Log In
Chevron Manhattan Beach Grand Prix • Jul 6 2014
Clear, 78 degrees, wind 9 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Charon Smith Surf City Cyclery/STERLING BMW
2 Eric Anderson SPY GIANT RIDE p/b MRI
3 Aaron Wimberley SPY GIANT RIDE p/b MRI
4 ? Thomas Team Velosport-CA
5 Max Hernandez Incycle Racing p/b Full Circle
6 Derryl Halpern METALMTN Cycling/Halpern Law
7 Scott Cochran Monster Media Elite Masters
8 Ryan Dorris
9 Michael Buckley Specialized / Touchstone Masters
10 Gregory Romero Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Charon Smith
11 Mike Davis Team Helens
12 John Garbo Pacific Premier Bank Cycling Team
13 Kevin Phillips ironfly
14 Victor Ayala Michelob Ultra - La Grange +21
15 David Miller Michelob Ultra - La Grange +21
16 Oliver Hutchinson Team Helen's
17 Paul Vaccari SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Eric Anderson
18 Harold Martinez SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Eric Anderson
19 Randy Nelson
20 Sean Ekins S2C/Primal
21 Shawn Vangassen Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Charon Smith
22 Tony Zaldua South Bay Wheelmen
23 Mike Frias Breakaway from Cancer Masters
24 Antonio Cruz
25 Nathaniel Deibler Monster Media Elite Masters
26 John Slover Breakaway from Cancer Masters
27 Alejandro Ibarra Big Orange Cycling
28 Javier Pesoa
29 David Mcneal SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Eric Anderson
30 Mark Fluss Team Helen's
31 Patrick Bos Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Charon Smith
32 Joseph Dagostino S2C/Primal
33 Karl Holst Judgement Velo/ TBOV
34 Howard Levy CVC Racing
35 Derek Brauch SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Eric Anderson
36 Robert Kamppila Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Charon Smith
37 Christopher Bennett S2C/Primal
38 Attila Fruttus Big Orange Cycling
39 Matthew Rice UCI CT: Jelly Belly Cycling
40 Robbie Miranda Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Charon Smith
41 Tony Brady Incycle Racing p/b Full Circle Teammate Top 5: Max Hernandez
42 Erick Rodas Team Helens
43 Gonzalo Zamora CVC Racing
44 Ben Travis Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Charon Smith
45 Rigo Cruz Bahati-WTR
46 Jonathan Davy SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Eric Anderson
47 Patrick Caro Incycle Racing p/b Full Circle Teammate Top 5: Max Hernandez
48 Gregory Coburn Monster Media Elite Masters
49 Josh Alverson SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Top 5: Eric Anderson
Finishers: Cat 1: 16   Cat 2: 17   Cat 3: 14   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bart Clifford Monster Media Elite Masters
2 Mike Mcmahon Team Velocity
3 Bill Harris BBI-SIC Cycling
4 Armin Rahm ICE SPORTSWEAR Masters Racing
5 Scott Cochran Monster Media Elite Masters Teammate Win: Bart Clifford
6 Gregory Lonergan SPY GIANT RIDE p/b MRI
7 John Slover Breakaway from Cancer Masters
8 Marvin Hall SOS Foundation/ Trek
9 Harold Martinez SPY GIANT RIDE p/b MRI
10 Mike Frias Breakaway from Cancer Masters
11 Michael Birditt SKLZ-Swami's Cycling Team
12 Brett Clare Breakaway from Cancer Masters
