Log In
Sun Devil Criterium • Feb 8 2015
Clear, 72 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeremy Bounds Procon Cycling 0:00:00
1
2 Casey Skidmore Unity Racing 0:00:00
2
3 Brock Boynton Bicycle Ranch 0:00:00
3
4 Gilberto Melendez 0:00:00
4
5 Garron Cadiente Unity Racing 0:00:00
5
6 Joshua Christensen Carlos O'Briens Racing 0:00:00
6
7 David Greif University of Arizona 0:00:00
7
8 Ruben Reyes Landis/Trek 0:00:00
8
9 Kyle Kent Strada Racing Club 0:00:00
9
10 Thomas Keating Team Winded Development 0:00:00
10
11 Terry Schmidtknecht Unity Racing 0:00:00
11
Teammate Top 5: Casey Skidmore
12 Weston Rasmussen 0:00:00
12
13 James Jones Mirage 0:00:00
13
14 Kirk Klepfer San Tan Racing 0:00:00
14
15 Joseph Demars San Tan Racing 0:00:00
15
16 Ryan Brown University of Arizona 0:00:00
16
17 Elliot Grothe Carefast 0:00:00
17
18 Tyler Chairsell Les Rois Cycling Club 0:00:00
18
19 Greg Khan 0:00:00
19
20 David Polley Landis/Trek 0:00:00
20
21 Brett Vandesande San Tan Racing 0:00:00
21
22 Kyle Gandy DNA Cycles Racing 0:00:00
22
23 Braden Bott Carlos O'Briens Racing 0:00:00
23
24 Allen Antonelli 0:00:00
24
25 Deven Gudinas Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
25
26 Kelly Poarch 0:00:00
26
27 Stephen Pedone Superissimo 0:00:00
27
28 Lonnie Poarch Tolero Racing 0:00:00
28
29 Keith Jankovsky Bicycle Haus Racing 0:00:00
29
30 Chase Heavirland University of Arizona 0:00:00
30
31 Joshua Heiller ASU Cycling 0:00:00
31
32 Matthew Kundrat Kryki Sports 0:00:00
32
33 Clint Bluestein San Tan Racing 0:00:00
33
34 Colin Taira Bicycle Haus Racing 0:00:00
34
35 Stephen Huey Procon Cycling 0:00:00
35
Teammate Win: Jeremy Bounds
36 Buzz Wright IC3 Tucson 0:00:00
36
37 Timothy Fleming Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
37
38 Phil Wehrman The Cannonball-Hub Racing Team 0:00:00
38
39 Scott Gramke Bicycle Haus Racing 0:00:00
39
DNF David Craw GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
39
DNF Derek Rich Landis/Trek 0:00:00
DNF Eric Borchers Swiss American Racing 0:00:00
DNF William Blakeley Flagstaff Cycling 0:00:00
DNF Kat Salthouse Sabino Cycles Racing 0:00:00
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 26   Cat 4: 16  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Kennedy ASU Cycling 0:00:00
1
2 Francisco Barraza 0:00:00
2
3 Scott Jones ASU Cycling 0:00:00
3
Teammate Win: Dillon Kennedy
4 Ryan Brown University of Arizona 0:00:00
4
5 Weston Rasmussen 0:00:00
5
6 Philip Martens Bicycle Haus Racing 0:00:00
6
7 Buzz Wright IC3 Tucson 0:00:00
7
8 David Polley Landis/Trek 0:00:00
8
9 Kyle Gandy DNA Cycles Racing 0:00:00
9
10 Bilal Lulu University of Arizona 0:00:00
10
Teammate Top 5: Ryan Brown
11 Michael Bolinger 0:00:00
11
12 Dan Coley San Tan Racing 0:00:00
12
13 Chase Heavirland University of Arizona 0:00:00
13
Teammate Top 5: Ryan Brown
14 Deven Gudinas Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
14
15 Scott Ridout ASU Cycling 0:00:00
15
Teammate Win: Dillon Kennedy
16 Allen Antonelli 0:00:00
16
17 Nicholas Wirski 0:00:00
17
18 Levi Kramer Ride-Faster.com 0:00:00
18
19 Tony Monteferrante Carlos O'Briens Racing 0:00:00
