Log In
PURE Driveway Series • Apr 3 2014
Clear, 76 degrees, wind 16 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Casey Paxton Austin Bikes/ Mobil 1
2 Keith Shelly VooDoo Racing
3 Bertram Jernejcic 787 Racing
4 Alex gonzalez T3multisports elite junior cycling T3Multisports
5 Dylan Gray Volharden
6 Jason Whitson VooDoo Racing
7 Jason Lewiss ATC Racing
8 David Ross Shred Monster
9 Mark Brown Bike Barn Texas
10 Todd Hauber Team Yacht Club
11 Clayton Mcgrath Joe's Pro Bikes
12 Scot Pemberton VooDoo Racing Teammate Top 5: Keith Shelly
13 Daniel Mahoney 3rd Rail Cycling Club
14 Ken Greene Violet Crown Sports Assoc
15 Roman Lobkovsky Northwest Cycling Club
16 Edward Villarreal Team ALS
17 Donald bergman ? Violet Crown
18 Patrick Davis Jack & Adams Racing Team - Austin,
19 Ben Cross
20 Alex Vogt Comanche Racing
Finishers: Cat 3: 17   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marc Coppedge Team Yacht Club
2 David Ross Shred Monster
3 Jurgen Gruber VooDoo Racing
4 Michael Lori
5 Blake Schrader Squadra Di Servitori
6 Alexander Parmiter 512-Racing p/b AJ's Cyclery
7 Lucien Fuertes
8 Gregory Simpson Shred Monster Teammate Top 5: David Ross
9 Andrew Lauderdale Texas State University-San Marcos
10 Brian Moynihan Texas State Cycling
11 Hugh Batchelder Bicycle Heaven / PVA
12 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
13 Dean Haraguchi Austin Nationals Cycling
14 Dean Deville
15 Victor Kronberg
16 Samuel Spende ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
17 Don Notgrass Bicycle Heaven / PVA
18 Jaxson Warrick VooDoo Racing Teammate Top 5: Jurgen Gruber
19 Tom Hibler Austinbikes/Revenant
20 Paul Gerhardt Squadra Di Servitori Teammate Top 5: Blake Schrader
Finishers: Cat 4: 13   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael sheehan Elbowz racing Boneshaker Project
2 Heath Blackgrove Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
3 Grant Koontz Super Squadra pb AustinBikes
4 Tristan Uhl ATC Racing
5 Sol Ethan frost Austinbikes/Revenant
6 Kevin Girkins Super Squadra pb AustinBikes
7 Cj Hebert Bat City Cycling
8 Adrian Flores Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
9 Phil Wikoff Super Squadra
10 John Trujillo
11 James Day Shred Monster
12 Carson Lange VooDoo U23
13 Alec Aldape Super Squadra pb AustinBikes Teammate Top 5: Grant Koontz
14 Allen Abell Bicycle Heaven / PVA
15 Will Ross Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
16 Beau Edwards Bicycle Heaven / PVA
17 Kent Myers VooDoo Racing
18 Jason Guzak Austinbikes/Revenant Teammate Top 5: Sol Ethan frost
19 Matthew Kessing Austinbikes/Revenant Teammate Top 5: Sol Ethan frost
20 Adam Gates
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 6   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
2 Tommy Ketterhagen 787 Racing
3 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
4 Bradyn Lange
5 John Ketterhagen 787 Racing
6 Samuel Spende ISCorp Cycling p/b Intellgentsia Co
7 Santiago Soto T3Multisports Elite Junior Cycling
8 Christian danoy T3multisports T3Multisports Elite Junior Cycling
9 Jack Bonilla T3Multisports
10 Kasey Copley T3Multisports
11 Jaylen Lee T3Multisports
12 Zane Gruwell
13 Paul Porterfield Dark Horse Racing Teammate Top 5: Gabriel Porterfield
14 Madison Healy T3Multisports Elite Junior Cycling
15 Zara Jenkins T3Multisports Elite Junior Cycling
16 Andrew Anderson
17 Kolar Bell
18 Briley Bell
19 Matthew Vannewkirk 787 Racing Teammate Top 5: Tommy Ketterhagen
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 14  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathryn Hunter ATC Racing
2 Summer Moak TWENTY16 Junior Development Team
3 Shannon Moak FCS|Cycling: p/b Zngine + Mr. Rest
4 Samantha Runnels ATC Racing Teammate Win: Kathryn Hunter
5 Julie Stupp
6 Kim Ciolli River City Market Racing
7 Kirsten Fee River City Market Racing
8 Corey Baird Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
9 Chelsea Smith Team Endurance 360
10 Lori Bergeron ATC Racing Teammate Win: Kathryn Hunter
11 Anne Flanagan ATC Racing Teammate Win: Kathryn Hunter
12 Lucy Needham Colavita Racing, Inc.
13 Allison Floyd River City Market Racing
14 Suzy Snell Colavita Racing
15 Leila Kasprzyk River City Market Racing
16 Katie Kantzes ATC Racing Teammate Win: Kathryn Hunter
17 Alexis hamilton ? Colavita Racing
18 Anne Stevenson
19 Nadia Barrera River City Market Racing
20 Karla Gendler
Finishers: Cat 1: 3   Cat 3: 15   Cat 4: 2