Log In
the NOW Energy Bar Crit • Jun 8 2014
Partly Cloudy, 74 degrees, wind 9 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kayle Leo grande dope Surf City Cyclery/STERLING BMW
2 Charon Smith Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Kayle Leo grande
3 Max Hernandez Incycle Racing p/b Full Circle
4 Gregory Romero Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Kayle Leo grande
5 Bart Clifford Monster Media Elite Masters
6 Dan Reback Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Kayle Leo grande
7 Robbie Miranda Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Kayle Leo grande
8 Andre Ptak Carefast
9 Robert Macpherson South Bay Wheelmen
10 Patrick Caro Incycle Racing p/b Full Circle Teammate Top 5: Max Hernandez
11 John Garbo Pacific Premier Bank Cycling Team
12 Martin Suzman Team Rokform
13 Eric Bierman
14 Rodrigo Flores Judgement Velo/ TBOV
15 Michael Onkels S2C/Primal
16 Nathaniel Deibler Monster Media Elite Masters Teammate Top 5: Bart Clifford
17 Brian Co RIDE Cyclery
18 Robert Kamppila Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Kayle Leo grande
19 Patrick Bos Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Win: Kayle Leo grande
20 Bud Owens SPY GIANT RIDE p/b MRI
21 Greg Deguzman Cycle World
22 Dereck Butterfield Rock Sports Racing/Don's Bikes
23 Erick Rodas Team Helens
24 Marcos Corona Paramount Racing
25 Mario Cortes S2C/Primal
26 Robert Caro
27 Christopher Bennett S2C/Primal
28 Glen Deguzman Cycle World
29 Michael Yengling RIDE Cyclery
30 Fred Arellano ICE SPORTSWEAR Masters Racing
31 Rigo Cruz Bahati-WTR
32 Robert Frank StageOne Cycling Team
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 12   Cat 3: 14   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 ? Thomas Team Velosport-CA
2 Scott Cochran Monster Media Elite Masters
3 Bill Harris BBI-SIC Cycling
4 Thurlow Rogers Breakaway from Cancer Masters
5 John Slover Breakaway from Cancer Masters
6 Bart Clifford Monster Media Elite Masters
7 Dereck Butterfield Rock Sports Racing/Don's Bikes
8 Marco Cubillos Black Sheep Squadron
9 James Wiznura Radsport Cycling Team
10 Robert Frank StageOne Cycling Team
11 Frank Velasquez Incycle Racing p/b Full Circle
12 Mike Frias Breakaway from Cancer Masters Teammate Top 5: Thurlow Rogers
13 Bud Owens SPY GIANT RIDE p/b MRI
14 Mark Slobom Mazda - Pro Bike Supply
15 Chuck Winn South Bay Wheelmen
16 Rudy Muncker
17 James Nelms Pinnaclife Racing Team
18 James Stathas PAA/REMAX
19 Todd Struyk Catalyst Racing
20 Carlos Ibarra OTR Racing
21 David Valero Team Velocity
22 Edward Monnier VRC
23 Thomas Buttleman Cast a Shadow/Temecula Farmers/Brix
24 David O'Brien S2C/Primal
25 Norberto Galvan OTR Racing
26 Richard Johnson S2C/Primal
27 Richard Franz Santa Clarita Velo
28 Scott Raymond BBI-SIC Cycling Teammate Top 5: Bill Harris
29 Stuart Anderson SDBC/EMERALD TEXTILES
30 Michael Carro TIME - Velo Pasadena Team
31 Clement Kim Pinnaclife Racing Team
32 John Hershock Team Simple Green
33 Roger Ortiz Catalyst Racing
34 Stephen Gregorios Radsport Cycling Team
35 Gary Wall Pinnaclife Racing Team
36 Mario Higareda Bahati-WTR
37 Brad Decker Cycles Veloce
38 William Wayne Pinnaclife Racing Team
39 Gary Aanerud Judgement Velo/ TBOV
40 Paul Hasenyager Pinnaclife Racing Team
41 Lauren Mulwitz Big Orange Cycling
42 Greg Leibert Big Orange Cycling
43 Alfredo Villamil South Bay Wheelmen
44 Michael Joseph Team Velocity
45 Mark Palmer Breakaway from Cancer Masters Teammate Top 5: Thurlow Rogers
46 Ted Rupp RIDE Cyclery
47 Joshua Gruenberg
48 Garry Summers BBI-SIC Cycling Teammate Top 5: Bill Harris
