Log In
Tucson Bicycle Classic - Circuit • Mar 14 2015
Clear, 75 degrees, wind 17 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tyler Stites El Grupo Youth Cycling Club
2 Brian Firle Primal - Audi Denver
3 Dillon Caldwell Kryki Sports
4 Jonathan Deguzman SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
5 Marco Colex Team Winded Development
6 Adam Bryfogle Sabino Cycles Racing
7 Eric Oien Southern California Velo
8 Devon Moonie
9 Kyle Thomas Primal - Audi Denver Teammate Top 5: Brian Firle
10 Daniel Crespo Primal - Audi Denver Teammate Top 5: Brian Firle
11 Brett Rindt Rocky Mountain Road Club
12 Anthony Vasilas SPY GIANT RIDE p/b GQ-6 Teammate Top 5: Jonathan Deguzman
13 Dave Mitchell Catalyst Racing
14 Chris Lundberg Team Cycleton
15 Ben Duncan El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Tyler Stites
16 Quinten Kirby SoCalCycling.com
17 Richard Knutson Cicada Racing Inc. p/b Mark Miller
18 Trevor Brown Rock N' Road Cyclery
19 Zach Stelling Procon Cycling
20 Luke Ollett Bike Religion
21 Marcus Cannon Bike Religion
22 Marcel Berger ZiaVelo Cycling
23 Sammy Moseley Century Road Club Assoc
24 Christian Santa cruz El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Tyler Stites
25 David Rakestraw GPE Racing p/b Athlete Octane
26 Ryan Szabo ZiaVelo Cycling
27 Matthew Rowe Team Cycleton
28 Samuel Barnagaud Interactive Metronome Development
29 Peter Behm LiVe Well p/b Bountiful Bicycle
30 Brandon Jones Catalyst Racing
31 Kyle Martinez ZiaVelo Cycling
32 David Carlson Sabino Cycles Racing
33 Jake Spelman GPE Racing p/b Athlete Octane
34 Christopher Wyman Esprit Velo
35 Joey Iuliano Sabino Cycles Racing
36 Eric Balog Hoback Sports
37 Zach Shone GPE Racing p/b Athlete Octane
38 Nick Perhala
Finishers: Cat 2: 34   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel Yakushevich El Grupo Youth Cycling Club
