Log In
Union City Mayor's Race - RR • Mar 20 2016
Clear, 53 degrees, wind 11 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cooper Hammarlund Prima Tappa
2 Carl Adam
3 Huntley Nash
4 Michael Garrison Mission Source/NGCA
5 Will Eustace Prima Tappa Teammate Win: Cooper Hammarlund
6 Luis Berrios
7 Evan Glowiak PCP Race Team
8 Conor Mcnally L5 Flyers Cycling Team
9 Jonathan Sierra Village Volkswagen Cycling Team
10 Drago Cepar Round Here Racing
11 Pablo Di marco
12 Marcelo Martino
Finishers: Cat 3: 11   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Gauspohl IH8Bikes
2 Sherman Pitts
3 Ricardo Galindez USMES
4 Zechariah Musselman Village Volkswagon
5 Greg Goldsberry Cherry St. Cycles
6 Eric Smith Village Volkswagen
7 Craig Bauer
8 Connor Benson
9 Johnny Hall Giovanni's Tile Design Racing p
10 Brian Bonsignore UGA Cycling
11 Duke Thomas
12 Tyler Campbell Giovanni's Tile Design Racing p
13 Jordan Kohn Giovanni's Tile Design Racing p
14 Jeremy Prudlick Giovanni's Tile Design Racing p
15 Robert Webb
16 Luke Jackson unattached
17 J Sroczynski Village VW p/b Erlanger Sports
18 Ben Milcaleh
19 Derek Sherbondy
20 Charles Polmatier MOVEDADDY.COM RACING TEAM
21 Paul Lawler Reality Bikes Ambassador
22 Pete Edmondson Portable Rock Climbing
23 Vladimir Flores Southern Crescent Cycling
24 Daniel Atkins
25 Spangler Benjamin L5Flyers Cycling Team
26 Burleson Bret Velocity Racing
27 Chris Robinson L5Flyers Cycling Team
28 Eric Thiele Velocity Racing & Cycling Inc
29 Durrell Lowery
30 Kelly Edwards
31 Brian Hale Hilton Head Cycling/Robson Fore
32 Pointer Brook
33 Derek Revees PCP Race Team
34 Gareth Miller SCV / Village Volkswagen
35 Brad Beadles Cycle Haus Racing
36 Brandon Jackson
37 Jerome Grilhot
38 Unknown Rider
39 Daniel Paniconi
40 Mark Cassel LF Flyers
41 Adam Denton James Bros. Bikes
42 Mike Kehoe
43 John Perry
44 Patrick Johnson Velocity Racing Team
45 Nick Evenson Village Volkswagen
46 Mike Surgen L5flyers
47 Ovirne Lopez Prima Tappa
48 Fabio Moura TRY BIKE SHOP/DEPAULA RACING
49 Tim Ulinski
50 Jeff Bilsky
51 Scott Wilde Velocity Racing & Cycling Inc
52 Willian Souza TRY BIKE SHOP/DEPAULA RACING
53 Roger Gonzalez
54 Jim Deitsch PCP Race Team
55 Keith Werle NGCA Mission Source
56 Don Yates Buckhead Velo Club
57 Holger Pfaender
58 Robert Vinson Cherry St. Cycles Teammate Top 5: Greg Goldsberry
59 James Dunn Alabama Wheelmen
Finishers: Cat 4: 28   Cat 5: 23   Cat ?: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Cooper Willsey Furman University
2 Grayson Brookshire Milligan College
3 Andrew Hodges Georgia Institute of Technology
4 Luke Caldwell Auburn
5 Fausto Crapiz Village Volkswagen Elite Cyclin
6 Sam Morkal williams Warren Wilson College
7 Evan Christenson Lees-McRae College
8 Brendan Rhim Furman University Teammate Win: Cooper Willsey
9 Alec Hoover Lees-McRae College
10 Nathan Spence Auburn Teammate Top 5: Luke Caldwell
11 Jackson Gilbert Georgia Institute of Technology Teammate Top 5: Andrew Hodges
12 Jacob Schwyn
13 Taylor Davis Auburn Teammate Top 5: Luke Caldwell
14 Brian Suto Furman University Teammate Win: Cooper Willsey
15 Nate Morse Furman University Teammate Win: Cooper Willsey
16 Andrew Bailey Milligan College Teammate Top 5: Grayson Brookshire
17 Connor simmons ? Lees-=McRae
18 Alec Harp University of North Georgia
19 Michael Zanetti Lees-McRae College
20 Carlo Villarreal Milligan College Teammate Top 5: Grayson Brookshire
