Log In
Ontario GP Race #6 • Jul 19 2015
Partly Cloudy, 87 degrees, wind 4 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lance Araiza TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
2 Osvaldo Mora Los Angeles Bicycle Association
3 Roberto Perez Team Velocity
4 Cody Hoefferle Southern California Velo/Monster Me
5 Alvarez Andres
6 Diego Maldonado
7 Jonah Martinez Team Rokform
8 Travis Longfellow Team Rokform
9 Nicholas Garibay
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Kuntz Southern California Velo/Monster Me
2 Kevin Cervantes Southern California Velo
3 Adrian Muniz Southern California Velo/Monster Me Teammate Win: Alexander Kuntz
4 Ethan Smith Team Rokform
5 Trevor Goodman Flight School - La Grange U21
6 Joseph Batson Strada Racing Club
7 Jonathan Loyola PAA/Empire Bikes
8 Gregory Goldstein Flight School - La Grange U21 Teammate Top 5: Trevor Goodman
9 Huanxi Liu
10 Fernando Vasquez S2C/Primal
11 Brad Watson
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emmanuel Perez Team Velocity
2 Kevin Barker Team Velocity Teammate Win: Emmanuel Perez
3 David Macias GBS Racing
4 Jonathan Martinez Team Rokform
5 Christian Molina Team Rokform
6 David Picazo GBS Racing
7 Jake Marasco Full Circle Cycling
8 Samuel Carlos TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
9 Jason Higuera Southern California Velo/Monster Me
10 Ethan Smith Team Rokform Teammate Top 5: Jonathan Martinez
11 James Higuera Southern California Velo/Monster Me
12 Jonathan Loyola PAA/Empire Bikes
DNF Dante Maldonado
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 9   Cat 5: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Issac Hernandez PAA/Empire Bikes
2 Etzael Godinez Kinetic Loop Training System Junior
3 Steve Cervantes GBS Racing
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jason Cianfrocca Team Velocity
2 Scott Francis Monster Media Elite Masters
3 Ruben Meza S2C/Primal
4 Anthony Morrow S2C/Primal
5 Nathaniel Deibler Monster Media Racing p/b Fight Meso
6 Gregg Medinilla Monster Media Elite Masters
7 Tom Hall Santa Monica BMW Helen's Cycles Rac
8 Chris Demarchi Monster Media Racing p/b Fight Meso Teammate Top 5: Nathaniel Deibler
9 Chris Waggoner SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
10 Ryan Dorris Monster Media Elite Masters Teammate Top 5: Scott Francis
11 Rigoberto Meza S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
12 John Mckinley Team Velocity Teammate Win: Jason Cianfrocca
13 Jake Westall Impact Racing Team
14 Mike Mccluney Impact Racing Team
15 Danny Kam Monster Media Elite Masters Teammate Top 5: Scott Francis
16 Torsten Zorn PAA/Empire Bikes
17 Mike Mcmahon Team Velocity Teammate Win: Jason Cianfrocca
18 Alasdair Fraser Santa Monica BMW Helen's Cycles Rac
19 Jason Curtis Surf City Cyclery/STERLING BMW
20 Rigo Cruz Bahati Foundation/WinTeam Racing
21 John Garbo Pacific Premier Bank Cycling Team
22 Stephen Kocher Velo Vegas/Every Kid a Bike
DNF Scott Cochran Monster Media Elite Masters Teammate Top 5: Scott Francis
DNF Steve Kim GBS Racing
DNF Israel Tapia OC Armada
DNF Ruben Lopez GBS Racing
DNF Victor Acosta GBS Racing
DNF Mark Payares Big Orange Cycling
DNF William Thomas TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
Finishers: Cat 1: 11   Cat 2: 6   Cat 3: 5   Cat 4: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jake Westall Impact Racing Team
2 Steve Kim GBS Racing
3 David Foliot
4 James Qua OTR Racing
5 Victor Acosta GBS Racing
6 Reyes Hilario Martin Pro Bikes
7 Aaron Preski OTR Racing Teammate Top 5: James Qua
8 Torsten Zorn PAA/Empire Bikes
9 Rafael Vargas Empire Race Team
