Log In
Spring Super Criterium • Apr 5 2014
Clear, 46 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrzej Krzysiak WDT-Allvoi International Cycling Te
2 Nate Iden Burnham Racing
3 Michael Zellmann Scarlet Fire Racing
4 Audrius Dauderis Team UPB / ultimateprobikes.com
5 Fernando Barraza
6 Mark Tank Bloomington Cycle Racing Team
7 Daniel Verner Pact- DISH Network Cycling
8 Chad Briggs Korte Hammer Down Racing
9 David hudson ? xXx Racing
10 Brian Haas The Weather Channel
11 James Brown Union Cycling Team
12 Edward Ekstrom Power Racing
13 Clayton Chase Athlete Octane Cycling
14 Jason Senffner ABD
15 Chris Gola WDT-Allvoi International Cycling Te Teammate Win: Andrzej Krzysiak
16 Ralph Schroeder Tower Racing
17 Grzegorz Monko WDT-Allvoi International Cycling Te Teammate Win: Andrzej Krzysiak
18 John Deifel Project 5 Racing
19 Michael Macedon Vision Quest LLC
20 Robert Bleck Colavita Racing
21 James Flora Scarlet Fire
22 Richard Lenski PSIMET Racing
23 Tim Elebaut Pact- DISH Network Cycling
24 John Whipple Scarlet Fire Racing Teammate Top 5: Michael Zellmann
25 Jason Mindeman Burnham Racing Teammate Top 5: Nate Iden
26 Chris Zugel Velocause
27 Jeffrey Whiteman Flatlandia Cycling Team
28 Brad Dash ABD Cycling Club
29 Daniel Dodson Scarlet Fire Racing Teammate Top 5: Michael Zellmann
30 Scott Bowden Team Bicycle Heaven
31 Mike Vonnahmen Midwest Masters Cycling Team
32 Marc O'shea
33 Michael Norton Michael's Cycles Team
34 Dan Swenson W2 Racing
35 Matt Howley EMC2 / Elmhurst Masters
36 James Merrifield Trek Midwest Team
37 Michael Kirby xXx Racing
38 Brian Mccarthy South Chicago Wheelmen
39 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
40 Edward Schaub Bicycle Heaven
41 Andrew Anderson xXx Racing
42 Arron Hampton EGO p/b Sammy's Bikes
43 Robert Garner VC Bikesports
44 Anderson Bortoletto Great Dane Velo Club
45 Gary Doering Team Mack Racing Assn
46 Alex Grant Burnham Racing Teammate Top 5: Nate Iden
47 Alfonso Reyes Club Bicicletta
48 Ricardo Otero Scarlet Fire Racing Teammate Top 5: Michael Zellmann
49 Larry Stoegbauer WDT-Allvoi International Cycling Te Teammate Win: Andrzej Krzysiak
50 Andrew Daley Burnham Racing Teammate Top 5: Nate Iden
51 Matthew Bohm PBC Racing
52 Andrew Rizzo The Weather Channel
DNF Jared Sheppard
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 14   Cat 3: 34   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Simeone Tenspeed Hero / J.P. Graziano
2 Brandon Berish EGO p/b Sammy's Bikes
3 Nicholas Scavone Tenspeed Hero / J.P. Graziano Teammate Win: Todd Simeone
4 Yannick Le boulch Bloomington Cycle Racing Team
5 Cory Brown EGO p/b Sammy's Bikes
6 Andrew Santos Tuxedo Thunder Cycling
7 Andres Echeverri WDT-Allvoi International Cycling Te
8 David hudson ? xXx Racing
9 Teddy Kostadinov Jus d'Orange
10 John Leopold Bonkers Cycling
11 John Berberich Michael's Cycles Team
12 Paul Halupka Jus d'Orange
13 David Schrauth The Pony Shop
14 Ben Grabow Brazen Dropouts Cycling Team
15 Matthew Bosman Rhythm Racing
16 Michael Jividen Tenspeed Hero / J.P. Graziano Teammate Win: Todd Simeone
17 Alexander Pearson Chicago Cuttin Crew
18 Daniel Fluegel Michael's Cycles Team
19 Brandon Diffenderfer Spidermonkey Cycling
20 Atanas Petrov
21 Shawn Delk Burnham Racing
22 Jason Senffner ABD
23 Scott Bowden Team Bicycle Heaven
24 Stephen Sodergren ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
25 Nikos Hessert xXx Racing
26 Andrew Scheyer Jus d'Orange
27 Marc O'shea
28 Brian Mccarthy South Chicago Wheelmen
