Log In
Berkeley Hills Road Race • May 8 2010
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jonathan Eropkin Safeway/Bicycles Plus/PureRed Creat
2 Daniel Bryant Vitamin Water/Folsom Bike
3 Christopher Lyman Team Specialized Racing
4 Christopher Phipps Morgan Stanley Smith Barney/Special
5 Tom Roberts SJBC
6 Murray Swanson Peninsula Velo/Pomodoro
7 Greg Mcquaid SJBC Teammate Top 5: Tom Roberts
8 Chris Wire SJBC Teammate Top 5: Tom Roberts
9 David Levine Taleo Racing
10 Ken Gallardo Peninsula Velo/Pomodoro
11 Troy Porter Herring Gas
12 Rider Unknown
13 Douglas Philippone
14 Christopher Baker Morgan Stanley-Smith Barney/Special Teammate Top 5: Christopher Phipps
15 Robert Anderson Team Specialized Racing Masters
16 Craig Roemer Team Specialized Racing Masters
17 Brenon Daly Morgan Stanley Smith Barney / Speci Teammate Top 5: Christopher Phipps
18 Harlan Chapman Morgan Stanley
19 Alex Smith Miramonte Cycling
20 Paul Dyrwal Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Christopher Phipps
21 David Passmore Berkeley Bike Club
22 Gregory Anderson Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Christopher Phipps
23 Robert Winder HDR p/b Lombardi's Sports
24 Jeromy Cottell Peninsula Velo / Pomodoro
25 Nick Theobald SAFEWAY/Bicycles Plus/PureRed Creat Teammate Win: Jonathan Eropkin
26 Leslie Oglesby Joselyn's Bicycles
27 Daryl Spano SJBC Teammate Top 5: Tom Roberts
28 Lucas Paz East Bay Velo
29 Mark Johnson Webcor/Alto Velo
30 Jim Ivey Joselyn's Bicycles/ Palantir
31 Conrad Snover
32 David Porter TBS Racing
33 Stephen Kent Freewheel Bike Shop
34 Nick Fitton Wells Fargo Racing Team
35 Jason Williams Wells Fargo
36 Jeff Albert ARGON 18
37 James Coats Calif Giant Berry Farms/Specialized
38 Chris D'aluisio Team Specialized Masters
39 William Dolphin GS Velo Veneto
40 Jeff Eisenberg Fusion Sport
41 Nick Hanni Fusion Sport USA
42 Marco Hellman Team Specialized Racing Masters
43 Keith Hock Morgan Stanley/Smith Barney /Specia Teammate Top 5: Christopher Phipps
44 Joshua Hughes Victory Velo
45 William Innes Specialized Racing Team
46 Chris Isley Webcor/Alto Velo
47 Bret Martin Sycip
48 Roger Martin Taleo Racing
49 David Morton SJBC Teammate Top 5: Tom Roberts
50 Donald Myrah SAFEWAY/Bicycles Plus/Pure Red Crea Teammate Win: Jonathan Eropkin
51 Nathan Parks Morgan Stanley/Smith Barney/Special Teammate Top 5: Christopher Phipps
52 Charles Pockell-wilson HDR Racing p/b Lombardi Sports
53 Jan Weissenberger SAFEWAY/Bicycles Plus/PureRed Creat Teammate Win: Jonathan Eropkin
54 Ken Calender Joselyn's Bicycles
Finishers: Cat 1: 13   Cat 2: 22   Cat 3: 16   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Blake Reed Art's Cyclery.com/Wild Horse Wines
2 Geoffrey Drake Team Bicycle Trip
3 Steven Archer Morgan Stanley Smith Barney/Special
4 Jan Elsbach VOS/cyclesgladiator
5 Jonathan Laine Safeway/Bicycles Plus
6 Carl Nielson Wells Fargo Racing Team
7 Russell Cadwallader Team Bike Trip/Symantec
8 Mark Caldwell Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Steven Archer
9 Michael Vetterli Olympic Club
10 Chris Courtney SJBC
11 Andrew Nevitt SJBC
12 Eric Saltzman Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Steven Archer
13 Peter Taylor Truckee Bicycle Team
14 Kurt Bickel Joe's Pro Bikes
15 John Marshall Team Bicycle Trip/Symantec
16 Hunter Ziesing Echelon Gran Fondo/Zteam