13 Bud Owens SPY GIANT RIDE p/b MRI
14 Roger Hauptman Rock Sports Racing/Don's Bikes
15 Daniel Bomfim Wisconsin Cycling at UW-Madison
16 Hrach Gevrikyan TIME - Velo Pasadena Team
17 Joshua Gruenberg Monster Media Racing Team
18 Chuck Winn South Bay Wheelmen
19 Michael Samuelsen Now Cycling
20 Thomas Gates MOAB Masters Racing
21 Charlie Waskey Team Rokform
22 Gregory Coburn Monster Media Elite Masters Teammate Win: Bart Clifford
23 Janne Hamalainen Tulsa Wheelmen
24 Mark Fluss Team Helen's
25 Michael Hines StageOne Cycling Team
26 Greg Leibert Big Orange Cycling
27 Jon Nist SPY GIANT RIDE p/b MRI
28 James Stark S2C/Primal
29 Michael Hecker Santa Barbara Bicycle Club/SBBC
30 Tom Fitzgibbon Michelob Ultra - La Grange +21
31 Cyril Hunte
32 Mark Slobom Mazda - Pro Bike Supply
33 Norberto Galvan OTR Racing
34 Dereck Butterfield Rock Sports Racing/Don's Bikes
35 Bryan Martinez PAA/REMAX
36 Fred Arellano ICE SPORTSWEAR Masters Racing Teammate Top 5: Armin Rahm
37 Theodor Imbior ICE SPORTSWEAR Masters Racing Teammate Top 5: Armin Rahm
38 Thurlow Rogers Breakaway from Cancer Masters
39 Vito Altieri Santa Clarita Velo
40 Scott Raymond BBI-SIC Cycling Teammate Top 5: Bill Harris
41 Garry Summers BBI-SIC Cycling Teammate Top 5: Bill Harris
42 Ross Gagnon BBI-SIC Cycling Teammate Top 5: Bill Harris
43 Frank Picarelli BBI-SIC Cycling Teammate Top 5: Bill Harris
44 John Walsh SPY GIANT RIDE p/b MRI
45 Joseph Dagostino S2C/Primal
46 Michael Carro TIME - Velo Pasadena Team
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 21   Cat 3: 18   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Anderson SPY GIANT RIDE p/b MRI
2 Chad Moston Team Helen's
3 Luke Ollett SoCalCycling.com / Craig Shelly
4 Josh Ruiz Incycle-Predator Components Elite T
5 Scott Lundy Serious Cycling
6 Marcus Cannon Bike Religion
7 Daniel Zitter SDBC/EMERALD TEXTILES
8 Raphael Oliveira OTR Racing
9 Timothy Mcgee Incycle-Predator Components Elite T Teammate Top 5: Josh Ruiz
10 Rodrigo Flores Judgement Velo/ TBOV
11 Jonathan Deguzman SDBC/EMERALD TEXTILES
12 Kent Myers VooDoo Racing
13 Robert Angle Bike Religion
14 Matt Rossman Ski Utah Cycling Team
15 Nathan Seaford Incycle-Predator Components Elite T Teammate Top 5: Josh Ruiz
16 Derryl Halpern METALMTN Cycling/Halpern Law
17 Nick Baird INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
18 Christopher Rea UCSB Cycling
19 Steven Salazar Bahati-WTR
20 Christian Cognigni Bahati-WTR
21 Taylor Vaccari SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Eric Anderson
22 David Miller Michelob Ultra - La Grange +21
23 Chris Waggoner SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Eric Anderson
24 Sean Ekins S2C/Primal
25 Ryan Wei OTR Racing
26 Charles Luib Allegiant Travel pb Matt Smith Phys
27 Dereck Butterfield Rock Sports Racing/Don's Bikes
28 C Williams SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Eric Anderson
29 Oliver Hutchinson Team Helen's Teammate Top 5: Chad Moston
30 Adam Kruse US Military Cycling Team
31 Bryan Lobato
32 David Mcneal SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Eric Anderson
33 Tony Wolf INTEGRITY RACING p/b Integrity Roof
