Log In
Florida State Road Race Championships Day 1 • Oct 17 2015
Clear, 80 degrees, wind 7 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Barnagaud Interactive Metronome Development 2:43:38
2 Mike Ferreiro Unattached 2:43:39
3 Jose Gonzalez Unattached 2:46:56
4 Albert Mallari VeloBrew Cycling Club 2:47:20
5 Garrett Reel FloridaVelo 2:47:21
6 Enrico Cruz Wizard Racing Development Team P/B 2:47:21
7 Christopher Collins Wizard Racing Development Team P/B 2:47:21
8 Hugo Rodriguez Unattached 2:48:04
9 Sean Mow Boom Development Team 2:53:03
10 David Pavlik Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 2:08:54
DNF Christopher Rupe GearLink Racing INC. 0:40:09
DNF Jacob Burbach Unattached 1:27:13
DNF Justin Pfaff Pioneer Mortgage pb Yourkey.com 3:20:56
DNF Padraic Elliott Unattached 3:53:05
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicolas Raffinengo Interactive Metronome Development 0:54:04
2 Josiah House Unattached 0:54:29
3 Ryan Heron Interactive Metronome Development 0:54:31 Teammate Win: Nicolas Raffinengo
4 Tyler Griffin Red Eye Velo 0:54:45
5 Price Edewaard Red Eye Velo 0:55:22
6 Tyler Mlujeak Interactive Metronome Development 0:59:12 Teammate Win: Nicolas Raffinengo
7 Cody Elliott Red Eye Velo 1:02:21 Teammate Top 5: Tyler Griffin
Finishers: Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Nicholas Tabares Unattached 1:14:28
1
2 Ethan Audette Wizard Racing Development Team P/B 1:14:29
2
3 Juan David buitrago Unattached 1:14:29
3
4 Sabien Tinson Unattached 1:14:31
4
5 Chase Forman Colavita Racing Inc. 1:14:31
5
6 Daniel House Unattached 1:14:32
6
7 Marcel Maldonado Interactive Metronome Development 1:14:34
7
8 Richard Freeman iii Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 1:14:34
8
9 Lachlan Hovius AAA Cycling Team 1:14:54
Off The Back
10 Clayton Zinnert Advanced Cycles p/b Topview Sports 1:19:35
Off The Back
11 Jackson Mehr Aeropro p/b AXIO Cycling Team 1:19:35
Off The Back
12 Blake Sparkman Red Eye Velo 1:21:39
Off The Back
13 Kaue King Unattached 1:21:40
Off The Back
14 Jacob Kelley Unattached 0:47:28
Off The Back
Finishers: Cat 4: 6   Cat 5: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sandor A. jr. delgado Team Specialized Racing 1:33:11
1
2 Edwin Calderon Advanced Cycles p/b Topview Sports 1:33:11
2
3 Chad Hale Unattached 1:33:11
3
4 Robert Comfort VeloBrew Cycling Club 1:33:11
4
5 Chad Mow Boom Development Team 1:33:11
5
6 Giancarlo Tassi Unattached 1:33:12
6
7 Beatty Wolverton Wizard Racing Development Team P/B 1:33:12
7
8 Zachary West Advanced Cycles p/b Topview Sports 1:33:12
8
Teammate Top 5: Edwin Calderon
9 Michael Mace Unattached 1:33:12
9
10 Ricardo Roche Interactive Metronome Development 1:33:12
10
11 Hunter Smith Wizard Racing Development Team P/B 1:33:13
11
12 Jackson Griffin Red Eye Velo 1:33:13
12
13 Justin Potier Unattached 1:33:13
13
14 Alex Supik Interactive Metronome Development 1:33:16
Off The Back
15 Eric Mcnees Red Eye Velo 1:33:17
Off The Back
16 Carsten Canchola Unattached 1:37:00
Off The Back
17 Castro Falcon Unattached 1:54:43
Off The Back
18 Antonio Santana Unattached 1:54:43
Off The Back
19 Cotton Yarborough Unattached 0:50:41
Off The Back
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 4   Cat 4: 7   Cat 5: 4   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Hernandez Hot Tubes Development Cycling Team 1:21:11
2 Brian Sciba Red Eye Velo 1:22:40
3 Samuel Connell Wizard Racing Development Team P/B 1:29:32