17 John Hancock Bicycles Plus/Sierra Nevada
18 Michael Vella Alto Velo Webcor Racing
19 Scott Cole Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Steven Archer
20 Patrick Tafoya SAFEWAY/BicyclesPlus/PureRed Creati Teammate Top 5: Jonathan Laine
21 Roland Freund Davis Bike Club
22 Erik Salander Peninsula Velo/Pomodoro
23 Eric Brown Specialized/Sierra Nevada
24 David Christenberry Webcor/Alto Velo
25 James Morgan Webcor/Alto Velo
26 Chris Kovash SJBC
27 Rick Martyn VOS Racing
28 John Steggall Davis Bike Club Race Team
29 Daniel Smith Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Steven Archer
30 Chris Cerruti Cal Giant Cycling
31 George Smith WEBCOR/ALTO VELO
32 Stanley Terusaki Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Steven Archer
33 Alex Osborne 3rd rail cycling club
34 Shin Umeda Webcor/Alto Velo
35 Glenn Mattsson Fightin' Bobas
36 John Novitsky VOS Racing
37 Evan Kapel California Giant Cycling
38 Alan Nielson Wells Fargo Racing Team
39 Jon Ornstil VOS - Cycle Gladiators
40 David Jones Wells Fargo Racing
41 Rick Reynolds Truckee Bike Team
42 John Ford Morgan Stanley Smith Barney/Special Teammate Top 5: Steven Archer
43 William Owens Truckee Bike Team
44 William Dunham Webcor/Alto Velo
45 Fred Schnaars Davis Bike Club
46 David Anthony dope Metromint Cycling
47 Thomas Coulter Morgan Stanley-Smith Barney-Special Teammate Top 5: Steven Archer
48 Bruce Garrett Webcor / Alto Velo
49 Douglas Gonda Truckee Bicycle Team
50 Norman Kreiss Morgan Stanley/SmithBarney/speciali Teammate Top 5: Steven Archer
51 Edgar Leano renowheelmen
52 Douglas Lindsay Truckee Bicycle Team
53 Craig Parker Echelon Gran Fondo/ZTeam
54 Giampaolo Pesce norcal
55 Michael Pugh Echelon Gran Fondo/ZteaM
56 Cale Reeder Echelon Gran Fondo/Zteam
57 Gerald Roberts Team Bicycles Plus/Sierra Nevada
58 Max Thompson VOS Racing
59 David Tu Truckee Bicycle Team
60 Steven Romjue Olympic Club
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 23   Cat 3: 27   Cat 4: 3   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kevin Kennedy taleo racing
2 Torey Philipp Team Specialized Racing Juniors
3 John Piasta All Sport-Team Swift
4 Michael Grundmann Webcor/Alto Velo
5 Brian Zimny Team City Sacramento
6 Adam Hodes Tieni Duro
7 David Mai Kovarus / ABTA
8 Jonathan Moskowitz Taleo Racing Teammate Win: Kevin Kennedy
9 Bryan Hoadley Kovarus/ABTA
10 Josh Felder Form Fitness
11 Christopher Kurrle Evergreen Racing
12 Keith Wong Stanford Cycling
13 C Scott lee Team Kinetic
14 Petro Hizalev Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Michael Grundmann
15 Michael Stoner Davis Bike Club
16 David Rossow Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Michael Grundmann
17 Joel Pennington Thirsty Bear Cycling
18 Marc Hamlin team bicycles plus sierra nevada
19 Nicholas Peairs Village Peddler
20 Nils Tikkanen Team Bicycle Trip / Symantec
21 Aj Snovel Davis Bike Club
22 John Zunino TeamBicyclesPlus/Siera nevada
23 Cameron Birky Wells Fargo Racing Team
24 Troy Newton KorvarusABTA
25 Maurice Klein Thirsty Bear
26 Andrew Scott Cyclepaths / Wild Cherries Racing
27 Dan Palmer Thirsty Bear
28 Rider Unknown
29 Mike Gonzales Ikon Cycles Race Team
30 Jeremy Sarrow Freewheel Bikeshop San Francisco
31 Aaron Long ThirstyBear Cycling
32 Jason Snovel Rocknasium
33 Tony Homes Wells Fargo Racing Team
