Log In
Florida State Championship Crit • Apr 2 2016
Partly Cloudy, 83 degrees, wind 9 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Justin Pfaff Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
1
2 Sebastian Morfin Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
2
Teammate Win: Justin Pfaff
3 Akil Campbell Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
3
Teammate Win: Justin Pfaff
4 Julio Revoredo Silcarbon Racing Team 00:00.0
4
5 Jonathan Light unattached 00:00.0
5
6 Albert Mallari VeloBrew Cycling Club 00:00.0
6
7 Renato Mu Silcarbon Racing Team 00:00.0
7
Teammate Top 5: Julio Revoredo
8 Jose Gonzalez Solo 00:00.0
8
9 Juan Restrepo Silcarbon Racing Team 00:00.0
9
Teammate Top 5: Julio Revoredo
DNF Enrico Cruz Interactive Metronome 00:00.0
DNF Luis Gonzalez Bill Bone By Law LCT 00:00.0
DNF Juan Carlos campo Blue Star-Boom Development 00:00.0
DNF Katriel Paulete Silcarbon Racing 00:00.0
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Steven Perezluha Support Clean Sport / SeaSucke 00:00.0
1
2 Shane Braley Support Clean Sport / SeaSucke 00:00.0
2
Teammate Win: Steven Perezluha
3 Alexander Gil Support Clean Sport / SeaSucke 00:00.0
3
Teammate Win: Steven Perezluha
4 Anthony Yaques Unattached 00:00.0
4
5 Dustin Brody PERFORMANCE BY ROSSETTI 00:00.0
5
6 Ian Gonder Naples Cyclery p/b Airport Kia 00:00.0
6
7 Lingard Miller Cycle Depot Racing Team 00:00.0
7
DNF Christopher Collins Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
DNF Henry Willis Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
DNF Alex Mclaughlin Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
Finishers: Cat 1: 5   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Darren Dowling Sarasota Cycling Club p/b SeaS 00:00.0
1
2 Enrique Lopez Performance Team by Rossetti 00:00.0
2
3 Shimran Ali Finish Strong Elite Cycling 00:00.0
3
4 Kevin Grimes Steady Spin 00:00.0
4
5 Marc Boults Naples Cyclery 00:00.0
5
6 Rhandie Thompson US Military Endurance Sports 00:00.0
6
7 Christopher Martincavage Unattached 00:00.0
7
DNF Brett Sheridan Steady Spin 00:00.0 Teammate Top 5: Kevin Grimes
DNF Alex Mitz SCVS 00:00.0
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 2   Cat 3: 2   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Alexander Gil Support Clean Sport / SeaSucke 1:11:20.7
1
2 Alex Mclaughlin Stradalli/Wizard Racing Develo 1:11:21.4
2
3 Darren Dowling Sarasota Cycling Club p/b SeaS 1:11:23.0
3
4 Akil Campbell Stradalli/Wizard Racing Develo 1:11:23.3
4
5 Enrique Lopez Performance Team by Rossetti 1:11:23.3
5
6 Patrick Diver Unattached 1:11:23.9
6
7 Shane Braley Support Clean Sport / SeaSucke 1:11:24.2
7
Teammate Win: Alexander Gil
8 Samuel Connell Stradalli/Wizard Racing Develo 1:11:24.4
8
Teammate Top 5: Alex Mclaughlin
9 Fredd Matute Performance Cycling B/Rossetti 1:11:24.7
9
10 Justin Pfaff Stradalli/Wizard Racing Develo 1:11:25.4
10
Teammate Top 5: Alex Mclaughlin
11 Owen Shott VeloBrew Cycling Club 1:11:31.9
1
12 Jose Frank rodriguez Stradalli 1:11:34.6
2
13 Yip Tsang Performance Cycling B/Rossetti 1:11:34.9
3
14 Bruno Moreira Carrier Laroco 1:11:34.9
4
15 Sebastian Morfin Stradalli/Wizard Racing Develo 1:11:35.2
5
Teammate Top 5: Alex Mclaughlin
16 Anthony Yaques Unattached 1:11:35.3
6