4 Connor Everett Unattached 1:33:05
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 2   Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Dillon Elliott Red Eye Velo 0:43:15
1
2 Spencer Griffin Unattached 0:43:16
2
3 Thomas Glock Intermountain Cycling Organization 0:46:37
Finishers: Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 David Guttenplan Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 2:40:30
2 Enrique Lopez Unattached 2:43:24
3 Fredd Matute Rossetti Devo Cycling Team 2:43:28
4 Bruno Moreira Aeropro p/b AXIO Cycling Team 2:44:41
5 Buster Wiand FloridaVelo 2:47:04
6 Darren Dowling Sarasota Cycling Club p/b Seasucker 2:47:20
7 Alfredo Pineda Outcast Racing Team 2:47:21
8 Alexander Rodriquez Unattached 2:48:29
9 Rhandie Thompson US Military Endurance Sports 2:53:45
10 Shawn Faynik Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:54:14
DNF Adam Wilzinski Unattached 0:00:19
DNF Shimran Ali Unattached 0:00:21
DNF William Thayer Unattached 1:33:23
DNF Michael Moseley Unattached 3:24:36
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 1   Cat 3: 2   Cat 4: 2   Cat 5: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 James Thompson Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 2:42:19
Off The Front
2 Owen Shott VeloBrew Cycling Club 2:42:44
Off The Front
3 Brian Domby Ride N Roll Cyclery 2:43:31
1
4 Marco Raymond Unattached 2:43:31
2
5 Andrew Schluck Tallahassee Velo Sport 2:43:31
3
6 Jan Heylen FloridaVelo 2:43:31
4
7 Joseph Long 4th Dimension Fitness 2:43:31
5
8 Oscar Flores GS Palm Beach/CPO Bikes 2:43:31
6
9 Lazaro Mencia Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:43:31
7
10 Matthew Strongin Cool Beans Racing 2:43:32
8
11 Rolando Hernandez GearLink Racing INC. 2:43:32
9
12 Patrick Sansbury Recio Racing 2:43:34
10
13 Paulo Silva Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:43:34
11
14 Yip Tsang Rossetti Devo Cycling Team 2:43:35
12
15 Andrew Miller VeloBrew Cycling Club 3:00:56
Off The Back
Teammate Top 5: Owen Shott
16 Nate Adler Cool Beans Racing 2:16:29
Off The Front
DNF Luis Pou Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:48:51
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 8   Cat 3: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jorge Mila Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:51:46
1
2 Eric Hall Unattached 2:51:46
2
3 Kyle Holt Unattached 2:51:46
3
4 Jayden Eckroth Ocala Cycling Club 2:51:46
4
5 Ryan Spicer Unattached 2:51:47
5
6 Kyle Markel Team Kyles Bike Shop 2:51:47
6
7 Jose Travieso Unattached 2:51:47
7
8 Eduardo Lopez Unattached 2:51:47
8
9 Dan Bond Unattached 2:51:48
9
10 Ytiel Navarro Unattached 2:52:01
11 Tim Knight Unattached 2:55:08
Off The Back
12 Javier Bomnin Unattached 3:01:50
Off The Back
13 Joey Vumbaco GearLink Racing INC. 3:11:52
Off The Back
DNF Jermaine Jenkins Ride N Roll Cyclery 1:25:40
DNF Andy Hale Unattached 1:25:43
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julio Rojas GS Palm Beach/CPO Bikes 2:42:29
Off The Front
2 Pedro Medina Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:43:30
1
3 Chris Tricoli Team Kyles Bike Shop 2:43:31
2
4 Dan Valdes Cool Beans Racing 2:43:31
3
5 Jerry Cabrera Outcast Racing Team 2:43:31
4
6 Yampier Herrera Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:43:31
5
7 Vance James VeloBrew Cycling Club 2:43:31
6
8 Ihorys Casals Cycle Sport Concepts Tampa 2:43:31
7
9 Vasilios Palekis FloridaVelo 2:43:31