19
20 Joshua Heiller ASU Cycling 0:00:00
20
Teammate Win: Dillon Kennedy
21 Brandon Miller Bicycle Haus Racing 0:00:00
21
22 Declan Kennedy San Tan Racing 0:00:00
22
23 Taylor Monnig Bicycle Ranch 0:00:00
23
24 Brian Champ Landis/Trek 0:00:00
24
25 Daniel Frost ASU Cycling 0:00:00
25
Teammate Win: Dillon Kennedy
26 Jimmy Davisjr IC3 Tucson 0:00:00
26
27 Brendan Bengtson Landis/Trek 0:00:00
27
28 Joseph Batson Strada Racing Club 0:00:00
28
29 Matthew Barbey 0:00:00
29
30 Sean Zurek 0:00:00
30
31 Castle Gay Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
31
32 Mike Miller 0:00:00
32
33 Chris Quismorio Paragon Cycling 0:00:00
33
34 Zachary Morrison 0:00:00
34
35 Eric Kimble 0:00:00
35
36 Scott Hodnefield ASU Cycling 0:00:00
36
Teammate Win: Dillon Kennedy
37 Orion Staples University of New Mexico 0:00:00
37
38 Alexis Gannis GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
38
39 Ken Huizenga IC3 Tucson 0:00:00
39
40 James Garlant University of Arizona 0:00:00
40
Teammate Top 5: Ryan Brown
DNF Christopher Traynor Ride-Faster.com 0:00:00
41
41 Jonathan Wasserman 0:00:00
41
DNF David Roppel ASU Cycling 0:00:00 Teammate Win: Dillon Kennedy
DNF Johnny Corcoran Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
DNF Cheman Cuan 0:00:00
DNF Peter Vlad San Tan Racing 0:00:00
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 25   Cat 5: 17   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Johnny Corcoran Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
1
2 Chris Quismorio Paragon Cycling 0:00:00
2
3 Taylor Monnig Bicycle Ranch 0:00:00
3
4 Declan Kennedy San Tan Racing 0:00:00
4
5 Nicholas Wirski 0:00:00
5
6 Gabriel Perez 0:00:00
6
7 Ryan Furlong Bicycle Haus Racing 0:00:00
7
8 Tony Monteferrante Carlos O'Briens Racing 0:00:00
8
9 Abel Clutter ASU Cycling 0:00:00
9
10 James Thurmond 0:00:00
10
11 Stephen Pokorski 0:00:00
11
12 Daniel Frost ASU Cycling 0:00:00
12
13 Nathaniel Bia 0:00:00
13
14 Scott Hodnefield ASU Cycling 0:00:00
14
15 Brandon Miller Bicycle Haus Racing 0:00:00
15
16 Bilal Lulu University of Arizona 0:00:00
16
17 Cody Goodman 0:00:00
17
18 Mike Miller 0:00:00
18
19 Jimmy Davisjr IC3 Tucson 0:00:00
19
20 James Garlant University of Arizona 0:00:00
20
21 Ivan Lopez-castrillo 0:00:00
21
22 Benjamin Mangilit 0:00:00
22
23 Terrell Brown AZ Cyclery & Multisport 0:00:00
23
24 Christopher Tee ASU Cycling 0:00:00
24
25 Jeff Buchanan 0:00:00
25
26 Jonathan Wasserman 0:00:00
26
27 Phillip Rayer Team Winded Development 0:00:00
27
28 Ken Huizenga IC3 Tucson 0:00:00
28
29 Orion Staples University of New Mexico 0:00:00
29
30 Nic Lovett 0:00:00
30
DNF Dustin Lehman 0:00:00
30
DNF Scott Peterson Monster Media Racing p/b Fight Meso 0:00:00
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 27   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rob Alvarez Body by Vi p/b Velo Vie 0:00:00
1
2 Rudyard Peterson NorthStar Development 0:00:00
2
3 Adam Bryfogle Sabino Cycles Racing 0:00:00
3
4 Clayton Stone Superissimo 0:00:00
4
5 Brandon Mcnulty LUX/Specialized by Cynergy 0:00:00
5
6 Dominic Suozzi 0:00:00
6
7 Michael Dziedzic Landis/Trek 0:00:00
7
