Log In
Houston Grand Crit • May 11 2014
Clear, 83 degrees, wind 15 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael sheehan Elbowz racing Boneshaker Project
2 John Trujillo
3 Tristan Uhl ATC Racing
4 John Cody Bicycle Heaven / PVA
5 Mat Stephens Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
6 Devin Carroll
7 Meredith Miller Chicken and Waffles Racing
8 Addison Mcauley Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: John Cody
9 David Wenger Super Squadra
10 Cody Foster Southern Elite/Sun & Ski Sports Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
11 Logan Hutchings Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
12 Carson Lange VooDoo U23
13 Colin Strickland ELBOWZ Racing
14 Edgar Ibarra
15 Jaime Olmo Shama Cycles
16 Stephen Tilford TradeWind Energy
17 Andrew Hammond Palmer Cycling
18 Michael Lalla ELBOWZ Racing
19 Jimmy Montreuil Austin Bikes/ Mobil 1
20 Mason Quintana Austin Bikes/ Mobil 1
21 Benjamin Pollack Cook Ford/Bay Area Cycling
22 Matthew Gosling Team Party Time
23 Nick Torraca Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
24 Kent Myers VooDoo Racing
25 Michael Pincus UCI CT: Astellas Cycling Team
26 Tyler Cloutier Cutaway - Felt p/b Angus Dentistry
27 Ryan Wohlrabe Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: John Cody
28 Robby Ketterhagen VooDoo U23
29 Carlos vargas Think finance p/b trek bike stores
30 Paul Abel
31 Will Stoffel Bike Barn Texas
32 Mitchell Sides VooDoo Racing
33 Christopher Powers Matrix/RBM
34 Bill Quach Southern Elite/Sun & Ski Sports Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
35 Luis Galaviz Team Athlete Forward
36 Said Assali Shama Cycles
37 Beau Edwards Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: John Cody
38 Nathan Sheetz VooDoo Racing
39 Corey Ray Palmer Cycling
40 Kenny York Bike Barn Texas
41 Stefan Rothe ELBOWZ Racing
42 Kevin Girkins Super Squadra pb AustinBikes
43 Pedro Martinez Southern Elite/Sun & Ski Sports Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
44 Jonathan Hughes Austin Bikes/ Mobil 1
45 Enoc Ishida Dallas BIke Works
46 ? Bret
47 Jacob Schofield Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: John Cody
48 Jonah Tanner
49 Heath Blackgrove Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
50 Chad Hardt Austinbikes/Revenant
51 Herman Verhoeven Cook Ford/Bay Area Cycling
52 Henk Calderon Nick Lopez Tailoring Cycling Team
53 Rodney Rios Bike Barn Texas
54 Jason Bentley Bat City Cycling
55 Casey Paxton Austin Bikes/ Mobil 1
56 Jonny Sundt
57 Adrian Flores Boneshaker Project Teammate Win: Michael sheehan Elbowz racing
58 Phil Wikoff Super Squadra
59 Emiliano Gonzales
60 Grant Koontz Super Squadra pb AustinBikes
61 Jonathan Perry Bike Barn Texas
Finishers: Cat 1: 30   Cat 2: 24   Cat 3: 5   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jurgen Gruber VooDoo Racing
2 Zach Ross Bike Barn (Texas)
3 Jason Roberts Bike World Racing
4 Alex Joseph
5 Christopher Sims
6 Stephen Maurice Northwest Cycling Club
7 Michael Kuehnel Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
8 Philip Ruthstrom Bayou City Racing
9 David Ross Shred Monster
10 Todd Mitchell Cook Ford/Bay Area Cycling
11 Alan Guo
12 Gregory Simpson Shred Monster
13 Andrew Detablan
14 Blake Powitzky Tad Hughes Custom Fit Studio
15 John Madden Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
16 Andrew Leverette Athletes on Track
17 Ricardo Martinez Griin / Mambo Cycling Team
