvador Maciel
46 Spencer Ito
47 Luis Alvarado CA Pools/ Primal Teammate Win: Salvador Maciel
48 Matthew Bigos RIDE Cyclery
49 Nathan Grill Les Rois Cycling Club Teammate Top 5: Elliot Grothe
50 Michael Allec Les Rois Cycling Club Teammate Top 5: Elliot Grothe
51 Marco Cubillos Black Sheep Squadron
52 John Schmidt Tru Cycling
53 Marty Omalia Judgement Velo/ TBOV
54 Brad Williams Ritte Van Vlaanderen
55 Rigo Cruz Win-Team Racing
56 Rahman Pinckney OTR Racing Teammate Top 5: Raphael Oliveira
57 Rob Morris
58 Chris Jennings Paramount Racing
59 Richard Rosales Bahati Foundation-CA
60 Christopher Rea UCSB Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 40   Cat 4: 17   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Macpherson South Bay Wheelmen
2 Jose Laureanoramos Rokform/Rock N' Road
3 Israel Tapia WIN-TEAM RACING
4 Anhtuan Tran TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
5 Jake Cohen UCSB Cycling
6 Conrad Wang Paramount Racing
7 Johnny Lance OTR Racing
8 Noah Adams
9 Jesus Alcaraz
10 Alex Ranum SKLZ-Swami's Cycling Team
11 Matthew Gevrikyan Gruppo Velo
12 Jeffrey Mitchell Les Rois Cycling Club
13 Langdon Taguiped
14 Carlos Glines Rokform/Rock N' Road Teammate Top 5: Jose Laureanoramos
15 Michael Barraclough Big Orange Cycling
16 Alfred Aldaco METALMTN Cycling
17 Albert Lan University of California-Santa Barb
18 Justin Mills
19 Scott Rosenberg Bike Palace
20 Alfred De leon OTR Racing
21 Dean Woods Ranchos Cycling Club
22 Robert Bushner CA Pools/ Primal
23 Todd Struyk Catalyst Racing
24 Drew Kogon Velo Club LaGrange
25 John Vargas METALMTN Cycling
26 Richard Ahn Paramount Racing
27 James Chao Michelob Ultra - La Grange +21
28 Josef Hochleitner OTR Racing
29 Gonzalo Zamora CVC Racing
30 Chris Delatorre Radsport Cycling Team
31 Nick Cali CVC Racing
32 Tristan Orford Ritte Racing
33 Abel Fernandez
34 Byron Oviedo Win-Team Racing Teammate Top 5: Israel Tapia
35 Michael Barker Team Velocity
36 Jon Yamashita Gruppo Velo
37 Leo Bugtai Amgen Cycling Club
38 Ben Duong Paramount Racing
39 Jake Sandell CVC Racing
40 Christopher Murphy Rokform/Rock N' Road Teammate Top 5: Jose Laureanoramos
41 Richard Lo UCSB Cycling Teammate Top 5: Jake Cohen
42 Roger Ortiz Catalyst Racing
43 Mario Cortes Serious Cycling
44 Cheyne Mckeever
45 David Kennedy PAA/REMAX
46 Jeff Garcia CVC Racing
47 Albert Ramirez Majestic Cycling
48 David Herrera Southern California Velo
49 John Deagon OTR Racing
50 Ryan Ward OTR Racing
51 Byron Becerril Rokform/Rock N' Road Teammate Top 5: Jose Laureanoramos
52 Richard Lee San Diego Cyclo Vets
53 Grayson Gearin Les Rois Cycling Club
54 Keau Wong ACQUA AL 2/SDBC
55 Sharif Carter Bailey Bikes
56 Ricardo Luengas Radsport Cycling Team
57 Kevin Salazar Gruppo Velo
58 Terrance Tongate WIN-TEAM RACING Teammate Top 5: Israel Tapia
59 Michael Wieczorek Team Velosport Club
60 Cameron Compton Encino Velo Cycling Club
61 Jerry Rios
62 Terrence Davis University of California-Santa Barb
63 Kevin Evans Bahati Foundation p/b Major Motion
64 Oscar Ochoa Opprime Cycling Team
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 50   Cat 5: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Macpherson South Bay Wheelmen
2 Byron Becerril Rokform/Rock N' Road
3 Shezad Bruce
4 Jake Cohen UCSB Cycling
5 David Nguyen TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
6 Richard Lo UCSB Cycling
7 Cameron Khoury Unity Sports Cycling
8 Langdon Taguiped
9 Johnny Lance OTR Racing
10 Steve Bonilla
11 Michael Barraclough Big Orange Cycling
12 Jeffrey Mitchell Les Rois Cycling Club
13 Abdulaziz Shehab OTR Racing
14 Michael Schanafelt
15 Ivan Delgado South Bay Wheelmen Teammate Win: Robert Macpherson
16 Alfred Aldaco METALMTN Cycling
17 Justin Mills
18 D Heilman
19 Tristan Orford Ritte Racing
20 Aurelio Fernandez Vegas Bike Store
21 Nicholas Herroz TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Top 5: David Nguyen
