Log In
Texas Time Trial Championship • Jun 20 2015
Partly Cloudy, 89 degrees, wind 8 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Jones VooDoo Racing 0:53:00
2 Michael Wilkinson Shama Cycles 0:53:29
3 James Perrin Bike Barn (Texas) 0:55:45
4 John Donovan Shama Cycles 0:55:52
5 Vince Dietsch 0:56:04
6 Mark Baerd Elevate Elite Cycling Team 0:56:40
7 Alex Wolfe 0:58:42
8 Evan Mcmanus Lake Charles Racing 0:58:48
9 Anthony Chavez Bicicletta Famosa 0:59:49
10 James Day Shred Monster 1:02:16
Finishers: Cat 2: 9   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Seth Cooke FRESH Racing 0:54:32
2 Lance Looper Shama Cycles 0:55:35
3 John Wilmeth Bike Barn (Texas) 0:56:04
4 Whit Somerall Team LaS'port 0:56:14
5 Jason Roberts Bike World Racing 0:56:20
6 Ryan Frederickson Shama Cycles 0:57:23
7 John martin Bikesport Bayou City Racing 0:57:28
8 Aaron Nelson Bicycle Heaven / PVA 0:58:41
9 Ianrey Amuan Rock Fitness Cycling Team 0:58:49
10 Hans Wright Bicycles Plus Racing 0:59:21
11 Connor Bazley Northwest Cycling Club 0:59:46
12 Henk Noordermeer Northwest Cycling Club 0:59:54
13 Nathan Lesniewski 0:59:55
14 Michael Johnson Bicycles Plus Racing 1:00:45
15 Andy Darcy 1:02:09
16 Omar Nunez Rock Fitness Cycling Team 1:03:58
17 Christopher Sims Cook Ford/Bay Area Cycling 1:07:25
18 Lance Mooney Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners 1:12:38
19 Charles Mills Mirage 1:13:04
Finishers: Cat 3: 18   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Loren Graham The Hub Racing 0:58:33
2 Brian Vanorman FRESH Racing 0:58:34
3 Scott Kinsel 0:59:31
3 Barry Conlon Bat City Cycling 0:59:31
5 Nicholas Stone Bicycles Plus Racing 1:00:12
6 Austin Robertson The Hub Racing 1:02:01 Teammate Win: Loren Graham
7 Donald Gwartney 1:02:31
8 Geoffrey Bent Bayou City Racing 1:03:11
9 Juan Alcaz US Military Cycling Team 1:03:48
10 John Madden Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners 1:03:49
11 Mike Hogan Northwest Cycling Club 1:04:02
12 Ted Odowd 1:04:58
13 Phillip Wright Northwest Cycling Club 1:05:23
14 Bryan Burpee Rockwall Racing 1:05:48
15 Carlos Torres R & M 1:06:33
16 Colby Franks Northwest Cycling Club 1:12:16
17 Don Hoodenpyle 512-Racing p/b AJ's Cyclery 1:12:21
Finishers: Cat 4: 13   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pablo Gomez borrero 0:55:53
2 Clay Emge FRESH Racing 0:56:31
3 Paul Dhyver 0:58:27
4 David Moulton 0:58:36
5 Colin Caughran 0:59:16
6 Ryan Snapp 0:59:47
7 Jeffrey Mayhall FRESH Racing 1:00:31 Teammate Top 5: Clay Emge
8 Christian Madland 1:01:25
9 Herbert Woodard Lake Charles Racing 1:03:36
10 Derek Cheung 1:04:04
11 David Chaney 1:04:30
12 Kirk Noyes 1:06:23
13 Alonso Vargas 1:06:34
14 Robert Dao 1:06:55
15 Gregory Lastrapes 1:07:04
16 Jody Melton 1:07:11
17 Khalid Alrashed 1:07:51
18 Jordan Gautreaux 1:08:26
19 Jim Clancy 1:09:39
20 David Bazley Northwest Cycling Club 1:11:35
21 Juan Salinas 1:12:14
22 Clydew Matthews Team LaS'port 1:17:39
23 Jonathan Nguyen 1:21:22
24 Web Jones Northwest Cycling Club 1:29:23