17 David Monismith Pioneer Mortgage pb Yourkey.co 1:11:35.3
18 Osvaldo Delgado CPO Bykes 1:11:35.3
19 Henry Willis Stradalli/Wizard Racing Develo 11:1:35.4
Off The Back
Teammate Top 5: Alex Mclaughlin
20 Didier Fresne FloridaVelo 1:11:35.4
DNF Christopher Collins Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0 Teammate Top 5: Alex Mclaughlin
DNF Marc Boults Naples Cyclery 00:00.0
DNF Julio Revoredo Silcarbon Racing Team 00:00.0
DNF Allison Anjos Thebestbikeshop.Com 00:00.0
DNF Ronaldo Tavares Unattached 00:00.0
DNF Andrew Miller VeloBrew Cycling Club 00:00.0
DNF Curtis Long VeloBrew Cycling Club 00:00.0
DNF Roy Foley LaRocco & Associates Final Tou 00:00.0
DNF Vance James VeloBrew Cycling Club 00:00.0
Finishers: Cat 1: 16   Cat 2: 13  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jose Gonzalez Unattached 00:00.0
1
2 Yuniet Del toro PFM 00:00.0
2
3 Yariel Bermudez Performance Fitness-Delfay Cen 00:00.0
3
4 Keith Litzell Sarasota Cycling Club p/b SeaS 00:00.0
4
5 Eric Zugor Bike Nerds 00:00.0
5
6 K Sakai Steady Spin 00:00.0
6
7 Sean Mow Boom Cycling Team 00:00.0
7
8 Ken Rodgers Unattached 00:00.0
8
9 Divaldo Ceballo South MIAMI BIKE SHOP 00:00.0
9
10 Quenni King Unattached 00:00.0
10
11 Juan David buitrago Unattached 00:00.0
11
12 Luis Rodriguez Compass Research Cycling Team 00:00.0
12
13 Javier Bomnin Unattached 00:00.0
13
14 Ian Gonder Naples Cyclery p/b Airport Kia 00:00.0
14
15 Shimran Ali Finish Strong Elite Cycling 00:00.0
15
16 Max Kolisch Unattached 00:00.0
16
17 Dustin Brody PERFORMANCE BY ROSSETTI 00:00.0
17
18 Chad Hale RedEye Velo 00:00.0
18
19 Kevin Grimes Steady Spin 00:00.0
19
20 Jason Brandt Team Juggernaut 00:00.0
20
21 Enrico Cruz Interactive Metronome 00:00.0
21
22 Diego Ramirez Unattached 00:00.0
22
23 Kenny Cox VeloBrew Cycling Club 00:00.0
23
24 Jose Babilonia Trek Bikes Florida 00:00.0
24
25 Jackson Griffin RedEye Velo 00:00.0
25
26 Chuck Holstein FloridaVelo 00:00.0
26
27 Locksley Vassell Galiz Cycling Team 00:00.0
27
28 Christian Viera Colavita Racing Inc. 00:00.0
28
29 Hunter Smith WERXX Jr Development 00:00.0
29
30 Samuel Sanchez Colavita Racing Inc 00:00.0
30
31 Orelvis Martinez Elvys Trucking Corp 00:00.0
31
32 Leonard Hall Colavita Racing Inc 00:00.0
32
33 James Harter Team Juggernaut 00:00.0
33
34 Craig Smith Team Juggernaut 00:00.0
34
35 Carlos Morales Performance Fitness-Delfay Cen 00:00.0
35
Teammate Top 5: Yariel Bermudez
36 Eric Mcnees RedEye Velo 00:00.0
36
37 German Arango Colavita Racing Inc. 00:00.0
37
38 Whit Robinson Team Juggernaut 00:00.0
38
DNF Wallie Martinez Big Wheel Sunrise 00:00.0
DNF Jason Davis Compass Research Cycling Team 00:00.0
DNF Tyler Aquino Team Juggernaut 00:00.0
DNF Matthew Maddox VeloBrew Cycling Club 00:00.0
DNF Jeffrey Vivo Relentless Bicycles 00:00.0
Finishers: Cat 3: 42   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Loheide Patches 00:00.0
1
2 Ryan Post FloridaVelo 00:00.0
2
3 Ethan Audette Unattached 00:00.0
3
4 Enedys Rodriguez Ibike Club 00:00.0
4
5 Jonathan Light Unattached 00:00.0
5
6 Carlos Fuentes Elvys Trucking Corp 00:00.0
6
7 Michael Lum Mack Cycle 00:00.0
7
8 Jason Lazarus Compass Research Cycling Team 00:00.0
8
9 Erdwin Buitrago Unattached 00:00.0
9
10 Paul Thompson St. Johns Encore 00:00.0
10
