Log In
Connecticut Masters' Games • May 30 2015
Clear, 80 degrees, wind 11 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vitaly Kantorovich 36:42.6
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tony Spremulli 18:54.14
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brad Hardy TT Endurance 14:34.29
2 Timothy Bayley MedWrite International 16:42.98
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Janet Robinson 22:32.60
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Janet Robinson 10:40.91
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Inconiglios 59:01.4
Off The Front
2 Jeremy Brazeal 59:01.8
Off The Front
3 Jeff Gelt Team ERRACE p/b DSO Manufacturi 59:01.9
Off The Front
4 Joe f Kubisek 59:02.7
Off The Front
5 Kevin Yarde Berlin Bicycle/Best Cleaners 00:21.8
1
6 Julio Lujambio 00:21.9
2
7 Kevin Ondre 00:22.0
3
8 Akira Sato 00:22.5
4
9 Estaban Sequsra 00:23.4
5
10 Mark Wendolowski Northampton Cycling Club 00:24.1
6
11 Matthew Waskiewicz Team ERRACE p/b DSO Manufacturi 00:24.3
7
Teammate Top 5: Jeff Gelt
12 Donald Bishop 40+- 00:24.3
8
13 Jeff Papineau Cyclonauts Racers 00:25.6
9
14 Michael Kelly 00:26.7
10
15 Laura Summers Team ERRACE p/b DSO Manufacturi 00:27.8
11
Teammate Top 5: Jeff Gelt
16 Robert Carmen TEAM ERRACE p/b DSO Manufacturi 00:28.3
12
Teammate Top 5: Jeff Gelt
17 Mike Hyman Iron Bridge/Tarmac Cycling 00:29.2
18 Chris Cheapleore 00:30.9
19 Steve Mcgrath lagunitas 00:32.5
20 Martin Lasak BERLIN BICYCLE / BEST CLEANERS 00:40.8 Teammate Top 5: Kevin Yarde
21 Wade Summers Horst Engineering Cycling Team 00:44.0
22 Morgan Rueckert Team ERRACE p/b DSO Manufacturi 00:44.4 Teammate Top 5: Jeff Gelt
23 John Anthony Ciao Velo
24 Grant Gorczyca CCAP
25 Kenneth Reilly Iron bridge/Tarmac cycling
26 Jim Colella
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 12   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Gelt Team ERRACE p/b DSO Manufa 13:05.82
2 Mike Hyman Iron Bridge/Tarmac Cycling 13:42.94
3 Mark Wendolowski Northampton Cycling Club 14:15.45
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Guadalupe Castellanos 36:38.1
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeff Gelt Team ERRACE p/b DSO Manufa 06:19.23
2 Mike Hyman Iron Bridge/Tarmac Cycling 06:49.17
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shawn Brown 34:58.6
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matthew Waskiewicz Team ERRACE p/b DSO Manufa 14:04.65
2 Rich Carolan High Gear Cycles Trek Watc 14:25.33
3 Donald Bishop 14:29.63
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Rich Carolan High Gear Cycles Trek Watc 06:46.92
2 Matthew Waskiewicz Team ERRACE p/b DSO Manufa 06:53.15
3 Donald Bishop 07:07.70
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Sernyak Yale-Bulldog cycling 00:37.4
Off The Front
2 Steve Mcgrath 00:37.5
Off The Front
3 Mike Maloney Cyclonauts Racers 00:39.9
Off The Front
4 Dennis Johnston GHCC - Central Wheel 01:00.9
Off The Front
5 Guy Poirier bethel cycle 01:04.8
6 Kenneth Reilly Iron bridge/Tarmac cycling 01:05.1
7 Rick Spear 01:11.8
1
8 Daniel O'connor Peak Racing/ Gearworks Cyclery 01:12.0
2
9 Michael Norton Cyclonauts Racers 01:12.0
3
Teammate Top 5: Mike Maloney
10 Douglas Crane 01:12.2
4
11 David Marti 01:12.9
5
12 Matthew Stuart Central Wheel- GHCC 01:13.3
6
Teammate Top 5: Dennis Johnston