18 Chuck Terrell Texas Pro Health Racing
19 Omar Espinoza Northwest Cycling Club
20 Ed kronenberger Bayou city racing Bayou City Racing
21 Nery Hernandez
22 Brian Payne Miami Club Cycling Team
23 Oscar Barreto Griin / Mambo Cycling Team
24 Juan Gil Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
25 Darryl Rosenfeld Bike Barn Texas Teammate Top 5: Zach Ross
26 Jose Martinez Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
27 Michael Moist Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
28 Juan Arredondo GS Tenzing
29 Allan Watkins
30 Maximilian Hall Shred Monster
31 Jeffrey Skipper VooDoo Racing Teammate Win: Jurgen Gruber
32 Christopher Dicaprio Bayou City Racing
33 Kevin Gibson Bike Barn (Texas) Teammate Top 5: Zach Ross
34 Robert Mcdonald 787 Racing
35 Juan Marroquin Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
36 Frank Schillaci Cook Ford/Bay Area Cycling
37 Hugo Scala Matrix/RBM
38 Armando Espinosa jr. Houston Community College
39 Scott cryan Cook ford/bay area cycling Cook Ford/Bay Area Cycling
40 Jose Chan
41 Robert Diaz Bike Barn Texas Teammate Top 5: Zach Ross
42 Matthew Hayes Southern Elite/Sun & Ski Sports
43 Carlos Barrios Griin / Mambo Cycling Team
44 Joseph laochaloenvanich River city market racing
45 Saul Monarca Ghisallo Foundation
46 Ahmed King Shama Cycles
47 Alan Charley Southern Elite
48 Joshua Gibson Northwest Cycling Club
Finishers: Cat 4: 42   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Niels Meissner Shama Cycles
2 Herbert Dasilva
3 Brian Menegaz Ham Cycles
4 Matt Lutz
5 David Moulton
6 Ademir Vazquez
7 Aj Kampinga
8 Cesar Gomez
9 Alexander Parsons
10 Pascal Roberts Northwest Cycling Club
11 Kaoru Hosaka Southwest Cycling Club Racing
12 Jeff Mohr Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
13 Wesley Wade Tad Hughes Custom Fit Studio
14 Toshiaki Ansai
15 Alex Gonzales
16 Alex De'ath
17 Jim Mckee
18 Jose Baker Ham Cycles Teammate Top 5: Brian Menegaz
19 John Worzel Southern Elite/Sun & Ski Sports
20 Lambert Dasilva
21 Erlend Emgum
22 Chaz Mack
23 Tobias Fiedler
24 Hendra Wibowo Northwest Cycling Club
25 Ethan Farabaugh
26 Stuart Gardner
27 Douglas Davis
28 Christopher Cope
29 Kasey Dixon Ham Cycles Teammate Top 5: Brian Menegaz
30 Tony Bouso Team LaS'port
31 John Fermo Ham Cycles Teammate Top 5: Brian Menegaz
33 Paul Carter
34 Chuy Benitez Ham Cycles Teammate Top 5: Brian Menegaz
35 Luis Ruiz Northwest Cycling Club
36 Rhys Ivoryganja BikeLand Developmental Factory Team
37 Damon Brewer Reno Cycling Club
38 Ramon Laval Ham Cycles Teammate Top 5: Brian Menegaz
39 Waqid Janjua
39 Austin Schneider
40 John Le
41 Eddie Robinson jr
42 Michael Pendleton
43 Pat Luciano Team Spincycle
44 Michael Hopkins
45 Brian Symcox
46 Wilhelm Mwengi
47 Robert Braatoe
48 Marco Perez Ham Cycles Teammate Top 5: Brian Menegaz
49 Cole Jackson Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
50 Dean Barrett
51 Nils Fowler
52 Charles Ingram Matrix Cycling Club
53 Jeff Mack Ham Cycles Teammate Top 5: Brian Menegaz
54 Kenneth Prine Northwest Cycling Club
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 45   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
2 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
3 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
4 Harrison Worzel Southern Elite/Sun & Ski Sports
5 Andres Lopezaguirre Southern Elite
6 Sam Olden Jesuit College Preparatory of Dalla
7 Nicolas Hima