11 Nicholas Tabares Silcarbon Racing Team 00:00.0
11
12 Felipe A costa Top Step 00:00.0
12
13 Leonel Figueredo Unattached 00:00.0
13
14 Romero Gill VeloBrew Cycling Club 00:00.0
14
15 Zachary West Atlantic Shores Velo 00:00.0
15
16 Andy Hale VeloBrew Cycling Club 00:00.0
16
17 Marco Monteverde Patches 00:00.0
17
Teammate Win: William Loheide
18 Vinny Silva Brevet Bike Shop 00:00.0
18
19 Michael Stokes GearLink Racing INC. 00:00.0
19
20 Rafael Curbelo Ibike Club 00:00.0
20
Teammate Top 5: Enedys Rodriguez
21 Robert Ripley Jc's Blue Hammers 00:00.0
21
22 Ricardo Bonilla Encore St John 00:00.0
22
23 Ross Piper JCs Bike Shops Blue Hammers 00:00.0
23
24 Rodrigo Barreto Unattached 00:00.0
24
25 Mark Mcnees RedEye Velo 00:00.0
25
26 Jared Weegmann US Military Endurance Sports 00:00.0
26
27 Dominique Mcconnell Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
27
28 Andrew Hibbitt Unattached 00:00.0
28
29 Juan Carlos campo Blue Star-Boom Development 00:00.0
29
30 Gage Reisinger GearLink Racing INC. 00:00.0
30
31 Jean Sada Unattached 00:00.0
31
32 Jose Fernando tabares-ossa Team Tabare FSA 00:00.0
32
DNF Alex Supik Interactive Metronome 00:00.0
DNF Robert Marchello Gear Link Racing 00:00.0
Finishers: Cat 4: 32   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Genaro Smith Galiz Cycling Team 00:00.0
1
2 Ariel Lee Team Cornerstone - FL 00:00.0
2
3 Alexis Cespedes Team Velo Speed 00:00.0
3
4 Adrian Perez Patches 00:00.0
4
5 Eduardo Lopez Unattached 00:00.0
5
6 Stelio Herrera Unattached 00:00.0
6
7 Alfredo Diaz Team Cornerstone - FL 00:00.0
7
Teammate Top 5: Ariel Lee
8 Jean Palau Unattached 00:00.0
8
9 Brandon Beers Unattached 00:00.0
9
10 Patrick Ruel Beyond Biken 00:00.0
10
11 Jose Perez Elvys Trucking Corp 00:00.0
11
12 Yarian Rosado JCs Bike Shops Blue Hammers 00:00.0
12
13 Franco Herrera Brevet 00:00.0
13
14 Jeff Mishtawy Unattached 00:00.0
14
15 Rolaudo Martinez Corney Stone-FL 00:00.0
15
16 Lefran Nunez Unattached 00:00.0
16
17 Jimmy De la luz caballero Unattached 00:00.0
17
18 Donald Barber JCs Bike Shops Blue Hammers 00:00.0
18
19 Yoel Borego Unattached 00:00.0
19
20 Robert Artiga parker Team Cornerstone - FL 00:00.0
20
Teammate Top 5: Ariel Lee
21 Sean Knowles Sarasota Cycling Club p/b SeaS 00:00.0
21
22 Michelangelo Bassi Unattached 00:00.0
22
23 Alex Mitz SCVS 00:00.0
23
24 Brett Sheridan Steady Spin 00:00.0
24
25 Katriel Paulete Silcarbon Racing 00:00.0
25
26 Brad Shallow JCs Bike Shops Blue Hammers 00:00.0
26
27 Claudio Bracamonte Unattached 00:00.0
27
28 Robert E ripley JCs Bike Shops Blue Hammers 00:00.0
28
29 Orelvys Nolasco Ibikes Club 00:00.0
29
30 Luis Pagan Unattached 00:00.0
30
31 Robert Desantis Village Idiots Cycling Club 00:00.0
31
32 Octavio Ocampo Campo Racing Team 00:00.0
32
DNF Raul Diaz Unattached 00:00.0
DNF Bryan Velasquez Bill Bone Bike Law/LCT 00:00.0
DNF Simon Reyes Interactive Metronome 00:00.0
DNF Luis Felipe soberal Unattached 00:00.0
DNF Austin Doty VeloBrew Cycling Club 00:00.0
DNF Ricardo Almonte Unattached 00:00.0
Finishers: Cat 5: 36   Cat ?: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Devin Sharrit Orlando Road Club 00:00.0
1
2 Tyler Mlujeak Interactive Metronome 00:00.0
2
3 Cody Elliott RedEye Velo 00:00.0
3
4 Dillon Elliott RedEye Velo 00:00.0
4