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 10   Cat 3: 28   Cat 4: 4   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rahsaan Bahati Bahati-WTR
2 Kayle Leo grande dope Surf City Cyclery/STERLING BMW
3 Charon Smith Surf City Cyclery/STERLING BMW
4 Andrew Sjogren UCI CT: Jelly Belly Cycling
5 Davy Alfaro S2C/Primal
6 John Van dyke Bike Religion
7 Luke Ollett SoCalCycling.com / Craig Shelly
8 Erick Sobey SPY GIANT RIDE p/b MRI
9 Gregory Romero Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Kayle Leo grande
10 Alejandro Ibarra Big Orange Cycling
11 Robert Frank StageOne Cycling Team
12 David Miller Michelob Ultra - La Grange +21
13 Robbie Miranda Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Kayle Leo grande
14 Marcos Corona Paramount Racing
15 Ronald Toth SoCalCycling.com / Craig Shelly
16 Raphael Oliveira OTR Racing
17 Arturo Anaya Bahati Foundation/WinTeam Racing
18 Emmanuel Suarez ICE SPORTSWEAR Cycling Team
19 Samuel Pedder R5 - Rock Racing
20 Tony Zaldua South Bay Wheelmen
21 Rodrigo Flores Judgement Velo/ TBOV
22 Oscar Gutierrez
23 Leroy Walters SPY GIANT RIDE p/b MRI
24 Luke Ramseth SDBC/EMERALD TEXTILES
25 Jonathan Acosta GBS Racing
26 Felipe Castillo South Bay Wheelmen
27 Alfred Aldaco Metalmtn Cycling/Halpern Law
28 Martin Suzman Team Rokform
29 Robert Kamppila Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Kayle Leo grande
30 Bart Clifford Monster Media Elite Masters
31 Christian Husband Monster Media Junior Development
32 Mario Frayre
33 Adam Kruse US Military Cycling Team
34 Marcus Cannon Bike Religion
35 Joseph Pasqualetto PAA/REMAX
36 Steven Salazar Bahati-WTR Teammate Win: Rahsaan Bahati
37 Martin Bjel Serious Cycling
38 Christopher Bennett S2C/Primal Teammate Top 5: Davy Alfaro
39 Joel Kath Southern California Velo
40 Donnie Marquez Big Orange Cycling
41 David Robertson SoCalCycling.com / Craig Shelly
42 Joel Acosta GBS Racing
43 Aubrey Smentkowski Team Rokform
44 Jose Mata Judgement Velo/ TBOV
45 Gabriel Marocco SDBC/EMERALD TEXTILES
46 Gordon Henning Hi -Tech Bikes
47 Patrick Barrett Michelob Ultra - La Grange +21
48 Michael Stroud R5 - Rock Racing
49 Mario Cortes S2C/Primal Teammate Top 5: Davy Alfaro
50 Jerry Rios OTR Racing
51 Rob Morris OSPKN
52 Peyton Cooke Big Orange Cycling
53 James Stout Crank Cycling
54 Patrick Bos Surf City Cyclery/STERLING BMW Teammate Top 5: Kayle Leo grande
55 Kyle Gritters Team Rokform
56 Stathis Sakellariadis Big Orange Cycling
Finishers: Cat 1: 14   Cat 2: 19   Cat 3: 22   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ted Rupp RIDE Cyclery
2 James Wiznura Radsport Cycling Team
3 Stephen Gregorios Radsport Cycling Team
4 Joshua Gruenberg
5 Chuck Winn South Bay Wheelmen
6 Steven Mcdonald Mazda - Pro Bike Supply
7 Michael Murray hie cycling/MGA
8 Edward Monnier VRC
9 William Wayne Pinnaclife Racing Team
10 Brad Decker Cycles Veloce
11 Mark Palmer Breakaway from Cancer Masters
12 Aljohn Fernandez South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Chuck Winn
13 Stuart Anderson SDBC/EMERALD TEXTILES
14 Ivan Reynaldo beltran Bahati-WTR
15 Mario Higareda Bahati-WTR
16 John Hershock Team Simple Green
17 Toussaint Mccrae TIME - Velo Pasadena Team
18 Paul Hasenyager Pinnaclife Racing Team
19 Kevin Kruger BBI-SIC Cycling
20 Brian Matsumoto Team Velocity
21 Thurlow Rogers Breakaway from Cancer Masters
22 Stephen Ummel SKLZ-Swami's Cycling Team
23 Ricardo Luengas Radsport Cycling Team Teammate Top 5: James Wiznura
24 James Nelms Pinnaclife Racing Team
25 Anthony Reguero Bahati-WTR
26 Gary Wall Pinnaclife Racing Team
27 Eric Richardson Big Orange Cycling
28 Shon Halasi South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Chuck Winn