8 Jonathan Spangle Northwest Cycling Club
9 John Mellinger Northwest Cycling Club
10 Jacob Ingram Matrix Cycling Club
11 Angel Leal Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: Ian Anderson
12 Logan Sofjan Northwest Cycling Club
13 Adam Kissee Matrix/RBM
14 Thomas Whitaker
15 Austin Schneider Northwest Cycling Club
16 Eric Fulton Wichita Falls Bicycling Club
17 Joshua Cunningham Bicycle Heaven / PVA Teammate Top 5: Ian Anderson
18 Matt Lewis
19 Will Sharp Southern Elite/Sun & Ski Sports Teammate Top 5: Harrison Worzel
20 Noah Frey Matrix/RBM
21 Mike Schwalm
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 17   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Isaac Porterfield Dark Horse Racing
2 Carlo Villarreal Volharden
3 Connor Bazley Northwest Cycling Club
4 Bryan Boydstun Dark Horse Racing Teammate Win: Isaac Porterfield
5 Will Hughes Boneshaker Project
6 Hugo Scala Matrix/RBM
7 Dylan Gray Volharden Teammate Top 5: Carlo Villarreal
8 Macleod Williams Boneshaker Project Teammate Top 5: Will Hughes
9 Lance Mooney Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Connor Bazley
10 Mateo Sanchez Volharden Teammate Top 5: Carlo Villarreal
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 8   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carmen Gonzalez
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
2 Nicholas Minnery Southern Elite/Sun & Ski Sports
3 Gabriel Porterfield Dark Horse Racing
5 Bradyn Lange
6 Jonathan Spangle Northwest Cycling Club
8 Rhys Ivoryganja BikeLand Developmental Factory Team
9 Joshua Cunningham Bicycle Heaven / PVA Teammate Win: Ian Anderson
10 Angel Leal Bicycle Heaven / PVA Teammate Win: Ian Anderson
12 Paul Porterfield Dark Horse Racing Teammate Top 5: Gabriel Porterfield
13 Will Sharp
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Hayes Southern Elite/Sun & Ski Sports
2 Peter Winski Northwest Cycling Club
3 Jack Kelley
4 Alejandro Joglar Matrix/RBM
5 Dalton Walters Jesuit College Preparatory of Dalla
6 Joshua Gibson Northwest Cycling Club
7 Hunter Hinton
8 Xavier Williams Boneshaker Project Teammate Win: Matthew Hayes
9 Zachary Bishkin Matrix/RBM Teammate Top 5: Alejandro Joglar
10 Evan Bausbacher Matrix/RBM Teammate Top 5: Alejandro Joglar
11 Timothy Tirado Club Bicycle World of Houston
12 Joseph Duebner Matrix Cycling Club
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allen Abell Bicycle Heaven / PVA
2 Kevin Kremke Bike Barn (Texas)
3 Ian Moore Squadra Di Servitori
4 Greg Binion Bike Barn (Texas)
5 Jeromie Payne Bat City Cycling
6 Spencer Moak Southern Elite/Sun & Ski Sports
7 Ian Hampton Bike Barn Texas Teammate Top 5: Kevin Kremke
8 Steve Dodge Dark Horse Racing
9 Eric Warnsman Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
10 James Courtier swcc
11 Jason Bentley Bat City Cycling Teammate Top 5: Jeromie Payne
12 Mark Brown Bike Barn Texas Teammate Top 5: Kevin Kremke
13 Marcus Kuliska
14 Rudolph Thomas
15 Michael Braden FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
16 Scott Boykin Texas Pro Health Racing
17 Mark Rawlings GS Tenzing
18 John King Amateur Cycling Club of Memphis
19 Brian Handal
20 Tom Tran
21 Brian Niederhaus Bat City Cycling Teammate Top 5: Jeromie Payne
22 Unknown Rider
23 Maurizio Topini Woodlands Cycling Club Race Team
24 Jeff Grant Shama Cycles
25 Frank Karbarz Gulf Coast Cycling Association
26 Glen Watson Bike Barn (Texas) Teammate Top 5: Kevin Kremke