8
10 Scott Cugno Pioneer Mortgage pb Yourkey.com 2:43:32
9
11 Kenneth Rodgers Unattached 2:43:32
10
12 Almo Cattani Outcast Racing Team 2:43:32
11
Teammate Top 5: Jerry Cabrera
13 Sean Barry Ride N Roll Cyclery 2:43:33
12
14 Patrick Diver Unattached 2:43:34
13
15 Adam Baskin GearLink Racing INC. 2:43:35
14
16 Roy Foley Aeropro p/b AXIO Cycling Team 2:43:36
15
17 Hiddo Eikelboom Cool Beans Racing 2:43:37
16
Teammate Top 5: Dan Valdes
18 Michael Pisarri Outcast Racing Team 2:43:37
17
Teammate Top 5: Jerry Cabrera
19 Travis Gibbon VeloBrew Cycling Club 2:43:39
18
20 Andres Munera GearLink Racing INC. 2:43:47
21 Jonet Hernandez GS Palm Beach/CPO Bikes 2:43:59 Teammate Win: Julio Rojas
22 Jose Rodriguez Unattached 2:02:29
Off The Front
DNF Dustin Davis Unattached 0:00:16
DNF Omar Quddus Unattached 1:20:53
DNF Luis Rios Unattached 1:20:53
DNF Julio Prida FloridaVelo 1:20:58
Finishers: Cat 1: 4   Cat 2: 12   Cat 3: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Robert Bost Unattached 2:51:46
1
2 Hector Paez Unattached 2:51:47
2
3 Jiklis Perez Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:51:47
3
4 Jose Perez Unattached 2:51:47
4
5 Edgar Maldonado Colavita Racing Inc. 2:51:47
5
6 Rob Murray Unattached 2:51:48
6
7 Leonel Figueredo Unattached 2:52:27
Off The Back
8 John Moon Unattached 2:52:59
Off The Back
9 Stelio Herrera Unattached 2:55:08
Off The Back
10 Jonathan Stevens Sarasota Cycling Club p/b Seasucker 2:55:11
Off The Back
11 Todd Vanselous West Coast Cycling 2:55:25
Off The Back
12 Donald Barber Unattached 2:55:33
Off The Back
13 Jorge Collado Southern Crescent Cycling 2:57:19
Off The Back
14 Marcus Moffett FloridaVelo 3:01:01
Off The Back
15 Sean Mulhall Unattached 3:02:25
Off The Back
16 Esteban Lettieres Unattached 3:03:11
Off The Back
17 Whit Robinson Unattached 3:04:02
Off The Back
18 Edwin Calderon sr Advanced Cycles p/b Topview Sports 3:10:34
Off The Back
Teammate Top 5: Jiklis Perez
19 Brent Sparkman Red Eye Velo 3:15:31
Off The Back
20 Matt Yarbrough Aeropro p/b AXIO Cycling Team 2:20:27
Off The Back
DNF Osmay Rodriguez FloridaVelo 1:25:40
DNF Pedro Rodriguez Unattached 1:26:45
Finishers: Cat 4: 12   Cat 5: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Mlujeak Interactive Metronome Development 2:42:26
Off The Front
2 Rigoberto Ramirez Unattached 2:43:31
1
3 Rigoberto Rielo Unattached 2:43:31
2
4 Jose Casas Unattached 2:43:31
3
5 Richard Vellucci Unattached 2:43:31
4
6 Mick Magin FloridaVelo 2:43:31
5
7 Armando Hernandez Unattached 2:43:31
6
8 Anthony Prioli GearLink Racing INC. 2:43:32
7
9 Arnaldo Salazar zMotion Cycling Team/Club 2:43:32
8
10 Jeff Leonard Compass Cycling Team 2:43:33
9
11 Greg Cousins Morgan Stanley Cycling Team 2:43:36
12 Sean Stanron Compass Cycling Team 2:43:37
13 Jose Hernandez Advanced Cycles p/b Topview Sports 2:43:37
14 Eric Specht Compass Cycling Team 2:43:38
15 Jose Armas GS Palm Beach/CPO Bikes 2:43:51
16 Kevin Abbate GS Palm Beach/CPO Bikes 2:51:42
Off The Back
17 Brent Bell Compass Cycling Team 2:51:54
Off The Back
18 Kenny Gilead Southern Crescent Cycling 2:52:49
Off The Back
19 Didier Fresne FloridaVelo 2:54:56
Off The Back
20 Gregory Smith Unattached 2:57:32
Off The Back
21 Steinar Reinkind Unattached 2:57:59
Off The Back
22 Ralph Schroeder FloridaVelo 2:59:19
Off The Back
23 German Arango TTR 3:05:55
Off The Back
24 Lino Asiatico Southern Crescent Cycling 3:17:08
Off The Back
25 Mark Poteet West Coast Cycling 3:22:36