10 Guido Ramirez TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
11 Ryan Resella
12 Ruben Lopez GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
13 Mike Oceguera Southern California Velo
14 Joe Lindner Velo Vegas/Every Kid a Bike
15 Lee Villarreal OTR Racing Teammate Top 5: James Qua
16 Ross Davis Bolthouse Farms Cycling Team
17 Alasdair Fraser Santa Monica BMW Helen's Cycles Rac
18 Jose Orellana Roy's Cyclery Racing
19 Agustin Flores Twin Star Racing
20 Christopher Jaggers Fenix Cycling
21 Espertias Alvarez Broken Spoke Bikes
22 Refujio Galvan Pacific Sunset Velo/Pac Sun Velo
23 Oscar Cervantes GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
24 Evan Heuser
25 Peter Andrews Broken Spoke Bikes
DNF Kevin Cole SSI-Velo Masters
Finishers: Cat 4: 19   Cat 5: 6   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Mckinley Team Velocity
2 Paul Vaccari SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
3 Chris Demarchi Monster Media Racing p/b Fight Meso
4 Rigo Cruz Bahati Foundation/WinTeam Racing
5 Ruben Meza S2C/Primal
6 Ryan Dorris Monster Media Elite Masters
7 Eduardo Flores Bolthouse Farms Cycling Team
8 Sean Ekins S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
9 Sean Matthews Bahati Foundation/WinTeam Racing Teammate Top 5: Rigo Cruz
10 Stephen Kocher Velo Vegas/Every Kid a Bike
11 Phil Howard Back Abbey/Coates Elitist Masters T
12 Christopher Lotts Farmers Cycling
13 Gilbert Correa Monster Media Elite Masters
14 Saul Nunez SSI-Velo Masters
15 Victor Caraballo Action Sports
16 Steve Kim GBS Racing
17 Artemio Martinez DARE
18 Marcelo Pesoa S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
19 Mike Oceguera Southern California Velo
20 Charity Chia South Bay Wheelmen
21 Mike Mcmahon Team Velocity Teammate Win: John Mckinley
22 David O'Brien S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
23 Bart Clifford Monster Media Elite Masters
24 Anthony Morrow S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
25 Heith Masters S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
26 Matthew Bubear
27 Joe Chang
28 Gregg Medinilla Monster Media Elite Masters
29 Scott Cochran Monster Media Elite Masters
30 Mark Payares Big Orange Cycling
31 Mario Cortes S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
32 David Bautista S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
33 Vito Altieri ICE SPORTSWEAR Cycling Team
DNF Richard Mendez S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
DNF Victor Acosta GBS Racing
DNF Michael Onkels S2C/Primal Teammate Top 5: Ruben Meza
DNF Gregory Coburn Monster Media Elite Masters
DNF Cyril Hunte
DNF Klayton Sproles Dons Bikes
DNF Dana Pierce Bahati-WTR
DNF Brad Decker Team Simple Green/Cannondale/Stage2
DNF Mark Henry hie cycling/RW
Finishers: Cat 1: 8   Cat 2: 11   Cat 3: 17   Cat 4: 5   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bart Clifford Monster Media Elite Masters
2 Scott Cochran Monster Media Elite Masters Teammate Win: Bart Clifford
3 Gregory Coburn Monster Media Elite Masters Teammate Win: Bart Clifford
4 Mike Mcmahon Team Velocity
5 Eduardo Flores Bolthouse Farms Cycling Team
6 Saul Nunez SSI-Velo Masters
7 Matthew Bubear
8 Brian Matsumoto Team Simple Green/Cannondale/Stage2
9 Stephen Gregorios Radsport Cycling Team
10 Joel Wheeler UC Cyclery/JW Floors
11 Victor Caraballo Action Sports
12 Scott Thomas Back Abbey/Coates Elitist Masters T
13 Vito Altieri ICE SPORTSWEAR Cycling Team
14 David Valero Team Simple Green/Cannondale/Stage2
15 Gonzalo Zamora CVC Racing
16 Terry Crouse PAA/Empire Bikes
17 Javier Hermosillo Cycle World
18 William Aligue South Bay Wheelmen
19 Steve Souisa Pinnaclife Racing Team