8 Craig Streit Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
8
9 Matthew Holecko Carlos O'Briens Racing 0:00:00
9
10 Chaz Lane Team Winded Development 0:00:00
10
11 Zach Stelling Carlos O'Briens Racing 0:00:00
11
12 Trenton Bryfogle Sabino Cycles Racing 0:00:00
12
Teammate Top 5: Adam Bryfogle
13 Casey Clark Landis/Trek 0:00:00
13
14 Victor Riquelme UCI CT: Wonderful Pistachios Cyclin 0:00:00
14
15 Unknown Rider Landis/Trek 0:00:00
15
16 Kyle Kent Strada Racing Club 0:00:00
16
17 Zach Shone GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
17
18 David Rakestraw GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
18
19 Michael Woodward Team Winded Development 0:00:00
19
20 Jake Spelman GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
20
21 Brian Forbes Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
21
22 Nathaniel Davis Sabino Cycles Racing 0:00:00
22
Teammate Top 5: Adam Bryfogle
23 Timothy Carolan Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
23
24 David Greif University of Arizona 0:00:00
24
25 Gilberto Melendez 0:00:00
25
26 Ruben Reyes Landis/Trek 0:00:00
26
27 Joey Iuliano Sabino Cycles Racing 0:00:00
27
Teammate Top 5: Adam Bryfogle
28 David Hamblen Carlos O'Briens Racing 0:00:00
28
29 Louis Waugaman Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
29
30 Greg Khan 0:00:00
30
31 Tyler Chairsell Les Rois Cycling Club 0:00:00
31
32 Braden Bott Carlos O'Briens Racing 0:00:00
32
DNF Jeremy Bounds Procon Cycling 0:00:00
33
33 Timothy Fleming Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
33
DNF Marc Shifler GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
DNF Paul Stevenson Team Winded Development 0:00:00
DNF Kendall Ryan 0:00:00
DNF Lindsay Bayer Pepper Palace Pro Cycling 0:00:00
DNF Myles Morales Carlos O'Briens Racing 0:00:00
DNF Jaycen Brown Bicycle Haus Racing 0:00:00
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 18   Cat 3: 9   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Abel Clutter ASU Cycling 0:00:00
1
2 Taylor Monnig Bicycle Ranch 0:00:00
2
3 Conrad Sanders Superissimo 0:00:00
3
4 Alex Lawson 0:00:00
4
5 Bilal Lulu University of Arizona 0:00:00
5
6 Scott Hodnefield ASU Cycling 0:00:00
6
Teammate Win: Abel Clutter
7 Victor Silva 0:00:00
7
8 Orion Staples University of New Mexico 0:00:00
8
9 Stephen Pokorski 0:00:00
9
10 Sean Zurek 0:00:00
10
11 Daniel Frost ASU Cycling 0:00:00
11
Teammate Win: Abel Clutter
12 Zachary Morrison 0:00:00
12
13 Nicholas Wirski 0:00:00
13
14 Jonathan Wasserman 0:00:00
14
15 Aditya Yadav ASU Cycling 0:00:00
15
Teammate Win: Abel Clutter
16 Gabriel Perez 0:00:00
16
17 Chris Leffler Northern Arizona University 0:00:00
17
18 Parker Olson 0:00:00
18
19 Ivan Lopez-castrillo 0:00:00
19
20 Benjamin Mangilit 0:00:00
20
21 James Garlant University of Arizona 0:00:00
21
Teammate Top 5: Bilal Lulu
22 Andrew King University of Arizona 0:00:00
22
Teammate Top 5: Bilal Lulu
23 Emil Margallo ASU Cycling 0:00:00
23
Teammate Win: Abel Clutter
24 Dominic Benavidez 0:00:00
24
25 Nathaniel Bia 0:00:00
25
26 Christopher Tee ASU Cycling 0:00:00
26
Teammate Win: Abel Clutter