34 Matt Cuttler
35 Christopher Wyman Pacific Premier Bank Cycling Team
36 Christopher Thompson SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Eric Anderson
37 Robbie Miranda Surf City Cyclery/STERLING BMW
38 Martin Bjel Serious Cycling Teammate Top 5: Scott Lundy
39 Christopher Bennett S2C/Primal
40 James Stark S2C/Primal
41 Jacob Gerhardt TEAM CLIF BAR Cycling
42 Tony Brady Incycle Racing p/b Full Circle
43 Matias Mendigochea Team Helen's Teammate Top 5: Chad Moston
44 Brian Duff Team Helen's Teammate Top 5: Chad Moston
45 Luke Ramseth SDBC/EMERALD TEXTILES
46 Bret Hoffer Bahati-WTR
47 Mike Faello Surf City Cyclery/STERLING BMW
48 Aaron Gallardo Serious Cycling Teammate Top 5: Scott Lundy
49 Shawn Mcnally Tribe Multisport
50 Edwin Clement SDBC/EMERALD TEXTILES
51 Anthony Fitch Incycle-Predator Components Elite T Teammate Top 5: Josh Ruiz
52 Logan Fiedler SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Eric Anderson
53 Jonathan Davy SPY GIANT RIDE p/b MRI Teammate Win: Eric Anderson
54 Donald Denegal
55 Benjamin Rathkamp SDBC/EMERALD TEXTILES
56 Michael Marchesano Serious Cycling Teammate Top 5: Scott Lundy
Finishers: Cat 2: 54   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Gevrikyan TIME - Velo Pasadena Team
2 Terry Steeves Carefast
3 Eric Geier SDBC/EMERALD TEXTILES
4 Tony Zaldua South Bay Wheelmen
5 Cullen Easter Colorado Mesa University
6 Joel Acosta GBS Racing
7 Travon Salazar Bahati Foundation/WinTeam Racing
8 Duban Sanchez Twin Star Racing
9 John Garbo Pacific Premier Bank Cycling Team
10 Randy Nelson
11 Joseph Griffith California State University-Sacrame
12 Jose Reyes Southern California Velo
13 Paul Chia South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
14 Kevin Kochan
15 Robert Efthimos Michelob Ultra - La Grange +21
16 Bryan Boyhan Bicycle.net Cycling Team
17 Charlie Waskey Team Rokform
18 Felipe Castillo South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
19 Van Geslani Rock Sports Racing/Don's Bikes
20 Tomas Mundarain Global CTI Cycling Team
21 Leo Reyes Southern California Velo
22 Nicholas Bishop
23 Jonathan Acosta GBS Racing
24 Oscar Gutierrez
25 Bryce Weber S2C/Primal
26 Jose Mata Judgement Velo/ TBOV
27 Luis Alvarado S2C/Primal
28 Eamon Oreilly SKLZ-Swami's Cycling Team
29 Melvin Hernandez OTR Racing
30 Michael Schanafelt OTR Racing
31 Salvador Cano S2C/Primal
32 Derek Goodman RIDE Cyclery
33 Kyle Wills Moment Bicycles
34 Howard Levy CVC Racing
35 James Brill Michelob Ultra - La Grange +21
36 Francois Jones Bahati Foundation/ Major Motion
37 Bryan Salazar OTR Racing
38 Thomas Keating Team Winded Development
39 Barry Fink Big Orange Cycling
40 Brian Quan Catalyst Racing
41 Elliot Grothe Carefast Teammate Top 5: Terry Steeves
42 Trevor Brown
43 John Mcnulty South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
44 Craig Mannino R5 - Rock Racing
45 Patrick Barrett Michelob Ultra - La Grange +21
46 Hrach Gevrikyan TIME - Velo Pasadena Team Teammate Win: Matthew Gevrikyan
47 Jerry Rios OTR Racing
48 Langdon Taguiped South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
49 Joshua Webb Global CTI Cycling Team