34 Geoffrey Davis ArtsCyclery.com/Wild Horse Wines
35 Luciano Sponza
36 Hans Gouwens ThirstyBear Cycling
37 Alex Howard Above Category Racing
38 Tom Vanderheiden Wells Fargo Racing Team
39 Eliot Logan Alto Velo Teammate Top 5: Michael Grundmann
40 Bill Brier Team Fremont /FFBC powered by Chipo
41 Alexander Freund Davis Bike Club
42 Kyle Klopfer Thirsty Bear/CVC/Barlata/3Rings
43 Aron Bonar Squadra Ovest Cycling
44 Jason Boynton Rocknasium
45 Duane Coughlan ThirstyBear Cycling
46 Benjamin Dodge Sugar CRM
47 Christopher Flanagan All Sport - Team Swift Teammate Top 5: John Piasta
48 Tyron Hooper Fusion Sport
49 Justin Ishida
50 Jason James Squadra Ovest Cycling
51 Eric Lafranchi ThirstyBear Cycling
52 Patrick Lee SLO Nexus - Gym One
53 David Nader Pen Velo Pomodoro
54 Steven Smith Platinum Performance Cycling Team
55 Bruce Triplett ThirstyBear Cycling
56 Jason Turner Kovarus/ABTA
57 Scott Witthoff Fusion Sport
58 Eric Zumwalt Kovarus/ABTA
59 Daniel Tisdell Specialized Racing Juniors
60 Nick Newcomb Whole Athlete
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 55   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stephen Jayanathan
2 James Hayden Fusion Sport
3 Alec Kassin Whole Athlete
4 Hanns Detlefsen Forward Motion race club
5 Keven Bricknell Fusion Sport
6 Mark Chaisson Peninsula Velo
7 Matthew Price Macio Velo
8 Jacob Berkman Mission Cycling
9 Jonathan Shambroom Dolce Vita Cycling
10 Sean Dawson Roaring Mouse
11 Noe Dominguez Team Roaring Mouse
12 Dustin White Evergreen
13 Terence Potter Berkeley Bicycle Club (BBC)
14 Jake Goldfield SJBC
15 Jeremy Stanley
16 Curtis Hong
17 Garrett Hankins Team City/SJBC
18 Andreas Schulten Bicycle Planet
19 John Roberts Dolce Vita Cycling
20 John Kaeding Webcor/Alto Velo
21 Ryan Price
22 Adam Garcia Taleo Racing
23 Jon Mason Kaiser Permanente/ Team Oakland Cyc
24 Francisco Azevedo Squadra Ovest Cycling
25 Kristopher Tjernell Team Becher +
26 Brian Gates Grizzly Peak
27 Chris Hernikl Taleo Racing
28 Fergus Tanaka freewheel
29 Michael Heywood KOVARUS/ABTA
30 David Bangor Chica Sexy
31 Jason Brasel Davis Bike Club
32 Carl Canaparo International Christian Cycling Clu
33 Justin Ching Team Roaring Mouse
34 Michael Cochran Bullseye/East Sac
35 Tim Fehon Team NorCal Bike Sport
36 Allen Jones Wells Fargo Racing Team
37 Geoffrey Kwan Kaiser Permanente/Team Oakland
38 Raoul Martinblouin Taleo Racing
39 Andrew Mehle unattached
40 William Myers Team City
41 Thomas Newmeyer California Road Club
42 Ryan Oakes Bicycle Planet
43 Jeffrey Palileo Squadra Ovest Cycling
44 Daniel Pannell Team Revolution by Fitness Journal
45 Burl Pershall Village Peddler
46 Dominic Pezzoni
47 Michael Simos Los Gatos
48 Jon Stevens Dolce Vita Cycling
49 Alex Tellez Berkeley Bike Club
50 Osvaldo Tomatis san francisco sport and spine pt
51 Ross Trenary Metromint Cycling
52 Robert Manly Metromint Cycling
53 Naveen Molloy Metromint Cycling
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 50   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Newmeyer
2 Jay Simons Third Pillar
3 Oddvar Kaarboe Webcor/Alto Velo
4 Chris Becker Taleo Racing
5 Scott Cox San Francisco Sport and Spine Racin
6 Leonel Quinteros Taleo Racing
7 Richard Gelsi-medeot cal giant
8 Carmelo Rios
9 Ethan Kutzscher Wells Fargo Racing Team
10 Daryl Nelson Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