27 Lin Liu 0:00:00
27
DNF Alan Bonk ASU Cycling 0:00:00
28
Teammate Win: Abel Clutter
28 Aaron Goodman 0:00:00
28
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 22   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Constantin Schreiber Strada Racing Club 0:00:00
1
2 Alex Kaufman Flagstaff Cycling 0:00:00
2
3 Jeff Chapin 0:00:00
3
4 Michael Woodward Team Winded Development 0:00:00
4
5 David Greif University of Arizona 0:00:00
5
6 Niklas Podhraski 0:00:00
6
7 Paul Stevenson Team Winded Development 0:00:00
7
Teammate Top 5: Michael Woodward
8 Evan Hepner 0:00:00
8
9 Joey Iuliano Sabino Cycles Racing 0:00:00
9
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 4   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Kennedy ASU Cycling 0:00:00
1
2 Kyle Gandy DNA Cycles Racing 0:00:00
2
3 Cheman Cuan 0:00:00
3
4 Scott Ridout ASU Cycling 0:00:00
4
Teammate Win: Dillon Kennedy
5 Stephen Pedone Superissimo 0:00:00
5
6 Scott Jones ASU Cycling 0:00:00
6
Teammate Win: Dillon Kennedy
7 David Roppel ASU Cycling 0:00:00
7
Teammate Win: Dillon Kennedy
8 Brandon Koch ASU Cycling 0:00:00
8
Teammate Win: Dillon Kennedy
9 Castle Gay Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
9
Finishers: Cat 4: 8   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Thomas Keating Team Winded Development 0:00:00
1
2 Craig Streit Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
2
3 Brian Forbes Stone House Group P/B VeloVie 0:00:00
3
4 Michael Dziedzic Landis/Trek 0:00:00
4
5 Cheman Cuan 0:00:00
5
6 Myles Morales Carlos O'Briens Racing 0:00:00
6
7 James Thurmond 0:00:00
7
8 Anthony Rivera 0:00:00
8
9 Victor Silva 0:00:00
9
10 Ethan Fuller 0:00:00
10
11 Cody Goodman 0:00:00
11
12 Benjamin Mangilit 0:00:00
12
13 Danny Damwijk 0:00:00
13
14 Abel Clutter ASU Cycling 0:00:00
14
15 Andre Abreu 0:00:00
15
16 Gabriel Perez 0:00:00
16
17 Bryan Swagerty 0:00:00
17
18 Adrian Brooks 0:00:00
18
19 Bailey Damwijk 0:00:00
19
DNF Jeff Buchanan 0:00:00
19
DNF David Mikalova 0:00:00
DNF Scott Hodnefield ASU Cycling 0:00:00
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 9   Cat ?: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Luke Brocco Landis/Trek 0:00:00
1
2 Ben Gonzalez Team Winded Development 0:00:00
2
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Polley Landis/Trek 0:00:00
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zach Mertz Team Winded Development 0:00:00
1
2 Brendan Bengtson Landis/Trek 0:00:00
2
3 Levi Kramer Ride-Faster.com 0:00:00
3
4 Chip Kaloczi Strada Racing Club 0:00:00
4
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Liam Clark 0:00:00
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kyle Reedy Unity Racing 0:00:00
1
2 Craig Orozco GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
2
3 Bryan Antol GST Racing 0:00:00
3
4 Evan Hyde 0:00:00
4
5 Fernando Barraza 0:00:00
5
6 Mark Herrington GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
6
7 Matthew Joy Landis/Trek 0:00:00
7
8 Derek Rich Landis/Trek 0:00:00
8
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Bell Procon Cycling 0:00:00
1
2 Bill Karras Two Wheel Jones Racing 0:00:00