2 Azael Garcia
3 Joseph Garey High Desert Cycling Club
4 Gregory Foster Scalo Veloce
5 Donovan Caputo El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Daniel Yakushevich
6 Alex Driscoll Adventures for the Cure
7 Evan Clouse Cole Sport
8 Juan Rivera
9 Jason Kiefer RITTE/Sports Garage Racing
10 Keenan Duncan El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Daniel Yakushevich
11 David Greif University of Arizona
12 Kevin Turchin Les Rois Cycling Club
13 Kyle Kent Strada Racing Club
14 Max Cronyn El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Daniel Yakushevich
15 Andrew Shapiro RA Racing Apparel/Trek Racing
16 Braden Bott Procon Cycling
17 Joshua Christensen Procon Cycling
18 Yashindir Gokul Les Rois Cycling Club
19 Wristen Paschich Scalo Veloce Teammate Top 5: Gregory Foster
20 Michael Allec Les Rois Cycling Club
21 Aaron Canale Lateral Stress Velo Inc.
22 Kirk Klepfer San Tan Racing
23 David Preston Natural Grocers Cycling Team
24 Paul Stevenson Team Winded Development
25 Clint Bluestein San Tan Racing
26 Jose A. velazco Superissimo
27 Anthony Moye
28 Reed Rinderknecht Rasmussen Bike Shop
29 Joseph Demars San Tan Racing
30 Nicholas Harris El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Daniel Yakushevich
31 Leo Oneill El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Daniel Yakushevich
32 Dariusz Zdunek Two-Wheel Jones Racing
33 Darryn Biggerstaff Fremont Adventure Recreation
34 Travis Burkel
35 Richard Horn Aggress
36 Peter Michaud Aggress
37 Stephen Thomas Rocky Mountain Road Club
Finishers: Cat 3: 34   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Joshua Rinderknecht Rasmussen Bike Shop
2 Taylor Squillaci Scalo Veloce
3 Kyle Vanrenterghem TriSports Cycling/Eclipse Racing
4 Castle Gay Stone House Group P/B VeloVie
5 Buzz Wright International Christian Cycling Clu
6 Michael Brilhante AZ Cyclery & Multisport
7 Jonathan Mclaren Aggress
8 David Polley White Mountain Road Club
9 Michael Hast International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Buzz Wright
10 Adam Sklar DNA Cycles Racing
11 Kyle Helmke El Grupo Youth Cycling Club
12 Robert Kyper Durango Wheel Club
13 Steve Floyd Wolf Pack Cycling
14 Ian Anderson Bicycle Heaven / PVA
15 Ryan Hentz Durango Wheel Club
16 Brian Champ White Mountain Road Club
17 Ryan Robold TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Kyle Vanrenterghem
18 Levi Kramer Ride-Faster.com
19 Brandon Johnson Summit Velo
20 Marco Valente Tolero Racing
21 Bill Karras Two-Wheel Jones Racing
22 Erik Brockhoff
23 Michael Ciasca Aggress
24 Ignacio Rivera de rosales El Grupo Youth Cycling Club
25 Kyle Gandy DNA Cycles Racing
26 Lee Frankel CFT/ Hernandez Cycling Team
27 Robert Steinmann Aggress
28 Joshua Strauss TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Kyle Vanrenterghem
29 Kevin Huenneke
30 Avery Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
31 Tom Zega
32 Rafael Checchi Beads of Courage-Pro Bike Racing
33 Joe Lindner Velo Vegas/Every Kid a Bike
34 David Roppel Arizona State University
35 Robert Jones
36 Thom Alger GPE Racing p/b Athlete Octane
37 Gabriel Perez
38 Philip Martens Camelback Bike Club
39 Richard Castro Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Castle Gay
40 Dan Dillon TriSports Cycling/Eclipse Racing Teammate Top 5: Kyle Vanrenterghem
41 Lonnie Poarch Tolero Racing
42 Mike Hatton
Finishers: Cat 4: 41   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Damon Barnett
2 Tony Monteferrante Procon Cycling
3 Austin Arseo Summit Velo
4 Zhe Wang
5 Kellen Chavez Fleming Wealth Strategies.com
6 Aaron Arvizu
7 Patrick Allen Sabino Cycles Racing
8 Edgar Lewis
9 David Stout
10 Lucas Perez
11 Matthew Sinclair Stone House Group P/B VeloVie
12 Joshua Payne Velo Vegas/Every Kid a Bike
13 Ernesto Reina
Finishers: Cat 5: 11   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Kothke Exo Miles Ahead
2 Stephen Leake Bloomington Cycle Racing Team
3 Andy Bell Procon Cycling
4 Gary Schobel International Christian Cycling Clu
5 Kevin Petrick
6 Robert Gregoire Stone House Group P/B VeloVie
7 Eirik Frimann-dahl Team Winded Development
8 Daniel Furtney Exo Miles Ahead Teammate Win: Michael Kothke
9 Dean Marvin Summit Velo