Off The Back
DNF Bradley Jefferson West Coast Cycling 0:00:22
DNF Keith Litzell Sarasota Cycling Club p/b Seasucker 0:41:01
DNF Craig Smith Unattached 0:41:04
DNF Victor Rodriguez Unattached 2:53:10
DNF Damian Paulete Unattached 3:12:01
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 7   Cat 3: 19   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Solis Cycle Sport Concepts Tampa 2:51:46
1
2 Alexis Fernandez West Coast Cycling 2:51:46
2
3 Michael Cowart Unattached 2:51:46
3
4 Scott Erker Unattached 2:51:46
4
5 Tony Gordon Lily and Laura Bracelets/Pinnacle W 2:51:46
5
6 K Sakai Unattached 2:51:47
6
7 Omelio Rufin Unattached 2:51:47
7
8 Jose J castro Unattached 2:51:48
8
9 Leonardo Perez avila Unattached 2:51:49
9
10 Armando Garcia Unattached 2:51:51
10
11 Carlos Fuentes Unattached 2:51:51
11
12 Garfield Smith Unattached 2:55:42
Off The Back
13 Adrian Besancon Unattached 2:57:19
Off The Back
14 Juan Marrufo SeaSucker Bike Racks 3:00:31
Off The Back
15 Keston Mcmain Advanced Cycles p/b Topview Sports 3:01:02
Off The Back
16 Manuel Trujillo Unattached 3:01:51
Off The Back
17 Jason Lazarus Orlando Velo 3:02:16
Off The Back
18 Octavio Ocampo Unattached 3:10:29
Off The Back
19 John Doyle VeloBrew Cycling Club 3:10:34
Off The Back
20 Jose Cardona Unattached 3:10:37
Off The Back
21 Jason Antaya Unattached 3:11:17
Off The Back
22 Jay Epstein Unattached 3:16:01
Off The Back
23 Keith Werle Unattached 3:17:30
Off The Back
24 Mark Mcnees Red Eye Velo 2:16:01
Off The Back
25 David Sisemore R & M 2:47:45
Off The Back
DNF Steven Decker Unattached 0:43:35
DNF Gary Chin Unattached 0:53:31
DNF Jose Aguayo Unattached 1:25:43
DNF Shawn Mello GearLink Racing INC. 1:39:59
DNF Mickey Singer Unattached 2:55:56
Finishers: Cat 4: 19   Cat 5: 10   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Shawn Burke VeloBrew Cycling Club 2:04:15
1
2 Dave Lewis Lily and Laura Bracelets/Pinnacle W 2:04:16
2
3 Anthony Maisto FloridaVelo 2:04:16
3
4 Israel Vera Veloce Speedwear Development Team 2:04:16
4
5 Peter Butler Red Eye Velo 2:04:16
5
6 Dallas Rose GearLink Racing INC. 2:04:16
6
7 Carlos Soler Vision Quest LLC 2:04:16
7
8 Donald Davis Team Truly Spokin 2:04:16
8
9 Scott Lameier Unattached 2:04:16
9
10 Chuck Holstein FloridaVelo 2:04:16
10
Teammate Top 5: Anthony Maisto
11 Christopher Olson VeloBrew Cycling Club 2:04:16
11
Teammate Win: Shawn Burke
12 John Conway West Coast Cycling 2:04:16
12
13 Glenn Harsin FloridaVelo 2:04:16
13
Teammate Top 5: Anthony Maisto
14 Louis Dosh Unattached 2:04:16
14
15 Milton Behrens West Coast Cycling 2:04:17
15
16 Bruce Keno Bells Bicycles Racing 2:04:17
16
17 Ernie Pena FloridaVelo 2:04:17
17
Teammate Top 5: Anthony Maisto
18 Kevin Clark Winter Springs Cycling 2:04:17
18
19 Eddie Mullally Unattached 2:04:17
19
20 Fernando Garcia Unattached 2:04:17
20
21 Claude Carbajal Unattached 2:04:17
21
22 Jon Mccabe West Coast Cycling 2:04:17
22
23 Chris Antia West Coast Cycling 2:04:17
23
24 Martin Bates West Coast Cycling 2:04:17
24
25 Alan Badia GearLink Racing INC. 2:04:22
Off The Back
26 Leonard Hall Colavita Racing Inc. 2:06:51
Off The Back
27 Scott Wood Unattached 2:08:07
Off The Back
28 Brian Roach Unattached 2:08:20
Off The Back
29 Chris Embler West Coast Cycling 2:08:55
Off The Back
30 Jorge Caba Unattached 2:13:15
Off The Back
31 Craig Duxbury Compass Cycling Team 2:15:05
Off The Back
32 Paul Williams Unattached 2:15:18
Off The Back
33 Roger Albertson Unattached 2:26:02