27 Rob Gray Volharden
28 Jeff Paulsen Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
29 Christopher Veum GCCA
30 Robert Sisk Bikesport
31 Kevin Schaefer Austinbikes/Revenant
32 Stephen Borski Watt Posse
33 Brett Faulk Bayou City Racing
34 Mick Mcdonald Cook Ford/Bay Area Cycling
35 John Ashe Austinbikes/Revenant
36 Jason Codianne Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
37 Felix Guardado GS Tenzing
38 Wallace Groda Bike Barn (Texas) Teammate Top 5: Kevin Kremke
39 Tony Phongsy Bikesport
40 Joe Gonzalez FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
41 Brandon Cunningham GCCA
42 James Maccowen Southwest Cycling Club Racing
43 Logan Hunn Bike Barn Texas Teammate Top 5: Kevin Kremke
DQ Chris Powers
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 12   Cat 3: 16   Cat 4: 6   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Mccallum Northwest Cycling Club
2 Herman Verhoeven Cook Ford/Bay Area Cycling
3 Carlos Ordaz Bike Barn Texas
4 Scott Giancola McKinney Velo Club
5 Eddie Cadena McKinney Velo Club
6 Scott Munroe A Bloc
7 Unknown Rider
8 Chris Olson
9 Paul Forderhase
10 Corvin Alstot GCCA
11 Jonathan Snow A Bloc
12 Timothy Mcduff Bike Barn (Texas) Teammate Top 5: Carlos Ordaz
13 Tom Zizka Bike Barn Texas Teammate Top 5: Carlos Ordaz
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Todd Mitchell Cook Ford/Bay Area Cycling
2 Oscar Barreto Griin / Mambo Cycling Team
3 Scott Sharrar Bike Barn Texas
4 Michael baker Tbi - dedicated race team TBi - Dedicated Race Team
5 John Madden Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners
6 Henk Noordermeer Northwest Cycling Club
7 Randy Warren Shama Cycles
8 Gregory Dillon Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners Teammate Top 5: John Madden
9 Joel Turner Cook Ford/Bay Area Cycling Teammate Win: Todd Mitchell
10 James Courtier swcc
11 Chris Tran
12 Christopher Copeland Bike Barn Texas Teammate Top 5: Scott Sharrar
13 Brandon O'neal Northwest Cycling Club
14 Kai Dussling Northwest Cycling Club
15 Chris Tissues Ham Cycles
16 Paul Kahl
17 Brian Payne Miami Club Cycling Team
18 Robert Dole Northwest Cycling Club
19 Doug Baysinger Shama Cycles
20 Chuck Terrell Texas Pro Health Racing
21 Robert Diaz Bike Barn Texas Teammate Top 5: Scott Sharrar
22 James Mcculloch Northwest Cycling Club
23 Ricardo Martinez Griin / Mambo Cycling Team Teammate Top 5: Oscar Barreto
24 Eddie Robinson jr
25 Kevin Franklin Bike Barn Texas Teammate Top 5: Scott Sharrar
26 Mark Barnett Southwest Cycling Club Racing
27 Brian Jackson Southwest Cycling Club Racing
28 Wesley Wade Tad Hughes Custom Fit Studio
29 Unknown Rider
30 Jeff Mohr Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners Teammate Top 5: John Madden
31 Travis Tindle Southwest Cycling Club Racing
32 Jay Legrone
33 Colin Hill
34 Cliffton Mangiola
35 Jeff Paulsen Blur Racing p/b Austin Multi-Sport
36 John Fermo Ham Cycles
37 Daniel Corey Bike Barn Texas Teammate Top 5: Scott Sharrar
38 Darryl Rosenfeld Bike Barn Texas Teammate Top 5: Scott Sharrar
39 Tony Bouso Team LaS'port
40 George Hammerlein Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners Teammate Top 5: John Madden
41 James Connolly Bike Barn (Texas) Teammate Top 5: Scott Sharrar
42 Pat Luciano Team Spincycle
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 27   Cat 5: 12   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Patrick Hallett Austin Bikes/ Mobil 1