21 Kevin Baumann Clemson University
22 Ben Rothschild Georgia Institute of Technology Teammate Top 5: Andrew Hodges
23 Samuel Dobrozsi Lees-McRae College
24 Seth Veenbaas Milligan College Teammate Top 5: Grayson Brookshire
25 Amir Merali Lees-McRae College
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 9   Cat 3: 9   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sam Wentworth Milligan College
2 Jack Perry Lees McRae College
3 Burke Clayton GIovanni's Tile Design Racing p
4 Zachary Lee Auburn
5 Mark Gomez Auburn University
6 Hauser Adam
7 Caleb Smith Lees McRae College Teammate Top 5: Jack Perry
8 Vanderzwaag Nolan Lees-McRae College Teammate Top 5: Jack Perry
9 Wesley Crane Georgia Institute of Technology
10 Jacob Payne Georgia Institute of Technology
11 Andrew Baldwin Milligan College Teammate Win: Sam Wentworth
12 Elliott Padraic
13 Jimenez Antonio
14 Cherriervickers Samuel Florida State University
15 Luther Jacob Clemson University
16 Stephen Walton Auburn University Teammate Top 5: Mark Gomez
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 7   Cat ?: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Paul Gue Auburn University
2 Wilderman Clay KSU
3 Chase Snowden Auburn University Teammate Win: Paul Gue
4 Cooper Jonathan
5 Seth Mallett Georgia Institute of Technology
6 Brookins Andrew
7 Cox Hayden Furman University
8 David Michael sweet Auburn University Teammate Win: Paul Gue
9 Christopher Sacco Presbyterian College
10 Castrillon William University of Georgia
11 Carter Beach East Tennessee State University
12 Claybourn Milner Georgia Institute of Technology Teammate Top 5: Seth Mallett
13 Carlton Zack
14 Lange Harrison KSU Teammate Top 5: Wilderman Clay
15 Christian Acker Clemson University
16 Kyle Luecke Ride 615 Devo
17 Malone Jacob
18 Tyler Williamson Auburn University Teammate Win: Paul Gue
19 Brandon Stacy Presbyterian College
20 Josh Erhard
21 Edwards Ben
22 Nunthadech Rodcheuy Georgia Institute of Technology Teammate Top 5: Seth Mallett
23 Ryan Becwar Clemson University
24 Hayden Cox Furman University
25 Sterling Guy Warren Wilson College
26 Halil Sahin tetik Georgia Institute of Technology Teammate Top 5: Seth Mallett
27 Hu Jessie
28 Sam Ford Auburn University Teammate Win: Paul Gue
29 Quenton Lyons King University Cycling
30 Billy Barnes King University Cycling
31 Hird Joe Auburn University Teammate Win: Paul Gue
32 Corey Nickels
33 Peppler Mark
34 Unknown Rider
35 Wood Seth University of Florida
36 Peter Gacek Auburn University Teammate Win: Paul Gue
Finishers: Cat 4: 2   Cat 5: 14   Cat ?: 20  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Sean Philyaw Ridley Masters p/b Reality Bike
2 Jeffrey Tanski Velocity Racing Inc. & Cycling
3 Benjy Coil Peachtree Masters
4 Larry Waters Prima Tappa cycling p/b Mansfie
5 Isaac Strickland Ridley Masters Team p/b Reality
6 Creed Sewell Steel/Peachtree Bikes
7 Nelson Daniel Team Mission Source / NGCA
8 Wesley Garland Prowheelbuilder.com
9 Lino Asiatico Southern Crescent Cycling
10 Gregory Brown
11 Carter Schmeck Portable Rock Climbing
12 Dan Klapheke Mission Source/NGCA
13 Richard Fuqua velocity
14 Van Mixon GA Neurosurgical Institute
15 Scott Demyer
16 Tom Armes Wahoo Fitness Masters
17 Daniel Baccino Southern Crescent Cycling
18 Marvin Rivera
20 Aaron Budsock Free Flite Masters
21 Patrick Vrana Wahoo Fitness Masters Team