Off The Back
34 Pablo Santa cruz FloridaVelo 1:22:56
Off The Back
Teammate Top 5: Anthony Maisto
35 Louis Obregon Unattached 1:49:41
Off The Back
DNF Nivio Diaz Unattached 0:00:19
DQ Amelio Fundora Unattached 2:04:18
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 10   Cat 3: 13   Cat 4: 8   Cat 5: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Will Larson GearLink Racing INC. 2:04:16
1
2 Michael Adams GearLink Racing INC. 2:04:16
2
Teammate Win: Will Larson
3 Steven Griffith Unattached 2:04:16
3
4 John Tanner Ride N Roll Cyclery 2:04:17
4
5 Brian Brown Unattached 2:04:17
5
6 Jeffrey Comfort Unattached 2:04:17
6
7 Steve Noble Unattached 2:04:22
Off The Back
8 Brian Davis Compass Cycling Team 2:04:25
Off The Back
9 Andrew Macfarlane Unattached 2:04:34
Off The Back
10 Mark Mcbroom 352 Racing p/b Bikes and More 2:06:57
Off The Back
11 David Hiatt Unattached 2:15:32
Off The Back
12 Michael Rhoades Treasure Coast Cycling Association 2:26:54
Off The Back
13 Paul Bordas Treasure Coast Cycling Association 2:33:29
Off The Back
14 Ed Lally Team Kyles Bike Shop 2:37:50
Off The Back
15 Mark Stein FloridaVelo 1:22:59
Off The Back
16 Christopher Wilcox Unattached 1:25:12
Off The Back
17 Randy Sprigg GearLink Racing INC. 1:40:23
Off The Back
Teammate Win: Will Larson
DNF Robert Stuart Unattached 0:43:06
DNF Gary Weir Unattached 0:00:18
DNF James Phillips Unattached 0:43:03
DNF Chuck Massey Unattached 0:24:25
DNF Robert Meier Unattached 0:46:52
Finishers: Cat 2: 6   Cat 3: 7   Cat 4: 4   Cat 5: 2   Cat ?: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Pete Loftis Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 1:28:54
1
2 Julius Aulisio Treasure Coast Cycling Association 1:28:55
2
3 Edgar Leano Unattached 1:28:55
3
4 Steve Bent Unattached 1:28:56
4
5 Paskal Brooks Unattached 1:28:56
5
6 Steve Waterhouse Unattached 1:28:57
6
7 ? Franklin Maumee Valley Wheelmen 1:31:16
Off The Back
8 Roman Paczka Unattached 1:31:44
Off The Back
9 Hector Torres Advanced Cycles p/b Topview Sports 1:31:44
Off The Back
10 Joe Mckee Unattached 1:31:44
Off The Back
11 Greg Algood FloridaVelo 1:31:49
Off The Back
12 Marcus Watters Vision Quest LLC 1:35:08
Off The Back
13 Frank Mullen FloridaVelo 1:37:33
Off The Back
14 Tim Cranch Unattached 1:44:56
Off The Back
15 James Taylor Greenville Spinners Bicycle Club 1:58:05
Off The Back
16 Michael Frenette Unattached 0:48:41
Off The Back
17 Pat Jennings Team Kyles Bike Shop 0:00:23
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 3   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Tittle GS Palm Beach/CPO Bikes 1:28:56
2 Ron Adams Unattached 1:31:44
3 Wallace Mcroy Unattached 1:40:53
4 Dale Showell FloridaVelo 1:40:53
5 Ron Ferreira Unattached 1:56:46
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Bill Mitchell Mystic Velo Club 1:40:54
2 Raymond Matthews Unattached 0:00:23
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Hank Dieffenbach Unattached 1:52:47
2 Richard Bradley Atlantic Bicycle Club 2:07:37
3 Tomasz Radzikowski Unattached 2:34:01
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Perezluha Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 2:38:58
2 Derek Schanze Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 2:40:07 Teammate Win: Steven Perezluha
3 James Schurman Unattached 2:40:34
4 Rolly Weaver Pioneer Mortgage pb Yourkey.com 2:43:59
5 Darel Christopher Prima Tappa Cycling 2:47:20
6 Anthony Yaques Outcast Racing Team 2:47:20