29 Michael Carro TIME - Velo Pasadena Team
30 David Prechtl Pinnaclife Racing Team
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 6   Cat 3: 15   Cat 4: 6   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mark Hoffenberg Team Rokform
2 Bradley Jones BBI-SIC Cycling
3 Mike Okano Cycles Veloce
4 David Fetah Pinnaclife Racing Team
5 Cyril Hunte
6 Ricky Shorts Team Velocity
7 Lothar Cramer
8 Richard Franz Santa Clarita Velo
9 Ed Marcelo Team Velocity
10 Hrach Gevrikyan TIME - Velo Pasadena Team
11 Bob Pellkofer Team Rokform Teammate Win: Mark Hoffenberg
12 Rodney Malloy Bahati-WTR
13 Lee Romans
14 John Bergman Michelob Ultra - La Grange +21
15 Marc Spivey StageOne Cycling Team
16 Charles Hicks Bahati Foundation/ Major Motion
17 Bruce Hartley Team Rokform Teammate Win: Mark Hoffenberg
18 Laszlo Lukacs
19 Mike Chavarria DCR
20 Frank Picarelli BBI-SIC Cycling Teammate Top 5: Bradley Jones
21 Alex Gonzalez Bahati Foundation/WinTeam Racing
22 Roger Gottfried Mazda - Pro Bike Supply
23 Michael Mcconnell Team Rokform Teammate Win: Mark Hoffenberg
24 Robert Mosier Bahati Foundation/WinTeam Racing
25 Kenny Stewart Pinnaclife Racing Team Teammate Top 5: David Fetah
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 14   Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Holec
2 Tony Zaldua South Bay Wheelmen
3 Rob Morris OSPKN
4 Francois Jones Bahati Foundation/ Major Motion
5 Andre Ptak Carefast
6 Oscar Gutierrez
7 John Mcnulty South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
8 Davy Alfaro S2C/Primal
9 Jonathan Paris Big Orange Cycling
10 Paul Chia South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
11 Joel Acosta GBS Racing
12 Patrick Barrett Michelob Ultra - La Grange +21
13 Kendrick Jimenez OTR Racing
14 Melvin Hernandez OTR Racing
15 Brian Co RIDE Cyclery
16 Josue Ramirez Cycle World Road
17 Felipe Castillo South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
18 Alfred Aldaco Metalmtn Cycling/Halpern Law
19 Johnny Lance OTR Racing
20 Leo Bugtai TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
21 Matthew Gevrikyan TIME - Velo Pasadena Team
22 Rudy Ordaz OTR Racing
23 Donnie Marquez Big Orange Cycling
24 Jonathan Acosta GBS Racing
25 Aubrey Smentkowski Team Rokform
26 Thomas Buttleman Cast a Shadow/Temecula Farmers/Brix
27 David Herrera Bahati Foundation/WinTeam Racing
28 Carlos Ibarra OTR Racing
29 Thomas Adamson Team Velocity
30 Argenis Morales GBS Racing
31 Rex Roberts Pacific Premier Bank Cycling Team
32 Luis Alvarado S2C/Primal
33 Joshua Menendez Cycle World
34 Spencer Ito OSPKN Racing
35 Patrick Conneely CVC Racing
36 Christopher Wyman Pacific Premier Bank Cycling Team
37 Ian Schwartz Team Rokform
38 Sergio Rodriguez Cycle World Road
39 Gordon Henning Hi -Tech Bikes
40 Christopher Lonergan SKLZ-Swami's Cycling Team
41 Ricardo Contreras Cycle World Road
42 Hrach Gevrikyan TIME - Velo Pasadena Team
43 Byron Oviedo Bahati Foundation/WinTeam Racing
44 Carlos Gonzalez DARE
45 John Garbo Pacific Premier Bank Cycling Team
46 Christian Quant Big Orange Cycling
47 Jose Mata Judgement Velo/ TBOV
48 Taylor Tongate Bike Religion
49 Nick Jones SDBC/EMERALD TEXTILES
50 Justin Abbott
51 Dakota Gracey Pacific Premier Bank Cycling Team
52 Mario Rivera Team Rokform
53 Gary Aanerud Judgement Velo/ TBOV
54 Jack Tucker SKLZ-Swami's Development Elite Team
55 Langdon Taguiped South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Tony Zaldua
56 Tony Julian S2C/Primal
57 Sean Matthews Bahati Foundation/WinTeam Racing
58 Gabriel Marocco SDBC/EMERALD TEXTILES
59 Jerry Rios OTR Racing
60 Diego Perez Big Orange Cycling