2
3 David Platon AZ Cyclery & Multisport 0:00:00
3
4 Lonnie Poarch Tolero Racing 0:00:00
4
5 James Delaney Carlos O'Briens Racing 0:00:00
5
6 Tim Leroy Two Wheel Jones Racing 0:00:00
6
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jim Woodburne Ride-Faster.com 0:00:00
1
2 James Kramer Ride-Faster.com 0:00:00
2
Teammate Win: Jim Woodburne
3 James Jones Mirage 0:00:00
3
4 David Genovese GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
4
5 Scott Arnold GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
5
6 Chris Poole Ride-Faster.com 0:00:00
6
Teammate Win: Jim Woodburne
7 Michael Batson Strada Racing Club 0:00:00
7
8 Brian Lemke Landis/Trek 0:00:00
8
9 Jose Barraza Team Barraza 0:00:00
9
10 Mark Fosenburg Paragon Cycling 0:00:00
10
11 David Bixby Team RPM p/b Bicycle Ranch 0:00:00
11
12 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Fight Meso 0:00:00
12
13 Robert Francis Ride-Faster.com 0:00:00
13
Teammate Win: Jim Woodburne
14 Robert Tompkins Ride-Faster.com 0:00:00
14
Teammate Win: Jim Woodburne
15 Kenneth Doss Bicycle Haus Racing 0:00:00
15
16 Danny Shannon 0:00:00
16
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 4   Cat 3: 7   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Scott Peterson Monster Media Racing p/b Fight Meso 0:00:00
1
2 Thom Alger GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
2
3 Steve Garcia San Tan Racing 0:00:00
3
4 James Fehrenbach 0:00:00
4
5 Stephen Duffy Core Cycling Team 0:00:00
5
6 William Hydinger 0:00:00
6
7 Craig Eaton Two-Wheel Jones Racing 0:00:00
7
8 Kelly Poarch 0:00:00
8
9 Joe Statt White Mountain Road Club 0:00:00
9
10 Greg Albert Strada Racing Club 0:00:00
10
11 Dave Mitchell Two Wheel Jones Racing 0:00:00
11
12 Jason Lindgren Carlos O'Briens Racing 0:00:00
12
13 Robert Sweador Two Wheel Jones Racing 0:00:00
13
14 Patrick Valandra 0:00:00
14
15 Kenneth Polasko 0:00:00
15
16 Mike Fazlollahi 0:00:00
16
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 10   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lionel Space Arizona Faster Cycling 0:00:00
1
2 Dave Rackoski Landis/Trek 0:00:00
2
3 David Bixby Team RPM p/b Bicycle Ranch 0:00:00
3
4 Greg Barrett Fleming Wealth Strategies.com 0:00:00
4
5 Mike Bontrager Paragon Cycling 0:00:00
5
6 Wayne Lewis Arizona Faster Cycling 0:00:00
6
Teammate Win: Lionel Space
7 Derek Gittings Paragon Cycling 0:00:00
7
Teammate Top 5: Mike Bontrager
8 Kenneth Doss Bicycle Haus Racing 0:00:00
8
9 Wade Clark Team RPM p/b Bicycle Ranch 0:00:00
9
Teammate Top 5: David Bixby
10 Randy Boles GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
10
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Hydinger 0:00:00
1
2 Robert Tompkins Ride-Faster.com 0:00:00
2
3 Norman Kibble Team RPM p/b Bicycle Ranch 0:00:00
3
4 Dale Harless Cycle U / Apex Racing 0:00:00
4
5 George Potter Strada Racing Club 0:00:00
5
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Erica Clevenger University of Arizona 0:00:00
1
2 Stefanie Sichler Bicycle Haus Racing 0:00:00
2
3 Jennifer Camoriano Two-Wheel Jones Racing 0:00:00
3
4 Emily Brown Sabino Cycles Racing 0:00:00