20 Richard Mendez S2C/Primal
21 David Bautista S2C/Primal
22 Christopher Lotts Farmers Cycling
23 David O'Brien S2C/Primal
24 Gary Wright SSI-Velo Masters
25 Robert Blaswich Radsport Cycling Team
26 Bill Harris BBI-SIC Cycling
27 Greg Hayes Impact Racing Team
28 Ted Rupp SOS Foundation/ Trek
29 Mark Henry hie cycling/RW
30 Faustino Riveron jr. Team Simple Green/Cannondale/Stage2
31 Bob Kubinski Team Simple Green/Cannondale/Stage2
32 Michael Onkels S2C/Primal
33 Michael Batson Strada Racing Club
34 Gilbert Correa Monster Media Elite Masters Teammate Win: Bart Clifford
DNF Michael Carro SOS Foundation/ Trek
DNF Bud Owens Monster Media Elite Masters Teammate Win: Bart Clifford
DNF Michael Joseph Team Simple Green/Cannondale/Stage2
DQ Victor Acosta GBS Racing
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 11   Cat 3: 19   Cat 4: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Craig Miller BBI-SIC Cycling
2 Bradley Jones BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
3 Bud Owens Monster Media Elite Masters
4 Robert Blaswich Radsport Cycling Team
5 James Wiznura Radsport Cycling Team
6 Ted Rupp SOS Foundation/ Trek
7 Phil Howard Back Abbey/Coates Elitist Masters T
8 Faustino Riveron jr. Team Simple Green/Cannondale/Stage2
9 Brian Matsumoto Team Simple Green/Cannondale/Stage2
10 Unknown Rider
11 Vito Altieri ICE SPORTSWEAR Cycling Team
12 Lothar Cramer Team Simple Green/Cannondale/Stage2
13 Brad Decker Team Simple Green/Cannondale/Stage2
14 John Avila PR Velo
15 Scott Thomas Back Abbey/Coates Elitist Masters T
16 Tomaz Ostergren SSI-Velo Masters
17 Gonzalo Zamora CVC Racing
18 Ray Dicius SSI-Velo Masters
19 Bob Wright Jet Lagged Velo, HiTech/Ridley Mast
20 Bruce Hartley Team Simple Green/Cannondale/Stage2
21 Michael Joseph Team Simple Green/Cannondale/Stage2
22 James Edwards UC Cyclery/JW Floors
23 Gary Wright SSI-Velo Masters
24 Scott Evers Twin Star Racing
25 Gary Wall Pinnaclife Racing Team
26 Ricky Shorts Bahati Foundation/WinTeam Racing
27 Christopher Jaggers Fenix Cycling
28 Michael Mcconnell Cycles Veloce
29 Craig Devenney
30 Alex Gonzalez Bahati-WTR
31 Bob Kubinski Team Simple Green/Cannondale/Stage2
32 Fred Arellano BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
33 Steve Souisa Pinnaclife Racing Team
34 Stephen Watson
35 Unknown Rider
36 Frank Picarelli BBI-SIC Cycling Teammate Win: Craig Miller
37 James Wimberly UC Cyclery/JW Floors
DNF Stephen Gregorios Radsport Cycling Team Teammate Top 5: Robert Blaswich
DNF Robert Mosier Bahati-WTR
DNF Mark Henry hie cycling/RW
DNF Michael Carro SOS Foundation/ Trek
DNF Greg Hayes Impact Racing Team
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 10   Cat 3: 18   Cat 4: 11   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bradley Jones BBI-SIC Cycling
2 James Edwards UC Cyclery/JW Floors
3 Cyril Hunte
4 Daniel Nicolette BBI-SIC Cycling Teammate Win: Bradley Jones
5 John Avila PR Velo
6 Brad Decker Team Simple Green/Cannondale/Stage2
7 Ricky Shorts Bahati Foundation/WinTeam Racing
8 Ray Dicius SSI-Velo Masters
9 Michael Mcconnell Cycles Veloce
10 Frank Picarelli BBI-SIC Cycling Teammate Win: Bradley Jones
11 Craig Devenney
12 Bob Wright Jet Lagged Velo, HiTech/Ridley Mast
13 Bob Kubinski Team Simple Green/Cannondale/Stage2
14 Jose Talavera West River Cycles/LV
15 Bruce Hartley Team Simple Green/Cannondale/Stage2
16 Tomaz Ostergren SSI-Velo Masters
17 Lothar Cramer Team Simple Green/Cannondale/Stage2
18 Alex Gonzalez Bahati-WTR
19 Rodney Malloy Bahati Foundation/WinTeam Racing
20 Michael Evans
21 Reed Moore UC Cyclery/JW Floors Teammate Top 5: James Edwards