10 David Freitag Stone House Group P/B VeloVie
11 Jonathan Schmidt International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
12 Mark Weimer Velo Vegas/Every Kid a Bike
13 Jimmy Davisjr International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
14 Steven Long Stone House Group P/B VeloVie
15 Ken Huizenga International Christian Cycling Clu Teammate Top 5: Gary Schobel
16 Alex Paterson
17 Barry Siff
18 Kevin Mikkelson Beads of Courage-Pro Bike Racing
19 William Voice
20 Franklin Margolis University of California-Los Angele
21 Rob Wyman Team Velosport-CA
22 Michael Sheldon
Finishers: Cat 5: 21   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Marcotte UCI CT: Team SmartStop
2 Juan Magallanes
3 Hector Rangel
4 Isaac Howe UCI CT: Champion System - Stans NoT
5 Robert Squire UCI CT: Jamis Hagens Berman
6 Chad Beyer Superissimo
7 Matteo Dal-cin
8 William Buick Primal - Audi Denver
9 Sam Warford SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
10 Drew Christopher UCI CT: Champion System - Stans NoT Teammate Top 5: Isaac Howe
11 Joshua Berry UCI CT: Jelly Belly p/b Maxxis
12 Conor Mullervy UCI CT: Champion System - Stans NoT Teammate Top 5: Isaac Howe
13 Robert Pasco Airgas SAFEWAY Cycling
14 Unknown Rider White Mountain Road Club
15 Travis Samuel
16 Taylor Warren
17 Paul Thomas Superissimo
18 Rafael Escarcega
19 Gerardo Medina
20 David Salomon
21 Travis Mccabe UCI CT: Team SmartStop Teammate Win: Eric Marcotte
22 Lewis Elliot Bicycle Ranch
23 Braydon Bourne
24 Paul Warner Team Rhino Rush
25 Robert Gutgesell
26 Brad Neagos UCI CT: Lupus Racing Team
Finishers: Cat 1: 15   Cat 5: 1   Cat ?: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Zayk Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
2 Thomas Steiner Team Velosport-CA
3 Scott Wass NorthStar Development
4 Alexander Tydeman
5 Luke Brocco White Mountain Road Club
6 Cameron Royalty San Tan Racing
Finishers: Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brady Mcdonald Celo Pacific
2 Joseph Bell Yuma Athletics
3 Unai Urreiztieta El Grupo Youth Cycling Club
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Alexander El Grupo Youth Cycling Club
2 Maxwell Mount Team F.I.Taos
3 Collin Hanes El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Samuel Alexander
4 Matthew Harris El Grupo Youth Cycling Club Teammate Win: Samuel Alexander
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Chris Anderson Jetset Racing
2 Craig Streit Stone House Group P/B VeloVie
3 Manuel Serrano
4 Riley Post Jetset Racing Teammate Win: Chris Anderson
5 Kyle Reedy Jetset Racing Teammate Win: Chris Anderson
6 Noah Grassi Les Rois Cycling Club
7 Fortunato Ferrara RA Racing Apparel/Trek Racing
8 Mark Feser Jetset Racing Teammate Win: Chris Anderson
9 Luis Chacon
10 Rob Alvarez Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Craig Streit
11 Oscar Cota
12 Stephen Kocher Velo Vegas/Every Kid a Bike
13 Joel Biederman TEAM New York Life
14 Garron Cadiente Jetset Racing Teammate Win: Chris Anderson
15 Joel Castro
16 Matt Muyres Vision Racing p/b Harvest Snaps
17 Louis Waugaman Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Craig Streit
18 Matthew Joy White Mountain Road Club
19 Santiago Chavez ZiaVelo Cycling
20 Dan Naef TEAM New York Life
21 Terry Schmidtknecht Jetset Racing Teammate Win: Chris Anderson
22 Matthew Brown Jetset Racing Teammate Win: Chris Anderson
23 Ernesto Yberri
24 Andrew Scott TEAM New York Life
25 Casey Skidmore Jetset Racing Teammate Win: Chris Anderson
26 Timothy Carolan Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Craig Streit
27 Sergio Dominguez
28 Peter Chagaris Stone House Group P/B VeloVie Teammate Top 5: Craig Streit
29 Esteban Armendariz
30 Keith Edmiston Velo Vegas/Every Kid a Bike
31 Jose Nicola
32 Manuel Sanchez
33 Ben Forbes Beads of Courage-Pro Bike Racing
34 James Robbins Velo Vegas/Every Kid a Bike
35 Isaiah Adams TEAM New York Life
36 Javier Armendariz
37 Stephen Banta White Mountain Road Club
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 8   Cat 3: 10   Cat 4: 3   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Carney Colavita Women's Racing
2 Cale Reeder Hammer/53x11
3 Thomas Fiorillo Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