4
5 Andrea Tenbarge 0:00:00
5
6 Shelby Hoglund University of Arizona 0:00:00
6
Teammate Win: Erica Clevenger
7 Erin Leonard GPE Racing p/b Athlete Octane 0:00:00
7
8 Carlee Schmidt White Mountain Road Club 0:00:00
8
9 Raemy Winton Flagstaff Cycling 0:00:00
9
10 Sarah Muench Bicycle Haus Racing 0:00:00
10
Teammate Top 5: Stefanie Sichler
11 Dawn Mannon Tribe Racing 0:00:00
11
12 Alissa Albrecht ASU Cycling 0:00:00
12
13 Roslyn Howard 0:00:00
13
14 Amanda Davis Jobing.com Women's Racing 0:00:00
14
DNF Kerry Hebert 0:00:00
14
DNF Tiziana Dehorney Laughing Dog Team 0:00:00
Finishers: Cat 3: 7   Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sarah Fader Pepper Palace Pro Cycling 0:00:00
1
2 Kendall Ryan 0:00:00
2
3 Kimberly Lucie Sabino Cycles Racing 0:00:00
3
4 Julie Kuliecza 0:00:00
4
5 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Fight Meso 0:00:00
5
6 Lindsey Ryder Tribe Multisport 0:00:00
6
7 Amy Chandos Northern Arizona University 0:00:00
7
8 Julie Hunter 0:00:00
8
9 Sally Aston Camelback Bike Club 0:00:00
9
10 Meg Hendricks Groove Subaru Excel Sports 0:00:00
10
11 Suzanna Dupee Pepper Palace Pro Cycling 0:00:00
11
Teammate Win: Sarah Fader
12 Lindsay Bayer Pepper Palace Pro Cycling 0:00:00
12
Teammate Win: Sarah Fader
13 Kat Salthouse Sabino Cycles Racing 0:00:00
13
Teammate Top 5: Kimberly Lucie
14 Michelle King hie cycling/RW 0:00:00
14
15 Margaret Douglass Team Endurance 360 0:00:00
15
16 Sarah Muench Bicycle Haus Racing 0:00:00
16
17 Stefanie Sichler Bicycle Haus Racing 0:00:00
17
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 8   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Chandos Northern Arizona University 0:00:00
1
2 Sarah Muench Bicycle Haus Racing 0:00:00
2
3 Erica Clevenger University of Arizona 0:00:00
3
4 Reiley Pankratz Team Winded Development 0:00:00
4
5 Shelby Hoglund University of Arizona 0:00:00
5
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lindsay Dye 0:00:00
1
2 Hannah Dalsing 0:00:00
2
3 Tiziana Dehorney Laughing Dog Team 0:00:00
3
4 Alissa Albrecht ASU Cycling 0:00:00
4
5 Olivia Boyer 0:00:00
5
6 Noell Hules 0:00:00
6
Finishers: Cat 4: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lindsey Ryder Tribe Multisport 0:00:00
1
2 Megan Townsend 0:00:00
2
3 Kapri Gonzales Landis/Trek 0:00:00
3
DNF Melissa Denike 0:00:00
3
Finishers: Cat 2: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Bengtson Landis/Trek 0:00:00
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emma Clark 0:00:00
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Cutts Monster Media Racing p/b Fight Meso 0:00:00
1
2 Sally Aston Camelback Bike Club 0:00:00
2
3 Heidi Melendez White Mountain Road Club 0:00:00
3
4 Charlayne Barger Landis/Trek 0:00:00
4
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Margaret Douglass Team Endurance 360 0:00:00
1
2 Louisa Larson Team Winded Development 0:00:00
2
3 Nathalie Potvin Jobing.com Women's Racing 0:00:00
3
4 Melinda Berge Summit Velo 0:00:00
4
5 Leeann Land Strada Racing Club 0:00:00
5
6 Sharon Scofield Summit Velo 0:00:00
6
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 3