Finishers: Cat 3: 49  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucius Parr Unity Sports Cycling
2 Scott Francis
3 Cameron Khoury Unity Sports Cycling Teammate Win: Lucius Parr
4 Tom Hall Big Orange Cycling
5 James Stocker Southern California Velo
6 Mason Turvey SDBC/EMERALD TEXTILES
7 Ivan Lopez GBS Racing
8 Blair Springe Santa Barbara Bicycle Club/SBBC
9 Osvaldo Mora Bahati-WTR
10 Todd Schoenbaum Big Orange Cycling Teammate Top 5: Tom Hall
11 Tyler Chairsell Carefast
12 David Nguyen TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
13 Kevin Barker Team Velocity
14 Lare Wardrop ARB - Vital Urgent Healthcare
15 Jake Westall Southern California Velo Teammate Top 5: James Stocker
16 Lucas Rowton
17 Stephen Waits Wolf Pack Cycling
18 James Cowan Michelob Ultra - La Grange +21
19 Kendall Stanley
20 Tanner Williams
21 Caleb Christian
22 Jesse Carrillo Cycle World Road
23 Michael Szerszunowicz
24 David Mack Bahati-WTR
25 Alfred De leon OTR Racing
26 Robert Rich
27 Francisco Jimenez GBS Racing
28 Michael Bonilla Unity Sports Cycling Teammate Win: Lucius Parr
29 Clayton Williams
30 Michael James OTR Racing
31 Phithak Baingam hie cycling/MGA
32 Max Burgos Team Helen's
33 Wyatt Funk Team Velocity
34 Salvador Solis GBS Racing
35 Jason Potter Mazda - Pro Bike Supply
36 Josef Hochleitner OTR Racing
37 Patrick Gardner
38 Andy Carrillo Cycle World Road
39 Peter Epsteen Serious Cycling
40 Andrew Serna Central Coast Velo
41 Jared Jones CVC Racing
42 Duane Hicks Conejo Valley Cyclists
43 Lee Villarreal OTR Racing
44 John Snapp Southern California Velo Teammate Top 5: James Stocker
45 Sean Price
46 Luis Escajeda
47 Michael Barker Team Velocity
48 Arnold Huanetl GBS Racing
49 Wyatt Pacillas Serious Cycling
50 Einhard Buchheim Bicycle.net
51 Cameron Bond Bicycle.net Cycling Team
52 William Aligue South Bay Wheelmen
53 John Lagrandeur OTR Racing
54 Thomas Brown OTR Racing
55 Victor Acosta GBS Racing
56 Evan Samuel Team Simple Green/Cannondale/Stage2
57 Scott Sherman
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 53   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kenneth Hanson UnitedHealthcare*
2 Luke Keough UnitedHealthcare* Teammate Win: Kenneth Hanson
3 Justin Williams Astellas Cycling Team*
4 Rahsaan Bahati Bahati-WTR
5 Fabrizio Vonnacher KHS-Maxxis p/b JAKROO*
6 Sean mazich Jelly belly Jelly Belly p/b Maxxis*
7 Adam Myerson SmartStop Pro Cycling*
8 Joshua Carling Marc Pro - Strava
9 Isaac Howe Champion System - Stans NoTubes*
10 David Guttenplan SeaSucker / Guttenplan Coaching*
11 Eder Frayre
12 Kyle Gritters Team Rokform
13 Garrett Olsen Team Skyline
14 Alex Darville Bissell Development Cycling*
15 Derek Brauch SPY GIANT RIDE p/b MRI
16 Mario Frayre
17 Nicholas Onate Holliday Rock p/b Zoca
18 Leonardo Martinez
19 John Van dyke Bike Religion
20 Erick Sobey SPY GIANT RIDE p/b MRI
21 Geron Williams Champion System - Stans NoTubes*
22 Antonio Cruz
23 Victor Riquelme
24 Andrew Sjogren Jelly Belly p/b Maxxis*
25 Victor Ayala Michelob Ultra - La Grange +21
26 Anthony Morrow S2C/Primal
27 Ryan Mele Optum p/b Kelly Benefit Strategies*
28 Danny Kam Monster Media Elite Masters