22 Scott Torrence
23 Grayson Gearin Les Rois Cycling Club
24 Lee Villarreal
25 Huy Nguyen Rokform/Rock N' Road Teammate Top 5: Byron Becerril
26 Josef Hochleitner OTR Racing
27 David Greif
28 Christopher Murphy Rokform/Rock N' Road Teammate Top 5: Byron Becerril
29 John Olsen PAA/REMAX
30 Carlos Velazquez
31 Ray Snoke
32 Byron Oviedo Win-Team Racing
33 Michael Barker Team Velocity
34 Gerald Wooten
35 Jason Dovel PAA/REMAX
36 Stephen Lavery SKLZ-Swami's Cycling Team
37 Joshua Muncie Velo Allegro
38 Shane Edele OTR Racing
39 Peter Pham TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Top 5: David Nguyen
40 Michael Caldwell Team Helen's
41 Felipe Castillo South Bay Wheelmen Teammate Win: Robert Macpherson
42 Alfredo Jimenez Rokform/Rock N' Road Teammate Top 5: Byron Becerril
43 Gregory Montgomery
44 Danny Kaiahua Veloviet
45 Lucius Parr Unity Sports Cycling
46 Lucas Bentz Unity Sports Cycling
47 Istvan Takacs Vegas Bike Store
48 David Kwon
49 Joel Fuscardo Team Velocity
50 Jake Sandell CVC Racing
51 Vladimir Pineda Cycle World Road
52 Emilio Parra SKLZ-Swami's Cycling Team
53 Cheyne Mckeever
54 Kevin Barker Team Velocity
55 Kevin Evans Bahati Foundation p/b Major Motion
56 Carlos Glines Rokform/Rock N' Road Teammate Top 5: Byron Becerril
57 Jacob Russell
58 Kevin Won yong kang
59 Brian Rogers Full Circle Cycling Powered by Pure
60 Ramon Poncedeleon ADOBO VELO
61 Kevin Salazar Gruppo Velo
62 Charles Hicks Major Motion Cycling Club
63 David Herrera Southern California Velo
64 Charles Mwangi Team Zombies
65 Michael Murray hie cycling/MGA
66 Slate Leher
67 Jerry Rios
68 Terrance Tongate WIN-TEAM RACING
69 Marcus Toliver
70 Nelson Sanchez Integrity Riderz Racing Team
71 Eugene Kuznetsov
72 Cesar Chavira PAA/REMAX
73 Michael Bonilla Unity Sports Cycling
74 Arturo Ayala
75 Cameron Compton Encino Velo Cycling Club
76 Scott Evers Peaks Coaching Group Racing Team
77 Michael Evans
78 Terrence Davis University of California-Santa Barb
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 31   Cat 5: 42   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Nguyen TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
2 Shane Edele OTR Racing
3 Shezad Bruce
4 Peter Pham TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Win: David Nguyen
5 Jason Dovel PAA/REMAX
6 Scott Torrence
7 Abdulaziz Shehab OTR Racing Teammate Top 5: Shane Edele
8 Steve Bonilla
9 Lucius Parr Unity Sports Cycling
10 Aurelio Fernandez Vegas Bike Store
11 Tony Lederman
12 Gerald Wooten
13 Carlos Velazquez
14 Dakota Gracey
15 Ray Snoke
16 Ivan Delgado South Bay Wheelmen
17 Bill Giddens SCVELO MT-BIKE TEAM
18 Thomas Adamson Team Velocity
19 Gregory Montgomery
20 Felipe Castillo South Bay Wheelmen
21 Israel Romero
22 Michael Murray hie cycling/MGA
23 Danny Kaiahua Veloviet
24 Dave Freitas
25 Rider Unknown
26 Vladimir Pineda Cycle World Road
27 Istvan Takacs Vegas Bike Store
28 Giovanni Velasco TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Win: David Nguyen
29 Jacob Russell
30 Charles Mwangi Team Zombies
31 Joseph Tran TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Win: David Nguyen
32 Thomas Rennier
33 Ryan Freitas
34 Arturo Ayala
35 Steve Martin
36 Slate Leher
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 31   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Locke
2 Aram Dellalian Rokform/Rock N' Road
3 Nathaniel Deibler
4 Peter Andersen SPY GIANT RIDE
5 Evan Stade Rokform/Rock N' Road
6 Justin Williams SC Velo MRI Endurance Elite U23
7 Erick Sobey SPY GIANT RIDE Teammate Top 5: Peter Andersen
8 Ryan Schneider Team Bike Religion/ ShoAir
9 Charon Smith Surf City Cyclery/STERLING BMW
10 Timothy Mcgee Predator Carbon Repair
11 Matthew Rice UCI CT: Jelly Belly Cycling
12 Anthony Morrow CA Pools/ Primal
13 Skip Foley TIME - Velo Pasadena Team
14 Shawn Wayland Serious Cycling
15 Daniel Kosykh Encino Velo Cycling Club