61 Craig Mannino R5 - Rock Racing
62 Michael Yengling RIDE Cyclery
63 Patrick Abille Engine 11
64 Sharif Carter Suicide Squirrels
65 Matthew Bigos Alternabike/Velo Hangar
66 Jacob Breidenbach Ritte Van Vlaanderen
67 Rudy Muncker
Finishers: Cat 3: 64   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Fuller
2 Kenyon Ralph G S Adams Avenue Bicycles
3 Joseph Griffith California State University-Sacrame
4 Carlos Glines Team Velosport-CA
5 Jeffrey Leu
6 Anhtuan Tran TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
7 Blair Springe Santa Barbara Bicycle Club/SBBC
8 Giovanni Ortiz Twin Star Racing
9 Jarred Jordan Team Rokform
10 Ivan Lopez GBS Racing
11 Nick Humby PAA/REMAX
12 Jonathan Palmer Ride615 Development
13 Joseph Tran TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
14 Rick Winters Rock Sports Racing/Don's Bikes
15 Tuan Duong Stage 17 Racing
16 Michael Barker Team Velocity
17 David Nguyen TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
18 Keishawn Blackstone Major Motion Development
19 Lare Wardrop ARB - Vital Urgent Healthcare
20 Osvaldo Mora Bahati-WTR
21 Phithak Baingam hie cycling/MGA
22 Frank Gonzalez Cycle World
23 Peter Pham TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
24 Camden Vodicka More Than Sport
25 Victor Acosta GBS Racing
26 Grayson Gearin Carefast
27 Steven Keltie Carefast
28 Aljohn Fernandez South Bay Wheelmen
29 Michael Chitjian Engine 11
30 Oscar Ochoa TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
31 John Snapp Southern California Velo
32 Erick Tapia Bahati Foundation/WinTeam Racing
33 Augustine Gonzalez Southern California Velo
34 Brandon Chaidez Bahati-WTR
35 Christian Sanchez More Than Sport
36 Fernando Jimenez TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
37 Kevin Barker Team Velocity
38 Michael Murray hie cycling/MGA
39 Vladimir Pineda Cycle World Road
40 Francisco Jimenez GBS Racing
41 Betzalel Levin Ritte Van Vlaanderen
42 Salvador Solis GBS Racing
43 Caleb Christian
44 Alex Hernandez West Florida Wheelmen
45 Anthony Tintelnot
46 Robert Rockafellow US Military Cycling Team
47 Samuel Carlos TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
48 Ivan Hernandez Catalyst Racing
49 Sean Harnden Rock Sports Racing/Don's Bikes
50 Danny Kaiahua ARB - Vital Urgent Healthcare
51 Jon Yamashita TIME - Velo Pasadena Team
52 Joe Rivas
53 Mike Chavarria DCR
54 Peter Epsteen Serious Cycling
55 Martin Renteria GBS Racing
56 Ruben Lopez GBS Racing
57 Nick Baker G S Adams Avenue Bicycles Teammate Top 5: Kenyon Ralph
58 Ricardo Luengas Radsport Cycling Team
59 Jason Potter Mazda - Pro Bike Supply
60 Travis Roberson S2C/Primal
61 Adam Garcia Catalyst Racing
62 William Aligue South Bay Wheelmen
63 James Stocker Southern California Velo
64 John Olsen PAA/REMAX
65 Luke Jones BBI-SIC Cycling
66 Robert Bushner S2C/Primal
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 58   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roberto Hegeler Michelob Ultra - La Grange +21
2 Nick Humby PAA/REMAX
3 Phithak Baingam hie cycling/MGA
4 Scott Francis
5 Ivan Lopez GBS Racing
6 Michael Chitjian Engine 11
7 Chris Hynes ARB - Vital Urgent Healthcare
8 Tuan Duong Stage 17 Racing
9 Blair Springe Santa Barbara Bicycle Club/SBBC
10 Steven Keltie Carefast
11 Anhtuan Tran TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
12 Andy Carrillo Cycle World Road
13 Frank Gonzalez Cycle World
14 Steven Fuller
15 Evan Samuel Team Simple Green
16 Anthony Tintelnot
17 Bill Sauro
18 Peter Pham TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
19 Victor Acosta GBS Racing Teammate Top 5: Ivan Lopez
20 Lare Wardrop ARB - Vital Urgent Healthcare