29 Mark Shimahara TEAM CLIF BAR Cycling
30 Ruben Meza S2C/Primal
31 John Mckinley Team Velocity
32 Tyler Locke SoCalCycling.com / Craig Shelly
33 Arturo Anaya Bahati Foundation/WinTeam Racing
34 Nathanael Christensen iRT-Reactor p/b JL Velo
35 Martin Adamczyk Holliday Rock p/b Zoca
36 David Robertson SoCalCycling.com / Craig Shelly
37 Emmanuel Suarez ICE SPORTSWEAR Cycling Team
38 Bryan Gomez
39 Hilton Clarke UnitedHealthcare* Teammate Win: Kenneth Hanson
40 Janel Holcomb Optum p/b Kelly Benefit Strategies*
41 Unknown Rider
42 Joseph Pasqualetto PAA/REMAX
43 Unknown Rider
44 Blake Anton TEAM CLIF BAR Cycling
45 Unknown Rider
46 Kevin Phillips ironfly
47 John Walsh SPY GIANT RIDE p/b MRI
48 Robert Kamppila Surf City Cyclery/STERLING BMW
49 Brad White UnitedHealthcare* Teammate Win: Kenneth Hanson
50 Daniel Parkman Athlete Octane
51 Charon Smith Surf City Cyclery/STERLING BMW
52 Karl Menzies UnitedHealthcare* Teammate Win: Kenneth Hanson
53 Stathis Sakellariadis Big Orange Cycling
54 Unknown Rider
55 Unknown Rider
56 Patrick Caro Incycle Racing p/b Full Circle
57 Armin Rahm ICE SPORTSWEAR Masters Racing
58 Aaron Wimberley SPY GIANT RIDE p/b MRI
59 Shawn Vangassen Surf City Cyclery/STERLING BMW
60 Gustavo-adolfo Mendez Michelob Ultra - La Grange +21
61 Adrian Hegyvary UnitedHealthcare* Teammate Win: Kenneth Hanson
Finishers: Cat 1: 43   Cat 2: 6   Cat 4: 1   Cat ?: 11  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Wills Moment Bicycles
2 Krista Panaro Team Bici Sport
3 Lisa Buckland South Bay Wheelmen
4 Shannon Castle Holliday Rock p/b Zoca
5 Jennifer Wong ThirstyBear Cycling
6 Saha Perry
7 Leah Rodarti Sisterhood of Cycling
8 Tara Unverzagt South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Lisa Buckland
9 Meredith Caccesemcconvill Holliday Rock p/b Zoca Teammate Top 5: Shannon Castle
10 Linda Stark ICE SPORTSWEAR Women's Racing
11 Kelli Samuelson Ritte Womens Team
12 Erin Miller Michelob Ultra - La Grange +21
13 Angel Castillo Michelob Ultra - La Grange +21
14 Deanna Ratnikova Moment Bicycles Teammate Win: Rachel Wills
15 Vanessa Snapp Incycle Racing p/b Full Circle
16 Tiffany Meyers South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Lisa Buckland
17 Nicole Leroux Sisterhood of Cycling
18 Ericka Bettge Velo Vegas/Every Kid a Bike
Finishers: Cat 3: 17   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Wills Moment Bicycles
2 Lauren Mulwitz Big Orange Cycling
3 Marilyne Deckman Big Orange Cycling
4 Krista Panaro Team Bici Sport
5 Lisa Buckland South Bay Wheelmen
6 Shannon Castle Holliday Rock p/b Zoca
7 Libby Painter OTR Racing
8 Jennifer Wong ThirstyBear Cycling
9 Saha Perry
10 Leah Rodarti Sisterhood of Cycling
11 Vynessa Diblasio
12 Tara Unverzagt South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Lisa Buckland
13 Madelaine Melcher Team Rokform
14 Meredith Caccesemcconvill Holliday Rock p/b Zoca
15 Linda Stark ICE SPORTSWEAR Women's Racing
16 Hani Lou OTR Racing
17 Kelli Samuelson Ritte Womens Team
18 Erin Miller Michelob Ultra - La Grange +21
19 Kelly Mclaughlin B4T9/Foundation
20 Angel Castillo Michelob Ultra - La Grange +21