29 Jon Kiner Bloomington Cycle Racing Team Teammate Top 5: Yannick Le boulch
30 Aaron Delabre xXx Racing
31 Larry Stoegbauer WDT-Allvoi International Cycling Te
32 Kyle Mindick xXx Racing
33 Joel Friedman PSIMET Racing
34 Brad Dash ABD Cycling Club
35 Maxwell Riordan Chicago Cuttin Crew
36 Stefano Tomasello EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Top 5: Brandon Berish
37 Dan Swenson W2 Racing
38 Garrett Roth ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
39 Jack Thompson ABD Cycling Team
40 Ian Byrd Burnham Racing
41 Mark Zalewski Spidermonkey Cycling
42 William Kragie Burnham Racing
43 Brian Kulak EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Top 5: Brandon Berish
44 Andrew Daley Burnham Racing
45 Jason Mindeman Burnham Racing
46 Arron Hampton EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Top 5: Brandon Berish
47 Thomas Babinski XXX Racing-Athletico
48 Andrew Zens Rhythm Racing
49 Michael Vail ABD Cycling Team
50 Daniel Verner Pact- DISH Network Cycling
51 Michael Shea Rhythm Racing
52 Robert Murray Beverly Bike/VeePak
53 Michael Kirby xXx Racing
54 Jason Fergurson Chicago Cuttin' Crew
DNF Jared Sheppard
DNF Ben Freas
DNF John Leopold Bonkers Cycling
DNF Michael Bellovich ABD Cycling Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 57  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Mackey Scarlet Fire Racing
2 Thomas Kehrer Bonkers Cycling
3 Lucas Seibel Jus d'Orange
4 Peter Kamar
5 Andrew Lowe PSIMET Racing
6 Andrew Giniat Burnham Racing
7 Simon Phuah Century Road Club Assoc
8 William Burkholder The Pony Shop
9 Aaron Baker xXx Racing
10 Justin Taylor Bonkers Cycling Teammate Top 5: Thomas Kehrer
11 Kevin Whitford xXx Racing
12 Brian Piotrowski xXx Racing
13 Andres Quiros Half Acre Cycling
14 Andres Alvear Bonkers Cycling Teammate Top 5: Thomas Kehrer
15 Ian Haupt ISCorp Cycling/NCSF
16 Peter Cavoto Spidermonkey Cycling
17 Phil Fluegel Michael's Cycles Team
18 Ben Cartwright xXx Racing
19 Peter Monko Spidermonkey Cycling
20 Michael Burns Team Got Wind
21 Robert Whittier xXx Racing
22 Christopher Cook Bicycle.net Cycling Team
23 Kevin Quijas Trek Store Davenport
24 Diego Arana Beverly Bike/VeePak
25 James Yoo Half Acre Cycling
26 Jim Polizos Rhythm Racing
27 Brian Kwak
28 Caleb Swartz Brazen Dropouts Cycling Team
29 Harry Stinespring PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
30 Bradley Kruse Velosport Iowa
31 James Barclay xXx Racing
32 Jarrod Kerkhoff Michael's Cycles Team
33 Karl Jahns Velosport Iowa
34 Rudolph Zarate xXx Racing
35 Geoffrey Scott Spidermonkey Cycling
36 Brian Johnson XXX Racing - Athletico
37 John Boggs xXx Racing
38 Jacob Schilling Team Mack Racing Assn
39 John Cline Adams Avenue Bicycles
40 Michael Murphy Tower Racing
41 James Reineking Bicycle Heaven
42 Gary Dicicco Bike Haven Race Team
43 Bernd Hosey Team UPB / ultimateprobikes.com
44 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
45 Kurt Bentsen PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
46 Thomas Kabacinski Michael's Cycles Team
47 Timothy Barrett Team Bicycle Heaven
48 Michael Junius Tower Racing
49 William Zola Tuxedo Thunder Cycling
50 Brian Dunlavy Bike Haven Race Team
51 Terry O'grady Tower Racing
52 Brandon Scheiner Tuxedo Thunder Cycling
53 Tien Nguyen xXx Racing
54 Daryus Patel xXx Racing
55 Joey Scott Burnham Racing
56 Anthony Cacchillo Tower Racing
57 Ryan Handley PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
58 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