Finishers: Cat 5: 19   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Logan Hutchings Elevate Elite Cycling Team 0:53:10
2 David Wenger Super Squadra 0:54:00
3 Jordan Oroshiba Super Squadra 0:55:20
4 Kenny York Bike Barn (Texas) 0:57:29
5 Shaun Moffett Bike World Racing 0:58:45
6 Mitchell Sides Elevate Elite Cycling Team 1:02:56 Teammate Win: Logan Hutchings
DNF J Andrews Texas Pro Health Racing DNF
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Matt Demartino Team Yacht Club 1:01:17
2 Justin Leighton GS Tenzing 1:02:20
3 Tobias Fiedler 1:04:02
4 Stuart Gardner 1:05:51
5 Chris Olson Planetary Cycles Racing Team 1:07:19
6 John Fermo Ham Cycles 1:09:10
7 Chuck Terrell Texas Pro Health Racing 1:09:21
8 Bobby Ramirez 1:10:57
9 Chris Mcgrew 1:11:13
10 Jesman Devia 1:12:02
11 Brandon Peterson 1:13:08
12 Michael Reed 1:14:57
13 Kevin Klotz 1:23:24
14 Gerardo Gomez A1-Cycling/Shop Ratz Racing Team 1:24:30
Finishers: Cat 1: 1   Cat 3: 1   Cat 4: 6   Cat 5: 2   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Bourgoyne Shama Cycles 0:13:44
2 Will Sharp Southern Elite 0:15:59
3 Ryan Terry Matrix Cycling Club 0:17:04
4 Evan Roberts Northwest Cycling Club 0:17:39
5 Max Browne Northwest Cycling Club 0:19:09
6 Mark Bilhartz 0:20:11
7 Austin Chalberg 0:24:16
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bryan Burpee Rockwall Racing 0:29:55
2 Andres Lopezaguirre Southern Elite 0:30:08
3 Steven Stroik Mad Duck Racing 0:33:43
DNF Logan Sofjan Northwest Cycling Club DNF
DNF Samuel Mendelow DQ
DNF Iszac Rose Northwest Cycling Club DQ
DNF Austin Laine Northwest Cycling Club DQ Teammate Top 5: Logan Sofjan
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicolas Hima 0:29:05
2 Jonathan Spangle Shama Cycles 0:29:32
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kasey Copley T3Multisports 0:16:26
2 Adin Jose 0:16:44
3 Brian Luciano Northwest Cycling Club 0:17:15
4 Cooper Whatley Northwest Cycling Club 0:22:56
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andy Twellman Bat City Cycling 0:56:34
2 Paul Detwiler FRESH Racing 0:57:07
3 Adrian Chesters 0:57:21
4 Josafat Jaime Southwest Cycling Club Racing 0:57:33
5 Thomas Warnement Texas Pro Health Racing 0:57:41
6 Kevin Franklin Bike Barn (Texas) 0:57:57
6 Marcos Ferreyra McKinney Velo Club 0:57:57
8 Jeff Kohn 0:58:08
9 Christopher Hill Team Bicycles Inc. 0:58:47
10 David Roberts Northwest Cycling Club 0:59:09
11 Jose Gonzalez Rock Fitness Cycling Team 0:59:16
12 Greg Colvin Shama Cycles 0:59:17
13 John Pickering 0:59:39
14 Juan Rodriguez Bike Barn (Texas) 0:59:41
15 Cody Pedigo Bike Barn (Texas) 0:59:43
16 Alan Bryson Southwest Cycling Club Racing 0:59:54 Teammate Top 5: Josafat Jaime
17 Bill Thomas Southwest Cycling Club Racing 0:59:57 Teammate Top 5: Josafat Jaime
18 Jose Baker Ham Cycles 1:00:49
19 Greg Gibbs Team Cambridge Cycling 1:01:02
20 Drew Yoder Southwest Cycling Club Racing 1:01:04 Teammate Top 5: Josafat Jaime
21 Ian Scott Cadence Cyclery 1:02:01
22 Weston Giunta Violet Crown Sports Assoc 1:02:09
23 Marlon Urcia 1:02:27