22 Heather Odom SDBC/EMERALD TEXTILES
23 Charles Hicks Bahati-WTR
24 Robert Mosier Bahati-WTR
25 James Wimberly UC Cyclery/JW Floors Teammate Top 5: James Edwards
26 John Roest Dons Bikes
27 Robert Tompkins Ride-Faster.com
28 Bob Estupinan Citrus Valley Velo
29 Gary Wall Pinnaclife Racing Team
30 Fred Arellano BBI-SIC Cycling Teammate Win: Bradley Jones
DNF Dale Raymond Swami's Cycling Club
DNF Ralph Rivas
DNF Robert Morris Bahati Foundation/WinTeam Racing
DNF Steve Hernandez Lightning Velo
DNF Gary Prideaux Lightning Velo
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 19   Cat 4: 12  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ricky Shorts Bahati Foundation/WinTeam Racing
2 Bob Wright Jet Lagged Velo, HiTech/Ridley Mast
3 Rodney Malloy Bahati Foundation/WinTeam Racing Teammate Win: Ricky Shorts
4 Robert Tompkins Ride-Faster.com
5 Angela Wimberly UC Cyclery/JW Floors
6 Reed Moore UC Cyclery/JW Floors
7 Robert Mosier Bahati-WTR
8 John Roest Dons Bikes
9 Alex Gonzalez Bahati-WTR
10 Bob Estupinan Citrus Valley Velo
11 Gary Prideaux Lightning Velo
12 Rick Swanson Jet Lagged Velo, HiTech/Ridley Mast Teammate Top 5: Bob Wright
13 Michael Edwards Velo Pasadena Team
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 8   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 John Janneck TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
2 Leo Reyes Southern California Velo
3 ? Samuel UCI CT: Incycle Cannondale
4 Ben Bertiger PAA/Empire Bikes
5 Nick Ramos Pacific Premier Bank Cycling Team
6 Matthew Overste
7 Thomas Adamson TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Win: John Janneck
8 Jason Cianfrocca Team Velocity
9 Andrew Bosco BBI-SIC Cycling
10 John Garbo Pacific Premier Bank Cycling Team Teammate Top 5: Nick Ramos
11 Duban Sanchez Team Rokform
12 Frank Sarate SoCalCycling.com
13 David Robertson SoCalCycling.com
14 Anthony Canevari Canyon Bicycles-Shimano
15 Rico Desaracho Hot Wheels Factory Team
16 John Mckinley Team Velocity
17 Marcus Cannon Bike Religion
18 Ian Umstead Village Volkswagen Cycling Team
19 Jose Reyes Southern California Velo Teammate Top 5: Leo Reyes
20 Derrick Whitlatch Dons Bikes
21 Elliot Grothe Carefast
22 John Gregorio TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Win: John Janneck
23 Christian Cognigni Bike Religion
24 Terry Steeves Carefast
25 Nigel De sota Velo Allegro
26 James Stocker Southern California Velo Teammate Top 5: Leo Reyes
27 William Thomas TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Win: John Janneck
28 Juan Garibay Southern California Velo Elite Team
29 Joel Kath Southern California Velo Teammate Top 5: Leo Reyes
30 Francois Jones Bahati Foundation/WinTeam Racing
31 Chris Waggoner SPY GIANT RIDE p/b GQ-6
32 Elijah Ruggiero Full Circle Cycling
33 Joseph Pasqualetto PAA/Empire Bikes Teammate Top 5: Ben Bertiger
34 Jeffrey Mitchell Carefast
35 Zachary Harpin Carefast
36 Daniel Pearce Carefast
37 Julio Benitiez rubio
DNF Carlos Gonzalez Pacific Sunset Velo/Pac Sun Velo
DNF William Aligue South Bay Wheelmen
DNF Luis Alvarado S2C/Primal
DNF Nicholas Bishop
DNF Cameron Bond Bicycle.net Racing Team
DNF Marco Diaz Rock Sports Racing
DNF Oscar Gutierrez DARE
DNF Gregg Medinilla Monster Media Elite Masters
DNF Gregory Coburn Monster Media Elite Masters
DNF Danny Kam Monster Media Elite Masters
DNF Phillip Gaimon UCI CT/WPT: Team Optum p/b Kelly Be
DNF Mike Russell TRU Cycling-Jax Bicycles Racing Teammate Win: John Janneck
Finishers: Cat 1: 12   Cat 2: 17   Cat 3: 18   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Barker Team Velocity
2 Daniel Pearce Carefast