21 David Nguyen TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
22 Kendall Stanley
23 Camden Vodicka More Than Sport
24 James Stocker Southern California Velo
25 Francisco Pereira pinto
26 Jesse Carrillo Cycle World Road
27 Robert Rockafellow US Military Cycling Team
28 John Olsen PAA/REMAX Teammate Top 5: Nick Humby
29 Vladimir Pineda Cycle World Road
30 Jon Alejo Cycle World Road
31 Joe Rivas
32 Robert Bushner S2C/Primal
33 David Waters
34 Caleb Christian
35 Dominic Frumento
36 Kenyon Ralph G S Adams Avenue Bicycles
37 Rick Winters Rock Sports Racing/Don's Bikes
38 Aj Derenouard
39 Patrick Gardner
40 Kevin Sladek SDBC/EMERALD TEXTILES
41 Francisco Sernas
42 Kevin Nix Big Orange Cycling
43 Phil Howard
44 Martin Renteria GBS Racing Teammate Top 5: Ivan Lopez
45 Salvador Solis GBS Racing Teammate Top 5: Ivan Lopez
46 Jeffrey Perez Bahati-WTR
47 Francisco Jimenez GBS Racing Teammate Top 5: Ivan Lopez
48 Emmett Normand The Bicycle Stand
49 Brett Springe Opprime Cycling Team
50 Ruben Lopez GBS Racing Teammate Top 5: Ivan Lopez
51 Denis Faye Big Orange Cycling
52 Michael Rodriguez Unity Sports Cycling
53 Grayson Gearin Carefast
54 Marco Rodriguez Martin Pro Bikes
55 Sean Price
56 Alfredo Jimenez ARB - Vital Urgent Healthcare
57 William Aligue South Bay Wheelmen
58 Nick Baker G S Adams Avenue Bicycles
59 Anthony Reguero Bahati-WTR
60 Nathan Torres
61 Michael Wieczorek Team Rokform
62 Kevin Kraus VeloViet Cycling Association
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 36   Cat 5: 22   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Carrillo Cycle World Road
2 Reyes Hilario
3 Chris Kutzmarski Mach 5 Racing
4 Scott Francis
5 Roberto Hegeler Michelob Ultra - La Grange +21
6 Bill Sauro
7 Kevin Nix Big Orange Cycling
8 Joel Lozano
9 Emmett Normand The Bicycle Stand
10 Jesse Carrillo Cycle World Road Teammate Win: Andy Carrillo
11 Patrick Gardner
12 Evan Samuel Team Simple Green
13 Dominic Frumento
14 Phil Howard
15 Aj Derenouard
16 Denis Faye Big Orange Cycling
17 Matthew Mcdonald Celo Pacific
18 Kevin Kraus VeloViet Cycling Association
19 Eric Fanning The Bicycle Stand
20 Kevin Sladek SDBC/EMERALD TEXTILES
21 Kevin Jimenez
22 David Waters
23 Diego Sanchez
24 Marco Rodriguez Martin Pro Bikes
25 Michael Rodriguez Unity Sports Cycling
26 Jeffrey Perez Bahati-WTR
27 Nathan Torres
28 Oscar Cervantes Martin Pro Bikes
29 Brett Springe Opprime Cycling Team
30 Francisco Sernas
31 Kenneth Vinson
32 Eleazae Abriz
33 Corey Tabor
34 David Ayala
35 Sean Price
36 Paul Panganiban Michelob Ultra - La Grange +21 Teammate Top 5: Roberto Hegeler
37 Adam Winston
38 Mark Gabot Canyon Velo
39 Jason Huskey
40 Cesar Cervantes Martin Pro Bikes
41 Ronnie Bill
42 Zachary Haygood ARB - Vital Urgent Healthcare
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 35   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erick Tapia Bahati Foundation/WinTeam Racing
2 Sean Quinn Team Rokform
3 Osvaldo Mora Bahati-WTR
4 Julian Levy SDBC/EMERALD TEXTILES
5 Alexander Lochmiller Team Rokform
6 Brady Mcdonald Celo Pacific
7 Lance Araiza TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
8 Edward Huntsman Team Rokform Teammate Top 5: Sean Quinn
9 Andrew Comer Major Motion Development
10 Hunter Wilson Team Rokform Teammate Top 5: Sean Quinn
11 Lucio Rivas Team Rokform Teammate Top 5: Sean Quinn
12 Sam Butlerwoodhouse Team Rokform Teammate Top 5: Sean Quinn
13 Luke Swan Strive Racing
14 Elias Cannesson Team Rokform Teammate Top 5: Sean Quinn
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Herrera Bahati Foundation/WinTeam Racing
2 Drew Kalasky Team Rokform
3 Cesar Reyes Martin Pro Bikes