13 Ken Coleman BCA/Linen 01:13.7
7
14 Walter Lane Mystic Velo Club 01:14.1
8
15 Keith Enderle Tolland Bicycle / Nerac Earth 01:15.3
9
16 Jim Lasak Iron Bridge / Tarmac Cycling 01:46.8
Off The Back
17 Dwight Johnson
Off The Back
18 Charles Vigorita
Off The Back
19 Daniel Dudzik
Off The Back
20 Evan Fox CCAP PULLED
Off The Back
21 Kenneth Hochman Deno's Wonder Wheel Cycling PULLED
Off The Back
22 John Weaver NBX/Narragansett Beer/Apex 1 LAP DN
Off The Back
23 Michael Pida 3 LAP DN
Off The Back
24 John Koenitzer 3 LAP DN
Off The Back
25 Mitchell Favreau Mystic Velo Club
Off The Back
26 Bob Long
Off The Back
27 Stephen Ackley ortiz
Off The Back
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 12   Cat 4: 12   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Sernyak Yale Bulldog Cycling 12:58.15
2 Guy Poirier bethel cycle 13:03.35
3 Peter Kiernan C3 Racing 13:59.72
4 James Mcdevitt Cycle Smart 15:01.96
5 Miguel Torres jr Cheshire Cycle Racing 16:15.11
6 John Bogdanski 16:21.53
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mikael Frisk 36:33.6
1
2 Felix Melecio 36:36.5
2
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Sernyak Yale Bulldog Cycling 06:19.04
2 Guy Poirier bethel cycle 06:29.18
3 Peter Kiernan C3 Racing 06:51.45
4 James Mcdevitt Cycle Smart 07:22.34
5 John Bogdanski 07:41.60
6 Miguel Torres jr Cheshire Cycle Racing 08:06.59
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Pida -5059 35:25.7
2 David Mccary Blazing Saddles 36:40.6
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christopher Dart cycling concepts racing te 13:50.39
2 Ken Coleman BCA/Linen 13:51.86
3 Richard Wolf CRCA/Foundation 13:52.84
4 David Marti 14:00.10
5 Daniel O'connor Peak Racing/ Gearworks C 14:18.98
6 Evan Fox CCAP 14:25.26
7 Ralph Pulver GHCC Central Wheel 14:44.01
8 Walter Lane Mystic Velo Club 14:47.56
9 Edward Novak Ironbridge Consulting/Tarm 15:03.02
10 Kerney Christian Iron Bridge/Tarmac Cycling 15:18.62
11 Mitchell Favreau Mystic Velo Club 17:14.19
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jim Colella 36:33.4
1
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Coleman BCA/Linen 06:48.85
2 Christopher Dart cycling concepts racing te 06:51.16
3 Richard Wolf CRCA/Foundation 06:51.34
4 David Marti 06:56.26
5 Ralph Pulver GHCC Central Wheel 07:05.97
6 Walter Lane Mystic Velo Club 07:08.10
7 Edward Novak Ironbridge Consulting/Tarm 07:11.90
8 Mitchell Favreau Mystic Velo Club 07:15.14
9 Evan Fox CCAP 07:55.86
10 Kerney Christian Iron Bridge/Tarmac Cycling 08:40.43
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Chiasson Peak Racing/Gear Works Cyc 13:11.63
2 Dominick Audi HRRT 14:34.01
3 Kenneth Hochman Deno's Wonder Wheel Cyclin 15:05.17
4 Lawrence Purtill Stedmans Bicycle Co 15:08.76
5 Jorge Ramirez ATA CYCLE FITLAB ROAD BIKE 15:18.81
6 Rick Hardy Boston Road Club 15:44.85
7 Barry Strasnick Apex Velo 16:03.19
8 Pierre Mcmahon Northeast Masters 16:16.46
9 John Schaeffer Tri State Velo 16:58.40
10 Garry Williams 19:50.93
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Chiasson Peak Racing/Gear Works Cyclery 36:33.8
1
2 Dominick Audi HRRT 36:34.1
2
3 Michael Miller W.E. Stedman Cycling/Swamp Yank 36:36.8
3
4 Jorge Ramirez ATA CYCLE FITLAB ROAD BIKE 36:37.4
4
5 Edward Blank NEBC pb CyleLoft 36:37.7
5
6 Kenneth Hochman Deno's Wonder Wheel Cycling 36:38.6
6