3 John Janneck TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
4 Robert Perez Monster Media Racing p/b Fight Meso
5 Francois Jones Bahati Foundation/WinTeam Racing
6 James Stocker Southern California Velo
7 David Herrera Team Rokform
8 Tom Hall Santa Monica BMW Helen's Cycles Rac
9 Paul Chia South Bay Wheelmen
10 Israel Tapia OC Armada
11 Jason Rosales South Bay Wheelmen
12 Cameron Bond Bicycle.net Racing Team
13 Derrick Whitlatch Dons Bikes
14 Eric Castillo Kinetic Loop Training System Junior
15 Christian Husband Southern California Velo/Monster Me
16 Unknown Rider
17 Luis Alvarado S2C/Primal
18 Tim Woo ORNOT
19 Terry Crouse PAA/Empire Bikes
20 Jeffrey Mitchell Carefast Teammate Top 5: Daniel Pearce
21 Nigel De sota Velo Allegro
22 Greg Goodwine ORNOT
23 Carlos Gonzalez Pacific Sunset Velo/Pac Sun Velo
24 Salvador Cano S2C/Primal
25 Zachary Harpin Carefast Teammate Top 5: Daniel Pearce
26 Artemio Martinez DARE
27 Tony Comer BMW Major Motion Development Team
28 Osvaldo Mora Los Angeles Bicycle Association
DNF Nicholas Bishop
DNF Marco Diaz Rock Sports Racing
DNF Oscar Gutierrez DARE
DNF Byron Oviedo Team Rokform
DNF Emmanuel Perez Team Velocity Teammate Win: Michael Barker
DNF Joe Chang
DNF Lucas Deleon Encino Velo Cycling Club
DNF Elliot Grothe Carefast Teammate Top 5: Daniel Pearce
DNF Richard Rosales South Bay Wheelmen
DNF Dana Pierce Bahati-WTR
Finishers: Cat 3: 37   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Reyes Hilario Martin Pro Bikes
2 Jake Westall Impact Racing Team
3 Sholom Jaeger Bicycle.net Racing Team
4 Steve Kim GBS Racing
5 John Lenell Team Wheels4Life/Audi
6 James Qua OTR Racing
7 Wyatt Pacillas Serious Cycling
8 Cameron Irwin Ritte Van Vlaanderen
9 Adrian Muniz Southern California Velo/Monster Me
10 Gabriel Gonzalez Opprime Cycling Team
11 Tyler Johnson
12 Robert Medina Opprime Cycling Team
13 Eric Bryan Big Orange Cycling
14 David Ortiz Southern California Velo
15 Victor Acosta GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
16 Torsten Zorn PAA/Empire Bikes
17 Edgar Mendoza GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
18 Luis Escajeda
19 Aaron Preski OTR Racing
20 Kevin Cervantes Southern California Velo
21 Espertias Alvarez Broken Spoke Bikes
22 Kevin Johnson ORNOT
23 Ruben Lopez GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
24 Joseph Batson Strada Racing Club
25 Jake Marasco Full Circle Cycling
26 Christian Molina Team Rokform
27 Trevor Goodman Flight School - La Grange U21
28 Kevin Barker Team Velocity
29 Joe Lindner Velo Vegas/Every Kid a Bike
30 James Higuera Southern California Velo/Monster Me
31 Garrett Clark Velo Allegro
32 David Macias GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
33 David Picazo GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
34 Salvador Solis GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
35 Samuel Carlos TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
36 Oscar Ochoa Opprime Cycling Team
37 Trevor Johnson PAA/Empire Bikes
38 Alvaro Pineda
39 Jason Higuera Southern California Velo/Monster Me
40 Oscar Cervantes GBS Racing Teammate Top 5: Steve Kim
41 Michael Fernandez Rock Sports Racing
42 Joshua Sparks Rock Sports Racing
43 Mike Mccluney Impact Racing Team Teammate Top 5: Jake Westall
44 Peter Epsteen Serious Cycling
45 Mike Oceguera Southern California Velo
46 Sean Price Velo Allegro
47 Aaron Garcia Opprime Cycling Team
48 Timoty Peavler Rock Sports Racing
49 Gregory Goldstein Flight School - La Grange U21
50 Peter Andrews Broken Spoke Bikes
51 Refujio Galvan Pacific Sunset Velo/Pac Sun Velo
52 Gregory Montgomery Rock Sports Racing
DNF Daryn Hayden Broken Spoke Bikes