7 Carlos Martinez Sarasota Cycling Club p/b Seasucker 2:47:22
8 Ian Gonder Naples Cyclery powered by Airport K 2:47:28
9 Alexis Cespedes Unattached 2:47:32
10 Michael Lum Unattached 2:54:39
11 Locksley Vassell Galiz Cycling Team 2:21:39
DNF Yariel Bermudez Unattached 1:20:12
DNF Alexander Gil Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 3:00:09 Teammate Win: Steven Perezluha
DNF Marc Boults Isagenix / SeaSucker / Guttenplan C 0:40:09 Teammate Win: Steven Perezluha
DNF David Monismith Pioneer Mortgage pb Yourkey.com 1:31:09 Teammate Top 5: Rolly Weaver
DNF Francisco Ruiz Unattached 1:21:21
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 4   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Mallory Bryan R & M 1:02:40
2 Larissa Polanco Orlando Road Club Inc 2:57:47
Finishers: Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ava Sykes Wizard Racing Development Team P/B 1:14:30
2 Emma Cavendish Unattached 1:14:33
3 Melanie Quinones Wizard Racing Development Team P/B 1:14:34 Teammate Win: Ava Sykes
4 Gabriella Dixon Interactive Metronome Development 1:14:34
5 Melody Mcleod Triton Multisports Cycling 1:14:36
6 Ursula Humayun Red Eye Velo 1:14:37
7 Hannah Duffey Unattached 1:21:41
8 Samantha Morrison Unattached 1:21:43
9 Leah Hardin Orlando Road Club Inc 1:24:41
10 Danielle Rios Unattached 1:16:29
Finishers: Cat 4: 9   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Emily Cooper Wizard Racing Development Team P/B 1:36:07
1
Finishers: Cat 3: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lilly Mcleod Triton Multisports Cycling 0:41:54
2 Alyssa House Unattached 0:45:15
3 Penelope Freire Interactive Metronome Development 0:46:36
Finishers: Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ambre Levy GS Palm Beach/CPO Bikes 1:33:08
1
2 Heidi Thompson Unattached 1:33:09
2
3 Antje Thamm Unattached 1:33:09
3
4 Jeanine Seeger GS Palm Beach/CPO Bikes 1:33:10
4
Teammate Win: Ambre Levy
5 Kathy Russell Cool Beans Racing 1:33:10
5
6 Christina Markel Team Kyles Bike Shop 1:33:10
6
7 Jennie Maire DelaFina 1:33:11
7
8 Julie Jerue Unattached 1:33:25
9 Christi Sparkman Unattached 1:38:34
Off The Back
10 Chastity Lariche R & M 1:42:13
Off The Back
11 Jordan Davis Unattached 1:48:35
Off The Back
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sheila Cousins Morgan Stanley Cycling Team 1:33:10
1
2 Sandra Rich Cycle Sport Concepts Tampa 1:33:10
2
3 Hilary Joyner Unattached 1:33:10
3
4 Paulien Van etten Unattached 1:33:10
4
5 Judy Brutcher Team Bent's 1:33:11
5
6 Kimberly Vaughan West Coast Cycling 1:33:12
6
7 Nancy Raimo West Coast Cycling 1:34:10
Off The Back
8 Tara Smith Team Kyles Bike Shop 1:38:44
Off The Back
9 Sheila D'andrea Galiz Cycling Team 2:04:56
Off The Back
10 Dawn Decaminada West Coast Cycling 1:39:55
Off The Back
Finishers: Cat 2: 3   Cat 3: 2   Cat 4: 3   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Mckenzie Century Road Club Assoc 1:33:09
2 Debbie Phelps Unattached 1:33:10
3 Mary Higgins dope West Coast Cycling 1:33:10
4 Marianne Holt Classic Cycles 1:33:10
5 Rebekah Hope DelaFina 1:33:57
6 Tish Kelly FloridaVelo 1:47:06
7 Danette Dieffenbach Unattached 1:50:00
8 Jennifer Hilton Galiz Cycling Team 2:02:34
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 1   Cat 3: 3   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diana Correa Florida Masters Cycling 1:53:58
2 Cheryl Adams Unattached 2:10:27
Finishers: Cat 4: 2