11 Brian Sterling Alto Velo Teammate Top 5: Oddvar Kaarboe
12 John Swift Evergreen Racing
13 Marty Panos Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
14 Star Stevenson 2 WHEEL RACING
15 Erle Martin Cal Giant
16 Holger Steinbach Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Oddvar Kaarboe
17 Allen Jones
18 Rick Kile Body Concepts
19 Douglas Mckenzie Fightin' Bobas
20 David Colyer Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
21 Nelson Frink Davis Bike Club Race Team
22 Peter Aughney Taleo
23 Jerry Roach Fightin' Bobas
24 Michael Simos
25 Alex Chiappetta SF Sport&Spine PT Racing
26 Craig Larsen Monta Vista Velo
27 Himgan Wibisono Evergreen Cycling
28 Will Parks
29 Christopher Coble Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
30 Dave Dunn wells Fargo Racing Team
31 Jeffrey Botelho taleo racing Teammate Top 5: Chris Becker
32 Gregory Colyer Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
33 Matt Conidaris Body Concepts
34 Mike Gregoire Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
35 Bradford Hasse Body Concepts
36 Michael Kalin Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
37 Thomas Kellner Davis Bike Club Race Team
38 Michael Kopp Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
39 Gary Land Team Beer
40 Michael McCabe Evergreen
41 Russell Mccrary California Giant Cycling
42 Robert Montague Bicycle Trip/Symantec
43 Eric Murray Webcor/Alto Velo Teammate Top 5: Oddvar Kaarboe
44 Kevin Odonnell Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
45 Trevor Oldershaw unattatched
46 Amit Paz Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
47 C Scott rossi Evergreen
48 Hussein Saffouri Berkeley Bike Club (BBC)
49 Louis Sandoval
50 Gilbert Tarin Taleo Racing Teammate Top 5: Chris Becker
51 Scott Wienker Davis Bike Club
52 Steven Woo Third Pillar Teammate Top 5: Jay Simons
53 Oscar Garcia
54 Victor Romero
Finishers: Cat 4: 50   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Adrien Costa SJBC
2 Robbie Farrens
3 Reid Smith Tieni Duro junior cycling developem
4 Eli Kranefuss All Sport-Team Swift
5 Thomas Lucas All Sport Team Swift
6 Thomas Duncan Team Fremont/FFBC p/b Chipotle
7 Jason Saltzman Morgan Stanley Smith Barney/Special
8 Ryan Grant All Sport - Team Swift Teammate Top 5: Eli Kranefuss
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Spence Peterson
2 Alistair Eeckman
3 Ian Moore All Sport-Team Swift
4 Josef Nygaard All Sport-Team Swift
5 Adam Ocamb Miramonte
6 Matthew Valencia Team Specialized Racing Juniors
7 Skyler Taylor
8 Stanley Goto All Sport Team Swift Teammate Top 5: Ian Moore
9 Reese Levine Tieni Duro
10 Kenneth Gonzales Team Swift
11 Henry Nelson Tieni Duro
12 Ryan Grant
13 Peter Kenton Tieni Duro
14 Remy Cantoadams All Sport - Team Swift Teammate Top 5: Ian Moore
17 Jack Keane
18 Tyler Hanson Tieni Duro
19 Dylan Drummond
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 8   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Wes Holloway
2 Andrew Taylor
3 Wes Holloway All Sport - Team Swift
4 Tony Smith Whole Athlete
5 Trevor Larsen Tieni Duro
6 Colby Pastore Whole Athlete
7 Frank Robinson team swift
8 Ryan Gadow SJBC
9 Mark Whittock City Bicycles
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Philip Mooney Yahoo! Cycling Team
2 Nathaniel English Echelon Gran Fondo/ZteaM