59 Michael Baldus xXx Racing
60 Jack Niewold Brazen Dropouts Cycling Team
61 Jeremy Arnold
DNF Tyler Giese Great Dane Velo Club
DNF Robert Haffey PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
DNF Michael Strickley
Finishers: Cat 4: 63   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Phil Fluegel Michael's Cycles Team
2 Robert Whittier xXx Racing
3 Bjoern Oppenkowski Tuxedo Thunder Cycling
4 Aaron Baker xXx Racing
5 Jeremy Arnold
6 Michael Murphy Tower Racing
7 Michael Burns Team Got Wind
8 Ben Cartwright xXx Racing Teammate Top 5: Robert Whittier
9 Bradley Kruse Velosport Iowa
10 James Reineking Bicycle Heaven
11 James Barclay xXx Racing Teammate Top 5: Robert Whittier
12 Peter Cavoto Spidermonkey Cycling
13 Chris Kirkham Wild Card Cycling
14 Brandon Leach Johnny Sprockets
15 Bernd Hosey Team UPB / ultimateprobikes.com
16 Bradley Green Tower Racing
17 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
18 Colin Carter Tower Racing
19 John Casey Half Acre Cycling
20 Peter Monko Spidermonkey Cycling
21 Brian Dunlavy Bike Haven Race Team
22 Jonathan Ortony Half Acre Cycling
23 Wojciech Czerkies
24 Chris Fellows J&R Cycles Lombard
25 Karl Jahns Velosport Iowa
26 Jarrod Kerkhoff Michael's Cycles Team Teammate Win: Phil Fluegel
27 Jason Bentley
28 Jay Gullixson Great Dane Velo Club
29 Terry O'grady Tower Racing
30 Fran Connelly Tower Racing
31 Ken Myszkewicz
32 Ryan Handley PSIMET Racing
33 John Boggs xXx Racing Teammate Top 5: Robert Whittier
34 Albeiro Pineda
35 Timothy Barrett Team Bicycle Heaven
36 Arkadiusz Szczesny
37 Robert Haffey PSIMET Racing
38 Kurt Bentsen PSIMET Racing
39 Michael Junius Tower Racing
40 Anthony Cacchillo Tower Racing
41 Thomas Kabacinski Michael's Cycles Team Teammate Win: Phil Fluegel
42 Stephen Feehery South Chicago Wheelmen
43 Rudolph Zarate xXx Racing Teammate Top 5: Robert Whittier
44 John Cline Adams Avenue Bicycles
45 Tim Skinner
46 Shawn Laplante Michael's Cycles Team Teammate Win: Phil Fluegel
47 Matt Sebo PSIMET Racing
48 James Deaner
49 Jerry Meister ABD Cycling Team
50 Anthony Otero PSIMET Racing
51 Arthur Kitlas
52 Dennis Malmanger
DNF Stuart Nelsen Team UPB / ultimateprobikes.com
DNF Todd Pogreba EMC2 / Elmhurst Masters
DNF John Jones
DNF Richard Lacour xXx Racing Teammate Top 5: Robert Whittier
DNF Jeremy Ostrowski PSIMET Racing
DNF Aaron Fleming
DNF Harry Stinespring PSIMET Racing
DNF Matthew Wurz
DNF Neil Allain
DNF Jonathan Caes Tower Racing
DNF Steven Friederich
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 38   Cat 5: 24  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Mackey Scarlet Fire Racing
2 Andrew Lowe PSIMET Racing
3 Jim Polizos Rhythm Racing
4 Ben Cartwright xXx Racing
5 Kevin Whitford xXx Racing
6 Aaron Baker xXx Racing
7 Justin Taylor Bonkers Cycling
8 Lucas Seibel Jus d'Orange
9 Simon Phuah Century Road Club Assoc
10 Brian Piotrowski xXx Racing Teammate Top 5: Ben Cartwright
11 Jeremy Arnold
12 Bradley Kruse Velosport Iowa
13 Michael Baldus xXx Racing Teammate Top 5: Ben Cartwright
14 Tyler Giese Great Dane Velo Club
15 Christopher Sholl Tuxedo Thunder Cycling
16 James Deaner
17 Bjoern Oppenkowski Tuxedo Thunder Cycling
18 Peter Cavoto Spidermonkey Cycling
19 Kevin Quijas Trek Store Davenport
20 Karson Glass Johnny Sprockets
21 Thomas Kehrer Bonkers Cycling
22 Chris Kirkham Wild Card Cycling
23 William Zola Tuxedo Thunder Cycling
24 Michael Arends South Chicago Wheelmen
25 James Phelan xXx Racing Teammate Top 5: Ben Cartwright
26 Sabin West