DNF Christopher Jaggers Fenix Cycling
DNF Ethan Smith Team Rokform
DNF Lee Villarreal OTR Racing
Finishers: Cat 4: 56  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Gabriel Gonzalez Opprime Cycling Team
2 Sholom Jaeger Bicycle.net Racing Team
3 Carlos Fuertegaspar Opprime Cycling Team Teammate Win: Gabriel Gonzalez
4 Daryn Hayden Broken Spoke Bikes
5 Tyler Johnson
6 Luis Perez TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
7 Tate Mackenzie
8 Alex Loyola PAA/Empire Bikes
9 Torsten Zorn PAA/Empire Bikes
10 Juan Vasquez Opprime Cycling Team Teammate Win: Gabriel Gonzalez
11 Aaron Garcia Opprime Cycling Team Teammate Win: Gabriel Gonzalez
12 David Howe Opprime Cycling Team Teammate Win: Gabriel Gonzalez
13 Oscar Ochoa Opprime Cycling Team Teammate Win: Gabriel Gonzalez
14 Joe Lindner Velo Vegas/Every Kid a Bike
15 Ryan Resella
16 Luis Escajeda
17 Brian Shieh
18 David Foliot
19 Jonathan Loyola PAA/Empire Bikes
20 Peter Andrews Broken Spoke Bikes Teammate Top 5: Daryn Hayden
21 Robert Medina Opprime Cycling Team Teammate Win: Gabriel Gonzalez
22 Espertias Alvarez Broken Spoke Bikes Teammate Top 5: Daryn Hayden
23 Trevor Johnson PAA/Empire Bikes
24 Mario Zavala
DNF Edgar Gasca
DNF Steve Kim GBS Racing
DNF David Ortiz Southern California Velo
DNF Peter Epsteen Serious Cycling
Finishers: Cat 4: 18   Cat 5: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carlos Fuertegaspar Opprime Cycling Team
2 Jonathan Loyola PAA/Empire Bikes
3 Jonah Norton
4 David Lawson
5 Alexander Kuntz Southern California Velo/Monster Me
6 Houtan Binesh tarigh
7 Rafael Vargas Empire Race Team
8 Edgar Gasca
9 Guido Ramirez TRU Cycling-Jax Bicycles Racing
10 David Foliot
11 Enriko Arrieta PAA/Empire Bikes Teammate Top 5: Jonathan Loyola
12 Juan Vasquez Opprime Cycling Team Teammate Win: Carlos Fuertegaspar
13 Jonathan Martinez Team Rokform
14 Evan Heuser
15 Brent Feller Southern California Velo
16 Alan Estrada
17 Jesus Rodriguez
18 Kevin Cole SSI-Velo Masters
19 Agustin Flores Twin Star Racing
20 Israel Gamez
21 Christopher Famisaran PAA/Empire Bikes Teammate Top 5: Jonathan Loyola
Finishers: Cat 5: 18   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ashely Lopez GBS Racing
2 Viviana Vasquez 1863vc p/b RETS
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carol Lynn neal Sisterhood of Cycling
2 Angela Wimberly UC Cyclery/JW Floors
3 Heather Odom SDBC/EMERALD TEXTILES
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yana Lyon Opprime Cycling Team
2 Catherine Wolff Incycle Racing p/b Full Circle Cycl
3 Carol Lynn neal Sisterhood of Cycling
4 Karlene Rahn
5 Angela Wimberly UC Cyclery/JW Floors
6 Natalie Acosta GBS Racing
7 Heather Odom SDBC/EMERALD TEXTILES
8 Andrea Janikowski Sisterhood of Cycling Teammate Top 5: Carol Lynn neal
9 Courtney Wiseman Incycle Racing p/b Full Circle Cycl Teammate Top 5: Catherine Wolff
10 Ashely Lopez GBS Racing
11 Abigail Mccrea Incycle Racing p/b Full Circle Cycl Teammate Top 5: Catherine Wolff
12 Donna Bertiger Sisterhood of Cycling Teammate Top 5: Carol Lynn neal
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 1   Cat 4: 9  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Yana Lyon Opprime Cycling Team
2 Catherine Wolff Incycle Racing p/b Full Circle Cycl
3 Karlene Rahn
4 Natalie Acosta GBS Racing
5 Andrea Janikowski Sisterhood of Cycling
6 Courtney Wiseman Incycle Racing p/b Full Circle Cycl
7 Ashely Lopez GBS Racing Teammate Top 5: Natalie Acosta
8 Abigail Mccrea Incycle Racing p/b Full Circle Cycl Teammate Top 5: Catherine Wolff
9 Donna Bertiger Sisterhood of Cycling Teammate Top 5: Andrea Janikowski
Finishers: Cat 4: 9