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Carlos Delgado Interactive Metronome 00:00.0
1
2 Marcel Maldonado Interactive Metronome 00:00.0
2
Teammate Win: Carlos Delgado
3 Nicolas Raffinengo Interactive Metronome 00:00.0
3
Teammate Win: Carlos Delgado
4 Emma Cavendish Unattached 00:00.0
4
5 Carlo Roche Interactive Metronome 00:00.0
5
Teammate Win: Carlos Delgado
6 Gabriella Dixon Interactive Metronome 00:00.0
6
Teammate Win: Carlos Delgado
7 Kaue King Interactive Metronome 00:00.0
7
Teammate Win: Carlos Delgado
8 Tyler Griffin RedEye Velo 00:00.0
8
9 Clayton Zinnert Advance Cyles 00:00.0
9
10 Samantha Morrison VeloBrew Cycling Club 00:00.0
10
11 Zoe Sutherlin Unattached 00:00.0
11
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jackson Griffin RedEye Velo 00:00.0
1
2 Nicholas Tabares Silcarbon Racing Team 00:00.0
2
3 Juan David buitrago Unattached 00:00.0
3
4 Ethan Audette Unattached 00:00.0
4
5 Hunter Smith WERXX Jr Development 00:00.0
5
6 Richard Freeman iii Werxx Cycling Development T 00:00.0
6
7 Eric Mcnees RedEye Velo 00:00.0
7
Teammate Win: Jackson Griffin
8 Zachary West Atlantic Shores Velo 00:00.0
8
9 Jeanluc Contantgalitello Interactive Metronome 00:00.0
9
10 Simon Reyes Interactive Metronome 00:00.0
10
11 Luis Castro Orlando Road Club 00:00.0
11
12 Julien Guarniere Cycle Depot Racing Team 00:00.0
12
13 Leah Hardin Orlando Road Club 00:00.0
13
DNF Jacob Kelley Orlando Road Club 00:00.0
DNF Hannah Duffey VeloBrew Cycling Club 00:00.0
DQ Alexandria Jensen Orlando Road Club 00:00.0
Finishers: Cat 3: 4   Cat 4: 8   Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Samuel Connell Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
1
2 Brian Sciba RedEye Velo 00:00.0
2
3 Edwin Calderon Atlantic Shores Velo 00:00.0
3
4 Robert Comfort VeloBrew Cycling Club 00:00.0
4
5 Austin Brown Bill Bone Bike Law/LCT 00:00.0
5
6 Alex Supik Interactive Metronome 00:00.0
6
7 Chad Hale RedEye Velo 00:00.0
7
Teammate Top 5: Brian Sciba
8 Carsten Canchola Orlando Road Club 00:00.0
8
9 Juan Restrepo Silcarbon Racing Team 00:00.0
9
10 John Orellana Interactive Metronome 00:00.0
10
11 Dylan Brophy Unattached 00:00.0
11
12 Dominique Mcconnell Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
12
Teammate Win: Samuel Connell
13 Antonio Santana Orlando Road Club 00:00.0
13
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3   Cat 4: 3   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Allison Anjos Unattached 00:00.0
1
2 Andrew Miller VeloBrew Cycling Club 00:00.0
2
3 Bruno Moreira Carrier Laroco 00:00.0
3
4 Owen Shott VeloBrew Cycling Club 00:00.0
4
5 Oscar Flores Bill Bone By Law LCT 00:00.0
5
6 Ashton Hulscher Bill Bone By Law LCT 00:00.0
6
7 Osvaldo Delgado CPO Bykes 00:00.0
7
8 Orelvis Martinez Elvys Trucking Corp 00:00.0
8
9 Mike Lifshotz Ride Fast Gear 00:00.0
9
10 Gustavo Rullo Velo Speed 00:00.0
10
11 Patrick Sansbury Recio Racing 00:00.0
11
DNF Jorge Mila Pioneer Mortgage pb Yourkey.co 00:00.0
Finishers: Cat 1: 7   Cat 2: 3   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Felipe A costa Top Step 00:00.0
1
2 Zach Wolz Unattached 00:00.0
2
3 Andy Hale VeloBrew Cycling Club 00:00.0
3
4 Lefran Nunez 0 00:00.0
4
Finishers: Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ken Vida VeloBrew Cycling Club 00:00.0
1