27 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
28 Matthew Wurz
29 Hans Yeates Team UPB / ultimateprobikes.com
30 Daniel Oconnell
31 Joe Berlyoung Johnny Sprockets
32 Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
33 Andres Alvear Bonkers Cycling
34 Ryan Handley PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
35 Brandon Scheiner Tuxedo Thunder Cycling
36 Jerry Meister ABD Cycling Team
37 Brian Kwak
38 Joey Scott Burnham Racing
39 John Boggs xXx Racing Teammate Top 5: Ben Cartwright
40 Brandon Leach Johnny Sprockets
41 William Meister Bonkers Cycling
42 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets
43 Kevin Corcoran xXx Racing Teammate Top 5: Ben Cartwright
44 Fran Connelly Tower Racing
45 Randall Swanson PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
46 Sean Luedke ISCorp Cycling/NCSF
47 Drew Randall Spidermonkey Cycling
48 Shawn Laplante Michael's Cycles Team
49 Kris Chambers
50 Tim Skinner
51 William Sawyer xXx Racing Teammate Top 5: Ben Cartwright
52 Todd Pogreba EMC2 / Elmhurst Masters
53 Kennen Hootman EMC2 / Elmhurst Masters
54 Harry Stinespring PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
55 Brian Johnson XXX Racing - Athletico
56 Jack Cahillane Spidermonkey Cycling
57 Joshua Klein Trek Store Davenport
58 Alexander Ingram
59 Adam Loete PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
60 Matt Sebo PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
61 Dan Kalny Intelligentsia Racing Society
62 John Guentz PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
63 Stephen Hardman PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
64 John Castro Spidermonkey Cycling
65 Peter Kamar
66 Tien Nguyen xXx Racing Teammate Top 5: Ben Cartwright
67 Jeremy Ostrowski PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
68 David Swanson
69 Matthew Kuikman
70 Dominic Cozzi
71 Kyle Kalny Intelligensia Racing Society
DNF Robert Haffey PSIMET Racing Teammate Top 5: Andrew Lowe
DNF Nolan Steig Michael's Cycles Team
DNF Chris Fellows J&R Cycles Lombard
DNF Karl Jahns Velosport Iowa
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 39   Cat 5: 32   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karson Glass Johnny Sprockets
2 Kris Chambers
3 Ryan Durepo
4 Nathan Schneeberger Johnny Sprockets Teammate Win: Karson Glass
5 Ken Myszkewicz
6 Daniel Oconnell Christopher Burke Engineering
7 Joseph Luniak Vision Quest
8 Jack Cahillane Spidermonkey Cycling
9 Wojciech Czerkies
10 William Sawyer xXx Racing
11 Brett Ratner Half Acre Cycling
12 Sean Luedke ISCorp Cycling/NCSF
13 Randall Swanson PSIMET Racing
14 Eric Scharlow PSIMET Racing
15 Rory Polk Bloomington Cycle Racing Team
16 William Meister Bonkers Cycling
17 Tom Perotti xXx Racing
18 Drew Randall Spidermonkey Cycling
19 Erwin Vreeman
20 Martin Reza bike connection
21 Isaac Drew Bicycle Heaven
22 Matt Knopoff Colavita Racing
23 Igor Shvytov xXx Racing
24 Adam Loete PSIMET Racing
25 Todd Pogreba EMC2 / Elmhurst Masters
26 Nolan Steig Michael's Cycles Team
27 Arkadiusz Szczesny
28 John Castro Spidermonkey Cycling
29 Arthur Kitlas
30 Jaime Guzman Higher Gear Chicago Cycling Club
31 Mike Fenger Verge Sport Midwest
32 Dave Wasikowski
33 Felix Rosen xXx Racing
34 Steven Friederich
35 Sean Melcher xXx Racing
36 Alexander Ingram
37 Jim Russell
38 Hugo Martinez
39 Joshua Klein Trek Store Davenport
40 Jeff Harvey
41 Kennen Hootman EMC2 / Elmhurst Masters
42 Dave Donnelly Spidermonkey Cycling
43 Bridget Witt Janesville Velo Club