22 Michael Burns Ridley Masters p/b Reality Bike Teammate Win: Sean Philyaw
23 Heber Cristino Southern Crescent Cycling
24 Todd Muller Ridley Masters
25 Chris Freeman
26 Javier Rozo
27 Unknown Rider
28 Andrew Johnston Peachtree Masters Teammate Top 5: Benjy Coil
29 Joe Greenfeld Wahoo Fitness Masters
30 Oscar Rodriguez
31 Jeff Richards Wahoo masters cycling
32 James Wueste Homesmart Cycling
33 Eric Anderson Ridley Master Cycling Team
34 Reginald Pineda Team Prowheelbuilder.com
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 16   Cat 3: 12   Cat 4: 2   Cat 5: 1   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Roy Simmons Peachtree Bikes
2 Bernie Lacourciere Mission Source cycling NGCA
3 Ty Tagami
4 Jeffrey May
5 Jim Whitehead
6 Brad Harper
7 Chris Isenberg
8 Scott Hilburn
9 Terry O'toole
10 Michael Fizgerald
11 Tim Stone
12 William Kerrigan
13 Allen Duquette
14 Patrick Flautt
15 James G wenzel Velo Voodoo
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 6   Cat 3: 4   Cat 4: 2   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Oleg Tanovitsky CRCA/LUPUS Racing Team
2 Matthew Whatley Cherry St. Cycles
3 Brock Mason Prima Tappa
4 Hank Beaver LITESPEED-BMW
5 Mcquerry Justin Team Novo Nordisk Development
6 John Butler *
7 Juan Carlos arias Southern crescent cycling
8 John Stowe Cherry St. Cycles Teammate Top 5: Matthew Whatley
9 Brian Toone Friends of the Great Smokies (F
10 Evan Clouse Hot Tubes Cycling Team
11 Jacob Henley Amore & Vita USA
12 Dillon Swaim
13 Troy Dunton
14 Brendan Sullivan
15 Igor Rudalev CRCA /Lupus racing Team Teammate Win: Oleg Tanovitsky
16 Jonathan Brown Axeon Hagens Berman
17 Daniel Holt LITESPEED-BMW Teammate Top 5: Hank Beaver
18 Unknown Rider
19 Micah Milne JR Holowesko | Citadel pb Hinca
20 Connor Ardrey Outspokin' Augusta
21 Colby Millen
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 12   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ashlyn Woods Lees-McRae College
2 Zoe Mullins Milligan College
3 Julia Frsesne
4 Hannah Swan Milligan College
5 Morgan Miller Milligan College
6 Stephanie Cucaz Milligan College
7 Victoria Kanizer Milligan College Teammate Top 5: Zoe Mullins
8 Danielle Clark
9 Emily Cox King University
10 Rachel Swan Milligan College Teammate Top 5: Zoe Mullins
11 Katelyn Pervis Lees-McRae College Teammate Win: Ashlyn Woods
12 Diana Ramos Milligan College Teammate Top 5: Zoe Mullins
13 Samantha Croft Lees-McRae College Teammate Win: Ashlyn Woods
14 Page Robertson Lees-McRae College Teammate Win: Ashlyn Woods
15 Hailey Sarausky Lees-McRae College Teammate Win: Ashlyn Woods
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 5   Cat 3: 5   Cat 4: 2   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Claire Iamberg
2 Kathryn Maeder Georgia Institute of Technology
3 Jessica Cannon Milligan College
4 Morgan Rex Georgia Institute of Technology
5 Erin Nalley Auburn University
6 Sarah Pitts Auburn University
7 Victoria Gates King University Cycling
8 Sylvie Hyman University of Florida
9 Elizabeth Keefer Auburn University Teammate Top 5: Erin Nalley
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 3   Cat 5: 1   Cat ?: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Danielle Spires Razzle Dazzle Racing
2 Melanie Hof Free Flite Masters
3 Melissa Mcadams
4 Jeanette Haggas Razzle Dazzle
Finishers: Cat 1: 2   Cat 4: 2