4 Nick Robertson Monster Media Junior Development
5 Camden Vodicka More Than Sport
6 Brandon Chaidez Bahati-WTR
7 Marco Monzon GBS Racing
8 Erick Tapia Bahati Foundation/WinTeam Racing Teammate Win: David Herrera
9 Christian Sanchez More Than Sport Teammate Top 5: Camden Vodicka
10 Kenji Yoshimoto Team Velocity
11 Sean Quinn Team Rokform Teammate Top 5: Drew Kalasky
12 Joey Rea
13 Emmanuel Cruz Major Motion Cycling Club
14 Massimo Lucidi Team Rokform Teammate Top 5: Drew Kalasky
15 Matthew Park Team Rokform Teammate Top 5: Drew Kalasky
16 Thomas Quimzon Team Rokform Teammate Top 5: Drew Kalasky
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 11   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nick Robertson Monster Media Junior Development
2 Camden Vodicka More Than Sport
3 Samuel Carlos TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
4 Wyatt Pacillas Serious Cycling
5 Michael Barker Team Velocity
6 Kevin Barker Team Velocity
7 Matthew Chuml Monster Media Junior Development Teammate Win: Nick Robertson
8 Joseph Tran TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Top 5: Samuel Carlos
9 Keishawn Blackstone Major Motion Development
10 Tony Comer Major Motion Development
11 Alex Hernandez West Florida Wheelmen
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 5   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brady Mcdonald Celo Pacific
2 Luke Swan Strive Racing
3 Edward Huntsman Team Rokform
4 Lance Araiza TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
5 Alexander Lochmiller Team Rokform
6 Ryder Phillips ironfly
7 Hunter Smith
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Suzanne Sonye Monster Media Elite Women
2 Angelica Frayre Incycle Racing p/b Full Circle
3 Daniela Garcia ICE SPORTSWEAR Cycling Team
4 Amy Firth South Bay Wheelmen
5 Hannah Swan Strive Racing
6 Kim Nida Sisterhood of Cycling
7 Rachel Swan Strive Racing Teammate Top 5: Hannah Swan
8 Jennifer Whalen SPY GIANT RIDE p/b MRI
9 Karen Meske Holliday Rock p/b Zoca
10 Charity Chia South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Amy Firth
11 Morgan Kapp
12 Kate Wilson NOW Cycling
13 Tara Unverzagt South Bay Wheelmen Teammate Top 5: Amy Firth
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 9   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Mulwitz Big Orange Cycling
2 Moriah Swan Strive Racing
3 Asia Morris Engine 11
4 Cheyenne Comer Major Motion Development
5 Heather Odom SDBC/EMERALD TEXTILES
6 Krista Panaro Team Bici Sport
7 Libby Painter OTR Racing
8 Tara Unverzagt South Bay Wheelmen
9 Sarah Swan Strive Racing Teammate Top 5: Moriah Swan
10 Erin Miller Michelob Ultra - La Grange +21
11 Linda Stark ICE SPORTSWEAR Women's Racing
12 Roberta Cabrera Team TIBCO II
13 Lucia Carreno Major Motion Cycling Club
14 Helin Hernandez OTR Racing
15 Christine Pai Paramount Racing
16 Vanessa Snapp Incycle Racing p/b Full Circle
17 Rachel Cross Incycle Racing p/b Full Circle
18 Andrea Janikowski Adobo Velo Racing Team
19 Abagail Mcrae
Finishers: Cat 3: 9   Cat 4: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rachel Swan Strive Racing
2 Hannah Swan Strive Racing Teammate Win: Rachel Swan
3 Sarah Swan Strive Racing Teammate Win: Rachel Swan
4 Moriah Swan Strive Racing Teammate Win: Rachel Swan
5 Courtney Comer Major Motion Development
6 Makayla Macpherson South Bay Wheelmen
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Swan Strive Racing
2 Makayla Macpherson South Bay Wheelmen
3 Cheyenne Comer Major Motion Development
4 Ashely Lopez GBS Racing
5 Jesse Gillingham Team Rokform
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4