7 Lawrence Purtill Stedmans Bicycle Co 36:39.9
7
8 Ralf Torke CMS Racing 36:40.4
8
9 Rick Hardy Boston Road Club 36:40.9
9
10 Tom Doucette NEBC p/b Cycle Loft 36:41.8
10
11 Scott Mullin RBSC 37:03.5
12 John Schaeffer Tri State Velo 37:30.1
Off The Back
13 Robert Smythe CCNS 37:43.7
Off The Back
14 Patrick Carr NEBC p/b Cycle Loft 38:21.7
Off The Back
15 Garry Williams -6064 38:34.3
Off The Back
16 Pierre Mcmahon Northeast Masters 38:45.2
Off The Back
Finishers: Cat 3: 3   Cat 4: 10   Cat 5: 1   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Doug Chiasson Peak Racing/Gear Works Cyc 06:33.98
2 Dominick Audi HRRT 07:08.27
3 Lawrence Purtill Stedmans Bicycle Co 07:31.08
4 Jorge Ramirez ATA CYCLE FITLAB ROAD BIKE 07:39.13
5 Rick Hardy Boston Road Club 07:39.47
6 Kenneth Hochman Deno's Wonder Wheel Cyclin 07:39.55
7 Pierre Mcmahon Northeast Masters 07:47.78
8 Barry Strasnick Apex Velo 08:01.73
9 John Schaeffer Tri State Velo 08:20.03
10 Garry Williams 09:46.74
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 6   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Corroon Blazing Saddles 33:48.1
2 Jack Corroon 35:45.6
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Themig Mystic Velo Club 14:41.63
2 Julian Poczatek HRRT 22:35.59
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Themig Mystic Velo Club 37:04.2
2 Steven Toplitz Northeast Roadmasters 37:04.7
3 Richard Egnor Iron Bridge/Tarmac Cycling 37:18.4
4 Julian Poczatek HRRT 39:15.3
5 Roger Stawasz Northampton Cycling Club
6 David Holmander http://www.usmes.org/
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Themig Mystic Velo Club 07:11.87
2 Julian Poczatek HRRT 10:41.88
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ron Cooke ZiaVelo 14:44.28
2 Ted Kallman Northampton Cycling Club 16:40.46
3 Howard Darmstadter Connecticut Coast Cycling 18:23.08
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bill Mitchell Mystic Velo Club 37:04.5
2 Ludeke Bob 37:07.7
3 Howard Darmstadter Connecticut Coast Cycling 37:11.3
4 William Yellig Laurel 38:02.7
5 Ted Kallman Northampton Cycling Club 38:53.5
6 Coach Tulimieri NEMCA
Finishers: Cat 4: 4   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ron Cooke ZiaVelo 07:06.73
2 Ted Kallman Northampton Cycling Club 08:01.95
3 Howard Darmstadter Connecticut Coast Cycling 08:23.20
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Werneck 22:12.63
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lawrence Miller CBRC 17:05.68
2 David Reed Mystic Velo Club/NEMCA 17:38.59
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Reed Mystic Velo Club/NEMCA 36:51.1
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Reed Mystic Velo Club/NEMCA 05:45.30
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pete Murphy Northeast Masters 38:24.7
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pete Murphy Northeast Masters 16:38.64
2 Raymond Sweet laurel Bike Club / MCRA 21:30.54
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pete Murphy Northeast Masters 08:26.02
2 Raymond Sweet laurel Bike Club / MCRA 10:00.08
Finishers: Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jody Fisher Onondaga Cycling Club Inc. 37:55.3
2 Rick Sharma Sound Cyclists Bicycle Club 39:17.8
1
3 Russell Cooper C5 4044-
2
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Mcdevitt Cycle-Smart 36:37.3
1
