Log In
HCC Muskego Park Race • Apr 30 2016
Mostly Cloudy, 48 degrees, wind 13 mph.
Is there a Strava segment for this course? Paste the url here:
Categories
Race Pictures
Know where to find pictures from this race? Share the love by adding a Photo Url:
Note: sharing private Facebook albums is not exactly "da love." Remember to make it public!
 
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Benny Smith Team Velocause
2 Michael Lucas ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
3 Kurt Druffel MSN Pro Coaching
4 Tyler Stein
5 Kia Namin Team Velocause Teammate Win: Benny Smith
6 Raymond Pitzka Team Velocause Teammate Win: Benny Smith
7 Ralph Rufo ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Michael Lucas
8 Jorian Giorno ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Michael Lucas
9 Robert Berry BELGIANWERKX
10 Kaz Milas Kenosha Velosport Cycling
11 Matthew Kamphuis Trek Midwest Team
12 Jarrod Kerkhoff MSN Pro Coaching Teammate Top 5: Kurt Druffel
13 Justin Rivas Team Velocause Teammate Win: Benny Smith
14 Matthew Povlich Hollander Benelux Racing
15 Andrew Richter Hollander Benelux Racing
16 Marcus Bickford Velocause Centraal Cycling
17 Bryson Mcdougall ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Michael Lucas
18 Noah Kirchner ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Michael Lucas
19 William Benton Great Dane Velo Club p/b Capital Br
20 Ryan Schmeling ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Michael Lucas
21 Ryan Girouard UW-Whitewater Cycling
22 Jake Tarnowski ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Michael Lucas
23 Henry Lutz ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Michael Lucas
24 Shawn Laplante MSN Pro Coaching Teammate Top 5: Kurt Druffel
25 Michael Raasch Lakes Area Physical Therapy
26 Thomas Ziolkowski UW-Whitewater Cycling
27 Michael Kren Team Velocause Teammate Win: Benny Smith
28 Ian Tweedie Team Velocause Teammate Win: Benny Smith
DNF Jeffrey Andrews Team Velocause Teammate Win: Benny Smith
DNF Kevin Mulligan Lakes Area Physical Therapy
DNF Voytek Glinkowski POLISH & SLAVIC FCU/KRUTO Internati
Finishers: Cat 3: 13   Cat 4: 15   Cat 5: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan Girouard UW-Whitewater Cycling
2 Jonathan Ferrer Team Velocause
3 Marcus Bickford Velocause Centraal Cycling
4 Justin Rivas Team Velocause
5 Brian Dunlavy Bike Haven Race Team
6 Daniell Ochalek Hollander Benelux Racing
7 Michael Raasch Lakes Area Physical Therapy
8 Andrew Richter Hollander Benelux Racing
9 Noah Kirchner ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
10 Simon Fallai
11 Adam Taylor Team Velocause Teammate Top 5: Jonathan Ferrer
12 Andrew Smits Diablo Cycling
13 William Benton Great Dane Velo Club p/b Capital Br
14 Thomas Ziolkowski UW-Whitewater Cycling Teammate Win: Ryan Girouard
15 Henry Lutz ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
16 Tim Hartung Trek Midwest Team
17 Timothy Reinhardt
18 Thomas Kabacinski MSN Pro Coaching
19 Ryan Schmeling ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
20 Richard Grunewald
21 Michael Kernan Brazen Dropouts Cycling Team
22 Joe Garni
23 Michael Kren Team Velocause Teammate Top 5: Jonathan Ferrer
24 Wayne Sletten Lakes Area Physical Therapy
25 Kurt Druffel MSN Pro Coaching
26 John Lutz ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
27 Jason Bickford
28 Larry Gausmann Brazen Dropouts
29 Erik Crook
30 Matthew Katz ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
31 David Bock
32 Matthew Sokolowski Team Wheel & Sprocket
33 Ryan Lemke Ass Savers Racing
34 Michael Schnell Lakes Area Physical Therapy
35 Craig Haydock US Military Endurance Sports
36 David Paff Kenosha Velosport Cycling
DNF Matheu Girouard
DNF Phillip Van asten
DNF Jeffrey Andrews Team Velocause Teammate Top 5: Jonathan Ferrer
DNF Ryan Hogan KS Energy Services / MOSH / Team Wi
Finishers: Cat 4: 19   Cat 5: 21  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Andrew Smits Diablo Cycling
2 Joe Garni
3 Richard Grunewald
4 Ethan Wilson Bicycle Heaven
5 Michael Kernan Brazen Dropouts Cycling Team
6 Timothy Reinhardt
7 Phillip Van asten
8 Matheu Girouard
9 Daniell Ochalek Hollander Benelux Racing
10 Jason Bickford
11 Erik Crook
12 David Bock
13 Craig Haydock US Military Endurance Sports
14 Misha Tyler
15 Shawn Nelson
16 Ryan Lemke Ass Savers Racing
17 Duwand Damon
18 Michael Schnell Lakes Area Physical Therapy
19 Hugo Martinez
20 Nicholas Haydin ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
21 Thomas Leu
22 Juan Martinez
23 Noah Wolfe ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