2 Colby Logback Team Party Time
3 John Donovan Shama Cycles
4 Connor Bazley Northwest Cycling Club
5 Melvin Barrios Griin / Mambo Cycling Team
6 Robert Discher Austin Bikes/ Mobil 1 Teammate Win: Patrick Hallett
7 Mark Brown Bike Barn Texas
8 William martin ? Shred Monster
9 Andrew Powell Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Connor Bazley
10 Kurt Ederhoff Cook Ford/Bay Area Cycling
11 Curtis George Griin / Mambo Cycling Team Teammate Top 5: Melvin Barrios
12 Mateo Sanchez Volharden
13 Jesse Aldape Bike World Racing
14 Erique Williams Club Bicycle World of Houston
15 David Almanzan
16 Adam Mccullough
17 Aaron Wade VooDoo Racing
18 Rudy Arredendo
19 Corey Meeks Shama Cycles Teammate Top 5: John Donovan
20 Connor simmons ?
21 Jesus Chaparro Dallas Bike Works
22 Asbtoern Johansen
23 Jason Whitson VooDoo Racing
24 Ramon Galindo Nick Lopez Tailoring Cycling Team
25 Alex gonzalez T3multisports elite junior cycling T3Multisports
26 Greg Binion Bike Barn (Texas)
27 Marcus Kuliska
28 Gilberto Velazquez Nick Lopez Tailoring Cycling Team
29 Jeromie Payne Bat City Cycling
30 Roman Lobkovsky Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Connor Bazley
31 Manuel Alba Tuneros Racing Team
32 Amilkar Ajinsurek
33 Lance Mooney Northwest Cycling Club Teammate Top 5: Connor Bazley
34 Isaac Porterfield Dark Horse Racing
35 Alex Bernard Bayou City Racing
36 Ronald Medlock ROL Wheels
37 Carlos Ordaz Bike Barn Texas
38 Will Hughes Boneshaker Project
39 David Clary Alchemy RoninOne Racing
40 Jose Hernandez
41 Michael Braden FIAT of McKinney / Bicycles Plus Ra
42 Pierce Young Rice University
43 Robert Ancher Volharden
44 James Mccowen Southwest Cycling Club Racing
45 Tony Miller Team Carytown Bicycle Company Power
46 Ali Sobhani Austin Bikes/ Mobil 1 Teammate Win: Patrick Hallett
47 Jake Lanoux Super Squadra pb AustinBikes
48 Dylan Gray Volharden
49 Dave Mccarthy Austin Bikes/ Mobil 1 Teammate Win: Patrick Hallett
50 James Dowhin Team Party Time Teammate Top 5: Colby Logback
51 Philip Shama Shama Cycles Teammate Top 5: John Donovan
52 Rudolph Thomas
53 Rob Gray Volharden
54 Mike Mitcham TBi - Dedicated Race Team
55 Michael Bowker Pissei Test Team
Finishers: Cat 3: 51   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kara Bazley Northwest Cycling Club
2 Abby Bazley Northwest Cycling Club Teammate Win: Kara Bazley
3 Paige Zizka Northwest Cycling Club Teammate Win: Kara Bazley
4 Emma Bazley Northwest Cycling Club Teammate Win: Kara Bazley
5 Jb Van pelt
Finishers: Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Crystal Horn Ham Cycles
2 Brittany Parffrey
3 Venny Alub Bike Barn (Texas)
4 Natalie Pruitt
5 Olivia Jones Volharden
6 Hillary Hayden Bayou City Racing
7 Marjorie Monroy
8 Morgan Fox
9 Angela Man
10 Natalie Kurz Bayou City Racing
11 Brittany Stark FCS|Cycling: p/b Zngine + Mr. Rest
12 Kathy Garrett Southwest Cycling Club Racing
13 Kelley Devine Shama Cycles
14 Missy Hardeman Squadra Di Servitori
15 Judy Moist Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners Teammate Top 5: Olivia Jones
16 Minerva Carter
17 Marissa Hardmanmoreaux Ham Cycles Teammate Win: Crystal Horn
18 Leigh Carr
19 Sarah Snyder
20 Sara Rhodes
21 Brittany Fox Bike Barn Texas Teammate Top 5: Venny Alub
Finishers: Cat 4: 20   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
2 Melissa Kuliska
3 Pam Downs Colavita Racing
4 Sally Sonnier FCS Cycling
5 Lucy Needham Colavita Racing, Inc.
6 Carmen Hampton Bike Barn Texas
7 Eloisa Almanzan
8 Valerie Tiemann Northwest Cycling Club
9 Leigh Carr
10 Siv Hilderbrand
10 Kelly Grant Northwest Cycling Club
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lauren Stephens UCI WPT: Team TIBCO/ To the Top
2 Mandy Heintz Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing
3 Jenny Park River City Market Racing
4 Kathleen Hattaway Team Cycle Progression
5 Ash Duban Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing
6 Jan Bennett FCS|Cycling: p/b Zngine + Mr. Rest
7 Jennifer Wagner Team Cycleton
8 Michelle Montoya Bicycles Outback Racing/LifeVantage
9 Samantha Runnels ATC Racing
10 Janicke Gunvaldsen Shama Cycles
11 Kim Ciolli River City Market Racing Teammate Top 5: Jenny Park
12 Chelsea Smith Team Endurance 360
13 Suzy Snell Colavita Racing
14 Courtney Bach ThinkFinance Racing
15 Tracy Jones Bayou City Racing
16 Kate Sherwin River City Market Racing Teammate Top 5: Jenny Park
17 Ann Weigel GS Tenzing
18 Danielle Bradley Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing Teammate Top 5: Mandy Heintz
19 Allison Atkinson Guru Cycles p/b Haute Wheels Racing Teammate Top 5: Mandy Heintz
20 Rheannon Cunningham River City Market Racing Teammate Top 5: Jenny Park
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 6   Cat 3: 6   Cat ?: 2