2 John Bogdanski C5 5054- 36:37.7
2
3 Vitaly Kantorovich 36:46.2
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Edward Novak Ironbridge Consulting/Tarmac Cy 36:35.1
2 Richard Wolf CRCA/Foundation 36:41.0
3 Kerney Christian Iron Bridge/Tarmac Cycling 36:47.1
4 Andrew James C5 5559- 37:16.0
Finishers: Cat 5: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tony Spremulli 09:03.09
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Brad Hardy TT Endurance 07:06.76
1
2 Daniel O'connor Peak Racing/ Gearworks C 07:07.25
2
3 Timothy Bayley MedWrite International 08:12.66
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Werneck 11:03.39
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Summers Team ERRACE p/b DSO Manuf 15:08.47
2 Beth Saman Team ERRACE p/b DSO Manu 16:06.47 Teammate Win: Laura Summers
3 Kim Dubord Cycling Concepts Racing T 17:18.15
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beth Saman Team ERRACE p/b DSO Manufactur 33:52.0
1
2 Carin joy Wiesner NEMCA
2
Finishers: Cat 3: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Laura Summers Team ERRACE p/b DSO Manuf 07:25.38
2 Beth Saman Team ERRACE p/b DSO Manu 07:52.81 Teammate Win: Laura Summers
3 Kim Dubord Cycling Concepts Racing T 08:33.54
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daria Vander veer Cycling Concepts Racing T 16:53.10
2 Natalie Kiernan 20:24.06
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sheridan Bauman team ERRACE p/b DSO Manufacturi 33:50.9
2 Eileen Flaherty NEBC p/b Cycle Loft 34:08.2
3 Daria Vander veer Cycling Concepts Racing Team 34:51.9
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Daria Vander veer Cycling Concepts Racing T 08:11.13
2 Natalie Kiernan 09:54.72
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawn Michelle NEBC p/b Cycle Loft 19:56.25
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dorothy Ramsey DRV/RCS/DRISCOLL 33:45.4
2 Dawn Michelle NEBC p/b Cycle Loft 34:11.2
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawn Michelle NEBC p/b Cycle Loft 09:43.71
1
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jodee Novak ironbridge/tarmac cycling 16:00.55
2 Karen Purtill Stedmans Bicycle Co 16:24.88
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Karen Purtill Stedmans Bicycle Co 34:05.8
2 Jodee Novak ironbridge/tarmac cycling 34:06.5
3 Jennifer Lacker MYSTIC 35:22.0
4 Judith Imperatore
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jodee Novak ironbridge/tarmac cycling 07:48.88
2 Karen Purtill Stedmans Bicycle Co 08:02.97
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann marie Miller CRCA/Eumaeus Asset Manage 14:09.40
2 Barbara Lagana Cycling Concepts Racing T 17:25.79
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Barbara Lagana Cycling Concepts Racing Team 33:53.9
2 Ann marie Miller CRCA/Eumaeus Asset Management-F REL
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ann marie Miller CRCA/Eumaeus Asset Manage 06:51.72
2 Barbara Lagana Cycling Concepts Racing T 08:31.42
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawn Werneck 17:29.36
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dawn Werneck 08:45.36
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beatrice Kee 25:40.11
1
Finishers: Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Beatrice Kee 12:24.51
1
Finishers: Cat ?: 1