24 Jacob Zendlak
Finishers: Cat 5: 23   Cat ?: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ian Tweedie Team Velocause
2 Skyler Schmitt ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
3 Lucas Lenoch Junior Dropouts
4 Landon Nelson
5 Lukas Weinhold Junior Dropouts
6 Lance Mikkelsen
7 Jacob Eccles Junior Dropouts Teammate Top 5: Lucas Lenoch
Finishers: Cat 4: 1   Cat 5: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ralph Rufo ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
2 Bryson Mcdougall ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Win: Ralph Rufo
3 Jake Tarnowski ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Win: Ralph Rufo
4 Henry Mcalvanah Junior Dropouts
5 Hunter Schmitt ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Win: Ralph Rufo
6 Sam Naggatz Junior Dropouts
DNF Eli Keyes Team Velocause
Finishers: Cat 3: 1   Cat 4: 1   Cat 5: 5  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Aaron Holtebeck Hollander Benelux Racing
2 Mike Budd Team Wheel & Sprocket
3 Steven Sarver Team Velocause
4 Russ Kempka ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
5 Kelly Shurilla KS Energy Services / MOSH / Team Wi
6 Peter Armstrong Brazen Dropouts Cycling Team
7 Derek Jones
8 Shane Meakim Lakes Area Physical Therapy
9 Jarrod Kerkhoff MSN Pro Coaching
10 Tedd Jacobson KS Energy Services / MOSH / Team Wi Teammate Top 5: Kelly Shurilla
11 John Boudry Velocause Centraal Cycling
12 Shawn Laplante MSN Pro Coaching
13 Thomas Kabacinski MSN Pro Coaching
DNF Simon Fallai
Finishers: Cat 3: 10   Cat 4: 3   Cat 5: 1  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Maxwell Ackermann Gateway Harley-Davidson Trek U25 De
2 Jadon Jaeger BELGIANWERKX
3 Maxwell Anderson Lakes Area Physical Therapy
4 Nicholas Sabel Lakes Area Physical Therapy
5 Alexander Martin Revolution Cycles Club
6 Daniel Blumberg Lakes Area Physical Therapy
7 Joseph Tarnowski True Veterinary Care Cycling p/b Gr
8 Tristan Petsch-horvath Lakes Area Physical Therapy Teammate Top 5: Maxwell Anderson
9 Alex Ochowicz Lakes Area Physical Therapy Teammate Top 5: Maxwell Anderson
10 Adam Mcclurg Lakes Area Physical Therapy Teammate Top 5: Maxwell Anderson
11 Chris Hill Avant Cycling p/b Precision Plus
DNF Jake Tarnowski ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
DNF Leif Byrge-liebig Avant Cycling p/b Precision Plus
DNF Peter Bock V.C. Bikesport
DNF Thomson Remo
Finishers: Cat 1: 6   Cat 2: 6   Cat 3: 3  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Ryan White Hollander Benelux Racing p/b Badger
2 Carlos Casali Intelligentsia Coffee
3 Anderson Bortoletto Lakes Area Physical Therapy
4 Ryan Fandre CZ Velo
5 Matthew Bohm KS Energy Services / MOSH / Team Wi
6 Mark hughes ? CZ Velo
7 Steven Flurry CZ Velo Teammate Top 5: Ryan Fandre
Finishers: Cat 1: 2   Cat 2: 3   Cat 3: 2  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Stanley Trzeciak Plus Cycling Team
2 Robert Downs
3 Michael Froh ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
4 David Bixby FASTER RPM
5 Eric Knuth Trek Midwest Team
6 John Van susteren Lakes Area Physical Therapy
7 James Linn Ten27 Cycling Club
8 Paul Kiedrowski Lakes Area Physical Therapy
9 Robert Garner
DNF Jerzy Trzeciak Plus Cycling Team Teammate Win: Stanley Trzeciak
Finishers: Cat 2: 4   Cat 3: 6  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heather Haviland
2 Cedella Janczak ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
3 Andrea Pether ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
4 Jennifer Koch ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
5 Antonia Leal
6 Jennifer Skierka ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
7 Sarah Drilias ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Cedella Janczak
8 Mia Cheeseman Team Wheel & Sprocket
9 Blake Meyer ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Cedella Janczak
10 Jodie Prestine ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Cedella Janczak
11 Jennifer Picciolo ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI Teammate Top 5: Cedella Janczak
12 Bridget Witt MSN Pro Coaching
13 Vanessa Buccella BFF Bikes
Finishers: Cat 2: 1   Cat 3: 8   Cat 4: 4  
By Age: All | U20 | 20-29 | 30-39 | 40-49 | 50-59 | 60+ | Custom to
Pl First NameLast NameTeamTime
1 Heather Haviland
2 Cedella Janczak ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
3 Blake Meyer ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
4 Jodie Prestine ISCorp Cycling p/b SmartChoice MRI
5 Ruth Swedler Hollander Benelux Racing
6 Laura Fisher Team Velocause
7 Kerra Ann madson Kenosha Velosport Inc
Finishers: Cat 4: 7