24 Eric Olson Dallas Bike Works 1:04:23
25 Jesus Guerra Northwest Cycling Club 1:04:54
26 Christopher Schneider Southwest Cycling Club Racing 1:05:01 Teammate Top 5: Josafat Jaime
27 Robert Dole Violet Crown Sports Assoc 1:05:18
28 Michael Diehl Northwest Cycling Club 1:06:53
29 Gilberto Barrera 1:07:19
30 Brian Barrett Dallas Bike Works 1:07:26
31 Steven Bigby 1:08:12
32 Kevin Duncan Northwest Cycling Club 1:17:22
DNF Mikey Benes The Woodlands Cycling Club DNF
Finishers: Cat 4: 23   Cat 5: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Bentley Bat City Cycling 0:55:42
2 John Murazak Crest/RBM Cycling 0:56:05
3 James Hardy 0:56:20
4 Ryan Coover Blur Racing p/b Austin Multi-Sport 0:58:18
5 Marcus Kuliska Team Share the Road an Alabama Nonp 0:58:22
6 Bradley Herle Bicycles Plus Racing 0:58:55
7 Rhett Mckeller McKinney Velo Club 1:00:05
8 Todd Mitchell Cook Ford/Bay Area Cycling 1:01:43
9 Jarod Petty Blur Racing p/b Austin Multi-Sport 1:04:13 Teammate Top 5: Ryan Coover
10 Brandon O'neal Northwest Cycling Club 1:05:53
11 Eric Tan Blur Racing p/b Austin Multi-Sport 1:05:54 Teammate Top 5: Ryan Coover
12 Lawrence Ocampo Northwest Cycling Club 1:09:03
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 5   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jack Stepczynski Team Elevate Racing 0:54:32
2 Panayiotis Sotiriades Texas Pro Health Racing 0:57:01
3 Brad Hess Crest/RBM Cycling 0:57:37
4 Kent Froelund 0:58:45
5 Chisholm Macdonald 0:59:31
6 David Richardson Driveway Series Racing 1:00:04
7 Brad Fortner Team Elevate Racing 1:01:25 Teammate Win: Jack Stepczynski
8 Mark Barnett Southwest Cycling Club Racing 1:04:01
9 John Kelley Team Elevate Racing 1:04:45 Teammate Win: Jack Stepczynski
10 Russell Deblassie Endurance Obsession 1:12:56
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 4   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Newsom Team Elevate Racing 0:52:58
2 Gary Painter Ft. Wayne Outfitters 0:53:22
3 Scott Munroe A Bloc 0:55:23
4 Jeffry Fene McKinney Velo Club 0:57:19
5 Mike Herrick Dallas Bike Works 0:58:30
6 Eric Larson Southwest Cycling Club Racing 0:59:04
7 Michael Ereli A Bloc 0:59:28 Teammate Top 5: Scott Munroe
8 Matt Mcphail Violet Crown Sports Assoc 1:00:09
9 Patrick Dougherty Team Elevate Racing 1:00:25 Teammate Win: James Newsom
10 Robert Mccallum Northwest Cycling Club 1:00:57
11 Ken Rees Team Elevate Racing 1:01:17 Teammate Win: James Newsom
12 Dave Knowles 1:01:49
13 Jeffrey Lloyd Bat City Cycling 1:02:07
14 Clark Shaffer VooDoo Racing 1:02:20
15 Dean Whitlock McKinney Velo Club 1:02:51 Teammate Top 5: Jeffry Fene
16 Sam Eells Violet Crown Sports Assoc 1:03:27
17 Michael Talifero Team Bicycles Inc. 1:05:09
18 Dwight Waters Northwest Cycling Club 1:05:26
19 Grady Maddox 1:11:16
20 Eddie Cadena McKinney Velo Club 1:11:27 Teammate Top 5: Jeffry Fene
21 Joe Carreon 1:11:32
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 7   Cat 4: 8   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Morrison Red's Racing 0:54:05
