Log In
Rosewood Winter Series • Jan 11 2015
Rain, 74 degrees, wind 14 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yosvany Falcon Stradalli
2 Enrique Lopez Rossetti
3 Luis Zayas All 4 Cycling
4 Steven Mlujeak Interactive Metronome
5 Ricardo Hernandez BLUESTAR
6 Shane Braley DOM360.COM
7 John P gilbert Wizard Racing
8 Dustin Brody Interactive Metronome Teammate Top 5: Steven Mlujeak
9 Samuel Barnagaud Interactive Metronome Teammate Top 5: Steven Mlujeak
10 David Cueli Stradalli Teammate Win: Yosvany Falcon
11 Luis Rios Performance Fitness-Delfay Cen
12 Alejandro Garcia Palmetto Sport Cars
13 Nathaniel Worcester Interactive Metronome Teammate Top 5: Steven Mlujeak
14 Julio Revoredo Blue Star-Boom Development
15 Alfredo Pineda Outcast Racing Team
16 Kevin Abbate CPO BIKES
17 Adrian Mena Brickell Bike Team
18 Jose Rodriguez PERFORMANCE BY ROSSETTI
19 Nivio Diaz Stradalli Teammate Win: Yosvany Falcon
20 Ariel Tavarez South Miami
21 Andrew Macfarlane Patches
22 Christian Viera All 4 Cycling Teammate Top 5: Luis Zayas
DNF Michael Cedeno Outcast Racing Team
23 Cesar Sosa Unattached
DNF Miguel M bryon Boom Cycling Development Team
DNF Josue Jr. perez Blue Star-Boom Development
DNF Yip Tsang Performance Cycling B/Rossetti
DNF Samuel Sanchez Unattached
DNF Christopher Wright Team Performance Fitness-Delra
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 8   Cat 3: 12   Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Enrico Cruz Wizard Racing
2 Yuniet Del toro Unattached
3 Hugo Rendon Patches
4 William Loheide Patches
5 Joris Van der tang Unattached
6 Yamil Llorens Team Performance Fitness-Delra
7 Geronimo Leonardi Patas Largas
8 Jorge Barragan All 4 Cycling
9 Rune Pedersen Dane Train
10 Andrew Geffner Steady Spin
11 Devendra Sahadeo Galiz Cycling Team
12 K Sakai Steady Spin
13 Carlos Fuentes Elvys Trucking Corp
14 Jesse Gonzalez Steady Spin
15 Jorge Palma All 4 Cycling
16 Edwin Placeres PFN
17 Thomas Mariuti Unattached
18 Chad Mow Boom Cycling Team
19 Kevin Grimes Steady Spin
20 Jason Delgado PFN
21 Mauricio Araya Unattached
22 Eduardo Lopez Unattached
23 Scott Gilbert Unattached
24 Javier Bomnin Unattached
25 Stephen Green Unattached
26 Johnny Sorensen Dane Train
27 Alexander Rodriquez Unattached
28 Manuel Trujillo Unattached
29 Roberto Lopez Unattached
30 Marco Monteverde Patches Teammate Top 5: Hugo Rendon
31 Jason Montalvo PFN
32 Ytiel Navarro Unattached
33 David Hahn Steady Spin
34 Yelexy Acanda South MIAMI BIKE SHOP
35 Locksley Vassell Galiz Cycling Team
36 Alexey Kashirin Unattached
37 Claus Warsoe ODENSE
38 Jose Babilonia Unattached
DNF Leonel Figueredo Unattached
DNF Renato Mu Boom Cycling Team
DNF Zaid Rahman Performance Fitness-Delfay Cen
DNF Rolando Moreno Cycling Family
DNF Kevin Rapalo Unattached
DNF Jose Lopez Steady Spin
DNF Franklin Villar Unattached
DNF Juan Vargas BELLS BICYCLE RACING
DNF Tony West Unattached
DNF Sean Mow Boom Cycling Team
DNF Carlos Pagan Unattached
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 16   Cat 5: 29   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mason Mook Interactive Metronome
2 Ryan Heron Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
3 Tyler Mlujeak Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
4 Hannah Fowler South Florida Lighting
5 Isaiah Wallace Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
6 Jasmine Ahmet Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
7 Isaac Wallace Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