44 Eric Landahl Spidermonkey Cycling
45 Alec Johnson
46 Aldo Martinez
47 Juan Martinez
48 Aaron Fleming
49 Nathin Davisson Michael's Cycles Team
50 Carlos Franco
51 Kevin Corcoran xXx Racing
52 Dennis Malmanger
DNF John Guentz PSIMET Racing
DNF James Phelan xXx Racing
DNF Mark Voiearmour
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 47   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Metz EGO p/b Sammy's Bikes
2 Alex Voitik EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
3 Maxwell Anderson LAPT CC
4 Sven Gartner EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
5 Brian Rach Lakes Area Physical Therapy
6 Joe Bippus South Chicago Wheelmen
7 Howard Smith The Pony Shop
8 Chad Briggs Korte Hammer Down Racing
9 Zach Nehr ISCorp Cycling/NCSF
10 Fernando Barraza
11 Gregory Alexander Mitsubishi Laser/Grand Performance
12 Douglas Ansel Beverly Bike/VeePak
13 Ben Omalley xXx Racing
14 Brandon Berish EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
15 Cory Brown EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
16 Andrew Lister Wheelfast Cycling Team
17 Patrick Mcnally Tower Racing
18 Ryan O'boyle xXx Racing
19 Justin Bowes Scarlet Fire Racing
20 John Kunert Great Dane Velo Club (GDVC)
21 Andy Swims ABD Cycling Team
22 Konrad Witt ABD Cycling Club
23 Jason Svaldi Great Dane Velo Club
24 David Ross ABD Cycling Club
25 Austin Venhuizen First Internet Bank Cycling Team
26 Ralph Schroeder Tower Racing
27 Andrew Scheyer Jus d'Orange
28 Audrius Dauderis Team UPB / ultimateprobikes.com
29 Clayton Chase Athlete Octane Cycling
30 Jake Buescher xXx Racing
31 Chris Gola WDT-Allvoi International Cycling Te
32 Paul Halupka Jus d'Orange
33 Daniel Dodson Scarlet Fire Racing
34 Andrew Zens Rhythm Racing
35 Ben Laforce xXx Racing
36 Edward Ekstrom Power Racing
37 Nate Iden Burnham Racing
38 Jack Thompson ABD Cycling Team
39 Tyler George xXx Racing
40 Peter Kelley Team Bicycle Heaven
41 Michael Zellmann Scarlet Fire Racing
42 Julian Baumgartner Burnham Racing
43 Eric Blankinship EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
44 Nicholas Sabel Lakes Area Physical Therapy Teammate Top 5: Maxwell Anderson
45 Brandon Diffenderfer Spidermonkey Cycling
46 Zachary Hyland L'equipe de Cyclisme B.C.
47 Anderson Bortoletto Great Dane Velo Club
48 Andrew Anderson xXx Racing
49 Adam Leibman ABD Cycling Team
50 Dustin Morici EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
51 John Whipple Scarlet Fire Racing
52 Tim Elebaut Pact- DISH Network Cycling
53 James Brown Union Cycling Team
54 Alfonso Reyes Club Bicicletta
55 Michael Bellovich ABD Cycling Team
56 Edward Schaub Bicycle Heaven
57 Tom Driver Burnham Racing
58 Kyle Selph EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
59 Andrew Rizzo The Weather Channel
60 Brian Kulak EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
61 Stefano Tomasello EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
62 Aaron Delabre xXx Racing
63 Tim Speciale EGO p/b Sammy's Bikes Teammate Win: Sean Metz
64 Bryan Mcvey ABD
65 Michael Macedon Vision Quest LLC
DNF Alexander Pearson Chicago Cuttin Crew
DNF Jason Fergurson Chicago Cuttin' Crew
DNF Jared Sheppard
DNF Ara Oggoian Bicycle Heaven
DNF Michael Vail ABD Cycling Team
DNF James Flora Scarlet Fire
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 39   Cat 3: 21   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ben Omalley xXx Racing
2 Nikos Hessert xXx Racing Teammate Win: Ben Omalley
3 Ian Haupt ISCorp Cycling/NCSF