2 Alexander Zambrana Racers Edge Cycle Shop / GetYo 00:00.0
2
3 Yoelkis Aira dope Alligator Cycling 00:00.0
3
4 Ronaldo Tavares Unattached 00:00.0
4
5 Amir Wexler CPO BIKES 00:00.0
5
6 Paulo Silva Compass Research Cycling Team 00:00.0
6
7 Chris Tricoli Support Clean Sport / SeaSucke 00:00.0
7
8 Roy Foley LaRocco & Associates Final Tou 00:00.0
8
9 Curtis Long VeloBrew Cycling Club 00:00.0
9
Teammate Win: Ken Vida
10 Jose Rodriguez PERFORMANCE BY ROSSETTI 00:00.0
10
11 Leandro Contreras Bill Bone By Law LCT 00:00.0
11
12 Luis Rios Performance Fitness-Delfay Cen 00:00.0
12
13 Travis Gibbon VeloBrew Cycling Club 00:00.0
13
Teammate Win: Ken Vida
14 Shannon Malmquist Cerious Trainig 00:00.0
14
15 Samuel Sanchez Colavita Racing Inc 00:00.0
15
16 Esteban Lettieres Team Velo Speed 00:00.0
16
DNF Scott Cugno 1 Pro Cycling 00:00.0
DNF Christopher Wright Unattached 00:00.0
DNF Ken Rodgers Unattached 00:00.0
DNF Victor Sepulveda Team Velo Speed 00:00.0
Finishers: Cat 1: 3   Cat 2: 12   Cat 3: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ariel Lee Team Cornerstone - FL 00:00.0
1
2 Eduardo Lopez Unattached 00:00.0
2
3 Yoel Borego Unattached 00:00.0
3
4 Stelio Herrera Unattached 00:00.0
4
5 Ivan Olarte Cycle Haus Racing 00:00.0
5
6 Jimmy De la luz caballero Unattached 00:00.0
6
7 Paul Thompson St. Johns Encore 00:00.0
7
8 Todd Vanselous West Coast Cycling 00:00.0
8
9 Jeff Mishtawy Unattached 00:00.0
9
10 Claudio Bracamonte Unattached 00:00.0
10
11 Kevin Channer Unattached 00:00.0
11
12 Erick Hernandez Unattached 00:00.0
12
Finishers: Cat 4: 5   Cat 5: 7  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Edgar Maldonado Unattached 00:00.0
1
2 Carlos Fuentes Elvys Trucking Corp 00:00.0
2
3 Michael Cowart VeloBrew Cycling Club 00:00.0
3
4 Jose Perez Elvys Trucking Corp 00:00.0
4
5 Marco Monteverde Patches 00:00.0
5
6 Rolando Moreno Corney Stone-FL 00:00.0
6
7 Edward Lee Bill Bone Bike Law/LCT 00:00.0
7
8 Jason Lazarus Compass Research Cycling Team 00:00.0
8
9 Garfield Smith Cornwall 00:00.0
9
10 Arturo Soler Bike Link 00:00.0
10
11 Mark Mcnees RedEye Velo 00:00.0
11
12 William Loheide Patches 00:00.0
12
Teammate Top 5: Marco Monteverde
13 Leonel Figueredo Unattached 00:00.0
13
14 Yamil Llorens Team Performance Fitness-Delra 00:00.0
14
15 Timothy Morgan R & M 00:00.0
15
16 Thomas A houtenbrink Unattached 00:00.0
16
17 Juan Salas Corney Stone-FL 00:00.0
17
DNF Steven Decker Unattached 00:00.0
DNF Rolaudo Martinez Corney Stone-FL 00:00.0
DNF Leonardo Perez avila Big Wheel Sunrise 00:00.0
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 11   Cat 5: 8  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Vance James VeloBrew Cycling Club 00:00.0
1
2 Steven Mlujeak Interactive Metronome 00:00.0
2
3 Grant Potter Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
3
4 Julio Rojas GS Palm Beach Garneau 00:00.0
4
5 Ryan Saylor Beaches Velo Sport 00:00.0
5
6 William Cuello Unattached 00:00.0
6
7 Craig Newell CFT Cycling Team/TNR Cycling C 00:00.0
7
8 Tony Alvarez Cycling For Cures 00:00.0
8
9 Victor Herrera Alligator's Cycling Team 00:00.0
9
10 Kevin Eggart Pioneer Mortgage Funding 00:00.0
10
11 Leonardo Perez avila Big Wheel 00:00.0
11
12 Mario Lee Unattached 00:00.0
12
13 Kevin Abbate Bill Bone By Law LCT 00:00.0