8 Maxwell Dudak South Florida Lighting Teammate Top 5: Hannah Fowler
9 Daniel E jimenez Interactive Metronome Teammate Win: Mason Mook
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Marcel Maldonado Interactive Metronome
2 Gabriella Dixon Interactive Metronome p/b Mega Cycl
3 Carlo Roche Interactive Metronome Teammate Win: Marcel Maldonado
4 Augusto Cohn South Florida Lighting
5 Lorenzo Lanaro Interactive Metronome Teammate Win: Marcel Maldonado
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alex Supik Interactive Metronome
2 Akram Weheba Interactive Metronome Teammate Win: Alex Supik
3 Jonathan Tapanes Interactive Metronome Teammate Win: Alex Supik
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nelson Trujillo Unattached
2 Ken Schofield ZMotion/BikeStreet
3 Roman Morozov Cool Beans Racing
4 Rigoberto Ramirez American Classic
5 Jonet Hernandez CPO BIKES
6 Javier Ortiz Ghost Riders
7 Amir Wexler CPO BIKES Teammate Top 5: Jonet Hernandez
8 Cesar Sosa Unattached
9 Antonio Quintero Team Coco's
10 Carlos Fuentes Elvys Trucking Corp
11 Ransford Robinson Cycle Depot
12 Bruce Keno Bells Racing
13 Jose Rodriguez PERFORMANCE BY ROSSETTI
14 Jose Casas AMERICAN CLASIC BANYAN TREE
15 Hugo Rendon Patches
16 Jose Armas CPO BIKES Teammate Top 5: Jonet Hernandez
17 Brent Lucas Hollywood Big Wheelers
18 Jorge Garcia Ghost Riders
19 Andrew Teixeira Cycle Depot
20 Luis Rios Performance Fitness-Delfay Cen
21 Francisco Vega BELLS BICYCLE RACING
22 Kevin Abbate CPO BIKES Teammate Top 5: Jonet Hernandez
23 Edixon Rodriguez Big Wheel Sunrise
24 Cesar Ramirez Big Wheel
25 Samuel Sanchez Unattached
26 Ricardo Romay Unattached
DNF Marco Monteverde Patches
27 Erick Hernandez Florida Velodrome Association
DNF William Loheide Patches
DNF Carlos Cruz Florida Velodrome Association
DNF Jason Lazarus Orlando Velo
DNF Pedro Rodriguez LCTrainsmart Sports Club
DNF Christopher Wright Team Performance Fitness-Delra
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 9   Cat 3: 12   Cat 4: 8   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ricardo Hernandez BLUESTAR
2 Claus Warsoe Oddense
3 Nivio Diaz Stradalli
4 Peter Aldridge Galiz Cycling Team
5 Blain Reeves ZMotion/BikeStreet
6 Andrew Macfarlane Patches
7 Shaun Redman GS Palm Beach Garneau
8 Peter Carlos Velo Masters Of Miami
9 Mark Hewitt GS Palm Beach Garneau
10 Richard Abreu All 4 Cycling
11 Amelio Fundora Velo Masters Of Miami
12 Hernan Perilla Big Wheel Sunrise
13 James Clossick Velo Masters Of Miami
14 Bruce Keno Bells Racing
15 Carl Sundquist Unattached
16 Ken Schofield ZMotion/BikeStreet Teammate Top 5: Blain Reeves
17 Scott Wood Unattached
18 Jorge Leon VeloMasters
19 Jose Molina Velo Masters Of Miami
20 Paul Perry Cycle Depot Racing Team
21 Jorge Herrera South MIAMI BIKE SHOP
22 David Kroupa CPO BIKES
23 Romina Mok Unattached
24 Sean Murray Unattached
DNF John James Team Performance Fitness-Delra
25 Maria Giusti Unattached
DNF Lian Plass Columbia University-NYC
DNF Fitzroy Craig Team Performance Fitness-Delra
DNF Andrew Teixeira Cycle Depot
DNF Israel Vera Unattached
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 12   Cat 4: 6   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daniel E jimenez Interactive Metronome
2 Eren Ahmet Interactive Metronome Teammate Win: Daniel E jimenez
3 Leslie Wallace Interactive Metronome Teammate Win: Daniel E jimenez
4 Emre Ahmet Interactive Metronome Teammate Win: Daniel E jimenez
5 Connor Measel South Florida Lighting
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4