4 Ben Freas ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
5 Stephen Sodergren ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
6 Nolan Steig Michael's Cycles Team
7 John Kuhfahl xXx Racing Teammate Win: Ben Omalley
8 Jacob Schilling Team Mack Racing Assn
9 Alec Dinerstein xXx Racing Teammate Win: Ben Omalley
10 Isaac Drew Bicycle Heaven
11 Daryus Patel xXx Racing Teammate Win: Ben Omalley
12 Marco Wajda LAPT CC
13 Dhairav Vakil
14 Carlos Guzman Team Higher Gear
15 Amya Bessel ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co Teammate Top 5: Ben Freas
16 Owen Hessert xXx Racing Teammate Win: Ben Omalley
17 Jayda Bessel ISCorp Cycling/NCSF Teammate Top 5: Ian Haupt
18 Owen Neal xXx Racing Teammate Win: Ben Omalley
19 Danielle Krebs Village-Verdigris Cycling
DNF Sean Mccarthy South Chicago Wheelmen
DNF Felix Rosen xXx Racing Teammate Win: Ben Omalley
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 8   Cat 5: 8   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danielle Smith EGO p/b Sammy's Bikes
2 Maria Larkin Chicago Cuttin Crew
3 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
4 Lindsay Knight Heritage Race Club
5 Erica Mueller Peoria Bicycle Club
6 Molly Shough PSIMET Racing
7 Sarah Szefi PSIMET Racing
8 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling
9 Beverly Enslow PBC Racing
10 Dana Pavisich BFF Racing
11 Katie Isermann PSIMET Racing
12 Shannon Russell
13 Katie Casey Half Acre Cycling
14 Michelle Moore Spidermonkey Cycling
15 Katrina Mascarella ABD Cycling Team
16 Annie Byrne BFF Racing
17 Nicole Fiala Trek Store Davenport
18 Sophia Robinson
19 Katie Oconnor Bonkers Cycling
20 Emily Beswick Spidermonkey Cycling
21 Kim Phistry BFF Racing
22 Imelda March Cloud Racing p/b Ride2Recovery
23 Sarah Gray PBC Racing
24 Kelsey Phillips Spidermonkey Cycling
25 Niki Nation PSIMET Racing
26 Kelley Wegeng Wild Card Cycling
27 Fernanda Guzman BFF Racing
28 Stefanija Puaca Cloud Racing p/b Ride2Recovery
29 Mary Russell BFF Racing
30 Bridget Witt Janesville Velo Club
31 Katie Christenson BFF Racing
32 Mayra Martinez
33 Yasmeen Schuller BFF Racing
Finishers: Cat 3: 11   Cat 4: 22  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Leah Sanda PSIMET Racing
2 Sarah Rice Spidermonkey Cycling
3 Ellen Ryan xXx Racing
4 Danielle Smith EGO p/b Sammy's Bikes
5 Sarah Szefi PSIMET Racing Teammate Win: Leah Sanda
6 Vanessa Curtis Mercy-Specialized
7 Francine Haas Pact- DISH Network Cycling
8 Nicole Fiala Trek Store Davenport
9 Molly Shough PSIMET Racing Teammate Win: Leah Sanda
10 Shannon Russell
11 Marie Snyder Chicago Cuttin Crew
12 Erica Mueller Peoria Bicycle Club
13 Andrea Pether ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
14 Michelle Moore Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: Sarah Rice
15 Tara Mccloskey
16 Lindsay Knight Heritage Race Club
17 Katie Isermann PSIMET Racing Teammate Win: Leah Sanda
18 Beverly Enslow PBC Racing
19 Kelly Clarke Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: Sarah Rice
20 Imelda March Cloud Racing p/b Ride2Recovery
21 Emily Beswick Spidermonkey Cycling Teammate Top 5: Sarah Rice
22 Bridget Witt Janesville Velo Club
23 Cathy Frampton PSIMET Racing Teammate Win: Leah Sanda
24 Sarah Gray PBC Racing
25 Stefanija Puaca Cloud Racing p/b Ride2Recovery
26 Kelley Wegeng Wild Card Cycling
27 Natalia Franco ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
28 Mary Russell BFF Racing
Finishers: Cat 2: 7   Cat 3: 7   Cat 4: 13   Cat 5: 1