21 Mckenzie Melcher Team Rokform
22 Deanna Ratnikova Moment Bicycles Teammate Win: Rachel Wills
23 Catherine Wolff Incycle Racing p/b Full Circle
24 Jennifer Robinson
25 Vanessa Snapp Incycle Racing p/b Full Circle
26 Andrea Janikowski Adobo Velo Racing Team
27 Shari Cook Vegas Women's Racing/Every Kid A Bi
28 Tiffany Meyers South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Lisa Buckland
29 Nicole Leroux Sisterhood of Cycling
30 Roberta Cabrera Team TIBCO II
31 Ericka Bettge Velo Vegas/Every Kid a Bike
Finishers: Cat 3: 18   Cat 4: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Mulwitz Big Orange Cycling
2 Marilyne Deckman Big Orange Cycling Teammate Win: Lauren Mulwitz
3 Libby Painter OTR Racing
4 Vynessa Diblasio
5 Madelaine Melcher Team Rokform
6 Hani Lou OTR Racing
7 Kelly Mclaughlin B4T9/Foundation
8 Mckenzie Melcher Team Rokform Teammate Top 5: Madelaine Melcher
9 Catherine Wolff Incycle Racing p/b Full Circle
10 Jennifer Robinson
11 Andrea Janikowski Adobo Velo Racing Team
12 Shari Cook Vegas Women's Racing/Every Kid A Bi
13 Roberta Cabrera Team TIBCO II
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erica Allar Colavita-Fine Cooking*
2 Tina Pic Fearless Femme*
3 Sarah Fader Pepper Palace Pro Cycling*
4 Kendall Ryan TIBCO/To the Top*
5 Lenore Pipes Colavita-Fine Cooking* Teammate Win: Erica Allar
6 Holly Breck Incycle Racing p/b Full Circle
7 Shelby Reynolds Monster Media Elite Women
8 Angelica Frayre Incycle Racing p/b Full Circle
9 Denise Mueller Sisterhood of Cycling
10 Janel Holcomb Optum p/b Kelly Benefit Strategies*
11 Laura Van gilder Mellow Mushroom Pizza Bakers
12 Pamela Schuster Incycle Racing p/b Full Circle
13 Mary Elizabeth maroon TWENTY16 Pro Cycling*
14 Alison Jones Sisterhood of Cycling
15 Karen Meske Holliday Rock p/b Zoca
16 Jennifer Purcell Colavita-Fine Cooking* Teammate Win: Erica Allar
17 Jessica Prinner Colavita-Fine Cooking* Teammate Win: Erica Allar
18 Brittany Lindores
19 Charity Chia South Bay Wheelmen
20 Caitlin Laroche Monster Media Elite Women
21 Melanie *wong ICE Sportswear p/b Pinnacle Racing
22 Julie Kuliecza Pepper Palace Pro Cycling* Teammate Top 5: Sarah Fader
23 Amelia Tanner JETCycling
24 Julie Bellerose Metromint Cycling
25 Kathryne Carr
26 Vikki Appel South Bay Wheelmen
27 Nicole Brandt Michelob Ultra - La Grange +21
28 Kate Wilson NOW Cycling
29 Amy Firth South Bay Wheelmen
30 Erin Gunn Holliday Rock p/b Zoca
31 Bethany Allen iRT-Reactor p/b JL Velo
32 Keely Brooks Michelob Ultra - La Grange +21
33 Felicia Gomez
34 Dara Rogers Monster Media Elite Women
35 Amy Benner Incycle Racing p/b Full Circle
36 Mary Zider Colavita-Fine Cooking* Teammate Win: Erica Allar
37 Amber Neben
38 Morgan Kapp
39 Emily Georgeson Monster Media Elite Women
40 Daniela Garcia ICE SPORTSWEAR Cycling Team
41 Kristen Lasasso Mellow Mushroom Racing
42 Michelle Ignash Monster Media Elite Women
43 Bonnie Breeze Holliday Rock p/b Zoca
44 Joanie Celso Holliday Rock p/b Zoca
45 Belinda Eschenwald Michelob Ultra - La Grange +21
46 Kathryn Donovan TWENTY16 Pro Cycling
47 Rachel Byus FCS|Zngine p/b Mr. Restore
Finishers: Cat 1: 24   Cat 2: 20   Cat 3: 1   Cat ?: 2