3 Tyler Dibble Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
4 Arthur Rand Spokesman Bicycles
5 Scott Zwizanski Kelly Benefit Strategies
6 Fabrice Dubost Webcor/Alto Velo
7 Lucas Euser Team Spider Tech
8 Kevin Klein Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
9 Stephen Leece NOW MS-Society
10 Mark Shimahara Team CliF BAR Cycling
11 Evan Huffman Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
12 Timothy Farnham Adageo Energy Pro Cycling
13 Chris Stastny California Giant Berry Farms/ Speci
14 John Wilk Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
15 Jonathan Lee Team NorCal Bike Sport
16 John Hunt California Giant Berry Farms/ Speci
17 James Wingert Eshelon Gran Fondo
18 Taylor Bertrand-barrett team echelon multisport
19 Peter Graf ALA Cycling p/b Lombardi Sports
20 Ryan Ramos IAS/RH Villa/Montano Velo
21 Alexander Blease Chico Corsa
22 Jason King Davis Bike Club
23 Nathan Freed Team Clif Bar
24 Nate Geoffrion All Sport-Team Swift
25 Marcus Smith Team Specialized Racing Juniors
26 Filip Vanacht Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
27 Connor Spencer Metromint Cycling
28 Vincent Owens Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
29 Dana Williams Fusion Sport
30 Keith Hillier Davis Bike Club
31 Frank Spiteri Peninsula Velo/Pomodoro
32 Jesse Miller-smith
33 Travis T Metromint Cycling
34 David Benkoski Team Specialized Racing Juniors
35 Doran Mori TEAM CLIF BAR Cycling
36 Andreas Freund Davis Bike Club
37 Raffi Jilizian FORM Fitness Racing
38 Brian Bosch Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
39 Patrick Briggs Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
40 Alex Brookhouse Hagens Berman Cycling
41 Christopher Coble The Olympic Club
42 Dirk Copeland Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
43 ? William Webcor/Alto Velo
44 Robert Dahl Metromint Cycling
45 Aaron Gallardo Helens
46 Bo Hebenstreit Webcor/Alto Velo
47 Eric Kimbles Thirsty Bear/CVC
48 Josh Lagrange Form Fitness
49 Kris Lunning Above Category Racing
50 Rand Miller Webcor/Alto Velo
51 Ryan Parnes Yahoo! Cycling Team Teammate Win: Philip Mooney
52 Jackson Stewart BMC Pro Cycling Team
53 Chris Turner Los Gatos
54 Blake Wiedenheft GAS
55 Joe Iannarelli Team Clif Bar
56 Hendrik Pohl Fusion Sport
Finishers: Cat 1: 26   Cat 2: 25   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jennie Phillips Wells Fargo Racing Team
2 Marianne Hernandez Davis Bike Club Race Team
3 Tracy Lillig Wells Fargo Racing Team Teammate Win: Jennie Phillips
4 Andrew Fitzgerald Velo Bella
5 Elizabeth Benishin Velo Bella
6 Lesley Jensen Team One Racing
7 Kim Wik iPass/Code3Racing
8 Janet Gahagen Kalyra Bella Nova
9 Trudy Bjornsen davis bike club Teammate Top 5: Marianne Hernandez
10 Sue Lovecchio Velo Bella Teammate Top 5: Andrew Fitzgerald
11 Michele Heaton Team Bicycle Trip/Symantec
12 Linda Elgart Webcor/Alto Velo
13 Julie Nevitt SJBC
14 Katie Kelly Velo Bella Teammate Top 5: Andrew Fitzgerald
15 Monica Neilson Velo Bella Teammate Top 5: Andrew Fitzgerald
16 Andi Smith Alto Velo
17 Martha Bellisle Team NorCal Bike Sport
18 Camille Deluca-flaherty Velo Bella Teammate Top 5: Andrew Fitzgerald
Finishers: Cat 2: 10   Cat 3: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tanja Tamguney Fusionsport USA
2 Joanna Bechtel Team iPass/Code 3 Racing