13
14 Brent Lucas Hollywood Big Wheelers 00:00.0
14
DNF Rigoberto Rielo Eagle Cycling 00:00.0
DNF Jose Casas Eagle Cycling 00:00.0
DNF Keith Litzell Sarasota Cycling Club p/b SeaS 00:00.0
DNF Matthew Maddox VeloBrew Cycling Club 00:00.0 Teammate Win: Vance James
DNF Keston Mcmain Unattached 00:00.0
DQ Jose Armas GS Palm Beach Garneau 00:00.0 Teammate Top 5: Julio Rojas
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 4   Cat 3: 10  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ernie Pena FloridaVelo 00:00.0
1
2 Vincent Cook VeloBrew Cycling Club 00:00.0
2
3 Javier Ortiz Ghost Riders 00:00.0
3
4 Chuck Holstein FloridaVelo 00:00.0
4
Teammate Win: Ernie Pena
5 Donald Spath Unattached 00:00.0
5
6 Leonel Rodriguez Ghost Riders 00:00.0
6
7 Carlos Soler Vision Quest Coaching 00:00.0
7
8 Chris Antia West Coast Cycling 00:00.0
8
9 Milton Behrens West Coast Cycling 00:00.0
9
10 Mariusz Baran Bill Bone Bike Law/LCT 00:00.0
10
11 William Fell Treasure Coast Cycling Associa 00:00.0
11
12 Pablo Santa cruz FloridaVelo 00:00.0
12
Teammate Win: Ernie Pena
13 Omelio Rufin Pro Cycling Miami 00:00.0
13
14 Israel Vera Bike Link 00:00.0
14
15 Glenn Harsin Unattached 00:00.0
15
16 Blain Reeves Stradalli 00:00.0
16
17 Didier Fresne FloridaVelo 00:00.0
17
Teammate Win: Ernie Pena
18 Shawn Burke VeloBrew Cycling Club 00:00.0
18
Teammate Top 5: Vincent Cook
DNF Anthony Maisto FloridaVelo 00:00.0 Teammate Win: Ernie Pena
DNF Richard Benson Unattached 00:00.0
DNF Victor Rodriguez Eagle Cycling 00:00.0
DNF Tim Ludwig Unattached 00:00.0
DNF Curt Comber Unattached 00:00.0
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 8   Cat 3: 5   Cat 4: 5   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Glenn Schneider GS Palm Beach 00:00.0
1
2 Mark Stein Florida Velo 00:00.0
2
3 Wallie Martinez Big Wheel Sunrise 00:00.0
3
4 Kevin Clark Winter Springs Cycling 00:00.0
4
5 Martin Bates West Coast Cycling 00:00.0
5
6 Michael Rhoades Treasure Coast Cycling Associa 00:00.0
6
7 Will Larson Gearlink Racing 00:00.0
7
8 Brian Davis Compass 00:00.0
8
9 Bryan Lofton Compass Research Cycling Team 00:00.0
9
10 Andrew Macfarlane Patches 00:00.0
10
11 Dwight Johnson Laurel Bicycle Club 00:00.0
11
DNF Brian Brown JCs Bike Shops Blue Hammers 00:00.0
Finishers: Cat 1: 1   Cat 2: 5   Cat 3: 4   Cat 4: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Michael Frenette Sarasota Cycling Club p/b SeaS 00:00.0
1
2 Pete Loftis Support Clean Sport / SeaSucke 00:00.0
2
3 Julius Aulisio Treasure Coast Cycling Associa 00:00.0
3
4 Stuart Lamb West Coast Cycling 00:00.0
4
5 John Butler Treasure Coast Racing 00:00.0
5
6 Mike Vonnahmen Midwest Masters Cycling Team 00:00.0
6
7 Marcus Watters Vision Quest Coaching 00:00.0
7
8 Timothy Polito Unattached 00:00.0
8
DNF George Toomey Unattached 00:00.0
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 5   Cat 4: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 George Broughton VeloBrew Cycling Club 00:00.0
1
2 John Robson Florida Sports Racing Team 00:00.0
2
3 Wallace Mcroy VeloBrew Cycling Club 00:00.0
3
Teammate Win: George Broughton
4 Ron Ferreira Unattached 00:00.0
4
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 1   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Eric Lippens FloridaVelo 00:00.0