2 Timothy Perry Vantage Health Plan/Team Colvin 0:54:26
3 Clif Cassidy Colavita Racing Inc. 0:55:57
4 David Hoffman 0:57:13
5 Bill Shirer McKinney Velo Club 0:57:18
6 Jon Huibregtse 0:57:49
7 David Lawrence Southwest Cycling Club Racing 0:58:36
8 Martin Milliken Violet Crown Sports Assoc 0:59:32
9 John Landry Violet Crown Sports Assoc 1:03:18
10 Daniel Tinklepaugh Matrix Cycling Club 1:03:48
11 Gregory Bilhartz 1:04:35
12 Andrew Cox Bicycle World of Houston 1:08:52
13 C Jerry vargas Northwest Cycling Club 1:14:36
14 Robert Jacobs Northwest Cycling Club 1:28:02
Finishers: Cat 3: 5   Cat 4: 4   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Ludwigson 0:27:17
2 C Gary barnes Colavita Racing Inc. 0:28:38
3 Thomas Bain Geri Atrix 0:28:40
4 James Greenawalt Colavita Racing Inc. 0:28:49
5 Val Lincecum Southwest Cycling Club Racing 0:29:49
6 Leroy Leflore 0:30:02
7 Stuart Hall Colavita Racing Inc. 0:30:03 Teammate Top 5: C Gary barnes
8 Jeff Agee Red's Racing 0:30:06
9 Frank Kurzawa Violet Crown Sports Assoc 0:30:09
10 William Allen Colavita Racing Inc. 0:30:20 Teammate Top 5: C Gary barnes
11 Stephen Norris Team Elevate Racing 0:30:44
12 Mario Valaperta The Woodlands Cycling Club 0:32:02
13 Paul Wellman 0:32:16
14 Steven Schoger The Woodlands Cycling Club 0:32:44
15 Patrick Galvin Mirage 0:34:49
16 James Caldwell Corpus Christi Cycle Club 0:37:41
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 9   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Armand Phillippi Colavita Racing Inc. 0:30:55
2 David Gill Team Spincycle 0:31:31
3 Whitney Fanning Geri Atrix 0:31:41
4 Robert Van brunt 0:31:59
5 Donald Ford Blur Racing p/b Austin Multi-Sport 0:35:24
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dennis Smith 0:31:34
2 Tommy Cole Matrix Cycling Club 0:33:25
3 Dean Wilkinson Matrix Cycling Club 0:34:13
4 Jerry Dusterhoff Bicycle Sport Shop Club 0:34:16
5 Frederic Schmid Bear Mountain Wolfpack 0:34:46
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Damon Henry 0:59:53
2 Nigel Willerton Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners 1:00:00
3 Bryan Alsdorf 1:01:25
4 Joe Escano 1:03:59
5 Kevin Thompson 1:04:33
6 Keith Kerber 1:18:08
Finishers: Cat 5: 1   Cat ?: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Omar Duran US Military Cycling Team 0:37:21
2 Scott Wells US Military Cycling Team 0:37:50 Teammate Win: Omar Duran
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jorge Avalos US Military Cycling Team 0:31:16
2 Weldon Latham Dallas Racing 0:34:57
Finishers: Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Kathryn Hunter FCS Cycling 0:57:23
2 Allison Atkinson ATC Racing 1:04:57
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pam Downs Colavita Racing Inc. 1:00:49
2 Nadia Barrera River City Market Racing 1:01:16
3 Melissa Kuliska BAD KITTY MEOW PHAT KAT RACING 1:01:25
4 Christie Tracy ATC Racing 1:01:35
5 Missy Hardeman Squadra Di Servitori 1:03:19
6 Darci Scott Cadence Cyclery 1:05:25
7 Joy Brott Tri-City Bicycles 1:05:29