3 Francesca Barsamian Wells Fargo
4 Josephine Morgan Los Gatos
5 Tamara Presser SLO Nexus-Gym One
6 Katie Kindt dolce vita cycling
7 April Hamlin Touchstone Climbing
8 Sarah Kayfetz Dolce Vita
9 Ellen Sherrill Davis Bike Club
10 Kameo Campisi Precision Bicycles
11 Jamie Schoenborn Team Roaring Mouse
12 Morgan Robinson Dolce Vita
13 Birgit Cory Third Pillar
14 Jennifer Barlow Team Precision/ Precision Bicycles
15 Ann Stuart Touchstone Climbing
16 Amy Willis Golden Gate Velo
Finishers: Cat 3: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mari Chandler Thirsty Bear Brewery
2 Leah Toeniskoetter Los Gatos Bicycle Racing Club
3 Johanna Trueblood Davis Bike Club
4 Chris Lundy Thirsty Bear Cycling
5 Nancy Benedetti Los Gatos
6 Christine Harris Dolce Vita
7 Lindsey Zouein
8 Vanessa Baumann Wells Fargo Racing Team
9 Lauren Catlin
10 Helen Casabona
11 Hilary Bartels Team Norcal Bike Sport
12 Erica Mikesh Early Bird Women's Developmental Cy
13 Peggy Lavelle Olympic Club
14 Michelle Melka Dolce Vita Cycling
15 Lina Martensson Metromint Cycling
16 Catherine Hadsell Wells Fargo Racing Team
17 Katherine Scott-smith Early Bird Women's Developmental Te
18 Jennifer Wong Thirsty Bear
19 Tanya Fredricks Thirsty Bear
20 Margaret Winder
21 Jamii North Ohana Sport
22 Allyson Kutler Dolce Vita Cycling
23 Yvonne Walbroehl Peninsula Velo/Pomodoro
24 Mary Ellen allen Webcor/Alto Velo
25 Linda Rodgers davis bike club Teammate Top 5: Johanna Trueblood
26 Leslie Creed Davis Bike Club Teammate Top 5: Johanna Trueblood
27 Brett Ortiz Dolce Vita
28 Shannon Mitchell Team Norcal Bike Sport
29 Anne Findlay Early Bird Women's Developmental Cy
30 Yvonne Stemwedel echeloncycle.com
31 Sharon Greenberg Team Tibco II
32 Michal Jmaeff Early Bird Women's Developmental Cy
33 Kathryn Styer Early Bird Women's Developmental Cy
34 Angela Desapio Velo Girls
35 Kate Furtner echelon multi-sport
36 Bonnie Osborn Velo Girls
37 Sirpa Aggarwal Team VeloGirls
38 Lauren Rignel Team NorCal Bike Sport
39 Norma Hilton Peninsula Velo/Pomodoro
40 Kelli Badillo Team NorCal Bike Sport
41 Carla Cosentino Colavita- Nor Cal Racing
42 Renee Coverston Team NorCal Bike Sport
43 Sara Donaldson Taleo
44 Diane Firu SJBC
45 Laura Fraser
46 Rene Mcgillicuddy Team Roaring Mouse
47 Deanna Mckenzie Early Bird Womens Developmental Tea
48 Marja Nousiainen Team Roaring Mouse
49 Sarah Trejo Early Bird Women's Developmental Te
Finishers: Cat 4: 48   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Olivia Dillon
2 Heather Pryor
3 Kristina Seley Touchstone Climbing
4 Jane Despas Yahoo! Cycling Team
5 Rebecca Rising
6 Molly Van houweling Metromint Cycling
7 Susannah Breen Wells Fargo Racing Team
8 Emily Kachorek
9 Julie Belerose
10 Ruth Winder Proman Hit Squad
11 Cody Graf Wells Fargo Racing Team
12 Amanda Seigle metromint cycling
13 Kelly Mcdonald
14 Kimberly Fong Los Gatos
15 Annie Malouin C4 Wells Fargo
16 Anny Henry Metromint Cycling
17 Jane Robertson
18 Maura Kinsella
19 Samantha Taylor
20 Catherine Robertson-goodkin
21 Vanessa Drigo Touchstone Climbing Teammate Top 5: Kristina Seley
23 Mary Elizabeth maroon
24 Marissa Axell Touchstone Climbing Teammate Top 5: Kristina Seley
25 Heather Nielson Touchstone Climbing Teammate Top 5: Kristina Seley
26 Carol Irving
27 Yukie Nakamura
28 Jane Wolcott
Finishers: Cat 1: 9   Cat 2: 17   Cat ?: 1