DNF Steve Agronick LaRocco & Associates Final Tou 00:00.0
DNF Gerald Grayce Unattached 00:00.0
Finishers: Cat 3: 1   Cat 5: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Richard Bradley Atlantic Bicycle Club
Finishers: Cat 4: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 William Burns Unattached
Finishers: Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Lucas Judycki Interactive Metronome 00:00.0
1
2 Thomas Glock Interactive Metronome 00:00.0
2
Teammate Win: Lucas Judycki
3 Aiden Roeder Orlando Road Club 00:00.0
3
4 Spencer Griffin RedEye Velo 00:00.0
4
Finishers: Cat 5: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Jeanine Seeger CPO BIKES 00:00.0
1
2 Marjolein Pawlus Sarasota Cycling Club p/b SeaS 00:00.0
2
3 Emily Cooper Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
3
4 Magdalena Cichon DelaFina 00:00.0
4
5 Adormarie Martinez Brevet 00:00.0
5
Finishers: Cat 2: 4   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ava Sykes TWENTY16 Pro Cycling 00:00.0
1
2 Alaina Casioppo Team Kyles Bike Shop 00:00.0
2
3 Paulien Van etten Unattached 00:00.0
3
4 Romina Mok Bill Bone/CT Law 00:00.0
4
5 Mackenzie Koth Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
5
6 Julie Mckenzie Team Kyles Bike Shop 00:00.0
6
7 Rebekah Hope DelaFina 00:00.0
7
DNF Christi Sparkman RedEye Velo 00:00.0
Finishers: Cat 3: 7   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Simone Berger Unattached 00:00.0
1
2 Gabriella Dixon Interactive Metronome 00:00.0
2
3 Erika Sosa Galiz Cycling Team 00:00.0
3
4 Valentina Chacin Unattached 00:00.0
4
5 Melanie Quinones Unattached 00:00.0
5
6 Nancy Raimo West Coast Cycling 00:00.0
6
7 Simona Bartos Colavita Racing Inc 00:00.0
7
8 Diana Molnar WCC 00:00.0
8
9 Mackenzie Collins Stradalli/Wizard Racing Develo 00:00.0
9
10 Jennifer Vogel Unattached 00:00.0
10
11 Seddy Dure Galiz Cycling Team 00:00.0
11
Teammate Top 5: Erika Sosa
12 Maria Giusti Unattached 00:00.0
12
13 Maria Hyde DelaFina 00:00.0
13
14 Karen Brady Galiz Cycling Team 00:00.0
14
Teammate Top 5: Erika Sosa
15 Hannah Duffey VeloBrew Cycling Club 00:00.0
15
16 Lizeth Foster Galiz Cycling Team 00:00.0
16
Teammate Top 5: Erika Sosa
17 Elizabeth Kamerick Galiz Cycling Team 00:00.0
17
Teammate Top 5: Erika Sosa
18 Tracy Lohse Dela Fina 00:00.0
18
DNF Monica Rosa Unattached 00:00.0
Finishers: Cat 4: 19  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heidi Thompson RedEye Velo 00:00.0
1
2 Magdalena Cichon DelaFina 00:00.0
2
3 Romina Mok Bill Bone/CT Law 00:00.0
3
4 Jennie Maire Dela Fina 00:00.0
4
5 Jeanine Seeger CPO BIKES 00:00.0
5
Finishers: Cat 2: 2   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Tara Smith West Coast Cycling 00:00.0
1
2 Nancy Raimo West Coast Cycling 00:00.0
2
Teammate Win: Tara Smith
3 Mayte Velazquez Unattached 00:00.0
3
4 Christi Sparkman RedEye Velo 00:00.0
4
5 Maria Giusti Unattached 00:00.0
5
Finishers: Cat 3: 2   Cat 4: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Julie Mckenzie Team Kyles Bike Shop 00:00.0
2 Rebekah Hope DelaFina 00:00.0
DNF Debbie Phelps Infinity Bike Shop 00:00.0
DNF Tamyra Barnard Alligator's Cycling Team 00:00.0
Finishers: Cat 1: 2   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Diana Correa R & M
Finishers: Cat 3: 1