4 Louie Amelburu MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
5 Kirk Bausch Surf City Cyclery
6 Walter Durrer Team Rio Grande
7 Al Senft ZiaVelo Cycling
8 Gerry Clapper Ride-Faster.com
9 Jesus Lamb GST Racing
10 Jim Silverman GST Racing
11 Steven Flurry CZ Velo
12 Johnathan Edwards SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
13 James Kramer Ride-Faster.com
14 Charlie Beadles Team Pay 'N Take
15 David Able GST Racing
16 Jerry Garcia ZiaVelo Cycling
17 Charles Royalty San Tan Racing
18 Dan Distefano Superissimo
19 Chris Hard Cicada Racing Inc. p/b Mark Miller
20 Adam Asnes Rocky Mountain Cancer Centers Cycli Teammate Top 5: Thomas Fiorillo
21 Anthony Brown Team Rhino
22 Joe Ebenroth Camelback Bike Club
23 Greg Cousins Morgan Stanley Cycling Team
24 Bill Dahl Hammer/53x11 Teammate Top 5: Cale Reeder
25 Chris Poole Ride-Faster.com
26 Richard Stevens Beads of Courage-Pro Bike Racing
27 Nelson Cronyn El Grupo Youth Cycling Club
28 Steve Greenwell Exo Miles Ahead
29 David Julien Procon Cycling
30 Jim Holbrook Ride-Faster.com
31 David Mount Team F.I.Taos
32 Brian Lemke White Mountain Road Club
33 Jason Engle Central Plains Cycling
34 James Davis Ride-Faster.com
35 Chuck Helmke El Grupo Youth Cycling Club
36 Clifford Roberts
37 Frank Lujan
38 James Hollcroft Bicycle Ranch
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 13   Cat 3: 9   Cat 4: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Greg Fenton Sun Coast Velo
2 Preston Robertson Sabino Cycles Racing
3 Philip Holman Southwest Hand Cycling Team
4 Joel Thompson Southwest Hand Cycling Team
5 Andrew Hosterman White Mountain Road Club
6 James Edwards Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
7 Eugene Raphaelian Polli Veloce
8 Chris Steele Carolina Cycling Team
9 Bill Pinckard MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
10 James Wimberly Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
11 Dale Luedtke Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
12 Shannon Fox Boulder Orthopedics
13 Fred Hoblit Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
14 David Bixby Team RPM p/b Bicycle Ranch
15 David Burke Sabino Cycles Racing Teammate Top 5: Preston Robertson
16 Kalman Szkalak Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
17 Donald Lewis Team Rhino
18 Bill Carlson Sun Coast Velo Teammate Win: Greg Fenton
19 Christopher Buttine Dallas Racing
20 Greg Barrett Fleming Wealth Strategies.com
21 Jeffrey Ulbrich White Mountain Road Club Teammate Top 5: Andrew Hosterman
22 David Benner Wolf Pack Cycling
23 Kent Richardson
24 Keith Tomei Team Broadway Bicycles
25 Jon Trimble MADDOG Racing p/b Microseal/Gq6
26 Michael Birditt Jet Lagged Velo HiTech/Ridley Maste
27 Kim Bleth Bicycle Bob's Racing
28 Randall Maddox Carolina Cycling Team
29 Joe Patronite Southwest Hand Cycling Team Teammate Top 5: Philip Holman
30 Dave Rackoski White Mountain Road Club Teammate Top 5: Andrew Hosterman
31 Ronald Bryenton
32 Steve Birnbaum Rocky Mountain Cancer Centers Cycli
33 Craig Liming Team RPM p/b Bicycle Ranch
34 David Prugh Crystal City Cycling
35 Kurt Luedtke Swami's Cycling Club
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 7   Cat 3: 17   Cat 4: 8   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roy Quade
2 John Conahay Southwest Hand Cycling Team
3 Doug Perry Aggress
4 Curtis Ingle
5 James Mccarver
6 Stephen Bennett ColoBikeLaw.com
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 3   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Ellwanger Aggress
2 Jack Dillon Sabino Cycles Racing
3 J. P. holleman
4 Charles Day Gallatin Valley Bicycle Club
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Franz Hammer
2 Robert Paganini PAA/Empire Bikes
3 Patrick Bunch Big D Cycling
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gretchen Stumhofer SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
2 Esther Walker San Diego Bicycle Club
3 Daniela Diamente El Grupo Youth Cycling Club
4 Alexis Gannis GPE Racing p/b Athlete Octane
5 Suzie Goebel Central Plains Cycling
6 Moirin Nelson Faster Cyclist
7 Jennifer Camoriano Two-Wheel Jones Racing
8 Terry Moore ZiaVelo Cycling