8 Celina Richardson River City Market Racing 1:08:08 Teammate Top 5: Nadia Barrera
9 Madeline Barrett Cadence Cyclery 1:08:37
10 Pamela Ferguson BAD KITTY MEOW PHAT KAT RACING 1:18:38 Teammate Top 5: Melissa Kuliska
Finishers: Cat 3: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Triny Willerton Sugar Cycles/Wholesome Sweeteners 1:02:21
2 Ashley Lesniewski FRESH Racing 1:03:47
3 Angela Man BAD KITTY MEOW PHAT KAT RACING 1:04:08
4 Grace Benes The Woodlands Cycling Club 1:04:18
5 Rachel Olson FRESH Racing 1:05:40
6 Robin Golden Bicycle Heaven / PVA 1:06:15
7 Tiffany Johnson 1:06:18
8 Meredith Gardner 1:06:31
9 Lora Popolizio FRESH Racing 1:06:52 Teammate Top 5: Ashley Lesniewski
10 Chantal Requier 1:08:04
11 Emily Beaudoin PHENOM 1:09:07
12 Brittany Parffrey 1:09:42
13 Haley Weaver PHENOM 1:10:00
14 Laura Carbonneau Austin Flyers Women's Cycling 1:10:20
15 Sri Johnson 1:10:56
16 Tina Morrow kelsey 1:11:25
17 Kathleen Hammers FRESH Racing 1:11:28 Teammate Top 5: Ashley Lesniewski
18 Clare Gardner 1:11:57
19 Shelby Bean 1:12:18
20 Hollie Benevides Northwest Cycling Club 1:13:02
21 Monica Merced PHENOM 1:13:31
22 Katherine Lanehughes Northwest Cycling Club 1:20:39
DNF Roxana Kouros Team West End Bikes DNF
Finishers: Cat 4: 23  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lynn Mcgrew 1:08:30
2 Zuzana Baranova 1:14:55
3 Margaret Crawford Team West End Bikes 1:15:21
4 Lacy Thomas FRESH Racing 1:16:13
5 Shannon Olson Planetary Cycles Racing Team 1:39:13
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mj Lopezaguirre Southern Elite 0:16:16
2 Kara Bazley Northwest Cycling Club 0:17:32
3 Paige Zizka Northwest Cycling Club 0:18:38
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Monica Lopezaguirre Southern Elite 0:18:23
2 Abby Bazley Northwest Cycling Club 0:18:51
3 Mya Duncan Northwest Cycling Club 0:19:01
4 Katy Gibson Northwest Cycling Club 0:19:14
5 Emma Bazley Northwest Cycling Club 0:20:30
6 Chloe Diehl Northwest Cycling Club 0:23:41
Finishers: Cat 4: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mina Pizzini ATC Racing 0:59:06
2 Jeanette Tyler Northwest Cycling Club 1:26:19
Finishers: Cat 1: 1   Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Christy Richbourg FRESH Racing 1:04:35
2 Kim Chesler Northwest Cycling Club 1:07:18
3 Carol Morelan Cadence Cyclery 1:07:20
4 Patricia Larson Southwest Cycling Club Racing 1:08:42
5 Lisa Michele 1:10:47
6 Laura Herrick Dallas Bike Works 1:12:24
7 Carole Burroughs FRESH Racing 1:15:38 Teammate Win: Christy Richbourg
8 Inna Wirawan Northwest Cycling Club 1:17:52 Teammate Top 5: Kim Chesler
DNF Kahne Parsons FRESH Racing DNF Teammate Win: Christy Richbourg
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Linda Margraf Colavita Racing Inc. 0:32:42
2 Deborah Barton 0:34:37
3 Diana North Team Spincycle 0:35:11
4 Carla Danbury 0:54:07
Finishers: Cat 2: 1   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Katheryn Wolfe 1:08:26
2 Carol Olson 1:16:19
3 Lynda Mcdonald 1:19:15
4 Piper Madland 1:26:50
Finishers: Cat 4: 1   Cat ?: 3