16 John Van dyke Team Simple Green/Bike Religion
17 Luke Ramseth Paramount Racing
18 Dustin Armstrong Serious Cycling
19 Justin Savord Team Simple Green/Bike Religion
20 Tim Roth Serious Cycling
21 Jose Mata Judgement Velo/ TBOV
22 Andrew Sjogren Stage 17 Racing
23 Marco Cubillos Black Sheep Squadron
24 Rodrigo Flores Judgement Velo/ TBOV
25 Daniel Gay Get Crackin'
26 Raphael Oliveira OTR Racing
27 James Hilyer Major Motion Cycling Club
28 Sean Bird PAA/REMAX
29 Joel Kath Southern California Velo
30 Scott Cochran Jelly Belly Cycling Team TTIII
31 Bailey Eckles Gruppo Velo
32 Shawn Daurelio dope Full Circle Cycling Powered by Pure
33 Joseph Pasqualetto PAA/REMAX
34 Luis Alvarado CA Pools/ Primal
35 Christopher Bennett CA Pools/ Primal
36 Michael Onkels CA Pools/ Primal
37 Robert Kamppila Surf City Cyclery/STERLING BMW
38 John Gregorio TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
39 Luke Ollett Team Bike Religion/ ShoAir
40 Robert Angle Team Bike Religion/ ShoAir
41 Christian Cognigni Black Sheep Squadron
42 Bart Clifford MRI Endurance Elite Masters
43 Tim Woo Rock Sports Racing
44 Michael Tunzi Michelob Ultra - La Grange +21
45 Stathis Sakellariadis Big Orange Cycling
46 Stuart Press Michelob Ultra - La Grange +21
47 Frank Sarate SoCalCycling.com / Echelon Design
48 Gregory Coburn MRI Endurance Elite Masters
49 Brent Delrosario Wolverine Sports Club
50 Kyohei Mizuno Michelob Ultra - La Grange +21
51 Nathan Seaford SC Velo MRI Endurance Elite U23
52 Matthew Bigos RIDE Cyclery
53 Cory Williams SC Velo MRI Endurance Elite U23
54 Shon Halasi South Bay Wheelmen
55 C Williams SC Velo MRI Endurance Elite U23
56 Quint Berkemeier Colorado Mesa University Cycling
57 Spencer Ito
58 Riley Everett SC Velo MRI Endurance Elite U23
59 Juan Garibay SoCalCycling.com / Echelon Design
60 Orlando Garibay SC Velo MRI Endurance Elite U23
61 Marc Deleon Michelob Ultra - La Grange +21
62 Taylor Tongate Bike Religion
63 John Wike Surf City Cyclery
64 Christopher Rea UCSB Cycling
65 Chris Jennings Paramount Racing
66 Gustavo-adolfo Mendez Michelob Ultra - La Grange +21
67 Adam Zeen
68 James Robbins Big Orange Cycling
69 Diego Perez Surf City Cyclery
70 David Hanson TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
71 Marty Omalia Judgement Velo/ TBOV
72 Patrick Bos Surf City Cyclery
Finishers: Cat 1: 19   Cat 2: 26   Cat 3: 21   Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Cutts Michelob Ultra - La Grange +21
2 Rebecca Siegel SC VELO/InCycle
3 Hannah Swan Strive Racing
4 Amelia Christensen ACQUA AL 2/SDBC
5 Trina Jacobson SC VELO/InCycle
6 Vikki Appel South Bay Wheelmen
7 Moriah Swan Strive Racing Teammate Top 5: Hannah Swan
8 Belinda Eschenwald Michelob Ultra - La Grange +21 Teammate Win: Julie Cutts
9 Tammy Wildgoose SC VELO/InCycle Teammate Top 5: Rebecca Siegel
10 Rachel Swan Strive Racing Teammate Top 5: Hannah Swan
11 Nicole Brandt Michelob Ultra - La Grange +21 Teammate Win: Julie Cutts
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 3   Cat 3: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Swan Strive Racing
2 Amelia Christensen ACQUA AL 2/SDBC
3 Moriah Swan Strive Racing Teammate Win: Rachel Swan
4 Vikki Appel South Bay Wheelmen
5 Charity Chia South Bay Wheelmen
6 Kim Nida SURF CITY CYCLERY
7 Amy Firth South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Vikki Appel
8 Jennifer Willis H&S Bicycles of Burbank
9 Alice Case Michelob Ultra - La Grange +21
10 Saha Perry
11 Jetaun Washington Catalyst Racing
12 Peta Takai Ritte Racing
13 Elizabeth Price Vegas Women's Racing/Every Kid A Bi
14 Cheryl Sweeney Michelob Ultra - La Grange +21
15 Jennifer Stokes Catalyst Racing
16 Erin Gunn Catalyst Racing
17 Katherine Delosreyes Opprime Cycling Team
18 Sarah Butler CapoVW, Webcor
19 Patrizia Richardson Big Orange Cycling
20 Tammy Broadlick H&S Bicycles of Burbank
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 11