9 Rachel Cross Monster Media Racing p/b Fight Meso
10 Nicole Horst Rocky Mountain Road Club
11 Erica Clevenger University of Arizona
12 Brenna Nelson Faster Cyclist
13 Deanna Ratnikova SkyFlash Racing
14 Chloe Welch El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Daniela Diamente
15 Ali Knutson Harristone/Sun Valley Mortgage Cycl
16 Emily Brown Sabino Cycles Racing
17 Beatrice Dormoy San Diego Bicycle Club Teammate Top 5: Esther Walker
18 Carol Flinchbaugh ZiaVelo Cycling
19 Jodie Oates Tribe Racing
20 Allison Greening TriSports Cycling/Eclipse Racing
21 Sarah Muench Camelback Bike Club
Finishers: Cat 3: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katherine Ellis San Diego Bicycle Club
2 Hayley Lytle Velo Club LaGrange
3 Isabel Havsrath El Grupo Youth Cycling Club
4 Ariedna Aispuro
5 Madison Major El Grupo Youth Cycling Club
6 Makayla Macpherson South Bay Wheelmen
7 Christina Yeakel Velo Vegas/Every Kid a Bike
8 Renee Robinson San Diego Bicycle Club Teammate Win: Katherine Ellis
9 Mckenzie Steiner SkyFlash Racing
10 Raemy Winton Flagstaff Cycling
11 Matea Djokic San Diego Bicycle Club Teammate Win: Katherine Ellis
12 Haley Payne Velo Vegas/Every Kid a Bike
13 Lauren Germain
14 Michelle Helmke El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
15 Genea Gettig El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
16 Samantha Andrade El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
17 Annmarie Chavez ZiaVelo Cycling
18 Trish Bakst Velo Club LaGrange Teammate Top 5: Hayley Lytle
19 Jasmine Pacheco
20 Amanda Davis Tribe Racing
21 Isabel Speer
22 Jeungho Jo peters San Diego Bicycle Club Teammate Win: Katherine Ellis
23 Kerry Hebert
24 Amy Schultz SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
25 Leila Murrieta El Grupo Youth Cycling Club Teammate Top 5: Isabel Havsrath
Finishers: Cat 4: 24   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Amy Phillips Pepper Palace Pro Cycling
2 Jannalyn Luttrell Roosters/Bikers Edge-UT
3 Erica Allar Colavita Women's Racing
4 Lenore Pipes C.A.R.E. 4 Cycling
5 Anne Donley
6 Emily Georgeson Monster Media Racing p/b Fight Meso
7 Amber Pierce UCI WPT: Pepper Palace Pro Cycling
8 Kimberley Turner Naked Women's Racing
9 Anna Sanders FCS Cycling
10 Lindsay Bayer Pepper Palace Pro Cycling Teammate Win: Amy Phillips
11 Jacqueline Parker Mystic Velo Club
12 Amanda Miller UCI WPT: Pepper Palace Pro Cycling
13 Anna Mumford Healthy and Happy Racing
14 Anne Perry K4 Racing
15 Kathryn *bertine St. Kitts and Nevis National Team
16 Courteney Lowe
17 Andrea Thomas Dallas Racing
18 Nicole Brandt Monster Media Racing p/b Fight Meso
19 Caitlin Laroche Monster Media Racing p/b Fight Meso
20 Cara Oneill El Grupo Youth Cycling Club
21 Mia Loquai FCS Cycling
22 Genevieve Krahn
23 Kat Salthouse Sabino Cycles Racing
24 Sarah Lough Scalo Veloce
25 Karla Gendler Team Cycle Progression
26 Lisa Ribes Sabino Cycles Racing
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 12   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Izabel Adams
2 Ana Quintana-bernal El Grupo Youth Cycling Club
3 Susie King El Grupo Youth Cycling Club
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Margaret Douglass Team Endurance 360
2 Aileen El kadi EP Cyclists
3 Dana Hollcroft Bicycle Ranch
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Angela Wimberly Sun Coast Velo
2 Sheila Cousins Morgan Stanley Cycling Team
3 Jane Berger Sabino Cycles Racing
4 Louisa Larson Team Winded Development
5 Lisa Job Velo Vegas/Every Kid a Bike
6 Beata George
7 Cindy Fenton Sisterhood of Cycling
8 Irene Pang
9 Shari Cook Velo Vegas/Every Kid a Bike Teammate Top 5: Lisa Job
10 Nathalie Potvin Tribe Racing
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 2   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heather Odom San Diego Bicycle Club
2 Sue Lloyd Rocky Mountain Road Club
3 Donna Ingle
4 Christina Maddox C.A.R.E. 4 Cycling
5 Carol Chester
6 Wenda Roberts
7 Pam Alexander C.A.R.E. 4 Cycling Teammate Top 5: Christina Maddox
8 Lanett Draper Team Endurance 360
9 Leeann Land Strada Racing Club
10 Debi Foli San Diego Bicycle Club Teammate Win: Heather Odom
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 5   Cat ?: 2